Путінська росія літала-носилася зі своїми величчю і силою, як баба-яга зі ступою на мітлі. Та після повномасштабного вторгнення немитої орди в Україну виявилося, що її армія — колос на глиняних ногах, а ніяка не друга в світі за своєю міццю. Наші безстрашні воїни з допомогою сучасної зарубіжної зброї та кращих зразків вітчизняної б’ють її на всіх фронтах, аж гай шумить. Б’ють на суші, на морі і в повітрі. Скаженіє, лютує новоявлений фюрер від невдач, від ганьби, від провалу бліцкригу. Звільняє або садить під домашній арешт своїх бездарних генералів. Від цього у його відданого посіпаки, себто міністра оборони шойгу, кажуть, інфаркт стався.

«Подільські вісті» — єдина з обласних газет, яка активно й оперативно висвітлює події на фронті, волонтерський рух, роль влади в зміцненні оборони, публікує глибокі аналітичні спецпропагандистські розвідки про походження московської орди, одіозні фігури кремля, варварську роль расєйської церкви в геноциді, який творить путінська погань.

У досить складний час для України так важливо відчувати підтримку від тих, кому не байдужа її доля. Чимало держав продовжують нам допомагати протистояти ворогові, підтримують нас у боротьбі з рашистською навалою.

Станом на 28 березня Меджибізька громада прийняла в загальному 8902 переселенці, які прибули з різних куточків України. Зараз у громаді перебувають у приватному секторі 620 людей, яких пекло війни змусило покинути домівки, 44 з них – дітки, 23 – вже дистанційно навчаються у громаді.

Нещодавно в Деражнянському міському історичному музеї пройшла акція за участі дітей вимушених переселенців, яку організував Деражнянський відділ культури та туризму на чолі з Миколою Черкаським. Він наголосив, що з початку війни відділ активно організовує дозвілля для них, аби хоч трохи відволікти людей від пережитого.

Палії сухої трави ніяк не вгамуються: не лякають їх ні штрафи, ні навіть кримінальна відповідальність. А тим часом у вогні гинуть сотні тваринок, страждає екосистема загалом. Є кілька випадків загибелі й самих паліїв… Спиніться, врешті! Не нищіть все живе довкола, бо природа цього не пробачить.

До редакції надійшов лист із Нижнього, що на Деражнянщині. У нім наша читачка просить допомогти знайти подружок юності.

Нещодавно в обласному центрі на пішохідній частині вулиці Проскурівської додалися ще портрети Героїв, які віддали своє життя, боронячи рідну землю від російського окупанта.

Триває війна, але треба і сіяти хліб, і садити ліс. Наразі всі підприємства обласного управління лісового та мисливського господарства розпочали весняну посадкову кампанію.
Заплановано створити цьогоріч  453 гектари лісових насаджень, у тому числі 60 гектарів нових лісів на землях, не придатних для ведення сільського господарства. Це мінімальне завдання залісення, адже триває виконання програми Президента «Зелена країна». Якщо територіальні громади краю  виділять більше земель під залісення й озеленення, то державні лісогосподарські підприємства, маючи достатній ресурс, зможуть спільно з громадою посадити значно більше дерев, ніж передбачається.

  

У Хмельницькому співробітники Державного бюро розслідувань затримали трьох військових, які застосовуючи незаконні схеми, сприяли чоловікам призовного віку  переправлятись за кордон, та уникати призову.  

«Державна зрада — це діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності...»  (ст. 111 Кримінального кодексу України).
Анатомія цієї небувалої зради в історії України відбувалася на очах усього народу, політиків, еліти, війська, кожного українця. Підла, неймовірно підступна зрада першого президента держави Л. Кравчука, яку довершив уже другий — Л. Кучма.

Біженцям все важче знайти житло за кордоном.

Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави люди почали масово виїжджати подалі від бойових дій. Паніка сіялася і в містах, де було відносно спокійно й ситуація була контрольованою, проте українці, нажахані можливою загрозою з боку рашистів, все-таки приймали рішення переміщуватися або на західну Україну, або за кордон.

Для родин із дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки, ЮНІСЕФ разом із Мінсоцполітики розпочали програму грошової допомоги.

Минулої суботи Кам’янець-Подільський відзначив 78 річницю визволення від фашистської окупації. Все почалося 10 липня 1941 року, коли війська 11-ї німецької та 3-ї румунської армій захопили місто. З того часу до 26 березня 1944 року воно перебувало в руках нацистів. За роки окупації населення Кам’янця скоротилося майже вдвічі. Жахливою сторінкою історії є розстріл 79 тисяч громадян єврейської, української, російської і польської національностей, а також 6 тисяч радянських військовополонених. Практично повністю була знищена промисловість міста.

З 1 березня 2022 року вчергове проведено індексацію пенсій. Як повідомили в головному управлінні Пенсійного фонду в Хмельницькій області, індексація пенсій проводиться шляхом осучаснення показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який є складовою формули розрахунку пенсії, на коефіцієнт підвищення, що визначається щороку Кабінетом Міністрів України. Цьогоріч коефіцієнт збільшення становить 1,14.

На розгляд парламентського комітету Верховної Ради направлено законопроєкт про заборону діяльності організацій (об’єднань), керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України. Зрозуміло, що такі зміни стосуватимуться в першу чергу Московського Патріархату в Україні.

Міністерство культури та інформаційної політики України та український народ не втомлюються дякувати міжнародній культурній спільноті за безпрецедентну підтримку. Як повідомляє Мінкульт України, найбільші музеї світу, музичні та кінофестивалі, провідні театри та авторитетні аукціони припинили будь-яку співпрацю з культурними та креативними секторами в рф:

АТ «Укрзалізниця» відновлює продаж квитків на десять днів наперед на більш як 40 основних рейсів країною. Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Працівники ЦПД при РНБО України зібрали добірку фейків, маніпуляцій та дезінформаційних «вкидів», що ворог продукував протягом 28 березня. Про це йдеться на сторінці Центру протидії дезінформації у Фейсбук.

У березні цього року четверо хмельничан, 16 – ти річна дівчина та чоловіки віком 20, 26 та 40 років, у період військового стану вирішили незаконно підзаробити.

Працівниками поліції спільно із працівниками ДСНС зафіксовано правопорушення громадянином Ф, жителем с. Михайлівка (Крупецька громада), навмисні дії якого привели до загоряння сухої трави. Завдяки оперативному виявленню загоряння вдалось швидко ліквідувати і попередити поширення вогню на значну площу. В зв’язку з цим на громадянина Ф складено протокол про адміністративне правопорушення за ст 77-1 КУпАП та накладено штраф, який згідно даної статті становить до 6120 грн.

Від початку широкомасштабного військового вторгнення РФ на територію України наші громадяни як ніколи стали єдиним цілим, справжнім монолітом у спротиві агресії – одні взяли до рук зброю та знищують окупантів, інші займаються волонтерською діяльністю, долучаються до евакуації наших громадян із зони бойових дій, допомагають продуктами харчування, одягом, коштами...
Усі разом та кожен на своєму місці долучається до всеукраїнського супротиву військовій агресії північного сусіда-вбивці...

...

У 2017 році в місті над Смотричем кам’янчанином, відомим режисером Андрієм Зайцем було організовано і проведено перший незалежний Міжнародний кінофестиваль «Бруківка», який отримав продовження і став щорічним. Під час цього заходу відбуваються покази фільмів конкурсної програми, зустрічі з іменитими режисерами та акторами, тематичні майстер-класи та виступи музичних колективів.

У с. Ставниця (Меджибізька громада) для потреб захисників України місцевий приватний підприємець Андрій Нетяга організував та відкрив швейний цех .

Чемеровецька дитячо-юнацька спортивна школа запрошує на тренування школярів з числа внутрішньо переміщених осіб, які мають бажання займатися в секціях: тхеквондо, важка атлетика, бокс. Заняття проводяться у приміщенні місцевого спортивного комплексу. Сьогодні тренери ДЮСШ працюють із вихованцями, які раніше відвідували секції і готові займатися з бажаючими до спортивних занять.

Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову від 19 березня 2022 року №334 «Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану» – https://is.gd/oMP8aK.

На офіційному сайті Хмельницького обласного центру зайнятості розміщена база вакансій від кращих роботодавців. На головній сторінці сайту необхідно клікнути активне віконце «Шукаю роботу». В пошуку зазначити регіон та професію, розмір очікуваної заробітної плати. Виставити фільтр можна і за іншим критерієм, що спрощує пошук бажаної роботи.

Тисячам нашим співвітчизникам з регіонів, де ведуться запеклі бої, надала прихисток Кам’янеччина. Практично немає міста, містечка чи села, де б нині не мешкали вимушені переселенці.

