28 березня відбулося пленарне засідання тридцять першої позачергової сесії Хмельницької обласної ради під головуванням Михайла Загородного. Через введення загальнодержавного карантину засідання проходило у дворі обласної ради з дотриманням усіх санітарних норм.

 Головним мотивом для скликання сесії послужила нинішня ситуація із коронавірусною інфекцією. Тож першочерговим було питання щодо забезпечення фінансовим ресурсом медичних закладів області для надання медичної допомоги хворим на COVID-19.
У пленарному засіданні взяли участь голова облдерж-
адміністрації Дмитро Габінет, директор департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич та директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Худенко, директор КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М. О. Островського» Наталія Никонова.
Загалом 60 депутатів розглянули на порядку денному сесії три питання: про внесення змін до обласного бюджету Хмельницької області на 2020 рік; про внесення змін до програми централізованого забезпечення медичних закладів дороговартісним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2016-2020 роки та про перейменування КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М. О. Островського».
Перед засіданням депутати під час роботи постійних комісій опрацювали запропоновані проекти рішень, а члени президії погодили розгляд на засіданні зазначених вище питань. Одноголосно схвалено зміни до обласного бюджету області на 2020 рік. І відповідно до прийнятого рішення за рахунок спрямування вільного залишку коштів загального фонду 20 мільйонів гривень спрямовано департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації для забезпечення фінансовим ресурсом заходів з протидії поширення коронавірусу (COVID-19) і покращення лікування хворих, на придбання медикаментів, виробів медичного призначення, засобів індивідуального захисту, експрес-тестів, антисептиків, лабораторного обладнання тощо.
Крім того, депутати прийняли рішення про внесення змін до програми централізованого забезпечення медичних закладів дороговартісним медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2016-2020 роки.
Досить жваву дискусію викликало питання щодо перейменування одного з об’єктів обласної комунальної власності — КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М. О. Островського». До речі, розгляд цього питання саме на позачерговому пленарному засіданні зумовлений тим, що відповідно до законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та з метою унеможливлення закриття комунального закладу. Адже функціонування музею саме під такою було під загрозою. Отож депутати проголосували за перейменування КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М. О. Островського» у комунальний заклад «Музей пропаганди» Хмельницької обласної ради.
Також схвально відгукнулися депутати на депутатський запит Миколи Гнатюка про заборону транспортування і розміщення твердих побутових відходів зі Львова на сміттєзвалище Старокостянтинова і підтримали його.