«27 жовтня передали трохи різних засобів для тих підрозділів, які захищають наше небо. Для мобільно-вогневих груп ППО: спільно з БФ "Волонтери Поділля" пікап Мітсубісі L200, а також завдяки різним «добрим людям» набори спеціальних прожекторів, лазерні вказівники, планшети, тепловізори, батареї, інверторний генератор. Працюємо далі… Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Джерело інфікування продовжує існувати, спалах поширюється на найближчі населені пункти. 

Наразі вакцинують медиків, які працюють в лікарнях з хворими на гепатит А, працівників екстреної медичної допомоги та фахівців громадського здоровʼя, задіяних у ліквідації спалаху. До області вже доставлено 1060 доз вакцин для щеплення медичних працівників. Окрім того, щеплення також передбачені для близького оточення пацієнтів з підтвердженим діагнозом, зокрема сімей, які проживають спільно, або близьких, з ким контактували напередодні захворювання. Додатково до Вінниці доставлено ще 1100 доз вакцин від гепатиту А, які будуть використовуватися для щеплення дітей та вакцинації в закритих колективах. 

«Інвестувати в освіту потрібно постійно. Давно не розповідав, що нового зробили для наших дітей, а саме школярів і учнів професійно-технічних закладів. А всі ви знаєте, що це для нас один з пріоритетних напрямків після війська. 

Днями на вулиці Західно-Окружній патрульні зупинили автомобіль Volkswagen Golf за порушення правил дорожнього руху. Кермувальником транспортного засобу виявився чоловік 1987-го року народження. 

Уночі рф знову здійснила атаку на Хмельниччину ударними безпілотниками. Під ранок в області пролунала повітряна тривога, пізніше мешканці регіону чули вибухи, працювала ППО. 

Хмельничанин Олександр Маковей з позивним «Макоша» — капітан української збірної команди "Ігор нескорених — 2023", сержант Збройних сил України, повний кавалер ордену "За мужність". У німецькому Дюссельдорфі на міжнародних змаганнях в паралімпійському стилі "Ігри нескорених — 2023» його ім’я увійшло в історію світового ветеранського спорту. Спортсмен виборов золоту медаль у штовханні ядра на візку. Про життя після п’єдесталу, спортивну реабілітацію ветеранів та народження сина під час війни — в інтерв’ю з Олександром Маковеєм кореспондентки Суспільне Хмельницький Наталії Паляниці.

У Хмельницькому вшосте відбувався фестиваль «Translatorium» – єдиний в Україні літературно-перекладацький захід, присвячений художньому перекладу. Цього року фестиваль був приурочений до Дня української писемності і мови. І це символічно, адже мета проєкту – популяризувати українську літературу мовою перекладів, які стали серйозним і важливим інструментом комунікації за межами України за час повномасштабного вторгнення. Організатори фестивалю – міжнародний фонд «Відродження» та Хмельницька міська рада.

На Прикарпатті підбили підсумки 27-го літературного конкурсу "З точки зору осені". Переможницею стала юристка за освітою, майор поліції та мама двох дітей Тетяна Волошина з Хмельниччини. Таким є рішення компетентного журі під керівництвом кандидата філологічних наук, письменника Івана Ципердюка. Переможниця отримає головний приз конкурсу - планшетний комп'ютер, повідомляють в "Громадському інституті аналітики", який щороку організовує конкурс. 

Як повідомила прес-служба поліції Хмельниччини, аварія сталась близько 21.30 у неділю, 29 жовтня, в селі Турівка Теофіпольської громади (орієнтовно за 8 км від Теофіполя). 

Про це повідомив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін у Телеграмі: «Вкотре дякуємо силам ППО за відмінну роботу. Постраждалих немає. Пошкоджень обʼєктів інфраструктури немає». 

Зимувальна яма - це поглиблення дна частини рибогосподарського водного об’єкта, де скупчуються водні біоресурси в осінньо-зимовий період, межі якої визначаються у встановленому порядку Правил любительського і спортивного рибальства.

Як під час призначення житлової субсидії враховуються доходи подружжя?

МКІП запрошує людей творчих професій взяти участь у мистецькому конкурсі, результати якого ляжуть в основу інформаційно-просвітницької кампанії «Україна без бар’єрів». 

Упродовж листопада 2023 року  Державна служба зайнятості спільно з Федерацією роботодавців України за підтримки Helvetas Swiss Intercooperation проводить опитування роботодавців з метою визначення поточних та перспективних потреб підприємств у працівниках, затребуваних професіях та навичках. 

Пункт пропуску «Рава-Руська» тимчасово не працював через проблеми з базою даних польської митниці у суміжному пункті пропуску «Хребенне». Втім роботу вже відновлено. Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

Дедлайн подачі робіт на всеукраїнський конкурс учнівських відеосюжетів «Репортер» – 3 листопада 23.59.

Для отримання бюджетної дотації документи необхідно подати до Мінагрополітики до 20 листопада п.р. включно.

Залізничники на місцях з ночі оперативно ліквідовують наслідки та уможливлюють курсування поїздів: так, у деяких регіонах вітер спричинив падіння дерев на колії, проблеми з сигнальною системою та електромережею.

27 жовтня містянки зібралися на хмельницькому Майдані Незалежності на мирну акцію «За демобілізацію військовослужбовців після 18 місяців служби».

«Фактично жодного дня без допомоги нашим Силам Оборони.
Безпілотні авіаційні комплекси «Лелека» з пунктами управління і низкою додаткового обладнання вже у використанні нашої бригади територіальної оборони.
Вартість літачків, систем управління і усього обладнання понад 4 млн грн. Кошти міського бюджету, тому щиро дякую усім платникам податків.
Далі буде… Цього тижня для Сил оборони ми виділили 62,5 млн грн і 150 млн грн на військові облігації для Міноборони. А також оголосили тендери на 500 Fpv-дронів.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

Фермерка із села Гірка Полонка на Волині Наталія Боярчук вирощує вдома більше як сто сортів квасолі. Цікаві вони своїм яскравим зовнішнім виглядом. Більше про це – у нашому сюжеті.