У важкий для нашої країни час жителі сіл Вихватнівці та Ленівка (Китайгородська громада) не залишилися осторонь та організували допомогу нашим захисникам, а саме: виготовлення готової продукції  та медичних турнікетів для військових ЗСУ, плетіння маскувальних сіток.

23 березня в селищі  Нагоряни (Кам’янець-Подільська міська територіальна громада) відкрито медичний пункт. Відтепер близько 600 нагорян можуть отримувати послуги лікаря в оновленому закладі.

На одній карті помаранчевим кольором позначаються області, де в реальному часі лунають сирени. Зелений колір означає, що немає тривоги, а сірий – немає інформації. Дані оновлюються кожні 20 секунд https://vadimklimenko.com/map/

На іншій онлайн-мапі – інформація про повітряну тривогу в окремих районах України. Червоним кольором позначена тривога, білим – відсутність тривоги, а сірим – немає інформації. Дані оновлюються кожні 25 секунд https://war.ukrzen.in.ua/alerts/

Тушкованки, дитяче харчування, засоби гігієни, підгузки та медикаменти – загалом близько двох тонн найнеобхіднішого вантажу відвантажили з логістичного центру обласного гуманітарного хабу при ОВА для мешканців Сумської територіальної громади.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин у прямому ефірі на своїй сторінці у Фейсбук поінформував про ситуацію в Хмельницькій міській громаді за тиждень, розповів про допомогу Збройним Силам та вимушеним переселенцям, а також відповів на запитання хмельничан.

«Закрийте небо над Україною!» - під таким гаслом у середмісті Хмельницького, на майдані поблизу кінотеатру імені Т. Шевченка, відбуваються музичні перформанси за участі місцевих музичних колективів та окремих виконавців. У суботу, 26 березня, своє мистецтво хмельничанам та гостям міста дарував рок-гурт «Stanza».

Знайдіть дві півторалітрові пляшки з-під води і зробіть два розчини: содовий  та з лимонної кислоти. Пропорція:  0,5 л. води - 1 ст. л. соди/лимонної кислоти.  

Президент Володимир Зеленський ще в середині березня звернувся до українців не розпочинати зараз, у період запеклого воєнного спротиву українців зовнішньому агресору, одночасно й церковну війну: з Московським патріархатом, досі підпорядкованим “материнській” російській церкві. Це логічно: нині не час знекровлювати себе й зсередини, релігійно розколювати суспільство, оголошуючи бій колаборантам в рясах, яких багато в середовищі МП, хоча війна не має напівтонів: або чорне, або біле, тобто, або ти ворог, або з нами єдиному строю. Але силуване втручання в церковне життя завжди викликає неабияку напругу в суспільстві, навіть коли політична ситуація в країні не залишає вибору для подальшого існування жодного колаборантського середовища.

Оперативники управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ спільно зі слідчими слідчого управління, оперативниками кримінальної поліції ГУНП в Хмельницькій області та силової підтримку спецпризначенців затримали членів злочинної групи з міжнародними зв’язками, які займалися виготовленням і збутом наркотиків.  Лідером групи був 59-річний мешканець м. Славута, громадянин рф.

Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 24 березня, близько 14.40 години у Хмельницькому на перехресті проспекту Миру та вулиці Свобода. Зіткнулися автомобіль «Фольксваген Пассат» під керуванням 36-річної жительки Дунаєвець та мотоцикл «Кавасакі», за кермом якого перебував 20-річний хмельничанин.

50 хмельницьких волонтерок зібрали для військових 1000 пакунків сухого борщу, що дорівнює 5000 л готової страви.

Офіс Генерального прокурора разом з українськими та міжнародними партнерами створив ресурс для належного документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних російською армією в Україні.

У Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок (вул. Проскурівська, 46) діє соціальний проєкт «АРТ-терапія», призначений для дітей-переселенців та молодших мешканців Хмельницького. Від початку дії АРТ-терапії ляльковий театр відвідали понад 3000 дітей.

Незважаючи на воєнні дії, українці створюють родини, народжують дітей і таким чином творять українське майбутнє.

Держава надаватиме фінансову допомогу людям які вимушено перемістились через активні бойові дії:

Заклади вищої освіти міста активно долучаються до допомоги Українській армії та громадянам, котрі були змушені залишити рідні домівки та приїхали до нашого міста. Так, при Хмельницькому університеті управління та права ім. Леоніда Юзькова створено Волонтерський центр (вул. Проскурівській, 57, т. 068-114-99-09).

21 березня набув чинності Закон України від 15 березня 2022 року № 2121-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій” (надалі — Закон №2121).

 

Поліція Хмельниччини вимагає не поширювати фейки, а Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони закликає зберігати пильність

 

Прокуратура Хмельниччини вкотре нагадує громадянам, що володіти зброєю можна тільки у передбачений законом спосіб і навіть під час війни.   

 
 

Черговий нещасний випадок стався в селі Лісогірка на Городоччині, сімдесятип’ятирічна жінка обпекла майже половину тіла.

На Шепетівщині відразу дві сільські парафії вирішили вийти з московського патріархату та перейти до Православної Церкви України. Це громади села Брикуля і села Вишневе, повідомив благочинний Шепетівського округу Православної церкви України Володимир Паращук.

Продовження строку воєнного стану
Президент України своїм указом ініціював продовження воєнного стану в Україні з 26 березня 2022 року строком на 30 діб. Таке рішення було підтримано парламентом 15 березня 2022 (р. № 7168 від 14.03.2022).
Джерело: Указ Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022.

Жахіття, пов’язані з війною, завдають багато фізичного та морального болю, виснажують емоційно. Проте саме ця клята війна дуже змінила українців. Увесь світ побачив, що це — нові спартанці, які не запитують скільки ворогів, а запитують де вони? Швидка координація, взаємодопомога, довіра, відвага знищили внутрішні чвари, і всенародне єднання набуло небаченого розмаху. Сатана-путін недооцінив український народ, українське військо, українське керівництво. Зіткнувшись із шаленим супротивом, за три тижні цей покидьок від заяви про те, що мета вторгнення — звільнити Україну від «нацистського керівництва та повернути Київ у його природне російське середовище», перейшов до знищення міст, обстрілу мирних жителів, знущань, (що оголило особливу жорстокість рашизму), аби лише зламати неочікуваний потужний опір.

Коли насвіть у найгарячіших точках, поряд зі страшною небезпекою, бодай якась дрібничка, проста річ нагадує про дім, про людей, які хвилюються за тебе, твій дух міцніє. З’являються сили, яких не очікував у собі. Про це не раз говорили наші хлопці, які б’ють ворога на передовій. Так, допомога, турбота, молитва тилу дуже важливі для кожного воїна. А тил — це не лише рідні, це тисячі незнайомих людей, які бодай чимось хочуть допомогти, які, не слідкуючи за плином годин, прагнуть якнайшвидше зібрати, підготувати, завантажити, відправити на фронт.

«Добігає сторіччя, як учасники мого покоління вперше усміхнулися після завершення війни в далекому 1945-му, що забрала мільйони ні в чому невинних людських життів. Війна особливо жорстока до дітей, які страждають, не розуміючи за що, — розповідає дитина війни — 83-річний Олександр Гриценюк. — Пригадую, як німці увійшли в село надто стрімко і з першого ж дня розпочали наводити порядки своїми «заповідями», що закінчувались одним: розстріл. Німецькі «порядки» першими відчули собаки, яких нищили не менше тижня. Ми з мамою плакали, коли закопували свого Шарика. Сумирний і добрий пес ніколи не мав ворогів навіть серед котів, та став ворогом для Великої Німеччини. Наступною жертвою став хлопчик Льоня, який проживав на нашій вулиці. Він поцупив у німецького солдата тверду, мов камінь, галету. Два поліцаї вели по сільській вулиці під руки цю дитину, а німець з лозиною виписував на голій спині німецькі ієрогліфи. Однією з вимог «заповідей» була негайна здача вогнепальної зброї. Один із хлопчиків не тільки приховав пістолет, але й стріляв із нього десь у кар’єрі. Ніхто не хотів вірити, але страта відбулася... показово на майдані. Жінки падали, втрачаючи свідомість, чоловіки не приховували сліз. Перелякані батьки ні на крок не відпускали своїх дітей. Страх опанував село. Право на дитинство в дітей цинічно відібрали».

Дві сотні тушкованок зі свинини та гречаної каші з м’ясом щоднини готують у Голосківському садочку, що у Меджибізькій територіальній громаді. Продукти для тушкованок надають місцеві підприємці-благодійники Ігор Приказюк, Сергій Бевза, розповідають у селищній раді.

