Терплячий український народ обкрадали при всіх урядах. Гадалося, що Революція гідності, яка змела узурпаторську владу Віктора Януковича, стане переломним моментом у нашій новітній історії, відправною точкою на шляху побудови процвітаючої демократичної держави, суворим попередженням для казнокрадів, корупціонерів, олігархів. На жаль, високі наміри й прагнення прогресивної частини суспільства до змін поки розбиваються об недемонтовану стару систему управління, як хвилі об скелі. Україна з її величезним потенціалом опинилася серед найбідніших країн світу. Втричі впав курс гривні, тарифи на газ, тепло, комунальні послуги шалено виросли. Економіка ледь животіє, експорт вітчизняних товарів значно скоротився.

Зрозуміло, що за такого стану справ уряд Арсенія Яценюка став ненависним людям. Президент держави після довгих вагань запропонував прем’єру добровільно піти у відставку. Арсеній Петрович чіплявся за посаду, як реп’ях до кожуха, затіявши різноманітні інтриги, які лиш поглиблювали політичну кризу. З коаліції вийшли три фракції Верховної Ради. Замаячіли дострокові парламентські вибори, які теперішній владі страшніші за чорта, бо здобути на них прихильність виборця було б неможливо.
Минулий тиждень пройшов досить бурхливо. Переговори, таємні домовленості, торги за посади велися на владному олімпі і вдень, і вночі. Нарешті у Верховній Раді завдяки підкилимним домовленостям, перетягуванню частини депутатів до президентської фракції склеїли (інакше не скажеш!) нову коаліцію з двох політичних сил — Блоку Петра Порошенка і «Народного фронту». Небезвідомий Юрій Луценко переконував, що вона складається з достатньої кількості багнетів для прийняття рішень. Коаліціянти висунули на посаду прем’єр-міністра близьку до Президента держави людину — Володимира Гройсмана, Голову Верховної Ради України. В парламенті відбулося так зване пакетне голосування: Гройсмана призначили одночасно з відставкою Яценюка. Також цей документ скасував Постанову Верховної Ради від 16 лютого про визнання роботи уряду Яценюка незадовільною. Опозиціонери справедливо назвали це шулерством, порушенням Конституції.
Тепер щодо самого голосування. Коли на табло висвітилися результати, то виявилося, що прем’єром Гройсман став з допомогою груп «Відродження» і «Воля народу», а також завдяки позафракційним депутатам, бо коаліціянти дали лише 206 голосів при необхідних 226. Про те, що коаліції фактично немає, говорить і голосування за програму уряду. Дві спроби були безрезультатними і лише з третьої, коли екс-регіонали підставили плече, вдалося прийняти документ.
Роздратований депутатами опозиції, Володимир Гройсман, розмахуючи рукою, наче шаблюкою, спересердя сказав: «Я вам покажу, як керувати державою!». Чи справді та шабля, образно кажучи, стинатиме голови казнокрадам, корупціонерам, покаже час, бо «кулю в лоб» від Арсенія Яценюка ми так і не побачили. А що ж передбачає програма уряду? Новий прем’єр обіцяє забезпечити прискорення економічного розвитку; пропонує прийняти новий Податковий кодекс; прозоро провести приватизацію державних підприємств; реформувати систему нацбезпеки та оборони і багато іншого. Володимир Борисович запевнив народних обранців, що вже через місяць надасть антикризовий план.
Хоча у вітчизняних соцмережах розгорнута кампанія проти Гройсмана, яка свідчить, що до влади прийшли корупціонери й олігархи, на противагу цьому впливові представники Євросоюзу й США вітають призначення Гройсмана й готові до співробітництва. Так, Міжнародний валютний фонд після майже річної перерви має намір відновити фінансування України. Третій кредитний транш на мільярд доларів незабаром виділять Сполучені Штати Америки. Європейський банк реконструкції й розвитку планує інвестувати цього року майже мільярд євро в нашу економіку. Світовий банк розглядає можливість виділення найближчим часом мільярда доларів на будівництво системи зрошення в Миколаївській області. Правда, всі вони готові підтримувати Україну за обов’язкової умови — наявності реформ, які поклали б край корупції, прокурорському й судівському свавіллю. Бо терпіння Заходу може лопнути, і він відвернеться від України.
Видно, запас того терпіння ще є. Минулого тижня японці відкрили у Львові автозавод на три тисячі робочих місць. У присутності Петра Порошенка пущено першу виробничу лінію підприємства. У Коломиї німці почали будувати завод із виробництва деталей до автомобілів, який дасть продукцію вже наступного року. А в перспективі там працюватиме понад вісім тисяч чоловік.
Цікавий проект пропонують китайці: вони заново відбудують залізницю за напрямами Київ — Берлін і Київ — Одеса. Є заманливі пропозиції й від інших інвесторів. Треба тільки створити їм належні умови.
Чим ще запам’ятався минулий тиждень в Україні? Радісна, обнадійлива звістка надійшла для багатостраждального Донбасу. Туди на прохання нашого Президента можуть ввести найближчим часом миротворців. Цю ініціативу погодили канцлер Німеччини Меркель і президент Франції Олланд. Президент Росії Путін теж підтримав ініціативу розміщення миротворчого контингенту ОБСЄ після перемовин з Порошенком. Керівник Російської Федерації висловив упевненість, що активних бойових дій на Донбасі більше не буде. Дав би Бог, адже стільки людей загинуло на сході, а сама війна вже обійшлась Україні в багато мільярдів гривень!
Надійшло повідомлення, що з першого травня в державі прожитковий мінімум зросте на шість відсотків — до 1399 гривень, а мінімальна зарплата становитиме 1450, мінімальна пенсія — 1130 гривень. Буде також піднято зар- плату державним службовцям. Усього соціальні стандарти підвищать 14 мільйонам чоловік. А це робити конче потрібно, бо нині 75 відсотків українців живуть за межею бідності.
Чи покладе край злидням новий уряд, чи ненажерливі олігархи й корупціонери далі правитимуть своє?