Служба безпеки спільно з Офісом Генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ «Мотор Січ» і директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства, які підозрюються в роботі на агресора.   
Крім того, у межах кримінального провадження накладено арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд у гривневому еквіваленті. Мова йде про кошти, нерухомість, корпоративні права обох посадовців, а також їхнє майно, яке вони здобули злочинним шляхом і оформили на своїх родичів за кордоном.

Масштабуємо пілотний проєкт жіночих купе у пасажирських поїздах. З 15 листопада вони стануть доступні ще в 4 поїздах: №17/18 Харків – Ужгород,  №29/30 Київ – Ужгород, №3/4 Запоріжжя – Ужгород, №26/236 Одеса – Рахів. Купити квитки у жіночі купе можна буде у застосунку Укрзалізниці з 27 жовтня. Глибина продажу 20 діб.

На ранок суботи, 28 жовтня, пориви вітру до 28-30 м/с спричинили обриви проводів повітряних ліній електропередачі, падіння дерев та гілок, пошкодження дахів тощо. Найскладніша ситуація на півночі Хмельницької області. Загалом в області знеструмлено близько 400 населених пунктів, з них 180 – знеструмлено частково.

Для медичної евакуації медзаклад, в якому захисник/захисниця України перебуває на лікуванні (реабілітації), ініціює та визначає необхідність направлення на лікування за кордон.

У Хмельницькому відбулося засідання комісії з надання бюджетної підтримки з обласного бюджету суб’єктам господарювання за «Програмою розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2023-2027 роки». Участь у ньому взяв заступника начальника Хмельницької ОВА Володимир Білик.

Під головуванням міського голови Олександра Симчишина відбулося засідання виконавчого комітету. В ході роботи члени виконкому розглянули 104 питання порядку денного. 

Нове обладнання для профільних класів придбав 31 навчальний заклад Хмельницької громади. Кошти виділили з бюджету на липневій сесії міської ради. У школах, котрі цьогоріч отримали статус ліцеїв, оновили по 2-3 кабінети. Зокрема, придбали мультимедійні та демонстраційні засоби навчання. У ліцеї №1 вже проводять уроки хімії та біології за допомогою нового оснащення.

«Сьогодні передали обладнання спецпідрозділам Нацгвардії, що виконують бойові завдання.
Це, зокрема, 3 безпілотники DJ Mavic 3t Termal та Dji Mavic 3, 39 радіостанцій Motorola R7, і навчально-тренувальне обладнання, планшети, антидронові рушниці, додаткові акумуляторні батареї та зарядні станції.
Загальна вартість – понад 2,5 млн грн. Це кошти бюджету міста, тому традиційно дякую платникам податків. Ми і далі розприділяємо кошти, розуміючи головний пріоритет – підтримку наших сил оборони.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

 23 жовтня у с. Адампіль Старостнявської тергромади працівники поліції виявили жителя Хмельницького району, у якого вилучили пакет з кристалічною речовиною. Експертиза показала, що це синтетичний наркотик PVP у великих розмірах.

Захід організовано Хмельницькою міською радою.
Для підприємців форум став можливістю обміну досвідом, а для влади – почути нові ідеї щодо розвитку мікробізнесу «з перших уст».

Не­що­дав­но внас­лі­док ніч­ної ата­ки ша­хе­да­ми на Ше­пе­тів­щи­ні пос­траж­да­ли на­се­ле­ні пун­кти гро­мад — Не­ті­шинсь­кої, Сла­вутсь­кої, Кру­пець­кої, Ган­но­піль­ської та Ула­ша­нівсь­кої. З то­го ча­су від­бу­ва­єть­ся фік­са­ція руй­ну­вань.

«Для одного із підрозділів Сил спеціальних операцій передали спеціальний військовий бойовий одяг на майже 1,5 млн грн. Купували у одного із місцевих виробників. Одяг значно покращує можливості ефективного виконання бойових завдань.
Плануємо найближчим часом нові придбання для наших Воїнів. Сьогодні, до слова, вчергове виділили на Сили Оборони 62,5 млн грн і 150 млн грн на Міністерство оборони через облігації.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Поліцейські встановлюють обставини ДТП, у якій травмований 41-річний чоловік.
Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 26 жовтня, вранці на автодорозі сполученням «Стрий – Знам’янка – Ізварине» в с. Голосків по вул. Центральній.

 Прокурори у суді довели, що 32-річна жінка поцупила з каси грошові кошти, призначені для виплати пенсій. За декілька місяців вона викрала понад 53 тис грн.

Чоловік не мав при собі телефона, коли повертався додому пішки з сусіднього селища.
Розшукується житель села Юрківці Чемеровецької територіальної громади. Ввечері 16 жовтня він йшов пішки додому з Чемеровець, однак так і не повернувся, повідомляє Кам’янець-Подільське районне управління поліції.

За публічного обвинувачення Летичівської окружної прокуратури суд визнав винними двох голів сільських рад у Хмельницькому районі за фактами зловживання службовим становищем та службового підроблення ( ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України).

«Аграрна компанія 2004» (Хмельницька область), яке входить до холдингу Vitagro, підхопила тренд останнього року та почала вирощувати овочі. Цибулю зберігає в орендованому спеціалізованому сховищі й планує продавати навесні.

19 -21 жовтня у Києві в Олімпійському коледжі ім. Івана Піддубного пройшов Всеукраїнський турнір пам’яті заслуженого тренера України Л.Г. Гайріяна з греко-римської боротьби серед юніорів до 20 років. Близько 150 учасників взяли участь у змаганнях які виборювали звання найкращих, чемпіони отримають звання майстра спорту України.

Саме так вважає дільничний Михайло Гаврилюк, який останні 15 років відповідає за правопорядок у центрі Шепетівки.

Капітан поліції Михайло Гаврилюк усе життя служить «на землі»: спочатку був патрульним, а потім дільничним. За цей час поліцейський здобув повагу і довіру громадян. А це для дільничного — найважливіше, розповідають у Головному управлінні Національної поліції у Хмельницькій області.