Дуже важливо, під час війни, нам усім навчитися приділяти більше уваги одне одному, а саме: чути, підтримувати, розуміти та обговорювати новосформовані потреби, — вважає соціальний педагог Олена Костянтинівна ГЛАДКА Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20. Залежно від різних факторів особистість по-різному реагує на події воєнного часу. Та маємо зрозуміти одну вкрай важливу річ, що всі реакції (крім тих, що можуть заподіяти фізіологічну шкоду людині) у цих ненормальних подіях є нормальними.

Донька Ярослава Мудрого Анна, яка вийшла заміж за короля Франції Генріха I, писала своєму батькові: «У яку варварську країну ти мене послав. Тут житла похмурі, церкви потворні, звичаї жахливі. Народ письма не знає. Показала книжку королю, він поморщився і каже: я не священник, щоб читати. У нас в Європі жоден король читати не вміє».  (Уривок із листа королеви Анни).

У Городоцькій громаді активно підтримують українських військових та допомагають вимушеним переселенцям. Жителі сіл і міста збирають продукти, готують різні страви (ліплять вареники, варять картоплю, готують борщі) для військовослужбовців кількох військових частин. Вчителі і молодь плетуть маскувальні сітки для захисників. А група пенсіонерів із золотими руками, так звана бригада «Совбез-Бронетехніка», взялися відремонтувати три одиниці техніки. Вони вже раніше, починаючи з 2015-го, відновлювали техніку для військових, взятися за старе змусила війна. Про це розповів Сергій Щур, заступник начальника відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міськради.

З перших днів повномасштабної війни жителі Солобковецької громади дружно активувались на різних фронтах: і сітки плетуть, і смаколики та ліки на передову передають, і вимушених переселенців приймають, і протитанкові їжаки і навіть пластини до бронежилетів виготовляють…

Через коронавірусні обмеження останнім часом в одному з освітніх закладів Кам’янця-Подільського розмістили кілька сотень співвітчизників різного віку та з різних регіонів країни, які через обстріли та вибухи окупанта змушені були полишати рідні домівки.

Стільки матюччя, як зараз, увірвалося в наше життя з телеекранів і соціальних мереж, ще не було ніколи в нашій історії. Воно й зрозуміло, адже й війни такої не було уже давно. І ненависті до окупанта, і люті до убивць дітей і жінок, і злості до небаченого потоку брехні також…

Одну з виставкових залів Хмельницького обласного художнього музею, що на вулиці Проскурівській, 47, переобладнали під мистецький простір. Саме тут з 8 березня розпочав свою роботу арт-хаб для гостей нашого міста, дітей-переселенців, а також маленьких і дорослих хмельничан. Загалом від початку роботи мистецький простір відвідали 829 осіб, зокрема 441 дитина.

Відбулося позачергове засідання виконавчого комітету. Під час роботи члени виконкому розглянули понад півсотні питань порядку денного. Частина стосувалася підтримки військових, оборони держави та міста, решта питань пов’язані з життєдіяльністю міста.

Декілька порад від військового психолога Андрія Козінчука, аби допомогти нам усім легше переживати і проживати цю війну.

  У Белграді (Сербія) відбувся чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні за участю найсильніших спортсменів із 137 країн.

Чи можна в іншому регіоні отримати допомогу на поховання? І який термін її виплати?

Українцям дозволили під час війни не звітувати, звідки у них гроші.

І жах, і кров, і смерть, і відчай,  
І клекіт хижої орди,
Маленький сірий чоловічок  
Накоїв чорної біди.  
Це звір огидної породи,  
Лох-Несс холодної Неви.  
Куди ж ви дивитесь, народи?!  
Сьогодні ми, а завтра – ви.

Ліна КОСТЕНКО, 2015

Чи не щодня Кам’янець-Подільський  приймає гуманітарні вантажі як від закордонних друзів, так  і від представників вітчизняного бізнесу, волонтерів, громадських організацій, небайдужих кам’янчан. Відповідно до розпорядження міського голови, ведеться суворий контроль за обліком і видачею цієї гуманітарної допомоги.  Все, що надходить, розподіляється відповідно до потреб  військових і переселенців. Днями, зокрема, було відправлено гуманітарний вантаж  мешканцям Миколаєва.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» №2120-ІХ від 15.03.2022р. оприлюднений в газеті «Голос України» №58 від 17 березня 2022 року. Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Хочу звернутися до політиків, які, перебуваючи в тилових містах, розповідають про «зраду» і роблять «оцінки» оперативної обстановки.
Своїми безвідповідальними заявами, на зразок, противник щось нібито без проблем взяв або що нібито готується здача країни, ви ображаєте наших воїнів.
Сили оборони героїчно протистоять ворогу, якого називали другою армією у світі.
Ми зупинили противника на всіх напрямках. Ми завдали їм таких втрат, яких вони ніколи не бачили і не могли уявити.
Про це знають всі українці. Про це знає світ.
Триває 24-та доба нашого спротиву повномасштабній агресії. Спротиву, який став можливий завдяки національній єдності, нашій підготовці та мотивації.
Тож, я звертаюся до вас: не принижуйте наших захисників своїми «експертними оцінками». Це ж не ви зараз на першій лінії оборони. І не ваші діти.
Кожен повинен займатися своєю справою. Ми захищаємо Україну. Ви дбаєте про її розвиток і не заважайте нам.
Охочих боронити країну запрошую до лав Збройних Сил.
Закликаю - не розколюйте державу! Слава Україні!

прокуратура Хмельниччини закликає усіх повідомляти про факти жорстокого поводження окупантами з мирним населенням
Правоохоронцями Хмельниччини документуються усі випадки катувань, вбивств та жорстокого поводження військовослужбовцями країни агресора з мирним населенням за повідомленнями громадян, які евакуювались з територій де тривають бойові дії.

Усі водії, які дозволяють собі порушувати правила дорожнього руху та сідають за кермо у нетверезому стані будуть отримувати покарання за умовами воєнного часу. Їхні транспортні засоби вилучаються та розміщуються на майданчиках тимчасового тримання, а після рішення суду їх передають для потреб оборони України. Про це сьогодні зазначив  начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій під час передачі ключів від двох таких автівок нашим військовослужбовцям.

У Хмельницькому вимушеним переселенцям почали видавати довідки про взяття на облік. Згідно з рішенням уряду, отримати їх можуть мешканці 13-ти областей та Києва. Довідки видають з 16-го березня у громадських приймальнях управління праці та соціального захисту населення (вул. Шевченка, 99, тел.: 65-60-80, 067 352-70-89; вул. Перемоги, 10 Б, тел.: 63-00-24, 067 352-70-93; вул. Інститутська, 18, тел.: 67-02-91, 067 352-34-50, 067 383-21-30).

Із загостренням агресії рф проти України благодійна організація «БФ «Карітас Хмельницький УКГЦ» розпочала працювати у посиленому режимі, адже значно збільшилася кількість людей, які потребують допомоги. Організація протягом багатьох років опікується вразливим верствами населення та завжди приходить на допомогу нужденним. От і зараз, в час війни волонтери благодійного фонду активно включилися та працюють із переселенцями не залишаючи поза увагою і своїх постійних підопічних.

Міська дитяча лікарня отримала гуманітарну допомогу з-за кордону. Зокрема, дитячі суміші, пюре та підгузки. Все це безкоштовно роздаватимуть вимушеним переселенцям, які приїхали до Хмельницького із немовлятами.
Детальніше у сюжеті МТРК «Місто».

«Підписали угоду про партнерство із чеською Прагою 6. Планували партнерські відносини формалізувати ще кілька місяців тому, бо мали співпрацю, але підписали угоду тільки тепер. Голова Ондржей Коларж приїхав до Хмельницького, незважаючи на воєнний стан в Україні. Від Праги Ондржей привіз гуманітарний вантаж. Зокрема, близько 30 хороших квадрокоптерів, військовий одяг, взуття, термобілизну, речмішки, продукти, медикаменти.

Сьогодні на території Хмельницької міської територіальної громади перебуває близько 22 тисяч осіб переселенців з місць, де тривають активні бойові дії, багато з яких є особами пільгових категорій. Такі громадяни не мають можливості отримати пільговий електронний квиток для проїзду, відповідно, можуть користуватись послугами пільгового проїзду в електротранспорті на підставі пільгового посвідчення та довідки ВПО (довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи), тобто без електронного квитка як виняток на період введеного воєнного стану.

«Звернулися до Уряду з пропозицією будівництва житла для українців, які вимушено переїхали в Хмельницький через бойові дії в інших регіонах.
Маємо план будівництва майже 2600 квартир для орієнтовно 6 тисяч людей.

