30 травня вдалося повернути додому тіла 79 загиблих українських оборонців. Передача тіл із тимчасово окупованих територій України відбулася за сприяння Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти при Мінреінтеграції у співпраці з силовими структурами.

За даними слідства, житель Теофіпольської обֹ’єднаної тергромади систематично вчиняв розпусні дії фізичного сексуального характеру у присутності своєї неповнолітньої доньки та трьох малолітніх дітей співмешканки. На момент вчинення злочину дівчаткам було 14, 8 та 5 років, хлопчику – 3 роки.

«На війну пішов добровольцем з початком вторгнення, – стисло розповідає 50-річний хмельничанин, старший лейтенант ЗСУ. – Оборона Києва, контузія, східний напрямок, Авдіївка. Спочатку на болі в серці не звертав уваги, у якого українця зараз не болить серце… але коли вони стали майже постійними – звернувся до медиків».

29 травня о 16:05 до рятувальників зателефонували патрульні та повідомили, що на автодорозі Н-03 поблизу повороту на с. Григорівка Старокостянтинівської тергромади сталася дорожньо-транспортна пригода, потрібна допомога надзвичайників.

Залишився місяць навчання майбутнім випускникам медичних спеціальностей, більшість з яких вже склали тестовий іспит КРОК-2. У тренінгових центрах закладів вищої медичної освіти (ЗВО) тривають об’єктивні структуровані клінічні іспити (ОСКІ) для випускників.

З метою підтримки ветеранів війни, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни, додатково 2100 ветеранів зможуть отримати грошову допомогу. Для отримання коштів треба подати заяву через вебсайт eveteran.gov.ua

У квітні минулого року 21 - річний потерпілий, працюючи двірником в одному із навчальних закладів, здійснював прибирання території, а рюкзак із особистими речами повісив на дерево поруч.

У ніч на 29 травня російські війська нанесли чергову масовану атаку по Україні. За інформацією Повітряних сил ЗСУ, окупанти вночі випустили по Україні до 40 крилатих ракет та близько 35 ударних дронів. Під час повітряної тривоги, яка тривала на Хмельниччині понад три з половиною години, на території області пролунали вибухи.

У середу, 31 травня, відбудеться виїзд спільної консультативної бригади (медичних працівників комунальних підприємств Хмельницької міської ради - «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарно допомоги №2» і «Хмельницький міський перинатальний центр») у село Бахматівці старостинського округу з центром у селі Пирогівці за адресою: вул. Центральна, 94 г (Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №14).

«Прорив на Бахмуті… термінове звернення солдат». «Ніхто не вітає його з днем народження». «Залужний попередив особисто...». 
Звичайно, активна меншість завжди буде сприймати такий контент з недовірою чи іронією. Проте варто тільки глянути на охоплення — стає не до сміху. Сьогодні спробуємо розібратись, чиї вуха стирчать за цими спільнотами і як не потрапити на їх гачок.
 

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики врахував поправку 171 до законопроєкту № 9206 про внесення змін до Закону України «Про рекламу». В ній ідеться про заборону будь-яких зображень та видимості тютюнових виробів у пунктах продажів.

У ніч на 28 травня 2023 року ворог атакував Україну іранськими ударними дронами «Shahed-136/131» з північного напрямку – Брянська область, та південного – Краснодарський край.

Виробнича бригада Хмельницького міського РЕМ протягом двох тижнів працювала на Херсонщині. Нині повернулися додому. Їм вдалося відновити світло у домівки людей, які понад 8 місяців жили без електроенергії.

Товариство N взяло на себе зобов’язання поставити 841,5 тонни макаронних виробів на суму 46,7 млн грн упродовж двох днів з моменту отримання попередньої оплати. Однак, попри зарахування на рахунки суб’єкта господарювання 14 млн грн ще у квітні 2022 року, постачання товару розпочато майже через місяць.

Дня­ми синьо-жов­тий сим­вол нез­ламнос­ті — Дер­жавний Пра­пор та ма­лий Дер­жавний Герб Ук­ра­їни з’явив­ся на од­ній зі стін ад­мі­ніс­тра­тив­ної бу­дів­лі у се­лі Жу­ків Ула­ша­нівсь­кої гро­ма­ди Ше­пе­тівсь­ко­го району.

«Мав честь приймати голову офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Мішель Альфаро.

За матеріалами розслідування ДБР суд визнав винним адвоката, який спробував нажитися на ліснику, погрожуючи йому вигаданим кримінальним провадженням.

Перерозподіл видатків на виплату грошової компенсації для придбання житла
Відповідно до розпорядження Уряду від 12 травня 2023 р. № 424-р, зменшено обсяг видатків розвитку за програмою 1511060 для компенсації за житло учасникам бойових дій на території іноземних держав на понад 555 тис. грн.

Посадовця одного із агропідприємств підозрюють у підробці рішень сільради про передання 18 га землі у приватні руки. Голова сільради, не перевіривши і не перечитавши текст, підписав всі документи. Приватизувати землі таки не вдалося, бо на них наклали арешт. Наразі ж посадовцеві підприємства вручили підозру за двома статтями Кримінального кодексу.

Нового керівника поки ще не призначили
Володимир Зеленський звільнив начальника управління СБУ Хмельниччини Тараса Цюцюру. На своїй посаді він пропрацював понад два з половиною роки.

Для забезпечення безперебійної роботи в умовах війни у листопаді минулого року виконавчий комітет Кам’янець-Подільської міської ради провів відкриті торги на закупівлю 14-ти дизельних генераторів. Із переможцем хмельницьким товариством “ТРЕЙД-КОМПАНІ 2021” виконком уклав договір на 4 973 333 гривні та навіть сплатив 30 % авансу від обумовленої суми – 1 749 600 гривень. Однак постачальник умови угоди проігнорував: генератори так і не поставив, авансовий платіж не повернув. Це неабияк обурило громадськість.

У військових госпіталях низки міст України запровадили систему електронних черг. Як повідомляють, у Міністерстві охорони здоров’я України, електронну чергу запустили у Старокостянтинові: «Цей механізм надає можливість записати військовослужбовців на військово-лікарську комісію або до лікаря на консультацію у зручний для них час та день».
Такі ж новації запровадили в госпіталях Дніпра, Миколаєва, Білої Церкви, Рівного, Чернівців та Житомира.

26 травня в Хмельницькій обласній військовій адміністрації відбулося спілкування із представниками Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців та Кластеру з питань житла та непродовольчих товарів. Зустріч відбулася під керівництвом першого заступника начальника ОВА Cер­гія Тю­рі­на спільно із представниками Агенції регіонального розвитку Хмельницької області та представниками сфери гуманітарного забезпечення області.

“Святим” називають джерело ямпільчани з давніх-давен. А саме місце поруч нагадує оазу. Декілька гігантських верб височіють навколо трьох джерел, які понад сотню років нестримно б’ють з-під землі, а далі усюди лише поля.

Близько 80-ти основ для маскувальних костюмів за пів року виготовили місцеві підприємці. На Хмельницькому речовому ринку вони облаштували невеличкий цех. І волонтерять у вільний час. Готові основи передають громадській організації “Захист — об’єднання волонтерів”.

Це штрафні санкції у зв’язку із неналежним виконанням умов договору про постачання продовольчих товарів, закуплених для відправлення громадам, на території яких тривали чи продовжуються активні бойові дії.

Бійцям однієї з інженерних бригад на Хмельниччині вручили нагороди та відзнаки від Президента України та Міністерства оборони.

Воїн з Хмельниччини 11 місяців проходить реабілітацію після травми хребта, щоб стати на ноги.

21-річний лейтенант Юрій Стецюк зі Старокостянтинова Хмельницької області 11 місяців прикутий до крісла колісного після бойового травмування, котре отримав під Слов’янськом. Донині після перелому хребта офіцер не відчуває стоп. Юрій Стецюк розповів Суспільному про свою коротку службу на посаді командира танкового взводу і про довгу реабілітацію.

У Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва (вул. Проскурівська, 56) розгорнуто виставку фотографій проєкту Valery Leshchynsky «Ми з України», приурочену до Дня Героїв. В експозиції – близько 60 робіт.

Хмельницький суд призначив 85 тис. грн штрафу працівнику одного з районних військкоматів, який за гроші обіцяв допомогти військовозобов’язаному чоловікові уникнути мобілізації. За свої послуги він отримав 1,7 тис. доларів. Коли ж посадовця затримали, у нього при собі також виявили амфетамін. Тож судили його не лише за зловживання впливом, а й за зберігання наркотиків.

Один із правоохоронців, який мав доступ до службової інформації Держприкордонслужби, «ділився» нею з контрабандистами за обумовлену наперед винагороду.

У Городоцькій громаді Українську Православну Церкву московського патріархату позбавили права користування землею. Мова про 21 земельну ділянку. Таке рішення депутати прийняли на сесії міськради.

«Відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради. Розглянули 57 питань порядку денного.

26 травня заступник міського голови Микола Ваврищук і працівники Управління економіки міської ради відвідали ТОВ «Завод гідроарматури».

«Сьогодні у Копистинському та Давидковецькому старостинських окгругах запустили в роботу нові поліцейські станції.

Компанія «Контінентал» закінчила весняний посів ярих культур. Під час цієї кампанії було засіяно всі планові площі, а це понад 104 тис. га. У цьогорічній структурі традиційні культури — соняшник, кукурудза, соя та ріпак, а також важливі для продовольчої безпеки цукровий буряк і гречка. Фінішували, крім того, з посадкою картоплі, під яку відвели понад 2 тис. га.

Україна повернула з російського полону 8 офіцерів та 98 солдат і сержантів, які воювали на Бахмутському напрямку. Серед тих, кого вдалося повернути з полону, чимало вважалися безвісти зниклими. Також репатрійовано три тіла: двох іноземців та українки.

Оборонці мають різні травми та поранення, загострені хронічні захворювання. Як зазначили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, щонайменше сім врятованих оборонців мають кульові та осколкові поранення, опіки та переломи. Захисників чекає реабілітація, яка включатиме психологічну та медичну підтримку. Також бійцям допоможуть відновити банківські картки та документи.

Отож, вирішено. Велика Британія повідомила, що почала діяти міжнародна авіаційна коаліція країн. Її мета — навчання українських льотчиків на зарубіжних винищувачах четвертого покоління, зокрема й на американських F-16. До коаліції вже входять Британія, Данія, Нідерланди, Бельгія, США та Португалія.

Внаслідок пошкоджень під час масованого обстрілу рф українських міст, 22 травня о 5.26 була аварійно відключена високовольтна лінія передач «Дніпровська»  330-750  кВ, останнє джерело зовнішнього живлення насосів охолодження ядерного палива в басейнах витримки та ядерних реакторах енергоблоків Запорізької атомної електростанції. АЕС в автоматичному режимі перейшла на електроживлення дизель-генераторами з обмеженим запасом пального. Та всупереч очікуванням агресора, фахівці «Укренерго» своєчасно відновили лінію електропередач і перевели станцію на живлення від української енергосистеми. Тож безпосередню загрозу ядерній безпеці вдалося усунути, радіаційний фон на станції і навколо неї залишається в нормі.

Не знаю, чи буде якась реакція на мій лист, але, принаймні, я викажу свій біль. Упевнена, що проблема, про яку йдеться, ятрить серце і душу багатьом людям, які відправляють своїх синів, чоловіків на фронт. Хлопці наші стоять стіною, віддають життя у боротьбі з клятими окупантами, а нас, батьків, мучить думка, чи забезпечили ми  їх найнеобхіднішим?

Спостерігаю за попами московського патріархату і думаю: це ж як не хочуть позбуватися вони свого «корита». Інакше й не назвати їхній спосіб оббирати людей. Хіба не правда, що батюшки московської церкви встановлюють розцінки і на поховання, і на хрестини, і на шлюб? Їх не цікавить, чи є в тебе кошти, чи нема – плати. А в якому страхові тримають вони всіх, хто приходить до їхнього храму: там не стій, не сідай, голову хусткою замотай, руку попові цілуй… І, як не дивно, чимало людей настільки звикли до такого ставлення, що готові з піною біля рота відстоювати цей розсадник московського іга.

Другий рік, з часу повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, в містах і селах все частіше лунають повітряні тривоги, летять ракети й іранські шахіди, інші ворожі БПЛА. На жаль, не обходиться і без їх прильотів. Але чи завжди орієнтуються, як діяти у небезпечних ситуаціях наші діти, куди їм бігти, кому телефонувати, до кого звертатися?

Росіяни, знищуючи ракетами й дронами-камікадзе енергетичну інфраструктуру України, думали, що поставлять її на коліна. Та завдяки нашим енергетикам, допомозі зарубіжних партнерів держава вистояла. Свій внесок у енергозабезпечення зробили й лісівники, які своєчасно поставляли підприємствам теплокомуненерго, населенню тріску паливну й дрова.

Останні акорди
Лише один тур залишилося провести в чемпіонаті України з футболу в першій лізі.

З 23 травня послуга обміну і відновлення посвідчення водія стала доступною в Дії. Із запуском цієї послуги Україна стала першою країною в Європі, де можна відмовитись від фізичного бланку посвідчення водія, а виготовити лише цифровий документ.

Детективи Бюро економічної безпеки України скерували до суду обвинувальний акт щодо 8 осіб, двох підприємців та шести працівників одного з заводів Державного концерну «Укроборонпром», які вже під час повномасштабної збройної агресії російської федерації розтратили понад 5,4 млн грн бюджетних коштів.

24 травня стався витік газу у мікрорайоні Виставка обласного центру. Через надзвичайну ситуацію дітей з навчальних закладів,  розташованих поруч, відпустили додому. У пресслужбі АТ «Хмельницькгаз» прокоментували надзвичайну подію.

«Я щасливий, що маємо змогу продовжувати цю добру традицію. Таким чином наша повага до воїнів втілюється матеріально. Лише у 2022 році ми не змогли до цього свята подарувати воїнам квартири через початок нової фази війни. Сподіваюся, надалі не буде жодних для цього перешкод», - зазначив міський голова Олександр Симчишин.

Відбулось виїзне засідання Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб з метою ознайомлення з роботою підпорядкованих установ управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, а саме: Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок», Хмельницького міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Школа життя», Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації.

24 квітня до рятувальників надійшло повідомлення, що на автошляху поблизу с. Скаржинці, Хмельницького району сталася дорожньо-транспортна пригода, — зіткнулися «Москвич» та Citroen Berlingo.

«Провів позачергову сесію міської ради. Оперативність викликана найперше необхідністю виконати припис уповноваженого з прав людини щодо одного із земельних питань.

24 травня до Служби порятунку 101 надійшло повідомлення про пожежу господарчої споруди на території приватного домоволодіння в селі Святець, Теофіпольської селищної тергромади Хмельницького району.

«У 2022 році у зв’язку з початком військової агресії росії проти України не були реалізовані проекти – переможці конкурсу громадських проектів, який відбувся наприкінці 2021 року, у рамках Бюджету участі.

Секретар Хмельницької міської ради Віталій Діденко провів особистий прийом громадян в селі Шаровечка, яке є центром одного із старостинських округів Хмельницької міської територіальної громади. Поспілкуватися з посадовцем та озвучити питання, які хвилюють, прийшли семеро жителів, зокрема сіл: Шаровечка, Мацьківці, Волиця.
Звернення стосувалися забезпечення Амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, що у селі Шаровечка, централізованим водопостачанням, облаштування укриття у місцевому дитячому садочку, а також щодо подолання наслідків нещодавнього найбільш руйнівного терористичного обстрілу у громаді та вирішення земельних питань.
Усі звернення будуть розглянуті у встановлені законодавством терміни, про що заявників буде проінформовано в письмовій формі.

