Саме так проходить реабілітація після поранень у наших героїв, які повернулися з фронту. Тож головне завдання тепер — максимально відновити і їхнє ментальне здоров’я після побаченого та пережитого.
Поліцейські психологи, спілкуючись із колегами-бійцями та спостерігаючи за тим, як відбувається їхня реабілітація та соціалізація, виділили кілька найдієвіших методів, які викликають у поранених найбільш позитивні реакції. За висновками фахівців, найбільший відгук серед поранених отримали каністерапія та риболовля, тож і виникла ідея поєднати ці дві практики. Та ще й можливість така була, адже на території закладу є невеличка водойма.
«Тож, завітавши до кінологічного центру, бійці «Гвардії наступу» спочатку поспілкувались із чотирилапими помічниками поліцейських, подивились, як їх готують до служби, — розповідають у Головному управлінні Нацполіції у Хмельницькій області. — А потім перемістилися до невеличкого ставочка, де порибалили під неспішні розмови».
Правоохоронці кажуть, що в рамках проєкту «Пункт психологічних практик» психологи поліції Хмельницької області використовують різні терапевтичні методики в роботі з пораненими колегами із «Гвардії наступу». Це арттерапія, каністерапія, терапія музикою, різноманітні активності на природі.
Доречно нагадати, що заходи з психологічної реабілітації реалізуються за Всеукраїнською програмою ментального здоров’я, запровадженою за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Мета національної програми — надати допомогу кожному, чиє психічне здоров’я зазнало шкоди через війну.