Напередодні Дня Конституції України, Хмельницька АЕС безплатно передала квартири працівникам, що потребували покращення житлових умов.

Поліська митниця Держмитслужби Повідомляємо, що для зручності громадян та представників бізнесу, що планують перетинати кордон Держмитслужба оновила інтерактивну карту, на якій позначені закриті і відкриті пункти пропуску з українського боку. На карті показані аеропорти, які відновили міжнародне сполучення, відкриті морські порти та залізничні пункти пропуску.

Слідчі Служби безпеки України для встановлення всіх обставин, на які можливо вплинула діяльність та бездіяльність посадовців, розслідує причини руйнівних повеней на заході України за статтею «Екоцид»* Кримінального кодексу України 

До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього директора одного із державних підприємств лісового господарства Рівненської області. Він обвинувачується у привласнені майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо  великих розмірах.

Як убезпечити себе, своє життя  і не наражати на небезпеку сусідів при використанні газових приладів? Хто має контролювати стан внутрішньобудинкових газових мереж та відповідати за їх обслуговування?

Це життєве кредо чарівної жінки, надзвичайно приємної у спілкуванні, після якого справді з’являється бажання йти вперед і не зупинятися. Люди, які мотивують інших, притягують до себе, наче магніт, бо, пройшовши певний шлях, одного разу вирішили стати господарем свого життя. Так і моя співрозмовниця Наталя ЗАДЕРЕЙКО — оператор Деражнянського відділення поштового зв’язку — в один момент свого життя прийняла рішення, що здаватися не можна за будь-яких обставин, вони не можуть бути сильнішими. Тож опускати руки, нарікати — це не про неї…

В особливий спосіб віншували школярі Ярмолинеччини медичних працівників центральної районної лікарні з їхнім професійним святом. Більше шістдесяти малюнків, надиктованих дитячими сердечками й старанно виведені їхніми ручками, стали несподіваним приємним сюрпризом й найкращим подарунком медикам.

Зінаїду Кіндзерську не обминуло велике материнське щастя. Адже сини Сергій та Андрій — її радість та гордість, виправдали надії та сподівання. І це, мабуть, земна винагорода Зінаїді Григорівні за її материнську відданість, за самопожертву заради сім'ї.

У розпал пандемії коронавірусу часто виникають запитання щодо симптомів небезпечного захворювання. Про це та інше бесідуємо з завідувачем ЛОР- відділення Хмельницької міської лікарні Дмитром ВАСИЛЕНКОМ.

Сучасному молодому поколінню, напевно, важко буде зрозуміти, як можна читати одне видання стільки років.
От нещодавно Григорій Оберемок, навідавшись до редакції «Подільських вістей», якраз і розповів про прихильність до видання, до наших публікацій, адже тридцять років передплачує його.

Минулої п’ятниці жителі Ярмолинецького району зібралися на акцію протесту. Люди проти приєднання району до укрупненого Дунаєвецького (саме таке рішення прийняв Кабінет Міністрів, затверджуючи новий територіальний поділ області). Логічно і правильно було б, запевняють, — до Хмельницького району. Аби їх почули, у Правдівці перекрили автодорогу Н-03, що веде з обласного центру до Кам’янця-Подільського.

У кінці минулого століття Україна з розвиненої промислової, сільськогосподарської, ракетно-стратегічної держави перетворилася на країну-базар. Безробіття і безгрошів’я спонукало людей своїми зусиллями створювати собі робочі місця, і ми були на боці підприємців, які, ризикуючи грішми, здоров’ям тягали для нас із-за кордону їжу, одяг та інші товари. Час минув, наситився ринок, відкрилися магазинчики, ціни в яких — не вищі за базарні. Великі міста і невеликі містечка упорядковуються, бо мають бажання виглядати достойно. Отож як відбувається цей процес на Хмельниччині та які маємо зміни?

Серед жителів обласного центру навряд чи зустрінемо людину, котра не чула б про ринок «під мостом» недалеко від філармонії. І хоча не всі знають, що він має назву «Ранковий», однак кожному відомо: хочеш купити дешевше й свіже — збирайся вранці під місток. Особливо цим користуються пенсіонери, бо кожна копійка на рахунку, тож за словами директора міського комунального підприємства ринок «Ранковий» Володимира Чекмана, цей торговий об’єкт виконує й соціальну функцію.

В Україні, за даними Центру громадського здоров’я, станом на 22 червня підтверджено 37241 випадок COVID-19, 1012 людей померли. Коронавірус ставить сумні рекорди. МОЗ нібито збиралося ослабити обмеження, але передумало. Тепер з його подачі Кабмін вводить до 31 липня «адаптивний карантин». Що це таке, толком ніхто не знає. Однак зрозуміло, що мастаки словесної еквілібристики діятимуть не на упередження, а постфактум. Тобто плентатимуться за хвостом подій.

Впродовж багатьох років Капустянська сільська громада вважалася благополучною. Тут створили перше в області КСП (комунальне сільськогосподарське підприємство) «Надія». Майже 20 років беззмінно люди довіряли своєму сільському голові Василю Палярушу. Він охоче розповідав про досвід на різних нарадах. І ось, раптом, ніби хтось відчинив скриню Пандори.

Коли посаду голови райдержадміністрації обіймає нова людина, зрозуміло, що вже з перших днів до неї приглядаються особливо прискіпливо. Якими будуть рішення керівника району, на чому акцентуватиме увагу, чи варто сподіватися кардинальних кадрових змін? Ці та інші питання в оцінці його діяльності мають досить значну вагу. Наша розмова з Юрієм Марущиним, головою Волочиської райдержадміністрації, якраз окреслила підсумки стоденної роботи на цій посаді, та визначила «свіжий» погляд нового керівника на проблеми, які не оминають сьогодення.

За хороші справи в Ярмолинцях беруться традиційно гуртом. Нещодавно, до прикладу,   толокою розчищали, обкошували, прибирали, білили, фарбували,   приводили до належного стану величезний стадіон, що вже чимало часу не виконував свою основну функцію, не збирав дітлахів і спортсменів,   стояв непривабливим зарослим знекровленим велетнем-пустирем. Там за роботою й застали днями чимало ярмолинчан, працівників районної та селищної ради, райдержадміністрації, тепломережі, районного управління ДСНС, спортивного клубу… На рівні з усіма трудилися й керівники району та селища.

На межі розмежування неподалік міста Мар’їнка українські військові повторно затримали співучасника  убивства полковника Служби безпеки України, контррозвідника Олександра Хараберюша, учасника обміну полоненими у грудні 2019 року Сергія Пастухова.

Незадовго до Дня медичного працівника ми зустрілися з головним лікарем Хмельницького обласного протипухлинного центру В’ячеславом МОРОЗОМ, аби дізнатися про новації та здобутки, з якими колектив зустрічає професійне свято.

Згідно з положеннями постанови "Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян" з 1 вересня 2020 року скасовується можливість використання паспорта громадянина України для виїзду до республіки і перебування в Білорусі на умовах, визначених вказаною Угодою. 

18 червня 2020 у ВП ХАЕС у режимі відео-конференції відбулося чергове засідання штабу з будівництва комплексу з  переробки радіоактивних відходів (КПРАВ). 

Наталя ПЕТРУК виросла з газетою, бо її батьки передплачували тоді ще “Радянське Поділля”. І понад двадцять років вона є активним дописувачем нашого часопису, а я її найпершим читачем уже чверть століття. “Люблю писати про людей, їхні долі, цікаві історії з життя, а от про мене що там розповідати...” Такою була наша телефонна розмова, та все ж після слів про мою обов'язкову поїздку в містечко, погодилася зустрітися.