1 травня 2023 року почав діяти Закон «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської редерації проти України».

У ситуацію, коли власний дім стає небезпечним місцем, щороку потрапляють тисячі українців. Лише у 2022 році Нацполіція зафіксувала понад 250 тис. звернень щодо домашнього насильства. Вочевидь, це не повна статистика, адже чимало постраждалих замовчують свою проблему. Та важливо знати, що поруч є ті, хто можуть допомогти захиститися від кривдника.

Як не втратити сенс життя і продовжити боротьбу – курсанти-прикордонники зустрілися з відомим спецпризначенцем Олександром Дарморосом.

Минулого тижня голова обласної ради Віолета Лабазюк разом з колегами представила Хмельниччину під час роботи об’єднавчого третього Конгресу самоврядування Ініціативи трьох морів. У складі української делегації посадовець працювала над розширенням міжрегіонального співробітництва та залученням партнерських потенційних інвестицій для Хмельницької області.

Протягом травня в Деражнянському міському історичному музеї проходила особлива виставка, бо насправді експонувалися не лише твори, а саме крізь них з глибини душі митця зазвучала ціла історія, історія з життя Героя-Захисника України…

В Україні дано старт масштабній програмі створення сучасних лісових рекреаційних пунктів. Цього року ДП «Ліси України» планує збудувати 120 об’єктів по всій державі. З них – майже два десятки з повною інфраструктурою, де в наявності увесь необхідний для відпочинку інвентар, вода, електроенергія, дрова; де є не тільки спортивні й дитячі майданчики, а й екологічні стежки в привабливих місцях. Хмельниччина, на теренах якої вже діє 46 лісових зон відпочинку, активно долучилася до масштабної програми.

Вона присвячена боротьбі за незалежність України з початку XX століття             

А відбулася урочиста її презентація, котра, до речі, зібрала чимало гостей, у рамках Тижня професійної освіти. Бо подія й справді дуже знакова – серед закладів професійної освіти нашої області таку експозицію відкрито вперше. Проте для Хмельницького професійного ліцею – бути першопрохідцями чи серед кращих – вже звична справа, бо під чітким керівництвом директора Григорія Стані- слава й завдяки зусиллям дружного колективу викладачів і учнів вдається втілити в життя найсміливіші проєкти та задуми.

Пізнати світ особливої краси, неймовірних емоцій, бурхливої енергії допомагає танець. І в цьому вкотре переконувалися під час обласного огляду-конкурсу хореографічних колективів мистецьких навчальних закладів “Розмай–2023”.

Десять років тому в Кам’янці-Подільському зареєстровано благодійний фонд “МІСт” імені Михайла Савенка, заснований київським підприємцем і меценатом Дмитром Савенком на честь свого батька Михайла Михайловича, повоєнне дитинство якого пройшло у сиротинці села Лісоводи, що на Городоччині. Відтак, отримавши відповідну фахову освіту, Михайло Савенко все своє життя присвятив будівництву, став знаним в Україні містобудівником, саме його рук праця і споруджений знаменитий кам’янецький міст “Стрімка лань”.

Цими вихідними Кам’янець-Подільський відзначав День міста. З цієї нагоди у мерії запланували кілька заходів. Однак, все завершилось черговим скандалом.

В Україні використано майже всі запаси цибулі, наразі триває пошук для закупівель на зовнішніх ринках.

Долучитися до флешмобу може кожен. Для цього просто потрібно подякувати Героям, які щодень тримають над Україною небо.

Поруч із закордонною, переважно, грецькою, уже є і наша, закарпатська. І її щодня привозитимуть дедалі більше, до того ж ціни на цю ягоду вже пішли вниз.

поліцейські Київщини затримали групу розбійників у Хмельницькій області
Злочинне угруповання вчинило серію нападів на господарів приватних маєтків у Бучанському та Броварському районах. Озброєні автоматами та пістолетами злочинці вдирались до маєтків вночі, зв’язували та мордували людей.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі Фейсбук написав про ліквідацію наслідків найбільш руйнівного терористичного обстрілу:

Працівники комунального підприємства по будівництву, ремонту та експлуатації доріг завершили влаштування нового асфальтобетонного покриття після попередньої заміни деформаційних швів першої половини шляхопроводу на вулиці Грушевського обласного центру.

«Усі компанії, які мають досвід розробки таких стратегічних планів запрошуємо до участі. Тендер відбувається за закупівельному порталі Європейського банку реконструкції та розвитку.
Нагадаю, що розробка Плану сталої мобільності відбуватиметься за грантові кошти», - зазначив заступник міського голови Микола Ваврищук на власній сторінці у мережі фейсбук.
Детальна інфомація за посиланням.

Управління культури і туризму Хмельницької міської ради оголошує прийом документів на здобуття міської премії імені Богдана Хмельницького та міської премії імені Михайла Якимовича Орловського у галузі історико-краєзнавчих досліджень у 2023 році до 01.08.2023 року (Положення про премії додаються). 

Внаслідок ворожого обстрілу Хмельниччини 13 травня 21 поїзд Укрзалізниці вимушено змінив маршрут, було організовано десятки додаткових рейсів, залізничні та автобусні шатли. Щоб допомогти пасажирам різних рейсів зорієнтуватися у вирі повідомлень, через офіційний застосунок Укрзалізниці їм у тестовому режимі було відправлено персоналізовані інструкції щодо пересадкових маршрутів.

Міністерство освіти і науки рекомендує провести випускний 16 червня, однак у кожному навчальному закладі та місцевій адміністрації можуть встановити власні терміни.

Повідомлено додаткову підозру членам організованого злочинного угрупування.
Фігуранти вимагали від місцевих підприємців 8 тисяч доларів США неіснуючого боргу. Вони психологічно та фізично тиснули на потерпілих, а в подальшому «ціну» знизили до 4 тис доларів.

Агроформування всіх форм власності Хмельниччини продовжують сівбу ярих культур урожаю 2023 року.

Про це повідомила Хмельницька обласна військова адміністрація: «Сьогодні вранці, під час повітряної тривоги ворог завдав удару по Хмельницькій області. Пролунала серія вибухів. Працювали сили ППО. Крім того, на жаль, є влучання в об’єкт інфраструктури Хмельницького району. Постраждалих немає. Інформацію про руйнування встановлюють».

Харчування дітей у школах та садочках — це не тільки питання здоров’я, а й креативності. Як зробити так, щоб їжа була смачною, різноманітною та відповідала нормам? Як поєднати улюблені страви дітей з вимогами законодавства? Як розвивати професійні навички працівників харчоблоків закладів освіти та стимулювати їхню творчість?

«Упродовж 4 днів 170 учасників – школярів і педагогів – змагалися у тактичній, саперній підготовці, знанні історії, метанні гранати, стрільбі, перетягуванні канату тощо.

Минула 450 доба героїчного протистояння Українського народу повномасштабній збройній агресії російської федерації проти України. Щодня ми доводимо світові, що є надзвичайно сильними, вмотивованими та об’єднаними заради спільної Перемоги. Попри усе нація непереможних українців є і буде завжди! У надскладних умовах, не зважаючи на повітряні тривоги та відключення світла, працюють наші медики. Зокрема, приймають пологи в облаштованих укриттях і допомагають, як матерям, так і діткам.

Учасниками грантової програми з розвитку власного саду та теплиць на середину травня вже є 106 фермерських господарств. Загальна площа яких під закладення садів та облаштування теплиць становить 1 348,69 га. Сума грантів для цих господарств складає 497 млн грн, з яких – 397 млн грн виділено на сади, 100 млн грн – на теплиці.

Поліцейські Шепетівщини викрили гастролерку із Запоріжжя, яка ошукувала пенсіонерів за схемою «ваш родич потрапив у біду».
На Хмельниччині від дій підозрюваної постраждали дві пенсіонерки з Ізяслава. Загальна сума збитку склала близько 120 тисяч гривень.

Відзнаки виконавчого комітету 16 травня матерям загиблих Воїнів вручив міський голова Олександр Супрунюк.

 Нову технологію обробітку ґрунту обрав для себе фермер із Хмельницького району Михайло Блонський. Він розповідає: змінити класичний обробіток сільгоспугідь на технологію Овсінського з мінімальним обробітком ґрунту було вимушеним кроком. Тепер, каже, переконався в правильності свого рішення, бо чимало заощаджує на пальному.

У національній академії Державної прикордонної служби відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Реалізація ґендерної політики на сучасному етапі розвитку сектору безпеки і оборони України: стан, проблеми, перспективи». Метою заходу стало обговорення актуальної проблематики щодо імплементації Резолюції ООН №1325 «Жінки, мир, безпека», зокрема реалізації ґендерної політики в освітньому процесі вищих військових навчальних закладів сектору безпеки та оборони.

Зміни у встановленні зв`язку інвалідності та поранення (чи іншого ушкодження)

 Передбачається, що зв’язок між інвалідністю та пораненнями, які отримані під час спротиву збройній агресії рф після 24 лютого 2022 року на території проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, встановлюється на підставі рішення міжвідомчої комісії з питань встановлення факту отримання поранень чи інших ушкоджень здоров’я.

Останнім часом у соціальних мережах та новинних каналах російська пропаганда поширює інформацію про підвищений радіаційний фон у Хмельницькому, який нібито спричинив вибух, що пошкодив чи то снаряди із низькозбагаченим ураном, чи то компоненти якоїсь бомби, переданої Україні.

Керуючись Порядком демонтажу тимчасових споруд та тимчасових конструкцій для провадження підприємницької діяльності на території Хмельницької міської територіальної громади, затвердженим рішенням сесії міської ради від 28.03.2023 №25, тимчасова споруда, розміщена по Старокостянтинівському шосе поблизу ЖК «Перший Парковий», самовільно, без відповідних документів, підлягає демонтажу (знесенню).

Просимо власника в термін до 22 травня 2023 року демонтувати тимчасову споруду власними засобами. В іншому випадку її буде демонтовано силами комунальних підприємств.
Номери телефонів для довідок: 65-11-41, 65-61-26, 79-46-01 (Управління торгівлі Хмельницької міської ради).

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради оголошує конкурси з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування на території Хмельницької міської територіальної громади (на приміських маршрутах).

У Повітряних Силах ЗСУ повідомили, що із 21.00 вечора 17 травня по 05.30 ранку 18 травня  російські окупанти випустили 30 крилатих ракет із літаків стратегічної авіації, кораблів у Чорному морі та наземних оперативно-тактичних ракетних комплексів.

Як повідомляють у Головному управлінні статистики у Хмельницькій області, індекс споживчих цін на Хмельниччині, як і в Україні, у квітні 2023 року порівняно з попереднім місяцем становив 100,2 відсотка.

Під час брифінгу, який відбувся 15 травня, перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін розповів про ситуацію, що склалася у зв’язку з ворожою атакою ударним безпілотним літальним апаратом на один із об’єктів критичної інфраструктури області. Також до участі у нараді долучилися начальник Хмельницької районної військової адміністрації Анатолій Катеренчук, начальник Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області Руслан Герасимчук, начальник Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Едуард Братко, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин та голова Чорноострівської громади Михайло Дзісь.

Пенсіонери цьогоріч з нетерпінням чекали першого березня. Адже з цього числа знову було проіндексовано пенсії. В нашій області, до прикладу, підвищення отримали понад 350 тисяч осіб (практично 99 відсотків від усієї кількості). Розмір підвищення становив у середньому 520 гривень. Звичайно, в когось пенсія зросла на 300 гривень, у когось на 1000. Але навіть така сума викликає певну повагу, бо пів тисячі гривень — це…
Ось зараз і спробуємо дізнатися, що ж таке оці додаткові сотні, на які збільшилися пенсії. Наскільки завдяки їм покращилося життя пенсіонерів.

Саме такі заклики вкотре звучать від рятувальників, адже на Хмельниччині лише за добу їм довелося ліквідувати дві пожежі через пустощі дітей з вогнем.

Завдяки військовим маємо змогу прокидатися зранку, пити каву, спішити на роботу й виховувати дітей. Тому зараз одне з основних наших завдань — допомагати армії. Активно підтримує захисників і «Контінентал Фармерз Груп».

Навчально-польові збори об’єднали дружну родину Деражнянського центру професійної освіти на базі Голосківського відділку.

Із метою підготовки до захисту Української держави і служби в Збройних силах України, виховання патріотизму, витривалості, сили духу, поглиблення знань про історію та культуру рідного краю, закріплення навичок з тактичної підготовки до бою Деражнянським центром професійної освіти на базі Голосківського відділку з 10 по 12 травня проведено навчально-польові збори за програмою з предмета “Захист України”. Учнів вітали директор Деражнянського центру професійної освіти Віталій Дащенко, його заступник із навчально-виховної роботи Ольга Кіс, які побажали учасникам заходу натхнення, сил, а головне — пам’ятати, що Україна в нас одна, і ми маємо її захищати.

Під час укладання офіційної угоди про партнерство між Кам’янцем-Подільським та муніципалітетом Джіханбейлі.

Днями між Кам’янцем-Подільським та муніципалітетом Джіханбейлі, регіон Конья (Туреччина) укладено офіційну угоду про партнерство. Захід відбувся на високому офіційному рівні за участі голів громад, Надзвичайного та Повноважного Посла України в Турецькій Республіці Василя Боднара, народного депутата України Ігоря Марчука.

Не звик Володимир Довгий сидіти без діла — плекає квіткову красу, захоплюється вишиванням. А ще доглядає овець, а з вовни в’яже теплі шкарпетки для захисників.

Чому  місто над Смотричем вважають  кавовою столицею України?

Багатьом із нас важко уявити початок нового дня без чашки ароматної кави, яка міцно асоціюється з пробудженням, своєрідним ритуалом, магією, способом насолодження ранком. Власне, одні споживають підбадьорливий напій лише вранці, інші, особливо кавомани, й протягом усього дня. За статистикою, у світі щодня випивають 2,5 мільярда чашок кави. Нині вона стала улюбленим напоєм і для мільйонів українців.

потрібно зібрати кошти для українських військових, які боронять Україну від кривавого окупанта.

Цей загальнонародний збір оголосили Хмельницька міська рада разом із Благодійним фондом «Волонтери Поділля» до Дня Героїв, що відзначається 23 травня.

Інтрига ще залишається
За два тури до завершення чемпіонату України з футболу в першій лізі стали відомі володарі прямих путівок до прем’єр-ліги.

Українська вишивка — унікальне надбання, яке турботливо оберігають нині ті, хто прагне передати його у спадок наступним поколінням. У кожному візерунку закодована людська доля, почасти — дуже трагічна. Стібок за стібком зашивали в давнину подолянки на рушниках свій біль, тугу та... молитву. Свою особливу енергетику вишивка зберігає протягом багатьох десятиліть і навіть століть, і в цьому її цінність, адже, торкнувшись її, мимоволі занурюєшся в сиву давнину.
Великою гордістю для нас є Музей подільської вишивки та побуту в селі Маниківці, що на Деражнянщині. Це незвичайне місце — справжній скарб Хмельниччини, про який детальніше розповімо в наступних номерах “Подільських вістей”. А сьогодні увазі читачів пропонуються історії трьох вишитих рушників, які повідала завідувачка музею Наталія КИСІЛЬ.

