28 вересня у Старокостянтинівському НВК відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Торти, тістечка, печиво, вафлі, піца, желе, лимонади – чого тільки не було на столах! Домашню випічку охоче розкуповували не тільки діти, а й містяни, які завітали на ярмарку.

Ук­ра­їнсь­кі лі­кар­ні от­ри­ма­ють 15 лі­ній­них прис­ко­рю­ва­чів, аби ще якіс­ні­ше лі­ку­ва­ти па­ці­єн­тів з он­ко­ло­гі­єю. Ін­но­ва­цій­ні сис­те­ми лі­ній­них прис­ко­рю­ва­чів «Elekta Harmony» за до­по­мо­гою рен­тге­нівсь­ко­го або гам­ма-вип­ро­мі­ню­ван­ня доз­во­ля­ють впли­ва­ти на ра­ко­ві клі­ти­ни чи пух­ли­ни у внут­рішніх ор­га­нах, зни­щу­ючи або зу­пи­ня­ючи їх ріст.

 
Цими вихідними багато знаменних дат: день захисників і захисниць України, 592 річниця з дня першої писемної згадки про наше місто, день працівників освіти і бібліотекарів.
Хмельницький дякує Воїнам-Захисникам за те, що зустрічає День міста під Українським небом!
Тримаймо стрій!
 
Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.
 

На території Городоцького ліцею №1 облаштовано новий спортивний майданчик із шістьма тренажерами. Це подарунок ліцею від батьків загиблого героя, випускника цього навчального закладу Владислава Хаєцького.

«Дуже важкі фото…
Ніколи ми не будемо уподоблюватися нашим недосусідам і мовчати про загиблих на війні. Кожен наш воїн загинув як Герой і як Героя маємо його шанувати.

Все більше мешканців Хмельниччини зараз знаходяться у пошуках роботи, адже військові дії в Україні збільшили безробіття, що є великою проблемою. Але існують нові можливості для тих, хто у пошуках мінімального заробітку. Хмельницький обласний центр зайнятості спільно з місцевими підприємцями розпочав фінансову ініціативу. Відтак, безробітнім платитимуть за плетіння маскувальних сіток.

На Хмельниччині Служба безпеки задокументували протиправну діяльність ще одного місцевого прихильника військової агресії рф проти України, який відкрито пропагував прокремлівські наративи у забороненій соцмережі. 

Близькі родичі людей, які зникли безвісти у зв’язку з бойовими діями, під час пошуків можуть потребувати юридичної допомоги. Отримати таку допомогу можна безоплатно, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги.

Команда Українського ветеранського фонду Мінветеранів разом із ветеранами створили рекомендації для журналістів “Як писати про ветеранів”. Ці напрацювання допоможуть журналістам писати, говорити, показувати ветеранів так, щоб не нашкодити.

За результатами розгляду позову Окружної прокуратури міста Хмельницького суд визнав незаконною та скасував державну реєстрацію права приватної власності на земельну ділянку, що знаходиться в межах дендрологічного парку «Поділля».

«Контакт-центр» Хмельницької міської ради забезпечує цілодобовий прийом звернень та вживає негайних заходів з виклику відповідних служб при виникненні аварійних ситуацій. Також фахівці надають консультації з питань житлово-комунального, транспортного, торговельного обслуговування та з інших питань.

«До Дня міста та Дня захисників і захисниць привітав тих, без кого це свято ніколи би не відбулося. Поіменно згадали усіх загиблих Героїв з 2014 року. Імена і прізвища я зачитував  понад 7 хвилин.

Нову установку потужністю 650 кВт, що працює на базі газового двигун-генератора, австрійського виробництва отримала одна з котелень МКП «Хмельницьктеплокомуненерго», на РТМ №3, що у мікрорайоні Заріччя. Установку заплановано ввести в експлуатацію наприкінці року.

На виконавчому комітеті Старосинявської селищної ради було обговорено проблемне питання благоустрою місцевих зупинок в населених пунктах громади, які належать до підпорядкування служби автомобільних доріг Хмельницької області. Проте, численні звернення громадян та селищної ради до власника майна ситуацію із наведенням порядку на зупинках та прилеглих територіях в цей час не змінили… Тому усі старости, враховуючи свої можливості, взялися наводити благоустрій зупинок та прилеглих територій.

На Летичівщині приватний підприємець самовільно зайняв земельну ділянку і розпочав виробництво деревного вугілля, що призвело до забруднення довкілля. Наразі правопорушнику вже оголошено підозру.

Найбільші звірства бачили ветеринари цього військового шпиталю на Київщині після деокупації. Але доводиться їм рятувати тварин із усієї України, були і корови і навіть верблюд із Харківщини. Про роботу унікального шпиталю розповіли кореспонденти телеканалу “Ми - Україна".

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомляє, що через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF) надійшло повідомлення від 25 вересня 2023 року № 2023.6455-fup 12 стосовно виявлення Bacillus cereus в соусах з Нідерландів (виробник: Lekkerkerker Food, Netherlands) до України.

Вій­сько­вос­лужбо­вець Сер­гій Кри­во­руч­ко, який втра­тив слух на по­лі бою, за­раз лі­ку­єть­ся в На­ці­ональ­но­му ре­абі­лі­та­цій­но­му цен­трі НЕЗ­ЛАМНІ (UNBROKEN). Спе­ці­аліс­ти пла­ну­ють по­вер­ну­ти за­хис­ни­ко­ві не ли­ше слух, а й чут­ли­вість та рух­ли­вість кис­ті, яку він втра­тив че­рез по­ра­нен­ня.

«Ще один подарунок нашим військовим до Дня міста!
Цього разу 44 дрони різної потужності та вартості. Це і безпілотники AUTEL 4 (8 шт), DJI MAVIC 3 (8 шт), DJI MAVIC 3 FLY COMBO (10 шт), DJI MAVIC ENTERPRISE, 3T (8 шт), DJI MATRICE 30Т (10 шт).

Офіс «Розумне довкілля. Хмельницький» повідомляє, що розпочато роботу з підрядниками щодо встановлення системи очистки фільтрату на нашому полігоні твердих побутових відходів. 28 вересня представники компаній з робочим візитом перебували у Хмельницькому.

З настанням осіннього періоду мешканці громади завершують роботи на присадибних ділянках та наводять лад на приватних подвір’ях і відповідно постає питання, що роботи з листям, гіллям та іншими «зеленими» відходами. З цього приводу 27 вересня зібрали голів квартальних комітетів та комітетів самоорганізації населення мікрорайонів міста. Під час наради говорили про заборону спалювання «зелених» відходів та шкоду, яку ці дії несуть.

За 4 місяці комунальні служби та ремонтні бригади підрядних організацій виконали великий обсяг робіт. Наразі тривають роботи у селі Малашівці старостинського округу з центром у селі Шаровечка Хмельницької міської територіальної громади. Ремонтує та замінює пошкоджені від ракетних ударів вікна, двері, покрівлі у домівках жителів села швейцарська громадська організація «Medaіr», з якою Хмельницька міська рада підписала меморандум про співпрацю. Сьогодні підрядники працюють у будинках на вулиці Підлісній, яку найбільше пошкодила вибухова хвиля. Завершили роботи у будинку №30, розпочали у будинку №37.

Вище професійне училище №11 м. Хмельницького не тільки навчає фахівців тепличного господарства, але й вирощує овочі для закладів освіти міста. У теплиці на 600 кв м збирають урожай огірків, помідорів, салатів.

Тотальне враження штабу Чорноморського флоту кацапні у Севастополі, погодьтеся, просто бальзам на душу українців. Адже ліквідовано 34 офіцери, а 105 окупантів поранено. Услід за русскім кораблем пішов і їхній головний бос та рідкісний негідник Віктор Соколов. Саме за його наказами з акваторії Чорномор’я запускалися ракети на українські міста, лікарні, школи, соціальну та економічну інфраструктуру. За висновками експертів будівля штабу рашистів не підлягає відбудові. Отож завдання перенести війну на кацапські території і окуповані ними, щоб вони на власній шкірі відчули те, що ми з вами уже другий рік війни зносимо, реалізується.

Знайомство з 67-річною Оленою Дем’янівною Данилюк – вдовою, багатодітною матір’ю п’ятьох уже дорослих дітей невипадково відбулося в кабінеті старости Скаржинецького старостинського округу Розсошанської сільської ради Лесі Леонідівни Гуменюк. Адже багаторічне питання про присвоєння жінці звання «Мати-героїня» з певних причин не було вирішене. Та пані Олена скромно й далі не наважувалася б заговорити про це, якби не небайдужість її знайомих і односельців, які добре знають про непросте життя цієї сім’ї. Що було – те було, як-то кажуть, тож жінка вирішила не ворушути минулого й давні якісь непорозуміння, через які вона не отримала те, що по праву належить їй від держави.

Про таких успішних і знаних у країні керівників, як генеральний директор підприємства “Старокостянтинівцукор” та потужної компанії “ASPIK GROUP” Олександра Співака кажуть: створив себе своїми руками й глибоким розумом.

В приміщенні Хмельницької торгово-промислової палати відбулося урочисте засідання, присвячене двадцятиліттю громадської організації «Асоціація Хмельницьких ринків».

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. У давнину її називали “дім життя”, “притулок мудрості” й “аптека для душі”.

Таємниці підземель і підземних ходів міста Полонне уже давно цікавлять археологів, дослідників старовини і краєзнавців. Але не лише старовинні артефакти стають об’єктами досліджень. Нещодавно у підземеллі полонського костелу святої Анни представниками духовенства було відкрито та освячено каплицю мучеників за віру, увічнено молитвою пам’ять сотень закатованих і померлих насильницькою смертю в роки комуністичного терору.

Розповідь наших читачів із Новоставець, що на Теофіпольщині, відверто кажучи, шокувала. Що вже й казати про самих людей, в яких перед очима постала жахлива картина. Втім саме вона стає яскравим доказом, що насправді в помислах попів, одягнених у московські ряси.

З перших днів навчання педагогічний колектив Деражнянського центру професійної освіти на чолі з директором Віталієм Дащенком намагаються заохочувати учнів вірити в свої сили, рівнятися на кращих та ставити цілі в житті.

Відчула нездужання і прийшла до аптеки, щоб купити антибіотик, який мені допомагає під час симптомів грипу. Але мені відмовили, кажуть, треба рецепт сімейного лікаря. Та це ж стільки часу потрібно згаяти, щоб взяти той рецепт. Невже не простіше, щоб кожен зміг самостійно купити антибіотик? Лариса Вінська, м. Хмельницький.

Її ім’я асоціюється зі скрипкою. З віртуозною грою, що здатна розбудити навіть добре приховані почуття. Талановита скрипалька Майя Онищук, заслужена артистка України, побувала у більшості куточків області, відкривала нашу Хмельниччину світові, знову і знову засвідчувала кожному, хто слухав її виконання, унікальність української душі.
Та надзвичайно творча особистість торує ще й інші професійні шляхи. Розпитати про це, а також дізнатися, що особисто для Майї Онищук змінила війна, про цінності в житті, інше вдалося перед її поїздкою до Тернополя, за чашкою ароматного чаю.

Нещодавно працівники культури Судилківської сільської ради продовжили благодійний концертний тур “Разом до перемоги!” на підтримку ЗСУ. Цього разу захід відбувся у селі Мальованка, це вже 17-й благодійний захід у календарному графіку працівників культури громади.

Органами прокуратури Кам’янеччини встановлено факти перебування на праві приватної власності у громадян російської федерації земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території району, набутих у порядку спадкування та не відчужених відповідно до вимог чинного законодавства України.

26 вересня в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС відбулася екскурсія для призерів обласної інтернет-олімпіади з математики. Старшокласники освітніх закладів міста Нетішина ознайомилися з виробничими процесами на АЕС та системою професійної підготовки атомників.

«Кожного року напередодні Дня міста ми відкривали нові об’єкти і робили подарунки здебільшого для дітей. Садочки, школи, спортивні споруди.

У місті Хмельницькому тривають Дні сталої енергії, які проводять у рамках зобов’язань, взятих з підписання європейської ініціативи «Угода мерів». Дні сталої енергії розпочали з проведення другого загальноміського Форуму голів ОСББ на тему «Підвищення енергоефективності багатоквартирних житлових будинків: нові виклики в умовах війни та шляхи їх подолання». 

«Наші партнери з Праги 6 передали для медичних закладів Хмельницької міської територіальної громади 7 цифрових тринокулярних мікроскопів Levenhuk MED D40T LCD.
Ці мікроскопи підходять для використання в лабораторіях, медичних центрах та навчальних установах, допомагаючи в складних дослідженнях.
Прага 6 постійно допомагає нашому місту. У цьому місяці 70 дітей наших загиблих Героїв відпочивали у Чехії завдяки дружбі між нашими містами», - розповів заступник міського голови Микола Ваврищук на власній сторінці у мережі фейсбук.

Черговий випуск літературно-публіцистичного альманаху традиційно видано відповідно до Програми підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021–2025 роки «#Щодня читай українською».

У виданні зібрано твори письменників Хмельниччини та України про сучасні події, передовсім про російсько-українську війну. Твори наповнені вірою в перемогу України.
Редактори-упорядники: Василь Горбатюк, Петро Маліш та Віталій Міхалевський. Загалом над ним працювали Хмельницькі міська та обласна організації Національної спілки письменників України.
Розділами випуску стали: «Поезія», «Проза», «Молода муза», «Нові імена», «Наші гості», «Краєзнавство», «Рецензії. Критика. Спогади», «Для дітей», «Гумор».

26 вересня стартували змагання під назвою «Ігри патріотів». Вони приурочені Дню міста Хмельницького. Учасники вирушили до місця проведення змагань. У змаганнях беруть участь учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти міської територіальної громади.

27-річна підозрювана красилівчанка обдурила довірлих громадян, продаючи неіснуючий товар в мережі. Наразі слідчі вже завершили розслідування і скерували матеріали до суду.

У Хмельницькій міській дитячій лікарні помер чотирнадцятирічний підліток, який 20 вересня випав з дев’ятого поверху хмельницької багатоповерхівки на проспекті Миру. Про це Суспільне Хмельницький розповіла заступниця директора дитячої лікарні Катерина Дем’яник. За її словами, хлопець помер пізно ввечері 26 вересня, не виходячи з коми.