Сьогодні автопарк міської лікарні поповнився ще одним автомобілем швидкої допомоги. Автівку передали в якості гуманітарної допомоги з міста-побратима Чеханов (Польща). В машині є киснезабезпечення, дефібрилятор, кардіомоніторинг. Машина швидкої допомоги з усім необхідним наповненням буде перевозити наших поранених військових з госпіталя до міської лікарні та у зворотному напрямку.

Особливості адміністрування податків і зборів під час дії воєнного стану (№ 7137-д від 14.03.2022)
Закон має на меті підвищити забезпечення військових і правоохоронних підрозділів через визначення особливостей адміністрування деяких податків і зборів під час воєнного стану. Так, на рівні Бюджетного кодексу України встановлено, що:

«З нами Бог»: один із найдавніших гімнів на підтримку українських воїнів сучасності. «З нами Бог!» – гімн, що сягає часів Київської Русі XIII ст.: його співали ратники перед боєм, зокрема, перед битвою з монголо-татарами на ріці Калці в 1223 році. «Борітеся – поборете! Вам Бог помогає!», – пророче слово Тараса Шевченка, співзвучне з молитвою. «З нами Бог, розумійте, народи!» звучить у виконанні артистів хору, солістів Львівської національної опери та виконавців із львівських хорових колективів (соло - Олексій Кувітанов) під орудою Вадима Яценка в режисурі Василя Вовкуна. Нехай цей старовинний піснеспів додає духовної сили, мужності та звитяги славним воїнам Збройних Сил України, веде їх до очікуваної Перемоги і миру в Україні! «З нами Бог!» записано у Львівському Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Відео – Museway Звукорежисер-акустик – Іван Огар, «Time Based Stereo» Дирекція Львівської національної опери вдячна всім за організацію, сприяння та втілення проєкту. Слава Україні! Героям Слава!

У лікарні є можливість проведення:
📍радіологічної діагностики - компьютерна томографія (попереднiй запис за номером 044-259-65-28)
📍консультативного прийому - онлайн консультації онколога, гематолога (попередній запис за номером 044-299-49-10)
📍онкологічного консиліуму (після консультації онколога чи гематолога)
📍проведення хіміотерапевтичного лікування в умовах амбулаторного залу (після консультації онколога чи гематолога)
Якщо Вам потрібна допомога і Ви можете безпечно дістатися до лікарні ми готові надати необхідне лікування.

Після перерви басейн знову починає працювати. Тут можна займатися індивідуальним плаванням, відвідувати групові заняття.

З 16 березня 2022 року відновлюється робота телефонів «гарячої лінії» апарату Державної міграційної служби:

На початку березня Хмельницька міська рада спільно з кризовими психологами міста запровадили онлайн-зустрічі для дітей та підлітків. Мета цього проєкту - допомогти найменшим мешканцям нашої громади справитись із різними тривожними станами, надати можливість обговорити власні відчуття та переживання, поділитись емоціями.

Нехай пробачать карлики й ліліпути, що мушу диявола путлера йменувати ними. Такий уже збіг обставин: люципер зійшов на землю саме в образі кремлівського недоростка, нікчемної потвори. Ще демон зійшов у подобі рідкісного мерзотника, циніка патріарха кіріла, всіх російських попів і генералів, їхньої дешевої інтелігенції, тупих губернаторів, науковців,  артистів, еліти тощо. Ніхто зі світових дослідників, точно не може встановити, коли, де, звідкіля сповзли мільйони цих рептилій на нашу планету. Приміром, гіпотеза, що це залишки «золотої орди», як на мене, ображає ту ж «золоту орду», бо «царство московське» своїм дикунством і варварством, цинізмом і людиноненависництвом не мало і не має аналогів у світовій історії.

Навіть нині, через три тижні після повномасштабного вторгнення Росії на Україну, ведеш лік часу за особливим календарем. Можеш переплутати число місяця чи день тижня, але точно знаєш, який день війни. Отже, сьогодні вже 22-ий. Однак все ще видається і реальним те, що окупанти нещадно бомблять наші мирні міста, гинуть українці, гинуть, що найстрашніше, діти (з початку воєнних дій їх загинуло уже 103). Справді, хіба це не жахливий сон?! Жахливий, але, на жаль, не сон.

Полковника Володимира Миколайовича Возного наказом Головнокомандувача Збройних сил України призначено начальником Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Нині Кам’янець-Подільська міська ветеранська організація є не лише однією з найчисленніших в області, а й однією з найактивніших. Особливо ця дієвість проявляється у теперішній нелегкий для країни час. Як відзначають у президії цього громадського об’єднання, кожен з його членів усвідомлює, що фронт сьогодні не лише там, де вже несе смерть російський окупант, а й на кожному клаптику рідної України.

Російські вояки відзначаються в Україні не героїзмом і військовим вишколом, а мародерством. У селах вони ловлять курей, ріжуть свиней. А в містах крадуть у магазинах телевізори, мобілки, одяг. Ще й хваляться своїм родичам у телефонних розмовах, що після війни привезуть додому ціле багатство.

Потроху українці починають звикати до гучних звуків сирени, яка лунає в різний час доби та може тривати по кілька годин. Однак з часом чимала кількість громадян почала ігнорувати її, мовляв, все одно ж обстрілів чи ракетних ударів на своїй території не чути, не видно вибухів, тому можна й не поспішати до сховищ. Дехто нарікає на втому, бо через постійне психоемоційне навантаження просто немає сил бігти в укриття. Проте фраза «Станеться те, що має статися», яку частенько повторюють наші громадяни, вже, на жаль, стала фатальною для багатьох українців.

Із початку повномасштабного вторгнення російського окупанта на територію України практично не залишилося байдужих до долі нашої країни та нашого майбутнього. Тож аби вистояти та витримати навалу агресора потрібно сміливо простягувати руку допомоги й підтримки всім тим, хто опинився в біді. Війна неабияк об’єднала українців, згуртувала, давши зрозуміти наскільки важливо не бути осторонь, особливо, коли мова йде про наших мужніх українських захисників, справжніх козаків, чиєї волі та жаги до перемоги точно вистачить. А як інакше, коли в них за плечима така потужна підтримка.

Свою перемогу в Пекіні паралімпійська американська чемпіонка Оксана Мастерс присвятила Україні, адже вона — уродженка Хмельниччини.

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.
Ці слова Великого пророка, поборника за незалежність і волю України, легендарної постаті в літературі та мистецтві, духовного батька нашої нації — Тараса Григоровича Шевченка — є своєрідними дороговказами для кожного українця. У цей нелегкий час, сповнений болю та тривоги, настанови Кобзаря нас об’єднують, змушують підніматися і йти боротися за свою державу, за її майбутнє, за незалежність і наших дітей, які народжуються і будуть народжуватися у вільній країні.

Нині пліч-о-пліч з українським народом мужньо боронять країну від російського агресора і працівники поліції Кам’янеччини. З часу бойових дій вони перебувають у повній бойовій готовності, несуть службу в режимі 24/7 спільно з представниками інших правоохоронних органів задля контролю за безпековою ситуацією у своєму регіоні та протидії усім можливим військовим загрозам, випадкам мародерства.

Окрім запеклих боїв на передовій, так само повномасштабно точаться вони й на інформаційному фронті. Адже ця зухвала терористична війна почалася з брехні, ворог і далі підступно годує фальшивою, зшитою білими нитками, інформацією і власних громадян, і світ. Тож пліч-о-пліч зі Збройними силами спротив ворогу чинять понад тридцять тисяч бійців Креативних сил України. Працюють за трьома основними напрямами: створюють ілюстративно-інформаційні матеріали, покликані підтримувати українців; контент для громадян країни-агресора і білорусів; патріотичні відеоролики та сюжети для світу, який мусить знати правду. Формування утворилося на базі всесвітньо відомої компанії «Videomatica academy».

Роман не пам’ятає свого тата: йому було кілька місяців, коли батьки розлучилися. Хоч, як мовиться, і характерами зійшлися, і ніякі чорні кішки не пробігали, і ніби кохали молоді гарячі серця. Причина крилася у простому: він, росіянин, волів, аби їхала сім’я на його родіну, вона, щира українка, не хотіла залишати Батьківщину. І хоч було чимало претендентів на руку й серце довгокосої красуні, прирікати сина на вітчима не наважилася. Коханий попервах писав сповнені сльозливих освідчень листи, а згодом й ті канули в Лету. На аліменти не подавала: чи то гордість не дозволяла, чи справжнє кохання. Хлоп’я змалку звалило на дитячі плечі не лише усі чоловічі домашні справи, а й завжди допомагало неньці на колгоспних роботах. Охоче брався Роман за всеможливі підробітки. Надто ж у студентстві: й вагони розвантажував ночами, й на будівництві після пар гарував, вже допомагаючи мамі й бабусі матеріально. Згодом з посмішкою згадував, як нестерпно хотілося мопеда, який був у всіх ровесників.

Тамара Михайлівна приїхала з чоловіком до Старої Ушиці минулої суботи. Вони добиралися сюди на власному авто з Бучі два дні. Жінка й слова не може вимовити — ридання заважають. Дуже вдячна громаді за те, що прихистили їх, надали тепле житло, їжу, забезпечили всім необхідним. Проживає пара у територіальному центрі, окрім них, там ще 80 чоловік.

Так перегукуються сьогодні односельчани у Зіньківцях, приміському селі Кам’янця-Подільського. А ви гадаєте, що тероборона — це суто чоловіча справа? І жінки стають нині на захист своєї землі. Але коли просяться діти, яким не виповнилося і п’ятнадцяти, коли дідусі та бабусі вишиковуються одне за одним і чекають своєї черги записатися...
Так є.

Працівники Кам’янець-Подільського районного управління поліції затримали водія, який керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. На чоловіка було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування у стані сп’яніння). Його авто, марки «Skoda», вилучено та поставлено на штрафмайданчик.

Перші жертви, перші поранені… Перші вимушені переселенці: Чернігів, Київ, Харків, Суми… Оскільки Хмельницький для переселенців, втікачів від війни, став справжнім прихистком, то майже кожна сім’я в нашому обласному центрі тепер приймає знедолених.

Хмельницький міський центр зайнятості повідомляє про 39 вакансій на підприємствах та установах міста. Найбільше потребують роботодавці водіїв вантажних автомобілів, електриків, електрозварників, машиністів, операторів поштового зв’язку, слюсарів, токарів, штукатурів, двірників, обвалювальників м’яса, поліцейських патрульної служби. Зарплата коливається від 6,5 і майже до 18 тисяч гривень. Вакансії від роботодавців оновлюються щодня.

Нещодавно вдалося провести евакуацію жителів Київської області, які не могли довгий час вибратися з-під обстрілів рашистів. Три автобуси з вимушеними переселенцями прибули серед ночі до Хмельницького: людей нагодували, розмістили на ночівлю та забезпечили речами першої необхідності.

Слава Україні! Воєнний час потребує швидких дій. Співпрацю з ворогом більше не приховати! У 17 тисяч українських компаній, серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів є хоча б один громадянин або резидент рф чи білорусі. Наразі створено найповніший список діючих українських компаній, які мають ворожий слід. Тепер простежити зв'язок українського бізнесу з окупантами дуже просто.

Яким чином проходить мобілізація?
Протягом 90 днів ТЦК проводить призов, але термін мобілізації буде обумовлений обстановкою, що  складатиметься в державі.
Призов відбувається відповідно мобілізаційних планів та законодавства.

На світанку 16 березня на трасі Кропивницький — Знам’янка поблизу села Лозова на Волочищині сталася жахлива ДТП. Лоб у лоб зіткнулися  автобус «Setar», під керуванням 61-річного жителя Донецької області, та мікроавтобус «Mercedes-Benz Sprinter» (дані водія встановлюються), який перевозив переселенців з Дніпра на Тернопільщину. 

Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає спрощену систему оподаткування для великого бізнесу, скасування акцизів на пальне та зниження ПДВ, звільнення ФОПів від плати єдиного соцвнеску та інше. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 

У воєнний час і священнослужителю не гріх взяти зброю для захисту народу та землі

Отримати статус безробітного, або знайти підходящу роботу в період воєнного стану можна, звернувшись у будь-який центр зайнятості чи філію Хмельницького обласного центру зайнятості. Вакансії від роботодавців області оновлюються щодня.

Про це повідомив вчора, 12 березня, начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.

Започаткували його для дітей, які вимушені були покинути свої домівки. Таку ініціативу підтримали як в Україні, так і за її межами. Якою була перша екскурсія в рамках марафону? Про це докладніше у сюжеті МТРК «Місто».

Оповіщення резервістів про їх виклик для виконання обов’язків у військовому резерві здійснюється командирами військових частин у взаємодії з керівниками відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП, колишні військкомати). Командирами військових частин, керівниками ТЦК та СП організовується інформування роботодавців резервістів, а також РДА, органів місцевого самоврядування про мету та можливі строки залучення резервістів до служби у військовому резерві або призову на військову службу(п. 33 Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві ЗСУ).

до всіх пацієнтів у кого була діагностовано меланома і є потреба в продовженні системного лікування

Дуже багато парафіян об’єдналися задля допомоги українському війську та переселенцям, констатує настоятель Хмельницького костелу Христа Царя Всесвіту  Микола Лучинський. Окрім такої потрібної нині молитви, допомагають гуманітарно.

Про надання медичної допомоги на Хмельниччині в стані війни, говоримо з кардіохірургом, директором КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Андрієм КЛАНЦОЮ.

За останню добу в Хмельницький  прибуло 43 потяги, в яких близько 800 біженців, які втекли від обстрілів, повідомляють на офіційній сторінці «Команди Симчишина» у Фейсбук.

Про особливості трудових відносин в умовах воєнного стану, а також як виплачуватимуться грошова допомога, пільги та субсидії у районах проведення бойових дій, пояснюють юристи системи безоплатної правової допомоги пояснюють.

10 березня, близько 17.30 години на автодорозі Любар — Гриців у плити блокпосту в’їхав «Шевроле Лачетті».

Ювенальні поліцейські Хмельниччини організували збір допомоги дітям-переселенцям із «гарячих» точок.

Днями очільник Хмельницької обласної військової адміністрації  підписав наказ «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти Хмельницької області».  Тож: 14 березня в області відновлюється навчання. Водночас, у зв’язку з тим, що в більшості територіальних громад Хмельниччини по кілька разів на добу оголошується повітряна тривога, рекомендовано організувати роботу закладів освіти у залежності від конкретної ситуації за дистанційною або змішаною формами навчання.

Як і у кожному куточку краю, України, жителі Городоччини, не втомлються брати активну участь у волонтерському русі на підтримку Збройних Сил України та переселенцям!

українці можуть отримати через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я 0-800-60-20-19.

Адже, йдеться на офіційному сайті відомства, лише за 15 днів війни в Україні постраждало більше 280 закладів освіти. Деякі з них повністю зруйновані від бомбардувань і обстрілів. Уся інформація про заклади буде оприлюднюватися на створеному сайті: кількість пошкоджених і зруйнованих закладів освіти, а також втрати, завдані нашим закладам освіти внаслідок вторгнення Росії в Україну.

Ці двоє юнаків, Аві Шиффман та Марко Бурштейн, студенти Гарварду, розробили та запустили сайт https://www.ukrainetakeshelter.com/ сайт 12 мовами, де українські біженці, що тікають від війни, можуть негайно знайти господарів з вільними кімнатами. Перешліть цю інформацію іншим українцям, які зараз знаходяться в країнах Європи і не тільки, а й тим, хто хотів би прийняти цих людей, які потребують допомоги.

Українська телеведуча Леся Нікітюк, котра, до речі, родом із Хмельницького, повідомила про відкриття координаційного центру в обласному центрі. Там можуть зупинитися всі, кому потрібен тимчасовий прихисток. Якщо вам потрібне місце для ночівлі на 1-2 дні звертайтеся  до координаційного центру за номером телефону: 068-537-62-43 (Оксана).

До уваги власників виробничих приміщень та складів!
У зв’язку з початком війни РФ проти України, більшість підприємств вимушені евакуювати свої підприємства із зон бойових дій на захід України. Будь-якому підприємству, яке знаходиться у зоні ризику та активних бойових дій, необхідно надати можливості для продовження роботи в іншому безпечнішому місці, зокрема на території Хмельницької області.
Тож якщо ви маєте можливості та бажання для розміщення евакуйованих підприємств – заповніть форму за посиланням: https://bit.ly/3KBJnFH
Підтримаємо ініціативу та зробимо усе, щоб допомогти зберегти українські підприємства, підтримати українську економіку та наблизити нашу перемогу!

Якщо ви зараз перебуваєте на території Хмельницької громади та шукаєте роботу, звертайтесь за консультаціями:

Бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану
Бронювання військовозобов’язаних у воєнний час здійснюється за рішенням Мінекономіки з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення. Іншими словами, бронювання військовозобов’язаних — це надання їм відстрочки від мобілізації (строк не може перевищувати 6 місяців).

На 10 березня працює 4568 відділень Укрпошти, додалася безкоштовна переадресація відправлень. Окрім цього на маршрути, де це безпечно, виїжджають пересувні відділення. Відтепер українці, які через воєнні дії змінили місце проживання, можуть скористатися послугою переадресації поштових відправлень. Наразі переадресація безкоштовна.