Українські військові продовжують просуватися вперед на Бахмутському напрямку. «Україна перехопила ініціативу. Це не означає, що Бахмут звільнять завтра. Важкі бої триватимуть, але боєздатність росії буде і далі руйнуватися. Бахмут – це прелюдія до контрнаступу, це двері, які відкривають Україні можливість почати успішний контр- наступ», — сказав радник Офісу президента Михайло Подоляк. Американський інститут вивчення війни заявив, що 13 травня українські війська звільнили майже 17 квадратних кілометрів у районі Бахмута.

Матеріал Світлани Шандебури «Важко спадає з очей московська полуда», опублікований 13 квітня цього року в газеті "Подільські вісті", викликав великий резонанс у читачів. Пропонуємо їх вашій увазі.

Їх передбачає Закон України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Однак, на практиці родина не може ним скористатись, оскільки члени сім’ї стикаються з проблемою щодо підтвердження статусу члена сім’ї загиблого. Як підтвердити статус? Пояснюють юристи Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

Допомога в Херсонську область.

З початком війни кожен регіон України працює на фронт. Винятком не стали й населені пункти Гуківської сільської громади, що на Кам’янеччині. Голова сільської ради Петро Ільницький розповідає, що жителі регулярно відправляли авто з продовольством для усіх, хто потребував підтримки у зоні бойових дій: «Якщо селом їхав автомобіль за допомогою, то люди, за можливості, в кожну машину хоч банку сала клали, а, по факту, завантажували «на повну». Гуківчанам не потрібно було двічі повторювати - самоорганізація на висоті».

Організований у Хмельницькому DonorUA ArtProject тривав протягом 10 днів і змотивував 315 людей приєднатися до донорського руху. Всього виставку відвідали понад 50 тисяч осіб.

АТ «Укрпошта» презентувала серію благодійних аудіолистівок, що “говорять” голосами сучасних українських героїв, які стали символами боротьби на військовому, волонтерському, медичному, економічному та інформаційному фронтах. Проєкт складається з 12 листівок, кожна з яких містить QR-код, який веде на аудіо з історією. Так традиційні листівки оживають і голосами героїв звертаються до всіх українців, нагадуючи, як важливо продовжувати боротися. Ідея створення “голосових” листівок належить креативній команді MO3GI Group, що виступає партнером проєкту. Кожна листівка випущена тиражем всього 10 тис. штук. Весь прибуток буде спрямовано на закупівлю залізних пташок для Збройних сил України. Листівку можна відправити в будь-яке місто чи країну, і таким чином, голоси українських героїв зазвучать по всьому світу.

Від початку повномасштабного вторгнення, за даними сайту “Діти війни”, росіяни незаконно депортували до рф та тимчасово окупованих територій понад 19 тисяч українських дітей. Показник, вочевидь, далекий від реального. Самі ж російські пропагандисти називають в рази більші цифри: за різними даними, до 300 тисяч. Українські посадовці, правоохоронці та правозахисники вже ідентифікували місця перебування понад 12 тисяч викрадених. Однак, повернути, станом на початок травня, вдалось лише 364 дитини. Примусове переміщення дітей є частиною геноциду українського народу та порушенням Женевської конвенції. Саме такі дії в очах міжнародної спільноти і стали одним із найтяжчих злочинів цієї війни. Як наслідок – саме через викрадення дітей Міжнародний кримінальний суд видав ордер про арешт російського президента.
Як окупанти крадуть українських дітей, що їм доводиться переживати в росії та до яких зусиль вдається Україна та міжнародна спільнота, щоб їх повернути – в матеріалі Центру громадського моніторингу та контролю.

У соціальних мережах та месенджерах поширюють фейки про витік шкідливих хімічних речовин внаслідок ворожих обстрілів сусідньої громади у суботу. Такі повідомлення, застерігають представники місцевої влади, є інформаційно-психологічною операцією росіян.

 

Укрзалізниця отримала дозвіл на відновлення руху ділянкою колії на Хмельниччині, яку було закрито для пасажирських поїздів після обстрілу державою-агресором Росією 13 травня. Про це сказано у повідомленні Telegram-каналу перевізника 16 травня.

У Кам´янці-Подільському розпочав роботу на семінар-тренінг «Розвиток потенціалу регіональних та місцевих органів влади в сфері кризового реагування, відновлення та надання публічних послуг», в якому беруть участь представники територіальних громад з Вінницької, Волинської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Материнство - найвідповідальніша та найприємніша місія жінки на планеті. Немає у світі більшої любові, ніж материнська. Мама – найголовніша людина в житті кожного. Саме завдяки мамам у нас є майбутнє.

У цьому відео розглядається серйозна тема повернення військових до сім'ї та цивільного життя. Воєнні конфлікти залишають слід не тільки на полі бою, але й в серцях тих, хто повертається додому. Як зменшити незрозуміння та конфлікти? Як знайти спільну мову між військовими та цивільними?

«Так-так, саме це ви робите, коли публічно повідомляєте куди влучила або не долетіла ракета, — констатувала заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр. — Наше суспільство вже звикло до відкритості і висвітлення в Інтернеті абсолютно всього. Але війна — це в тому числі обмеження на поширення певної інформації — заради вашої ж безпеки. Якщо ви не хочете допомагати ворогу знищувати наші міста і села, тоді: у соцмережах, у публічних виступах та коментарях для ЗМІ не називайте цілі і об’єкти враження.

У період активного цвітіння дерев та рослин навесні в чималої кількості людей проявляється сезонна алергія. Свербіж, почервоніння очей, сльозотеча, атопічний дерматит, чхання, закладеність носа, задуха, сухий кашель — це далеко не повний перелік неприємних симптомів прояву цього захворювання.

 

Після терористичної атаки 13 травня 2023 року фахівці ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели дослідження на вміст шкідливих речовин у повітрі, перевірку якості води, грунту та радіаційного фону.

По-перше різні вікові групи дітей реагують на факт смерті близької для них людини по-різному.

12 травня до служби у справах дітей надійшла інформація про те, що на одній із центральних вулиць Кам’янця-Подільського мати просить милостиню на лікування дитини, яку тримає на інвалідному візку.

Під час чергової терористичної атаки найбільше пошкоджень зазнали вікна і дахи, покриті шифером. Комунальники протягом вихідних активно працювали над ліквідацією пошкоджень, проте ще залишаються пошкоджені об’єкти.
Для мешканців громади, майно яких постраждало внаслідок удару пропонуємо 4 варіанти у відновленні пошкодженого майна.

«Черговий «бандеромобіль» для наших Воїнів. Цього разу Nissan Navara для одного з підрозділів ССО. Працюємо далі… Тримаймо стрій!» - зазначив міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Якщо ви зараз знаходитесь у безпечному місці, заплануйте тестування на ВІЛ. Пройти тестування на ВІЛ, а також гепатити В та С можна впродовж тижня, з 15 по 20 травня, у сімейного лікаря. Тестування проводиться безкоштовно та конфіденційно.

12 травня в рамках благодійного туру-марафону «Готуємо контрнаступ разом» у Городку відбувся концерт народного артиста України Павла Дворського. Як повідомляється на офіційному Телеграм-каналі Городоцької міської ради, городоччани задонатили понад 90 тисяч гривень.

Служба безпеки викрила мешканку Хмельницького, яка у соцмережах виправдовувала збройну агресію рф проти України та героїзувала воєнні злочини окупантів.

Жителі сіл, ближніх до епіцентру нічних вибухів ворожої атаки 13 травня, латають діри в дахах, затуляють плівкою вікна та виносять з будинків і сараїв вибите скло. У старостатах та селищній і міській радах їм надають допомогу, комісії фіксують пошкодження для допомоги державної. У трьох населених пунктах за кілька кілометрів від місця влучання з місцевими спілкувалася кореспондентка Суспільного.

З 1 травня Дитяче соматичне відділення межує із акушерсько-гінекологічним відділенням КНП НМР «СМСЧ м.Нетішин», що розташоване в окремій типовій двоповерховій будівлі.

«Друзі, комунальні служби сьогодні демонтовували, склили, ремонтували покрівлі, записували постраждалих, цифрували інформацію, допомагали, радили, слухали.

13 травня матері полеглих Героїв - Віталія та Олександра Погорільчуків із села Голики Славутської територіальної громади —  вручено посмертні нагороди синів.

Підбито підсумки обласного конкурсу науково-дослідних робіт, який започаткований обласною радою у 2003 році. Цьогоріч конкурс проведено вже всімнадцяте. На жаль, у минулому році, із-за воєнної агресії рф, конкурс не проводився.

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін разом з генеральним директором ВП «Хмельницька АЕС» Андрієм Козюрою проконтролювали перебіг проєктних та ремонтно-відновлювальних робіт енергоблока №3 Хмельницької АЕС.

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури трьом жителям Києва повідомлено про підозру у продажу гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, вчиненому під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України).

Від початку війни понад 7% підприємств були релоковані на Хмельниччину. Серед них – і Метрологічний центр РГК з Харкова, який вже більше року успішно функціонує на базі АТ «Хмельницькгаз» та є одним з кількох у Східній Європі, що діє за принципами «Smart Factory» – «розумного виробництва».

Проект впроваджуватиметься поетапно. Наразі є доступною реєстрація вантажного автотранспорту в 16 пунктах пропуску через державний кордон. Для автобусів запис буде доступний попередньо з липня, а для легкових автомобілів – з серпня цього року. Послуга запису до електронної черги для перетину кордону водіями вантажівок доступна на сайті echerha.gov.ua або в мобільному застосунку «єЧерга».

За словами заступника міністра охорони здоров`я - головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, податки на вживання доданого цукру чи різні види обмежень діють у 107 країнах світу. Цю світову практику підтримують ВООЗ і МОЗ. Адже необхідно дбати про найдорожче — здоров’я наших громадян. 

Залізничники завершили роботи з відновлення ушкодженої внаслідок вчорашнього обстрілу колії на Хмельниччині, наразі очікуємо на дозвіл відновлення руху.

Як повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат: "На жаль, цієї ночі не всі дрони знищено – 17 з 21-го БПЛА. Є чотири влучання по Хмельницькій області".  Станом на 16-ту годину відомо про 30 постраждалих. 

Міський голова Олександр Симчишин про ситуацію в Хмельницькій громаді станом на 13 травня проінформував: «Станом на 7:30 13 травня у Хмельницькому прильотів не зафіксовано!  Ооднак у результаті терористичної атаки є влучання в об’єкт на території однієї з громад Хмельницького району. Пожежа триває. Внаслідок вибухових хвиль у Хмельницькому пошкоджено навчальні заклади, медичні заклади, адміністративні будівлі, промислові об’єкти, багатоповерхові та індивідуальні житлові будинки. Є постраждалі і поранені мешканці громади. Кількість уточнюється.  Усі служби працють над ліквідацією наслідків. У випадку пошкоджень житла звертайтеся за телефоном 1580, а також в УМК «Центральна».
Евакуація, на разі, не проводиться.
Проблем з комунальними послугами у місті немає. Тримаймо стрій! Слава Україні!».

Визначено локації, де ви зможете подати заявки про пошкодження, а також отримати допомогу і матеріали для відновлення (плівка, скло, шифер): вул. Шухевича 90 СКЦ «Плоскирів»; вул. Волочиська, 15 (двір будинку); вул. Молодіжна, 3, УМК «ПівденноЗахідна».
В селах роботу координують старости.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі посмертно орденом «За мужність» III ступеня нагороджені трьох Захиників.

Велопробіг зібрав кілька десятків учасників — це друзі, рідні Героя та небайдужі містяни. Віталій Поліщук був відомим у Хмельницькому велоактивістом. На початку повномасштабної війни пішов на фронт добровольцем. Загинув торік 9 травня.
 

Житель села Олешин на Хмельниччині Іван Піхурець волонтерить у 101 рік. Його невістка Марія розповідає: їхня родина та всі сусіди на вулиці готують захисникам України тушонки, копченості, інші наїдки, а її свекор долучається до волонтерства в силу своїх можливостей. Із найстаршим волонтером села спілкувалася кореспондентка Суспільного.

Суд призначив рік і один місяць тюрми 32-річному мешканцю Старокостянтинова за психологічне насильство над батьком. Зловмисник лаявся до чоловіка і погрожував йому побоями.

Гарбуз – не лише смачний овоч, а й корисний, причому користь приносять і м’якоть рослини, що містить, крім цілої низки необхідних людині речовин, рідкісний вітамін T, і насіння гарбуза, олія з якого є відновлювальним і протизапальним засобом, що не викликає алергії. «Флорист-Х» розповідає, як правильно та коли саме потрібно садити гарбузи. 

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) надала рекомендації щодо подачі звернення у зв’язку з вимогами купувати ліки або оплачувати послуги в медзакладах, які мають з нею договори.

У Хмельницькій обласній філармонії відкрилася фотовиставка «Прикордонники і прикордонниці: сім’я і війна». Експозицію приурочено до Дня матері та Дня батька, які незабаром відзначатимуться в Україні.

«Провів засідання виконавчого комітету. Розглянули 54 питання порядку денного. Усі вони стосуються життєдіяльності громади.

Впродовж 8 - 12 травня 2023 року в рамках Тижня відкритого урядування лідери думок та активні учасники відкритого урядування з усіх країн світу обмінюються ідеями, обговорюють рішення з активного залучення громадян в багаторівневих процесах прийняття рішень в спільних пошуках кращих відповідей на виклики та кризові ситуації сьогодення, через які проходить наше суспільство. Участь у заходах взяли і представники громад-членів Асоціації міст України в Хмельницькій області. 

Свій перший крок до служіння Богу п’ятирічний Петрик зробив ще у 1943 році, уже будучи паламарем в отця Миколая, київського батюшки, який квартирувався в хаті Гнатишиних і правив службу в місцевій церківці.

Та духовна кар’єра продовжилася до 1946 року. І увесь цей час хлопчик чекав з фронту батька Григорія, який так і не повернувся. А далі біографія Петра писалася, як в усіх його однолітків тієї голодної, злиденної доби: закінчив місцеву школу, Говірське ПТУ й поїхав на будівництво шахт Ворошиловграда (Луганська).
Ще під час служби в артполку, у Львові, вирішив стати офіцером. Коли в усіх солдатів був відпочинок, Петро не виходив із полкової бібліотеки, готуючись до вступних іспитів. Отож дуже скоро змінив солдатське обмундирування на курсантське, навчаючись у Вінницькому військовому училищі, а вже після його реформування переїхав в Ульянівський військовий заклад.

У світі донедавна побоювалися росії, бо кремлівські трубадури зуміли навіяти міф про нездоланну силу армії рф, її унікальну зброю. Але повномасштабна війна, яку чванькуваті рашисти обіцяли закінчити за лічені дні, показала, що вони не такі вже й вправні вояки. Україна другий рік героїчно протистоїть агресору, що досі має перевагу в артилерії, авіації. Особливо гаряче зараз на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Наші бійці не тільки міцно тримають оборону, а й подекуди відтісняють ворога з позицій.

Для кожного з нас важливе не лише комфортне облаштування власного житла, а й території, де розташований будинок. Зелені насадження, упорядковані клумби створюють відчуття затишку, спокою, дарують естетичну насолоду. Та останніми роками все більше жителів обласного центру скаржаться на те, що місто обростає новобудовами, поміж якими не залишається простору для зелених зон. Хмельницький, який завжди позиціонував себе «зеленим містом», втрачає цей статус.

Продаючи через Інтернет неіснуючі товари, утриманці двох виправних колоній та слідчого ізолятора ошукали громадян майже на 600 тисяч гривень. 