Хоч скільки б часу минуло від тих чи інших подій сивої давнини, а наполегливих дослідників історія завжди готова винагородити, діставши зі своїх «закутків» нові цікаві сторінки. Так було і з дослідженням Василя Горбатюка, директора Хмельницького обласного літературного музею, подільського письменника, який захопився історією повстанського руху ОУН-УПА на Хмельниччині. А постать сміливого, сповненого високим патріотичним духом Петра Щербатого наштовхнула на ідею про створення фільму.

Той день, коли у двотижневу відпустку приїхав коханий чоловік, найкращий батько і мужній воїн, родина Михайлових із Гвардійська називає першим світлим днем із початку повномасштабної війни.

Саме таку думку висловив Державний секретар США Ентоні Блінкін. Якщо першого ворога ми відчуваємо на власній шкірі сотні років, то другий, корупція, хабарництво, казнокрадство, несуть тотальну шкоду і незалежності України, її економіці та обороні. Якась боротьба для людського ока тут робиться. Але лише для людського ока. Бо Україна ось уже за третину віку своєї незалежності стала кримінально-олігархічною клоакою із політичними нечистотами, які вщент роз’їли підвалини державності.

Кому нещодавно довелося побувати на кладовищі чи то в місті, чи в селі, той не міг не звернути увагу на велику кількість свіжих могил, у яких поховані люди працездатного віку. Ні, не вояки, які загинули, захищаючи Україну від агресивного сусіда-загарбника (хоч і ці хлопці та дівчата також працездатного віку), а саме люди, без яких не може бути зростання економіки і повоєнна відбудова. А їх уже немає…

У рамках співпраці з Національною службою здоров’я України Міністерство у справах ветеранів України роз’яснює, як за Програмою медичних гарантій отримати психіатричну підтримку, консультації необхідних лікарів-спеціалістів, безоплатні або з частковою доплатою ліки при розладах психіки та поведінки, а також амбулаторне і стаціонарне лікування.

Дуже часто перед ветеранами сучасної війни, перед сім’ями, в яких війна забрала найрідніших, з’являється болюче запитання: як жити далі, чим займатися, як бути корисним для своєї родини та суспільства? Допомогти у вирішенні цих питань прагнуть працівники відділу підтримки ветеранів та членів їхніх сімей, що створений при Хмельницькій районній військовій адміністрації. Нещодавно для учасників бойових дій, сімей загиблих захисників і захисниць України провели перший тренінг, на якому розповідали, як можна започаткувати власну справу, що потрібно, аби отримати грантові кошти для свого бізнесу, інші.

Пам’ять кожного з нас міцно зберігає в своїх закутках як найщасливіші, так і найтривожніші моменти життя. І той страх, який пережили з початком повномасштабної війни, так міцно «засів» усередині, що й досі не відпускає, каже Аліна Файкіна. Та зараз, додає, чи не всі думки линуть на фронт, на Херсонський напрямок, де боронять Україну її батько і чоловік.
— Захищати свою сім’ю, нашу землю — чоловічий обов’язок — переконані вони. Обидва були учасниками АТО, і з початком повномасштабного вторгнення воюють в одному підрозділі, — додає Аліна.

Перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін спілкувався з капеланами області.

Із початку повномасштабного вторгнення пліч-о-пліч з нашими захисниками і захисницями в бойових умовах несуть службу і військові капелани, які своїми зусиллями підтримують їх та підсилюють віру в Перемогу.

Із такими словами перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін звернувся до працівників Ярмолинецького центру розвитку дитини, в якому відбулося відкриття чергового класу безпеки. 

У Нижнянському сільському будинку культури на Деражнянщині відкрили меморіальну дошку на честь Героя Анатолія Горбаченка. Військовий загинув 28 серпня минулого року під час виконання бойових завдань на Донеччині.

24 жовтня, професорсько-викладацький склад та студенти Хмельницького Університету економіки і підприємництва приймали вітання із нагоди заснування навчального закладу. 

На Хмельниччині з початку російсько-української війни понад 20 священників упц мп перейшли до Православної Церкви України. У кожного власна історія, за якою стоїть не лише духовний, а й людський, громадянський вибір. Доля доктора богослов’я, архімандрита Даниїла Тарнавського, який у 2018 році покинув упц мп і став священником УПЦ Київського патріархату (нині ПЦУ), особлива.

Ваучер покриває 26840 гривень витрат на навчання. Подати заявку можна онлайн на сайті Державної служби зайнятості.

25 жовтня Хмельницька область витримала четверту поспіль нічну атаку. Сирени в області спрацювали о 01:10. Тоді ж у Повітряних силах ЗСУ попередили про загрозу застосування ворогом ударних безпілотників. Уже за пів години, за даними Telegram-каналів, на Хмельниччині почала працювати протиповітряна оборона. Про вибухи в області повідомляли орієнтовно о 03:22 та 03:57. О 04:46 загроза для регіону минула. За інформацією Повітряних Силах ЗСУ, у ніч на 25 жовтня російські окупанти атакували з Приморсько-Ахтарська, застосувавши 11 ударних безпілотників типу Shahed.

Розповідаємо, які саме накази підлягають оскарженню та як це можна зробити згідно з чинним законодавством України. 

Сьогодні відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб. Учасники обговорили стратегічний та операційний плани діяльності ради: визначення основних досягнень та проблемних питань, визначення функцій ради у прикладному аспекті.

«Передали 235 спецпристроїв різного калібру для гасіння звуку і полум’я при стрільбі для одного із підрозділів Сил спеціальних операцій. Використовуватимуть їх і на автоматичній, і на крупнокаліберній зброї.

У рамках навчальної поїздки 17 активних хмельничан мали можливість відвідати Страсбург (Французька Республіка) та Раду Європи, Європейський парламент, муніципалітети польських міст Краків і Ченстохова, Генеральне Консульство України у Кракові, муніципалітети німецьких міст Штутгарт і Дрезден, Центр міжнародних досліджень у місті Дрезден тощо.

Чи траплялася вам хоч раз реклама про нібито виплати від Дії, президента або Євросоюзу? А чи думали ви про те, що це не завжди добросовісні оголошення, а приховане інтернет-шахрайство? То як розпізнати, де вам просто рекламують товар або послугу, а де – намагаються надурити? Які популярні схеми використовують ошуканці в інтернеті? Та як уберегти дитину від інтернет-шахраїв?