Одне з найбільших в Україні підприємств із вирощування прісноводних риб придбало камеру шокового заморожування. Вона забезпечить виробництво рибних консервів протягом року, а не лише в сезон вилову риби.

В освітньо-культурному просторі Гончаренко центр Хмельницький запускають проєкт підтримки жінок із родин військовослужбовців «Плюс-Плюс». У межах програми учасниці отримуватимуть юридичні та психологічні консультації, братимуть участь у майстер-класах та реалізовуватимуть власні ідеї.

Про це 20 вересня заявила в ефірі каналу «Відкритий» Тетяна Канчура — координаторка проєктів ДонорUA у південно-східному регіоні. України, а також інструкторка з домедичної допомоги тренінгового центру UniSafe та лікарка-анестезіологиня Дніпропетровської обласної лікарні ім. І. І. Мечникова.

Реформа лісової галузі — це нові механізми протидії корупції, зловживанням та крадіжкам.
З початком роботи ДП «Ліси України» був створений Департамент безпеки. Його мета - централізована, аналітична і оперативна робота, що унеможливлює найбільш поширені тіньові схеми.

Студенти першого курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова відвідали міську раду. Під час першої частини екскурсії директор Музею історії міста Хмельницького Галина Барабаш ознайомила молодь з історією будівлі міської ради, розповіла про очільників нашого міста та їх внесок у розвиток обласного центру.

23 вересня на лінію «101» надійшло повідомлення про те, що горить трактор «John Deere» у селі Немиринці, Хмельницького району.

На сайті АТ «Хмельницькобленерго» опубліковано оновлені файли співставлення адрес та черг погодинних відключень. З їх допомогою споживачі можуть визначити до якої черги відносяться певні оселі, будівлі, офіси. Утім, енергетики наголошують, що наразі відключень не буде. 

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області визнав колишнього чиновника винним в одержанні неправомірної вигоди в великому розмірі та призначив покарання у вигляді позбавлення волі у мінімальному розмірі в межах санкції, а саме 5 років, повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 18 вересня, пише НГП.

Аби заохотити талановиту молодь до вивчення та розвитку аграрного та земельного права України, Благодійний фонд імені адвоката Олександра Поліводського оголосив конкурс на здобуття всеукраїнської стипендії для аспірантів та студентів-юристів.
Стипендія заснована на честь вшанування пам’яті О.Поліводського - талановитого викладача, науковця та адвоката, який загинув у квітні 2023 року, захищаючи Україну.

Під час оперативних заходів «на гарячому» затримано організаторів оборудок, серед яких посадовці військкоматів та співробітник військово-лікарської комісії. За гроші зловмисники «допомагали» військовозобов’язаним уникнути призову та виїхати за межі України на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів. Вартість таких «послуг» становила від 500 до 8,5 тис. американських доларів. Сума залежала від терміновості та способу втечі за кордон.

У даному випадку йдеться про "творчий доробок" фермера Віталія Завадського. Чоловік виростив баштанні у Жванецькій громаді, що на півдні нашої області.

Українські аграрії завершили збирання культур ранньої зернової групи та продовжують обмолот пізніх зернових та технічних культур. Наразі намолочено 37,4 млн тонн нового врожаю.

Військовослужбовець може оскаржити висновки ВЛК, якщо він вважає, що у рішенні комісії не відображений реальний стан його здоров’я. Зробити це можна у досудовому порядку та через суд. Краще починати оскаржувати рішення з досудового порядку: і лише, якщо це не матиме позитивного результату, звернутися до суду. 

Уряд вніс зміни до мінімальної площі аптек та аптечних пунктів, що розташовуються у сільській місцевості. Таке рішення підвищить доступність лікарських засобів для населення та дозволяє відкривати нові аптечні пункти у сільській місцевості зі спрощеними вимогами.

В нашому місті зібралися жінки, які досягли успіху у різних напрямках бізнесу, реалізували себе та прагнуть ділитися досвідом. LadyFest – це щорічний бізнес-форум, який присвячений темі розвитку жіночого підприємництва. Захід є одним із серії аналогічних форумів, які будуть проводитися в Тернополі, Львові, Києві та Чернівцях. Організатор форуму - ГО «Українська платформа «Жінки в бізнесі».

З 10 комунальних підприємств Хмельницької громади з початку повномасштабного вторгнення мобілізували 150 працівників. Приблизно стільки ж, звільнилися за власним бажанням після викликів до військкомату для звірки даних. Замінювати вільні місця — ніким. Про це Суспільному Хмельницький розповів заступник міського голови Василь Новачок.

Представники Національної академії Держприкордонслужби ім. Б.Хмельницького долучилися до організації етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для Старосинявської селищної громади, що на Хмельниччині.

В межах акції «Поверніть героїв додому» 30 людей пройшли мирною ходою у центрі Хмельницького. Сьогодні в ній взяли участь родичі полонених, зниклих безвісти українських військових та волонтери.

«Шість консалтингових компаній, які було відібрано на першому етапі тендеру, подали пропозиції для участі і у другому етапі.
Серед них представники таких країн як: Німеччина, Боснія та Герцеговина, Італія, Хорватія, Франція, Бельгія, Ізраїль, Болгарія та Україна (частина поданих пропозицій - це консорціуми компаній з різних країн).

Штаб допомоги вимушеним переселенцям Хмельницької міської ради, що розташований у кінотеатрі ім. Т. Шевченка, вже другий рік продовжує свою роботу.

Зміни до програми підтримки Сил оборони, додаткові кошти на підготовку до опалювального сезону та облаштування укриттів. Ці, а також інші рішення підтримали депутати на сесії Хмельницької міської ради. Більш детально про підсумки позачергової 33-ї сесії розповів міський голова Олександр Симчишин в ефірі програми «Час мера».

Через ремонтні роботи 21-28 вересня рух транспорту на перехресті вулиць Петлюри та Шептицькогов в обласному центру буде ускладнено.

У виставковій залі міської ради Хмельницького розгорнули фотопортрети жінок, дітей, сімей, які допомагають українським захисникам, дружин та сестер, які втратили найближчих у війні з російським окупантом.

Щоб уможливити складну операцію, онкологи Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру провели спеціальне передопераційне лікування.

На Хмель­нич­чи­ні кі­бер­по­лі­ція спіль­но з ко­ле­га­ми з СБУ вик­ри­ла злов­мисни­ка, який про­да­вав на­лаш­ту­ван­ня до ро­сій­сько­го кон­тенту.

У місті Полонне на Хмельниччині поліцейські знайшли чоловіка, який повідомив про замінування всіх банків. Псевдомінер зізнався, що вчинив так задля помсти через власні фінансові труднощі.

У липні Роман Замрій повернувся в сімейну медицину – з передової. Там рятував поранених і мав позивний «Йода» ще з 2014-го. Він сам виховує трьох дітей і повертає пацієнтів, які переуклали декларації з іншими лікарями, доки він був на війні.

18 вересня відбулась онлайн-нарада голів громад-членів Асоціації міст України в Хмельницькій області. Очільники органів місцевого самоврядування обговорили важливі питання: наповнення місцевих бюджетів за рахунок податку на доходи фізичних осіб, підготовка до опалювального сезону та інше. Також мери ухвалили спільне звернення щодо «військового» ПДФО.

У Хмельницькому старший офіцер відділу рекрутингу та комплектування сектору комплектування місцевого військкомату В’ячеслав Лановий визнав вину у зловживанні впливом. Про це редакція Інтернет-видання дізналася з вироку суду за ч. 2 ст. 369-2 КК.

Нещодавно Уряд запровадив програму, за якою роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.

Збита ракета. / Фото: Associated Press

Вранці, 21 вересня, під час повітряної тривоги спрацювала протиповітряна оборона. В області зафіксовані пошкодження внаслідок падіння уламку російської ракети. Про це повідомив у Телеграмі перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін.

Після короткочасного відносного затишшя, минулого тижня Хмельниччина, як і вся Україна, пережила три поспіль нічних атаки ракет та дронів-камікадзе. І хоч силам протиповітряної оборони вдалося успішно відбити ці атаки, частина жителів області черговий раз все ж постраждала. На щастя, обійшлося без людських жертв, а уламки збитих шахедів викликали окремі пожежі, пошкодження дахів та вибили вікна.

І знову чергове звернення до редакції «Подільських вістей» про неякісну роботу пересувного відділення поштового зв’язку. Нам зателефонував багаторічний читач Андрій Давидович Ляшук (1937 р. н.) із села Турівка, що на Теофіпольщині. Він розповів, що протягом тривалого часу намагався достукатися і до працівників Укрпошти, і до керівництва Хмельницької дирекції щодо проблеми адресної недоставки йому пенсії і поганої доставки газет. Однак його, на жаль, так і не почули…

Кожного дня Україна зазнає потужних ударів з боку агресора артилерією, мінометами, реактивними системами залпового вогню, а від дронів, балістичних та крилатих ракет страждають навіть найвіддаленіші райони нашої держави. Попри ефективну роботу протиповітряної оборони сьогодні не почуваються у безпеці мешканці жодного села, міста, працівники промислових чи сільськогосподарських підприємств. Але щодня першими на допомогу людям у біді приходять бійці Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Про те, як триває розлучення з московською церквою, ми писали не раз. І справді, важко спадає з очей московська полуда, якщо й після півтора року повномасштабної війни з московитами задурманені московськими попами прихожани й досі міцно чіпляються за рясу служителів московської церкви. Вони ж, надійні пропагандисти і великі шанувальники русского міра, свідомо брешуть, що Православна церква України — це розкольники, брешуть і про те, що ніщо не пов’язує їх більше з московією.

Плесненський народний аматорський театр «Птах» на Шепетівщині відзначив 80-річчя з часу створення.

Історія театру сягає у часи Другої світової війни. Коли на посаду завідуючого клубом села Плесна був призначений Самко Грищук, то саме він вирішив організувати драматичний гурток для молоді села. Ідея сподобалася і вже невдовзі гуртківці виступали з виставами в рідному селі, а також пішки ходили до сусідніх, щоб показати своє мистецтво. Про Плесненський театр почали говорити, як про щось особливе, таке, що надихає і дарує задоволення для душі у неспокійні роки війни. Свого «Птаха» полюбили різні покоління плесненців.

Боєць із позивним Славута більшу частину свого життя присвятив службі в патрульній поліції, а наприкінці минулого року став під прапор штурмового полку Національної поліції України «Сафарі». За фахом він кухар, але справжній воїн за покликанням серця. Цікаво, що захисник України є уродженцем російського міста Усть-Ілімськ, однак із завданнями на фронті справляється відмінно: під час однієї з операцій він разом з побратимом ліквідував декількох рашистів і ще одного захопив у полон.

Серед найкращих романів на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» перемогу здобув роман «Журналістська сага» Тетяни Редько (Квасюк). Вона — заслужена журналістка України, видавець, співзасновниця медіакорпорації «33-й канал». Саме це видавництво, до речі, друкує чимало газет Хмельниччини. Тривалий час Тетяна проживала у Вінниці, а зараз у Києві. Але народилася на Старокостянтинівщині, там минуло її дитинство. Шкільні роки Тетяни Квасюк пройшли на Теофіпольщині, куди й нині часто навідується, адже там проживають рідні, друзі, однокласники.

У 1996 році почула неймовірну історію про Миколу Саса, який у Городоцькому районі змайстрував на розлогому дереві будиночок. Хоча висота ясеня сягала 30 метрів, та чоловік зумів збудувати екологічне і зручне житло. У своїй хатинці, куди піднімався по драбині із мотузки, аби усамітнитися, читав Ніцше чи Аристотеля, а вечорами споглядав на зоряне небо, як філософ Кант.

Її вироби демонструвались у Національному палаці «Україна», в Національному музеї народної архітектури та побуту, вона — учасниця міжнародного семінару текстильників «Хмельниччина — Стамбул». А цього тижня в Хмельницькому відбулася персональна виставка художніх творів відомої на Хмельниччині вишивальниці.

Безсумнівно, головною святинею Фельштина (нині село Гвардійське) був костел Святого Войцеха, який вперше збудували в 1594 році за кошти першого власника цього містечка Миколая Гербурта. До речі, Гвардійським село назвали аж у 1947-му, а до того, із далекого 1584 року, його знали як Фельштин.

Перевірка показала, що затриманий перебував за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 18 вересня, близько 22.00 години в селищі Летичів Хмельницького району. 38-річний водій автомобіля «Hyundai Sonata» скоїв наїзд на 29-річну військовослужбовицю і зник з місця події.

Уцьому закладі навчається 34 дитини, які потребують психолого-педагогічної допомоги. Це просторе комфортне приміщення схоже на ігрове дитяче містечко: тут мультимедійне обладнання, планшети, інтерактивні сенсорні модулі, спеціальні м’які меблі, шведська стінка, канатна дорога, розвивальні та корекційні дидактичні матеріали тощо. Новинка — світловий дощ, схожий на душову кабіну, з фіброоптичних волокон-стрічок, які переливаються і мерехтять.

Летичівський районний суд Хмельницької області визнав винним колишнього військовослужбовця у нанесенні легких тілесних ушкоджень його дружині у присутності малолітньої дитини та призначив штраф у розмірі 850 грн, а також задоволив позов потерпілої про стягнення майже 33 тис грн завданої шкоди. Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону не погодилась із цим рішенням у частині призначеного покарання та оскаржила вирок у суді апеляційної інстанції. 

Цьогоріч 6-й Міжнародний кінофестиваль «Бруківка», започаткований у місті Кам’янець-Подільський, упродовж тижня проходив в Україні, Німеччині, Польщі та Таїланді. На участь було подано понад 200 фільмів. В останній день кінофестивалю, 16 вересня, оголосили переможців.

Напередодні, 23 серпня, 52-річна жителька Рівного звернулася до поліції, повідомивши про зникнення своєї 36-річної сестри, яка мешкає в Хмельницькій області і приїхала в гості до неї 21 серпня. Згідно із повідомленням, зникла жінка вирушила в автобус міжнародного сполучення «Ліберц (Чехія) — Рівне», але вона зупинилася лише в Кракові та припинила спілкуватися.

