«Провів сесію міської ради. Розглянули 65 питань.
Бюджет громади на 2023 рік. На наступний рік плануємо понад 4 мільярди гривень доходів. Бюджет збалансований. Понад 85 відсотків – власні надходження. Держава вилучатиме у 2023 році безпрецедентну суму у вигляді реверсної дотації – 328 мільйонів гривень на потреби неспроможних громад. Це погано, але й демонструє, що місто розвивалося і має ресурс.

Маємо суттєве недофінансування по освітній субвенції, тому з міського бюджету будемо перекривати нестачу по заробітній платі освітянам. Те саме щодо зарплат усієї іншої бюджетної сфери.
Ключові видатки:
- сфера обороноздатності. Це 63,5 млн грн у базовому бюджеті, але по ходу року плануємо збільшувати вдвічі;
- соціальні програми, пов’язані з підтримкою військових, родин загиблих, полонених, внутрішньо переміщених та хмельничан, що потребуватимуть одноразової матеріальної допомоги на лікування – 63, 5 млн грн;
- 134 млн грн на забезпечення безкоштовного харчування у школах учнів 1-4 класів, а також безкоштовного харчування в садочках та школах учнів пільгових категорій. У 2023 році понад 70% дітей харчуватимуться безкоштовно. Основна їх частина – діти військовослужбовців, дітки Героїв і так далі;
- 71 млн грн передбачаємо на заходи з енергоефективності;
- 36 млн грн – на реконструкцію мереж, КНС, колекторів «Водоканалу» та мереж, котелень «Теплокомуненерго»;
- 10 млн грн на будівництво модульних укриттів;
- 10 млн грн – на оновлення закладів освіти;
- 25 млн грн на придбання генераторів.
Ухвалили Програму соціально-економічного розвитку громади.
Проголосували за Програму шефської допомоги для військових частин, Програму національного спротиву, Програму «Піклування» тощо на 2023 рік.
Вже втретє виділили допомогу для родин полонених та воїнів, що пропали безвісти. 41 родина отримала допомогу по 50 000 грн.
Ухвалили рішення про компенсацію частини коштів на придбання генераторів для управителів, ОСББ і т.д.
Підтримали понижуючий податковий коефіцієнт на землю для наших ринків.
Проголосували за низку пільг на компослуги:
- заслужені донори України;
- ліквідатори аварії на ЧАЕС;
- учасники бойових дій;
- сім’ї загиблих у війні;
- щомісячні доплати до пенсії репресованим та політв’язням, членам сімей репресованих та реабілітованих, дітям-сиротам (кишенькові гроші).
Прийняли рішення про присвоєння персональних стипендій митцям громади. Збільшили кількість тренерів, які отримуватимуть премії міського голови за досягнення своїх вихованців.
Передали гуманітарну допомогу для Ізюму.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - зазначив міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.