Вона добре пам’ятає слова лікаря УЗД, на обстеження до якого прийшла разом із хворою матір’ю. Вони вже зробили комп’ютерне дослідження. Попередньо повідомили, що у матері остання стадія раку, і жити їй залишилося від сили один-два місяці. Але ще дали скерування на УЗД, аби не вбивати надію хворої остаточно. І ось, подивившись результати попереднього обстеження, лікар з обуренням запитала: «А навіщо ви прийшли ще до мене? Тож і так зрозуміло, що остання стадія, і пізно вже щось робити!». Пам’ятає, як зблідла мама, якій вона не казала правду, втішаючи придуманими діагнозами про важкі хвороби, які, попри все, лікуються. Як відмовлялася робити те кляте УЗД…

Під такою назвою нещодавно презентували захід у старостинському окрузі з центром у селі Шаровечка Хмельницької громади.

Таке розмаїття кольорів, візерунків здатне по-справжньому вразити найвибагливіших поціновувачів української вишивки. Кожен візерунок – наче розповідь про потаємне, щемливе, дороге, вистраждане, пережите. Майже 200 вишиваних виробів – сорочок, суконь, костюмів представили на виставці вишиваного одягу «Скарби Поділля» у приміщенні Хмельницького обласного науково- методичного центру культури і мистецтва. Роботи понад 50 майстрів Хмельниччини, вишиті ниткою, бісером, стрічками, – це втілення і прадавніх традицій української вишивки, і її сучасних тенденцій.

Саме так звикла ставитися до своєї роботи начальник і за сумісництвом листоноша поштового відділення зв’язку в селі Маниківці, що на Деражнянщині, Ніна Крищуцька.

Після закінчення школи я хотів вступити до Рівненського автодорожнього воєнного училища, проте, як кажуть, не склалося... І одна зустріч у рідному селі Великий Берег змінила вектор руху мого життя. Іван Степанович Дунаєвський, який працював у Молдові в зоотехнічному технікумі, розповів, що там недобір студентів. Отож скориставшись нагодою, я в 1958 році вступив до Гринауцького сільськогосподарського технікуму.

Для керівника ТОВ «Агрофірма «Велес», що на Кам’янеччині, Віталія Богачика, нинішня весняна посівна кампанія за рахунком одинадцята. Як зізнається Віталій Вікторович, кожна із них була нелегкою. Але ця перевершила всі попередні. Спочатку затримували її старт і темпи робіт тривалі дощі, однак, за словами аграрія, це не найбільша перешкода для другої посівної в умовах повномасштабної війни. Довелося зіткнутися з новими складнощами. Насамперед браком обігових коштів на проведення польових робіт. Ні, проблем із наявністю у постачальників пально-мастильних матеріалів, добрив, засобів захисту рослин не було, а от ціни на них у порівнянні з довоєнним часом значно виросли. Скажімо, якщо до 24 лютого 2022-го тонна карбаміду коштувала трохи більше ніж десять тисяч гривень, то нині — 30-32 тисячі гривень, аміачна селітра вартує 27-28 тисяч гривень за тонну, що майже у два з половиною рази дорожче позаторішнього. Подорожчали і гербіциди, пестициди. Тобто все те, без застосування чого гарного урожаю не бачити. А вартість на дизельне пальне, бензин, мастила взагалі давно пустилися берегів.

Десятки студентів Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту сьогодні зі зброєю в руках боронять батьківщину на фронті. П’ятеро, на жаль, загинули відстоюючи нашу незалежність. Але жодного дня з початку війни навчальний заклад не надавав освітні послуги дистанційно, інститут працює стабільно, в тому числі і задля того, аби ні на мить не зникала віра в нашу перемогу! За словами директора Інституту, доктора історичних наук, професора Юрія Телячого, заклад має одне з найкращих сховищ за рівнем безпеки в області. Тож, крім проведення освітнього процесу та залучення здобувачів освіти до волонтерської діяльності, в інституті приділяють велику увагу національно-патріотичному вихованню, для чого й створили музей захисників України, а днями відкрили й сучасний  лазерний інтерактивний тир «Захисник України». В ньому, до речі, одночасно може набувати певних практичних навичок зі стрільби в рамках вивчення дисципліни «Захист України» одна навчальна група чисельністю до тридцяти студентів.

Для полегшення перших днів батьківства у Хмельницькому запроваджено надання комплексної послуги «єМалятко», що дозволяє оформити 7 послуг за однією заявою у ЦНАПі, пологових будинках міста, відділах ДРАЦС.

Лідер – одноосібний
У першій лізі чемпіонату України з футболу розпочалися матчі другого кола.

Кабінет Міністрів на засіданні вніс зміни до «Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту». Віднині водії автобусів мають право не допускати до салону пасажирів, які створюють шум за допомогою технічних пристроїв. 

р/р: UA673052990000026008036005999 в АТ КБ «ПриватБанк»
МФО: 315405
ЄДРПОУ: 39374887
Збір триває до 23 травня - до Дня Героїв!

Долучайтеся!

З квітня цього року проєкт «ВільноХаб», який успішно реалізовується на базі Центральної публічної бібліотеки Хмельницької міської територіальної громади, обирає для себе новий вектор роботи. Тут для молодих людей проводитимуть заходи, що допомагатимуть їм будувати та розвивати власну кар’єру.

Вже 13 і 14 травня Хмельницька школа мистецтв (вул. Героїв Маріуполя, 3А) чекає на хмельничан і гостей нашого міста на Всеукраїнському театральному фестивалі дитячих та молодіжних колективів «Мельпомена FEST». Впродовж двох днів, окрім місцевих акторів, свою майстерність демонструватимуть представники театральних колективів з різних міст і селищ України: Рівного, Конотопа (Сумської області), Житомира, Луцька, Калинівки (Вінницької області), Пісочина (Харківської області), Нетішина (Хмельницької області).

Триває підготовка до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років, протягом якого комунальне підприємство «Хмельницьктеплокомуненерго» модернізує котельні та центральні теплові пункти, виконує регламентні роботи.

Від початку травня в Україні запрацював єдиний реєстр зниклих безвісти за особливих обставин. Для чого він створений, хто вважається зниклим безвісти військовослужбовцем і цивільним? До кого найперше повинні звертатися родичі людини, з якою втрачено зв'язок? Кого і де шукають пошукові групи? У чому існують складнощі пошуку зниклих і ідентифікації загиблих? Про це розповіла регіональна координатора офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти в Хмельницькій області Наталія Дзекар.

На засіданні Уряду 5 травня було затверджено другий етап розподілу додаткової дотації для органів місцевого самоврядування в обсязі 3,1 млрд грн. Ці кошти будуть спрямовані на потреби обласних бюджетів Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей та 516 бюджетів територіальних громад. У Хмельницькій області таку компенсацію отримали 26 громад.

Нещодавно співачка Каріни Ярмоленко презентувала подвійний реліз, до котрого увійшли одразу дві пісні під назвою «Тиша» і “Відчувати”.

5 травня у приміщенні Михайлюцького сільського будинку культури Шепетівського району відбулися громадські слухання, на яких учасники обмінялися думками щодо можливої розробки у найближчому майбутньому Городнявської ділянки Буртинського родовища графіту.

8 травня до Кам’янець-Подільського райуправління поліції звернулись рідні двох 13-річних дівчат, мешканок м. Кам’янця-Подільського та с. Колибаївка, з проханням допомогти у пошуках та повернути зниклих дітей додому.

Більше 5 тисяч за прибудинкову територію. Жителі села Стуфчинці, Лісогринівецької територіальної громади обурені рішеннями місцевих депутатів, які підтримали збільшення податків на землю.

Для відвідувачів підготували концертну програму творчих колективів і виконавців, бібліотечний майстер-клас та книжкову виставку, майстерки з виготовлення цікавих виробів й оберегів у різних техніках, виставки творчих робіт мешканців старостинського округу, інтерактивні активності, дегустації страв, приготованих за старовинними місцевими рецептами.
Чекаємо на вас 14 травня о 15:00 у Іванковецькій філії Центру культури і дозвілля с. Олешин.

Як навчити дітей правильно харчуватися? Цією проблемою переймаються як батьки, так і педагоги. Вони бажають покращити якість харчування дітей. Щоб допомогти їм у цьому, у двох закладах освіти нашої громади - Початковій школі №1 і ЗДО №2 «Соколятко» - відбувся форум «Тарілка здорового харчування».

Російські війська протягом доби завдали 11 ракетних, 59 авіаційних ударів і здійснили 76 обстрілів із реактивних систем залпового вогню, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ про обстановку на 18.00 понеділка.

Вже першого вересня наступного навчального року, замість звичних ЗОШ, НВК та НВО, учні Хмельницької тергромади сядуть за парти у 5 початкових школах, 16 гімназіях та 18 ліцеях. Що стоїть за зміною вивісок, чому важливо це робити нині, коли ще триває війна, а не після перемоги? Чи вистачить педагогічного, матеріального, фінансового ресурсу, щоб не лише змінити вивіски, а й якість освіти? Ці та інші питання стали резонансними після опублікування на сайті міської ради проєкту рішення про реорганізацію існуючих навчальних закладів, згідно з із положеннями Закону України “Про повну загальну і середню освіту”, який набув чинності у 2020 році, і яким регламентується перехід загальної середньої освіти на 12-річний курс до 2027 року.

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков закликав держави-учасниці Ініціативи трьох морів долучатися до процесу відбудови українського енергетичного сектору та сприяти якнайшвидшій інтеграції українського і європейського енергетичних ринків. На цьому він наголосив під час онлайн-виступу на заході Ініціативи «Можливості та виклики для енергетичного співробітництва в рамках Ініціативи трьох морів», який відбувся у Вільнюсі.

З 1 червня до 18 серпня 2023 року у закладах дошкільної освіти відбуватиметься оздоровлення дітей. З 1 до 30 червня – заклади працюватимуть у звичному форматі, а з 1 до 31 липня – працюватиме 18 закладів, з 1 до 18 серпня – 14 закладів.
За детальною інформацією рекомендуємо звернутися до керівників ваших закладів дошкільної освіти.

Через війну в багатьох людей знищено або ж пошкоджено документи на право власності. Втім, щоб отримати відшкодування за зруйноване житло, необхідно їх відновити. Отримані дублікати документів матимуть таку ж юридичну силу, що й оригінал. Мінреінтеграції спільно з Мін’юстом розробили алгоритм дій на цей випадок.

В результаті вибуху важко травмувався сам зловмисник та його брат, а батько помер від отриманих травм у лікарні.
Подія сталась ввечері 6 травня у м. Славута. До поліції надійшла інформація, що в одній з квартир у місті відбувся вибух. За вказаною адресою оперативно прибули члени СОГ та усі наряди поліції.

У Хмельницькій міській територіальній громаді створена мобільна бригада з вивчення потреб важкопоранених захисників, звільнених із лав ЗСУ, в рамках Програми соціальної підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також членів їх сімей на 2021-2025 роки та Програми підтримки членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України мешканців Хмельницької міської територіальної громади «Родини Героїв» на 2023-2025 роки. До її складу входять представники Управління праці та соціального захисту населення, Управління охорони здоров’я та Хмельницького міського центру соціальних служб.

Сьогодні Президент України підписав указ про відзначення Дня Європи в Україні 9 травня. Тепер українці відзначатимуть цей день разом із європейцями. З цієї нагоди вулицю Кам’янецьку та Степана Бандери у місті Хмельницькому прикрасили прапорами країн – членів Євросоюзу. Акція є символічною та свідчить про те, що українці пам’ятають і цінують підтримку європейських держав в боротьбі з російським окупантом.

У межах проєкту «Надання екстреної допомоги внутрішньо переміщеним особам у Вінницькій та Хмельницькій області» в партнерстві з БО Міжнародний благодійний фонд «Руки друзів» за підтримки Гуманітарного Фонду України Управління ООН з координації гуманітарних справ /OCHA Ukraine розпочав роботу по закладеному і схваленому координаторами і партнерами мініпроєкту - «Інтегрований табір вихідного дня».

Обласною радою два роки тому засновано обласну премію імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень на вшанування видатного українського вченого, педагога, науковця, краєзнавця Хмельниччини та громадського діяча.

Кабінет Міністрів України затвердив 28 квітня Постанову №418 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів». Згідно з розподілом загального обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів в сумі 1 мільярд гривень.

Потяг «Київ-Івано-Франківськ», ще званий «Стефанія». В купе приємна білява жінка, 50+, їде лікуватись в Моршин, вона виглядає як людина в очікуванні відпустки, балакуча, стомлена, але намагається бути усміхненою. Дізнавшись, що я працюю в секторі медицини, розповідає, що в неї системне порушення сну. Заходить він...

...

Поговоримо про наші страхи та їхню природу. Не лякайтеся, є дуже гарна новина: боятися - це нормально. Більш того, існують способи, які допоможуть зробити страх «функціональним» та контролювати його. Військовий психолог Андрій Козінчук розповість, як впоратися зі своїми страхами. Чому героїзація та безстрашність - це насправді зовсім не круто. Чого та як саме треба боятися. Як «тренувати» свої страхи та навіщо потрібен «катастрофічний сценарій». А ще буде багато цікавих історій та інсайдерської інфи про ЗСУ.

У селі Залісся Перше (Орининська громада) протягом тривалого часу пункт не працював через відсутність медичного працівника і через це виникали незручності для місцевого населення, особливо для людей похилого віку.

В Україні стартував проект з підтримки малих фермерів, які вирощують сою з оригінального насіння. Проект ініціювала Асоціація «Дунайська Соя», щоб показати переваги оригінального насіння сої відносно генномодифікованого.

5 травня начальник Шепетівської районної військової адміністрації Олексій Глушаков разом із заступником Шепетівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковником Віталієм Гарбарцем вручили державні нагороди рідним загиблих Героїв зі Славутської територіальної громади.

5 травня додому повернули тіла 80 полеглих захисників України.
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляють, що передача тіл загиблих військових здійснюється відповідно до норм Женевських конвенцій. Тепер їх передадуть родинам для гідного поховання.

В середу, 10 травня, в селі Велика Калинівка Олешинського старостинського округу (вул. Центральна, 1А) відбудеться особистий прийом громадян, який проведе секретар Хмельницької міської ради Віталій Васильович Діденко.
Години прийому: з 14.00 до 16.00.

Комунальне підприємство «Хмельницька міська дитяча лікарня» активно співпрацює із фахівцями Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України». В рамках цієї співпраці маленькі пацієнти регулярно мають можливість отримувати консультацію у провідних фахівців в галузі кардіології. Уже двічі команда Центру кардіохірургії працювала в міській дитячій лікарні, консультуючи пацієнтів. Протягом чергового візиту консультації та допомогу на місці отримали понад 50 дітей. Цей візит став особливим, адже, окрім консультування, було проведено 2 оперативних втручання з приводу вроджених вад серця (відкрита артеріальна протока).

Наприкінці березня цього року 40-річний мешканець Судилкова напідпитку обікрав дім сусіда, який у цей час перебував у зоні бойових дій. Злодій проник до оселі і потягнув цінні речі. Крадіжку виявив брат власника.

Додому повертаються 42 Захисники та троє Захисниць «Азовсталі» з НГУ. Десятеро військових належать до офіцерського складу, 35 – до рядового та сержантського.  У пресслужбі Хмельницької обласної військової адміністрації поінформували, що серед звільнених військових є захисниця, родом з Хмельниччини.

Прокуратура не допустила незаконне передання у власність земельної ділянки лісогосподарського призначення вартістю більше 3 млн грн.

У травні минулого року до трьох хлопчиків 11, 13 та 15 років, які гралися на вулиці, підійшов незнайомець. Після короткої бесіди, 54 – річний чоловік взяв до рук дерев’яну палицю, яку приніс із собою, та почав наносити дітям удари в різні частини тіла.