Прокуратура повернула до державної власності земельну ділянку лісогосподарського призначення вартістю понад 1,8 млн грн

У Хмельницькій області вночі сили ППО збили ворожий безпілотник. Про це повідомив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін: "Сьогодні вночі, під час повітряної тривоги, силами ППО були збиті БпЛА типу «Шахід». Постраждалих немає. Інформації про пошкодження майна внаслідок падіння уламків наразі немає".  Сили оборони у ніч на 19 вересня знищили 27 з 30 ворожих ударних дронів “Shahed-136/131”, запущених російськими військами, повідомили у Повітряних силах ЗСУ.

Захищаючи Україну від рашистського окупанта, під час виконання бойового завдання загинув уродженець Старосинявщини Володимир Петрович Омельчук. Молоде життя знову обірвала клята війна…

17 вересня Дунаївці відзначили 620 річницю від Дня першої письмової згадки.

Святкування Дня міста цього року, як і попереднього, пройшло без насиченої святкової програми й урочистостей, бо в Україні другий рік триває кривава повномасштабна війна. Тож нині найголовніше — це наша Перемога та щоб усі українські Захисники повернулися додому живими.

Кабмін звільнив шістьох заступників міністра оборони та держсекретаря відомства. По це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в понеділок.

На Хмельниччині уламки збитих ракет пошкодили дахи та вікна у декількох будинках, а також залізничну колію. Крім того, уламки також спричинили пожежу на території виробничого підприємства.

Чоловік викрав неповнолітнього та утримував його на околиці села.
«Чо­ло­вік ви­рі­шив «ви­би­ти гро­шо­вий борг» з 16-річ­но­го хлоп­ця. Ра­зом з ін­шим міс­це­вим меш­канцем, спра­ву від­носно яко­го ви­ді­ле­но в ок­ре­ме кри­мі­наль­не про­вад­ження, під­сте­рег­ли не­пов­но­літнього на ву­ли­ці, де той від­по­чи­вав з од­но­літ­ка­ми. За­суд­же­ний зав­дав не­пов­но­літньому де­кіль­ка уда­рів кас­те­том по го­ло­ві та ту­лу­бу, піс­ля чо­го, на очах у ком­па­нії ді­тей, си­лою заш­товхав в ав­то­мо­біль та пе­ре­віз на око­ли­цю се­ли­ща, де ут­ри­му­вав про­ти його во­лі», — по­ві­до­ми­ла прес­служ­ба Хмель­ницької об­ласної про­ку­ра­ту­ри.

на призначення персональних стипендій міської ради для провідних митців, викладачів мистецьких шкіл та обдарованих дітей Хмельницької громади.

Тривають ремонтні роботи на дільниці Надвірна — Десятин, відповідно змінено маршрути курсування низки поїздів у певні дати жовтня та листопада. Завершення цих робіт напередодні зими дозволить залізничникам забезпечити якість руху в напрямку гір. 

Хмельничанину скасовано іспитовий строк за порушення умов звільнення від відбування покарання.

У травні 2022 року 26-річного хмельничанина засуджено за таємне викрадення грошових коштів в сумі 350 долларів США. Чоловіку призначено покарання у виді обмеження волі відповідно із встановленням іспитового строку. 

"Головні герої — це хробаки, які втілюють в собі наш світ і все, що в ньому відбувається. Одразу попереджу, щоб глядачі не шукали в мультиках відгуки реальних подій, свідомо ми цього не робили. А якщо щось таке побачите, то запевняю вас, що це випадковість", — ледь стримує посмішку автор, лисичанський художник, який працює під псевдонімом Vit Richer. Серії не пов'язані між собою певним сюжетом. Кожна серія — це така невеличка сатирична розповідь, типу анекдоту, анімована карикатура. Тому серії будуть коротенькими — від 1 до 3-5 хвилин, тож занудьгувати не встигнете. 

У селі Шарівці освятили відреставровану скульптуру Діви Марії і помолилися за мир в Україні.

У Летичівській громаді триває естафета благодійних акцій на підтримку наших Захисників.

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується: на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Захворюваність на кишкові інфекції зросла у Хмельницькому. Найбільше – серед дітей шкільного віку. Перші ознаки недуги: підвищення температури, діарея, блювота. При таких симптомах необхідно одразу звернутися до сімейного лікаря, аби той призначив лікування. Попри збільшення звернень, у міській інфекційній лікарні кажуть: спалаху наразі немає. Ситуація стабілізується за тиждень-другий.

У краєзнавчому музеї G-MUSEUM Городка відкрили виставку Національного антарктичного наукового центру «Україна в Антарктиці: дослідження та незламність». Про це повідомили на сайті Національного антарктичного наукового центру.

За результатами досліджень екологічна інспекція виявила перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у річці Південний Буг. Про це повідомляє greenpost.ua, пише agronews.ua.

У п’ятницю, 15 вересня, відбулася чергова передача тіл військовослужбовців, які віддали своє життя за Україну. Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

«Передача тіл відбулася завдяки спільній роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Управління цивільно-військового співробітництва Генштабу ЗСУ та Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС», – зазначено у повідомленні.
У Координаційному штабі також зазначили, що загалом за два роки роботи вдалося репатріювати тіла 1832 українських військових.
Нагадаємо, наприкінці серпня повідомлялося, що Україна повернула тіла 84 військовослужбовців, які загинули в боях на фронті з російськими окупантами. А 22 серпня росія передала Україні тіла 12 військових, які офіційно вважалися полоненими.
Варто зазначити, що 7 серпня відбувся обмін полоненими, в результаті якого додому повернулися ще 22 українських військовослужбовця.

15 вересня, близько 13-ї години, правоохоронці отримали повідомлення про те, що у помешканні багатоквартирного будинку зачинилась маленька дитина.

Нещодавно у Шепетівці пройшли міжобласні спортивні риболовні змагання «Catch and Release», які мали за мету зібрати благодійну допомогу ЗСУ, популяризувати спортивну коропову риболовлю, пропагувати сучасні принципи ловлі «Зловив - Відпусти» тощо.

У Хмельницькому рятувальники ліквідували пожежу у квартирі п’ятиповерхового будинку.

Смачні заходи все більше набирають популярності на Хмельниччині. У середмісті обласного центру усі охочі мали змогу спробувати вареники за рецептами з різних куточків України.

12 вересня Уряд зареєстрував у Верховній Раді України проєкт закону «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України», реєстр. №10037. Він суттєво вплине на доходи громад.

Встановлено, що ввечері на мобільний телефон пенсіонерки подзвонила невідома. Розповіла, що нібито з її опікуном трапилося лихо: вона потрапила у ДТП, сильно травмувалася і для лікування потрібні кошти. Невдовзі до старенької додому прийшла незнайомка, якій вона передала 4 000 доларів США. Після того, як жінка пішла, потерпіла зв’язалась з опікункою й дізналась, що насправді нічого лихого не сталося, а її ошукали. Вона одразу зателефонувала до поліції.

Фото ілюстративне.

У ве­рес­ні до Хмель­ницької ін­фекцій­ної лі­кар­ні гос­пі­та­лі­зу­ва­ли чет­ве­ро хво­рих на леп­тоспі­роз*. Се­ред них і вось­ми­річ­на дів­чинка, яка ми­ну­ло­го тиж­ня пос­ту­пи­ла до мед­закла­ду з пі­доз­рою на цю не­ду­гу. Про це роз­по­ві­ла Сус­піль­но­му ме­дич­ний ди­рек­тор ін­фекцій­ної лі­кар­ні Ні­нель Мар­цонь.

У Києві презентували проект відновлення домініканського собору та вежі XVI століття в Старокостянтинові.
Інвестиційний проект представили міська влада та активісти громадської організації «Старокостянтинівське козацтво». Вони хочуть знайти інвесторів та можливості грантів, аби втілити задум у життя і відновити пам’ятку.

Правоохоронці встановили, що керівниця та працівниця клініки вносили до електронної системи неправдиві дані стосовно надання медичних послуг пацієнтам. Завдяки цій схемі лікарі, ймовірно, могли отримувати від держави кошти як компенсацію за надання послуг.

Керуючись Положенням про звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади» затвердженим рішенням Хмельницької міської ради від 28.04.2010 року № 31 (із змінами), Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила присвоїти звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади»:

Тепер отримати 10000 гривень на корову можна без прив’язки до наявного поголів’я в господарстві (було: наявність не менше 3 голів корів).

«Провів чергове засідання виконкому, розглянули 104 питання.
Внесли зміни до Програм підтримки наших військових і сил оборони, а також до бюджету.

Нещодавно відбулася презентація ще одного реалізованого проекту Програми «Громадські ініціативи» «Вільно WATT»*.  В рамках проекту бібліотеку-філію № 8 ім. І. Іова обладнали енергоефективною системою — встановлено сонячні панелі, гібридний інвертор та акумуляторні батареї.

«Польсько-українська співпраця та перспективи відбудови України» - семінар на таку тему проведено у місті Хмельницькому. Захід відбувся за участі органів влади та бізнесу Польщі й України, в рамках проекту Центру стратегічних досліджень Варшавського інституту підприємництва (CSS WEI) «Польський сервіс відбудови України».

За ма­те­рі­ала­ми УС­БУ у Хмель­ницькій об­ласті су­ди­ти­муть меш­канку Ше­пе­тів­щи­ни, яка під­три­му­ва­ла пу­ті­на та вип­равдо­ву­ва­ла зброй­ну аг­ре­сію рф про­ти Ук­ра­їни.

У переддень професійного свята Президент України привітав працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та вручив державні нагороди.

У ранковому зведенні Повітряні сили ЗСУ повідомили про пуски 17 ударних Shahed-136/131, які запускали з південно-східного напрямку (безпілотники летіли з Приморсько-Ахтарська – через Херсонську, Миколаївську та Вінницьку області). По маршруту руху БПЛА відпрацьовувала ППО. Також у ПС ЗСУ повідомили, що всі запущені “шахеди” різними маршрутами рухалися на Хмельниччину. Всі 17 ударних дронів було збито.  Залучалась винищувальна авіація, зенітні ракетні підрозділи, мобільні вогневі групи Повітряних Сил та інших складових Сил оборони. Разом з тим, внаслідок збиття "шахеда" уламки впали в одному з сіл Хмельницького району.  Пошкоджено 12 домоволодінь, вікна в котельні, 28 вікон в школі та лінії електропередач. Відновлювальні роботи вже тривають. Ліквідовувати наслідки ранкової атаки безпілотників почали після того, як в області було оголошено відбій повітряної тривоги та обстежено місця падіння уламків ударних БПЛА.

Прокоментував нічну атаку по Хмельниччині речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат: «Знову атакована Хмельниччина. Зрозуміло, що шукає ворог, – шукають, де командувач сховав наші бомбардувальники (з далекобійними британськими ракетами Storm Shadow - модератор) після подій, які відбувалися нещодавно в нашому морі біля Криму. Ця тактика не є новою. Втім, цього разу ворог дещо змістив час».

 

Здається, цю пісню, що стала для неї улюбленою, може слухати цілими днями. І як же влучно зазначено: «Перший син, мов сонце ясне, що ніколи не погасне. Другий син, то сизий сокіл, синьоокий. Третій син — то срібний дощик, наймолодший, найдорожчий…»

Насамперед маю на увазі, коли розповідаємо нащадкам чи молодшому поколінню про минуле. Зокрема, як жилось-малось за радянської чи навіть царської влади. Хтось про те безпосередньо знає або від старших чув. Однак висновок, по-моєму, дуже простий: немає і не було влади, яка б усіх задовольняла. Тож не берусь однозначно оцінювати наші керівні структури. Їх плюси або мінуси вчора чи сьогодні. Адже кожен з нас і вони самі знають про свою вартість, власні плюси й мінуси. Притому — усі впевнені, що й про перспективу кожного регіону, держави нашої потурбуватись мають найближча і найвища влада. Себто, критикуючи вчорашнє, маємо думати й творити гарне сьогодення й краще майбутнє.

Нині, мабуть, немає такої родини, яка не була би пов’язана з війною. У когось — воюють рідні на фронті, у когось — добрі знайомі. Хтось — із перших днів війни волонтерить, а хтось переймається долею переселенців. Для більшості з нас життя змінилося, наповнившись великими переживаннями, клопотами, пов’язаними з війною.

Сказати, що нині триває глибоко продумане цинічне знищення української пошти та преси, це не сказати нічого. І ця безбожна й нахабна операція проходить під рекламою цяцькованого «реформування пошти», яку сотворив і реалізує її керівник Ігор Смілянський. Почалося це свавілля 1 липня 2016 року, коли його було призначено на посаду гендиректора.

“Доброго здоров’я, шановні працівники “Подільських вістей”. Турбує вас житель села Михайлівка, що на Ярмолинеччині, Володимир Іванович ЧАВЕЛЬ, багаторічний передплатник газети. Мене зацікавило питання: «Як приготувати яблучний оцет?» Адже маю сад, яблука різних сортів: кислі, солодкі. Також розкажіть, і про його використання”.

Хмельницька обласна спілка ветеранів Афганістану та інших учасників локальних війн на територіях іноземних держав і прирівняних до них осіб — співробітників та пенсіонерів управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області діє на громадських засадах із 2007 року.

Ніяк не можу позбутися відчуття роздвоєності. Чим далі, тим глибше й гостріше це відчуття. Складається враження, що нині, у такий важкий, кривавий час ми у нашій державі живемо абсолютно різним життям.

Яке там пекло, можу лише здогадуватися з наших коротких розмов по телефону. А нещодавно він зміг на день заїхати додому після двотижневих військових курсів. Нам важко уявити, але там, у зоні страшних битв, не лише «працює» артилерія, танки, інша військова техніка. Часто наші хлопчики мусять іти в рукопашний бій. Буквально кожен метр звільненої землі – це ризик, кров, смерть. І треба мати відповідні знання, підготовку, щоб зменшити втрати і досягти бажаного результату. Але якщо є пекло на землі, то воно – війна.

Підприємство із виробництва засобів захисту рослин та мікродобрив торгової марки BAYTON відкрила в селі Івашківці Хмельницького району компанія VITAGRO PARTNER.

За словами власників заводу, після повномасштабного вторгнення багато ринків засобів захисту та добрив закрилися для українських аграріїв, тому нове потужне виробництво — гостра потреба, що дасть доступ сільгоспвиробникам до якісного продукту європейського рівня за конкурентними цінами.