Волонтери різного віку зібралися в Палаці творчості дітей та юнацтва на спільну зустріч, де кожен міг поділитися своїми здобутками та розповісти, що саме спонукало займатися волонтерською діяльністю.

яких рф незаконно вивезла на тимчасово окуповані території. 
 
 
Це 17-річна дівчина та троє хлопчиків – шести, трьох та дев’яти років.

Представники структурних підрозділів Хмельницької міської ради продовжують відвідувати старостати громади та спілкуватися із мешканцями
Тривають засідання у старостатах Хмельницької міської територіальної громади. Такі зустрічі дають можливість мешканцям громади отримувати корисну інформацію про роботу структурних підрозділів Хмельницької міської ради, озвучувати проблемні питання та напряму комунікувати з представниками тих чи інших відділів та управлінь.

Мова йде про пам’ятку археології місцевого значення - курганний могильник з трьох курганів ІІ-І тисячоліття до н.е., розташований на території Наркевицької селищної територіальної громади.

Уже вдруге в нашому місті фахівці офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» проведуть тур «Про сміття. Хмельницький».
Відбудеться тур 27 жовтня. Початок о 13.00, триватиме орієнтовно до 17.00.

Традиційно щоосені Україна переходить на зимовий час. Кожен такий перехід - з літнього на зимовий час, а потім назад - сприймається болісно. Коли переводити годинник на зимовий час та навіщо це робити - розповідаємо в матеріалі.

До 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років Держмистецтв запускає онлайн-проєкт “Голодомор. Історії роду”, який покликаний вшанувати пам'ять жертв трагедії, спонукати українців досліджувати історію власного роду та показати глибину трагедії на конкретних прикладах українських родин. 

та становить близько 33 ц/га. Врожай соняшнику в Україні зібраний з площі 4,36 млн. га станом на 19 жовтня, що становить 86% посівних площ. 

56-річний чоловік у стані алкогольного сп’яніння облив пальним автівку незнайомця та підпалив її. Вогонь перекинувся на ще два припарковані поруч автомобілі. Зловмисник намагався залишити місце події, однак його затримав випадковий свідок і викликав поліцію. Поліцейські вже оголосили правопорушнику підозру.

У мережі опублікували відео, на якому чоловік намагається втекти від представників військомату "водним шляхом".

На 34-й сесії Кам'янець-Подільської міської ради депутати виділили 500 тисяч гривень на компенсацію військовослужбовцям за програмою «єОселя». А 20 жовтня під головуванням заступника міського голови Олександри Шевчук в міській раді відбулась зустріч між представниками банків, агенцій нерухомості та військовослужбовцями із забезпечення військовослужбовців та ВПО доступним житлом за державною програмою «єОселя».

Сьогодні, 24 жовтня, на Хмельниччині о 00:42 пролунав сингал «Повітряна тривога». Вона тривала понад дві години, а за цей час від Повітряних Сил України надходили повідомлення, що наша область перебуває під загрозою застосування ворожих беспілотників. Про це попередив і перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін, написавши в фейсбуці: «Хмельницька область - загроза застосування ударних БпЛА». 

Фото ілюстративне.

На території області впроваджують розбудову системи реабілітації військовослужбовців і цивільних громадян. Цю допомогу зможуть отримувати в медичних закладах регіону. За основу такої системи взято ізраїльський досвід, який враховує потреби пацієнтів з травмами, хворобами та пораненнями, що потребують процесу активного відновлення. 

Методи шахраїв більшою мірою не змінилися, але фокус шахрайських кампаній змістився. Якщо раніше був фокус на родичах, начебто «щось сталося з ними». То зараз фокус змістився на державні виплати і різноманітні донати. До прикладу, нещодавно до пра­во­охо­рон­ців у міс­ті Ізяс­ла­ві звер­ну­лась 59-річ­на міс­це­ва жи­тель­ка, яка ста­ла жер­твою шах­ра­їв. Жін­ка в соц­ме­ре­жі нат­ра­пи­ла на ого­ло­шен­ня про вип­ла­ту фі­нан­со­вої до­по­мо­ги від дер­жа­ви. Пе­рей­шов­ши за по­си­лан­ням, во­на вве­ла свої пер­со­наль­ні та бан­ківсь­кі да­ні, піс­ля чо­го з її ра­хун­ку зник­ло по­над 14 ти­сяч гри­вень. За да­ним фак­том слід­чі Ше­пе­тівсь­ко­го РУП роз­по­ча­ли кри­мі­наль­не про­вад­ження за ст. 190 (Шах­рай­ство) Кри­мі­наль­но­го ко­дек­су Ук­ра­їни.

19 жовтня о 17:30 годині до Кам’янець-Подільського райуправління поліції надійшло повідомлення про зникнення двох мешканців Чемеровецької тергромади 15 та 17 років. Неповнолітні ще чотири дні тому пішли з дому та не виходили на зв'язок із рідними.

Дорожньо-транспортна пригода сталася по вул. Івана Франка. 26-річний місцевий житель, керуючи автомобілем «Деу Сенс», допустив наїзд на 63-річну велосипедистку, жительку с. Пашківці. 

Повітряну тривогу через БПЛА оголошували у сімох областях України, зокрема на Хмельниччині. Під час тривоги, яка розпочалася о 4:12 і тривала до 5:48, в області пролунали вибухи.

Захід відбувся сьогодні, 20 жовтня, за ініціативи громадської організації «Кінологічна спілка України». Цього року серед нагороджених – 23 службових собаки з різних органів безпеки та оборони. 

Цього тихого і холодного жовтневого ранку на пероні залізничного вокзалу багато голосів - рятувальники розподіляють обов'язки, медики обговорюють подальші дії та в одну хвилину все замовкає - до перону прибуває евакуаційний потяг.

Нещодавно для учнів Старокостянтинівської дитячої музичної школи імені М.Кондратюка відбувся музично-теоретичний конкурс “Музичний ерудит”.

