В Альфа-Банку Україна — новий лідер. Чех Іван Світек. З лютого він відповідає за стратегію розвитку, операційну діяльність та об’єднання Альфи та Укрсоцбанку. Після об’єднання двох фінустанов це буде найбільший комерційний недержавний банк в Україні. Банк працює в Україні понад 15 років, а ще понад 4,5 тисячі співробітників щомісяця отримують офіційну зарплатню на картку. Альфа — справний платник податків до бюджетів усіх рівнів, а серед комерційних банків за обсягом сплачених податків — у першій трійці.

Пан Світек майжде два місяці в Україні та вже встиг познайомитися з Україною та українцями. А нещодавно дав своє перше інтерв’ю «Економічній правді» про те, чому він — управлінець високого рівня, який свого часу брав участь у реформуванні чеської економіки в уряді Вацлава Клауса, працював на топ-посадах у найбільших світових корпораціях — Citibank, Pepsi Cola Intarnational, General Electric, Home credit — сьогодні працює в Україні. Це — для нього вже восьма країна. Він вільно говорить 4 мовами, а освіту отримав у США.
«Я завжди йшов туди, де, з одного боку, значні ризики, а з іншого — величезний потенціал щось побудувати та зробити. Я вважаю, що за правильних умов Україна може дуже добре вирости. Також вважаю, що зможу своїм досвідом допомогти цій країні», — стверджує він.
Що й казати, пан Світек має значний досвід реформаторської роботи. Так, за три роки роботи в команді реформатора Вацлава Клауса уряд Чехії зміг втілити низку непопулярних на той час реформ, які дали змогу Чехії стати однією із найсильніших у Східній Європі.
Водночас, Україна за браком власних результативних напрацювань та при тупцюванні реформ знову звертається до європейського та світового досвіду. До когорти відомих іноземців-реформаторів, які активно представлені в державному управлінні, долучаються не менш гідні кандидатури управлінців-експатів з бізнесу. Хочеться вірити, що всі їхні та наші сукупні зусилля колись таки виллються в реальні зміни в житті пересічних українців.  
Принаймні Іван Світек вірить у це. На запитання, чи має Україна шанс стати розвиненою європейською державою, він зазначає: «Шанс є. Я б тут не був, якби вважав по-іншому. Я бачу величезне бажання середньостатистичного українця, щоб країна пішла в цьому напрямку».
А про те, як власне він сам та компанія, яку очолює, — Альфа-Банк, зможе впливати на суспільство, говорить: «Якщо ми побудуємо хороший ефективний та технологічний банк в Україні, лідера на ринку, лояльного до своїх клієнтів і співробітників, який здатний генерувати прибуток, не вимагає додаткового капіталу, у якого відкрита культура, то це буде ще одним імпульсом впливу на розвиток країни».
Щодо питання приналежності самого бізнесу Альфа-Банку пан Світек зазначає:   «У двох із п’яти наших акціонерів коріння з Росії, але ми міжнародна група. У нас головний офіс в Люксембурзі. Наші акціонери живуть у різних країнах: Великобританії, Латвії та Ізраїлі. А троє — вихідці з України. Михайло Фрідман насправді українець: якщо він не українець, то я не чех».
Він також додає, що серед акціонерів банку і всього банківського холдингу (зі штаб-квартирою в Люксембурзі) є італійський фінансовий гігант UniCredit,   і наголошує, що банк є приватним комерційним і не має жодної копійки державних коштів — ані російських, ані будь-яких інших.
А щодо протестів проти банків, які час від час виникають, зазначає: «Якщо Україна хоче бути частиною Європи, то для цього також треба приймати європейські цінності. Я точно знаю, що в Європі так суперечки не вирішуються, не кидаються камінням, що не розбивають чуже майно. Громадянська позиція має право на відстоювання через діалог».
Ліцензія НБУ № 61 від 5.10.2011 року.