відбувалися на майдані та в сесійній залі

Минулого четверга ще за годину до початку чергової одинадцятої сесії обласної ради перед Будинком рад зібралися активісти Хмельницької обласної організації ВО «Свобода» та молодіжної організації «Сокіл». Перш за все мітингувальники вимагали відставки голови ОДА Олександра Корнійчука, зменшення тарифів на комунальні послуги, підвищення пенсій та проведення земельної реформи.

Попри мітинг на майдані, сесія розпочала свою роботу вчасно. Народним обранцям потрібно було затвердити чимало розпоряджень голови обласної ради Михайла Загородного, заслухати звіт про виконання обласного бюджету за 2016 рік та внести зміни до обласного бюджету на 2017 рік, також розглянути депутатські запити та звернення.
Зокрема, депутати затвердили обласну програму сприяння якісній бойовій підготовці військових частин Збройних сил України, Національної гвардії України, які розташовані на території Хмельницької області на 2017 рік, Програму розвитку агропромислового комплексу області на п’ять років. Метою її є визначення пріоритетів, завдань та заходів, що сприятимуть стабільному розвитку галузей АПК області та забезпеченню продовольчої безпеки регіону.
Суттєві видатки заплановані на часткову компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та      обладнання (включаючи приватний сектор) — 60 мільйонів гривень, часткову компенсацію вартості технологічного та допоміжного обладнання з переробки та заготівлі сільськогосподарської продукції — 28 мільйонів гривень, створення мережі місцевих заготівельно-збутових постачальницьких об’єднань сільськогосподарських товаровиробників всіх форм господарювання на кооперативних засадах — 13 мільйонів гривень. Фінансування цієї програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів — 70 мільйонів гривень, інших джерел — 50 мільйонів гривень.
Затвердили депутати й програму розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2017-2018 роки.
Окрім того, депутати схвалили Програму підвищення енергоефективності Хмельницької області на 2017-2021 роки, метою якої є згуртування зусиль органів державної влади та місцевого самоврядування, суб’єктів підприємництва, населення і обслуговуючих об’єднань та установ для модернізації систем енергозабезпечення в усіх секторах життєдіяльності області, скорочення втрат тепла та електричної енергії, заощадження коштів на утримання та експлуатацію житла, закладів бюджетної сфери та об`єктів комунальної власності, відхід від газової залежності та використання нетрадиційних джерел енергії.
Далі голова Хмельницької обласної організації ВО «Свобода» Олег Лопатовський звернувся до депутатів про негайне припинення переслідування патріота України, депутата обласної ради від ВО «Свобода», учасника Революції гідності, сотника Майдану та воїна-захисника держави в російсько-українській  війні Віктора Бурлика, котрий розтрощив турнікет в приміщенні Будинку рад під час позачергової сесії. Голова Хмельницької ОДА самовільно встановив турнікет восени 2016 року без погодження з депутатським корпусом обласної ради. Тому ВО «Свобода» вимагає закрити кримінальне провадження, яке порушено проти Віктора Бурлика за фактом демонтажу незаконно встановленого турнікету в приміщенні Хмельницької обласної ради, який перешкоджав вільному доступу громадян до Будинку рад.
Депутати впродовж тривалого часу узгоджували звернення до головного поліцейського області Миколи Семенишина щодо порушеного кримінального провадження. Микола Семенишин запевнив усіх присутніх, що розслідування щодо кримінального провадження проведуть об’єктивно та відповідно до чинного законодавства. Згодом депутати таки прийняли звернення до нього 39 голосами.
За дорученням мітингуючих виступив  голова ГО «Хмельницький майдан» Алім Міщук. Зокрема, він говорив про те, що потрібно переглянути тарифи на комуналку і зменшити штрафи за недопуск працівників   Держпраці з перевірками на підприємства. Також із трибуни сесії жителі села Пасічна Старосинявського району розповідали про те, що їхньому господарству заважають працювати і хочуть його захопити. Тож вони попросили депутатів звернутися до Кабміну, аби той втрутився і навів лад у Пасічній.
Зрозуміло, що в зв’язку з подіями, які відбулися, депутатам не вистачило часу розглянути усі питання порядку денного. Сесію не закрили, продовження буде 29.03.2017 р.