Вечері 19 жовтня до Яремчанських рятувальників поступило повідомлення від жителя міста Хмельницький про те, що він ще з однією туристкою під час сходження на гору Брескул втратили орієнтування та заблукали, пише Галицький кореспондент з посиланням на Головне управління ДСНС в Івано-Франківській області. 

19 жовтня в одному з цивільних сховищ Києва відбулася презентація Всеукраїнського проєкту «Залізне укриття» за організації Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України. Під час заходу міністр стратегічних галузей промисловості розповів про результати проведеної роботи. Нагадаємо, 27 червня уряд доручив Олександру Камишіну контролювати та координувати приведення укриттів України в належний стан.

Як вказано в матеріалах справи, 27 вересня 2023 року старший офіцер групи служби однієї з військових частин Олексій Т. нетверезим перебував у провулку на площі Ринок, 29 у Львові.

17 жовтня 2023 року Верховна Рада України не підтримала у другому читанні законопроєкт №10037, яким Уряд і комітет ВРУ з питань бюджету пропонували вилучити з місцевих бюджетів «військовий» ПДФО з 1 жовтня 2023 року. Нагадаємо, його ухвалення для бюджетів територіальних громад означатиме втрату 20 млрд гривень у поточному і 65 млрд гривень у 2024 році.

Щороку, 13 жовтня, відзначається Всесвітній день боротьби з тромбозом. Статистика, на жаль, вкрай невтішна – у світі кожна четверта людина помирає від станів, спричинених тромбозом. Зокрема, фахівці називають його однією з провідних причин смертності людей із серцево-судинними захворюваннями.

Напад терористичної організації ХАМАС на Ізраїль, внаслідок якого загинуло майже півтори тисячі людей, серед них — жінки та діти, ще раз засвідчив, як багато в нашому світі агресії, жорстокості, непокараного зла. Ізраїль завдав у відповідь удару по Сектору Гази, оголосивши про намір іти до кінця, аби нищити терористів.

До редакції «Подільських вістей» звернувся наш багаторічний читач Петро Михайлович Козак із наріканням на невчасну доставку періодики додому. 86-річний чоловік, який проживає в селі Олешин Хмельницького району, розповів, що хоч і працює в селі відділення поштового зв’язку, і листоноша є, однак, за його словами, газету він отримує із затримкою на 4-5 днів. Він навіть звертався із цією проблемою до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, після чого зв’язався і з редакцією газети.

Ми обіцяли нашим читачам, що повідомлятимемо, як розгортатимуться події навколо будівництва в селі Ружичанка Розсошанської громади, яке обурило місцевих жителів.

Коли погляду відкриваються стіни монастиря, коли маєш можливість пройтися його коридорами, мимоволі подумаєш про те, що такі ось будівлі, як і люди, мають свою долю.
Історія Свято-Різдво-Богородичного чоловічого монастиря у Коржівцях на Деражнянщині сягає у ХIII століття. Тоді у селі Монастирок на Ярмолинеччині монголо-татари спалили дерев’яний монастир і саме у Коржівцях зародився новий. Щоб захистити його від набігів і руйнувань ворогів, у 1742 році заснували фортецю-монастир. На цій території збудували дві церкви, тут монахи вели власне господарство: обробляли землю, мали свій сад, ставок, пасіку.

У дитинстві все видається значно більшим, масштабнішим. І навіть рідна вулиця, яку проходиш дорослим кроком за лічені хвилини, здавалася тоді безкраєю. Саме тут частенько сільські хлопчаки влаштовували біг навипередки. Мчали чимдуж, а їй наче не було кінця.
Скільки ж то ніг переміряло цю вулицю за всі роки. Скільки історій переслухала вона, скільки радощів і жалю увібрала в себе, зберігаючи їх у своїй пам’яті. Не зникнуть з її “сховища” і ті миті, коли ось тут звучав голос Сашка Оліщука, ім’ям якого віднедавна і назвали їхню рідну вулицю.

Коли Руслан Плахов їхав на фронт, то обіцяв своїй дружині повернутися та потанцювати з нею. Чекала й вірила, що слова дотримає, не раз із чоловіком кружлятиме у вальсі. Однак війна — жорстока, невблаганна — розлучила Оксану із Русланом.
Була на вершині щастя з коханим понад шістнадцять років. Хоча і не сподівалася, що випадкова зустріч стане початком спільного життєвого шляху. Якраз тоді була розлучена, а він теж самотній. Ні на мить Руслан не сумнівався, що Оксана — його доля. Так воно і сталося.
Він цінував і поважав свою сім’ю, маленька доня для нього стала безмежною радістю та невичерпною втіхою.
«Разом ми ніколи не нудьгували, — розповідала Оксана Миколаївна. — Весело проводили час за настільними іграми, їх у нас вдома чимало. Ходили на прогулянки у ліс чи вечірніми вулицями рідного міста, а взимку грали сніжки, каталися на льоду. Іноді мені здавалося просто неможливо бути такою щасливою. Та ні, можливо, ще й як, коли поруч був такий чоловік, який прихиляв небо до твоїх ніг, цінував, поважав, любив, оберігав і здійснював твої мрії»…

У далекому 1995-му в старій підшивці газет бабусі з Чемеровеччини випадково натрапила на вирізки з газет інтерв’ю зі знаною на той час в Україні провидицею Гарафиною Маковій. Майже тридцять років вони пролежали на полиці, проте теми, які вона порушила, й досі цікавлять нас. Бо найбільше тяжієш до незвіданого, того, що не бачить око, проте були серед нас люди, як пані Гарафина (нині вже покійна), які бачили більше...

...

На Красилівщині поліцейські затримали двох чоловіків, які скоїли розбійний напад на 58-річного чоловіка і старший із нападників заподіяв йому смерть.

«Я — вдова. У липні цього року виповнилося 62 роки, маю 24 роки стажу. Чи можу я в 63 роки вийти на пенсію за віком або на пенсію по втраті годувальника за померлого чоловіка, який був пенсіонером?  Ганна Василівна».

Відділ підтримки ветеранів війни та їхніх сімей відкрили при Хмельницькій районній військовій адміністрації. З початком повномасштабної війни потреба в підтримці тих, хто боронив українську землю від рашистської нечисті, стає все злободеннішою. І можливість надати цим людям і їхнім сім’ям відчутну допомогу — це реальний крок назустріч.