За період з 1 січня до 5 травня цього року у Хмельницькій області виявлено 16 осередків сказу: захворіли 16 тварин, 14 з яких - свійські. Зокрема, сказ зафіксували у 4 котів, 7 собак, 3 парнокопитних тварин та 2 лисиць. На щастя, у жодному з випадків люди не захворіли.

Після дворічної перерви фестиваль екологічної творчості «Свіжий вітер» знову зібрав небайдужих до навколишнього середовища. Цьогоріч участь в ньому взяли 27 загальноосвітніх закладів Хмельницької громади та Хмельницький професійний ліцей.

Ще з дитинства Надія Особська була залюблена в українську народну пісню — мелодійну, чарівливу і дивовижну. А гарний голос дістався у спадок від матері не лише їй, а ще й сестрам Людмилі та Ларисі. Їхнє тріо не раз заворожувало глядачів своїм колоритним співом.

Саме під такою назвою напередодні Міжнародного дня танцю в обласному центрі у сквері імені Т. Шевченка відбувся танцювальний марафон.

Гості показали клас
У розпалі чемпіонат України з футболу в першій лізі. Особливо інтригуюче проходять ігри в групі підвищення в класі.

В одному із міст Хмельниччини оперативники відділу міграційної поліції ГУНП в Хмельницькій області спільно з колегами із УСБУ виявили 51-річного нелегала з рф.

«Підкажіть, як вилікувати народними методами кісту яєчника?» Олена, м. Славута.

Напевно, свідків цієї історії вже майже не залишилося серед живих, бо після важких подій Другої світової війни минуло чимало часу. Однак дізнатися її подробиці все-таки вдалося завдяки очевидиці, яка й повідала про двох юних хлопців — фотографів із села Гусятин, що на Чемеровеччині.

«Сьогодні, у такий сонячний день, мали світлу подію, яка додає віри у перемогу українського життя. Разом із військовими командирами привітали із народженням синочка дружину нашого загиблого Героя Олексія Хижняка.
Військові, що привели під вікна пологового цілий оркестр, розчулили усіх.

Тиждень тому Україну знову обпекло великим болем: ворожа ракета поцілила у житловий будинок міста Умань. Загинуло 23 людини (ще 2 жінки вважаються зниклими безвісти). Серед загиблих — шестеро дітей. Як витримують наші серця цей невимовний біль? Де беремо силу? Залишатися на рідній землі, боронити її. Працювати, всіляко допомагаючи Збройним силам України. Мабуть, тому, що безмежно любимо свою Україну й так само безмежно віримо в нашу неминучу Перемогу.

У рамках ініціативи діти вивчають основи агрономії, технології землеробства та вже другий рік поспіль здобувають досвід у волонтерстві. Адже з вирощених учасниками проєкту овочів готують сухі борщі, а з лікарських трав формують чай для українських захисників.

Війна триває вже понад рік, вона забирає життя, руйнує долі. Але навіть там, де бойові дії вже згасли, де не чутно розривів снарядів, війна залишила по собі страшні «сюрпризи». За офіційними даними, майже 30 відсотків території України залишаються замінованими. Це неабияка небезпека як для військових, так і для мирних жителів.

«Контінентал Фармерз Груп» підтримує армію і волонтерів.

Ремонт доріг, облаштування вуличного освітлення, підтримка медичних проєктів і допомога закладам освіти — це лише частина з переліку справ, до яких долучилася «Контінентал Фармерз Груп» на території Красилівської громади протягом кількох років. Ми вирішили підсумувати результати партнерства агрохолдингу та жителів Красилівщини.

І хоч через холодну й дощову погоду, яка спостерігалася на початку квітня, було загальмовано проведення посівної на всій Хмельниччині, та з приходом тепла аграрії активно запрацювали на полях.

У Хмельницькому слідчі встановлюють обставини аварії, в якій загинув військовослужбовець.

Володимир ІВАНИШИН став першим представником Хмельниччини, якому присвоєно найвищий науковий ранг державної наукової установи — академік Національної академії аграрних наук України.

Медико-соціальна експертиза дітям проводиться за відповідним зверненням батьків, опікунів чи їх законних представників до закладів охорони здоровʼя на території України. За направленням до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) для встановлення інвалідності дитині дорослі мають звернутися до педіатра/терапевта/лікуючого лікаря.

Укрпошта розпочала передплату газет та журналів на II півріччя 2023 року. За електронною версією каталогів оформити передплату можна вже зараз, а з 10 травня – ще й за друкованими каталогами у всіх відділеннях Укрпошти. Серед переліку широкий вибір популярних видань, місцева преса, періодика для дітей, тематичні видання тощо. Передплати газети чи журнали можна для себе, батьків, рідних та близьких.

Першого травня - день народження видатного українського співака родом із невеличкого села Васьківців Ізяславської громади на Шепетівщині Василя ЗІНКЕВИЧА.

 Сьогодні виконавцеві легендарних пісень на вічні теми "Лиш раз цвіте любов", "Мамина світлиця", "На швидких поїздах", "Новий день над Україною", "Перша любов", "Хай щастить" виповнилося 78!

Меланома – це злоякісне новоутворення шкіри. Одне з найбільш небезпечних захворювань серед усіх ракових хвороб шкіри, оскільки розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Пухлина локалізується, здебільшого, в шкірі, значно рідше - в сітківці ока, на слизових оболонках (порожнина рота і носа, періанальної і вульвовагінальної ділянках) тощо.

Кожен власник машини повинен оформляти “автоцивілку”. Проте від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України звільняються:

  • учасники бойових дій
  • постраждалі учасники Революції гідності
  • особи з інвалідністю внаслідок війни
  • особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами
  • особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю I групи, у її присутності.

В Україні продовжується процес оптимізації програми обміну ламп розжарювання для населення. З 1 травня у застосунку Дія для обміну будуть доступні тільки центральні відділення Укрпошти у 23 населених пунктах країни - містах-мільйонниках та обласних центрах.

Фейки та дезінформація – така само ефективна зброя у війні, як і ракети та снаряди. За допомогою пропаганди ворог намагається впливати на бойовий дух та дії військових, а також сіяти розбрат та зневіру серед мирного населення. росія продукує тисячі фейків про війну в Україні. Деякі з них звучать абсурдно, утім все одно впливають на власну цільову аудиторію. Як російські пропагандисти виправдовують війну та перекладають відповідальність за свої злочини на українців – про це у матеріалі.

Спрощено процедуру направлення військового на лікування за кордон

Уряд спростив порядок направлення за кордон на лікування військових, які постраждали внаслідок збройної агресії рф.

Протягом 30 квітня пожежно-рятувальні підрозділи Хмельниччини тричі виїжджали на гасіння пожеж.

Викрито керівництво одного з департаментів Хмельницької ОВА.
За даними слідства, посадовці налагодили корупційну схему видачі технічної документації, дозволів та висновків, що відносяться до компетенції підрозділу. Під час звернень громадян фігуранти роз’яснювали процедуру отримання дозвільної документації та рекомендували звертатися до вичерпного переліку організацій. Посередник повідомляв, що за її погодження необхідно надати «грошову винагороду» для службових осіб департаменту. Ціна коливалась від 8 до 50 тис грн залежно від виду необхідної документації.

Прокурорами Кам’янець-Подільської окружної прокуратури до суду направлено обвинувальний акт стосовно голови сільської ради за фактами зловживання службовим становищем та службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки ( ч. 2 ст. 364, ч. ч. 1, 2 ст. 366 КК України).

«У ході сесії міської ради ми прийняли Програму співфінансування ремонтів покрівель у багатоквартирних житлових будинках на 2023-2027 роки, а також внесли зміни у Програму співфінансування ремонту житлового фонду, що перебуває на балансі у наших УМК або ОСББ. Це діючі програми, які вже повністю себе виправдали. В попередні роки вдалося відремонтувати більше 100 об’єктів.

Оголошується конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності у сфері оцінки земель.

З травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачів буде перепризначено автоматично, за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад домогосподарств.

провели в освітніх закладах Хмельницької громади
Протягом тижня, з 24 до 28 квітня, у закладах дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти громади відбувся Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Цей захід мав на меті ознайомити учнів з основними принципами безпеки та дати необхідні знання для виживання в надзвичайних ситуаціях.

За понад рік повномасштабної війни з росією Хмельниччина стала домівкою для тисяч українців та підприємств з тимчасово окупованих територій, які вимушено перемістили свої потужності в «тил». Газорозподільна компанія «Хмельницькгаз», у безперебійному режимі забезпечила процес доставки блакитного палива, не припиняючи модернізувати газові мережі за європейськими стандартами.

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

Оперативники встановили, що "громадянин" квазі-республіки Придністров'я, попри заборону в’їзду, потрапив на територію нашої держави поза пунктами пропуску. Іноземець переховувався в одному із сіл Хмельницького району, а коли потрапив до рук спецслужби, не міг пояснити мету свого перебування в країні.

Просвітницький захід «Еко-адаптація» організували для переселенців, які знайшли прихисток в Хмельницькій громаді. Незважаючи на потребу змінити місце проживання, люди не змінили свої екологічні звички, а хтось готовий їх формувати, адже розуміють, що екологічний фронт теж важливий.

КП «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» проводить пільгове забезпечення ліками та медичними засобами задекларованого населення

Рятувальники ласкаво називають свою надійну помічницю – чотирилапу красуню «Наша славна Небраска»

Нещодавно Дунаєвецька територіальна громада  взяла участь в акції «100 лілій в 100 громад заради Перемоги» і потрапила до переможної сотні.

У Віньковецькій громаді розпочато процес дерусифікації населених пунктів.

Окружною прокуратурою міста Хмельницького у взаємодії із органами державного контролю та місцевого самоврядування зафіксовано факт порушення проведення робіт під час капітального ремонту покриття дороги в обласному центрі.

У рамках тижня відкритого врядування Асоціація міст України спільно з Конгресом місцевих і регіональних влад та за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів України провели у онлайн форматі Круглий стіл  "Залученість молоді у місцевому самоврядуванні".

на розробку ескізу поштової марки «Доброго вечора, ми з України!»

Укрпошта запрошує ілюстраторів, художників, дизайнерів та всіх, хто має художній хист та бажання спробувати себе в якості автора нової поштової марки України, випущеної в умовах воєнного стану. Конкурс – це унікальна можливість заявити про себе, запропонувавши власне оригінальне бачення ескізу поштової марки «Доброго вечора, ми з України!».

Як повідомив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин: «Близько 8 тисяч осіб у місті потребують різних засобів фізичної реабілітації. Їх видавали і наш територіальний центр, і громадські організації. Тепер ми це все систематизували і створили один сучасний пункт видачі таких засобів. Вартувало це майже 600 тисяч гривень.

Служба безпеки України затримала 54-річного хмельничанина, який сприяв російським окупантам у проведенні підривної діяльності проти України.

«Цього тижня двічі в режимі онлайн виступав на сесіях місцевих рад в Польщі. Цього разу, це Жешув і Ченстохова.
Ми маємо хорошу комунікацію із містами за кордоном. Загалом взяв участь вже у 5 сесійних засіданнях: Ченстохова, Жешув, Чеханов (Польща), Прага (Чехія), Шауляй (Литва), а також 9 зустрічей-нарад з міськими голова Польщі, Литви, Чехії, Туреччини, Болгарії.

Відбулася зустріч представників АТ «Укрпошта» із громадою Петрашівського старостинського округу. Учасники зустрічі зібралися, щоб обговорити питання, яке останнім часом турбує всіх жителів громади, - запровадженням проєкту «Сільське відділення», який передбачає заміну стаціонарних відділень поштового зв’язку на пересувні.

З нагоди Дня Європи міським головою Староктснятинова Миколою Мельничуком відзначено Подяками виконавчого комітету міської ради настоятеля римо-католицької парафії Різдва Святого Йоана Хрестителя отця Станіслава МАНЬСКІ, настоятеля храму Святої Княгині Ольги Української Греко-Католицької Церкви Юрія ЛАНИКА, місіонерів та служителів РО «Громади Української Церкви Християн віри Євангельської» Слово Христове» Романа та Риту КОМАРИНЦІВ за особисту участь, безкорисну допомогу, налагоджену співпрацю у наданні гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

24 травня Кам’янець-Подільське АТ «Гіпсовик» відвідали колеги з Кишинева — представники АТ «СУПРАТЕН», що є однією з провідних фірм Молдови з виробництва будівельних матеріалів. На кам’янецьке підприємство особисто завітали генеральний директор АТ «СУПРАТЕН» Микола Триколіч і голова наглядової ради товариства Анатолій Пазгалов.

Фахівці ветеранського простору надають правову, психологічну підтримку, а також допомогу в пошуках роботи людям, чиї близькі сьогодні захищають Україну зі зброєю.

У Дунаївцях відбувся обласний дитячий фестиваль «Відкритий урок футболу», в якому брали участь учні Маківської територіальної громади та діти внутрішньопереміщених осіб, які проживають на території громади. Фестиваль організовано Українською Асоціацією футболу спільно з Хмельницькою обласною та Дунаєвецькою міською асоціацією футболу у рамках соціального проєкт, на меті якого —  допомогти дітям-переселенцям інтегруватись в життя громади, яка їх приймає.

Передача гуманітарної допомоги (насіння картоплі сортів, виведених у Франції для сільськогосподарських товаровиробників Шепетівського району) стала можливою завдяки злагодженій роботі Громадської організації «Хмельницька аграрна палата», Посольства Франції в Україні, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Хмельницької обласної військової адміністрації (Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОВА).

Жителі старшого віку сіл, які входять до складу Хмельницької територіальної громади, уже добре знають, що коли хочеться кругом навести лад, але не під силу справитись з роботою по господарству, завжди на допомогу прийдуть працівники Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Фахівці центру надають різноманітні послуги: покіс трави, обробіток присадибної ділянки, побілка фруктових дерев (обробка від шкідників), прибирання, ремонт тощо.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин і депутати Хмельницької міської ради звернулися з листом до Палати представників та Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки із закликом визнати російську федерацію державою-спонсором тероризму. На переконання депутатів своїми діями росія намагається реалізувати давню мету, спрямовану на знищення незалежної Української держави, країн Європейського Союзу та панування у світі. Депутати Хмельницької міської ради закликають негайно визнати росію державою, яка підтримує та здійснює тероризм, а владіміра путіна - воєнним злочинцем і терористом. Текст звернення:

Cотні велосипедистів, із фотографіями загиблих на футболках, проїхали вулицями Хмельницького. Попри дощ і сильний вітер, у неділю відбувся велопробіг, приурочений пам’яті Героїв. Учасники заходу здавали й добровільні пожертви, аби придбати тепловізор для підрозділу, в якому служив Віталій Поліщук, відомий велоактивіст, радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури, який пішов до лав тероборони добровільно з перших днів повномаштабного нападу Росії на Україну. Загинув 9 травня. До велопробігу долучилися дружина Віталія Анастасія Ярова й родини інших хмельничан, які віддали своє життя за наше з вами мирне завтра.

Чергове спецпогашення нової поштової марки відбулося в обласній дирекції АТ «Укрпошта». Це перше видання марок серії «ВСЬО!», на яких позначатимуться значущі військові об’єкти російської федерації, котрі будуть знищені Збройними силами України протягом війни.

Її полотна — голос душі, яка неспокійна й зболена подіями в Україні. Кожен Герой картин — добре впізнаваний нами, бо завдяки своїй мужності й волі, долаючи страх і розпач, часто ризикуючи життям, виборював нашу свободу на рідній землі. Про багатьох із них уже дізнався світ.