Минулого понеділка обідньої пори поблизу села Мазники, що на Деражнянщині, сталася фатальна ДТП із літнім чоловіком.

Вони видають себе за банкірів, покупців товарів, орендаторів житла. Та й загалом у шахраїв сучасної доби стільки ролей. Ким лише не прикидаються, щоб одурманити довірливих та заволодіти їхніми грошима.

Сильні духом. Так можна охарактеризувати кожного учасника спортивних змагань серед будинків-інтернатів області. Здебільшого саме мешканці будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю змагалися минулого тижня з п’яти видів спорту: волейболу, міні-футболу, армреслінгу, шахів і шашок, аерохокею (хокей на столі). У складі 24 команд, які взяли участь у спартакіаді, були й представники обласної організації ветеранів, Департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації, які допомагали своїй команді повноцінно брати участь у всіх інтерактивах.

На вигляд ніжна і тендітна школярка вже чемпіонка Європи. Вона обрала складний і серйозний вид спорту, не притаманний, здавалося б, характеру дівчат. І нині про чемерівчанку Вікторію Росецьку, яка нещодавно привезла «золото» з чемпіонату Європи з боксу, що відбувся в Словенії, і справді, знає весь світ. А напористість, цілеспрямованість, витривалість Вікторії вражає навіть досвідчених спортсменів-чоловіків.

Воздвиження Хреста Господнього — важливе церковне свято. Здавна воно символізує перехід від осені до зими. Дізнайтеся, коли святкуємо Воздвиження Хреста Господнього 2023 року за новим календарем.

7-річний Олександр та 14-річна Алла Зленко передали бійцям спецпідрозділів ГУНП в Хмельницькій області квадрокоптери, на які самостійно назбирали кошти. 

У Санаторно-оздоровчому центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто», релокованому до села Оринин Хмельницької області, розпочалася третя зміна «На старт, увага, Смарагдове!» для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

У Дюссельдорфі (Німеччина) стартували Ігри Нескорених — міжнародні спортивні змагання з адаптивних видів спорту для ветеранів та військовослужбовців серед 21 країн-учасниць.

У Хмельницькій міськраді планують розширити кладовища у Ракове та Шаровечці, а також збудувати за 50 млн гривень крематорій

На розгляд депутатів Хмельницької міської ради пропонують винести «Програму підтримки і розвитку спеціалізованого комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба» на 2023-2027 роки». Згідно проєкту Програми, основними проблемами у сфері надання ритуальних послуг у Хмельницькому є заповненість кладовищ та відсутність вільних земельних ділянок під влаштування місць під поховання.

Тараса Шевченка недарма називають поетом-пророком. Щоразу, звертаючись до його безсмертних рядків, ми знову і знову знаходимо підтвердження тому, що слова, написані ним понад століття тому, не просто залишаються актуальними сьогодні. Іноді здається, що Великий Кобзар побачив своїх нащадків крізь пелену часу та залишив нам потужну настанову. Настанову, що вселяє віру у перемогу та закликає мобілізувати усі сили на боротьбу зі споконвічним ворогом, що на догоду своїм імперським амбіціям омиває кров’ю українську землю, прагнучи закувати нас у кайдани і змусити навіки замовкнути. 

«70 дітей наших полеглих воїнів, а також тих, хто у полоні чи пропав безвісти вчора виїхали на відпочинок до нашого міста-партнера Прага-6. На дітей чекають екскурсії, спілкування з місцевими однолітками, цікаві розваги і спортивні заходи. Але головне - кілька днів спокою і знайомство з новим.
Навіки в боргу і перед їхніми батьками, і перед самими дітьми. Вони мають це відчувати.
Бажаю дітям гарного відпочинку і чудових вражень!
Працюємо далі… Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Під такою назвою у фойє Центру культури «Перлина», що у Красилові, донька загиблого Героя Федора Люзака Росіна презентувала свій соціальний проект.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на державне телебачення Марокко: “Кількість загиблих зросла до 2 122 осіб, а поранених - до 2 421. Влада Марокко заявила, що готова прийняти пропозиції щодо надання допомоги від інших країн і працюватиме над їхньою координацією, якщо це буде потрібно”.

Дорожньо-транспортна пригода сталася на автодорозі сполучення «Кам'янець-Подільський — Сатанів — Війтівці — Теофіполь — Білогір’я», поблизу села Богданівці на Волочищині.

Працівники ДБР повідомили про підозру начальнику структурного підрозділу Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який систематично постачав своєму керівнику наркотики.

9 вересня у селі Жабинці Хмельницької області поховали 29-річного Ігоря Гуменюка, який загинув 5 липня 2023 року в приміщенні Шевченківського суду Києва внаслідок вибуху. Батьки поховали сина лише за два місяці після його смерті. 

У Німеччині розпочались Invictus Games 2023 (“Ігри нескорених”) – міжнародні спортивні змагання з адаптивних видів спорту для ветеранів та військовослужбовців серед 21 країн-учасниць. Україна братиме участь у заході вчетверте. Цьогоріч українську збірну на Invictus Games представлятимуть 25 ветеранів та військовослужбовців. Очолює команду Олександр Маковей з Хмельницького.

Хмельницька міська рада вкотре пропонує молодим людям унікальну можливість – пройти стажування у виконавчих органах міської ради та отримати досвід роботи в органах місцевого самоврядування. До стажування запрошуються особи віком до 25 років, які мають вищу освіту (початковий, бакалаврський або магістерський рівень).

У Хмельницькому територіальному центрі соціального обслуговування продовжили запис на отримання продуктових наборів. Від початку року за допомогою до терцентру звернулось понад 20 тисяч мешканців тергромади. До кінця року у закладі планують видати 26 тисяч пакунків.

На Хмельниччині повідомили підозру членам злочинної групи
Серед її учасників — службові особи державної установи з утримання автомобільних доріг та посадовці підрядної організації.

6 вересня святковий передзвін скликав людей до церкви Чуда Архистратига Божого Михаїла (ПЦУ) села Щурівці, що на Ізяславщині. Адже у цей день парафіяльна громада, яка минулого року перейшла до православної Церкви України, відзначила своє престольне свято за новим календарем.

Цього не можна залишити поза увагою, бо подібні вчинки заряджають непереможною енергією.

У месенджер або в особисті повідомлення на сторінці в соцмережі вам надходить прохання від знайомого терміново позичити гроші. Обіцяє швидко повернути. На перший погляд, все виглядає правдоподібно і людину треба виручити. Але...

...

У Карачієвецькому старостинському окрузі, вже другий рік поспіль вирощують картоплю. Цьогоріч було засаджено 0,8 га картоплею. 7 вересня працівники апарату селищної ради, комунальних установ, небайдужі жителі села та внутрішньопереміщені особи доєдналися до збору урожаю.
Картопля буде використовуватися для потреб внутрішньо переміщених осіб, що знайшли прихисток в громаді, для формування гуманітарних вантажів бійцям, для потреб закладів соціальної сфери.

До перегонів долучилось 112 учасників, серед них — 70 дітей. Велозаїзд благодійний, його мета — допомогти ЗСУ.

МОЗ спільно з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) провело серію нарад з керівниками лікарень та департаментів охорони здоров’я обласних адміністрацій щодо результатів моніторингу якості, кількості та структури медичних послуг, які надали хворим на гострий мозковий інсульт. І має намір звернутися до голів обласних та міських рад щодо звільнення певних керівників комунальних лікарень та служб екстреної допомоги з займаних посад.

Нещодавно до місцевої пожежної команди села Малиничі з’їхалися добровольці зі всієї Розсошанської територіальної громади Хмельницького району. Їх семеро, хто пройшов професійну підготовку з гасіння пожеж на навчальному пункті Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області та отримали посвідчення добровольців.

4 вересня поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 1 (Любар) Житомирського райуправління зупинили бус з деревиною. Водій будь-яких дозвільних документів, які б підтверджували легальність такого вантажу поліцейським не надав.

Днями працівники офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» відправили першу партію пластикових кришечок та долучилися до Всеукраїнської акції «Ворогам - кришка!». Проєкт зі збору пластикових кришечок був ініційований благодійним фондом «О.В.Е.С.».

Чотири релоковані зі сходу та півдня країни підприємства працюють в Дунаївцях, на Кам’янеччині. Всі вони зареєстровані за своїми юридичними адресами і сплачують податки у бюджети своїх громад. Натомість на Хмельниччині створюють робочі місця для переселенців та для місцевих.

Департамент охорони здоров’я Хмельницької ОВА оголосив тендер на придбання лікарського засобу «Risdiplam», який використовують для лікування спінальної м’язової атрофії (на фото). Очікувана вартість закупівлі 3,62 мільйона гривень. Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Двічі на рік збирає урожай картоплі фермер з Немичинців Олександр Машталер. Каже, першу партію садить на початку червня, другу ― у перших числах серпня.

Картопля, яку виростив фермер, вересень 2023 рік.

За версією слідства, хлопець загинув внаслідок необережної їзди на мотоциклі.

Дорожньо-транспортна пригода сталась на автодорозі «Житомир — Чернівці», поблизу с. Шатава.

Наскільки Україна готова до зими, чому затримуються поставки критичного обладнання та якою має бути українська енергетика після війни. Розповіла Олена Зеркаль, дипломатка і керівниця проєкту з відновлення критичної інфраструктури ПРООН в ефірі «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» від Forbes

До “Цілителя” продовжують надходити листи читачів із проханням, щоб відомий на Поділлі травознавець, пасічник Степан Семенюк порадив лікування з народної медицини. Читайте свіжу добірку порад.

Криваво, повільно, але є постійний процес. Так оцінював американський генерал М. Міллі український контрнаступ. Але вже через три місяці після того, як ЗСУ розпочали операцію на півдні Донецької та Запорізької областей, західні експерти дедалі частіше критикують дії Української армії. Одні переконані, що під час контрнаступу необхідно знищити сухопутний коридор до Криму, але замість того, українці продовжують атакувати на сході, біля Бахмуту. Дехто висловлює думки, що сили краще було б сконцентрувати на інших напрямках, чи подібні.

Уже традиційно щороку віряни Української православної церкви здійснювали хресний хід із Кам’янця-Подільського до Почаєва. І цьогоріч, навіть попри офіційну заборону проведення масових релігійних заходів, майже дві тисячі паломників вирушили з Кам’янеччини у хресну ходу. Однак справжній резонанс у суспільстві викликало відео, опубліковане чоловіком, на якому одна вірянка йшла з георгіївською стрічкою, прив’язаною до каримата. Коли небайдужий громадянин звернувся до жінки, аби вона зняла заборонену символіку в Україні, вона, навіть не зупиняючись, ішла далі, ігноруючи його слова.

Саме з таким проханням, криком душі, звернулися у своєму листі до редакції “Подільських вістей” жителі села Давидківці Хмельницького району.
Прикро, що закриття відділень поштового зв’язку в селах Хмельниччини торкнулося вже й Давидковець. І мова йде не про віддалені невеликі села, жителі яких стали фактично заручниками через неякісну роботу пересувних відділень поштового зв’язку і не отримують належним чином поштові послуги, а про населений пункт, що знаходиться за шістнадцять кілометрів від обласного центру. Та й проживає, як виявилося, в Давидківцях майже дві тисячі людей.

Початок осені. Він так любив цю пору, коли вересень, спокійний, лагідний, дарує стільки краси. І коли таким бентежним дзвінкоголоссям заповнюються шкільні коридори, подвір’я. Володимир Думний дуже любив школу. Завжди казав, що в такій атмосфері можна довго-довго залишатися молодим, бо ж енергетика тут особливо позитивна.
Із 1995 року Володимир Думний почав працювати в Клинівській школі електриком, а згодом — завгоспом. Жодне господарське питання не вирішувалося без його участі. Знали й цінували Володимира Михайловича всі — від наймолодшого до найстаршого учня, і, звісно, педколектив, для якого Володя був першим “рятівником” і порадником серед навали шкільних господарських потреб.

Його слово — проникливе, правдиве, влучне має велику силу. Бо й після того, як Мар’ян Красуцький відійшов у засвіти, воно живе, вражає, надихає. Письменник, журналіст, почесний професор Кам’янець-Подільського Національкого університету імені Огієнка Мар’ян Красуцький упродовж багатьох років живив своїм словом газету “Край Кам’янецький”, прищеплював студентам любов до української книги на кафедрі української літератури університету і, звісно, займався письменницькою творчістю. З-під пера Мар’яна Красуцького вийшо чимало художніх, документальних творів, які нині доступні читачам багатьох бібліотек Хмельниччини.

Людина, наділена багатьма талантами. Саме так можна характеризувати поета, прозаїка члена Спілки письменників України, переможця республіканського конкурсу на кращу книгу для дітей, лауреата обласної премії ім. Микити Годованця, міської премії ім. Богдана Хмельницького, обласних премій ім. Тараса Шевченка та Володимира Булаєнка, музиканта, художника Григорія Храпача. Минуло десять років відколи Григорій Якович Храпач відійшов за межу вічності. Але дотепер до його хатини в селі Гелетинці Хмельницького району приїздять шанувальники творчості митця.

Понад усе Алла Бійчук любить своє рідне село Горохівське на Миколаївщині. Сонячний край, милий серцю, оспівувала в поетичних рядках. Та враз, зловісного лютневого дня, земля здригнулася від вибухів. Померкло життя – мирне, затишне та спокійне – від безупинної російської агресії, змусивши Аллу та її чоловіка покинути рідну домівку.

Уже, мабуть, не знайдеться подолянина, котрий не чув би про Палац князів Санґушків у Ізяславі. Він велично постав, як частина архітектурного комплексу, на обширі Новозаславського замку (нині місто Ізяслав), що ефектно розкинувся на мисі при впаданні річки Понори до річки Горині. Розкішний палац збудовано протягом 1754-1770 років за ініціативи вдови по князю Павлу Карлу Санґушку Барбари Санґушкової.

Народилась наша Олечка 29 років тому в Хмельницькому в подружжя Петра та Любові Королів, і була єдиною дитиною. Зростала гарною і кмітливою. Її величезні блакитно-сині очі завжди чітко виражали стан доброї душі юнки. А на вустах білосніжного з розовим відтінком личка сяяла привітна усмішка.