Нещодавно Хмельницький міський голова Олександр Симчишин мав честь представляти делегацію українських голів громад на потужному заході в Італії.

17 жовтня поблизу с. Підліски сталася смертельна автопригода за участі легковика ВАЗ 21010. Внаслідок аварії 17-річний водій загинув на місці. Його одноліток-пасажир госпіталізований до лікувального закладу.

Для боротьби з бюрократією Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний наказ.

Втрачене в ході бойових дій військове майно можна списувати за спрощеною процедурою. Міністерство оборони України усунуло зайві бюрократичні процедури. Тепер не потрібно проводити окреме розслідування по кожній одиниці та отримувати погодження від вищого керівництва.

Ухвалена 17 жовтня Кабінетом Міністрів України постанова дозволить забезпечити медичні заклади державної та комунальної форм власності, які відновлять роботу на деокупованих територіях, лікарями та медсестрами/медбратами. З цією метою запрацює інформаційна система «Резерв працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України». Користувачами стануть медпрацівники, зареєстровані у ній і зараховані до резерву. Кожен медик матиме особистий кабінет, тобто профіль, за допомогою якого зможе обмінюватися документами та інформацією з іншими користувачами. 

Міністерство соціальної політики після перевірки внутрішньо переміщених осіб припинило виплати понад 140 тисячам осіб, які не відповідали критеріям, що зменшило видатки державного бюджету на 400 мільйонів гривень на місяць. Про це розповіла міністерка соцполітики Оксана Жолнович в інтерв’ю Forbes.

З 8 жовтня пацієнти з цукровим діабетом І типу можуть отримати тест-смужки для глюкометрів через програму реімбурсації (тобто безоплатно або з невеликою доплатою). На сьогодні перелік реімбурсації включає 23 найменування тест-смужок. Їх повну чи часткову вартість наразі відшкодовує держава.

Роздержавлення протезних підприємств допоможе їм зберегти кваліфікований персонал та наростити виробничі потужності, вважають у Фонді дрежавного майна України.

Фонд державного майна планує провести 18 жовтня 2023 року аукціон з приватизації Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Стартова вартість об’єкта — 49,5 мільйони гривень. Ключова вимога приватизації — збереження профілю діяльності активу.  Це перша спроба ФДМУ знайти приватного інвестора для державного підприємства з виготовлення такої соціально-важливої продукції. 

Шепетівським РУП ГУНП в Хмельницькій області, розшукується безвісти зниклий Іоненко Дмитро Євгенійович, 25.08.1990 року народження, житель м. Київ, якого востаннє бачили 14.10.2023 року близько 21:00 год. в с. Судилків Шепетівського району Хмельницької області. На даний час місцезнаходження його не відоме. 

У чотирьох громадах на Хмельниччині запрацювали цукрові заводи. На черзі запуск ще одного такого підприємства. Про це Суспільному Хмельницький розповів начальник управління агропромислового розвитку та земельних відносин обласної військової адміністрації Олег Омелянюк.

Хмельницький національний університет з перших днів широкомасштабного вторгнення армії рф в Україну долучився до волонтерського фронту. Усі студенти й викладачі активно допомагають українським захисникам. 

Нашу країну й водночас честь всіх українських географів представила команда з п’яти учнів. Серед них був і хмельничанин Артур Бедрак. Артур Бедрак, учень навчально-виховного об’єднання № 5 міста Хмельницького імені Сергія Єфремова, став бронзовим призером Міжнародної олімпіади з географії (IESO 2023).

 

«Сьогодні, 16 жовтня, передали одному із підрозділів ССО 8 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Thermal. Він дозволяє працювати і вдень, і вночі. Наші воїни використовують його і для розвідки, і для ураження цілей. Вартість квадрокоптерів - 1,9 млн грн. Вкотре дякую платникам податків за своєчасні розрахунки з бюджетом. Саме вони і дозволяють нам допомагати війську. Ми вже оголосили ще кілька закупівель необхідної воїнам техніки. Це і DJI MAVIC Matrix, один із найдорожчих у серії, і FPV- дрони. На найближчій сесії плануємо виділити ще 13 млн грн на придбання FPV-дронів та квадрокоптерів різних модифікацій. Працюємо далі… Тримаймо стрій!», - зазначив міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Форум відбудеться 26 жовтня о 09.30 у конференц-залі готелю Reikartz (вул. Гната Чекірди, 10). 

Чималий обсяг ремонтних робіт запланували на сьогодні, 17 жовтня, енергетики у  кількох селах Хмельницького району.

Пошук роботи — це теж робота. І головне в ній — знайти чіткий алгоритм дій. Кваліфіковані фахівці служби зайнятості стануть вашим помічником з пошуку роботи. Також ви можете шукати роботу самостійно, до прикладу, через Єдиний портал вакансій.

Вакцинація захищає дитину від кору. Деякі діти не можуть бути вакциновані через наявні у них медичні протипоказання. Для їх безпечного відвідування шкіл, дитсадків, дитячих таборів, спортивних секцій та інших колективів, інші діти, у яких немає протипоказань, мають бути вакциновані за календарем щеплень. Якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, у якої відсутні протипоказання до вакцинації, то вона може реалізовувати своє право на навчання дистанційно чи за індивідуальною формою навчання (наприклад, сімейною).

«Цієї ночі ворог атакував Хмельниччину «шахедами». В області активно працювали сили ППО. Руйнувань та постраждалих немає. Вчергове щиро дякуємо за оборону Збройним силам України!», - зазначив Сергій Тюрін.

Війна в Україні розлучила мільйони сімей. Багато матерів із дітьми виїхали за кордон, тоді як чоловіки, батьки дітей, залишилися вдома. У багатьох родинах батько або мати пішли до лав Збройних сил, і тому діти бачать їх вкрай рідко.  Як допомогти дітям перенести цю розлуку легше та не втратити зв’язок з одним із батьків?

 

Чоловік викрав із банківського терміналу, що розташовувався в його власному магазині, 80 тисяч гривень, а після цього втопив апарат у ставку і повідомив у поліцію, що в магазин проникли злодії, які винесли термінал. Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області на своєму сайті.