У Хмельницькому всім вимушеним переселенцям, які були змушені покинути рідні домівки через загрозу з боку російських вояків, можна отримати абсолютно безкоштовно стоматологічну допомогу. Так КП «Медичний стоматологічний центр» Хмельницької міської ради надає ургентну (невідкладну) стоматологічну допомогу переселенцям, які перебувають на території міста Хмельницького, на безоплатній основі.

Відома думка, що сила – в єдності, сьогодні актуальна, як ніколи. Нас, українців, об’єднала біда – війна, та тверда віра в Перемогу в нас теж спільна.  Тому, максимально згуртувавшись, всі разом активно протистоїмо ворогові.

– Слава Україні! — вітається сусідка.
– Героям слава! — відповідаю.
– То ДО ВІЙНИ можна було вітатися «Добрий день», — каже сумовито. — Бо де ж тепер ті добрі дні?..
Вона змахує сльозу і ще щось каже. Та я її вже не чую, бо оте — «ДО ВІЙНИ» — наче обухом б’є по голові. Воно ж знову вже вкотре розчахнуло нашу історію! Здавалось би, стільки разів доводилося чути цей вислів від старших людей, але тепер у ньому сконцентрований зовсім інший зміст — страшний і кривавий.

З перших днів війни полиці супермаркетів у Хмельницькому помітно спорожніли. З’явилися проблеми з наявністю круп, цукру, олії. Але ж і ціни на окремі продукти, зауважили покупці, скочили вгору. Наживатися на інших у такий складний для країни час неприпустимо. На цьому наголосив під час зустрічі з представниками бізнесу, аграрного сектору начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій: «Зараз потрібно не наживатися на інших, а бути справжнім патріотом, щоб нам не доводилося застосовувати жорсткі заходи та контроль за тими, хто порушує норми закону…»

За період воєнних дій у Хмельницькому обласному перинатальному центрі народилося 30 немовлят. Один із них — хлопчик вагою 3800 грамів з’явився на світ у бомбосховищі.

За повідомленням начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія, вночі п’ятого березня по військовому аеродрому Старокостянтинова війська Російської Федерації завдали майже 10 ударів із повітря. Декілька ракет вдалося збити у повітрі. Внаслідок обстрілів, повідомляє він, було травмовано трьох військовослужбовців.

Про це повідомив керівник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

Не знаю імен, та молюся за кожного з воїв,
Хто ранок розвиднив  і кулю до серця прийняв.
Війна обирає – кому народитись героєм,
Кому загубитись між ще не народжених трав.
Про вас ще напишуть пісні, і легенди, й поеми…
Розкажуть онукам, мовчання розливши не раз.
Згадаємо всіх, ту калину разом підіймемо,
Що змінює кров (резус +) України і нас.
Це часточка вас очищає святою сльозою,
Розписує сни, де немає і тіні війни…
Хай люто буде у годину священного бою,
Хай легко буде,  коли ніч прошепоче: «засни».

Незважаючи на важкі часи у нашій державі, медичні заклади обласної комунальної власності працюють у штатному режимі, інформують в обласній раді.

– Мамо, хіба не чуєш, що стукають по батареї, тікаймо у підвал! — шестирічний Денис забіг на кухню, встигнув уже одягнути теплу куртку й прихопити із собою маленький рюкзачок, таку собі «тривожну валізку» з пачкою печива, кількома яблуками, плящиною води та розмальовкою.

Ще в донедавній мирний (!) час наш Фунтик сидів у вікні, а гурт малюків гукав до нього з двору: «Кіт, у тебе мама є? А тато у тебе є? Ну хоч сестра чи брат?».

З ваших, шановні наші незрадливі читачі, вісточок дуже приємно дізнаватися про приємні події у такий вкрай складний для України час. Відрадно, що вистачає їх у кожній громаді, кожному куточку області і держави. А це беззаперечно свідчить про те, що народ наш є, народ наш завжди буде, ніхто не перекреслить наш народ.

Рашисти не забирають вбитих своїх «асвабадітєлєй», не везуть додому двохсотим вантажем дітей матерям. Навіщо людям із багато років задурманеними русскою пропагандою мізками знати правду?

Сумною реалією нашого життя стали постійні сигнали повітряної тривоги. Завдяки розвідці та працівникам ДСНС, вони подаються оперативно. В той час, як українські бійці самовіддано воюють на фронті, їхні рідні та близькі ховаються у підвалах і бомбосховищах. У війни жорстоке обличчя.

І правду кажуть, що українцям у хоробрості, мужності, стійкості та патріотизмі можна лише позаздрити. Не є винятком і кам’янчани, й не лише ті, що зі зброєю у руках захищають цілісність і незалежність України, а й ті, хто наразі працює на підприємствах, у різних організаціях та установах, підприємці, люди пенсійного віку. Вони з кожним днем все більше згуртовуються та об’єднуються задля перемоги над російським агресором, активно, всіма можливими способами, допомагають нашим відважним воїнам.

Зважаючи на корективи, внесені війною, ми з вами, шановні читачі, відступимо від традицій і напишемо не про листи, а про ваші дзвінки. Адже всі ці дні пекельної війни в Україні редакційний телефон не вмовкав, доводячи споконвічно неспростовне — нашу націю не здолати, ніколи і нікому, якими б звірськими, цинічними і диявольськими не були плани-дії ворога.

Від початку війни в Україні російські загарбники та пропагандисти активно працюють над збором потрібних їм даних, намагаючись дезінформувати населення. Вони не лише встановлюють мітки на газових мережах області, а й навідуються та розносять у двори брехливі повідомлення начебто від газорозподільних компаній.

«Шановна редакціє, чи правдива інформація про нібито анулювання платежів за комунальні послуги, кредити, мобільний зв‘язок, яка шириться останнніми днями у соцмережах? Дякую за роз’яснення. Сергій Коцюба».

8 березня зупинилося серце відомого хмельницького журналіста, теле- та радіо-ведучого Андрія МАЦЕЙКА.
Зовсім недовго він, життєлюб, оптиміст, справжній професіонал і щирий патріот, не дожив до 55-річчя, не дочекався разом з нами Перемоги.

Про таких, як Юрій Гуменко, варто говорити з гордістю і вдячністю. Бо за довгі роки він зробив дуже багато добрих справ. Людей, яким допоміг і кого не залишив наодинці з бідою, — сотні. А він інакше й не вміє, не в його характері пливти за течією і головне — він добре знає: зміни будуть лише тоді, коли почати діяти.

Директор КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня» Лілія Брухнова наголосила: «В медичному закладі перебувають декілька сімей вимушених переселенців із різних областей України через постійні обстріли їхніх домівок російськими військовими. Проте чимало дітей, маючи різні захворювання, потребують медичної допомоги в цей складний час. Тому в стінах нашого закладу ми максимально згуртовано працюємо, щоб їм допомогти».

У ДСНС рекомендують мати при собі SIM-карти кількох операторів із активним станом рахунку, адже в цей непростий для нас період  може бути пошкоджена вежа, обладнання одного з них. За відсутності мобільних мереж для здійснення екстрених викликів та зв’язку між абонентами існує декілька альтернативних варіантів: стаціонарні телефони; можна також підтримувати зв’язок за допомогою месенджерів Viber, WhatsApp, Telegram, Signal, Messenger Facebook, Instagram тощо. Месенджери будуть працювати за наявності доступу до мережі Internet у тому числі за умови підключення до мережі Wi-Fi. Тож опередньо необхідно дізнатись номера телефонів, за якими зареєстровано роботу месенджерів відповідних служб, на їхніх офіційних сайтах або зателефонувавши за номерами 101, 102, 103, 104, 112.

У четвертий день зимових Паралімпійських ігор в Пекіні, 8 березня  двоє наших землячок  завоювали медалі в різних класах біатлонних гонок на 10 кілометрів.

Українські воїни мужньо боронять рідну землю від російських окупантів. А наша економіка продовжує працювати. Лісівники Хмельниччини теж  щодня наполегливо  виконують обов’язки, покладені на них державою. Наразі  всі підприємства обласного управління лісового та мисливського господарства активно готуються до весняної лісокультурної кампанії.

Як йдеться у повідомленні, за тринадцять діб “Укроборонпром” передав ОВТ більше ніж за останні 6 місяців. Підприємства концерну працюють понаднормово й у кілька змін та робитимуть це надалі для забезпечення ЗС України озброєнням і військовою технікою. У зв’язку із цим виникла велика потреба у фахівцях. Робота оплачувана! Перелік професій та спеціальностей вказуємо нижче.

Саме така кількість жінок – військовослужбовців Повітряних Сил Збройних Сил України зустріли цьогоріч 8 Березня не з квітами, а зі зброєю в руках. Вони теж пліч-о-пліч з чоловіками відбивають російську агресію, борються за майбутнє своїх дітей та майбутнє нашої України!