Сьогодні пропонуємо вашій увазі, дорогі читачі, черговий матеріал під рубрикою “Митці на фронті”, започаткований обласною організацією Національної спілки письменників України і газетою “Подільські вісті”. Секретар Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України Альона Радецька поспілкувалася з прозаїком, поетом, бардом, членом НСПУ Артуром ЗАКОРДОНЦЕМ.

Є на Хмельниччині мальовниче містечко-курорт Сатанів. У нього довга історія. Багато цікавого тут можна побачити. Та не тільки історичними пам’ятками та цілющою водою славиться Сатанів.

Маки в росе - Анимационные блестящие картинки GIF

“Спинюся я і довго буду слухать, як бродить серпень по землі моїй…” І зовсім не цей кривавий серпень, який закарбується невимовним болем для робітничого селища Понінка, оспівала Ліна Костенко у своїй поезії. Серпень 2023-го навіки впише сумну сторінку в героїчний літопис боротьби за волю і незалежність України, на алтар нашої Перемоги цей серпень поклав 6  найкращих синів робітничого селища Понінка.

Під такою назвою в обласному центрі відбувся патріотичний забіг, аби вшанувати пам’ять про загиблих земляків, які ціною власного життя захищали нашу Батьківщину і назавжди залишаться у нашій пам’яті Героями. Понад три сотні учасників, серед яких військовослужбовці, небайдужі громадяни, волонтери, молодь, діти та спортсмени подолали дистанцію 1 кілометр 600 метрів.

27 серпня стартував 44-й Чемпіонат світу 2023 з армрестлінгу, який проходить у Алмати (Казахстан). Збірна команда України у складі 54 спортсменів представлена майже в усіх вікових категоріях.

Так, за результатами шостого змагального дня представник Хмельниччини – спортсмен Олег Жук у категорії (дорослі, ліва рука) виборов золоту медаль.
Тож колектив Хмельницької атомної електростанції привітав свого колегу-працівника з черговим спортивним титулом!

Вісім місяців нестерпного болю, вісім місяців сподівання, що син Юрій Вікторович Годущан, повернеться живим до згорьованої матусі... У всі інстанції зверталася мати зниклого безвісти капітана Юрія Годущана. Зустрічалася з бюрократизмом, байдужістю чиновників, молилась і вірила: її Юра — добрий, уважний, дбайливий синочок — повернеться додому. Була бюрократична тяганина із тестом ДНК, бо результат чекали місяцями. Долала згорьована матуся важкий шлях до Києва, на впізнання тіла. Не вірило серденько матері, бо не було на обличчі родимок. І знову нестерпний біль невідомості. Аж через пів року порадили здати тест його неповнолітньої донечки. Півтора місяця Галина Олександрівна здригалась від кожного телефонного дзвінка...

...

Служба безпеки затримала агента фсб на Хмельниччині, який готував ракетний удар агресора по одному зі стратегічних об’єктів Укрзалізниці.

Під час одного з ефірів, за участі врятованого з Херсонщини кошеняти, вдалося зібрати 15 тисяч гривень. На донати було придбано безпілотник для 3-ї окремої штурмової бригади. Пізніше військові із 3-ї ОШБр показали кадри ураження придбаним дроном російського танка Т-72 (його приблизна вартість складає три мільйони доларів).

Нещодавно, вночі,  до поліції зателефонував занепокоєний житель однієї із багатоповерхівок  обласного центру і повідомив, що його сусіди згори підозріло гепають. За адресою прибули інспектори Максим Орищук та Ірина Несторук, інформують в управлінні патрульної поліції. 

Період цвітіння амброзії розпочався на Хмельниччині та триватиме до жовтня. Це значно ускладнює життя людей з алергією. У Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб застерігають мешканців області та діляться порадами, як уберегтися від негативного впливу рослини. 

Указом Президента України, капітан медичної служби Олександр Костюков, лікар-хірург КНП НМР «СМСЧ м. Нетішин нагороджений орденом «За мужність». 

Зловмисники розгорнули свою діяльність у місті Кам’янець-Подільському, продавали онлайн термобілизну, військову форму, саперні лопатки, військові фляги, військове взуття тощо. На етикетках було вказано «Власність ЗСУ. Не для продажу». До схеми було залучено щонайменше двоє військовослужбовців однієї з військових частин та ще троє цивільних осіб.

Дорадник з агрономії Микола Биков у рамках реалізації проєкту “ХАБ розвитку овочівництва в Теофіпольській територіальній громаді” випустив довідник з вирощування овочів. Про це повідомляють у Національній асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України.

Впродовж двох днів, 16 і 17 вересня, у Хмельницькому обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді (вул. Пилипчука, 39) проходитиме Відкритий Кубок міського голови з кікбоксингу. Початок змагань о 9.00.  Процедура зважування відбудеться напередодні змагань, 15 вересня, з 9.00 до 17.00 у СК «Проскурів» за адресою: Івана Пулюя, 5. Турнір буде проведений за правилами Федерації «ІСКА», що гарантує високий рівень змагань та атмосферу змагальності. Запрошуємо всіх охочих відвідати цю подію, підтримати спортсменів та насолодитися захопливими боями.

МОЗ нагадує, що на період дії воєнного стану процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. Зокрема, медико-соціальна експертна комісія (далі – МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності. Інакше кажучи, людина може пройти медико-соціальну експертизу незалежно від місця реєстрації, а за місцем фактичного перебування особи. Крім того, якщо пацієнт не має змоги особисто прийти на огляд МСЕК, рішення ухвалюється заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Чергові наслідки ігнорування екологічними нормами та вимогами показали у соцмережах хмельничани, зафіксувавши масовий мор риби в річці Південний Буг. 

 

У серпні стартував проєкт з дослідження гастрономічної спадщини маршруту Camino Podolico.
Через Віньківці проходить український маршрут уже відомого Подільського шляху святого Якова. Проєкт «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова» реалізує Барська міська рада у партнерстві з Вінницькою міською радою, а також територіальними громадами Вінницької та Хмельницької областей у межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони».

Після анексії Криму вони перейшли на бік ворога і нині служать окупантам.

«Хмельницький - місто-підприємець. Така концепція закладена в стратегії його розвитку.
Я пишаюся нашим бізнесом. Його стійкістю, соціальною відповідальністю, мобільністю і вмінням долати перешкоди. У найважчі часи він завжди ставав нашим надійним підгрунтям. Саме податки давали нам усім можливість розвиватися, а зараз - допомогати нашим Силам Оборони.

Чим ближче до опалювального сезону, тим активніше в просторах інтернету активізуються дров'яні шахраї! До прикладу, абонент представився надійним продавцем та наполіг не повній передоплаті. Так товар, за його словами, доїхав би швидше до покупця. Чоловік перерахував тринадцять з половиною тисяч гривень. Втім після переказу коштів зв’язок з псевдопродавцем зник, а товар не надійшов. Правоохоронці наразі розпочали кримінальне провадження та працюють над пошуком зловмисників. Щоб не потрапити у пастку аферистів купити дрова можна у лісівників. Запам’ятайте алгоритм.

Хмельничанка Людмила Грисюк очікує на результати ДНК-експертизи, щоб ідентифікувати тіло свого 28-річного сина Івана. Каже, зв’язок з ним обірвався 19 червня цього року.
Ідентифікації тіла, розповідає Людмила, чекає вже два місяці. І скільки ще доведеться чекати — не знає.

31 серпня освітні заклади області поповнилися ще шістьма новенькими шкільними автобусами. Також оновити парк транспорту вдалося і медикам. 6 лікарських бригад “екстренки” також матимуть нові авто.

У сучасному світі велика кількість творчих людей, які здатні зі старих речей змайструвати оригінальне і цікаве.

У Національній академії Державної прикордонної служби України ім.Б.Хмельницького на вірність народу України присягнули юнаки та дівчата, які обрали своїм життєвим шляхом служіння Батьківщині та захист непорушності її кордонів.

1 ве­рес­ня свої две­рі для здо­бу­ва­чів ос­ві­ти від­крив Су­дил­ківсь­кий лі­цей. У свят­ко­вий день там ви­рі­ши­ли по­дя­ку­ва­ти тим, зав­дя­ки ко­му сьогод­ні є мож­ли­вість роз­по­ча­ти но­вий нав­чаль­ний рік. Від­так, за­мість кві­тів зби­ра­ли бу­кет із до­на­тів для ЗСУ.

В ос­танній мі­сяць лі­та в Кам’янець­-По­діль­сько­му районі пос­те­рі­га­єть­ся збіль­шен­ня по­ві­дом­лень про зник­нення ді­тей.

1 вересня ввечері сталася смертельна ДТП. На автодорозі «Городище — Рівне — Старокостянтинів», неподалік Шепетівки зіткнулися три легкові автомобілі. Унаслідок аварії загинули дві людини, ще трьох постраждалих врятували рятувальники. 

За позовом прокуратури на Хмельниччині припинено неправомірне використання землі НПП «Подільські Товтри» вартістю 1,5 млн грн.

У продовження гарної традиції сьогодні проведено зустріч представників місцевого самоврядування з мешканцями старостату з центром у селі Шаровечка. Перша подібна зустріч була проведена у старостаті з центром у селі Олешин та дала змогу краще почути потреби мешканців сіл Хмельницької громади, виявити проблемні питання й деякі з них уже вирішити.

Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради повідомляє: з 01 до 28 вересня 2023 року здійснюється приймання документів щодо надання матеріальної допомоги студентам пільгових категорій для навчання у закладах вищої/фахової передвищої освіти України усіх форм власності, відповідно до Положення про надання матеріальної допомоги студентам пільгових категорій для навчання у закладах вищої/фахової передвищої освіти України усіх форм власності, затвердженого рішенням п’ятої сесії Хмельницької міської ради від 30.03.2011 року № 67 зі змінами.

У зв’язку із завершенням робіт з улаштування асфальтобетонного покриття на проїзній частині вул. Зарічанської (від вул. Свободи до вул. Перемоги) в м. Хмельницькому 8 жовтня 2022 року, з 7.00 до 17.00, буде перекрито рух автомобільного та громадського транспорту на цій ділянці.

Тривають виїзні наради на підприємствах Хмельницької громади.

Заступник міського голови Микола Ваврищук та представники управління економіки Хмельницької міської ради відвідали ФГ «Маїсс», що знаходиться в селі Копистин.

Кожен працюючий українець має право на проходження після стаціонарного лікування оплачуваного курсу реабілітації після отриманих внаслідок бойових дій травм за кошти Фонду соціального страхування України. Таке реабілітаційне лікування спрямоване на відновлення організму після завершення гострого періоду та часто дозволяє уникнути первинної інвалідності чи перешкодити подальшому погіршенню стану.

Як повідомляє Хмельницька обласна прокуратура, перед судом постануть учасники угруповання, які хотіли переправляти чоловіків закордон під виглядом волонтерів.

В січні 2016 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який уперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я. Для України це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків.

В рамках виконання проекту будівництва другої черги Чернелівського водогону працівники МКП «Хмельницькводоканал» розпочали будівництво нової свердловини на ВНС-10 Чернелівського водогону.

Маєте потребу в кадрах? Заповнюйте форму №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та подавайте у зручний для вас спосіб до будь-якого центру зайнятості Хмельниччини.

В амбулаторіях сімейної медицини комунальних підприємств «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» та «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2» провели тренінги з надання невідкладної допомоги.

До проєкту долучатимуться представники різних країн, щоб спробувати приготувати страву за стародавніми рецептами у режимі онлайн.

У рамках виїзних нарад заступник міського голови Микола Ваврищук разом з працівниками Управління економіки міської ради відвідали хмельницьке приватне підприємство «Рикун».

Через війну без масштабних масових заходів, однак з максимальною підтримкою фронту. Так цьогоріч відзначили День міста Хмельницького. Тим часом у громаді фінішує підготовка до опалювального сезону. Через військову агресію прогнозують – він буде непростий. Більше про це та загалом будні обласного центру в умовах воєнного стану в ефірі програми “Час мера”.

«Важлива інформація для містян. Сьогодні відпрацювали алгоритм дій по забезпеченню водою громадян, у випадку аварійних ситуацій на мережах електропостачання. Отож на 26 локацій у місті виїхали автоцистерни заповнені водою, воду брали з артезіанських свердловин в місті, насосні агрегати отримували електроенергію з дизельних генераторів.

Відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та міської робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати на території Хмельницької міської територіальної громади.

Збільшується мережа регіональних представництв Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти в обласних центрах.

Коментар міського голови Олександра Симчишина про температурний режим в опалювальний сезон.
Опалювальний сезон у Хмельницькому розпочнеться у разі зниження середньодобової температури до +8 градусів. Раніше можуть подати тепло у лікувальні заклади. Температурний режим, прогнозують у Хмельницькій міській раді, буде стабільним.

Минулого четверга вечірньої пори до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу недіючої будівлі в селі П’ятничани Гуківської сільської територіальної громади, що на Хмельниччині.

Зупинили «Карпати»
У п’ятому турі чемпіонату України з футболу в першій лізі сталася сенсація: «Епіцентр» із Кам’янця-Подільського переміг у Львові «Карпати», які до того були лідерами групи А.

– Тепер можу сказати всім, що від депресії, від недуг мене врятувала лялька-мотанка. Завдяки їй я відмовилася від таблеток, завдяки їй моє життя змінилося з сірого на різнобарвне, цікаве, — ділиться з нами 62-річна Людмила Пшенична з Деражні. — Я відчула в собі сили жити, творити і радіти.
Мабуть, у кожної людини трапляються особливо складні періоди, коли негаразди, проблеми напосідають так, що не бачиш із цього виходу. Щось подібне відчувала й Людмила. Та її пригнічений настрій, пригадує, почав змінюватися, коли зачепилася поглядом на рекомендації з виготовлення ляльки-мотанки в Інтернеті. «А чи змогла б і я створити це маленьке диво?» — подумала тоді. І вирішила спробувати.