Це й справді вічно жива краса, яка щоразу будитиме нові враження, створюватиме піднесений настрій, надихатиме та повертатиме до витоків, де проросло невмируще зерно української душі, в яких брала силу народна творчість.

Переможець європейського турніру
Вихованець Хмельницької ДЮСШ №3 Нікіта Білозерцев продовжує прославляти Україну на міжнародній тенісній арені.

У День Героїв на Алеї Слави, що на кладовищі у Раковому, рідні загиблих хмельничан, представники міської й обласної влади, військові, священники, капелани, небайдужі містяни зібралися, аби віддати шану тим, хто віддав стукіт власного серця за мирне небо, за цілісність і суверенітет нашої України. Нестримні сльози осиротілих батьків, дітей, дружин, що так пекельно нестерпно обпікали душі й рубцювалися болючими шрамами на серцях, змішувалися з дощем – плакали мужні воїни, бо ж як болить їм відчай найдорожчих…

До команди лікарів евакуаційного потяга, який ще виконує функції міні-госпіталю благодійного фонду «Лікарі без кордонів — Бельгія», долучилися й дві медичні сестри з Хмельниччини. Вони відгукнулися на запрошення Міністерства охорони здоров’я до медсестер, які мають досвід роботи у відділеннях інтенсивної терапії, попрацювати в міні-госпіталі на рейках.

Евакуйована родина сироварів із Бердянська відновлює свій бізнес на Хмельниччині. 

Лісова пасіка — місце з особливою атмосферою. Тут завжди витає в повітрі чудовий медовий аромат.

Не знаю, як спиться виплодку сатани, жорстокій потворі путіну, який із шкіри пнеться, щоб знищити нашу державу?! А от в українців зараз тривожні сни через постійні нічні повітряні тривоги, бомбардування, обстріли, через переживання за життя рідних і близьких, своїх захисників на фронті. Підступна сволота, відправивши війська на нашу землю, принесла руйнування, страждання і біль, змусила вісім мільйонів українців залишити свої домівки й майже п’ять мільйонів з них виїхати за кордон.

Ще колись письменник Марк Твен сказав, що для досягнення успіху обов’язково потрібно відчалити від тихої гавані. А далі, відчувши попутний вітер у вітрилі, впевнено рухатися вперед, відкриваючи нові горизонти!
Хмельниччина — воістину благословенна і багата людьми, які прославляють її далеко за межами України. Направду нам — подолянам — є ким пишатися, брати за приклад досвід кращих, тих, які, не боячись невдач і труднощів, вибрали для себе шлях, нерідко непростий, досягати висот на малій батьківщині.

Історія Валерія Станіславовича Яглінського — заслуженого працівника промисловості України — директора ТОВ «Деражнянський молочний завод» — знаного далеко за межами Хмельниччини — красномовно свідчить, що завдяки наполегливості, рішучості, постійному бажанню вчитися та вмінню згуртувати колектив однодумців — можна зайняти достойне місце серед кращих підприємств харчової промисловості нашої держави.

Це вже стало якоюсь вселенською напастю. Мало того, що телевізійні психотерапевти ледь не з першого дня повномасштабної російсько-української війни пророкують то її швидке закінчення, то кремлівський заколот, то відбуття путіна найближчим часом на концерт кобзона, то повне вичерпування запасу ракет в агресора, то неможливість поповнити особовий склад, бо нібито нема де взяти солдатів для «гарматного м’яса», так ще й не знати звідки набралася сила-силенна віщунів, ворожок, екстрасенсів, астрологів і мольфарів, які також зі знанням справи (напевно, через особисті знайомства з потойбічними сутностями та зірками) переконують у швидкому закінченні війни.

У школах завершується навчальний рік. Тож випускники, лише в нашій області їх понад 11 тисяч, стають перед вибором — куди піти, яку професію обрати? Та, обираючи фах, слід керуватися і раціональними міркуваннями, аби марно не витратити безцінні роки молодості на навчання, а потім залишитися без роботи за спеціальністю.
Про перспективи освіти, яку надає заклад вищої освіти «Подільський державний університет», за якими фаховими напрямами буде проводитися ним підготовка у нинішньому навчальному році, особливості набору абітурієнтів розповідає ректор цього відомого далеко за межами України вишу, доктор економічних наук, професор Володимир ІВАНИШИН. 

Незважаючи на всі труднощі й проблеми через війну в нашій державі, господарники наполегливо й активно засівали подільські чорноземи. Попри нестачу ресурсів та складні погодно-кліматичні умови агроформування всіх форм власності Хмельниччини практично завершили сівбу ярих культур, повідомили в управлінні розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин ОДА.

Нещодавно в рамках проведення акції «Незламні» відділом освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради організовано та проведено благодійний товариський матч з футболу серед команд «ОТГ Стара Синява» та «ОТГ Деражня «Олімп».

Плести маскувальні сітки в Новоушицькій центральній бібліотеці почали ще з перших днів повномасштабної війни. Жителі громади стали активними учасниками волонтерського руху, своєю працею максимально наближаючи перемогу.

Нещодавно в Дунаївцях відбулася довгоочікувана подія – урочисто відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини. У заході взяли участь депутат Хмельницької обласної ради Уляна Ткаченко та міський голова Веліна Заяць, які привітали усіх присутніх з такою приємною подією та побажали продуктивної роботи у наданні якісних медичних послуг жителям на благо територіальної громади.

У Кам’янці-Подільському реалізовано черговий соціальний проєкт – на вулиці Соборній відкрито  перукарню, у якій працюють майстри-перукарі та фахівці з манікюру з числа вимушених переселенців. Особливістю закладу є й те, що отримати у ньому  послуги можуть не лише внутрішньо переміщені особи (таких у місті над Смотричем близько тридцяти тисяч), а й пересічні кам’янчани. Всіх дітей тут обслуговують безкоштовно.

Низка заходів об’єднала минулого четверга небайдужих жителів Ярмолинецької громади.

В Кам’янці-Подільському минулої суботи  в рамках програми травневого тижня «Підтримуємо армію. Дбаємо про дітей. Наближаємо перемогу», присвяченого Дню міста та Дню Європи, проведено низку заходів.  А розпочалися вони  на майдані Відродження зі  спільного  міжконфесійного молебню «За Україну, Кам’янець і мир». Кам’янчани та гості міста  просили миру і перемоги для України, захисту для її воїнів, підтримки для тих, хто втратив рідних через  вторгнення російського агресора  в Україну.

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки у  Староушицькій територіальній громаді відбулася низка заходів.

При розборі завалів багатоповерхівки в районі приміської АЗС-2 на проспекті Миру Маріуполя в підвалі знайшли близько 200 тіл загиблих під завалами з високим ступенем розкладання. Через відмову місцевих збирати та упаковувати тіла загиблих, МЧС росії залишило місце робіт. Крізь частково розібрані завали чути сморід майже у всьому кварталі.

З нагоди відзначення Дня Героїв музей історії міста Хмельницького представив хмельничанам і гостям міста одноденну виїзну виставку «Українське військо: 1917–1921».

Прокурори Чернівецької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону довели вину 22-річного уродженця Чернівецької області, контрактника військової частини та його 21-річного односельчанина, які, як встановило досудове розслідування, у березні 2020 року спершу побили та обікрали у Кам’янці-Подільському місцевого мешканця, а через кілька тижнів – напали на жінку похилого віку, яка поверталась додому.

20 травня виповнилося 30 років з часу створення молодіжного фольклорного гурту «Ладовиці», який діє на базі громадської організації «Відродження традицій Поділля».

Мешканці Жердя, що на Чемеровеччині, у кожній справі і активні, і згуртовані, і працюють на вагомий результат. Віднедавна у три етапи роботи міні-цеху  виготовили 172 банки тушонок, 48 банок паштетів, 342 банки м’ясних кашів та залили 26 літрів смальцю. Усі консервації спрямовані у військові частини, як продовольча підтримка від тилу для фронту.

ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» повідомляє про реалізацію ініціатив, метою яких є підтримка українських компаній-експортерів в умовах війни.

Відтепер на цьому каналі буде розміщуватися інформація щодо заходів з психологічної підтримки дітей і батьків. Запрошуємо приєднатись до телеграм-каналу за посиланням: https://t.me/+jWAr5UPV3Ss3MWMy

 

Управління культури і туризму оголошує прийом документів на здобуття міської премії імені Богдана Хмельницького та міської премії імені Михайла Якимовича Орловського у галузі історико-краєзнавчих досліджень у 2022 році до 01.08.2022 року (Положення про премії додаються).

Орест, голова прес-служби полку «Азов» перебував на «Азовсталі» з початку оточення Маріуполя. Напередодні свого виходу з вщент розтрощеного заводу, він зняв щемкий фільм-прощання.

«Молімося разом за живих і померлих в Україні. Молімося разом за припинення цієї війни і за мир у нашій Батьківщині!», — закликавглава УГКЦ блаженніший Святослав у щоденному воєнному відеозверненні у 86-й день повномасштабної війни Росії проти України.

Фахівці R&D центру YouControl проаналізували дані ЄДР юросіб російської федерації на присутність українських компаній у структурі власності російських організацій. Як виявилося, 273 українські компанії та організації мають зв’язки із 251 російським підприємством. Крім того, 40 українських компаній із проаналізованого переліку, входять до відомих фінансово-промислових груп або групи компаній.

Нещодавно завершилася Всеукраїнська виставка «Святково-обрядовий хліб Великодня», яка проходила в рамках Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності», а її виставкові матеріали стали експонатами Музею Хліба Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Якщо Вам потрібна інформаційна чи консультаційна підтримка, Ви можете звернутися до нас та отримати кваліфіковану консультацію з питань надання адміністративних послуг.

Заступник міського голови Микола Ваврищук зустрівся з представниками Фундації Поланія, організації, що представляє неурядові благодійні організації Польщі та інших країн Європи. Метою організації є надання гуманітарної допомоги людям, які її потребують, зокрема сприяння постраждалим від війни. Представники організації прибули до Хмельницького з місією оцінити спектр нагальних потреб та, безпосередньо, здійснити аналіз ситуації, яка відбувається в місті Хмельницькому. В ході зустрічі обговорили низку питань, а саме: перспективи надання гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям, які перебувають у місті, можливість забезпечення їх продовольчими товарами. Заступник міського голови подякував польському народові в особі представників благодійної організації за підтримку українського народу, зокрема й хмельничан, у важкий для України час, і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

23 травня – День Героїв. Це свято величі духу українських вояків – борців за волю України, символ незборимості Української Нації.

Кінусайга - маловідоме японське мистецтво. Метою майстер-класу є ознайомлення із японським мистецтвом тканинних панно.

Щотижня до «Подільських вістей» надходять скарги від передплатників про те, що їм невчасно чи взагалі не приносять газету, вони просять редакцію виправити ситуацію.
Вкотре наголошуємо: це ганебне порушення професійних обов’язків працівниками поштових відділень, здебільшого — пересувних, які діють на свій розсуд. Попри те пошта отримує від редакцій майже 30 відсотків коштів зі всієї передплати саме за адресну доставку газет передплатникам. Тож кожен із вас, шановні читачі, має повне право вимагати доставляти передплачене видання «Подільських вістей» за вашою домашньою адресою.
Про всі недоліки повідомляйте керівництву Хмельницької дирекції АТ «Укрпошта», зокрема: директору Миколі Володимировичу Громову —  050-375-01-26 та заступнику директора Костянтину Сергійовичу Чавелюку — 098-550-23-98. Відстоюйте своє право на отримання свіжої друкованої інформації.
Позбавлення громадян цієї можливості, особливо в період війни, прирівнюється до злочину. За результатом того, як виправляють поштовики свої помилки, чи йдуть назустріч людям, інформуйте в редакцію за номером 097-648-48-21. Кожен із цих фактів стане підставою для звернення до суду для відшкодування завданих збитків.

Навряд чи змогли сценаристи та режисери відобразити у блокбастерах із найкрутішими голлівудськими акторами події, які спостерігаємо в «Азовсталі». Майже три місяці полк «Азов», 36-та бригада піхоти, 112-та бригада Нацгвардійців, прикордонники вражають неймовірною стійкістю, надзвичайною патріотичною жертовністю. Це вони «перемололи на фарш» кращі сили окупантів — повітряні, десантуру, спецпризначенців, кадирівців і батальйон «Сомалі». Ось де справжні герої, ось де жахливе реаліті-шоу, яке відкриває кожне інтерв’ю з підземелля «Азовсталі». Сталеві люди зроблять неможливе.

Вечірньої пори в селі Головлі, що на Славутчині, 60-річний господар випивав зі своїм 50-річним гостем із Нетішина.

Статусом яких тільки столиць не наділяли Кам’янець-Подільський: з червня 1919 року по листопад 1920 року він був центром Української Народної Республіки, де працювали уряд, міністерства, навіть друкувалися гроші; з 2010-го — столицею української байки, в якій довгий час жив і творив патріарх цього літературного жанру, в’язень російської Колими Микита Годованець; відомий Кам’янець далеко за межами України як столиця фестивалів та повітроплавання, а в 2019 році навіть виборов звання молодіжної столиці.

За добу на Хмельниччині горіло 11 разів, шість із них — пожежі в екосистемах. Також палали будинки та господарські будівлі.

Розпорядженням Президента України 30 квітня цього року звільнено з посади голови Шепетівської райдержадміністрації Анатолія Катеренчука і цього ж дня його призначено головою Хмельницької районної адміністрації.
 Про завдання, які ставить перед собою новопризначений керівник, про перші кроки на цій посаді та розв’язання нагальних проблем — в інтерв’ю з Анатолієм Катеренчуком.

можна буде незабаром на Городоччині. Днями кілька десятків працівників бюджетних установ провели обробіток лавандового поля.

Житель Нової Ушиці Володимир Авксентійович Коваль, без сумніву, є одним із найстаріших жителів України. Керівництво місцевої громади неабияк гордиться своїм земляком, адже він — жива історія нашої держави.

Нещодавно в Деражнянському міському історичному музеї відбулося відкриття унікальної виставки під оригінальною назвою “Ну, як таки, щоб воля — та пропала? Се так колись і вітер пропаде!”. Цікавий захід відвідали начальник відділу культури і туризму Микола Черкаський, поетеса Ольга Ковпак, вчителі міських шкіл та інші.

І на думку не спадало 91-річній Ользі Нагорній, що у її житті знову повториться війна. Вона, клята, рясно сіятиме страждання та горе, безупинно збиратиме найдорожче. Уже російські окупанти нещадно знищуватимуть міста, безжально катуватимуть та вбиватимуть мирних українців.
Хоча й минуло вісім десятиліть, та пенсіонерка не забула жахіть перших днів війни, які бачила на свої очі.

Чимало щасливих шлюбів розпочалося зі знайомства в Інтернет-просторі. Втім, констатують у поліції області, останнім часом збільшується кількість інтернет-шахраїв. Як не втрапити на їхній принадливий гачок, розповідають у секторі комунікації ГУ Нацполіції в області, наводячи найпоширеніші приклади шахрайства.

На Хмельниччині, як і в інших регіонах України, відбувається народний бунт проти символів тоталітарного комуністичного режиму. Перейменовуються вулиці, здійснюється демонтаж пам’ятників, чи їх окремих елементів. У багатьох випадках, хоч із запізненням, це чиниться відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а в окремих випадках закон м’якший за думку ініціативних груп.