7 березня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про повернення українських миротворців додому.

У Дубліні під час параду націй ірландські поліцейські на знак солідарності з Україною та українцями несли синьо-жовтий прапор в першому ряду колони із 20-ти країн-учасниць, розповіли у секторі комунікації ГУ Нацполіції в області.

Станом на 7 березня понад 320 тонн гуманітарної допомоги для регіонів, що постраждали від російської агресії, прибуло на Хмельниччину. Майже 200 тонн зібрали волонтери, ще 120 тонн надійшло до обласної військової адміністрації. До збору долучилися не лише жителі краю, а й благодійники з різних країн Європи, зокрема Великобританії, Німеччини, Польщі та Ірландії.

Доброго дня. Сьогодні був у дома перший раз з початку війни і други раз за останній місяць. Я шокований. Панове ота вся сирена про ракетний обстріл то не просто так. Її подаємо ми.

МОЗ разом із Держлікслужбою сформувало та оновлює список аптек, де можна отримати інсулін https://bit.ly/apteky_insul.
На Хмельниччині наразі це 54 аптеки.

У громадах-членах Асоціації міст України в Хмельницької області протягом останніх днів відбулися позачергові сесії. Питання, яке виносилося на розгляд, єдине – звернення до Північноатлантичного альянсу  (НАТО) та ряду держав з вимогою закрити небо над Україною.

Дорогі брати і сестри! Сьогодні розпочався Великий Піст, під час якого православні християни через молитви, покаяння та обмеження в їжі очищують свою душу й тіло та готуються до святкування Воскресіння Христового.

Міністерство оборони України разом з IT-волонтерами створили сайт для прийому заявок на вступ до International Legion for the Territorial Defence of Ukraine.

Асоціація міст України зібрала запити з усіх громад про їх потреби в допомозі та знаходиться на постійному зв’язку з усіма головами громад. Мешканці громад, які знаходяться під обстрілами, потребують гуманітарної допомоги. Це і столиця, і обласні центри, і маленькі громади.

Білборди такого зразка та змісту з’явилися на вулицях Кам’янця-Поділььского. Вони змінили комерційну рекламу на патріотичну.

Допоки НАТО зволікає з життєво необхідним для України питанням про закриття неба, окупанти руйнують цілі міста, безжально знищується інфраструктура, гинуть мирні жителі, сиротами залишаються діти, серед яких і новонароджені. Президент України Володимир Зеленський робить все можливе, щоб повітряний простір нашої держави закрили, але поки що немає кардинальних рішень Альянсу.

  1. Якщо Ви перебуваєте в укритті, підвалі або в квартирі, а гучна сирена завиває, і Ви боїтеся, то почніть затикати вуха, актуалізовуйте мелодію національного гімну та підспівуйте другим голосом. Спів заспокоює нервову систему. Таким чином постійно повторювані звуки сирени не застрягатимуть в душі. Важливо, щоб Ви пояснили іншим людям, які не знайомі з цією захисною вправою, для чого вона корисна, щоб інші також могли брати участь у ній.

Не можу не поділитися.  Який в нас був дух вперші дні, як Бог допомагав в особливий спосіб нам і ми це дуже відчували. Бо молитва йшла постійна, молилися всі наші духовні отці, монахи та монахині та ми. А потім щось пішло не так....

...

Воєнний стан внаслідок нападу РФ ускладнив доступ пацієнтів до необхідних медичних послуг та лікарських засобів. МОЗ інформує стосовно надання медичних послуг пацієнтам з онкологічними захворюваннями.

Зазначають, що отримати можна від 500 гривень, але не більше 6 000 гривень.

Кам’янець-Подільський, власне, як і область у цілому,  активно приймає переселенців. Лише за останню добу офіційно через пункти прийому, таких є три, зареєстровано понад чотириста осіб.  Серед них багато вагітних жінок, дітей, які потребують кваліфікованої медичної допомоги.

Чотири автобуси з гуманітарною допомогою із Литви сьогодні приїхали у Хмельницький. Це і медикаменти, і одяг, і спорядження для військових. Усе зібране литовцями інвентаризують та передадуть на потреби переселенців та наших захисників.

 

Це - оплати за проліковані випадки у січні. Виплати отримали 77 надавачів медичних послуг. За медичну допомогу при пологах, медичну допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках, за лікування пацієнтів із гострим інфарктом міокарда та гострим мозковим інсультом. Також за проведення пацієнтам шести обстежень з раннього виявлення новоутворень, процедур гемодіалізу, за лікування дорослих і дітей із туберкульозом в амбулаторних та стаціонарних умовах, вакцинацію від COVID-19 та ін.

Політики, громадські діячі, працівники ДСНС, правоохоронних органів, різних установ та організацій, пересічні мешканці Кам’янеччини   на чолі з головою Кам’янець-Подільської районної ради   Михайлом Сімашкевичем на фоні Старої фортеці записали відеозвернення до російських окупантів.

Шановні пенсіонери та отримувачі соціальних виплат!
Укрпошта, Пенсійний Фонд України та Міністерство соціальної політики роблять все, щоб навіть в складних умовах воєнного стану ви своєчасно отримали свої виплати за березень поточного року.

Якби жили мої батьки-українці, вони б відмовилися від нього, як нині зробили ми всі, вся наша родина: брати, племінники, внуки. Дуже соромно, що він роками чекав цього ординського нашестя. Все торочив про расєю, визволителя Путіна, хоча чого гріха таїти, ніхто його в Україні не тримав. Мовляв, їдь у свою расєю, щоб харчуватися там зі смітників і помийок. Звісно, ми сприймали все це як чорний невдалий гумор. Але ж ні, рептилія з петербурзького підворіття  кремлівський карлик, таки збожеволів остаточно. Маніакальна ідея знищити нашу Україну здолала в його маразматичній голові рештки розуму.

У повномасштабну війну, яку розпалив проти нашої держави  ненависний  Путін, до останнього часу мало хто вірив. Думали, що він, брязкаючи зброєю, лиш залякує українців і Європу,  щоб добитися  поступок від  НАТО, показати свою значущість і велич  у світі.  Однак найстрашніше все ж сталося: російська орда напала на Україну одразу з багатьох напрямків, сіючи страждання і біль, кров і смерть. У плани   новоявленого Гітлера входило за кілька днів поставити нашу державу на коліна й  посадити в президентське крісло лояльну, слухняну маріонетку.

Хто б міг подумати, що в ХХІ столітті страшне слово «війна», звучатиме не з вуст ветеранів, не зі сторінок книг, а болем пульсуватиме в українців, яких хоче залякати та знищити північний ворог, відправляючи на нашу територію своїх вояків ще з 2014 року.
Та ми не здамося, бо сила духу в українців незламна, допоки нас захищають наші військові, боронячи Україну від путінської навали.
І Перемога обов’язково буде за нами!

Хмельниччина активно, всіма можливими способами, допомагає відважним воїнам, які боронять Україну від російського окупанта. В багатьох куточках області розгорнулася волонтерська діяльність, організувалися всі і кожен, аби допомогти нашій армії.

Виконавчий комітет Кам’янець-Подільської міської ради на своєму засіданні прийняв рішення про виділення 19 квартир в одній із новобудов для військовослужбовців міста над Смотричем у постійне користування. Ще 20 службових помешкань захисникам України було виділено трохи раніше.

— А ти, дитинко, що тут робиш? — запитую у маленького хлопчика у фойє центру культури і мистецтв «Розмай».
— Сьогодні війна, — ділиться зі мною п’ятирічний Леонтій, — а в мене ось тут є динозаври, і мені ще обіцяли купити…

Не уявляла Людмила Овдіюк, що її Леоніду на долю випаде війна — нещадна та безжальна. А син опиниться в самісінькому її епіцентрі. Однак про своє перебування на лінії фронту ніколи не розповідатиме матері. Та якось жінка увімкнула телевізор, на екрані — справжнісінька війна. Від побаченого охопив страх — земля здригалася й горіла від вибухів снарядів. Ураз серед тієї вогняної заметілі почула такий знайомий і рідний голос Леоніда. І, схиливши голову в молитві, благала Господа, аби вберіг її синочка в тому смертельному двобої з ворогом.

Занедужавши, ми відразу біжимо в аптеку й викладаємо гроші за дорогі ліки, тоді як у багатьох випадках можна було б обійтися звичайною сіллю, що в нас на кухні завжди під рукою.
Сіль — чудовий антисептик: якщо поранили палець і не обробили швидко поріз — попарте ранку в розчині солі (1 ч. ложка на 1 склянку окропу).