Коли мова заходить про сантехніку, яка, до слова, виходила з ладу, напевно, чи не в кожній оселі, то одразу ж згадуються і непрості пошуки майстра відповідного профілю. Однак, як показує практика, не все так просто, бо з кожним роком провідні виробники сантехнічного обладнання покращують і вдосконалюють його стандарти, орієнтуючись на кращі європейські зразки. Тож автоматично і виникає запитання: чи готові наші сучасні майстри до викликів часу, чи мають вони досвід і вміння працювати з останніми новинками в цій сфері. Та й, врешті, де шукати таких спеціалістів?
Нещодавно на базі Хмельницького професійного ліцею №8 відкрили навчально-виробничу майстерню з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». Завдяки співпраці навчального закладу та групи товарних компаній «Антей» вдалося її оснастити найсучаснішим обладнанням ексклюзивних європейських торгових марок для того, щоб учні могли здобувати якісні знання. Важливо наголосити, що такий проєкт вдалося реалізувати в навчальному закладі професійної освіти вперше.

Довгоочікувана подія сталася минулого тижня — обмін військовополонених. Було звільнено 215 наших захисників, серед яких — 108 бійців полку «Азов». Зокрема, вдалося обміняти п’ятьох командирів – Дениса Прокопенка, Святослава Паламара, Сергія Волинського, Дениса Шлегу та Олега Хоменка (до закінчення війни вони перебуватимуть на території третьої країни — Туреччини). Серед звільнених також — Михайло Діанов, Катерина Поліщук (Пташка).

Хмельницький міськрайонний суд ухвалив вирок щодо колабораціоністської діяльності жителя обласного центру.

Ім’я адвоката, директора юридичної компанії «КДВ», доктора філософії в галузі права, члена Національної спілки журналістів України Дарини Кравчук нині добре знане не лише в Україні, а й далеко за її межами. За час своєї багаторічної юридичної практики вона надала кваліфіковану високопрофесійну допомогу сотням клієнтів, посприяла їм у розв’язанні багатьох складних проблем. У тому числі, й жителям Хмельниччини, звідки Дарина Василівна родом. До речі, її батько, Василь Кравчук, відомий на Поділлі аграрій, обирався депутатом Верховної Ради України VІ та VІІ скликань.

На пленарному засіданні дванадцятої сесії обласної ради депутати розглянули понад 30 питань, що торкаються різних сфер життєдіяльності краю. В її роботі взяли участь начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, керівники силових структур, підрозділів облдержадміністрації, територіальних управлінь, інші. Та перш ніж перейти до порядку денного, представник військової частини вручив подяку і пам’ятний нагрудний знак депутату обласної ради Олександру Корнійчуку за сприяння Повітряним силам ЗСУ.

Серед медичних закладів, які уклали договір із Міністерством у справах ветеранів України про надання послуг із психологічної реабілітації захисникам і захисницям, членам їхніх сімей — і комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний медичний центр психічного здоров’я». Тут уже впроваджуються новації з психологічної реабілізації військових. Завдяки співпраці з Міністерством у справах ветеранів України, з липня поточного року спеціалісти Центру надали психологічну допомогу за новим механізмом 200 пацієнтам.
Про це розповідає директор закладу, заслужений лікар України Іван Гуцул.

Після полону батько приїхав на присягу сина.

Нещодавно на плацу Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького на урочистій присязі курсантів першокурсників на вірність українському народові для одного з них цей день став надзвичайно важливим у житті. Саме цього дня майбутній прикордонник зустрівся з батьком, якого так чекав із полону.

За даними Державної митної служби України, експорт агропродовольчої продукції у січні-серпні 2022 року склав 13557 млн.  дол. США. Це на на 10 % менше відповідного показника за 8 місяців 2021 року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.

Укрпошта оголосила конкурс малюнку для дітей «Герой ЗСУ очима дітей», який присвячується мужності українських бійців, що обороняють нашу країну. Надіслані малюнки будуть виставлені в приміщенні Головпоштамту до Дня захисників та захисниць України.

УСБУ у Хмельницькій області  завершено досудове розслідування стосовно місцевого жителя за фактом здійснення колабораційної діяльності.

24 вересня, у День міста Хмельницького, офіційно й урочисто добіг завершення Хмельницький міський літературний марафон «Щодня читай українською». Подія, яку організували книгозбірні Централізованої бібліотечної системи, тривала майже два тижні – з 13 до 24 вересня. Її гаслом став вислів «З українським словом до перемоги!».

Кожна людина, яка живе в соціумі, може стикнутися з фізичним чи психологічним насильством щодо себе. Особливо це твердження є актуальним у стосунках між дітьми шкільного віку та молоді.

Акцію з такою назвою провели у Хмельницькому представники «Донбас центру» та громадської організації «Наш вибір Україна» (відгалуження ГО «Захист»), аби продемонструвати жителям обласного центру та й всьому світу, що фейкові новоутворення на території, котрі планує російська федерація на Україні не можливі.  

«Це був найважчий захід в моєму житті. Вручення відзнак «Почесний громадянин». 94 наших Героїв, на жаль, посмертно. За кожну сльозу мами, тата, дитини, дружини російська нечисть має відповісти. А ми маємо пам’ятати і знати, завдяки кому наше місто є. І відзначення Дня Міста було можливим», - зазначив міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Імена, які повинен пам’ятати кожен хмельничанин. Звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади» присвоєно:

Цьогоріч в останні вихідні вересня Хмельницький відзначає 591-шу річницю від дня першої писемної згадки.

На базі вищого професійного училища №11 м. Хмельницького в грудні минулого року відкрили Центр підготовки робітників із овочівництва у закритих ґрунтах. Це Навчально-виробничі лабораторії, діюча теплиця на 600 кв м із використанням сучасних технологій. Днями центр відвідав заступник міського голови Василь Новачок. Знайомлячись із діяльністю центру Василь Пилипович запропонував, щоб на його базі вирощували квіти, які будуть використовувати для зелених зон міста.

«Вже вдруге провели на базі нашого навчально-тренувального центру навчання-змагання для членів добровольчих формувань територіальної громади. Такий формат є дуже результативним.

Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» (АІРТ) відкрило у нашій області власне виробництво з виготовлення вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби.

Учасники з різних міст України зробили благодійний внесок, щоб підтримати захисників України. Понад 100 велосипедистів подолали 100 км доріг та бездоріжжя Хмельниччини.

Це Михайло Діанов - захисник «Азовсталі», боєць 36-ї бригади морської піхоти. Нещодавно його фото були усюди, і тільки зараз герой показав наслідки перебування у російському полоні....

Так зараз виглядає поранена рука Михайла. Вонане зрослася — не вистачає 4 см кістки. Крайнє виснаження, відбиті нирки, в обох ногах кульові поранення. Знімок зроблено 24 вересня в столичному шпиталі рідною сестрою Михайла Оленою Лаврушко.

Додаємо фото Михайла до полону...

 

 

...

Загалом 21 вересня з полону вдалося звільнити 215 українських бійців серед яких є керівники полку "Азов" (це лише 20 вісотків українських військовослужбовців, котрі знаходяться в полоні — модератор). СБУ показала унікальні кадри, як саме відбувався обмін військовополоненими.

 

Шахраї від імені Хмельницької обласної військової адміністрації надсилають листи бізнесменам, організаціям, підприємствам, фізичним особам, де вказують номер рахунку з проханням переведення коштів для ЗСУ. Хмельницька військова адміністрація співпрацює тільки з благодійними організаціями, з якими укладено Меморандум. Уже повідомлено відповідні органи, шахраїв знайдуть та притягнуть до відповідальності. Якщо до вас надходили подібні звернення - звертайтесь до поліції і допомагайте слідству.
 
Все буде Україна! Разом до перемоги!

 

Звернення до президента, Верховної ради, Кабінету міністрів, Ради національної безпеки і оборони України щодо заборони діяльності української православної церкви, яка донедавна була структурою Московського патріархату, прийняли депутати обласної ради на 12-тій сесії.

Окрім того, що з року в рік у В’ячеслава Боднаря стабільно високі врожаї, яких досі не відала місцева земля-годувальниця, найпродуктивніше і найчисленніше поголів’я ВРХ, найвищі надої в області високоякісного молока, забезпечення своєї переробки власною сировиною, найсмачніші і доступні за ціною ковбасні вироби, що підтверджено включенням їх до каталогу «100 найякісніших та найкращих товарів в Україні», І усе це лише невеличка частка інформації про керівника ФГ «Євроінвест», депутата двох скликань Новодунаєвецької селищної ТГ В’ячеслава Боднаря.

Марина Бех-Романчук — у десятці кращих у світі
Вісім українських спортсменів увійшли до ТОП-10 світових рейтингів легкої атлетики за підсумком сезону 2022 року. З них шестеро — в жіночих дисциплінах, і двоє — в чоловічих.

22 вересня 1937 року адміністративні межі області були утворені тодішньою радянською владою із обласним центром у місті Кам’янці-Подільському. І до 4 лютого 1954 року вона називалася Кам’янець-Подільською, а потім  — Хмельницькою  з обласним центром у місті Хмельницькому.

— У цьому я переконувалася не раз. А після тієї біди, що спіткала мене нещодавно, молю Бога за здоров’я кожного, хто допоміг, — розповідає 83-річна Діна Максимівна Побережна, жителька села Боднарівка на Ярмолинеччині. — Якби була одна в своєму нещасті, то, думаю, пережити його не змогла.

Це питання на сьогодні, з огляду нещодавніх складних подій на Запорізькій АЕС, непокоїть практично всіх подолян. Перебуваючи з робочим візитом на Хмельницькій атомній електростанції, начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій  взяв участь у нараді щодо обговорення питань її роботи у воєнний час — захисту атомної станції в умовах військової агресії, підготовку до осінньо-зимового періоду та інших нагальних завдань функціонування ХАЕС.

Потужний волонтерський рух розгорнули у Війтовецькій селищній територіальній громаді, на Волочищині, яка є членом Асоціації міст України в Хмельницькій області. З особливою турботою тут ставляться до вимушених переселенців, дбають про земляків, які воюють на фронті, задовольняють потреби Збройних сил України. Детальніше про це розповів голова Війтовецької селищної ради Ігор Степанюк.

Із 16 років Таїса змушена була працювати в колгоспі і стати першою помічницею для мами. Таїсин батько пішов на фронт під час Другої світової війни і побачити його дружині та двом донькам вже ніколи не довелося — пропав безвісти.

1) Оператор лінії у виробництві харчової продукції (виробництво цукру) запрошується на роботу, з/п 8000 грн. Контакти: Волочиська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості: Хмельницька область, м. Волочиськ, вул. Степана Бандери, 2а, тел. (03845) 3-55-47.

Верховна Рада України 21 вересня схвалила проект Закону «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану». Відповідний законопроект №7668-д був підтриманий парламентарями в цілому.

Хмари над путінським режимом ще більше згустилися після саміту Шанхайської організації співробітництва, що днями відбувся в Узбекистані. Перш ніж розповісти, який удар під дих одержали орки, зазначимо, що ця організація заснована росією та Китаєм на противагу Сполученим Штатам Америки в 2001 році і до неї зараз входить дев’ять країн із населенням майже 3,3 мільярда (на планеті — 8 мільярдів чоловік).

Минулої п’ятниці, напередодні Дня працівника лісу в Ярмолинцях відбулася неординарна подія. В мальовничому парку навпроти адмінприміщення лісгоспу відкрито пам’ятний знак «На славу Українському лісу». Скульптура уособлює людські руки з живою калиною.

Хмельницькі дільничні, патрульні, оперативники, слідчі, вибухотехніки та інші фахівці вже приступили до виконання покладених на них завдань — забезпечувати правопорядок на звільнених від окупантів територіях.

Одним із пріоритетних завдань будь-якого виконавчого органу є, звісно ж, здійснення контролю. А коли мова йде про роботу Державної аудиторської служби загалом, то серед її повноважень основоположною є реалізація державної політики в сфері державного фінансового контролю. Численні перевірки, ревізії, інспектування — це ті види діяльності, з якими асоціюється робота подібних відомств.
Зокрема, про роботу Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області поцікавилися в начальника управління Анатолія МАРЦЕНЮКА.

В історії України це був перший День рятівника, який не святкували в Державній службі з надзвичайних ситуацій, а лише відзначили кращих працівників та згадали полеглих побратимів.

Нас попереджають, що цьогорічна зима буде дуже складною. І що до цього треба підготуватися заздалегідь.

За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, стандартна температура в оселях становитиме +18-20 градусів і не буде опускатися нижче +16 градусів. Причина — економія енергоносіїв.

Відповідну угоду сторони підписали напередодні. Це вже друге оборонне підприємство, про будівництво якого досягнуто міжнародні домовленості та укладено відповідний договір. Виробництву боєприпасів за стандартами Альянсу бути.

Протягом 2021-2022 років, чоловік крав майно у супермаркетах міста та обкрадав автівки місцевих мешканців. У травні цього року, за одну ніч, він зламав замки в 4 автомобілях, викравши майна більш як на 11 тис грн. Окрім того зберігав майже 110 г канабісу. 

Україна почала відчувати дефіцит молока. Через війну виробництво впало, і ця тенденція продовжуватиметься, переконані аналітики. Чи вистачить українцям молока, і як його дефіцит впливатиме на ціни – розбирався Центр громадського моніторингу і контролю. 

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені Катерини Білокур за 2022 рік. 

У Красилові відкрили меморіальну дошку репресованим у 1930-х роках полякам. 

Знайти роботу в період воєнного стану можна, звернувшись до будь-якого центру зайнятості чи філії Хмельницького обласного центру зайнятості (ОЦЗ). Вакансії від роботодавців області оновлюються щодня.

Для розширення або започаткування власної справи, створення нових робочих місць, вже 2,5 місяці реалізовується урядова програма «єРобота: Своя справа». Відповідно до умов програми учасники можуть отримати грант до 250 тисяч гривень на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, послуги пов’язані з виробництвом продукції, наданням послуг, маркетингу, оренди обладнання тощо. Майбутні та діючі підприємці планують створити місця громадського харчування, надавати послуги з ремонту автомобілів, виготовляти меблі та налагодити виробництво військового тактичного взуття, а також надавати послуги у сферах освіти, краси та відпочинку тощо.

Генератори різної потужності, електростанції, мобільні котельні та пункти обігріву купує Хмельницький. Такий резерв формують на випадок можливих обстрілів об’єктів критичної інфраструктури. За словами міського голови Олександра Симчишина, наразі Хмельницький майже на 100% готовий до опалювального сезону.