…Уже сутеніло, як дванадцятирічний Володя вийшов із дому. Довелося приховати сліди втечі від тата, який порався біля худоби, в той час, як мати готувала вечерю. Завдання для хлопця було не з легких – тихцем, наче стріла, прошмигнути через двір. Добре, що хоч Мухтар не видавав радісним гавкотом, наче розумів, що задля цієї справи треба мовчки сидіти в будці. Тож, одним махом перескочивши пліт, Володя за мить вже був у кінці вулиці.

І це беззаперечний факт, адже цей навчальний заклад пройшов чималий шлях становлення та розвитку, завдяки наполегливості й амбітності насамперед нинішнього керівника – Миколи Васильовича Черкаського, який займає посаду вже десять років. Звісно, без команди однодумців – колег – важко було б втілювати в життя багато задумів, але те, що зупинятися на досягнутому він не збирається, – факт.

Марія Гнатівна ДАНЧУК прикипіла душею до улюбленого видання ще за часів, коли воно мало назву «Радянське Поділля». Розповідає, що не уявляє себе без книги чи газети – читає захоплено все життя.

Не так давно «Подільські вісті» писали про те, що в ході реалізації другої частини медичної реформи з 1 квітня у Старій Ушиці Кам’янець-Подільського району перестала функціонувати Староушицька районна лікарня № 3. Така ж славнозвісна доля спіткала на Кам’янеччині і Орининську районну лікарню № 2. Очільники цих медичних закладів були змушені звільнити весь медичний персонал, залишивши лише за собою та головними бухгалтерами керівні крісла.

Кабінет Міністрів затвердив список нових районів Хмельниччини. Відтепер область матиме 5 районів замість 20-ти: Дунаєвецький (до якого ввійдуть Дунаєвецький, Новоушицький, Ярмолинецький і Городоцький райони), Кам’янець-Подільський (Кам’янець-Подільський і Чемеровецький), Старокостянтинівський (Старокостянтинівський, Старосинявський, Красилівський, Теофіпольський і Білогірський), Хмельницький (Хмельницький, Віньковецький, Деражнянський, Летичівський і Волочиський) і Шепетівський (Шепетівський, Полонський, Ізяславський, Славутський, місто Нетішин).

Зважаючи на численні звернення пенсіонерів області, головне управління Пенсійного фонду Хмельниччини надає роз’яснення щодо порядку проведення перерахунку пенсій з 1 травня 2020 року.

У 1966 році сесією Кам’янець-Подільської міської ради було встановлено звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського». За понад п’ятдесят років його було надано 87 політичним та громадським діячам, визволителям міста від нацистських загарбників, кам’янчанам, які зробили вагомий особистий внесок у розвиток рідного Кам’янця, науковцям, письменникам.

Такого шоу на наших телеекранах за часи незалежності України, здається, ще не було. Тому чорна заздрість, мабуть, душить сценаристів навіть розкрученого в усіх відношеннях «Кварталу». Бо де це бачено, щоб перед телекамерами виставили пластикові мішки, набиті шістьма(!) мільйонами вічнозелених, які запропонували керівникам САП Назару Холодницькому та НАБУ Артему Ситнику за те, щоб вони закрили справу проти власника «Бурісми» (Burisma Holdings) екс-міністра екології Миколи Злочевського за підозрою в причетності до заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку, який видавався на «Реалбанк», і їх легалізації.

Завдяки співпраці з колективом газети «Подільські вісті» ми в Союзі промисловців і підприємців Хмельницької області періодично беремо участь у підготовці «Економічної сторінки». Ставимо перед собою завдання довести до відома читачів, керівників місцевої, центральної влади, депутатів місцевих і Верховної Ради актуальні питання щодо стану і розвитку вітчизняного виробництва, його конкурентноздатності, збереження і створення нових робочих місць, підвищення технічного рівня діючих підприємств, експорту, інвестицій та ін., без вирішення яких наша держава не може бути по-справжньому самостійною, розвиватися, багатіти, піднімати рівень життя.

Підприємство ТОВ «Мегатекс Індастріал», що на околиці Старокостянтинова, досить молоде. Йому лише 5 років. Але вже встигло завоювати серйозну ділову репутацію. Реалізує свою продукцію у понад 10 країн Європи і Азії. Серед них такі, як Італія, Франція, Іспанія, Греція, Польща та Угорщина. Випускає для легкових автомобілів акумуляторні батареї. За рік їх тут можуть зібрати понад мільйон штук.

Якою повинна бути сучасна медицина, чи матиме шанс на доступне лікування більшість населення, чи гарантуватимуть нам якість медичних послуг? Ці питання обговорюємо з Іриною Понятовською, медичним директором ТОВ «Сіліцея-Поділля».

У передачі «Влада і громада» на ТРК «Місто» в деталях обговорили процес доставки газу споживачам області та способи дистанційної оплати послуг з технічним директором АТ «Хмельницькгаз» Дмитром Дідичем та керівником управління клієнтського сервісу Юлією Стрілець.

За повідомленням Головного управління розвідки Міністерства оборони України з початку поточного тижня противник продовжує нарощувати заходи бойової підготовки. Зокрема, з 15 червня ц. р. у з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК розпочаті збори з корегувальниками артилерійського вогню, снайперами, гранатометниками, розрахунками протитанкових ракетних комплексів та командирами артилерійських розрахунків. Зазначені заходи проводяться на всіх полігонах тимчасово окупованої території у Донецькій та Луганській областях.

Кабінет Міністрів України здійснив перевірку обласних державних адміністрацій на предмет виконання рішень Уряду та Прем’єр-міністра України щодо запобігання поширення на території України COVID-19. Про це на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Анна Коваленко. 

В ніч з 16 на 17 червня внаслідок складних  погодних умов знеструмлено 80 населених пунктів у Житомирській, Київській,  Черкаській, Кіровоградській  та Дніпропетровській. До відновлення електропостачання залучені бригади обленерго. 

За кошти, сплачені споживачами за доставку газу, АТ «Хмельницькгаз» активно готує газову систему області до стабільної роботи протягом  року, особливо в опалювальний період. Тож всі заплановані заходи по заміні зношеного обладнання, ремонтах, придбанні газорегулюючого обладнання викладені у Інвестиційній програмі підприємства, яка є основою для гарантованої доставки газу у кожну домівку та підприємство.

З початком антитерористичної операції у 2014-му начальник хірургічного відділення Хмельницького військового шпиталю підполковник медичної служби Олександр ДІГТЯР не знаходив собі місця, — лікарсько-сестринські бригади з його хірургами, анестезіологами, медичними сестрами одна за другою вирушали на Донбас, поверталися і знову вирушали.

Про земельні перипетії, наша газета писала не один раз, намагаючись відстоювати інтереси сільської громади та справедливість. І ось чергове звернення від жителів села Лажева Баглаївської сільської ради Старокостянтинівського району. “В нас забирають берега, на яких завжди випасалась худоба. Молоді люди, які не мають ні пенсій, ні роботи, виживають лише за рахунок того, що здають молоко. Просимо, допоможіть»! – йдеться в листі. Поспішаємо на зустріч з селянами.
…Похмура погода не завадила зібратися людям біля зачиненого на карантин сільського клубу, щоб висловити своє обурення. 

Дарувати позитивний настрій землякам, радувати в наш непростий час – така мета у Оксани Делечук, жительки Крушанівки Кам'янець-Подільського району. Вона розмалювала веселковими кольорами зупинки транспорту у своєму селі, та ще й у сусідньому Рункошеві. Тепер непримітні раніше стандартні кам’яні навіси перетворилися в живописні полотна, біля яких приємно постояти; їх фотографують і милуються.

Саме під такою назвою відбулося відкриття виставки в Хмельницькому обласному художньому музеї знаної художниці, поетеси та письменниці не лише в Україні, а й далеко за її межами. Культурна громада Хмельниччини радо вітала післякарантинний вернісаж, адже після тривалої перерви світ мистецтва просто захопив яскравою кольоровою палітрою, насиченою сонцем і справжнім літнім теплом. Полотна дарували чудовий емоційний заряд, якого ми так давно потребували, адже кожне з них змушувало прикипіти до оригінального зображення, роздивлятися деталі, вимальовувати перед собою цілісний сюжет.

Не одне покоління учнів Коричинецької школи Деражнянського району згадує Івана Леонтійовича Мельничука — талановитого директора, чудового історика та ще й географа, а також добрячу людину (так про нього говорять односельці). Іван Леонтійович завжди розповідав про навколосвітні подорожі, про мандрівників-мореходців. Своїми розповідями він заохочував учнів засвоювати знання з його улюблених предметів. Слухаючи його, можна було повірити, що все це він бачив своїми очима. 

Передсвяткового Дня журналістів їх запросив на зустріч голова міста Хмельницького Олександр Симчишин.

Традиційний дощ з монет, прощання навколішки з бойовим прапором академії, відчеканений урочистий марш, молитва за Україну, хвилина мовчання за полеглими героями, подяки, грамоти, благословення священика, напутні слова високоповажних гостей, супровід духового оркестру, трепетна мить отримання такого довгоочікуваного документа…

Одна з важливих подій минулого тижня відбулася саме у нас, на Хмельниччині, тож вся Україна спостерігала за нами. Так, 3-4 червня нашу область з робочим візитом відвідав Президент Володимир Зеленський.

І страшна статистика — цьому підтвердження. Адже від початку травня в Україні у водоймах потонула 21 людина. Вдумайтесь — лише за травень! А загалом, якщо пригадати минулі роки, то, до прикладу, за шість місяців 2018 року втопилося 704 особи, з них — 70 дітей. Однак 561 людину вдалося врятувати. За аналогічний період 2019 року втопилося 600 українців. І лише за червень минулого року потонуло 42 дитини, 10 вдалося врятувати.

На черговому етапі карантинних обмежень з’явилося чимало питань щодо роботи територіальних сервісних центрів МВС. На прохання автомобілістів ми адресували їх начальнику Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС у Хмельницькій області Сергію НАГОРНОМУ.

Кавалер ордена «За мужність» III ступеня, начальник хірургічного відділення Хмельницького військового шпиталю, підполковник медичної служби Ярослав КРАСУЦЬКИЙ вперше потрапив у район бойових дій у складі лікарсько-сестринської бригади одного з батальйонів 30-ої окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького у серпні 2014 року.

Мої знайомі минулого літа їздили відпочивати в Грецію. У них дитина десятирічного віку. І ось приїхали вони на пропускний пункт на кордоні з Румунією, а їм в’їзд забороняють. Причина проста: немає автокрісла для дитини. Вони, звісно, були здивовані, бо ж дитина вже величенька. Однак ніхто їх, звичайно, не пропустив –  закон понад усе. Довелося їм майже добу на кордоні чекати, поки з Хмельницького крісло для дитини привезли. Лише після того їхня подорож на море продовжилася.

Після закінчення Вінницького медичного інституту уродженець села Шибена Теофіпольського району Яків Стецюк тривалий час працював лікарем-дерматовенерологом в Іллінецькій райлікарні на Вінниччині. А потім поїхав до Лівії, де попрацював понад півтора десятиліття.

10 червня Кабінетом Міністрів України схвалено зміни до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», проект якого розроблений Міністерством розвитку громад та територій України.

В Авдіївці Донецької області в районі Палацу культури “Авдіївський коксохімічний завод” підірвали український “Спартан”. Десять військових отримали мінно-вибухові травми.

Юристка громадської організації “Юридична сотня” Вікторія Фацієвич консультує, які пільги мають учасники АТО/ООС щодо сплати податків та зборів.

а в місті краща за якістю вода в Україні

Нещодавно мого колегу-журналіста запросив на травневий свіжовикачаний мед відомий у селі Баговиця, що на Кам’янеччині, пасічник Болеслав Клівіцький і заодно попросив привезти йому з міста… кілька бутлів звичайної води з крана, чим подивував знайомця. Ще б пак. Той не один раз бував у бджоляра вдома і куштував у нього не лише запашний духмяний липець, а й в літню спеку втамовував спрагу кришталево чистою прохолодною водою із криниці, облаштованої прямо в саду господаря.

Випадкове знайомство з двома «приємними» людьми на автобусному вокзалі в Хмельницькому обернулося для жительки одного з сіл Старосинявського району жахливою пригодою. На три доби вона стала бранкою місцевих пройдисвітів. Пережила погрози, побої, втратила документи, власні речі та кошти із трьох онлайн-кредитів, що були поспіхом заведені на її ім’я. Відтак є потерпілою в кримінальному провадженні, яке згідно з обвинувальним актом прокуратури перебуває нині на розгляді Хмельницького міськрайонного суду.

Під час робочої поїздки до Хмельницької області Президент України Володимир Зеленський 4 серпня зустрівся з родиною загиблого заступника командира групи 8-го окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій ЗСУ, Героя України старшини Романа Матвійця. Президент оголосив Указ про присвоєння Роману Матвійцю звання Героя України та вручив дружині загиблого Валентині Олександрівні орден «Золота Зірка».

Олександр ЩУР не мислив себе без музики, а Олену САВЧУК заполонила українська пісня. І не дивно, що захоплення мистецтвом стало справою їхнього життя. Та й спільні чотири десятиліття були наповнені творчою діяльністю, бо дні приносили натхнення й нові задуми.

«Доброго дня, шановна редакціє. Гадаю, багатьох водіїв, як і мене, цікавить можливість оформлення дорожньо-транспортної пригоди (не приведи, звісно, Боже, та ніхто не застрахований) без втручання поліції. Для цього, знаємо всі, в Україні запроваджено спрощений механізм, який передбачає складення так званого європротоколу. Тож поясніть, будь ласка, як і в яких випадках його можна оформити, що для цього потрібно, його переваги й недоліки. Заздалегідь вдячний.
Олег ВОВК». 

Сьогодні вони найбільш шановані люди Соколівської громади. Сімейна пара, яка прожила разом 50 років. Золоті ювіляри – Валентина Олексіївна та Василь Васильович МАМЧУРИ.

Попри карантинні обмеження, листів у нашій редакційній скриньці, на щастя, не поменшало. Спасибі працівникам пошти і нашим листоношам, які теж, як багато інших надвідповідальних структур, трудилися у цей непростий період.

Карантин, який триває в Україні через поширення коронавірусу, адаптує надання поштових послуг до умов карантину. Ми хочемо, щоб обмеження, пов’язані з карантином, не стали приводом для соціальної ізоляції. В даних умовах як ніколи важливо залишатися на зв’язку, стежити за новинами через ЗМІ. Тому АТ «Укрпошта» пропонує скористатися послугою онлайн-передплати на ІІ півріччя 2020 року, яка розпочата з 7 квітня поточного року.
Оформлення онлайн-передплати займе до 5 хвилин часу. Необхідно зайти на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити», обрати потрібне видання, додати його «у кошик», натиснути «оформити замовлення». Обов’язково зазначити поштову адресу, на яку здійснюватиметься доставка обраних видань, та розрахуватися за оформлене замовлення платіжною карткою. Приємністю є те, що комісія за операцію оплати зі споживача додатково не береться.

Бо вже скільки себе пам’ятає наш шанований передплатник Петро Миколайович САВЧУК – він постійно передплачує нашу газету. Надсилає відгуки, ділиться враженнями, а також, поки Бог дає сил, пише прозу та поезію на злободенні й болючі теми для кожного українця. Небайдужість до всього, що відбувається в державі загалом, спонукає братися за папір і друкарську машинку. Хоча, зізнається пан Петро, здоров’я вже давно підводить. Та, незважаючи на всі труднощі сьогоднішнього життя, він залишається з улюбленим виданням, за що ми йому щиро вдячні.

Хто іще з журналістів- ветеранів Хмельниччини може похвалитись таким життєвим довголіттям, як Борис Людвигович Долинський, якому навесні виповнилося 95 років, і Тадеуш Адамович Михайловський, якому вже на підході 94. Вони обидва – з кістяка того старого, суто чоловічого колективу дунаєвецької районної газети «Ленінським шляхом», який під час їхньої роботи у 80-ті роки за вагомі творчі здобутки був відзначений Почесною грамотою і медаллю Президії Верховної Ради УРСР, зокрема, наклад газети досяг неймовірних 18 тисяч екземплярів (при чисельності населення району 80 тисяч). Отже, «їхня» районка була в кожному домі, кожній квартирі, кожній сім’ї.

У перший день літа під гарним сонечком (що нині рідкість) у Хмельницькій ЗОШ №21 відбулося відкриття спортивного майданчика. Хоч для обласного центру це вже звична процедура, оскільки за останні чотири роки в місті облаштовано двадцять п’ять нових майданчиків, та для шкільних спортсменів це подія особлива, бо у відкритті, крім міського голови та  батьків і вчителів, взяла участь Марина Бех-Романчук, віце-чемпіонка світу зі стрибків у довжину, випускниця цієї школи 2012 року. 

Події минулого тижня нагадали нам про «лихі» 90-ті, які проявилися, до того ж, у найогиднішій формі. Низка кримінальних шокуючих фактів мимоволі наштовхує на думку, що безпечно почуватися з простого люду не може ніхто.

У тому, що українська земля – найкраща у світі, мабуть, ніхто не сумнівається. Протягом століть на неї посягали монголи, татари, литовці, поляки, росіяни та ін. Проливали море крові, але наші пращури зуміли відстояти право на свою землю.  Тепер же доля української землі повністю залежить від нинішнього покоління.

У літній період – саме час готувати газорозподільну систему області до опалювального періоду, однак, критичні борги споживачів газу  не дають можливості в повній мірі розпочати першочергові роботи.

Терміни вступу до вищих військових навчальних закладів та подання документів у зв’язку з карантином цьогоріч продовжено, тож юнаки та дівчата, які мають бажання отримати військову, а заодно й цивільну спеціальність, ще мають можливість подбати про своє майбутнє навчання. Для цього слід лише звернутися до військового комісаріату за місцем проживання. Наразі відбір кандидатів відбувається із дотриманням обмежувальних заходів, надаються попередньо консультації за телефоном.

На яку підтримку можуть розраховувати фермери, дізнавались експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

Понад 40 поїздів далекого сполучення відновлюють свою роботу та вирушають відсьогодні по Україні. Вони охоплюють Київську, Вінницьку, Черкаську, Полтавську, Кіровоградську, Дніпропетровську, Одеську, Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Харківську, Сумську, а також неокуповані території Донецької та Луганської областей. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій. 

969 років після історичної дати вінчання, колоски пшениці знову прикрасили королеву Франції. У містечку Санлісі проходять дні вшанування пам’яті Анни Ярославни (Київської), яка вважається першим українським дипломатом у Європі. 

Україна опинилася в надскладній ситуації: поруч із боротьбою за здоров’я та життя людей, триває війна за незалежність і територіальну цілісність держави. Нова марка «Передова» є знаком вдячності тисячам медиків і військових, а в їх героїчних образах і представникам інших професій – пожежникам, водіям, продавцям, поштарям та багатьом іншим за відданість, сміливість та професіоналізм.

«З 1 червня контрольні пункти в’їзду-виїзду в районі проведення операції Об’єднаних сил переходять на літній режим функціонування та здійснюватимуть перепускні заходи з 06.00 до 20.00», - зазначається у повідомленні прес-центру штабу ООС .
Зокрема, на літній режим роботи будуть переведені:

Спілкуючись із Анатолієм МИХАЙЛЮКОМ на різні теми за чашкою прохолодного чаю (дуже доречного у літню спеку), важко було не помітити, як уникає він розповіді про себе. Натомість про господарство, село, земляків говорить з таким піднесенням. Людина, котра прославила рідний Кузьмин, зробила його квітучим, заможним, не хизується своїми заслугами і, наче залишаючись осторонь, говорить, як вважає, про головне.

Важкоатлет із Хмельниччини Дмитро Чумак став переможцем міжнародного турніру British International Open, який відбувся в англійському місті Ковентрі.

В Іннсбруці (Австрія), хмельничанка Марина Бех-Романчук другий рік поспіль виграє легкоатлетичні змагання Golden Roof Challenge, які входять до міжнародної серії Golden Fly.

У Запоріжжі відбувся чемпіонат України з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2004-2005 років народження. Участь у змаганнях, які стали відбірковими до чемпіонату Європи в Польщі, взяли більше 500 спортсменів.

…вкотре відбулося в музеї-садибі Анни Ахматової в селі Слобідка-Шелехівська.

У бригаді тактичної авіації імені Петра Франка, що дислокується на Хмельниччині, ранкове шикування 24 червня розпочалося з привітання та відзначення військовослужбовців, які повернулись зі сходу.

Громадська організація «Ми діємо для розвитку громади» спільно з Ярмолинецькою центральною районною бібліотекою продовжує інформувати громади про реформу децентралізації.

Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб (далі – підприємств), які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштуваннях людей з особливими потребами.
Детальніше про це ведемо мову із заступником директора Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Іриною НІДЗІЙ.

У приміщенні Кам’янець-Подільської міської ради вирує життя. На першому поверсі в електронній черзі проводять прийом громадян, з папками і паперами в руках по кабінетах діловито сновигають кам’янчани, а про себе відзначаю, що більшість із цих людей віком ледь за тридцять. Їй-бо приємно бачити струнких сучасних чиновників без животів і засалених краваток та інколи трапляються такі представники прекрасної статі, що голова йде обертом, не встигаю розглядатись на всі боки. Ех! Якби ж то автору цих рядків та скинути років тридцять…
Раптом, на сходах, помічаю міського голову Михайла Сімашкевича, той заклопотано кудись прямує.

Перед зустріччю голова Розсошанської ОТГ Василь Дячок попросив: «Говорімо не про успіхи, а про проблеми, які заважають. Так буде цікавіше вашим читачам і моїм колегам».
Особисто мені такий підхід сподобався. Я вихований у часи, коли в суспільстві інструментами вдосконалення вважалися критика і самокритика.
А тепер на різноманітних тренінгах, праведених за гранти, інструктори вчать тільки бахвалитися. Зробив на копійку, а верещи про це так, щоб тебе було чути на весь світ.

І що вже за вдача така? Зачаруєшся! Завжди привітна, усміхнена, відкрита, щира. А багатогранність цієї унікальної жінки взагалі вражає. Візьме листочок, а він – забуяє на підвіконні розкішним вазоном, візьме спиці чи гачок і нитку – такі шедеври з-під її рук народжуються – найвідоміші дизай- нери позаздрять. Доручили очолити колектив відповідальної служби – на відмінно справляється. Хоч часом і жартує, що за податкову заміж вийшла, бо ніколи їй не зраджує, майже увесь час на роботі проводить, та й у відпустці забула, коли була.
Світлана Петрівна ПАВЛЮКІВСЬКА, керівник Ярмолинецької ДПІ Дунаєвецького управління ГУ ДФС у Хмельницькій області, роботу свою, якій присвятила уже більше двох десятків літ, любить, а колектив, стверджує, у неї найкращий.

Нещодавно на території комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» приземлилося шість літаків малої авіації з різних куточків України. Як зазначили самі пілоти, вони мали завдання оцінити можливості та перспективи летовища. Наступного дня проводили тренувальні польоти, опісля яких льотчики сказали своє вагоме слово щодо повноцінного запуску малої авіації, що стане першим серйозним кроком до повного відновлення роботи аеропорту.

Черговій сесії Хмельницької обласної ради передувала протестна акція під стінами головної адміністративної будівлі Хмельниччини. Її ініціювали майже сто водіїв екстреної допомоги.
Доведених до відчаю людей можна зрозуміти. За каторжну роботу у три зміни без свят і з «плаваючими вихідними» вони отримують на руки трохи більше 3,5 тисячі гривень. Оклади настільки мізерні, що про них навіть соромно говорити — 2080 гривень.
Від «реформи», присланої з-за океану «великими білими братами» Уляни Супрун, потерпають не тільки туземні пацієнти, а й працівники медицини.

Ніч із понеділка на вівторок, напевно, стала однією з найтемніших для України, хоч більшість наших громадян цього й не помітила. Її можна порівняти хіба що з ночами загибелі наших захисників в Іловайському котлі, Дебальцівському оточенні та з останньою добою оборони Донецького аеропорту. І всі ці події — і давні, і теперішні, хоч і відбувалися далеко одна від одної, та міцно пов’язані між собою... кров’ю українців.

Українське село на Хмельниччині із грецькими Афінами поєднав унікальний подільський розпис, який відтепер прикрашає стіну однієї з місцевих шкіл древньої Еллади. Розмалювала її українська художниця Елеонора Петровська.
Про це розповіла заслужена артистка України, радник міністра культури Анжеліка Рудницька, яка активно сприяє відродженню самчиківського розпису. Вона, зокрема, зазначила, що відкриття розписаної самчиківкою стіни у грецькій школі № 86, яка розташована у районі Кіпселі в Афінах, стало подією для учнів та вчителів. Директор навчального закладу Наталія Канело із задоволенням зібрала малюків, котрі разом із гостями нанесли завершальні штрихи розпису. Тож відтепер стіна створюватиме приємний затишок і тішитиме очі дітей.

Усі б так відзначали 50-річчя! Як-от народний аматорський театр Віньковецького районного будинку культури — блискучою грою у відомій п’єсі Олексія Коломійця «Фараони». Прем’єра відбулася у травні, але донині глядачі вдячно згадують акторів, режисера і всіх, задіяних у виставі. І так сподобалася віньківчанам вистава, що на початку червня актори повторили її, так би мовити, «на біс». І знову був абсолютний аншлаг, і море вдячних глядацьких оплесків.

Просторий зал бібліотеки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії був ущерть заповнений: члени ОО НСПУ, працівники обласного літературного музею та педагогічної академії провели захід, приурочений пам’яті поета Миколи Федунця «Ти … Словом став, якому жить».

Упродовж двох днів на хмельницькому стадіоні “Поділля” представники 28 міст, районів та об’єднаних територіальних громад змагалися на спартакіаді школярів області з легкої атлетики.

Гаряча телефонна лінія із заступником Хмельницького міського голови Анатолієм НЕСТЕРУКОМ перетворилася на щире спілкування з пресою, бо дзвінків від людей було мало, а запитань у преси – достатньо. Ось відповіді на окремі з них.

Пам’ять про героя з Хмельниччини, комбата 72 окремої механізованої бригади Андрія Жука, увічнили в камені неподалік Волновахи.

На вшанування полеглих бійців 72 окремої механізованої бригади (омбр) та освячення пам’ятника майору Андрію Жуку «Мауглі»(народився і виріс у селі Кам’янка Городоцького району Хмельницької області) побратими приїхали здалеку: з Херсона, Одеси, Запоріжжя, Кривого Рогу. Дехто – просто з фронту, з-під Мар’їнки і Пісків. Прибули також працівники Волноваського райвійськкомату, волонтери, представники місцевої влади. Віковічний степ завмер, дослухаючись до молитви колишнього батальйонного «батюшки» о. Василя та спогадів побратимів Героя.

Четвертий рік поспіль звертаємося до відповідних відомств щодо обліку населення в країні.

Мамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибку пташиною вдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А може, дощем на поріг упаду.

Ступила на подвір’я і наче в казку поринула. Біля млина з вітряком зупинилася підвода, хоч коника запрягай. А далі видніється ставочок, є й місток через гребельку. Навіть здалося, що довгодзьобі білі птахи зупинилися від подиву серед справжнього, не іграшкового, містечка, від якого віє теплом. І дізнаюсь, що це дерев’яне диво для онуків змайстрував Павло Загребельний.

Втомлені, виснажені, проте щасливі, бо нарешті – вдома. Десятеро дітей родини Сусляків повернулися в Україну. Нині вони під тимчасовою (допоки не з’ясується ситуація стосовно батьків) опікою бабусі, в Ярмолинцях.

Одним із головних викликів децентралізації є наповнення бюджетів об`єднаних територіальних громад. Але де ж на це можна вигідно взяти кошти?

Зізнаюся чесно, останнім часом мене від українських політиків починає нудити.

профспілкам у червні переглянути тарифи на розподіл газу
13 червня відбулася зустріч Профспілок газових господарств України з головою НКРЕКП Оксаною Кривенко, на якій обговорювався перегляд тарифів для газорозподільних компаній. Під час зустрічі Оксана Кривенко пообіцяла, що до кінця червня комісія перегляне збиткові тарифи на розподіл газу,   - відзначив голова Профспілкового комітету газових господарств України Сергій Копанічук.

Започаткований у Борисполі Міжнародний фестиваль ронделя «На берегах Альти» 17 травня відзначив перший ювілей — п’ять років. Його організаторами є Національна спілка письменників України, Бориспільська міська рада та Асоціація поетів-ронделістів України. Це було справжнє свято любові, творчості, краси.

Днями на території Ярмолинецького навчально-виховного комплексу, урочисто відкрили спортивний майданчик зі штучним покриттям.

…останнього дзвоника не в усіх школах нашої області прозвучала одночасно. В Староушицькій ОТГ це незабутнє свято для школярів відбулося майже на початку літа.

Ось уже впродовж 50 років допомагає своїм учням Віньковецька дитяча школа мистецтв.

Хоч які б міркування не висловлювалися з приводу сучасної медицини, Петро Брунарський, завідувач хірургічного відділення Волочиської центральної районної лікарні, районний хірург, залишається вірним переконанню, що в медицину треба йти лише за покликанням. Про це та про інше ми говоримо за чашкою чаю в кабінеті лікаря під час його перепочинку перед черговою операцією.

Думка про те, що розвиток суспільства міцно пов’язаний з розвитком медицини, має достатньо велику кількість прихильників. Бо, якщо медицина допомагає нам боротися за найдорожчу цінність – здоров’я, то при цьому надто важливо, які методи лікування, яка апаратура застосовуються. Переконаний у цьому й хірург відділення малоінвазивної хірургії Хмельницької міської лікарні Валерій Гринчук:

Минулого року, якраз незадовго до Дня медичного працівника, ми зустрічалися з новопризначеним головним лікарем Хмельницького обласного онкодиспансеру В’ячеславом Морозом, з яким вели мову про подальші плани розвитку закладу. Тож чи вдалося за цей час реалізувати задумане, і які завдання ставить перед собою онкодиспансер сьогодні – розпитуємо у керівника.

«Найкраще у світі місце – безсумнівно, моє село. Найдобріші, найщиріші, найорганізованіші і найпрацьовитіші люди живуть тут, – переконує сільський голова Богданівки, що на Волочищині, Ганна Ковальчук. – У цих словах, повірте, немає й краплі перебільшення.

Отак завжди. Бринить і бринить, то тихіше, то, наважившись, гучніше якась дивна мелодія. Часом печальна й щемка, а часом – весела й бадьора. Її важко відтворити, навіть важко визначити достеменно, у якому закапелку душі вона звучить. Але уже не уявляє життя без неї. Робить важкі буденні й набридливі справи, а на серці – cвітло, мов день на світанку народжується, і десь продовжує бриніти ота її струна. Тільки її, нікому не чутна й невидима. І ця струна кличе її до роботи. До особливого заняття, солодкого й бажаного, яке ні на що не проміняє.

Нещодавно у сесійній залі Хмельницької обласної ради відбулися урочистості з нагоди відзначення переможців ХІV обласного конкурсу науково-дослідних робіт за 2019 рік. Нині це найпрестижніший конкурс нашого краю, заснований облрадою, який мотивує виші Хмельниччини, окремих науковців на досягнення в науковий царині. Переконливі здобутки в цьому неформальному суперництві цьогоріч продемонстрував Хмельницький інститут соціальних технологій університету «Україна».

Уперше побачила Марину Фетісову у соціальному центрі обласного благодійного фонду «Карітас» із фотоапаратом у руках. Вона вправно зупиняла миттєвості святкового дійства для дітей з особливими потребами. Доводилося їй випробувати себе і у ролі аніматора, розважаючи підопічних соціального центру. Тоді й на думку не спало, що Марина вибрала геть іншу професію — психолога. Та й не здогадувалася, що вона, енергійна та життєрадісна, не може похвалитися своїм здоров’ям, бо є дзеркальною людиною.

«Проведена оцінка свідчить про те, що в Летичівській ОТГ існує низка проблем щодо забезпечення соціальних гарантій в освіті. Зокрема, в частині доступності потенційних споживачів до якісних освітніх послуг, стану забезпеченості освітніх закладів приміщеннями та підтримання їх у належному стані, укомплектуванні обладнанням. Спрямування бюджетних коштів переважно на виплату заробітної плати з нарахуваннями також не сприяє розвитку освітньої галузі та наданню якісних послуг громадянам», -- це коротке резюме з минулорічної перевірки Держаудитслужби в Хмельницькій області Летичівської громади. Звісно, це далеко не всі огріхи в тамтешній системі освіти. Є більш серйозні порушення і окремі, назвемо їх так, комічні ситуації.

Дівчинці лише п’ятнадцять. За «оренду» дитини хотіла сорок тисяч гривень. Втім «вдалому» плану завадили співробітники управління СБУ в області спільно зі слідчими Нацполіції.

Чергове засідання колегії облдержадміністрації стало найспекотнішим із тих, на яких довелося бути присутнім. І, звісно ж, справа не в літі, а в порядку денному. Його родзинкою, а точніше цвяхом у домовину так званих «реформ», стало обговорення проблем в енергетичному секторі.

У Національній академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького відбувся 27-й випуск офіцерів-прикордонників.

...Музика військового оркестру линула на плацу, захоплюючи в свої обійми молодих лейтенантів, які танцювали вальс. Музика торкалася сердець батьків випускників, і в них на очі набігали сльози, торкалася сердець викладачів та сивочолих генералів, і вони пишалися новим офіцерським поповненням, а в центрі дійства лейтенант Дмитро Рибак зробив пропозицію руки і серця Вікторії Пистишин, а вона перед усім особовим складом відповіла – “так”!

Кілька тижнів президентства Володимира Зеленського засвідчують, що здебільшого, як кажуть у народі, права рука не відає, що робить ліва.

Із цим, погодьтеся, і не посперечаєшся. Бо сила лише в єдності, коли розумієш з півслова, ділиш і радість, і сум, умієш підтримати і відстояти. Так говорить про свій колектив Валентина Сергіївна Харкова – начальник Летичівського центрального відділення поштового зв’язку. Вона щиро вболіває за кожного, намагається завжди з розумінням підходити до вирішення питань, і головне – ця мудра жінка ніколи собі не дозволяє навіть тон підвищити до колег. Повага, як каже пані Валентина, це дуже ґрунтовне й наповнене слово, з якого потрібно починати спілкування з людьми.

Минулої неділі вулиця Центральна в Правдівці, що на Ярмолинеччині, мала особливо ошатний вигляд, і це не дивно, бо тут відзначали свято вулиці.

Медаллю Святого Юрія Переможця нагородила подільського археолога Володимира Захар’єва Православна Церква України. Так вона відзначила його заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження національного християнства. За дорученням митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія цю місію виконав архімандрит Хмельницької єпархії Варсонофій.

Приємна новина: Укрзалізниця запускає новий швидкісний потяг сполученням «Чернівці – Генічеськ». Курсуватиме він з 30 травня по 7 вересня. Про графік руху нового поїзда повідомляє офіційний сайт Укрзалізниці.

У Хмельницькому стартував масштабний проект Fitness city, ініціатором якого виступила член відділення Національного олімпійського комітету в області, заступник начальника управління молоді та спорту міської ради Наталія Томусяк.

Представник Хмельницького фехтувального клубу Даніїл Мазур став призером етапу європейського циклу U-14 у литовському Каунасі за участю 55 юних шпажистів із десяти країн.

В’ячеслав Шаренко народився 1940 року в місті Кременець, що на Тернопільщині. В’ячеславу не виповнилося й року, коли розпочалася Друга світова. З перших днів його батько, офіцер Радянської армії, командир артилерійської батереї Василь Шаренко відправився на фронт, де незадовго загинув під Житомиром.

Хочу поділитися історією, яку мені довелося пережити. Розповім, як сільські жителі мають змогу відчувати на собі вплив медичної реформи.

Можна десятки разів нарікати на те, що жертвуєш вихідними, а то й відпусткою, що матеріал «не йде», або ж переживання за видрукуване розрослися до розмірів величезної гори і ти котрий день, тиждень не маєш спокою… І попри це ти сотні й тисячі разів подякуєш долі за професію, в якій знайшов себе, яку на жодну іншу не проміняєш.

Чи не вперше за останніх п‘ять років з часу початку реформи поліції цей правоохоронний орган опинився у центрі такого резонансного скандалу, причиною якого стало вогнепальне поранення в голову п‘ятирічного хлопчика у Переяславі-Хмельницькому, внаслідок якого він помер.

 «Немає лиха без добра», — твердить народна мудрість. Але в житті трапляється і навпаки. Зокрема, коли це життя підприємства, що належить до державного сектору економіки і працює на благо суспільства.

В рамках навчань "Північна фортеця" відбуваються тренування керівників області і районів, працівників держадміністрацій. "В нинішній час кожен мусить вміти захистити свою Батьківщину, бути підготовленим стати до лав українського війська - тим більше тут у нас, на кордоні з ворогом", - вважають перші особи Черніговської області, беручи безпосередню участь у навчаннях з територіальної оборони.

Понад 12 тисяч гектарів сільгоспугідь, які використовувалися без оподаткування, виявили фахівці Державної фіскальної служби Хмельницької області під час проведення операції «Урожай».

У кожній громаді є люди, які тримають на собі її життя. Там, де людина бажає жити і ростити дітей, мають бути сприятливі умови. Моє село з-поміж інших завжди вирізнялось як заможне і люди в ньому жили краще за сусідів. Та нам, ще й на місцевих медиків щастить.

Металургійне підприємство в нашому, погодьтеся, аграрному краї — таки дивина. А жінка на його чолі — подвійне диво. В наш непростий для промисловості час і чоловіки важко дають раду бізнесу, то що вже казати, як ми всі звикли, про «слабку стать». Але вже два десятиліття спеціалізоване металургійне переробне підприємство ТОВ «Тін Імпекс» упевнено очолює Аліна СКОМОРОХОВА. «Подільські вісті» вирішили поспілкуватися з генеральним директором виробництва й мимоволі відчули, що тема жінка в бізнесі значно цікавіша, ніж просто бізнес і виробничі проблеми. Тому, даруйте, докладніше про номенклатуру продукції компанії кожен охочий може прочитати на сайті компанії, а ми поговоримо про жінку, яка очолює потужне промислове виробництво краю. Зустріч з керівником розпочалася на кілька хвилин пізніше запланованого: вона завершувала перемовини з китайськими виробничниками. Тому перше запитання було спонтанним:

Як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС довелося доводити, що він не самозванець.

Кажуть, з роками біль переживань, утрат минає. Проте для Миколи Деркача його душевна і фізична рани лише роз’ятрюються, наче повними пригорщами сиплять на неї сіль. Це триває довгими роками, відколи черстві чинуші із владних кабінетів брудними черевиками наступили на його життя. А далі вже бюрократична машина зачепила й поволокла невинну людину, забираючи в неї останні сили.

Стимулює такі настрої  і те, що молодий спеціаліст, повернувшись в Україну із закордонним дипломом, вигідно вирізняється з-поміж своїх «українських» колег в очах роботодавців. Але перебування за кордоном це не лише шанс удосконалити володіння іноземною мовою і здобути нові враження, але й  можливість для особистого зростання та пізнання  своїх можливостей.

Нічого, як кажуть, особистого, але наші намагання у будь-якій ситуації схитрувати й обманути державу хай на копійку деколи викликають огиду, чи не знати як точніше можна це бажання назвати. Звісно, як держава до нас, так і ми до неї — вагомий аргумент. Ще можете нагадати мені, що, мовляв, ніхто ту саму державу не примушував кілька років тому всім щедро роздавати субсидії й обіцяти мало не золоті гори. А тепер, коли  з’явилися натяки на монетизацію субсидій, і, зрозуміло, з державного бюджету ніхто не зможе перекидати кошти прямо у кишені газових й енергетичних компаній, відразу потреба у більшій кількості субсидіантів відпала? Отож бо.

Пленарне засідання дев’ятнадцятої сесії Хмельницької обласної ради було діловим.  На відміну від народних депутатів, які фактично розпочали передвиборну піар-кампанію, представники нашого законодавчого органу розв’язували нагальні проблеми у правовому полі і у коректний спосіб. Їх згуртувало почуття відповідальності. Це радує. Коли море штормить, на кораблі потрібен лад. Хоча в’їдливих реплік, що вносили пожвавлення у роботу вистачало.

Детальніше читайте в № 27 від 21 червня.

Анонсоване підвищення ціни на газ для населення на 60-70 відсотків стане логічним продовженням ліберальної політики нинішньої влади. Прем’єр Володимир Гройсман в контексті цього питання заявив, що мова йде про «справедливу ціну на газ». Слово «справедливість» Гройсману краще викреслити зі свого лексикону, тим паче в розрізі питання ціни газу і його, даруйте, фізії, яка, здається, скоро не буде вже поміщатися в телевізор.

Прем’єр-міністру України  В. Б. Гройсману
Голові                                                                                                                                                                                              Хмельницької обласної державної адміністрації В. М. Лозовому
Голові Хмельницької обласної ради М. В. Загородному
Начальнику головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області В. М. Василенку
Директору Центру розвитку місцевого самоврядування у Хмельницькій області  С. В. Яцковському
КОЛЕКТИВНИЙ ЛИСТ

Біжу недавньої дощової днини на роботу, поспішаю. В одній руці парасоля, в іншій сумка, ще й примудряюсь по телефону говорити. Аж раптом чую: «Доню, можна тебе на хвилинку?». Оглядаюсь: за кіоском з пресою, що неподалік зупинки «Обласна філармонія», на лавочці сидить бабуся. На вигляд років із 75, доглянута, не спита, біля неї велика картата сумка. Підходжу. «Я так їсти хочу, так давно крихти хліба в роті не мала, — слізно просить. — Купи мені батона». Серце стиснулося від жалю, продуктовий магазин за два кроки, тож біжу. Вслід мені бабуся вигукує: «Два!». Купую два батони, приношу, віддаю. Очі пенсіонерки наливаються слізьми: «Щиро дякую тобі… Я така голодна! А купи мені ще ковбаси. «Любительської»! 300 грамів, — коли я відійшла від неї на два кроки, додала: тільки «Любительської», 300 грамів. Ні — 400!».

Негода вівторкового вечора, що вирувала частково в області, встигла натворити лиха. Спеку змінили рясні дощі і розряди блискавки. Фото та відео негоди щедро зарясніли у соцмеражах подолян. Але, окрім красивих пейзажів, сипонуло небо й клопотів.

Квартплата та вивіз сміття дорожчають у 1,5-2 рази
Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» мав запрацювати ще кілька років тому. «Подільські вісті» писали, що він передбачає відмову від жеків і перехід обслуговування наших будинків до управляючих компаній. Ще тоді влада закликала: створюйте об’єднання співвласників, самостійно керуйте своїми будинками, інакше — призначимо управителів «зверху». Але, як у нас зазвичай і відбувається, цього ніхто не почув. З одного боку — ліньки: всі вже звикли до сякої-такої роботи жеків. З іншого — створювати об’єднання та господарювати самотужки економічно вигідно лише в нових будівлях. У старих же — надто великий фінансовий тягар лягатиме на плечі мешканців.

Мудру й доброзичливу Надію Рудько в її рідному селі знають не лише дорослі, а й малі. Не оминає її оселю дітвора з колядками й щедрівками. А ще, мабуть, найчастіше навідується листоноша, яка приносить їй листи. І 80-річна Надія Гнатівна, отримавши звісточку від рідних чи знайомих з різних куточків України, не гаючи часу їм відписує.
— У молоді роки у мене було шістнадцять адресантів, а нині лише шість, — зауважує пенсіонерка.
І надісланий лист у редакцію якраз став приводом для нашого знайомства. Бо для самотньої Надії Гнатівни уже довгі роки газета залишається і порадницею, і розрадницею. Навіть у найскрутніші часи жінка не відмовлялася від передплати часопису.

Такою заявою ошелешила мене адміністратор закладу, що так усім полюбився, «Дитяча планета». Проте все по порядку.

За красу природи і сприятливий мікроклімат каньйон річки Ушиці небезпідставно називають «Подільською Швейцарією», столицею якої неофіційно вважають село Миньківці. Мабуть через те, що тут два століття тому графом Ігнацієм Сцибором Мархоцьким була проголошена держава. Зі своїми кордонами, грошима і судочинством. Нинішні жителі Миньковець і навколишніх сіл пишаються своєю історією. Після реформування громад у ОТГ та старостати вони одержали шанс відродити легенду у новій якості, як самокеровану і успішну територіальну одиницю.
Чи вдається їм задумане? Про це розмова зі старостою Миньковець Наталією ОЛІЙНИК.