І у страшному сні не снилися професорці Подільського державного університету Людмилі Михайловій ті недобрі вісті, з якими їй довелося зустріти початок першого весняного місяця. Прикро, що цю улюблену пору року так затьмарив, очорнив російський агресор. Тож з першого дня його нападу на рідну землю, коли тисячі українців, рятуючись від смертельної загрози, здебільшого жінки, престарілі, діти змушені шукати прихисток у різних регіонах країни, зокрема, і в місті над Смотричем, Людмила Миколаївна спільно з колегами по роботі, чоловіком, головою ради ветеранів вишу професором Анатолієм Рудєм включилася у волонтерську діяльність.

У приміщенні кінотеатру імені Шевченка, що в обласному центрі, працює штаб допомоги людям, котрі змушені були залишити свої домівки через війну. Сюди з ранку до вечора усі небайдужі хмельничани приносять необхідні речі для тих, хто нині опинився у біді.

Хмельничани активно поповнюють лави територіальної оборони, в обласному центрі вишиковувалися величезні черги до військових комісаріатів та об’єднаних центрів комплектування. Військові наголошували, що для пришвидшення процесу документи приймалися не лише в терцентрі на Проскурівській 35, а й безпосередньо у Хмельницькій  окремій бригаді територіальної оборони, яка розташована на вулиці Шухевича, 69/1, на території колишнього вищого професійного училища №7.

З 1 березня на усій території Хмельницької області заборонили продаж міцних алкогольних напоїв.

Просто неймовірну активність виявляють хмельничани у здачі донорської крові. З кожним днем кількість бажаючих зростає.

В умовах війни дуже важливо знати основні канали комунікації, де можна дізнатися про небезпеку, що може загрожувати мирному населенню, а також інструкції, як діяти в такій ситуації. Отож нагадуємо, як мешканці області можуть отримати таку інформацію.

Україна у вогні. І в цей надзвичайно важкий для країни час українці всього світу демонструють неймовірну стійкість, мужність, відвагу. В одну мить страшна війна порушила наші плани, зруйнувала наші сподівання, змусила звичну діяльність змінити на військовий стрій, на лави територіальної оборони. Як же нині коригують свою роботу аграрії, для яких цей період завжди був позначений початком польових робіт? Якими турботами живе в період військового стану одне з найбільших аграрних підприємств краю? Про це розпитуємо в генерального директора Групи компаній «VITAGRO», депутата Хмельницької обласної ради Петра Лабазюка.

Кам’янчани згуртувалися заради того, щоб підтримати військових, допомогти переселенцям із дітьми, забезпечити всім необхідним тероборону. Ось лише деякі моменти тієї патріотичної роботи і такої важливої справи, до якої вони долучилися.

Жителі села Кульчини на Красилівщині організували пости чергування на виїздах у село. В ряди місцевої самооборони записалося майже п’ятдесят чоловік. Усім їм видали відповідні посвідчення, які є підтвердженням того, що вони можуть зупиняти будь-який транспорт та перевіряти документи приїжджих.

Тримати оборону має кожен громадянин України. Ми, ясна річ, маємо сподіватися на наших військових, наших захисників, які відбивають з усіх сил атаки кремлівської наволочі. Проте ми можемо й самі зупиняти російських окупантів будь-якими можливими способами. Так, до прикладу, рецептом справжньої народної зброї — коктейля Молотова (а нині «Бандера-смузі») — поділився нещодавно на своїй сторінці у мережі Facebook секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

На Хмельниччині, як і загалом по Україні, всіх небайдужих об’єднала спільна біда — війна. Тому кожна територіальна громада активно організовує роботу з надання допомоги нашим військовим, а також переселенцям. Злагоджено та організовано несе службу територіальна оборона по всій області, обладнані блокпости, працюють волонтерські організації. Всі дружно намагаються протистояти ворогові, спільними зусиллями наближаючи Перемогу.

Як би боляче не було нині нам усім, і хоч не час, як кажуть, говорити про майбутнє і щось планувати… Та ми маємо вірити в завтрашній день, бути сильними та рішучими. А як інакше, якщо під час цих важких подій українці продовжують створювати сім’ї та народжувати дітей. Болісно говорити про те, що дітки з’являються на світ в укриттях та бомбосховищах, однак така нині реальність. Деякі малюки під телефонним супроводом медиків народжуються вдома.

Рани можуть бути вогнепальними, різаними, рубленими, колотими, ушкодженими, рваними. Всі рани вважаються первинно інфікованими. Мікроби в рану потрапляють разом з травмуючим предметом, землею, шматками одягу, з повітря та при доторканні до рани руками.

Ще на початку минулого тижня ми з вами говорили на бухгалтерські, коронавірусні та просто буденні теми, а вже зранку 24 лютого це стало неважливим. Росія розпочала війну проти нашої держави, а в Україні ввели воєнний стан...

...

За повідомленням заступника міністра оборони України Ганни Маляр, сумарні орієнтовні втрати ворога за чотири доби (з 24.02 по 28.02 станом на 6.00) у загарбницькій війні Російської Федерації в Україні такі: знищено 29 літаків, гелікоптери 29 гелікоптерів, 191 танк,  816 бойових броньованих машин, 74 гармати, 1 ЗРК БУК, 21 град, 291 одиницю автомобільної техніки, 60 цистерн, 3 БпЛА ОТР, 2 кораблі/катери, 5 засобів ППО. Крім того, нашими військовими за орієнтовними даними знищено приблизно 5300 особового складу російських ворогів. 

Повідомлення з телеграм-помийок про захоплення АЕС окупантами — брехня.

Хмельницьку атомну електростанцію, як і раніше, контролює український уряд, повідомляє «Енергоатом». Не читайте анонімні телеграми, читайте офіційні джерела та відомі медіа, які цінують свою репутацію та перевіряють інформацію.

Міжнародні санкції за війну Росії проти України все болючіше б'ють по російській економіці.

До України вже прибули та стали на бойове чергування нові «Байрактари», повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

 Після удару армії РФ по телевежі в Києві та меморіальному комплексу Бабій Яр  Головний рабин України Моше Реувен Асман розмістив відеозвернення до росіян на своїй сторінці у Facebook, в котрому закликав їх прокинутися і протистояти війні.

Голова військової адміністрації Києва - генерал Микола Жернов, випускник Кам’янець-Подільського вищого військово-інженерного командного училища.

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомляє, що уряд ухвалив альтернативні способи виплати пенсій та грошових допомог під час воєнного стану на випадок збоїв у роботі тої чи іншої банківської установи, а також для переміщених осіб, які отримують пенсію через поштового оператора. Вони дозволять забезпечити безперебійність у здійсненні виплат пенсій та соціальних допомог.
Зокрема, Уряд ухвалив постанову «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану».

За процесуального керівництва Спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері Західного регіону упродовж 24-28 лютого 2022 року розпочато 10 кримінальних проваджень щодо збройної агресії Російської Федерації проти України.

Склав офіцер Армії оброни Ізраїлю, редактор військового відділу «Фокусу» Ігаль Левин. Пам’ятка актуальна бійцям ТрО.

 Ще зовсім недавно звуки сирен під час навчань у місті ми сприймали, як надоїдливий, дратуючий супровід повсякденного життя і навіть подумати не могли, що історія внесе свої криваві корективи

У Кам’янці-Подільському попрощалися із загиблим під Шумами Донецької області підполковником 143-го центру розмінування 44-річним Сергієм Ковалем.

Із приходом тепла, ясна річ, крига потроху тане, подекуди біля берегів річок вже її і зовсім нема. Проте для двох відважних чоловіків це не стало перепоною, – і вони вирушили на риболовлю.

 

 З 1 квітня по 15 червня  у лісах та на об’єктах лісових угідь запроваджується СЕЗОН ТИШІ, бо саме в цей час лісові мешканці потребують особливої уваги, піклування і охорони збоку людини.

 

У Хмельницькому перед судом постануть члени ОЗГ, а разом із ними і так званий «наглядач» (смотрящий – рос.) за областю

 

Частина людей переконана, що спалювання сухої трави, залишків сухої рослинності, листя та сміття на весні та восени, покращує врожайність

Напередодні звіту Віолети Лабазюк за 100 днів своєї діяльності на посаді голови обласної ради з Києва надійшла приємна звістка: Хмельниччина посіла другу почесну сходинку в державному рейтингу за критеріями прозорості та відкритості органів влади.

Завтра, 1 квітня, з 10:00 до 16:00 на вулиці Чорновола будуть проводитися роботи з омолодження дерев, повідомляє пресслужба Хмельницької міської ради.

Хмельницька кіберполіція викрила схему, де злочинці в результаті підміни трафіку здійснювали міжнародні дзвінки за цінами національних. Правопорушникам загрожує до шести років позбавлення волі, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.