«Доброго дня, шановна редакціє. Інформацію в соціальних мережах про переміщення військової техніки ворог використовує на шкоду Україні. Такі необдумані вчинки призвели до пошкодження інфраструктури та загибелі людей. Тож надрукуйте, будь ласка, на своїх шпальтах про те, які саме відомості й за яких умов не слід поширювати, яке покарання загрожує за протиправне розповсюдження інформації про переміщення військових. Петро Самсуненко».

17 травня Кабінет Міністрів України ухвалив розроблений Фондом держмайна та Міністерством економіки проєкт постанови “Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану” зі спрощеним порядком оренди. Прийнятий порядок також надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови.

Боєць полку "Азов" Дмитро Козацький з позивним Орест – студент Національного університету «Острозька академія», автор фотографії, зробленої  на території заблокованого заводу «Азовсталь». Їй в народі дали назву «Світло переможе». Це Дмитро Козацький під звуки вибухів співав легендарну пісню «Стефанія», а раніше публікував світлини поранених українських вояків з Азовсталі, які вразили світ.

Щорічно учні закладів загальної середньої освіти громади беруть участь у конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». До участі в конкурсі залучалися заклади загальної середньої освіти, які підпорядковуються Департаменту освіти та науки. Цьогоріч, попри воєнний стан, 46 закладів загальної середньої освіти виявили бажання взяти участь у конкурсі. Загалом для участі в цьогорічному конкурсі надійшло 252 роботи.

У вівторок, 7 червня, на сайті «Прозорро. Продажі» відбудеться черговий аукціон з продажу прав на земельні ділянки комунальної власності.

Свобода та незалежність країн – головні цінності Європейського Союзу. Саме зараз, у жорстокій боротьбі з російським агресором, українці відстоюють власну свободу, землі, культуру, мову та цілісність країни. Хмельницький приймає вітання із Днем Європи від закордонних міст-партнерів.

Поїзд №771/772 сполученням Київ-Хмельницький курсуватиме щоденно з 20  травня. 

Одним із найбільш вагомих механізмів стимулювання роботодавців щодо легального працевлаштування безробітних на нові робочі місця є компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Такий термін покарання за зґвалтування малолітнього хлопчика відбуватиме тепер за гратами вітчим-негідник.

Горіли житлові будинки, господарчі будівлі та екосистеми.

12 тисяч доларів США за успішне проходження аспірантури та захист кандидатської – саме таку суму запросила завідувачка відділу аспірантури та докторантури хмельницького вишу для сприяння у розв’язанні цих питань.

Вранці 17 травня в Хмельницькому сталася аварія за участі тролейбуса, який врізався у стовп.

Артеріальна гіпертензія (АГ) — хронічне захворювання, при якому головною діагностичною ознакою (симптомом) є стійке підвищення кров’яного тиску в артеріальних судинах, що примушує серце працювати з більшим навантаженням для забезпечення нормальної циркуляції крові в кровоносних судинах великого кола кровообігу. Підвищений артеріальний тиск без належного лікування може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору та інших ускладнень. Щоб виявити АГ, необхідно знати її ознаки, регулярно вимірювати тиск і спостерігати за власним станом.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної продукції та продовольства України в Фейсбуці, передає Укрінформ.  «Загалом в квітні цього року було експортовано у 2,92 раза більше, ніж у березні. Обсяги експорту залізничним транспортом зросли на 238%. Протягом березня і по 9 травня включно залізницею було перевезено 61% від загального обсягу реального експорту зерна, шротів і рослинних олій, тоді як морським транспортом – 29%», — йдеться в повідомленні. 

Ефективний розвиток суспільства неможливий без набуття його членами навичок інформаційної та кібербезпеки. Вміння орієнтуватися в інформаційному просторі є вкрай важливим для сучасних людей. А з початком повномасштабної війни російської федерації проти України ми побачили ще й гостру потребу протистояння на інформаційному фронті. Окрім фізичної безпеки, для населення важливою є і безпека в онлайн-сфері.

7 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 21.04.2022 № 2220-IX.

Кабінет Міністрів України 20 березня 2022 року прийняв Постанову №331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні».

Інформація — потужна зброя під час війни. Тому важливо не поширювати в соцмережах дані про позиції ЗСУ або місця, де нещодавно пролунали вибухи. Не допомагайте ворогу, допомагайте українській армії.

Укрзалізниця відновила продаж залізничних квитків через Приват24 та інші канали продажу ПриватБанку.

Третій місяць Україна героїчно протистоїть російським окупантам. Третій місяць Хмельницький забезпечує надійний тил, допомагає воїнам, вимушеним переселенцям та оплакує Героїв. Більше про життя громади в умовах воєнного стану - в ефірі програми “Час мера”.

Медівка й інші медові напої виробництва ТзОВ «Українські медовари» вперше відправлені до Антарктиди. Вони успішно здолали 15 тисяч кілометрів і нині вже на станції «Академік Вернадський», куди прибули члени 27 Української антарктичної експедиції. Крім того, на станцію доставлено 140 тонн пального та понад 80 тонн різних вантажів — від річного запасу їжі до будматеріалів.

У Славуті 14 травня колектив Будинку дитячої творчості  під керівництвом директора закладу Ірини Руденко провів благодійний концерт «Мистецтво заради життя», аби зібрати кошти на підтримку славутчанина — важкопораненого військового Збройних Сил України Михайла Юрчука.

Жінки з Великої Медведівки, Сошок, Новичів, Полян, Великої Рішнівки Шепетівського району всім, чим можуть, підтримують Збройні сили України. Турбота про чоловіків-односельців, котрі захищають Україну, підтримка різних військових частин почалася з перших днів війни.

Війна опалила життя не лише тисяч мирних жителів нашої країни. Величезна кількість домашніх улюбленців також постраждали від обстрілів, отримали поранення, залишилися без турботи своїх господарів. З перших днів війни ветспеціалісти «Першого військового шпиталю ветеринарної медицини» на чолі з Кирилом Чумаковим надавали допомогу як тваринам переселенців, що приїздили на Хмельниччину, так і службовим, що несуть службу разом з нашими захисниками.

Жодного турніру без нагород! Саме з таким девізом виступають українські дзюдоїсти на міжнародній арені. Сьогодні маємо приємну звістку з Кубку Європи серед юніорів, який цими вихідними відбувся у французькому Нантерре.

З початку російської військової агресії на території України дуже велика кількість дітей втратили батьків або залишилися без батьківського піклування.

Вихованець ДЮСШ №3 Нікіта Білозерцев продовжує прославляти Україну на Європейській тенісній арені.

Без матері залишилось троє дітей, а її чоловікові, який побив свою дружину до смерті, суд оголосив вирок. За вбивство жінки зловмисник проведе наступну частину життя за ґратами.

Редакція Релугуйно-інформаційної служби України (РІСУ) підсумувала дані про вихід громад з Московського Патріархату і їх приєднання до Православної Церкви України у період з 24 лютого 2022 року по областях. Лідерами є Хмельницька область, де ряди МП залишило 55 громад, і Волинська — 32 громади.

«Відвіз двом нашим підрозділам (86-му батальйону ТрО ЗСУ і 19-му стрілецькому батальйону) 6 автомобілів, 3 тепловізори, 7 квадкороптерів, а також 60 повербанків (потужністю 10000 і 48000), генераторів, інженерного приладдя, маскувальних сіток, господарського приладдя, 80 медичних сумок із тактичною медициною та багато інших важливих і потрібних речей.

Материнство - найвідповідальніша та найприємніша місія жінки на планеті. Саме завдяки мамам у нас є майбутнє. У рамках Дня матері та Міжнародного дня сім’ї управління праці та соціального захисту населення міської ради спільно з управлінням культури і туризму організували святкову зустріч з жінками Хмельницької міської територіальної громади, які мають почесне звання «Мати-героїня». Захід відбувся у Хмельницькій школі мистецтв.

 Дуже болить душа за долю українських воїнів, які нині перебувають у повному оточенні на металургійному комбінаті «Азовсталь». Наших захисників цілодобово обстрілюють із гармат, мінометів, танків. За ніч ворог здійснює до 25(!) авіавильотів для бомбардувань. Першого травня, з допомогою ООН, розпочалася евакуація цивільних (в основному жінки, діти та люди похилого віку), які перебували в бомбосховищі заводу. До сьомого травня вдалося евакуювати майже всіх цивільних осіб.

Виходить і буде виходити! Це відповідь для передплатників і читачів, які стурбовані, чи є можливість у редакції «Подільських вістей» друкувати газету в цей складний час.

Виділяють декілька причин поганої схожості насіння моркви, основними з яких є недотримання правил посіву господарями.

— Тут добре, спокійно і затишно, — говорить Аліна, з якою розмовляємо у фоє будівлі, яка раніше слугувала інтернатом для літніх, але тепер це прихисток для 74 переселенців, які вимушено покинули свої домівки через військові дії.

Готується до чемпіонату
Провідний плавець Хмельниччини, дворазовий призер Олімпійських ігор Михайло Романчук продовжує підготовку до чемпіонату світу з водних видів спорту, який заплановано провести з 18 червня по 3 липня в Будапешті.

Днями в Ярмолинецькій центральній бібліотеці відбулася презентація нової книги луганської письменниці Наталі Міхайлової «Три кольори осені».

Механізм подання декларації про провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану
З метою сприяння ведення бізнесу у період воєнного стану з 11.05.2022 у Центрі надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради стала доступною нова послуга – подача декларації про провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану.

Світлини, які відображають події війни на Донбасі, у ці дні несуть особливе посилання, відкриваються по-новому, сприймаються з подвійним болем і гостротою. Їх робив у період своєї служби, в 2015-2017 роках, боєць окремого батальйону «Донбас» Юрій Величко. Жодна з цих світлин не постановочна, кожна — відображення реалій життя на передовій. Сам автор назвав цикл цих фотографій «Життя на нулі». Саме на цьому відліку, коли ти впритул наближаєшся до найстрашнішого, оцінюєш все по-іншому, сприймаєш все інакше. Життя «на нулі» оголює твої нерви, твої відчуття і спонукає до роздумів, які твій мозок раніше не допускав.

особам, які постраждали на території України внаслідок вибухонебезпечних предметів, в ЦНАП міста Хмельницького

З 10 травня 2022 року у Центрі надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради стали доступними нові адміністративні послуги особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю до 18 років, яким встановлено інвалідність унаслідок одержаних на території України ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними предметами:
- надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів;
- надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів.

Мабуть, про факти вражаючого об’єднання, вражаючої злагодженості розповідатимуть колись у підручниках з історії. Аби й наступні покоління знали, що свята Перемога виборюється не лише на фронті.
Згуртованість людей, яку побачили з перших днів війни, величезне бажання допомогти українським воїнам, жителям зруйнованих рашистами міст, сіл, спільне переживання за долю країни вкотре засвідчили, що українці — особливий народ, що спільна біда змушує забути про чвари, непорозуміння, а натомість робити свій посильний внесок, аби наблизити наш переможний день.

Як на мене, найбільше рватиме на собі волосся і слізно оплакуватиме  кончину хитрого лиса Кравчука не хто інший, як кремлівський ліліпут. Бо ця рептилія, звісно, дякує найбільшому зраднику України за те, що легко наповз на нашу землю, винищує її генофонд і в цілому весь наш багатостраждальний народ.

Олена Лемещук — заступник керівника Деражнянського молокопереробного підприємства, депутат Хмельницької обласної ради, ще й дуже творча особистість. У 2012 році у видавництві «Поліграфіст» вийшла її художньо-документальна повість «Шляхи — дороги». Збірку вона присвятила золотому ювілеєві батька — Валерія Станіславовича Яглінського. У ній — теплі спогади про рідну й близьку людину, відгуки колег, друзів, знайомих, цікаві фотоілюстрації... Донька доклала зусиль, аби книжка справді зацікавила читача.

На території Меджибізької територіальної громади знайшли прихисток понад 1250 переселенців із тих областей України, де ведуться активні бойові дії. Майже вісім сотень із них вирішили залишитися в громаді до закінчення війни.

Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Ці небезпечні для людей і тварин істоти найбільш активні у квітні-червні та серпні-жовтні.
Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.

ІТ-індустрія в Україні продовжує розвиватися. Цьому не завадила пандемія та війна. Галузь одна з небагатьох, яка приносить у країну валютний виторг під час війни в умовах падіння ВВП.

У Хмельницькому відбуваються приємні події. Троє хлопчиків побачили світ у Хмельницькому міському перинатальному центрі 8 травня, у День матері. Їх матусь із подарунками та привітаннями сьогодні відвідав міський голова Олександр Симчишин. А у сквері імені Т. Шевченка відбулася виїзна церемонія для пари закоханих хмельничан – військовослужбовця територіальної оборони Олега та його нареченої Наталії, на яку також завітав очільник міста, аби привітати молодят.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 29 квітня 2022 р. № 509 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 334» внутрішньо переміщені особи (ВПО), які втратили роботу під час дії воєнного стану, зможуть стати на облік в службі зайнятості – через мобільний застосунок Дія, Портал Дія або особисто підійти в найближчий центр зайнятості.

Профілактична дезінфекція і промивка міських водопровідних мереж здійснюється двічі на рік (навесні у травні та восени у вересні) на підставі плану, який погоджується з виконавчим комітетом Хмельницької міської ради та санітарною службою міста з метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя хмельничан.

Чотирилапий сапер Патрон приїхав разом зі своїм господарем-рятувальником на Хмельниччину.
На малу батьківщину, в село Гуту-Яцьковецьку, що на Дунаєвеччині, завітав начальник групи піротехніків нічних робіт та підводного розмінування, офіцер-піротехнік, майор Михайло Ільєв разом зі своїм  знаменитим чотирилапим другом-героєм.

Тепер консультаційний супровід зможуть отримати не лише релоковані, а й інші роботодавці

З початку бойових дій на території України Держпраці докорінно змінила підходи до реалізації своїх повноважень. Головним вектором діяльності визначено консультування та надання допомоги в організації процесу виробництва з метою збереження та зміцнення економіки України.
Першим кроком стала консультаційна підтримка підприємств, які перемістили своє виробництво у більш безпечні регіони України. Реалізація цього проекта підтвердила свою ефективність, понад 3 тисячі суб’єктів господарювання вже скористалися фаховою підтримкою спеціалістів Держпраці та її територіальних органів.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», АТ «Укрпошта» та ГО TECHBUREAU запускають ініціативу Made in UA Support Project. В рамках проєкту 100 українських крафтових виробників, які готові залишатися в країні та шукають шлях для продовження діяльності, зможуть отримати по $1000 на підтримку своїх брендів. Подача заявок на участь в проєкті стартувала 27 квітня на платформі UAmadesupport.com і триватиме до 10 травня. Ініціатива проходить за підтримки Національного проєкту з розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес. 

 

«Охтирка! Місто-Герой! Відвідали місто, поспілкувалися з міським головою, представниками влади міста, працівниками міської лікарні. Передали у міську лікарню Охтирки медичний реанімобіль «Mercedes», медичне обладнання (апарати ШВЛ, дефібрилятори, пульсоксиметри) та кількасот кілограм медикаментів, засобів гігієни. 

Кровоспинний  турнікет – найголовніший елемент в аптечці військового. Це засіб боротьби з критичною кровотечею, яка виникає при пошкодженні магістральних кровоносних судин кінцівок. При пораненні кінцівок безпосередньо в зоні активного обстрілу противником єдина надія не померти від втрати крові – використати якісний кровоспинний турнікет. На жаль, критична кровотеча – це головний фактор смертності на полі бою, близько 75%.