З метою стимулювання користування екологічними видами транспорту, убезпечення пішоходів і користувачів легких електричних транспортних засобів, зокрема персональних, та інших учасників дорожнього руху рішенням позачергової 18-ої сесії міської ради, яка відбулась 9 вересня, затверджено Порядок використання легких електричних засобів (електричних самокатів, сегвеїв, гіроскутерів тощо) на території Хмельницької міської територіальної громади.

Погодження на отримання гранту від НЕФКО на облаштування житла для ВПО, премії кращим освітянам та обдарованим учням.

Місто-побратим Хмельницького Чеханов (Польща) за 6 місяців повномасштабної війни прийняло чимало переселенців, зокрема з Хмельницького.

У селі Волиця-Польова на Теофіпольщині і досі добрим словом згадують Олександра Приступюка. Ще в дитинстві він, сільський хлопчина, мріяв стати лікарем. Тож після закінчення 8 класів місцевої школи вступив до Київського медичного училища, а потім працював у рідному селі фельдшером.

Під такою назвою в обласному центрі стартувала акція на підтримку українських бійців, які кожної секунди виборюють незалежність рідної держави та мужньо боронять нашу землю від рашистської навали.

На початку вересня відбулися бюджетні консультації Міністерства фінансів України з представниками Асоціації міст України. Хмельниччину на заході представляв міський голова Славути Василь Сидор.

Торік Хмельницька обласна рада заснувала премію імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень. Нагадаємо: Володимир Олександрович Ґеринович народився 22 листопада 1883 року в місті Сокаль на Львівщині в селянській багатодітній родині. У липні 1919 року він отримав посаду викладача державного українського університету в Кам’янці-Подільському. Володимир Ґеринович написав і видав десятки підручників, науково-популярних праць з історії та географії України і Поділля, яких гостро потребувала національна освіта. В травні 1923  року його було затверджено на посаді декана факультету соціального виховання, а в жовтні цього ж року призначено ректором Кам’янець-Подільського інституту народної освіти.

Вперше в історії
 Завершився чемпіонат світу з волейболу серед чоловіків, що тривав з 26 серпня по 11 вересня в Словенії та Польщі.

Фатальна мить украй змінила життя двадцятирічного Олега Михайловського. Після нещасного випадку так і не зумів стати на ноги. Однак слабке здоров’я не стало на заваді дістатися до вершини своєї мрії. Невтомно трудиться, майструючи унікальні вироби з дерева, які часто міцному і здоровому не під силу.

Упродовж двох тижнів волонтери «Гончаренко центру» та ГО «Українці Майбутнього» проводили заняття, присвячені різним професіям. Щодня діти опановували нові навички — декоративно-прикладне, ораторське мистецтво, кулінарію, флористику, фотографію, крім того, відвідували музеї Хмельницького, побували в управлінні поліції.

Напевно, майже кожен житель Хмельниччини та й інших областей, якщо не бачив, то точно чув про надзвичайної краси палац у селі Самчики, що на Старокостянтинівщині. Це справжній палацово-парковий ансамбль, який є одним із найкраще збережених до наших днів. Він зачаровує, бо енергетика в ньому направду дуже особлива, а головне — вражає його архітектурна вишуканість. Кожна деталь в інтер’єрі змушує буквально прикипіти поглядом, і тієї миті відчуття часу кудись зникає…

Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, з/п 7800 грн. Звертайтеся: м. Кам’янець-Подільський, вул. Степана Бандери, 89, тел. (03849) 9-12-40.

Події на фронті минулого тижня додали стільки оптимізму, ще більше розпалили надію у нашу Перемогу. Шість місяців рашисти окуповували територію України, яку доблесні Збройні сили звільнили упродовж шести днів. Звільнення Харківщини можна назвати ідеальним військовим рішенням. Керівництво Збройних сил України в серпні анонсувало наступ на півдні перед тим, як завдати удару на північному сході, тобто застосувало прийом дезорієнтації ворога. А швидкість просування українських вояків на Харківщині називають приголомшливою.

У це важко повірити. Та головні поштові «атрибути», які ні на ринку, ні у бабусь із різним товаром не придбаєш, дефіцит і на самій пошті. Про це повідомив читач «Подільських вістей» Василь Кирилович Шеремета із села Мала Бережанка на Чемеровеччині.

Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства — одне з кращих у лісовій галузі держави. Завдяки переходу на світові технології вирощування лісу, швидкому технічному переоснащенню, новаторському підходу в господарюванні держпідприємства краю успішно розвиваються.
 Ми попросили начальника управління Петра Пешка розповісти, якими досягненнями зустрічають лісівники своє професійне свято.

Із перших днів повномасштабного вторгнення Красилівська міська територіальна громада обрала шлях волонтерства та допомоги захисникам і внутрішньо переміщеним особам. Про основні напрями роботи, гуманітарну місію, налагодження міжнародних зв’язків та життя громади ведемо розмову з очільницею Красилівської міської ради Нілою Островською.

Щорічно 8 вересня відзначається Міжнародний день солідарності журналістів, який був заснований у 1958 році в Бухаресті на конгресі міжнародної організації журналістів. За задумом учасників заходу, цього дня медійники всіх країн і видань повинні демонструвати світові згуртованість, особливо в справі захисту своїх прав.

Сьома бригада тактичної авіації ім. П. Франка завжди була гордістю України. З початком війни наші військові пілоти виявили себе справжніми Героями, захищаючи рідну країну. Нещодавно, аби вшанувати мужність та героїзм особового складу, виявлених під час захисту державного суверенітету, незалежності, територіальної цілісності України, ведення бойових дій та виконання бойових завдань, Президент України Володимир Зеленський відзначив цю військову частину Почесною відзнакою “За мужність та відвагу”.

Як повідомили в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України, за минулий тиждень на території Хмельницької області зареєстровано 1323 випадки COVID-19, що на 446 випадків більше, ніж за попередній тиждень. Госпіталізовано 163 людини, одужали 824 особи. На жаль, померли 7 осіб.

Своїми історіями, пережитими подіями, враженнями поділилися з читачами центральної публічної бібліотеки в Хмельницькому «живі книги» — жінки, яких змінила війна. Кожна розповідь і справді книга, в якій зібрано стільки емоцій, думок, і яка відкриває своє серце та душу. Цього разу «Жива бібліотека» запропонувала книгу з назвою «Її історія війни».

Сенсаційна новина кількарічної давнини про те, що на Марсі знайшли воду, тепер навряд чи когось зацікавить. В умовах воєнних реалій сьогодення майже всі винаходи та досліди, що не мають відношення до питання боєздатності та мобілізаційної готовності країни, відходять на задній план. Хоча тема дослідження якості води в річках та водоймищах і катастрофічна  нестача питної води на земній кулі не втрачають актуальності. Це при тому, що 2/3 поверхні Землі вкрито водами Світового океану, і лише 3,7% від загального обсягу планети – це прісна, придатна до використання вода. І саме прісна вода  сьогодні є найбільш вразлива до людського впливу та кліматичних змін. Насамперед це води річкового стоку, тож ця проблема не має втрачати актуальності і в умовах війни.

За матеріалами Держаного бюро розслідувань екс-працівника ГУ ДСНС України в Хмельницькій області суд позбавив волі на 6,5 років з конфіскацією майна за продаж наркотиків.

7 вересня Державний концерн “Укроборонпром” підписав рамкову угоду про співпрацю із американською міжнародною корпорацією Honeywell. Співробітництво охопить такі сфери: авіація, БПЛА, навігація та радари. Це вже не перший досвід співпраці Концерну з Корпорацією.  

У травні, 31-річний хмельничанин через мережу Інтернет придбав особливо небезпечну психотропну речовину - PVP, яку розфасовував у згортки та збував методом «закладок», а саме ховав пакети з речовинами, під різними предметами на місцевості у місті, а місцезнаходження пересилав в телеграм-канал.

Тиждень у волонтерів Ярмолинеччини розпочався з формування гуманітарного вантажу, що поїде на схід до наших захисників.

З початку року 3,5 тисячі роботодавців поінформували службу зайнятості про потребу в кваліфікованих працівниках в області. У базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалося 13,9 тисячі вакансій. Середній розмір оплати праці становив 8158 гривень.

Під час виконання бойового завдання група нетішинця Василя Войцеховського натрапила на ворожу міну, а згодом і обстріл. Нині воїн перебуває у військовому шпиталі. Лікування і реабілітація будуть дороговартісними та довготривалими.

Наразі на території області введено тимчасову заборону полювання на пернату дичину. Відповідний наказ підписав начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

Порушників, які спалюватимуть суху рослинність, виявлятимуть за допомогою дрона. Мешканців громади просять зберігати спокій.

Про деталі і умови програми підтримки для малих агровиробників розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі «Суспільне спротив». Він зазначив, що вже понад 70 аграріїв подали заявку на отримання коштів. Нагадаємо, що за умовою програми, фінансування надається фермерам, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь. Йдеться про допомогу в 3100 грн за один гектар, але не більше 372 тис. грн. А також 5300 грн за корову фермерам, які утримують від 3 до 100 тварин, але не більше 530 тис. грн. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію нашої держави Миколаїв потерпає від щоденних обстрілів. Зруйнована міська інфраструктура, навчальні заклади, житлові будинки. Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич звернувся до Хмельницького регіонального відділення АМУ із листом-проханням у наданні місту будівельних матеріалів і продуктів тривалого зберігання. Вантажівка із гуманітарною допомогою від громад-членів Асоціації міст України, напередодні, вирушила у Миколаїв.

До фіналу національного відбору на дитячий пісенний конкурс «Євробачення», який відбудеться 18 вересня, увійшло п’ятеро учасників із понад пів сотні охочих, які подали заявки на участь у конкурсі.

Два місяці тому Хмельницька міська рада створила нове комунальне підприємство – Навчально-тренувальний центр. Протягом цих двох місяців центр активно працював. Було проведено чимало заходів, зокрема, навчання-змагання для членів добровольчих формувань територіальної громади, тижневий курс навчання для вчителів дисципліни «Захисту України». Паралельно навчально-тренувальний центр готував приміщення, де буде базуватися.

У травні минулого року 24 – річний житель Хмельницького району створив в соціальній мережі «Інстаграм» фіктивний онлайн – магазин «black_dox_khm», де розмістив оголошення про продаж неіснуючих подарункових наборів із різноманітною електротехнікою. 

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять, лікарня, у приміщенні та текст «hossc.org»

КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» - єдиний заклад Хмельницької області, який забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги.

На базі Міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулася робоча зустріч, де обговорили поточну ситуацію та визначили пріоритетні напрями, за якими необхідно посилити співпрацю, об’єднати зусилля волонтерських організацій, фондів і органів влади. 

щодо надання матеріальної допомоги студентам соціально незахищених та пільгових категорій для навчання у закладах вищої освіти

Третього вересня до Оперативно-диспетчерської служби міста Хмельницький надійшло повідомлення про те, що на вулиці Красовського в обласному центрі горить складське приміщення.

Хмельницька обласна філармонія з радістю оголошує відкриття сезону 9 вересня о 17.00! 

2 вересня у рамках роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Донецькій області відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та росією.

У цьому році рішенням суду видано обмежувальний припис 34-річному хмельничанину за систематичне психологічне насилля відносно свого 65-річного батька.

Допомога на проживання ВПО
 Уряд уточнив, що допомога на проживання ВПО надається внутрішньо переміщеним особам, зокрема облікованим до 24 лютого 2022 року, за умови, якщо такі особи:

«Уже 4 роки в мене хронічний холецистит, відчуваю важкість під ребром із правого боку. А ще страждаю гіпертонією і влітку набрякають ноги. Ліки приймаю, але хочу лікуватися травами». Марина, с. Требухівці.

Вона ніколи не знайомилася з хлопцями ні посеред вулиці, ні в транспорті. Це не в характері перебірливої Вікторії. Та одного дня, коли у тролейбусі відчула на собі пильний погляд незнайомця, не відвела очей.

Як відомо, внаслідок періодичних обстрілів пошкоджень зазнала інфраструктура Запорізької атомної станції, існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека. Через присутність на станції російських військових, їхньої зброї, техніки та вибухівки є серйозні ризики для безпечної роботи ЗАЕС. У зв’язку з цим все більше громадян цікавляться, чи варто запасатися йодом, іншими препаратами на випадок радіаційної небезпеки?
Запитують також, чи можна використовувати препарати для профілактики?

Ранок у Вікторії Адамчук розпочинається серед квітів. А на подвір’ї їх незлічимо. І вони непоодинокі, а цілі колекції з кількох десятків сортів буяють яскравими барвами веселки.

У Підлісному Мукареві на Дунаєвеччині до наших днів зберігся унікальний кам’яний римо-католицький храм — костел Святого Йосипа Обручника, що побудований у середині ХІХ століття і названий на честь чоловіка Діви Марії. Це надзвичайно гарне й живописне місце, що наповнене особливою енергією молитви, котра вже протягом кількох віків і донині звучить у стінах храму…

Цьогорічний День Незалежності, який відзначали під обстрілами, став черговою кривавою сторінкою у російсько-українській війні. Повітряна тривога лунала в Україні майже 200 разів! Рашисти обстріляли 58 міст і містечок — досі такого ще не бувало. Найжахливіше, що ворог цинічно спрямував ракети на цивільні об’єкти — житлові будинки, зокрема, залізничну станцію Чаплине, що на Дніпропетровщині. Постраждали пасажири поїзда. Загинуло 25 людей, понад 50 — поранено. Це неповний перелік жертв ракетних ударів, завданих окупантами. Серед загиблих того дня в інших місцях — двоє діток, 6 та 11 рочків.

Відтепер, ступаючи на поріг приміщення редакції, ми будемо зустрічатися з його поглядом. І обов’язково, бодай на хвильку, подумки перенесемося в часи, коли на чолі «Радянського Поділля» — «Подільських вістей» був Йосип Іванович Ядуха.

