Із «Одіссеї» Гомера світ знає про сирен, які своїм «божественним» співом зачаровували мореплавців. Чотири президенти, які змінилися в Україні за 26 років нашої Незалежності видаються мені такими «сиренами». Що б не відбувалося в країні, у них завжди була одна «пісня»: «Кризу — подолано! Найгірше — вже позаду!» Не був оригінальним у цьому плані й нинішній Президент у своїй промові 24 серпня на Майдані Незалежності. Однак, будучи гарним дипломатом, Петро Олексійович уточнив:
— Про те, що найгірше позаду, можна говорити з упевненістю, щоправда, за умови, що ті, хто за «поребриком», не розпочнуть нову відкриту агресію проти України!
І нічичирк про найголовнішого нашого ворога, який не гірше Путіна і Захарченка з Плотницьким підточують нашу незалежність: Корупцію, Казнокрадство, Користолюбство.

Щоб попередити можливу нову агресію Росії і продемонструвати свою підтримку Україні, і крокували на параді Хрещатиком поруч із нашими героїчними військами солдати 10 країн НАТО, у тому числі й США, що очікувано викликало шок і обурення за «поребриком». І тут не можна не погодитися із Петром Олексійовичем, який відповів на ймовірні закиди недоброзичливців із приводу того, шо центром матері городів Руських ступає «чобіт» натівського солдата: « Та нехай собі як знають, божеволіють, конають, нам — своє робить!»
Чесно кажучи, якби я був українцем Канади, Австралії чи Аргентини, а не жителем України, промову Петра Олексійовича я б заніс у хрестоматію — як зразок високого ораторського мистецтва. Проте я живу не в Торонто, а в Хмельницькому, тож «спів» сирен на мене уже не діє. Як не діє він на мільйони українців, які, замучені тарифно-ціновим «геноцидом» трьох останніх років, вірять уже не телевізору, а — холодильнику...
Виникло враження, що стосовно кризи, про яку говорив Президент, то народ і чиновники з Банкової і Грушевського живуть в різних Українах. Одні на хліб і ліки не мають, інші — з жиру бісяться, придумуючи  собі захмарні премії і зарплати. Судіть самі: лише за травень-червень 2017 року вісім чиновників Міністерства юстиції України отримали винагороди більш ніж на… 23 мільйони гривень! А один із них — головний держвиконавець відділу примусового виконання рішень департаменту держвиконавчої служби Мін’юсту Іван Нещадим — 8,862 мільйона гривень. Про це повідомило напередодні Дня незалежності  «Слово і Діло»  з посиланням на інформацію, отриману від самого ж Мін’юсту. Так і хочеться процитувати рядки із Некрасова, дещо змінивши їх: «От кому на Україні-Руси жити добре!»
Не можу позбутися крамольної думки про те, що «офшорна Україна», в якій «мешкають» чиновники й олігархи, і не знала ніякої кризи, бо як відправляла щороку по 10-12 мільярдів доларів у Панаму й на всілякі острови, так і відправляє. При цьому не сплачуючи навіть податків.
Олігархи, нардепи і корумповані держпідприємства заборгували до держбюджету України більше 77 мільярдів гривень податків. Про це повідомила на минулому тижні «Українська правда» і додала, що ще в січні 2014 року (себто — за злодюги Януковича) цей показник становив… 9,5 мільярда гривень! Вдумайтесь! За три роки постреволюційної влади, руки якої, як відомо — нічого не крали, податкова недоїмка олігархів до бюджету воюючої України зросла на 69 мільярдів! От де наші пенсії і зарплати! От де пресловута «тисяча гривень у день», обіцяна Петром Порошенком фронтовикам напередодні виборів Президента у травні 2014 року!
До речі, коли зайшла мова за мільярди Януковича, конфісковані до спецфонду, зауважу таке. Згідно з постановою Кабміну, яка визначила порядок використання цих коштів, на  армію та підвищення обороно- здатності країни мали виділити 25,86 відсотків. Решту —  51,81% та 22,2% — повинні були спрямувати на  «регіональний розвиток»  та «фінансову підтримку сільгоспвиробників». Так от, згідно з інформацією, оприлюдненою на минулім тижні виконавчим директором Центру протидії корупції Дариною Каленюк, «за програмою Мінагрополітики 809 мільйонів гривень  отримав агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка». Того самого Косюка, який у 2015 році був заступником голови адміністрації Порошенка!
Не сумніваюсь, що мільярдеру Косюку потрібно допомогти, бо що не кажіть, а утримувати розкішний  «Версаль»   під Києвом, яхту, літак і всі інші «цяцьки» —  затратне діло, але хто тоді допоможе тисячам фермерів України? Папа Римський?
Так трапилось, що минулої середи НАБУ звело       нарешті кінці з кінцями у заплутаній і скандальній справі тарифоутворення.
— Формула «Роттердам+» до значної кількості вугілля застосовується НЕЗАКОННО! — заявив директор антикорупційного бюро Артем Ситник. — Тільки 3% вугілля офіційно постачалося з-за кордону, тоді як  сама формула застосовувалася до 100% вугілля, — наголосив він.
Цікаво, коли колишній менеджер корпорації «Рошен», 24-річний очільник НКРЕ Дмитро Вовк поверне кошти, які його підлеглі здерли НЕЗАКОННО з мільйонів українців за формулою «Роттердам+»?
 Та повернімось до події № 1 минулого тижня — військового параду, який засвідчив: українська армія не та, що була рік чи три, не кажучи за п’ять чи десять літ тому.
 — Я вважаю, що попереднє керівництво Міноборони має понести відповідальність за розпродаж військової техніки і знищення армії протягом 2010-2012 років, — заявив під час огляду зразків озброєння та військової техніки на Хрещатику Петро Порошенко.
 Подумалось, а чому лише за цей період? Хіба армійське майно не «дерибанилось» до цього? І от що з’ясувалося. Згідно із статистикою, з 2005-го по 2010 роки, при трьох «помаранчевих» міністрах Оборони, Міноборони реалізувало, себто – продало, майна і військової техніки на суму майже 2 мільярди гривень. Тоді як із 2010-го по 2014-ий, при Єжелю, Саламатіну, Лєбєдєву, ця сума склала 1 мільярд 71 мільйон гривень. Подумалось, якщо виводити на «чисту воду» всіх причетних до розвалу армії, то в такій благородній справі не може бути «своїх» і «чужих». Інакше ми ніколи не подолаємо три проклятущих «К» нашої незалежності — Корупцію, Казнокрадство і Користолюбство!