В освітньо-культурному просторі Гончаренко центр Хмельницький запускають проєкт підтримки жінок із родин військовослужбовців «Плюс-Плюс». У межах програми учасниці отримуватимуть юридичні та психологічні консультації, братимуть участь у майстер-класах та реалізовуватимуть власні ідеї.

За словами організаторів, Хмельницький потрапив до другого етапу програми. У пілотній частині проєкт стартував у Києві, Миргороді, Одесі, Кропивницькому та Подільську. Тепер організатори розширюють ініціативу «Плюс-Плюс» на всю мережу Гончаренко центрів, яка сьогодні нараховує понад 25 просторів у різних містах України.
«Ми проаналізували найбільш поширені запити учасниць, сформували чіткий алгоритм роботи та провели роботу над помилками в пілотній частині. Тож тепер розширюємо географію проєкту та запускаємося в інших центрах», – зазначили в Гончаренко центрі.
Як розповіла директорка простору у Хмельницькому Вероніка Гоїк, серед відвідувачів та команди простору є чимало жінок, які чекають з фронту своїх чоловіків. А тому сумнівів в актуальності такої програми не було: запит надійшов від гостей центру.
«Багато жінок, які чекають на своїх близьких із війни, буквально перебувають у «режимі очікування». Вони ставлять життя на паузу, перестають вбачати сенс в різноманітних активностях, крім тих, що спрямовані на закриття базових потреб. Також стикаються з нерозумінням інших людей, які не мають такого досвіду. І наше завдання – підтримати цих жінок, аби вони не залишалися наодинці зі своїми проблемами», – каже Гоїк.
Учасницям проєкту «Плюс-Плюс» пропонують безкоштовну психологічну та юридичну допомогу, освітні лекції та майстер-класи, а також допомогу в розробці та реалізації власних проєктів на базі центру. Головний принцип ініціативи – організовувати події під запит самих учасниць.
«Ми прагнемо створити спільноту жінок, у якій пануватиме комфортна атмосфера взаєморозуміння та підтримки. Простір, у якому не ставитимуть зайвих питань та не засуджуватимуть за інше мислення. І в цьому просторі, у цій спільноті ми зробимо все можливе, аби допомогти жінкам із родин військовослужбовців, надамо всі необхідні інструменти для вивільнення емоцій та втілення власних мрій чи амбіцій», – додає Вероніка Гоїк.
Участь у проєкті повністю безкоштовна, аби долучитися до ініціативи «Плюс-Плюс» у Хмельницькому, необхідно заповнити коротку форму за цим посиланням.

Довідка
«Плюс-Плюс» – національний проєкт підтримки жінок із родин військовослужбовців від освітньо-культурної мережі Гончаренко центр, що стартував 31 серпня. Він передбачає комплексні юридичні та психологічні консультації, освітні лекції, майстер-класи та тренінги для матерів, дружин, доньок та сестер військовослужбовців Сил оборони. За словами організаторів, менш ніж за два тижні після запуску в офлайні команда проєкту отримала близько 1000 заявок на участь.
Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього.