Хоча цьогоріч кількість  позаоблікового використання газу значно зменшилася, порівняно з минулими роками, все ж, з початку року АТ «Хмельницькгаз» виявлено 36 фактів незаконного споживання газу.

Які перспективи та ризики нової програми Мінкультури й Офіса Президента щодо відродження пам’яток?

55 мільярдів гривень на 130 тисяч пам’яток за чотири роки — це амбітний план Міністерства культури та інформаційної політики для порятунку культурного надбання. Відомство розпочинає національну програму «Велике будівництво». Міністерство культури формує експертну раду, яка відбиратиме пам’ятки, що потребують першочергового відновлення. Як зазначав на брифінгу очільник відомства Олександр Ткаченко, до бюджету-2021 планують включити близько сотні об’єктів нерухомої спадщини, на відновлення яких слід виділити 10—15 млрд грн. Реалізацію програми затвердив Президент України в указі щодо розробки та реалізації заходів з підтримки культури та культурної спадщини, розвитку креативних індустрій і туризму в межах «Великого будівництва».

Разом з пам’ятками планується відроджувати все дотичне до культурного надбання: бібліотеки та клуби (стануть центрами культурних послуг), туристичну інфраструктуру, щоб гостям було де поїсти та відпочити біля пам’ятної локації, народні промисли, мистецькі школи, кінематограф тощо.

За словами Ткаченка, йдеться не лише про реставрацію, а про наповнення новим змістом музеїв, замків, театрів, палацових комплексів, щоб культура не просто ожила, а й наповнювала бюджети місцеві і державні, щоб, зрештою, запрацювала креативна економіка. Та експерти у відповідь на плани Мінкультури радять спочатку відродити те, що занепадало роками.

Завершується збирання ранніх зернових та зернобобових культур, проте урожайність нижча минулорічної. 

Карантин в Україні подовжується до 31 жовтня 2020 року. Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов’язано з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби. 

Польща, Іспанія, Німеччина, Словаччина, Литва, Болгарія і, звісно, ж Україна – гастрольна сімка Кам’янець-Подільської народної дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик» під керівництвом заслуженого працівника культури України Івана Нетечі. Творчими здобутками цього виняткового колективу пишається нині не лише рідне Поділля, а й вся країна. Адже за час своєї сорокарічної діяльності «журавлики» зробили надзвичайний внесок у розвиток хорової музики України та культурно-мистецького поступу зарубіжжя.

Новий чемпіонат України з футболу в другій лізі розпочнеться 6 вересня. Визначено склад груп «А» і «Б» . Хмельницьке “Поділля”, як і в попередні роки, потрапило до групи «А», де гратиме 14 клубів.

Хмельницька легкоатлетка Марина Бех-Романчук виступила на змаганнях «Bauhaus-Galan» – етапі «Діамантової ліги» у Стокгольмі.

А як все було добре, поки не йшли дощі. Сільський голова іноді навіть залишав своє авто і з гордо піднятою головою ходив селом, пригощаючи зустрічних чоловіків дорогими цигарками, а всім жінкам обіцяв щастя, попереджаючи, що його треба трохи почекати.
І тут пішли дощі.

Володимир Шевченко добре знаний у Подільському краї та за його межами як журналіст, письменник і краєзнавець. Народився він 21 серпня 1940 року в селі Ганнівка Дунаєвецького району в селянській родині. Після десятирічки працював вагарем МТС, обліковцем рільничої бригади, завідувачем сільського клубу.

Резонансний випадок стався 19 серпня в мікрорайоні Озерна в обласному центрі – на світанку (приблизно о четвертій ранку) біля багатоповерхівки (по вул. Кармалюка, 4/2) відбувся зсув грунту, який зафіксували камери відео- спостереження.

І це вже незмінна традиція в обслуговуванні у кожному відділенні поштового зв’язку чи то в обласному центрі, чи у віддаленому селі району. На сьогодні Укрпошта є незмінним лідером за якістю обслуговування та кількістю послуг, якими користуються уже роками жителі краю.
Отож і необхідність у розширенні відділень – очевидна: йти в ногу з часом, пропонуючи клієнтам щоразу нові послуги, а також ставати більш мобільними в роботі – головне завдання працівників Укрпошти. Саме так вважає Ірина Вельська, начальник нового відділення №24, яке розпочало свою роботу 25 серпня в мікрорайоні Озерна (проїзд П. Мирного, 7) в обласному центрі.

Уже традиційно напередодні Дня Незалежності Духовна рада міста ініціює проведення міжконфесійного молитовного сніданку. Та через карантин  цьогоріч вп’яте його провели у Мистецькому дворику, що в обласному центрі, просто неба. На цьому зібранні були присутні волонтери, військові, представники засобів масової інформації, громадських організацій.

У хмельницькому громадському транспорті в тестовому режимі почали працювати валідатори – пристрої, що зчитують/перевіряють дані, записані на електронних носіях. Це дозволяє громадянам, котрі мають право на безкоштовний проїзд, зручно пересуватись містом, використовуючи свій квиток.

У Перегінці, що на Ярмолинеччині, відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини, побудовану в рамках програми «Доступна медицина» вартістю 6 мільйонів гривень.

Святкування найголовнішого державного свята — Дня Незалежності — залишило у душі гіркий присмак. Склалося враження, що одне і те саме свято відзначалося у двох різних світах. У першому — офіційно, причепурено і, можна сказати — безжурно. Ні-ні, я зовсім не проти оптимізму й віри у щасливе майбутнє. Як, зрештою, загалом не проти сучасної української музики. Але коли біля мурів Софії Київської весело виспівували артисти, за якийсь кілометр звідти у колоні на Марші захисників крокували скорботні матері з фотографіями своїх синів, які віддали життя за свободу нашої держави, то неминуче виникають думки про ціну і цінність незалежності.

Дунаєвецька ОТГ започаткувала загальнодоступний інструмент — інтерактивний бюджет шкіл.

Та вижити на неї — завдання надскладне, бо лише за комунальні послуги доводиться віддати чималу суму, а на додачу ще й ліки... Тож залишається скупа жменька мідяків, якими хіба що дзвеніти можна, міцно затиснувши в кулаці...

...

Кам’янець-Подільський — не лише загальновідома туристична Мекка України, а й привабливе для життя місто з розвинутою інфраструктурою, будівельною індустрією, промисловим виробництвом. Наразі тут здійснюють діяльність 7013 суб’єктів малого підприємництва, у тому числі 2062 — юридичні особи та 4951 — фізична особа — підприємець, 53 суб’єкти середнього підприємництва.
Як їм працюється в умовах карантину, пов’язаного із загрозою поширення коронавірусної хвороби, чи суттєво вплинула ця вимушена блокада на економіку, які заходи вживаються на підприємствах для надолуження втраченого у перші «карантинні» місяці? Про це та інше розмова з директором департаменту економіки міської ради Майєю ГУРСЬКОЮ.

Відтепер школярі Ясенівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, що на Ярмолинеччині, не лише з комфортом добиратимуться до школи, а й матимуть змогу їздити на екскурсії, змагання, зустрічі. Минулого тижня шкільній родині вручили новенький автобус. Вітали їх зі знаковою подією заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Ткачук, голова районної державної адміністрації Василь Гуменюк, голова районної ради Володимир Безушко, начальник відділу освіти Валентина Хоптова, а також сільський голова Василь Трач.

У Полтаві СБУ блокувала діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, який «обслуговував» низку підприємств реального сектору економіки зі столиці, Київської, Полтавської та Хмельницької областей.

Завдяки сервісу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», в особистому кабінеті представники бізнесу мають можливість онлайн здійснити перевірку митної декларації, отримати інформацію щодо класифікації товарів, рахунків для сплати митних платежів тощо.

У Києві на мурах Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря відкрили оновлену Стіну пам’яті загиблих героїв російсько-української війни.

У Кунчі збирання врожаю почалося пізніше, ніж передбачали. Але погода врешті-решт зглянулася на хліборобів за їхню важку і самовіддану працю. Сонячна і безвітряна вона сприяла збиранню ранніх зернових.

У небі над Бразилією вченим вдалося зафіксувати надзвичайно рідкісну блискавку, яка вистрелила променем на  сімсот десять кілометрів.

Голова Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади за п’ять років роботи своїм прикладом довела, як можна працювати ефективно й результативно на користь людей. Сьогодні ця громада є однією з кращих на Хмельниччині. Добилися успіху, бо лідер сильний, згуртована потужна команда однодумців.
Дунаєвецька міська ОТГ пройшла достойно процес децентралізації, взявши курс на розвиток – на сьогодні тут є чим похвалитися, однак є ще до чого прагнути. Труднощів Веліна Владиславівна не боїться, бо все приходить із досвідом, за кожним рішенням – новий здобуток, нові перспективи для людей. Тож саме про досягнення за роки функціонування об’єднаної громади наша розмова з її головою Веліною ЗАЯЦЬ.
– Здавна повелося, що в кращої господині завжди порядок у дворі та оселі, а для голови громади – це звичайно ж, лад у всьому житлово-комунальному господарстві. Веліно Владиславівно, саме цей сектор зазвичай потребує найбільше сил і фінансування, але ви разом із командою зуміли охопити майже всі його сфери. Розкажіть, будь ласка, про здобутки.

Час швидкоплинний, і про це особливо часто говорять люди, які зайняті розв’язанням проблем громади і які день у день намагаються реалізувати якомога більше задумів. Серед них і Ніла Островська, голова Красилівської об’єднаної територіальної громади, яка ділиться розповіддю про здобутки рідної громади і про труднощі, які доводиться долати.

Літні канікули — пора розваг та відпочинку для дітвори. Однак шестикласниця Христина вирішила провести вільний час із користю — спробувати себе у ролі волонтера.

Оця, майже столітня хата в селі Ставниця на Летичівщині, завдяки таланту своєї господині, опинилася в центрі уваги усього села і кожного подорожнього.

Скільки радості і смутку пережито, скільки історичних і життєвих віх пройдено. Та, долаючи всі перешкоди, не зламалася, вистояла і дожила до такого поважного віку. Любов до ближнього, непохитна віра, взаєморозуміння і взаємовиручка, безмежне всепрощення і щира українська душа допомагають у скрутну хвилину долати всі труднощі та випробування.

І які події він у житті не переживав, не припиняв писати свої вірші. Чуттєві, іноді – досить сміливі, проте щирі, бо серце обманювати не може, в кожному рядку – його маленька сповідь – про життя, сум і радість, а також про Україну, за яку душа найбільше болить…
Володимир Ярашев – давній друг «Подільських вістей» – почав писати поезію ще в шкільному віці, тож за роки назбиралося чимало рукописів, якими радо ділиться з нами. Він дописує в «Політичні гойдалки», «Веселу ха-хату», «Цікаву сторінку» вже багато років, щоразу навідується до редакції зі свіжою поезією. Надзвичайно толерантний, тактовний і скромний, а головне – завжди привітний – пан Володимир з великою шаною ставиться до колективу газети, за що йому велика подяка.

Завершився чемпіонат України з футболу в першій лізі.

У Бучі, що на Київщині, завершився чемпіонат України з тенісу серед гравців до 18 років.

Його ім’я назавжди вписане в історію Хмельниччини. Минатимуть роки, зростатимуть все нові покоління, а Дмитро Гаврилович Литовка залишатиметься зразком справжньої самовідданості праці, зразком мудрого господаря, людини з великим серцем. Сьогодні йому згадується чимало епізодів з минулого, адже дев’яносто літ – це дорога, на якій довелося багато чого пізнати. Долав неймовірні труднощі та щиро радів успіхам, був щасливий здобутками і серце краялося болем за втратами… І все ж у кожній життєвій ситуації він виявляв величезну людяність, якою захоплюються всі, кому довелося спілкуватися з Дмитром Гавриловичем.

І це беззаперечний факт, адже ще з 1965 року – часу створення установи – вона значно розширилася, наповнилася великою когортою високопрофесійних спеціалістів, а головне – сьогодні тут знаходиться дороговартісне сучасне обладнання, на якому проводять експертизи та дослідження різних напрямів.
Чи знали ви, де досліджують тварин, хворих на сказ, чи діагностують африканську чуму свиней? А давно відоме ГМО, якого так боїться споживач, хто вишукує в продуктах? Чи, наприклад, де перевіряють молочну продукцію на наявність шкідливих домішок? Усі ці дослідження та ще багато інших проводять саме у Хмельницькій регіональній лабораторії.

Погодьтеся, що такого розвитку подій від сусідів-білорусів не чекав ніхто. Бо в Україні симпатиків бацьки, мабуть, не менше, ніж у самій Білорусі. І це при тому, що він протягом 26 років свого авторитарного правління не лише дбав про державну економіку, маневруючи між Росією і Заходом, але й ретельно зачищав у найжорстокіший спосіб будь-які паростки опозиції, навіть проросійської, вважаючи, що без очільників вона не загрожуватиме його владі.

Із сімдесяти прожитих років Петро Буджерак, житель Ізяслава, півстоліття присвятив  професійному бджільництву.

Про таких, як Василь Гаврилюк, говорять: «зробив себе сам». А розпочалося все майже три десятиліття тому, коли, повернувшись зі служби в армії у рідний Кам’янець-Подільський, почав шукати роботу. Проте знайти щось підходяще, за покликом душі, було не з легких.

Досить знаковим став 1991 рік для професора Подільського державного аграрно-технічного університету Анатолія Рудя. Саме у серпні 29 років тому, на день народження незалежної України, він відзначив і свій 45-річний ювілей, того року його було обрано завідувачем кафедри сільськогосподарських машин та механізованих технологій вишу, без перебільшення буде сказано, що саме з того часу розпочалася його плідна і активна науково-педагогічна діяльність.

Заглибитися в атмосферу козацької січі, відчути непоборний козацький дух, пройти козацький вишкіл — такі можливості відкриває для юних патріотів Подільсько-Волинська січ.

Нове про надання дозволу на застосування спеціального транзитного спрощення

Поліська митниця Держмитслужби повідомляє, що 12 серпня Уряд ухвалив постанову про надання дозволів на застосування спеціального транзитного спрощення, спільно розроблену Міністерство фінансів України, Держмитслужбою та експертами EU Public Finance Management Support Programme for Ukraine. Ознайомитись з документом можна за посиланням https://bit.ly/2PSjPJX

Кожного року, щойно закінчується черговий опалювальний сезон, підприємства теплокомуненерго області розпочинають підготовку до нового. Тарифи, за якими подоляни сплачують за послуги теплопостачання немаленькі, натомість, знову і знову чуємо про зростання боргів таких підприємств за постачання газу, а відтак, і про неможливість виконати підготовчі роботи в повному обсязі. Більше того, чекаємо, чи розпочнеться сезон взагалі.

До зустрічі з Андрієм Петринюком, головою Теофіпольської районної ради, спонукала подія, яка знайшла відгук у представників різних поколінь теофіпольців. А надто тих, які за будь-яких ситуацій чи обставин по-справжньому люблять свій унікальний край і пишаються ним.
– Андрію Васильовичу, 600 років із дня першої писемної згадки про Теофіполь, які нещодавно відзначили, – це ще одна сторінка в історії селища, і це певний підсумок роботи на благо теофіпольців.

Цьогорічні жнива виявилися для сільськогосподарського виробничого кооперативу «Поляна» складними і непередбачуваними. Затяжна холодна весна, проливні дощі у травні і суховії у червні. 

Ця історія чотири роки тому сколихнула Красилів. Військова прокуратура заарештувала директора агрегатного заводу Петра Королюка. Успішного керівника і самовідданого патріота. Абсолютна більшість людей, які особисто знали Петра Володимировича, як господаря і порядну особистість, не повірили неправді.

Неординарними рисами, особливими талантами має бути наділена людина, ім’я котрої  не лише на слуху, а й завжди супроводжується словами вдячності.

Мар’яна Мушинського, директора Віньковецького району електричних мереж, заслуженого енергетика України, і справді, як дорогого гостя, могли би гостинно приймати мало не в кожній оселі. І не лише тому, що більшості жителів району доводилося звертатися до нього з питань, пов’язаних із електропостачанням. Велике значення має ставлення Мар’яна Мар’яновича до людей – доброзичливе, привітне. Завжди вражає його непідробна готовність посприяти, допомогти, виручити.

Мати добрих сусідів — то велике благо, адже часто вони можуть замінити найближчих родичів, друзів і приятелів. Та випадає така удача не всім. Про це і пише в листі наша постійна читачка, жителька Старосинявського району. Розповідаючи про складні стосунки з сусідами, пані Олена просить поради. Зважаючи на те, що подібні ситуації можуть переживати й інші сільські жителі, поділимося ними через газету.

У контексті дослідження історії Божиковець Деражнянського району особливе місце посідає церковно-релігійна сфера життя божиківчан з часу заснування села. До речі, на подільських землях християнство в його православному конфесійному інваріанті було поширеним, як мінімум, з давньоруської доби. Власне тому ми й вирішили розпочати виклад духовної історії сільчан з моменту спорудження та освячення Божиковецької церкви преподобної Параскеви на початку ХVІІІ ст. Перебувала вона, як і більшість тогочасних православних храмів, у власності польського шляхтича католицького віросповідання.

І хоч радили вчителі здібному до точних наук хлопцеві неодмінно вступати до фізмату чи здобувати інженерний фах, проте й на йоту не вагався, адже з п’ятого класу, відколи став прислужувати священику в рідному храмі на Тернопільщині, точно знав – своє життя присвятить Богу і людям. Ось уже двадцять літ отець Петро Леськів проживає з родиною у Меджибожі. Нині він настоятель Свято-Миколаївської (Замкової) церкви, голова відділу молоді Хмельницької обласної єпархії православної церкви України. А ще з матушкою Іриною багато років ведуть дитячу недільну школу «Зерна добра». Скільки ж тих щедро посіяних ними зерен  рясно сходять добірним,  корисним, повчальним, добрим, вічним,  мудрим  у численних маленьких дитячих сердечках! «Якщо Бог дарував  життя, –  переконаний священик, –  то жити потрібно не лише для себе, а й неодмінно приносити користь людям, завжди роблячи добрі справи». 

Працівники управління стратегічних розслідувань Нацполіції в області спільно зі слідчими ГУНП у Хмельницькій області та колегами з УСБУ за процесуального керівництва прокуратури задокументували факти привласнення грошових коштів працівників головного управління Пенсійного фонду України в області та його територіальних підрозділів, передбачених на оплату праці.

Настільки проникливо перечитувати матеріали з улюблених рубрик «Подільських вістей» Ганна Василівна Ядуха з Вербки-Мурованої, що на Ярмолинеччині, вже звикла за роки. Та вона інакше й не вміє – бо це історії з життя звичайних людей, наших земляків, які мають непрості долі, проходять через сильні випробування, вистоюють у непростих обставинах, а головне – не здаються. Вона зі сльозами згадує молодих Героїв війни на сході, про яких дізнається на шпальтах часопису, завжди з особливим щемом читає матеріали добірок, присвячених до Дня Перемоги, бо серед загиблих на фронті є її батько, – ці люди віддали життя за нас і їх варто пам’ятати.

На вулиці Гарнізонній у  мікрорайоні Ракове, що у Хмельницькому,  на території колишньої військової частини виростає нове містечко пожежників. Вже не перший рік за сприяння обласної та міської влади  перетворюють колишній військовий об’єкт на затишний куточок для життя і відпочинку. Нещодавно ключі від нових квартир отримала двадцять одна родина, а ювілейний – сотий сертифікат на житло (саме стільки квартир зараз у містечку) припав водієві-рятувальнику з двадцятирічним стажем, учаснику АТО Павлу Ковтуну. 

Здається, кожну особливу політичну та резонансну подію нині розглядають під прицілом виборів. Так, потяг до зупинки «25 жовтня» з кожним днем лише прискорюватиме хід.

Контррозвідники Служби безпеки України викрили організовану групу на незаконному збуті іноземцям складових частин озброєння українських військових підрозділів.

7 серпня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

8 серпня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого комісія призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, 1441 перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в усіх 24 областях України. Своїх голів обиратимуть і всі 60 ОТГ Хмельниччини.

Жило собі приміське село Кунча тихо і мирно. Здавалося острівцем спокою у бурхливому морі теперішнього гармидеру. І раптом завирувало такими шаленими пристрастями, що невідомо, коли і як все вгамується.

Не могла собі уявити Катерина, що стане дружиною священника. Закінчивши університет, мріяла про викладацьку кар'єру. Проте невидима сила із рідного Харкова скерувала її у Вінницю. Там, у церкві, зустріла свого судженого, близького за духом, який закінчив духовну семінарію. Зумів Андрій Андрійчук завоювати дівоче серце своєю цілеспрямованістю, амбітністю та чуйністю до ближніх. І не дивно, що він обрав у житті нелегку стезю — дбати про скривджених долею та тих, хто опинився за межею бідності.

Цьогорічна ситуація у зв’язку з пандемією посіяла паніку і серед випускників шкіл, і бакалаврів, та найбільше хвилюються, звісно, батьки. Чимало читачів просять розповісти про зміни умов вступу до вишів у 2020 році. Багато листів стосуються зниження прохідного порогу ЗНО: когось це обурило, когось потішило. Дехто стверджує, що можливість не здавати ДПА збільшила кількість медалістів у школах. Немало подолян  стривожені, що вступ за квотами до закладів вищої освіти абітурієнтів із тимчасово окупованих територій Криму, Донбасу та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, залишить менше шансів дітям, які не підпадають під жодні квоти, проте здавали ЗНО, повністю присвячували себе навчанню задля втілення мрії – вступити до омріяного вишу. Проте це не так.

З третього серпня змінюється режим операційного дня для сплати податків.

Чи змінилися пенсії у ветеранів війни  та вдів загиблих військовослужбовців?

Наші читачі продовжують цікавитися питаннями перерахунку пенсій з 1 липня 2020 року. Сьогодні відповідаємо на такі питання. Чи змінився розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника у вдів загиблих (померлих) військовослужбовців?

І так вже не один десяток років, а якщо точніше, то з 1964-го, тоді ще «Радянське Поділля» стало головною газетою в домі подружжя Гончарів. Культура читання була на високому рівні, розповідає Ганна Іванівна, тож виписували чимало газет і журналів. А тепер часи змінилися, молодь менше читає, проте традиції передплатити улюблений часопис – уже не зрадиш, бо за плечима стільки років міцної дружби – цілі папки вирізок «Цілителя», «Доброї страви» та інших добірок.

Понад 900 жителів Ставниці Меджибізької ОТГ, що на Летичівщині, невдовзі матимуть воду з-під крана. У населеному пункті тривають роботи з підведення водогону, протяжність якого має бути майже 13 кілометрів.

Коли нам телефонують читачі з Хмельницького, які з якихось причин не передплатили «Подільські вісті» (найчастіше – через «розбомблені» поштові скриньки) і запитують, де можна придбати свіжий номер газети, як правило, рекомендуємо звернутися у найближчий газетний кіоск. І навіть, якщо не маєш уявлення, де саме він розміщений, відчуваєш якусь спорідненість з людьми, які продають номер саме твоєї газети.

На Донбасі почалося так зване повне й всеосяжне перемир’я. За останні десять днів російські окупанти та їхні посіпаки майже не обстрілювали позиції наших армійців, жоден боєць не загинув і не поранений. Але це оманлива й дуже тривожна тиша. Росія вишукує різні варіанти, шантажує виходом із Нормандського формату, аби змусити Україну йти на капітулянтські поступки й сісти за стіл переговорів безпосередньо із сепаратистами. Хитрий Путін хоче переконати світ, що ніякої агресії його держави на Донбасі немає, що це внутрішній конфлікт. Мовляв, шахтарі повстали проти української хунти.

І підтвердження цим словам — взірцевий результат, якого вдалося досягти більш ніж за двадцять років клопіткої праці. Завдяки ініціативності, бажанню постійно йти вперед і розвиватися іноді вдається досягти приголомшливих результатів, які, як то кажуть, видно неозброєним оком. Микола МИКУЛЯК — начальник управління Держпродспоживслужби в Волочиському районі — своїм прикладом давно довів: якщо є ціль і бажання її досягати — все вдасться. А головне — його працівники мають гідні умови роботи, тож не потрібно шукати кращої долі по закордонах, а можна реалізувати себе тут, на місці. Особливо, зазначає керівник, якщо ти за покликом серця вибрав професію ветеринара.

Якщо Ви висвітлюєте результати реформи децентралізації – беріть участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

На Луганщині СБУ викрила головного спеціаліста Міністерства у справах ветеранів на вимаганні грошей з пораненого військовослужбовця. 

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд визнав винною продавчиню магазину у порушенні правил карантину і оштрафував на 34 тис. грн. Про це свідчить постанова від 28 липня. 

З 1 серпня скасовується обов’язкова самоізоляція для громадян, які повертатимуться на підконтрольну уряду України територію з тимчасово окупованих територій – Криму і Донбасу. Про це заявив заявив речник ДПСУ Андрій Демченко. 

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій поділила Україну на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зону за рівнем поширення коронавірусного захворювання. Цей розподіл почне діяти з 3 серпня. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

28 серпня, працівники управління стратегічних розслідувань та карного розшуку ГУНП в Хмельницькій області спільно з працівниками Південно-Західного відділення поліції, патрульними й поліцією особливого призначення за участі співробітників Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області  © Офіційний сайт Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/preventivna-robota/u-xmelniczkomu-policzejski-pripinili-tak-zvanu-kriminalnu-sxodku-za-uchastyu-19-osib/
28 серпня, працівники управління стратегічних розслідувань та карного розшуку ГУНП в Хмельницькій області спільно з працівниками Південно-Західного відділення поліції, патрульними й поліцією особливого призначення за участі співробітників Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області  © Офіційний сайт Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/preventivna-robota/u-xmelniczkomu-policzejski-pripinili-tak-zvanu-kriminalnu-sxodku-za-uchastyu-19-osib/

28 серпня працівники управління стратегічних розслідувань та карного розшуку ГУНП в Хмельницькій області спільно з працівниками Південно-Західного відділення поліції, патрульними й поліцією особливого призначення за участі співробітників Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області перервали так звану “сходку” 19 кримінальних авторитетів.

Під такою назвою 8 вересня у Хмельницькому пройде пробіг та велозаїзд . Мешканці та гості міста мають можливість не тільки випробувати свої сили, а й повболівати та підтримати учасників змагань.

на урочистостях з нагоди 28-ої річниці Незалежності України, які відбулися в обласному центрі.

Та найважливіше — вшанували хвилиною мовчання всіх героїв, які віддали життя за наше майбутнє, за можливість жити в своїй державі, виховувати дітей, мріяти про майбутнє... Подякували кожному, хто зараз виконує військовий обов’язок на сході нашої країни.

У Старокостянтинові вшанували бійців, котрі загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України під Іловайськом, у важких кровопролиттях за Луганський та Донецький аеропорти, в битві за Дебальцеве, захищаючи Мар’їнку і Маріуполь, на Світлодарській дузі, під час, так званих, режимів припинення вогню.

Та не однаково мені,
Як Україну злії люди
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять...
Ох, не однаково мені.
            (Тарас Шевченко).
У «Подільських вістях» (№ 31 від 1 серпня 2019 року) була опублікована стаття Івана Дунця «Майбутнє через сучасні виробництва».
Розділяю тривогу і біль автора, крик душі патріота, господаря і державника. Розумію актуальність і важливість того, про що він говорить.

І не варто хвилюватися, адже головне – добре знати свої права. У цьому, досить актуальному питанні, читачам  допоможе розібратися заступник редактора з організаційно-правових питань Володимир РОМАНІШИН.

У Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок «Дивень»  25 серпня відкрили 50-й ювілейний сезон. Повна зала вдячних глядачів і гучні оплески — яскраве свідчення відданої любові до театру та його акторів, які викладаються під час кожної вистави на максимум, проживаючи щоразу маленьке життя своїх героїв.

У Луцьку відбувся чемпіонат України-2019 з легкої атлетики за участю 350 найсильніших спортсменів із усіх регіонів нашої держави та окремих представників із Білорусі, Узбекистану та Ізраїлю.

Коли митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Православної церкви України Антоній (Махота) взяв у руки гітару, посмішка торкнулася вуст кожного присутнього у виставковій залі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративного мистецтва.

Нафтогаз запропонував населенню придбати за передоплатою до 25 тисяч кубів газу за поточною ціною, повідомила прес- служба НАК. Використати ці кубометри треба протягом опалювального сезону 2019-2020 років.

Скажу чесно: я із задоволенням прослухала промову Президента України Володимира Зеленського на урочистих заходах з нагоди Дня незалежності України. Все було зворушливо й ностальгійно. Особливо імпонували слова Президента про омріяний ним день, коли в СМС-повідомленнях, якими починається його кожний ранок, буде нарешті сказано, що на фронті нуль втрат і нуль обстрілів. І це буде день, коли настане мир — найбільша сьогоднішня мрія кожного українця. І тому стиснулося серце у солодкому передчутті перемоги й мирного життя...

...

Спеціалісти управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області в ході планової ревізії діяльності Балинського ВПУ з 2015 по 2019 роки знайшли порушень на суму 6,4 мільйона гривень.

Попри літо і надмірну зайнятість подолян на присадибних ділянках, біля живності й худоби, редакційна пошта багата на листи. Діляться з нами читачі радощами і печалями. Розповідають, як тішать онуки, котрі поприїздили на канікули; як владарюють спека, холод і дощі; як важко ґарується біля отих господарств; як за безцінь вимушені збувати свою продукцію. Діляться своїми роздумами щодо виборів.

Чи не кожен мешканець багатоквартирного будинку ризикує стати жертвою затоплення квартири. У цій ситуації не слід покладатися на добропорядність винуватців ситуації, які одразу ж попросять вибачення і компенсують збитки. Натомість радимо вчасно та належним чином зафіксувати завдану шкоду, а відтак діяти за алгоритмом, який пропонують юристи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

У День Державного прапора України на майдан біля Нетішинської міської ради прийшли представники різних поколінь міста енергетиків, представники владних структур, підприємств та організацій міста енергетиків. Але найбільше молодих людей, котрі народилися після проголошення Незалежності України. Вони нащадки тих, кому доля дарувала право забити перший кілочок на місці спорудження Хмельницької АЕС, закласти фундамент житлового будинку, на якому згодом з’явиться історична табличка «Я — перший». Це маленькі фрагменти історії великої держави.

Відповідно до чинного законодавства України військовослужбовці Збройних Сил України мають право на отримання наступних відпусток:

Cтипендійна програма Ioca Arma Nostra на курси в Beetroot Academy для постраждалих від війни
Дедлайн подачі заявки 28 серпня 2019 р.

Познайомившись із прекрасним подружжям Петра та Єлизавети Дідиків із села Лисанівці Старосинявського району, згадала чомусь вислів Альфреда Хічкока: «Щасливий шлюб — це шлюб, в якому чоловік розуміє кожне слово, яке не сказала дружина». Та це не випадково, бо поки чоловік розповідав цікаві фрагменти з їхнього життя, дружина не перебивала і навіть не доповнювала, просто посміхалася й захоплено слухала кожне слово чоловіка. Бо знала, коли говоритиме вона, він не дозволить собі втручатися й перебивати. Ось такий вияв поваги одне до одного можна побачити в стосунках людей — це взірцевий союз двох людей, які живуть і дихають в унісон.

Людина відкритої душі, щира, доволі скромна й навіть трішки сором’язлива. Саме так можна сказати про знаного не лише на Поділлі, а й за його межами поета Анатолія Пасічника — лауреата літературної премії імені Микити Годованця, стипендіата облдержадміністрації, члена Національної спілки журналістів України.
Щоразу, завітавши до редакції «Подільських вістей», він приносить не лише свої нові твори, а й частинку душі. Бо не вміє інакше, адже головні риси — відкритість та людяність — його життєві дороговкази вже багато років.

Смірашевський Володимир Іванович, уродженець с. Тетильківці Тернопільської обл., 28 лютого 1961 р. Чоловік, можливо, частково втратив пам’ять та пішов 1 липня 2019 р. з м. Шумськ Шумського району Тернопільської області в напрямку Білогірського району Хмельницької області. В с. Степанівка 10 липня 2019 р. продавець магазину його бачила.
Ознаки: чоловік середнього зросту, худорлявий, волосся хвилясте, русо-сиве, в окулярах. Права рука була забинтована в області долоні.
Всі, хто його бачив чи чув, просимо повідомити рідним за номером: 068-6290864 (дружина Надія).

Італійський Турин став місцем проведення четвертих Європейських ігор майстрів — масштабних комплексних змагань спортсменів старшого віку з 30 видів спорту.

Прикро аж до сліз 84-річній Степаниді, бо вона стала зайвою для доньки. Нелегке життя у неї було, — і працювала, і виховувала з чоловіком десятеро дітей. Найменша донька залишилася з батьками. То й вирішили переоформити на неї хату, сподіваючись, що догляне їх довіку. Зраділа вона, хутенько відвезла батьків до нотаріуса, і вони поставили підпис на папірцях.

З любов’ю, захоплено Людмила Мукомела розповідала про своїх вісьмох дітей. Без сумніву, вона щаслива синами й доньками. Кожен день із ними — неповторний.

 Під таким гаслом голова Нацполіції Сергій Князєв презентував проект «Поліцейський — офіцер громади» під час робочого візиту на Хмельниччину. В рамках його реалізації планується забезпечити кожну об’єднану територіальну громаду одним або кількома офіцерами, які обслуговуватимуть виключно довірену їм територію. Головним акцентом реформи стане попередження правопорушень, а не ліквідація їх наслідків.

Про Дмитра Алексєєва, який господарює у столиці Подільської Швейцарії — Миньківцях, чув багато хорошого і дуже хорошого. А от зустрітися і погомоніти не щастило.
Однак її величність Доля милосердна до того, хто воліє.

У славнозвісному господарстві ТОВ НВА «Перлина Поділля», що на Білогірщині, відбулася унікальна за значенням і масштабами подія — День ферми. Він пройшов під егідою Всеукраїнської аграрної ради, яку очолює Андрій Дикун.
Необхідність проведення цього заходу була викликана багатьма обставинами. Але передусім тим фактом, що нинішнього року вперше за останні десять у державі спостерігається зниження виробництва молока.

У Міністерствах освіти та охорони здоров’я України попереджають, що дітям, які не мають необхідних щеплень, не дозволять відвідувати заняття в школах. Саме про це йшла мова на спільній прес-конференції за участю міністра освіти Лілії Гриневич та в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. До 1 вересня батьки повинні зібрати всі необхідні довідки про щеплення. Так, діти вже до шести років повинні бути вакциновані проти туберкульозу, гепатиту В, кору, паротиту, кашлюку, поліомієліту тощо. У шестирічному віці дітям здійснюють ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Літнє затишшя в Україні струсонув вибух бомби: пізно ввечері 14 серпня в Києві спецслужби затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака — одного з найближчих друзів Генпрокурора Юрія Луценка.

На ранковому шикуванні бригади тактичної авіації імені Петра Франка, що дислокується на Хмельниччині, привітали чергову групу військових авіаторів, що повернулась після виконання бойового завдання у складі Об’єднаних сил.

Центр громадського здоров’я України запрошує медичних працівників пройти онлайн-курс для поглиблення своїх знань про ВІЛ-інфекцію та принципи роботи з ВІЛ-позитивними пацієнтами.

Скринінгова онлайн анкета містить всього 13 питань. За результатами анкетування можна дізнатися чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз і чи рекомендовано їй додаткове обстеження.

Серпневий рейд у 2014 році 95-ї аеромобільної бригади в тилу російсько-терористичних військ визнано найдовшим у світовій воєнній історії.

У славних Заліщиках, що на Тернопільщині, народився Анатолій Мороз, який 19 серпня святкуватиме свій 70-літній ювілей.

Саме так розпочала свою промову Галина Барабаш — директор музею історії міста Хмельницького, присвячену пам’яті відомого подільського митця, члена Національної спілки художників України — Леоніда Павловича Бессараби. Вже минув рік, як видатний художник відійшов у засвіти, тож вдова Галина Василівна та онук Павло з сім’єю разом із друзями-художниками й працівниками музею організували виставку його тринадцяти творів із приватної колекції. 

Світ змінився. Інформацію нині отримуємо блискавично: мобільний телефон, Інтернет. У постійному шаленому русі, здається, більшість уже забула, який вигляд має, приміром, телеграма, друкована на папері газета, а про фанерні ящички для посилок взагалі мовчу. Ні-ні, це ностальгія. Втім бажання читати справжню газету за чашкою кави не зникало ніколи. Бо таки приємно гортати сторінки, шукаючи улюблені рубрики й теми. Приємно, зрештою, діставати ту газету з поштової скриньки, пильно вдивляючись, чи не випаде часом з неї ще й довгоочікуваний конверт з листом...

...

Без сумніву, для кожного з нас шлюб є надзвичайно важливою подією та асоціюється із щасливим сімейним життям: міцним і спокійним, з єдиним(ою) на довгі роки. І кожен, ідучи до шлюбу, несе у своїм серці велику любов до своєї половинки, яка від того урочистого моменту стає насправді невіддільною від тебе.
 Отже, реєстрація шлюбу. Момент надто відповідальний й одночасно зворушливий. Й практично усім хочеться, щоб дійство це було святковим, щоб запам’яталося на все життя. І це прагнення підтверджує статистика: з початку року 84 відсотки від усієї кількості зареєстрованих шлюбів у місті Хмельницькому відбувалися саме в урочистій обстановці. Про це нам розповіла заступник начальника Хмельницького міського відділу ДРАЦС головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Тетяна ДОБРОРІЗ:

«Україна вже є одним з найбільших виробників сільськогосподарських товарів, але вона повинна стати аграрною наддержавою», — ці слова екс-посла США в Україні Джеффрі Пайєтта стали не просто жартом, а трагічним пророцтвом.

Назвати те, що сталося на четвертій нараді по «розсошанських бочках» комедією — означає дискредитувати жанр. Все набагато смішніше, якщо не драматичніше.
Для тих, хто не в курсі цієї надзвичайної події, нагадаю, — в яру неподалік від Хмельницького аеропорту, Торгівельно-сервісного центру «Поділля», водогінної вежі й розвилки двох найжвавіших трас міжнародного значення знайдено 400 металічних бочок по 200 літрів кожна з невідомими хімічними речовинами!

Назва села Ладиги на переконання місцевих жителів походить від слова “лад”, що означає спосіб, зразок і порядок. Саме на такий стан душі налаштовують прибульця сюди місцеві краєвиди. Рідко де зустрінеш на Поділлі таку суцільну рівнину, що горизонт видно довкола на кілометри. Земля тут дивовижно родюча, а люди — спокійні, чемні і надійні. Такі, як керівник місцевого господарства Віталій Фомович, який дає правду землі і селу.

а охочих вакцинуватися побільшало

Питання, пов’язані із спадкуванням, завжди були є та будуть актуальними для громадян, оскільки так чи інакше зачіпають інтереси кожного.

За літніми домашніми клопотами, відпочинком на морях, у тому числі й зарубіжних, і на городах, а ще ремствуваннями на спеку більшість українців якось і забула, що вже шостий рік Росія веде проти України гібридну війну.

У Львові відбувся кінологічний фестиваль, під час якого нагородили собак, які рятували українських військових в зоні ООС. Вони заслужили, щоб про них говорили!

Церква цього дня святкує Винесення Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього, а також вшановує пам’ять мучеників Маккавеїв. Але в народі здавна закріпилися інші назви: Маковія, Макотруса, Перший Спас, Медовий Спас.

Міжнародний кінофестиваль «БРУКІВКА» вже втретє відбудеться у місті Кам’янці-Подільському 11-15 вересня. Захід об’єднає представників сучасного кіномистецтва з шести континентів й презентуватиме кінострічки з Північної та Південної Америки, Європи, Азії, Австралії, Африки.

В Україні діє близько 45 тисяч фермерських господарств, які розводять худобу і птахів, вирощують зерно, овочі, ягоди і фрукти. Більшість із цих ферм є невеликими, і саме їхній розвиток є одним із ключових пріоритетів держави. Цього року Міністерство аграрної політики та продовольства збільшило видатки для малих та середніх фермерів. Чи отримали селяни обіцяні кошти і як розподіляється допомога?

Містечко Подільської губернії з населенням 4,4 тис. осіб (1897 рік). З них євреї складали 2,8 тис. Тут діяв прикордонний з Австро-Угорщиною пункт.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України від 11.07.2019 №2755-VIII (законопроект № 10357) щодо врегулювання питання генерації електроенергії сонячними станціями приватних домогосподарств (СЕСд).

3 серпня в різних країнах відзначалося смачне свято – День кавуна (Watermelon Day).

Ми склали приблизний список покупок, необхідний для дівчат та хлопців шкільного віку. Зважайте на те, що у більшості представлених позицій не можна буде обійтися одним екземпляром покупки: штани, футболки, сорочки, взуття - все це передбачає наявність принаймні кількох змінних комплектів.
За підрахунками нашої редакції, при бюджетному шопінгу не варто розраховувати на суму меншу за 3 тисячі гривень.

Що вже виглядають її у кожнім із 300 дворів Сатанівки  на Городоччині! Бо ж і пенсію принесе, й періодику, й оплату комунальних візьме, й продукти, побутову хімію доставить. Проте найбільше чекають старші люди доброго слова,  щирої посмішки. Виговоряться їй, як доньці, та й  новин від неї чекають. Стільки відповідальності та  обов’язків у листоноші, а праця її чомусь оплачується аж надто мізерно. Проте Світлана Галецька не нарікає. Свою роботу, запевняє, любить.  Особливо –   за можливість спілкування з людьми, за напрочуд гарний колектив, згуртувала і підтримує гарну родинну, професійно стабільну атмосферу у якому керівник Сатанівського поштового відділення Алла Михайлова. 

Саме ці слова ми почули, переступивши поріг Хмельницької міської лікарні ветеринарної медицини, що в мікрорайоні Ракове. Їх промовив вдячний господар свого улюбленця — безпородної кішки, якій провели кесарів розтин під час пологів. Її він підібрав на вулиці — зовсім кволу та виснажену.
Направду професія ветеринара — це справжній поклик серця, за яким слідуєш усе життя... Бо в його руках — життя беззахисної тварини, яка з тривогою і острахом в очах повністю довіряє йому своє життя. І немає різниці — чи то породиста тварина чи безпритульна, яку вкотре привозять волонтери, — всім тут допомагають, докладаючи максимум зусиль.

А намір такий Запорізька Січ і турецький султан мали у 1649 році.

Якщо почитати літературу з історії стосунків Запорізької Січі і Туреччини, то складається враження, що то була одна суцільна непримиренна війна з перемінними успіхами то однієї, то іншої сторони. Але у третьому томі «Истории Малороссии» Миколи Маркевича, виданому в 1842 році, вміщений текст «Договору, укладеного турецьким султаном з військом Запорізьким і народом Руським стосовно торгівлі на Чорному морі». Датується угода 1649 роком. 

Витримавши нелюдські тортури, яким її піддали борці за народне щастя.

Кость Широцький народився 7 червня 1886 року у родині священика. Навчався в Тульчинській духовній школі, а потім у Кам’янець-Подільській духовній семінарії.

Яків Гальчевський намагався здобути освіту, навіть ризикуючи життям.

Нині вже є чимало літератури, яка розповідає про життя і діяння ватажка повстанського руху на Поділлі Якова Гальчевського. Але мало хто знає, що навіть у ті буремні роки він навчався у Кам’янець-Подільському державному українському університеті на правничому факультеті.

У книзі Ярослава Сумишина «Мультикультурне Поділля», яка нещодавно побачила світ, на сторінці 183 описується випадок, який сучасним українцям може видатися дуже вже дивним. Бо і вчинок його фігурантів, і суворість покарання відбивають те, як жили наші предки-подоляни у другій половині позаминулого століття. У правдивості ситуації не доводиться сумніватися, оскільки вона описана у справі «По обвинению священника с. Волицы Слогоцкого Ф. о повенчании в 4-й раз крестьянки Вознючки А. с Качуровским А.». І справа ця зберігається в державному архіві Хмельницької області.

На нашу землю — реальну і вічну скатерку-самобранку — давно накинули оком ласі до чужого аферисти. Але досягти такої мети їм заважають… — корінні жителі — українці, які є її історичними власниками. Звідси і витікають практичні спроби позбутися їх: довести до передчасної смерті чи до стану, коли вони будуть неспроможні чинити опір. Або ж нахабно обдурити і забрати останнє, що у них залишилося.

Співробітники Управління Служби безпеки України області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Західного регіону викрили та попередили контрабандне вивезення вогнепальної зброї до Євросоюзу.

У Староушицькій громаді святкували Міжнародний день Дністра.

Не на жарт у Хмельницькому взялися за молодь, чи то, пак, за тих, яких ми, люди старшого віку, інколи звемо «підростаючим поколінням».

За давньою народною традицією цьогоріч ми зустрічали свято Івана Купала, яке дуже яскраво засвідчує культурне надбання українців, широчінь душі нашої нації. Слухаючи розповіді про те, яким вдалим, колоритним стало свято в тому чи іншому населеному пункті Хмельниччини, все гостріша образа, біль проймає серце віньківчан. Бо й ми майже кожне свято Івана Купала зустрічали на місцевому ставку, що завжди був окрасою селища й одним із улюблених місць відпочинку жителів.

В умовах деградації і примітивізації структури економіки вітчизняний АПК став не просто основним донором валютних надходжень в країну і галуззю-флагманом, але і об’єктом потенційного переділу сфер впливу. Нова влада не приховує своїх законодавчих пріоритетів після перемоги на парламентських виборах. Із великою часткою ймовірності можна припустити, що одним з найважливіших рішень парламенту нового скликання може стати запуск ринку землі сільськогосподарського призначення.

З нагоди 105-ї річниці з часу заснування селища Дунаївці відбулася Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Селище Дунаївці в сузір‘ї територіальних громад: минуле і сьогодення».
 У роботі конференції взяли участь науковці, члени Національної спілки краєзнавців України, освітяни, представники Дунаєвецької міської та селищної об’єднаних громад, районної державної адміністрації.

Прикра новина: минулого тижня до Хмельницької міської інфекційної лікарні було госпіталізовано 21-річну дівчину.
 — Під час огляду клінічно було виставлено діагноз: дифтерія, — розповіла головний лікар лікарні Оксана Піддубна. — Після проведених досліджень з Києва прийшло підтвердження, що це дійсно дифтерія. Пацієнтка була щеплена від дифтерії, але календар щеплень був порушений. Так, її було щеплено востаннє у 6 років, а чергову вакцинацію у 16-річному віці пропущено. Саме через цю прогалину вона й захворіла. Отож це ще одне підтвердження того, що всім нам треба обов’язково вакцинуватися, дотримуючись календаря щеплень.

Юридичні консультації надаються у приміщенні редакції газети «Подільські вісті» у понеділок та четвер з 11.00 до 14.00 години за адресою: 29017, м. Хмельницький, проспект Миру, 59, кабінет 405 (4-й поверх). Також ви можете звернутися за номером телефону 067-007-55-00 (Viber, Telegram, WhatsApp) або у письмовому зверненні за вищевказаною адресою.

А процес може виявитися досить складним, коли люди, проживши у шлюбі певну кількість років, не можуть піти на поступки одне одному. Тож і починається безконечна судова тяганина... Розібратися у цьому питанні допоможе заступник редактора з організаційно-правових питань В. Л. РОМАНІШИН.

Колись мене зацікавило, як зловмисники крадуть гаманці, а люди цього не помічають. Але потім у ЗМІ досвідчений «щипач» поділився професійним секретом. Виявляється, «карманники» ходять на завдання парами. Один відволікає увагу: штовхає у бік, тупцює по ногах, — а другий в цей момент нишпорить у кишені.

Вони зростали на одній вулиці й разом дівували. Пам’ятають, як від голоду вмирали односельці, пережили воєнне лихоліття. Їх обох щедро наділив Всевишній діточками. У Ганни Загоруйко семеро синочків та донечок, а у Ганни Тимощенко — шестеро. Вони, багатодітні матері, тяжко працювали у колгоспі. Четверте десятиліття минає, як стали вдовами.
Чимало схожого у їхніх долях, однак мудра наука, підказана життям, у кожної своя.

Василь Медулич родом із Мукачевого. Там навчався, там і заробив перші гроші. Та, закінчивши університет, приїхав у Хмельницький за направленням, тут доля і звела його з майбутньою дружиною Людмилою. Батько її був військовим, тому майже все її дитинство минуло в переїздах Німеччиною. Згодом навчалася в московських школах та на території військових містечок.

Українська кіностудія FILM.UA анонсувала виробництво фільму “Зілля” за мотивами твору Ольги Кобилянської “У неділю рано зілля копала”. На своєму ютуб-каналі компанія розмістила відповідний відеоролик. 

Наприкінці літа на українців чекають нові ціни на газ та електроенергію. Також почне діяти закон про конфіскацію євроблях та величезні штрафи за прострочення транзиту авто на іноземних номерах. Які ще новації нам підготував останній місяць літа?

Микола Кондратюк був ініціатором збору коштів, і будівництва чотирьох храмів у селах Шепетівського та Славутського районів.

Завітавши до оселі Ніни Іллівни Туренко, яка проживає в Лисанівцях Старосинявського району, були приємно вражені теплою зустріччю з нашою давньою передплатницею.

У полку дистанційно-керованих літальних апаратів Повітряних Сил ЗСУ, що дислокується у Хмельницькому, відбулися перевірочні одноденні збори резервістів.

У Будапешті відбувся чемпіонат світу з фехтування. Для українців він став одним із найуспішніших за останні роки, адже здобуто чотири нагороди.

Хм, а він є в якихось соціальних мережах? О, знайшла… Ну, фотка так собі, але ж в житті він – такий няшка… А що це за вівця з ним? Так, так, так. Щось вони підозріло схожі… А-а-а, сестра. Яка гарненька.

Більшість проектів, ініційованих Сатанівською об’єднаною територіальною громадою, успішно реалізовуються. І це дає поштовх до роботи над наступними, які допоможуть вирішити найбільш важливі питання життєдіяльності ОТГ.
Про те, що вдалося реалізувати за останній час, і про подальші кроки Сатанівської громади розповідає її керівник Альберт СОБКОВ.

Днями у Солобковецькому будинку культури активні жителі аналізували стан своєї громади шляхом картування. Десять солобківчан, серед яких і голова Солобковецької ОТГ Сергій Когут, взяли участь у тренінгу з картування на тему «Розвиток громади в умовах децентралізації». Це останній із заходів, проведених ГО «Ми діємо» для солобківчан у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Тренерками заходу виступили Іванна Білик та Олена Слободян.

В обласному центрі завершилося будівництво нового дитячого садочка «Кобзарик», що в мікрорайоні Озерна. Цей дошкільний заклад розрахований на 11 груп, в яких перебуватимуть 215 дітей. Площа кожної групи 150 квадратних метрів, це ігрова кімната, спальня, роздягальня, буфетна. Крім того кожна група розфарбована у свій колір, що дозволить малечі краще орієнтуватися.

Не було б так боляче, якби тема, яку порушуємо у цьому матеріалі, була «свіжою». Насправді ж про неї криком кричали вже не один раз, звісно, зі сподіваннями, що є таки у нас сили (відповідні органи, фахівці), що раз і назавжди зможуть покласти край злочинним діям, що завдають шкоди здоров’ю людей. Як відомо, безконтрольність веде до вседозволеності, а безнаказаність породжує свавілля. І в цьому ми знову і знову переконуємося, коли мова йде про внесення отрутохімікатів на поля.

Команді новообраного Президента.

Керівники владних структур, у першу чергу центральних, іноді озвучують декларації щодо розвитку вітчизняної промисловості. Реально ж цим фундаментом економіки держави ніхто не займається. Ми не бачимо ні плану підтримки і розвитку промисловості від Уряду, ні відповідних законів Верховної Ради. Все йде самопливом. Словесні спекуляції на цій темі загострюються під час виборів, а потім безслідно зникають. Обходять її стороною і ЗМІ. На противагу вони пропагують ідею, що Україна має стати аграрною. Така маніпуляція свідомістю фактично усуває, дискредитує вітчизняну промисловість і в першу чергу, її локомотив — машинобудування.

 Майстерний оратор, знавець іноземних мов, вмілий дипломат, неперевершений обіцяльник, себто пустомеля. Як ви думаєте: хто це? Точно, попередній президент України Петро Порошенко, який зараз дуже ображений на український народ, бо той не дав йому владну булаву на новий строк. А хіба міг дати за такого казнокрадства, зубожіння населення, тупцювання економіки на місці, за відсутності близької перспективи припинення війни на Донбасі? Ні, звісно.

Молоденька санітарочка принесла до палати ліки. Ті, що баба Текля попросила купити, давши список з лікарським призначенням й гроші. Клята недуга вклала на лікарняне ліжко, та й так, що підвестися ледь сил стає. А аптека, як на зло, на першому поверсі, відділення ж у якому лікується, на четвертому.

П’ятнадцять років тому, в день Успіння Пресвятої Богородиці Блажейніший Володимир освятив ікону «Чорнобильський Спас». Унікальність її в тому, що поряд із ликами Ісуса Христа, Божої Матері, святих зображені не лише душі померлих, а й живі чорнобильці. Це вони рятували дану Всевишнім землю, не проливши чужої крові і не пошкодувавши свого життя.

Нагадаємо, що в Україні з квітня 2017 року почала діяти програма “Доступні ліки”. За цей час пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, а це понад 23 мільйони рецептів на суму більше 1 мільярда гривень.
Хмельниччина цього року на виконання програми “Доступні ліки” отримала субвенцію з державного бюджету у сумі понад 33 мільйони гривень.

Більше 50 картин Шевченка намалював хмельницький художник Володимир Маркович Корнєв — талановитий живописець, скульптор, член Національної спілки художників України. За його плечима — обласні, всеукраїнські та міжнародні виставки ще від далекого 1956 року. Та персональна відбулася лише в 1993-му. Різні теми розкриває автор на своїх масляних полотнах – від народно-побутових до доби Козаччини. Використовує прийоми малярства, декоративності. Він надзвичайно уважний до деталей.

У День Незалежності в обласному центрі відбулася непримітна подія — відкриття нового міні-торгового центру неподалік обласної філармонії. Непримітна вона лише на перший погляд, бо в усьому Хмельницькому тривали урочисті заходи і було на що подивитися. Та для мешканців навколишніх будинків це відкриття стало знаковим, оскільки тривалий час занедбане приміщення мало не тільки жахливий вигляд, а й створювало певні незручності для жителів. Але знайшлися ініціативні люди, тож занехаяне майно міської влади сьогодні сяє як нова копійчина.

У шкільні роки чекалося, коли ж той дзвінок з уроку, коли канікули. Коли врешті-решт той «останній дзвінок». Це вже нині, через багато років, з ностальгією та щемом згадуються роки, проведені за шкільною партою чи студентською лавою. На жаль, повернутися до них вже, мабуть, не доведеться, а от нинішній молоді та прийдешнім поколінням… Їм, імовірно, доведеться навчатися до самої пенсії, працювати та навчатися, навчатися та працювати паралельно. Бо стрімкий розвиток технологій вмить робить здобуті знання застарілими. Аби виробництво жило, виживало, розвивалося в надконкурентному середовищі технологічної доби необхідне постійне навчання персоналу. Про це розповіла завкафедрою міжнародних економічних відносин Донецького національного університету імені Василя Стуса Тетяна Орєхова, виступаючи на черговому розширеному засіданні правління Союзу промисловців і підприємців Хмельницької області, що відбулося в Кам’янець-Подільському районі.

Виконуючий обов’язки голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслав Дідківський під час робочої поїздки на Хмельниччину разом із головою облдержадміністрації Вадимом Лозовим, першим заступником голови обласної ради Неонілою Андрійчук та начальником управління Укртрансбезпеки в області Віталієм Дзюбою відвідали КП «Аеропорт Хмельницький».

Тема львівського сміття давно вийшла з топів новин у ЗМІ. Ситуація з його вивезенням зі столиці західної України стабілізувалася, а інформаційна напруга навколо тематики спала після повідомлення про виділення Львову кредитної лінії на будівництво сміттєпереробного заводу. Проте скандали зі львівським сміттям продовжують час від часу розбурхувати інформаційний простір. Але ще цікавіше те, що в умовах «сміттєвої кризи» окремі бізнесмени створили досить успішні «схеми» заробітку...

...

Голова Держатомрегулювання України Григорій Плачков та президент Енергоатома Юрій Недашковський відвідали Хмельницьку АЕС. За їхньої участі відбулася робоча нарада з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС.

 Лісівники Хмельниччини — лідери інновацій у галузі. Вони запроваджують нові підходи з використанням соціальних мереж, аби раціонально використовувати деревину, більше прибутку одержувати від побічного користування, з інших джерел. Особливо багато нового з’явилося в роботі лісівників краю з приходом на посаду начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Пешка. Одна з останніх новинок — відкриття Хмельницького інтернет-магазину лісової продукції.

Дані щодо видачі біометричних закордонних паспортів у нашій області викликають суперечливі думки. З одного боку, в Хмельницькому оформлено 85 тисяч паспортів. Здавалося б, кожен третій мешканець міста готовий або помандрувати, або й виїхати на заробітки за межі Батьківщини. З іншого – в усій області їх видано лише 150 тисяч – кожен восьмий подолянин отримав документ. Таки відбувся перекіс, коли саме в обласний центр їхали жителі Хмельниччини для оформлення документів: більша «потужність» в місті міграційної служби.

Історію про ходіння кабінетами я повідаю від свого імені, оскільки це стосується особисто мене.
Завжди ми, журналісти газети «Подільські вісті», пишемо про людей, їхні долі та життєві перипетії. Прагнемо зарадити чужій біді, допомогти у вирішенні проблем, з якими до нас звертаються читачі.
 Але сьогодні я хочу розповісти свою історію. Бо ми також звичайні громадяни і нерідко стикаємося із кричущим беззаконням, тупістю й прямолінійністю чиновницьких діянь. Можливо, те, що я розповім, стане комусь у пригоді і врешті, пройшовши моїми протореними  стежками, комусь вдасться добитися справедливості.

Представники громадських організацій та активісти просять Президента України Петра Порошенка видати указ, яким встановити 29 серпня Днем пам’яті полеглих героїв-захисників незалежної України. Із відповідним проханням представники громадських організацій, матері та дружини загиблих звернулися під час прес-конференції, передає «Укрінформ». Як повідомив заступник голови правління Об’єднання учасників бойових дій «Сармат» Ігор Гевко, дату обрано не випадково, оскільки саме цього дня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість військових в один день за 4 роки війни.

P.S. На забуваймо, що до цих пір не проведено всебічного розслідування, не покарано винних у тисячах смертей патріотів! Не відсторонено від виконання службових обов’язків недолугих генералів, які призвели до наймасштабнішої трагедії в історії сучасної України!

Нещодавно в Івано-Франківську відчинило двері перше християнське кафе “Небо”.

На превеликий жаль,фінансування галузі охорони здоров’я залишається серйозною проблемою. Державних субвенцій  вистачає хіба що на заробітну плату медпрацівникам. Особливо потерпають від такої ситуації медичні заклади районного рівня. Здавалося б, і мови не може бути про їхній розвиток, адже і справді опинилися вони у трясовині скрути. Проте приклад Волочиської центральної районної лікарні на Хмельниччині засвідчує, що навіть за таких складних обставин можна багато чого досягнути, а головне — можна розвиватися.

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ПАТ «Хмельницькгаз» припинити дії з ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Зозуля, з якою споконвіку асоціюється особа, позбавлена материнських почуттів-інстинктів, порівняно з цією жінкою, — супермама.

Багаторазовий чемпіон світу з гирьового спорту маківчанин Володимир Копичинський представляв Хмельниччину в Херсоні на першому відкритому марафоні-естафеті з гирьового спорту «Кубок князя Володимира» на честь 1030-річчя хрещення Русі-України та 120-річчя заснування Храму святої мучениці й цариці Олександри.

…Хлоп, і у фонтані зникла вода… Радісний гомін дітей миттєво стих, враз напружилися чиновники — зламався новенький фонтан? Виникла пауза... Лише Хмельницький міський голова Олександр Симчишин хитрувато всміхався, бо це він хвилину тому ввімкнув воду і та вдарила веселими струменями посеред серпневої спеки у зоні відпочинку неподалік ресторану «Сілістра», що на проспекті Миру, а коли зграя малечі радісно кинулася до прохолоди, непомітно воду вимкнув. На обличчі мера, як в школяра, задоволення від маленького «шухеру». Олександр Сергійович посміхнувся ще раз і увімкнув фонтан знов. Діти зрозуміли, що це жарт, шугонули до води, галас, лемент, емоції через край!

У поточному році в родині, яка проживає в селі Христівка Ізяславського району, від вірусного гепатиту А постраждало семеро дітей до 17 років. Проблема захворювання на вірусні гепатити залишається складною. Щоб привернути до неї увагу світової спільноти, запроваджений навіть Всесвітній день боротьби з гепатитами. Чим же небезпечна ця хвороба та як застерегтися від неї, розпитуємо головного спеціаліста управління Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Олену КОЗАР.

— Ми Михайлівсько–Іванівські трутні! Приїхали на свято вкрасти меду та відстояти свої вулики! — випалила фотокору «Подільських вістей» жінка з кошиком.

Переробні підприємств області за перше півріччя купили в усіх категоріях постачальників 88,4 тисячі тонн молока, що на 17,4 відсотка менше, ніж за січень-червень 2017 року.

Недарма ще древні римляни, греки, фінікійці та інші народи приписували честь створення вина своїм богам. «Напій, що наповнений оксамитовим смаком і насиченим ароматом, уже давно можна зробити власноруч, аби було бажання», — розповідає Олена, моя співрозмовниця.

Думки людей з приводу Дня незалежності:

Двадцять сім років уже незалежності. Двадцять сім років самостверджуємося, набиваючи гулі й роблячи помилки, намагаємося йти вперед. Безмежно любимо свою Україну, багато разів зраджену (часто й нами самими), ворогами потоптану. Однак терплячу, яка свято вірить, що настане новий, кращий і світліший день.
Безглузде й принизливе запитання, яке любили ставити людям у перші роки після проголошення у 1991 році незалежності, що вона нам дала, мовляв? нині, слава Богу, уже не звучить. Та й формулювати питання треба по-іншому: що для кожного з нас означає незалежність? І для тих, хто виріс і жив у Радянському Союзі, і для тих, хто й не уявляє, що може бути по-іншому, ніж Українська незалежна держава.
Отже, двадцять сім літ минуло. Виросло ціле покоління, сформувалося, змужніло. Воно хоче — прагне! — працювати у рідній заможній державі, жити гідно, почуватися повноправно скрізь і всюди. Як нам живеться, рідні мої? Кого любимо, що цінуємо, на що сподіваємося? Що для кожного з нас означає незалежність своєї країни, річницю якої відзначатимемо завтра?

У статті «Оборудки із землею» («Подільські вісті» № 11 за 1 березня 2018 р.) я розповідав про сумнівні оборудки із землею, які під орудою голови райдержадміністрації Юрія Маєвського здійснювалися на теренах села Поляхова. У місцевих жителів серед білого дня відбирають пасовище. Землю, що належала їм з діда-прадіда, передали якимось, швидше за все, підставним особам. Вони здебільшого до неї і до цього села не мають жодного відношення.

Хмельниччина є рекордсменом України з урожайності пшениці. Вона у нас становить 62 центнера з гектара. Але маємо на наших теренах господарство, яке добилося взагалі феноменального показника — 120 центнерів з гектара! І то де? На Поліссі. В зоні підвищеної вологості, ризикованого землеробства, пісків і супісків. На Ізяславщині. Неймовірно, фантастично!

«Ми будемо незалежні, якщо економіка розвиватиметься так, як потрібно. Якщо ми обвалимо нашу економіку, ніякої незалежності бути не може. Ніяке словоблуддя не врятує нас від руйнування».

У 2001 році блаженої пам’яті Левко Лук’яненко в одному інтерв’ю зауважив: “Голосуючи 24 серпня 1991 року за Акт Державної незалежності України, багато хто з тодішніх депутатів по-різному бачили і розуміли цю незалежність”.

Писати про блискучого і багатолітнього редактора найтиражованішого видання держави та феноменальну постать в журналістиці Йосипа Івановича Ядуху — з одного боку — надскладно, а з іншого — без найменших зусиль.

розпочнуться у День незалежності України, 24 серпня о 19.00, у Молодіжному парку на березі Південного Бугу. Захід триватиме три дні — по 26 серпня. Організатори обіцяють подолянам насичену програму.  Звісно,  і про дрес-код варто пам’ятати — національний, обрядовий та автентичний одяг підкреслить вашу індивідуальність.

Село Кунів — одна з крайніх точок на карті нашої області. Розташоване на північному заході Хмельниччини. До Другої світової війни воно було в основному українсько-єврейським містечком і нараховувало майже 3 тисячі мешканців. Тут працювали млин, дві ковбасні, три бойні, робили ситро, морозиво, шили взуття, майстрували вози і т. ін. Було багато крамниць.
Розмаїта за своїм національним складом була і сільська рада. У селі Кам’янка жили здебільшого поляки, у Долоччі — українці, а в Антонівці — чехи. Останні були колоністами з царських часів. Їм спеціально давали найбідніші землі, аби показували місцевим приклад дбайливого господарювання.
На згадку про ті часи залишилися традиційні великі базари, які відбуваються щосереди. А ще тут є правонаступник колишнього колективного господарства ТОВ «Кунівське». Його 38 років очолює Анатолій Матвійчук.

6,1 мільйона гривень у 2016-2017 роках. 3,2 мільйона гривень у 2018 році. Саме стільки коштів пішло за останні роки на порятунок, чи то скорше, «підтримання штанів» Хмельницького аеропорту. Гра «врятуй аеропорт», з одного боку справа благородна, бо об’єкт, здавалося б, важливий, перспективний і знаковий. З іншого боку, забавка ця не з дешевих, та й взагалі постає питання: чи потрібна вона в нинішніх реаліях?

В кінці червня 2018 р. з’явилася в Інтернеті польською мовою така об’ява: «Запрошуємо всіх зацікавлених історією нашого краю на небувалу подію в нашому місті, якою є відкриття пам’ятної дошки вшанування польських жовнірів, Ізяславських уланів, які захищали незалежність нашого краю і всіх нас. Подія буде мати місце 1 липня 2018 року о 10:00 годині в костелі Св. Дороти.  Удостоять нас своєю присутністю шановні гості з Польщі, представники влади міста Славута і району Славутського, члени Спілки поляків України з Києва, Хмельницького і сусідніх Товариств поляків. Чекаємо вас всіх і розраховуємо на вашу присутність. Керівництво відділення Спілки поляків України в Славуті».
Але чому запрошення, яке мало б зацікавити багатьох жителів Славути, помістили лише в інтернеті? Чому його не продублювали українською мовою у місцевих газетах? Дуже поспішали, адже на адресу голови відділення спілки Марії Ковальчук історична довідка щодо доцільності розміщення дошки в костелі була відправлена з Варшави лише 28 червня 2018 року!!! Як можна встановлювати пам’ятний знак, текст напису на якому нікому в Україні не відомий? А робилось все це похапцем, бо дії організаторів цієї акції від початку були протиправними! На таке «запрошення» є вдала українська приказка: запросили на дорозі, щоб не були на порозі!

Щоранку Тетяна з надією поглядає на страусів. І уже впевнилася, що птахи застерігають від негоди. «Вони перед дощем танцюють, — каже мені. — Коли вже настануть погожі дні. Жнивна пора, а від дощів нема просвітку… »

Вже з вересня можна замовляти в Кам’янці-Подільському.

З ранньої весни до пізньої осені звеселяють різнобарв’ям шкільне подвір’я всеіснуючі квіти. Магнітом притягує до себе дитячий майданчик. А що вже всередині затишно, ошатно, гарно! Й ремонти добротні, й інвентар належний. Ледь не кожен сантиметр причепурений власноручними учнівськими виробами, які не на одній районній й обласній виставці хизувалися! Всенька стіна великого коридору на другому поверсі обвішана грамотами-нагородами, світлинами. Та найбільші гордість і прикраса Бокиївського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад», що на Волочищині, звісно, школярі й дошколярики.

Минулої суботи свою 525-ту річницю зустріло  славне своїми людьми й традиціями мальовниче село Солобківці, що на Ярмолинеччині. Серйозний ювілей — серйозне  й святкування. Феєричні урочистості приємними миттєвостями  назавжди закарбувалися у пам’яті господарів і гостей свята.

Засоби масової інформації та саме життя пітверджують той факт, що в Україні надто слабо розвивається економіка і нелегко живеться людям. А ще у нас домінує правовий нігілізм. На усіх рівнях часто ігноруються закони. А там, де взагалі відсутня належна нормативна база, не створюються умови для їх виконання, не дбають про фінансування.

Ще зовсім недавно дорослі та найменші хмельничани були героями його телерепортажів, а сьогодні в об’єктиві його камери — вся Україна.

За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку указом Президента України Петра Порошенка від 11 травня 2018 року №121/2018 присвоєно почесне звання "Мати-героїня" Любові Лунзі із села Губча Старокостянтинівського району. 8 серпня  заступник голови райдержадміністрації Людмила Гнатюк вручила Любові Володимирівні посвідчення та нагрудний знак.

Останнім часом до психолога Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді почастішали звернення батьків школярів. Причиною звернень є адаптація дітей до навчання в школі після літніх канікул. Звертаються в основному ті батьки, діти яких мали труднощі у адаптації до школи в попередні роки.

...На тебе не перестаю молитись,
Та кожному своє Господь дає.
І як би довго ниточці не витись —
Початок і кінець у всого є...

...

Із 2 червня стався черговий стрибок подорожчання газетного паперу в Україні. Сьогодні ціна за тонну становить 30 тисяч гривень або трохи більше 1150 доларів. З огляду на те, що ще до нового року ціна паперу становила близько 460 доларів, видавничі послуги подорожчали в рази. У найбільш важкому становищі опинилися друковані ЗМІ, що перебувають в стані реформування на шляху від комунальної і державної до колективної форми власності.

Явище... з «Союзу»
Старше покоління пам’ятає, що при «Союзі» у радянських людей було море грошей, які, даруйте, «солили» в панчохах. А все через дефіцит товарів. Сьогодні їх в українців катма саме через перенасичений ринок. Черги канули в Лету, і виробничники лишень мріють, щоб на їхній товар був попит. Та не кожному підприємству це під силу. Однак на Хмельниччині, де товар, як кажуть, беруть з руками й ногами, ще гарячим, де зберігся той радянський рудимент, тобто тягучки, це — на ТДВ «Хмельницький завод будівельних матеріалів». Директор ТДВ Олексій Кривдик, чесно кажучи, радіє тим чергам. Бо, якщо стільки бажаючих придбати твою продукцію, то значить завод процвітає, має своє ім’я, визнання, своє клеймо та марку. А ще — своїх постійних клієнтів.

Для Хмельниччини цукроваріння така ж важлива галузь, як для латиноамериканських країн виробництво кави, для скандинавських – рибних консервів, а для південноєвропейських – виноробство.
Солодкий продукт уособлює собою благополуччя. Він асоціююється в нашій уяві зі святом. Насичує організм енергетичними вуглеводами, приємний на смак і піднімає настрій. Дозволити собі споживати ласощі і варення можуть люди навіть незаможних верств. Для цього головний їхній інгредієнт – цукор має бути якісним і дешевим.
Таким, наприклад, як продукт Старокостянтинівського цукрового заводу. Нинішнього року підприємству виповнюється 120 років. Значна частина його історії пов’язана зі славнозвісною династією Співаків.

Перша частина матеріалу, в якому даються відповіді на запитання, що цікавлять читачів, друкувалася у «Подільський вістях» (№ 33) від 2 серпня цього року. Сьогодні пропонуємо вам його закінчення.
 Отже, продовжуємо розмову: усі тонкощі субсидійного процесу роз’яснює начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім’ї департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим МАРУНЯК.

Вже й не знаємо, кому виливати свій біль, до кого кричати про допомогу. Складається враження, що сильні світу цього як хочуть, так і крутять простими людьми, бо нас ніхто не чує і знати не хоче. Судіть самі. Жителі нашого села Кривовілька та й значної кількості сіл Теофіпольського району здавали молоко у «Перший національний кооператив», що в місті Шепетівка. Те молоко дається нам пекельною працею, жили рвемо, таскаючи гної, заготовляючи сінаж і т. д. «Паничі» ще солодкі сни дивляться, а ми вже в хліві худобу обходимо, доїмо. А як інакше в селі прожити?! Тільки корови нас сьогодні й рятують.

Смерть обирає кращих? Тих, хто її, як і ворога, не боїться, хто стає на захист батьківщини, своїх рідних — мужньо, у повний зріст... Але смерть несправедлива — чому вона забирає молодих, у матерів — синів, у маленьких діток — батьків?.. Чому?! Бо це війна, скажете? А чому і далі триває ця війна, неоголошена, підступна, стократ усіма проклята? Чому досі повертаються додому наші у хлопці у трунах, і розриваються від горя материнські серця й помирають разом з їхньою дитиною...

...

Після серії смертоносних ДТП влада виводить на дороги військових.

Перша столиця нашої області продовжує неприємно вражати вкрай низький рівнем зарплатні зі своїм середнім рівнем заробітної у 5,9 тисячі гривень у першому кварталі. За даними головного управління статистики у Хмельницькій області, Кам’янець-Подільський не тільки посів останнє місце серед міст обласного значення, а й відстав від багатьох районів. Не будемо порівнювати з однойменним районом, бо там працює цементний завод, але місто над Смотричем програло «зарплатну гонитву», до прикладу, Віньковецькому, Волочиському, Городоцькому районам. Місто згадували на черговому спільному засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат неодноразово. Але головний привід – зарплатні борги у Кам’янець-Подільській міській стоматологічній поліклініці.

Коли чую «зелена енергетика», мимоволі хапаюсь за гаманець: гарячково перераховую, чи вистачить коштів заплатити за електрику. Бо такого божевілля із ціною на електроенергію з відновлюваних джерел, як в Україні, ніде не коїться. Так, «зелений тариф» на рівні приблизно 15 євроцентів відповідає середньому європейському рівню, але ж ніде «відновлювальна електрика» не коштує у десяток разів більше за традиційну (про це докладніше далі). Захмарні, економічно необґрунтовані тарифи на енергію сонця, вітру, біомаси призвели, з одного боку, до буму в цій сфері. А з іншого — до отримання надприбутків бізнесом та суттєвого здорожчання електрики для нас усіх.

Відбувся прес-тур журналістів у Ганнопільську та Крупецьку сільські ОТГ, що на Славутчині.

Чим ближче до зими, тим більше українцям допікають думки про субсидію. І тим, хто вперше оформлятиме її, і тим, хто  отримує, й, особливо, тим, кому ця державна підтримка уже не світить. І вони (ті, хто проживає у приватних будинках), покинувши все, запасаються на зиму дровами, дякуючи долі, що грубки у них залишилися ще з колишніх часів...

...

Кілька років тому Віталій Бельдяєв прийшов у медичний коледж з сестрою Інною, яка мріяла стати студенткою. Тоді він і познайомився із Любою Назаренко, котра ще роздумувала над вибором професії. Здавалося б, що ця випадкова зустріч у Хмельницькому так і залишиться спогадом, бо, роз’їхавшись по своїх домівках, кожен занурився у свої клопоти. Закінчивши училище, Люба працювала у приватній пекарні, а Віталія призвали в армію. На початку 2016 року він вирішив продовжити службу, але вже за контрактом.

Мантри у чиновницьких храмах київських високопосадовців про інвестиційну перспективність України вже, мабуть, варто припиняти. Немає поки що тих перспектив — про це свідчать цифри. Не хочеться навіть порівнювати нашу державу із західними сусідами: надто мізерними видаються вклади капіталу на їхньому тлі. Поглянемо на вітчизняні «здобутки». Торік в економіку держави іноземці вклали лише 1,8 мільярда доларів — майже в 2,5 раза менше, ніж позаторік. Але це — півбіди. Біда, що інвестори не тільки заходять, а й тікають з нашої країни. Але про це чиновники і політики мовчать. Найкраще поточну ситуацію з інвестиціями ілюструє інший показник: залучені кошти на одного українця. Що маємо? 925 доларів на людину за підсумками минулого року. Це, звісно, менше, ніж до початку війни. Але менше, ніж у 2014-15 роках, коли на одну особу припадала понад тисяча доларів. Інвестор тікає! Ще один штрих: найбільшим вкладником коштів в Україну є… Кіпр. Як ви вважаєте, цей «промисловий гігант» прагне розбудувати нашу економіку? Чи то українські олігархи, відмивши гроші через цей офшор, повертають їх в країну під виглядом іноземних?
А, думаєте, в області ситуація із залученням іноземного капіталу краща? Її обговорили на засіданні ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Хмельницькій облдержадміністрації.

Війна на сході забрала життя ще одного кам’янчанина — старшого солдата, учасника ООС, 35-річного Богдана Блінчука. У середу мешканці міста над Смотричем, побратими провели його в останню путь.

Ворожа куля обірвала ще одне молоде життя. Не стало мужнього чоловіка, щирого патріота, справжнього захисника. У Шепетівці провели в останню путь 41-річного Анатолія Андрощука. Боєць 24 окремої механізованої бригади загинув на Донеччині — «в результаті несумісного з життям поранення грудної клітки» (написано в офіційному документі).

Ця мила сільська жінка приїхала до Хмельницької обласної лікарні у відділення ортопедії та травматології за порятунком від біди, яка так несподівано і невчасно з нею сталася. Готувалася до важливої події — приїзду доньки, котра мала народжувати, і якось схитнулася із табуретки та впала на праву руку. Рука одразу почала боліти і дуже розпухла. Звернулась у Віньковецьку райлікарню. Там встановили перелом і наклали гіпс. Лікар Стасюк запевняв, що все буде добре. Але час минав, а краще не ставало. Знову і знову зверталася до того ж лікаря зі скаргами на біль і малу рухливість розпухлих пальців, і коли той черговий раз сказав, що все нормально, не повірила й поїхала в Хмельницький. Виявилося, що рука складена неправильно, від того сильні болі й відсутність покращення в її моториці. Потрібна нова недешева, з використанням спеціальної пластини, і досить травматична операція, щоб врятувати функціональність правої руки.

До редакції надійшов лист від Полікарпа Микитовича Рижого, 94-річного мешканця Деражні. Пенсіонер поважного віку запитує, чому він не може скористатися пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, яка передбачена законом? Адже він і учасник війни, і ветеран праці. Чому йому відмовляють у наданні цієї пільги?
 «Де працівники управління соцхисту взяли, що максимальна сума доходу для пільги становить 2600 гривень? Такого ж раніше не було. Багато пенсіонерів проти цього. Ніби була ця сума раніше, а зараз змінилася? Поясніть, будь ласка, як правильно. І ще, як тепер бути із субсидією?»,— пише ветеран.
 Ми звернулися за коментарем до начальника управління соціального захисту населення Деражнянської райдержадміністрації Тетяни Кравченко. Публікуємо його на сторінках газети, щоб усі інші, кого цікавить це питання, змогли отримати і для себе відповідь:

Чернівецька міськрада заборонила виступати чиновникам під час урочистостей з нагоди Дня знань у школах міста, який традиційно відзначається 1 вересня.

Зима ще не на часі, а дрижаки лише від однієї згадки про неї хапають добряче. На посиденьках, у тролейбусі чи на зупинках тільки й розмов про грядущі тарифи й субсидії, які цьогоріч будуть по кишені далеко не кожному. Тим паче, що про це вже офіційно заявили урядовці. За їх прогнозами, число субсидіантів може скоротитися до третини. З початку року, за офіційними даними, право на таке «благо» від держави втрачають 800 тисяч сімей українців. Як за таких обставин ми будемо виживати-витріпуватися, чомусь не береться прогнозувати ніхто.

З нагоди Дня незалежності України 24 серпня цього року Президент України Петро Порошенко підписав Указ 251/2017 про відзначення державними нагородами найдостойніших українців. Пишаємося, що серед них і наш земляк — Віктор Йосипович Ядуха, голова регіональної ради Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Хмельницької області, давній приятель, передплатник і прихильник «Подільських вістей», керівник ТОВ «Гілея».

На війні бійцям кепсько, а без священиків було б ще гірше. Потреба бути поруч із солдатами, схилити до них небо, як сказав один капелан, була й залишається нагальною вимогою часу. Саме цю місію виконує на передовій і в тилу обпечений афганською війною настоятель храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії протоієрей Шепетівської єпархії Української православної церкви Анатолій Вересюк.

На півдні Дунаєвецького району є маленьке село з гарною назвою Чимбарівка. Високі, стрункі тополі ніби охороняють його спокій і затишок. Зелені сади буяють біля кожної хати. А через усе село ростуть вузькою стрічкою лісові дерева, що тут називають Корчі.

У Кам’янці-Подільському нещодавно відбувся фестиваль історичної реконструкції «Остання столиця».

Це щось на зразок скасування кріпацтва 1861 року, коли селянам було надано волю, але не надано землю. Або в 1917 році – скористалися привабливим лозунгом «Землю – селянам», а потім обманули.

4 серпня на стадіоні «Локомотив» у Шепетівці визначився перший володар «Кубка Півночі Поділля». Унікальний футбольний турнір запровадили з ініціативи народного депутата України Романа Мацоли.

Груповий етап чемпіонату області з футболу в першій лізі наближається до завершення.

У Хмельницькому відбувся традиційний міжнародний турнір з футзалу «Кубок Свободи».

Із листопада 1945 року розпочалася спільна життєва стежка подружжя Окуневичів. “У вівторок було свято Михайла, а в неділю весілля відгуляли, – пригадала Ніна Іванівна. – Столи у нас не гнулися від наїдків, як оце нині, та і я одягла буденне плаття, але своєю бідністю не переймалися. Навіть не мріяли розбагатіти, а хотілося разом прожити довіку…”

Нова траса між Львовом і Одесою стане частиною сухопутного маршруту між портами Балтійського і Чорного морів. 

Із «Одіссеї» Гомера світ знає про сирен, які своїм «божественним» співом зачаровували мореплавців. Чотири президенти, які змінилися в Україні за 26 років нашої Незалежності видаються мені такими «сиренами». Що б не відбувалося в країні, у них завжди була одна «пісня»: «Кризу — подолано! Найгірше — вже позаду!» Не був оригінальним у цьому плані й нинішній Президент у своїй промові 24 серпня на Майдані Незалежності. Однак, будучи гарним дипломатом, Петро Олексійович уточнив:
— Про те, що найгірше позаду, можна говорити з упевненістю, щоправда, за умови, що ті, хто за «поребриком», не розпочнуть нову відкриту агресію проти України!
І нічичирк про найголовнішого нашого ворога, який не гірше Путіна і Захарченка з Плотницьким підточують нашу незалежність: Корупцію, Казнокрадство, Користолюбство.

Найголовнішою подією святкування Дня незалежності у Хмельницькому стало відкриття й освячення пам’ятника Героям Небесної Сотні.

У рамках пілотного проекту щодо перерахування коштів на реконструкцію доріг від перевиконання митних надходжень за результатами роботи Хмельницької митниці ДФС до спеціального фонду обласного бюджету перераховано 137 мільйонів гривень.

Хвилюючим патріотичним дійством стало урочисте зібрання лісівників Хмельниччини з нагоди Дня незалежності України та вшанування учасників антитерористичної операції – працівників підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства. Воно відбулося в залі Хмельницької дитячої школи мистецтв.

 

Курсанти Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького вкотре зайняли перше місце в урочистому параді на Хрещатику в День незалежності.

Хто пам’ятає, що якихось два тижні тому сказав міністр соціальної політики? Міністр, якого  власне сама посада зобов’язує бути найголовнішим захисником соціально вразливих верств населення? То що ж він мовив? А те, що українці витрачають на їжу половину своїх доходів тому, що багато їдять. І порівняв нас з німцями. За його словами, ціни на продукти харчування в Україні й Німеччині приблизно однакові. Але німці їдять менше не тому, що у них немає можливості, а тому, що, мовляв, така у них культура. Культурніші вони, про здоров’я своє дбають, калорії рахують. А ми, темні й неосвічені, замість того, щоб мідіями чи, на крайній випадок, минтаєм з овочами вечеряти, варениками зі шкварками запихаємося, щедро поливаючи їх сметаною. Або ж смаженою картоплею зі шматком сала і хліба на додачу... Ну що, знітилися уже? Думаєте, як і де б тепер їсти, щоб ніхто вас не бачив?

Воістину по-справжньому святкова й по-родинному затишна атмосфера панувала напередодні Дня незалежності у величезній залі Головпоштамту в обласному центрі. Сім’я поштовиків віншувала неньку-Україну з двадцять шостим днем народження.

Нещодавнього спекотного вихідного дня  в обласному центрі матусі “особливих діток” (з обмеженими фізичними можливостями)  Ольга Мазур та Людмила Сороковська поєднали прогулянку з корисною суспільною справою – перевіряли,  наскільки водії тролейбусів  толерантні до  маломобільних громадян.

Доволі гостра суперечка виникла між комерційним директором ПАТ «Хмельницькгаз» і Старокостянтинівським міським головою Миколою Мельничуком на черговій колегії облдержадміністрації. В своєму виступі, який відповідав другому пункту порядку денного – про підготовку до зими, представник газопостачальника розповів, що найбільші борги за блакитне паливо серед комунальних підприємств мають у Старокостянтинові – 2,2 мільйона гривень та Славуті – 1,7 мільйона. Відповідно мешканці цих міст обмежені в отриманні такої приємної та теплої послуги як гаряча вода. Не платиш – не маєш газу. Така позиція ПАТ «Хмельницькгаз». Позиція міського голови: «монополіст безжальний», «поставив місто на коліна». Здається, наразі це тупикова ситуація: якщо міста області не знайдуть гроші, аби заплатити за свої рідні комунальні підприємства, що використали ресурс, то з газом будуть проблеми. А до початку опалювального сезону лишилося ж лише півтора місяця…

У Хмельницькому відбувся фінальний матч кубка області з футболу.

У  Миколаєві відбувся  міжнародний турнір зі змішаних єдиноборств.

В обласному центрі відбувся  відкритий міський турнір з шахів, присвячений  Дню незалежності України.

Чемпіонат України з футболу в другій лізі в розпалі.

За півроку до початку ХХІІІ зимових Олімпійських ігор в Південній Кореї на турнірі Word Masters у Швейцарії фристайлісти стрибали на воду.

23 серпня на площі перед  Будинком культури, що в центрі села Ленківці Шепетівського району, зібралися працівники сільської ради, культури, педагоги, а також небайдужі місцеві жителі, щоб урочисто відзначити День Державного Прапора. Звучали зворушливі слова з вуст ведучих та читців. Завітали на урочистості і односельці, учасники АТО Віктор Климчук та Віктор Костанецький. Саме їм і випала честь підняти Прапор України. З вітальним словом до ленківчан звернувся радник-консультант Ленковецького сільського голови В. І. Попович, який побажав всім присутнім гордо нести синьо-жовтий стяг по життю.

Таки державний захист (закон про заборону російських фільмів, що діє з липня 2015 року) підштовхнув пробудження кіно українського. Вже до кінця року нам обіцяють 13 свіжих українських фільмів по кінотеатрах країни. Один із них — гостросюжетний історичний кінофільм “Червоний”, загальнонаціональна прем”єра якого відбулася 24 серпня, на День незалежності.

На базі спортивного комплексу Аварійно-рятувального загону спеціального призначення головного управління Державної служби України у Хмельницькій області відбувся кубок України з пожежно-прикладного спорту.

18 серпня, у Вінниці, нагородили 12-х захисників України почесним недержавним орденом «Народний Герой України». Серед них двох хмельничан - Євгена Сломінського (позивний «Халк») та Олександра Пономарьова.