Президент Петро Порошенко ветував Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо вдосконалення пенсійного забезпечення”, який був прийнятий Верховною Радою 14 січня 2015 року.

 

Нагадаємо, що до 1 січня 2015 року жінки мали право достроково виходити на пенсію за умови: обов’язкового звільнення з роботи та наявності страхового (трудового) стажу  не менше 30 років. При цьому розмір пенсії зменшувався на 0,5 процента за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Між іншим, цим правом у нашій області минулого року скористалися  понад 5,2 тисячі жінок (кожна друга).
Згаданий вище закон подовжував дію цієї можливості  звертатися достроково за пенсією до 1 січня 2022 року.
Так-от, 7 лютого цього року Президент наклав вето на цей закон. Що означає, що відтепер жінкам “не світить” дострокова (хай і менша у розмірі) пенсія у 55 років. Віднині кожна з нас піде на заслужений відпочинок у свій час — хто ще у 58, хто у 59, а всі інші — вже в 60...
Усі експерти назвали закон, прийнятий 14 січня, популістським. Адже необхідно зважати на реальний стан бюджету і на ситуацію в країні. Бюджет Пенсійного фонду протягом останніх років постійно відчуває дефіцит коштів. А для реалізації права дострокового виходу жінок на пенсію у 55 років лише цьогоріч  необхідні будуть додаткові витрати у розмірі 387,5 мільйона гривень...
До того ж, нині МВФ ставить дуже жорсткі вимоги до нас, починаючи від кількаразового зростання тарифів, зокрема, на газ, і до підвищення пенсійного віку до — увага — 65 років (і чоловіків, і жінок). Звичайно, європейці нічого страшного у цьому не бачать, бо мають зовсім інший рівень життя. А як можемо ставитися до цього ми, коли середня тривалість у нашій державі становить нині 67 років?!
Поки що, на щастя, вдалося відстояти теперішні вікові цензи для виходу на пенсію. Адже, як стверджує міністр соціальної політики Павло Розенко, підвищення пенсійного віку — це шлях в нікуди.
Цей закон буде ще розглядатися у Верховній Раді. Але фахівці сумніваються, що депутатам вдасться подолати вето Президента.
Насамкінець зазначимо, що це другий випадок застосування Президентом права вето. Першим він ветував закон, який забороняв банкам вилучати нерухоме житлове майно громадян, які прострочили виплату кредиту за нього, взятого в іноземній валюті, так само, як і примусово виселяти мешканців такого житлового майна.