У День пам’яті та примирення у Кам’янці-Подільському у сквері «Гунські криниці» врочисто відкрито скульптурну композицію  «Закрите небо».  Символізує вона те, про що з перших днів війни мріють усі українці – закрите від ворожих ракет небо, й  зображає  величезні руки, які підтримують фігуру жінки з крилами. В ногах  скульптури  –  лавка, зроблена напівколом і з вирізьбленим на ній рядком з вірша Шевченка: «…А буде син, і буде мати, і будуть люде на землі». 

«Впродовж тижня у режимі онлайн взяв участь у сесіях органів місцевого самоврядування Чеханова (Польща), Шауляя (Литва) і Праги (Чехія).

Ви підприємець, який займається вирощуванням квітів, садженців, дерев чи насіння?
А може власник бізнесу, який створює прекрасні ландшафтні дизайни?
Чи ви продавець добрив?
Або ж дистриб’ютор садової мінітехніки?
Впізнали себе?
Тоді пропозиція саме для вас!
14 травня у центральній частині міста Хмельницького відбуватиметься виставка-ярмарок садівництва та городництва!
Участь підприємців у виставці безкоштовна!
Всі деталі за телефонами: (068) 013-81-11, 65-61-26.

Не гайте часу, телефонуйте вже!

В приміщенні тиру Спортивно-культурного центру «Плоскирів» тривають роботи по внутрішньому оздобленню повстанської криївки. Кімната-музей буде використовуватися для елемент у патріотичному вихованні маленьких українців та знайомитиме з частиною історії Українського народу, а саме розповідатиме про боротьбу воїнів Української повстанської армії.

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького суд визнав 21-річного хмельничанина винним у незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту психотропної речовини у великих розмірах (ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України).

Уряд своєю постановою затвердив нову редакцію Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які перемістилися у період воєнного стану, з врахуванням пропозицій Асоціації міст України.

Донорська кров зараз стала надзвичайно затребуваною. На Хмельниччині її використовують не лише для мешканців громади та військовослужбовців, а й для інших областей України, зокрема в зонах бойових дій.

День пам’яті та примирення (8 травня), День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) на Хмельниччині цього року не відзначатимуть масовими заходами. Комендантська година у Хмельницькій області в найближчі дні залишається незмінною: з 23:00 до 05:00. Обмеження пов’язані з високою ймовірністю обстрілів українських міст 8 та 9 травня.
«Жодних масових заходів не буде відбуватися на території нашої області. Комендантська година теж не змінюється. Завжди можна піти самому та вшанувати пам’ять наших загиблих воїнів, наших українців. Це можна зробити самостійно», - зазначив Сергій Гамалій.
Також Центр протидії дезінформації при РНБО України наполегливо просить населення особливо уважно реагувати на сигнали повітряної тривоги у ці дні.

Про це повідомила прес-служба Шепетівської міської ради: «У зв’язку із дефіцитом пального на АЗС із 7 травня 2022 року рух громадського транспорту у Шепетівській територіальній громаді буде призупинено! Про відновлення роботи транспорту буде повідомлено. Дякуємо за розуміння у такий складний для країни час».

Великомученик Юрій або Георгій (Γεώργιος – грецький відповідник нашого імені Юрій), є широко відомим святим у християнському світі. За мужність і непохитну віру, які не дозволили катам примусити його зректися віри у Христа, Юрія називають Переможцем – переможцем зла, неправди та людської люті.

 

Сьогодні в закладах освіти робототехніку та програмування, нанотехнології та штучний інтелект справедливо називають освітою майбутнього. Адже робототехніка суттєво впливає на всі сторони життя та діяльності суспільства. Зрозуміло, що назріла невідкладна потреба у фахівцях для розробки, конструювання та програмування роботів.

Освітній хаб Хмельницької міської територіальної громади створений для потреб мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб. 

У жовтні 2021 року житель Хмельницького району, керуючи автомобілем «Mercedes Benz 412 D» рухаючись в обласному центрі по вул. Трудовій, порушив правила дорожнього руху, що спричинили загибель хмельничанина.

важливий крок становлення української державності крізь призму бойового подвигу.
Саме таку назву мав освітньо-просвітницький проект-конкурс, організаторами якого стали Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради, Центр національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Хмельницька міська «Просвіта».

З 5 травня 2022 року в управлінні адміністративних послуг Хмельницької міської ради (вул. Соборна, 16) реалізується соціальний проєкт для внутрішньо переміщених осіб, які змушені були виїхати зі своїх домівок з 24 лютого 2022 року, коли рф розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну, з прийому документів для оформлення, обміну та видачі паспорта громадянина України, а також паспорта громадянина України для виїзду за кордон у відповідні години: з 13.00 год. до 15.00 год. - понеділок - п’ятниця.

З початку повномасштабного вторгнення рф за допомогою СБУ проведено 9 обмінів і повернуто до України 324 наших полонених. Усе це – у рамках взаємодії та системної і кропіткої роботи Об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених.

Провідний плавець Хмельниччини, дворазовий призер Олімпійських Ігор у Токіо Михайло Романчук продовжує підготовку до чемпіонату світу з водних видів спорту,  проведення якого заплановане на 18 червня – 3 липня в місті Будапешті (Угорщина).

Триває підтримка співвітчизників, котрі постраждали від рашистської нечисті. Нещодавно з обласного гуманітарного хабу при Хмельницькій обласній військовій адміністрації черговий гуманітарний вантаж вирушив на схід України.

З 4 травня 2022 у Центрі надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради стала доступною нова послуга – повідомлення про пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна. Адже через повномасштабне вторгнення рф тисячі українців втратили житло в Харкові, Маріуполі, Києві, Бучі та інших містах. Після нашої перемоги держава відбудує кожну домівку, тому вже зараз збирає інформацію та фіксує збитки.

  

Прикордонники продовжують очищати Україну від рашистського сміття.

Третій місяць поспіль щоденно з 8.00 до 19.00 у спорткомплексі Хмельницького національного університету (вул. Інститутська, 8/2) плетуть сітки для українського війська.

Сімдесятишестирічного чоловіка, який зник другого травня, розшукали поліцейські.

про проведення електронних торгів на передачу права на розміщення тимчасових споруд в парку ім. М. Чекмана.

Кожен день війни приносить не тільки повідомлення про нові її жертви як серед військових, так і мирного населення, але й про жахливі воєнні злочини рашистських окупантів. Здавалося б, після їхніх звірств у Бучі, Ірпені, Бородянці та сотнях міст і сіл Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини та інших областей, куди прийшли окупанти, стертого з лиця землі Маріуполя з десятками тисяч убитих жителів, вже не можливо нічим більше вразити і болісно здивувати. А виявилося, що можна. Що немає межі жорстокості, дикунства й цинізму нелюдей «русского міра».

Ще із кінця квітня на багатьох стелах автозаправок обласного центру можна було спостерігати  суцільні нулі замість цінників,  що промовисто свідчило для водіїв про відсутність пального, лише на деяких висвічувалася графа або з дизпального, або зрідка — з бензином А-95 та автогазом. І така картина спостерігається по всіх містах України. Ажіотаж із кожним днем наростає, і до кінця не зрозуміло, чого чекати водіям. Черги на заправках після сьомої ранку розтягувалися до пів сотні автівок, а в години пік — набагато більше. На найбільших мережах автозаправок вже встановили ліміт — по 10 літрів на добу приватним клієнтам, деякі за відсутності карти лояльності — продають лише по 5 літрів в одні руки. Такі рішення довелося прийняти, щоб максимально забезпечити роботу критичної інфраструктури та покрити військові потреби.

Нещодавно наші мужні воїни-десантники вкотре знищили підрозділ російських окупантів. Як повідомили в Генеральному штабі ЗСУ, серед особистих речей ліквідованих путінських найманців був електронний проїзний документ на рейс Уфа — Чебаркуль на 22 квітня цього року. Як відомо, саме в місті Чебаркуль дислокується велика кількість військових частин зс рф. Однак назад з України «визволителя» повезуть уже без квитка...

...

Із початку повномасштабної війни в Україні, нас підтримало чимало країн Європейської співдружності. Проте найактивніше та найбільше нам допомагає саме Республіка Польща. Мільйони українських біженців буквально за кілька тижнів перетнули польський кордон, тікаючи від війни, всіх їх прихистили й влаштували в сусідній державі. Польща взяла на себе левову частку цієї проблеми, адже туди був спрямований найбільший потік українців. А ще поляки надають дуже потужну і гуманітарну, і військову допомогу.

Люди, в яких життя розділилося на до і після, і які, рятуючи своє життя і близьких, втратили все, нажите мозолями і розумом, помітно вирізняються серед інших. Багато хто на невизначений період втрачає сенс життя, але є й такі, які, пригасивши незагоєну рану, починають новий виток боротьби. Напевно, нелегко починати життя заново, коли за плечима вже майже пів сотні літ життєвого досвіду, половина з яких покладена на вівтар вирішення питань відкриття власного бізнесу для забезпечення потреб сім’ї, а друга половина — на його вдосконалення та отримання насолоди від реалізованого.

«Контінентал Фармерз Груп» уже втретє проводить проєкт «Розумний город». Це соціальна ініціатива аграріїв для дітей та юнацтва, які мешкають у громадах присутності Компанії. Навіть зовсім юні українці мають шанс наблизити перемогу. Кожен засаджений клаптик зараз має зовсім іншу цінність, ніж у мирний час. Тож учасники проєкту зможуть зростити свою частинку перемоги на власній грядці та разом із «Контінентал» підтримати продовольчу безпеку України!

 Нагоряни — один із дванадцяти сільських населених пунктів, які під час децентралізації увійшли до складу Кам’янець-Подільської міської територіальної громади. З тих пір, у силу різних обставин як об’єктивних так і суб’єктивних, у селі не функціонував фельдшерсько-акушерський пункт, який не бачив ремонту понад два десятиліття. І ось днями, після довгої перерви він знову відчинив двері, але вже капітально відремонтований. Тож відтепер близько 600 нагорян зможуть отримувати в оновленому, затишному та теплому приміщенні медичні послуги, які їм надаватиме досвідчений медпрацівник Ірина Юрчак.

З перших днів повномасштабної російсько-української війни колектив Кам’янець-Подільського товариства з обмеженою відповідальністю «Промтехнтранс», яке очолює заслужений автомобіліст України Віктор Антонюк, не лише показує зразки сумлінної праці на трудовому фронті, а й продовжує активно допомагати Збройним силам України. Так, для потреб військових автомобілісти передали кілька вантажівок, поділилися з ними пально-мастильними матеріалами, перераховано певну суму коштів.

10-річний Рома Фриз із Теофіполя віддав на потреби українських військових дрон, який подарували йому батьки на день народження. Волонтери вже доставили коптер на передову і вручили бійцям Збройних сил України. Тепер він працюватиме на користь наших захисників. Військові на знак вдячності запросили Романа приїхати познайомитися, але вже після Перемоги.

Для пані Ольги з села Кучманівка та для пані Віри з села Гриценки Антонівської ТГ про лікування малокрів’я.

 

Шістдесятитрирічного чоловіка суд визнав винним у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило смерть.

Тисячі українців, рятуючись від війни, із діточками подалися світ за очі. У країнах Євросоюзу вони знайшли співчуття, підтримку та прихисток. Гостинною для біженців стала італійська земля, де зустрічають українців не лише волонтери, а й наші заробітчани.

Кожна громада Хмельниччини з початку повномасштабної війни працює практично цілодобово, наближаючи Перемогу. Зокрема, Дунаєвецька міська територіальна громада на чолі з Веліною Заяць міцно тримає волонтерський фронт. Чимало хороших ініціатив втілили в життя небайдужі її жителі, які, згуртувавшись, трудяться і для підтримки наших захисників, і для влаштування вимушених переселенців.

Біг заради миру
Віденський міський марафон цього року проходив під лозунгом «Біг заради миру» на знак солідарності з Україною, яка відбиває російське вторгнення.

Найбільше переселенців в області прийняли Хмельницька громада – майже 37 тисяч та Кам’янець-Подільська громада – 23 тисячі, – розповіла представниця пресслужби Хмельницької обласної військової адміністрації Лілія Комоса. Майже по чотири тисячі прийняли Шепетівська, Дунаєвецька та Старокостянтинівська громади. Три тисячі вимушених переселенців залишились жити у Летичівській ТГ. Понад тисячу вісімсот внутрішньо переміщених осіб вже зареєструвалось у громаді.

Третього травня набули чинності нові правила надання допомоги внутрішньо переміщеним особам в Україні, тобто людям, які залишили свої домівки, тікаючи від війни. Тепер право на допомогу матимуть тільки українці з певних регіонів, перелік яких затверджує уряд. Або ж ті, у кого через війну житла не залишилось.

Окружною прокуратурою міста Хмельницького до суду скеровано обвинувальний акт стосовно 49-річного хмельничанина за фактом замаху на умисне вбивство.

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою заявлено позов про розірвання договору оренди та зобов’язання повернути землі площею 40 га та вартістю понад 46 млн грн у комунальну власність. 

які переїхали до Хмельницького з інших міст та регіонів. 

Вибірка репрезентативна серед тисячі респондентів за віком, статтю і типом поселення, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Соціологічною групою «Рейтинг» в рамках Десятого загальнонаціонального опитування в умовах війни проведено комплексне дослідження ідеологічних маркерів українського суспільства. Напередодні 9 травня респондентам ставилися питання щодо радянського минулого, ролі та участі українського народу у Другій світовій війні, національно-визвольного руху, оцінки історичних постатей, відношення до заборони символів та демонтажу пам’ятників. Окремо вивчалося питання національної приналежності, мови та ставлення до різноманітних етнічних груп. 

Укрзалізниця докладає максимум зусиль, щоб скоротити відставання поїздів від графіка. Інформація оновлюється, стежте за офіційними повідомленнями. Затримки пасажирських поїздів станом на 8.30 4 травня 2022 року

В Україні роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на підставі дозволу, що видається регіональною службою зайнятості.

Шукаєте роботу? Хмельницька обласна служба зайнятості зібрала для вас кращі пропозиції роботи від працедавців Хмельниччини. Щодня у базі даних оновлюється перелік вакансій, а кожен безробітний може розмістити своє резюме на сайті Державної служби зайнятості.

Жителі 33-х територіальних громад Хмельниччини, які надали житло внутрішньо переміщеним особам безкоштовно, подали документи на компенсацію за житлово-комунальні послуги за березень. 

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького суд визнав 42-річного хмельничанина винним у крадіжці та шахрайстві. 

Пригадую, як золотолистого жовтня 1951 року нас, першачків, вчителька Анастасія Яцишина повела в колишній садок пана Ліпського, де в його ж дерев’яному будиночку була наша початкова школа. На виховній годині вчителька розповіла про красу природи, чарівність осені, зокрема про роль дерев у нашому житті. Казала, що держава готує заліснення краю, – захист від літніх суховіїв, зимових виморожувань землі тощо.

Черговий День міста над Смотричем,  який відбувся під гаслом «Кам’янець – місто мрій», для його жителів та, незважаючи на карантинні обмеження,  багаточисельних гостей вилився в подію, коли, напевно, кожен її учасник   відчув себе часточкою єдиної великої родини,  в яку об’єднав  старовинний і вічно молодий Кам’янець. А розпочалися врочистості  з підбиття підсумків  дитячого конкурсу «Я – міський голова», відтак  відкриття у Старому місті на площі Польський ринок  фестивалю вуличної їжі та напоїв «Кам’янець»,  літературних читань «Кам’янецькі чари», виступу у сквері «Гунські криниці» військового оркестру об’єднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки Збройних сил України.