Цінність зерна визначається його високими харчовими властивостями, а цінність людини — тією користю, яку вона приносить оточуючим і рідній землі.  
Ці золоті слова дуже влучно характеризують вмілих господарів славної подільської землі — батька та сина, які стали невід’ємною, значимою частиною історії великого й знаного за межами Хмельниччини господарства — сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю імені Шевченка.
Понад тридцять років тому, в селі Копачівка, що на Деражнянщині, Сергій Васильович Шаповалов (світла йому пам’ять) очолив колгосп імені Шевченка й одразу ж почав активно розвивати не лише господарство, а й добробут села. Він ніколи не хвалився здобутками, бо вважав, що зроблені добрі справи — найкраще характеризують керівника. Його господарство було серед взірцевих і найбільш прогресивних в області — спеціалізувалося на розведенні великої рогатої худоби, молочному тваринництві, а також на вирощуванні пшениці, ячменю, кукурудзи, ріпаку, сої, вівса та інших культур.

  

На Хмельниччині накопичено понад 250 тонн небезпечних хімічних речовин

На Хмельниччині викрито голову територіальної громади, який сподівався отримати 3 тисячі доларів США неправомірної вигоди за виділення землі.

Як повідомляють у Шепетівському районному управлінні ГУ ДСНС у Хмельницькій області, вчора, 29 вересня о 02:40 ночі на пункт зв’язку Служби «101» надійшло повідомлення про пожежу автомобіля Fiat Ducato, що сталась у Нетішині на вулиці Млиновій.

Хмельницькому благодійному фонду «Хесед Бешт» виповнилося 22 роки. Фонд створений в першу чергу для розв’язання матеріальних проблем людей, які постраждали від нацизму в роки Другої світової війни, а з часом він узяв опіку над єврейськими общинами Тернопільщини, Рівненщини і Волині.

Це питання залишається спірним і після прийняття закону 5599 про деолігархізацію. І поки тривають дискусії, варто звернути увагу на те, що самі олігархи мало не двома руками підтримали закон, який, здавалося б, мав створити для них серйозну загрозу. Групи Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського, великого аграрного бізнесмена Андрія Веревського, інших доларових мільйонерів-мільярдерів голосували «за». Отже, для таких новий закон дуже навіть прийнятний і спати олігархи можуть спокійно.

Як не болісно, але останніми днями в Україні стрімко зростає кількість хворих на COVID-19. Нагадаємо, лише за минулий день захворіли на цю недугу майже 10 тисяч наших співгромадян, видужали менше половини, 217 осіб померли. Сумна і жахлива статистика. Дуже прикро і досадно, що не в кращий бік змінюється вона й на Хмельниччині, яка стала антилідером захворюваності за добу в Україні. Відомо, у більшості випадків коронавірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Крім того, COVID-19 активно поширюється повітрям не тільки унаслідок кашлю або нежитю, але і просто внаслідок дихання — так званим аерозольним шляхом. Є чимала ймовірність заразитися вірусом, торкаючись поверхні, на якій він перебуває. Тож фахівці усього світу вважають, що пріоритетним способом боротьби з поширенням коронавірусу, як і раніше, мають залишатися запобіжні заходи — зокрема, соціальне дистанціювання, носіння захисних масок, спеціальна обробка антисептиками рук, предметів, яких ними торкаються тощо.

Цьогорічного липня збігло півстоліття відколи передплачує «Подільські вісті» (раніше «Радянське Поділля») Тетяна Вікторівна Мороз із Чорного Острова. Ніби вчора було: зайшла до цеху Чорноострівської трикотажної фабрики листоноша з квитанціями на передплату періодики. «Мені тільки «Радянське Поділля», — відрізало дев’ятнадцятирічне дівча, яке лиш кілька місяців тому приїхало сюди на роботу, адже з цією газетою поріднилася ледь не з пелюшок. «Пам’ятаю, як у рідній Кайтанівці, що на Деражнянщині, Михайло Чопик, розносячи пошту, гукав з дороги: «Дівчата, «Радянське подвір’я» (так він жартома називав) занесіть батькам!». І нас, п’ятеро сестричок, наввипередки бігли за газетою, що пахла свіжою фарбою… Обласний часопис батьки передплачували з 1958-го…

Хоч підсумки року підбивати ще зарано, проте осінь — період, коли головні плани або реалізовані, або ж продовжують втілюватися. І якими будуть ці підсумки — радісними чи невтішними, можна спрогнозувати вже тепер. Про це й говоримо з головою Чемеровецької територіальної громади Олександром Собанем, торкаючись багатьох інших тем життя громади.

Чоловік помер під час збирання грибів / Дрогобиччина | ВАРТО - Галицькі  Новини

Вчора ввечері, 28 вересня, пенсіонерка загубилася у лісі, під час пошуку грибів, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Серце донора з Вінниці доставлять до Києва. Його забрали вертольотом з майданчика медколеджу

Вчора, 28 вересня, працівники поліції транспортували донорські органи для порятунку чотирьох людей з Вінниці до Києва, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Досі бігають мурахи по тілу від спогаду про те страшне місце, де розстріляли 100 тисяч людей, під час Другої світової війни.

Три урочисті дні на вулицях нашого обласного центру проходили різноманітні заходи, приурочені до його славних іменин.

Служба безпеки України викрила медиків Житомирського обласного онкологічного диспансеру на корупційній схемі. Зловмисники змушували онкохворих купувати дороговартісні ліки в аптеках, хоча медикаменти їм безкоштовно давала держава. 

Щороку TRANSLATORIUM обирає нову тему. Цьогоріч це «Простір перекладу». «Це простір людської культури, психології, історії, соціології, політики, географії, точних і природничих наук, це простір всього вигаданого і створеного людиною і самим світом, всього, що може у будь-який спосіб зустрітися в прямих і непрямих значеннях написаного тексту», — зазначають кураторки.
З 1 по 3 жовтня, упродовж трьох фестивальних днів, відбудеться понад 20 подій — лекції, читання, майстерні художнього перекладу, професійні дискусії та неформальні зустрічі.

Уже стало доброю традицією, що молодята, які одружуються на День міста, приймають вітання від міського голови. От і сьогодні, Олександр Симчишин привітав пари, які стали на весільний рушник.
Молодята отримали не тільки вітання та побажання довгих років щасливого подружнього життя, але й подарунки, які стануть в нагоді для молодих родин.

До уваги мешканців громади! 29 вересня завершується прийом громадських проєктів у рамках Бюджету участі.

На зображенні може бути: 1 особа, дерево та на відкритому повітрі

Дивлячись на це фото хочеться посміхнутися - таке воно добре і щире. А потім мозок "підтягує" інформацію і вже не сила стримувати сльози. Цю фотографію вибито на надгробку. Сьогодні, 23 вересня 2021 року, рівно 6 років, як загинув снайпер-розвідник 8 полк спеціального призначення ССО Сашко Мандибура. 

Найрезонанснішою подією минулого тижня сподівано-несподівано стали вибори до Держдуми Росії. І навіть не тому, що у північного сусіда передбачувано з великим відривом від своїх політичних «конкурентів», бо там вже давно немає опозиції, як такої, лідирує провладна «Єдиная Россия». І не тому, що на думку експертів ті вибори в РФ не мають нічого спільного з демократією, бо до участі в них влада допустила тільки «обрані» нею ж задовго до виборів партії. І не тому, що хтось плекав надії на прихід до Думи «нових людей», які поставлять руба питання повернення Україні Криму та припинять війну на сході. І навіть не тому, що ОБСЄ відмовилася направляти своїх спостерігачів на ці «вибори», а ПАРЄ надіслала до Москви лише п’ять представників.

Недаремно працівників поштового зв’язку та представників ЗМІ називають однією командою. Бо й справді, від їх злагодженої роботи багато в чому залежить спільний результат.

Із наближенням до завершення першого кола чемпіонату України з футболу в першій лізі почала з’являтися інтрига.

У селі Коблеве Миколаївської області відбувся XXX кубок України з волейболу серед ветеранів. Виступали 62 чоловічі й жіночі команди різних вікових груп. Серед гравців було чимало великих майстрів волейболу, і це підігрівало цікавість до змагань.

Ох і додали ж яскравих емоцій та незабутніх вражень у створеній вереснем справжнісінькій казці – Ярмолинецькому парку – і дорослі, й малі. Тут вирувала «Палітра осені»: Народний аматорський колектив ветеранів праці та дітей війни «Журавка» ярмолинецького Центру культури та дозвілля проводив творчий звіт, влаштувавши усім присутнім неперевершене дійство, пройняте і сміхом, і сльозою, кожна ж бо пісня мала своє забарвлення, викликаючи вир емоцій.

Літературний фестиваль «Слово єднає» традиційно відбувається у рамках святкування Дня міста Хмельницького, а збирає він любителів красного письменства вже вп’яте. Торік його проведення унеможливив карантин, а ось зараз літератори залюбки гуртуються на численних заходах.

Сергій Батюк родом з села Самчинці, на Старокостянтинівщині. У 1984 році закінчив Ілляшівську середню школу і вступив до Київського державного медичного інституту О. О. Богомольця на лікувальний факультет. Ще змалечку юнак засвоїв від батьків Івана Бенедиктовича, директора школи та матері Світлани Йосипівни, вчительки, істину: «Ми вчимося не для школи, а для життя». Перші батьківські уроки — на все життя. То уроки людяності і добра, любові до ближнього.

Жителі Ярмолинець звернулися до редакції з проханням подякувати керівництву громади за вкрай потрібний капітальний ремонт вулиці Шевченка: цьогоріч, розповідають, відремонтують тротуари, уже встановлюють дорожні бордюри.

Проблема засмічення навколишнього середовища, на жаль, не зникає, навпаки — загострюється. Вислів «Ми потопаємо в смітті» щороку стає все злободеннішим. Саме тому масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів», яка проходить у вересні, спонукає привернути увагу до цієї проблеми.

Минулими вихідними у Кам’янці-Подільському відбулось обласне спортивне свято-змагання серед сільських і селищних рад, об’єднаних територіальних громад, збірних команд районів Хмельницької області під назвою «Жнива-2021». Основною ідеєю проведення заходу є залучення сільських трудівників та членів їхніх родин до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Як створити власний бізнес, як затвердити за собою статус успішної бізнес-леді – над цим, мабуть, замислюються все більше сучасних жінок. Тож недаремно форум «Жінки в бізнесі», що відбувся минулого тижня в Хмельницькому, привернув увагу багатьох представниць прекрасної половини людства.

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект, який, зокрема, визначає з наступного року точну дату проведення щорічної індексації пенсій — 1 березня. Передбачається здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів за загальними умовами.

На жаль, сучасні реалії життя українських сіл – зовсім невтішні, адже багато з них, особливо дуже віддалених, з роками спустошуються, будинки стоять зачиненими, а городи й сади заростають бур’янами. В деяких із них проживає лише декілька пенсіонерів, адже люди працездатного віку намагаються виїхати ближче до обласних та райцентрів, а то й взагалі мігрують до сусідніх держав на заробітки.
Через зменшення кількості сільського населення банки, аптеки, магазини припиняють працювати. Тож людям доставляють найнеобхідніші продукти харчування пересувні торгові точки.

Таке рішення прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Інформацію оприлюднили в Кабміні.

За повідомленням пресслужби Хмельницької поліції, працівники правоохоронних органів заарештували двох хмельничан, один із них збував наркотики, а другий постачав ці психотропні речовини для збуту.


Старокостянтинівське лісове господарство власними силами розпочало ремонт дороги в Самчики Самчиківського лісництва, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Сьогодні, 22 вересня, у Хмельницькому покладали квіти та вшановували пам’ять всіх українських партизанів, що відстоювали Вітчизну під час Другої світової війни, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Водій, що став винуватцем ДТП, намагався дати хабаря поліцейському, аби зняти з себе відповідальність, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції. Правопорушник відповідатиме перед судом.

Скільки платять жителі Чопа за непридатну воду, що тече з кранів (ФОТО) |  ZP24/7 - Закарпатська правда
Нещодавно, 14 вересня, у струмку, що протікає недалеко від озера у мікрорайоні Озерна, було відібрано воду для перевірки її складу та властивостей, повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Українські та польські архівісти презентували нову книгу про перші місяці Другої світової війни. Зокрема, як радянська влада «зачищала» Західну Україну від так званих «ворожих елементів». Викладена там інформація раніше була засекречена від громадськості і стала доступною завдяки відкритості Архіву СБУ, де зберігаються відповідні дані.

«Генеральна Асамблея міст-переможців Призу Європи. Цього разу переможців приймав Івано-Франківськ. Зважаючи на карантинні обмеження в Європі більша частина членів Асамблеї долучилися до заходу онлайн.
Презентував учасникам із 18 країн успіхи і здобутки нашого міста.
Разом з керівництвом німецьких Дармштадту і Альтенінгу, польських Любліна і Ченстохової, депутатами парламентів Литви, Німеччини, а також Харковом та Івано-Франківськом взяв участь в дискусійній панелі про енергоефективність міст.
Президентом Асамблеї повторно обрали мера Ченстохової Кшиштофа Матияшчика.
До слова, офіційно Приз Європи, як місто-переможець ми отримаємо уже в цю п‘ятницю!», - розповів Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Грошове забезпечення

Уряд ухвалив рішення щодо змін до грошового забезпечення військовослужбовців розвідувального органу, що стосуються посадових окладів, надбавок, премій та інших видів грошової допомоги.

Человек ест мухомор. выборочный фокус. природа. | Премиум Фото

А ви знали, що дітям до 12 років, людям похилого віку та вагітним жінкам не можна вживати грибів?

За результатами дослідження «Індексу конкурентноспроможності міст (IКМ) 2021» Хмельницький визнано містом з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням серед 45-ти найбільших міст України, в тому числі 24-х обласних центрів.

В середу, 22 вересня, в приміщенні комітету самоорганізації населення мікрорайону Книжківці (вул. Карбишева, 1), відбудеться виїзний прийом з особистих питань мешканців цього мікрорайону.
Прийом проведе заступник міського голови – директор департаменту інфраструктури міста Василь Пилипович Новачок.
Години прийому: з 15.00 до 17.00.
На прийом рекомендуємо приходити із письмовими зверненнями, в яких чітко викласти суть порушеного вами питання.
Під час прийому просимо дотримуватися соціальної дистанції та бути в масці.

«Поступово коти стають душею дому», – цю цитату приписують письменнику Жану Кокто, і організатори  виставки “Подаруй мені дім”з цим повністю згідні.

У Львові з 13 по 19 вересня відбувся чемпіонат України імені ЗТУ А. П. Кукси серед дорослих з кульової стрільби, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Працівники поліції приєдналися до вітань та створи