Жило собі та розвивалося  місто — Хмельницький. А поруч поживало таке собі село — Лезневе. І так вони активно розбудовувалися, що злилися докупи. Містянам почесно: збільшився їхній населений пункт на кілька тисяч люду. Й колишнім селянам приємно: тепер вони мешканці обласного центру й до них дістануться комунальні блага цивілізації. Щоправда, із цим поки дещо сутужно: каналізаційне господарство залишилося — як за часів царату.

Хто заплатить за неіснуючі борги, і як вдалося перетворити газову “трубу” в інструмент для генерації боргових зобов’язань? Як в газотранспортній системі надули міхур на мільярд доларів?
“Укртрансгаз” 24 травня повідомив, що заборгованість всіх учасників газового ринку за надані їм послуги балансування газотранспортної системи перевищили 25,5 млрд. грн. Цифра дана станом на 1 травня 2018 року, і швидше за все, в подальшому вона буде ще збільшена. До цих пір заборгованість за послуги балансування перед “Укртрансгазом” тільки росла. Станом на 1 січня 2017 року вона становила 7 млрд. грн, а через рік, станом на 1 січня 2018 року - вже 20 млрд. грн. Тепер - 25,5 млрд. грн, тобто без малого мільярд доларів США.

Далі - про неіснуючі борги читайте - https://biz.censor.net.ua/resonance/3070241/kak_v_gazotransportnoyi_sisteme_naduli_puzyr_na_milliard_dollarov

Полюбляють дорослі хлопчики великі залізяки. Це довів ще Ленін, видряпавшись на броньовик і ставши після цього вождем Росії. Його приклад наслідував Єльцин: заліз на танк — вже президент. Петро Порошенко помітив цю прикмету чи тенденцію та видерся на бульдозер. Бачите, теж очолив державу. Не знаю, чи є наразі президентські амбіції у нашого прем’єра Володимира Гройсмана, але, коли він приїхав з інспекцією доріг на Хмельниччину, не втратив нагоди видертися на машину, що вкладає асфальт.

Мій батько, Михайло Львович, народився в переддень Дня журналіста. Із 67 років життя майже сорок віддав цій улюбленій професії. Тридцять п’ять із них пропрацював у редакції газети «Радянське Поділля» і її правонаступниці — «Подільських вістях». У цій же редакції деякий час пропрацювала і моя мати — Валентина Костянтинівна, яка теж словом, пером і мікрофоном служила людям. Обіймала посаду секретаря обласної організації НСЖУ.
Тож, перебуваючи в залі Хмельницької обласної ради з нагоди вшанування своїх колег, я, журналіст із сорокарічним стажем, вирішив поглянути на урочистість очима своїх батьків. Із вдячності.

Сьогодні з новою силою зажевріла надія, що Українська церква нарешті відновить свою канонічність, украдену колись єдиновірним сусідом і «братом», та отримає визнання інших православних церков.

31 травня 2018 року перестало битися серце Яна Домініковича Козельського, редактора Старосинявської районної газети «Колос», літературознавця, етнографа, краєзнавця, перекладача.

За фактами несанкціонованого втручання в ЕОМ під час масштабної кібератаки відкрито до тридцяти кримінальних проваджень. Про це повідомив директор департаменту комунікацій Національної поліції України Ярослав Тракало. За його словами, працівники кіберполіції надають консультації у цілодобовому режимі щодо того, як уникнути інфікування вірусом.

Редколегія та профком редакції обласної газети «Подільські вісті» затвердили програму конкурсу на передплату газети на 2017 рік. За його умовами:
1. Начальники районних відділень зв’язку за виконання і перевиконання плану річної передплати газети «Подільські вісті» районом, містом диференційовано преміюються грошовою винагородою у сумі від 7 до 12 тисяч гривень.
2. Начальники селищних та сільських відділень зв’язку за виконання і перевиконання плану річної передплати в їхньому регіоні, диференційовано преміюються грошовою сумою від 1 до 5 тисяч гривень.
3. Кращі листоноші та оператори у разі виконання і перевиконання плану річної передплати отримають грошові винагороди від 250 до 1 тисячі гривень.
Окрім того, за підсумками конкурсної комісії редакції листоношам-лідерам передплати на газету «Подільські вісті» будуть передані: велосипеди, електричні обігрівачі, чайники, плитки, чайні сервізи та інші цінні подарунки.
Підсумки конкурсу будуть підбиті у липні  2017 р.
Бажаємо всім листоношам впевненої перемоги!

З цією людиною приємно спілкуватися завжди. Здається, він ніколи не буває роздратованим чи засмученим. Завжди готовий вислухати та прийти на допомогу. Його невидима аура – це суцільний оптимізм та життєлюбність. У той же час він – вимогливий, принциповий керівник, якого поважають і люблять підлеглі.
— Він у нас справедливий, — так кажуть люди. – Якщо когось і критикує, то за діло. Бо сам – взірець порядності у роботі, обов’язковості та самовідданості.
 Йдеться про Віталія Тадеушовича Світану, який днями відзначив шістдесятилітній ювілей.

Вимоги до підвищення культури та якості аграрного виробництва зростають усе стрімкіше і стрімкіше. Передові компанії світу на хвилі сучасного технологічного сплеску та великих можливостей розробляють інноваційні патенти в різних сферах сільського господарства – аграріям треба тільки встигати їх впроваджувати. А це не так просто, адже в процесі живої практики завжди виникають питання та неоднозначні ситуації. Тому дуже важливо, коли компанія-виробник організовує спеціальні заходи для аграріїв, де в теорії та на практиці проводить навчання за використанням своїх продуктів. Одним з таких потужних проектів є відома «Майстерня Аграрія» компанії «Сингента». 17 червня 2016 р. вона була проведена в навчальному Агроцентрі «Сингента» – «Оболонь».

Кажуть, що села, міста, підприємства, як і люди, мають свою  долю. Якщо таланить, то під щасливою зіркою  родився. Якщо ж ні, то фортуна  — чужа тітка.  І все ж, погодьтеся,  багато залежить від того, хто і як сприймає такий хід подій. Песиміст сидить й на  все нарікає. Оптиміст закочує рукави, мовляв,  дожидай долі, то не матимеш і льолі. У Суслівцях Летичівського району керівники ТОВ «Агрохолдинг 2012» і «Промінь» — прихильники останньої життєвої концепції: працюй небоже, то й Бог допоможе.

 

Красилівщина завжди була відома й нині славиться вправними господарями на землі, які знають ціну їй та людській праці. На відміну від деяких інших районів, тут традиційно збирають одні з найвищих врожаїв, справно та своєчасно розраховуються з пайовиками, дбають про збереження родючості ґрунтів незалежно від того, чи це невелике фермерське господарство, чи потужний сільгоспвиробник.

30 червня минає 110 років від народження Прометея українського визвольного руху, його очільника і Провідника, без якого неможливо уявити Українську Повстанську Армію – Романа Шухевича. Син відомого адвоката, успішний бізнесмен – мав свій рекламний бізнес, високоосвічена людина – закінчив Львівську політехніку, чемпіон серед юніорів із легкої атлетики і плавання у довоєнній Польщі. Життя стелилося перед ним «килимовою» доріжкою. Та «сите» життя було не для нього, коли у неволі був рідний край. Тож не вагаючись, «проміняв» його на «принади» повстанського побуту – автомат і криївку,  заради того, щоб Україна була незалежною, соборною державою. Про останні дні Провідника і про те, як пов’язала доля командира УПА з Поділлям, Хмельниччиною, читайте з уривка трилогії Петра Воробея  «ЗАГРАВА», яка через місяць виходить у чернівецькому видавництві «Букрек».

або Ігри у «круть-верть» на найвищому рівні

У Красилові відбулося виїзне засідання за участю голови Хмельницької обласної ради Михайла Загородного, депутатського корпусу, керівників підприємств та установ.