14 жовтня до Служби порятунку зателефонували люди та повідомили, що з каньйону на річці Дністер впав 47-річний чоловік, негайно потрібна допомога. Подія трапилася за межами с. Субіч, Китайгородської тергромади Кам’янець-Подільського району.

15 жовтня Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній очолив Божественну літургію, яка відбулася в Свято-Покровському кафедральному соборі. Спільну молитву провели в рамках візиту Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Хмельницького.

«Ми – діти космосу» - виставка, яка надихає зануритись у безмежний простір зірок, неба та Всесвіту. Дорослі та діти Хмельницької початкової школи сьогодні мали можливість побачити експозицію та поділитись своїми враженнями.

 
Старт опалювального сезону 2023/2024 в Україні заплановано на кінець жовтня — початок листопада. Але рішення про подачу тепла в житло українців залишається за місцевою владою, яка має враховувати середньодобову температуру повітря. 

12 жовтня близько 4:20 ранку, до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у житловому будинку у селі Хролин Шепетівського району. Негайно на виклик було спрямовано чергову варту надзвичайників 21 ДПРЧ 5 ДПРЗ.

Комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» придбало пересувну електролабораторію. Це мобільна лабораторія, яка дає змогу відстежувати стан об’єктів, проводити необхідні випробування високовольтного електроустаткування.

«Знову подарунки для військових, а насправді, ці безпілотники для кожного з нас, для безпеки наших дітей.
Передали одному із бойових підрозділів територіальної оборони Збройних сил України 4 безпілотних літачки «Валькірія» і два пускових комплекси до них. Досить хороші та ефективні безпілотні авіаційні комплекси вітчизняного виробництва.

Представники та співзасновники благодійних фондів у Нідерландах, створених у перші дні окупаційної війни, відвідали навчально-тренувальний центр та інші локації ВП ХАЕС, де ознайомились із роботою енергопідприємства в умовах російської військової агресії.

У се­лі Зянь­ків­ці в Де­раж­нянсь­ко­му районі Хмель­ницької об­ласті за­ре­єс­тру­ва­ли На­ці­ональ­ний ре­корд. Про це по­ві­до­ми­ла ке­рів­ник На­ці­ональ­но­го ре­єс­тру ре­кор­дів Ук­ра­їни Ла­на Вєт­ро­ва: «Кож­на тра­вин­ка знай­де­на в лу­гах, пра­виль­но ви­су­ше­на і май­стер­но з’єд­на­на в ком­по­зи­ції. Се­ред рос­лин у три­зу­бі — де­ре­вій зви­чай­ний, зві­ро­бій, пиж­ма, ла­ван­да».

«Провів чергове засідання виконавчого комітету.

Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія ЗАЛУЖНОГО начальником Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки призначено підполковника Володимира КОРПАЧА.
До цього призначення проходив військову службу на посаді головного спеціаліста відділу безпеки військової служби - Оперативного командування «Захід». Пройшов АТО (ООС).

Відповідне рішення було прийнято під час чергового засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Далі рішення мають підтримати депутати міської ради під час сесії. Новий варіант «Угода Мерів – Схід» - загальна ініціативи ЄС за участю місцевих органів влади.

Керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради, заступник голови Координаційної ради з питань розвитку та підтримки волонтерської діяльності на території Хмельницької міської територіальної громади Юлія Сабій разом з працівниками управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради здійснили робочі зустрічі з волонтерами, членами Координаційної ради з питань розвитку та підтримки волонтерської діяльності. Зокрема, завітали до керівників Громадської організації «Мистецька сотня «ГАЙДАМАКИ» (Олександр Попов), Благодійного фонду «Фонд Людей» (В’ячеслав Івах), Хмельницького обласного благодійного фонду «Центр Добриня» (Михайло Худзик).

Подія сталась 11 жовтня близько 20.30 години у місті Нетішині. Невідомий чоловік підійшов до місцевої жительки, вихопив у неї жіночу сумочку та втік у невідомому напрямку. Потерпіла одразу повідомила про злочин до поліції.

Управління праці та соціального захисту населення здійснює видачу пільгових електронних квитків для проїзду в міському електротранспорті.

«Фактично щодня передаємо обладнання для Воїнів!
Сьогодні знову передали бойовим підрозділам, які базуються у громаді, 12 квадракоптерів DJI Mavic 3T Termal із тепловізорами.

Фахівці Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) допомагають одиноким стареньким вирішувати повсякденні питання не лише в місті, але й в селах нашої громади.

11 жовтня поблизу міста Старокостянтинів відкрили пам’ятний знак на місці загибелі льотчика миколаївської бригади, Героя України капітана Олександра Богдановича Корпана. Про подію повідомили в соцмережі на сторінці 299-ї бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова, що базується на Миколаївщині.

Президент України підписав указ про створення Нетішинської міської військової адміністрації Шепетівського району Хмельницької області. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Також своїм розпорядженням Зеленський призначив Григорія Олендру начальником Нетішинської міської військової адміністрації.

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримала зрадниця, яка скоригувала ракетний удар по одному із об'єктів критичної інфраструктури Хмельниччини.

«Це дуже врожайний сорт серед усіх великоплідних перців. Одначасно формує до 10 великих, масивних та товстостінних плодів вагою 350-460 г. Товщина стінки до 8-9 мм», – зазначає селекціонерка із Хмельниччини Іванна Білоус.

Як відбувається оформлення пенсії віддалено, які види пенсії можна оформити таким чином та що для цього треба? Чи можна оформити пенсію онлайн, перебуваючи за кордоном, для чого потрібен електронний цифровий підпис та які переваги дає його наявність у отриманні послуг на порталі Пенсійного фонду. На ці питання дав відповідь начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області Олександр Крупа.

Батьки зобов’язані піклуватися про своїх дітей. Але що робити, коли вони не виконують свої обов’язки щодо дитини або навіть шкодять їй? Тоді може постати питання про позбавлення батьківських прав. Як відбувається цей процес та як підлітку отримати допомогу юриста, розповідаємо далі. 

ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля. Віталій Михайловський

Ця книжка розповідає про Поділля, регіон на території України, що виник у другій половині XIV ст. на розлогій території від Теребовлі на заході й до Черкас на сході.

Головне управління Держпродспоживслужби попередило про можливу появу в магазинах обласного центру та області небезпечного продукту. Йдеться про органічну зелену каву (походженням з Гондурасу), в якій виявили хлорпірифосу.

Попри терористичні ракетні обстріли рф українські аграрії показують високу врожайність та швидкий темп намолоту гречки, - інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політик. Так, за даними Мінагрополітики українські аграрії в цьому році збирають рекордний врожай гречки. Це стало можливим завдяки рекордній площі посіву цієї культури у порівнянні з попередніми роками та високій врожайності. Станом на перший тиждень жовтня аграрії вже намолотили 173,8 тис. тонн гречки і це ще не кінець збору. Торік всього було зібрано близько 148 тис. тонн.

Нещодавно у Хмельницькому презентували консультаційний Центр розвитку фермерства “Врожай Перемоги”.
«Як і будь якому бізнесу, фермеру важливо орієнтуватися на споживача і майбутні канали продажу. І думати про них потрібно не тоді, коли врожай вже зібрано, а ще перед посівною. Адже спосіб продажу визначає вимоги до продукції, наприклад, сорт, поживна цінність, розмір, колір та інші параметри. А це потребує зміни підходів до ведення свого бізнесу, і саме з цим може допомогти наш Центр»,- наголосила під час презентації Тетяна Лебухорська, голова Буковинської агенції регіонального розвитку.

12 жовтня на майдані біля кінотеатру Шевченка у Хмельницькому пройшла акція на підтримку українських захисників з Маріупольського гарнізону, які знаходяться у ворожому полоні. Родичі полонених вкотре нагадують суспільству у різних містах про тих, кому потрібна допомога. Акція проходить у форматі автопробігу від міста до міста, зараз розпочали з Києва та прямують до Львова.

«Красилівський цукровий завод», який входить до структури A’SPIK Group, провів оновлення обладнання перед сезоном 2023 року. Про це говориться у повідомленні компанії у Facebook.

За результатами розгляду позову Хмельницької окружної прокуратури судом визнано недійсними рішення про передачу у приватну власність земель ботанічного заказника місцевого значення.

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оприлюднило імена цьогорічних претендентів на премію, що присуджується за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості для дітей та юнацтва. 

Уряд прийняв постанову, якою вніс зміни до порядку складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Раніше, у разі нескладання ЄДКІ, студент міг перескласти іспит не більше одного разу. У разі ж повторного нескладання іспиту — він відраховувався та вважався таким, що не виконав індивідуальний навчальний план. Однак, тривала повномасштабна війна та складна безпекова ситуація призвели до значних ускладнень у навчальному процесі та підготовці до складання іспитів, особливо в університетах, наближених до лінії фронту.

Виставу «Маріуполь – надія на світанок» зіграли актори Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького в укритті Миколаївського академічного художнього драмтеатру. Показ вистави відбувся в межах міжнародного фестивалю «Homo Ludens 12+1», який проходив у Миколаєві від 1 до 8 жовтня.

У вівторок, 10 жовтня,  біля Летичева вантажівка збила правоохоронця. Про це інформує пресслужба поліції Хмельниччини.

«Передали одному із бойових підрозділів Сил спеціальних операцій ще 60 FPV- дронів та три системи управління до них. Це бюджетна закупівля, тому вкотре дякую платникам податків.

Офіс «Розумне довкілля. Хмельницький» повідомляє, що є запит від військових у потребі окопних свічок. Для їх виготовлення потрібні матеріали. 

Зображення ілюстративне.

Громадяни з різних куточків області продовжують писати і телефонувати до редакції «Подільських вістей» із наріканнями на неякісну доставку їм періодики та пенсій. Чому ж їхній голос так вперто не чують, чому їхні інтереси не враховують? Як можна зрозуміти те, що людям, котрі вже давно розміняли дев’ятий десяток і самостійно не можуть дістатися до пересувного відділення, як-от наша читачка Тетяна Василівна Наумець — інвалід ІІ групи, доводиться просити сусідів допомоги.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці в селі Кульчини на Красилівщині за рішенням церковної громади перейшов до Православної церкви України. Цією радісною звісткою поділилися читачі нашої газети.

Відомо, що сучасна українська мова — це багатофункціональна мова з розвиненою різноплановою стилістикою, науковою термінологією, це мова, яка взаємодіє з багатьма світовими мовами. Нині нею у світі послуговуються від 40 до 45 мільйонів осіб, вона є другою чи третьою слов’янською мовою за кількістю мовців та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Незважаючи, здавалося б, на сталість, вимоги часу зумовлюють її удосконалювати, реформувати, відбуваються нові правописні пошуки. Так, 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив нову редакцію правопису, яка повернула до життя деякі особливості правопису 1928 року, що були частиною української ортографічної традиції.
Про зміни в новому правописі, про доцільність їх впровадження, основні орфографічні нововведення, що є обов’язковим, а що ні та інше, розповідає доктор філологічних наук, доцент кафедри української мови, директор навчально-наукового інституту української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Борис КОВАЛЕНКО.

Черговий вантаж на Донеччину готують на Теофіпольщині. Жителі більшості сіл охоче діляться вирощеними на присадибних ділянках овочами, фруктами, заготовленою на зиму консервацією, іншим, щоб підтримати наших захисників і людей, які опинилися в скрутних умовах внаслідок війни.

Щодня Микола Іванов, учень 8 класу Хмельницької музичної школи № 1 ім. М. Мозгового, доїжджає з села Черепівка до обласного центру задля своєї заповітної мрії – стати всесвітньо відомим акордеоністом з України.

Наш український борщ може дарувати не лише смакову насолоду, а й навіть за тисячі кілометрів об’єднувати творців цього кулінарного дива. А в тому, що готувати борщ треба з творчим підходом, переконували жителі Зінькова на Віньковеччині разом із представниками Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.

Не знаю, хто кого з сім’ї Солодких — батько сина чи син батька — власним прикладом повів за собою на війну, чи ж хтось із них просто не захотів відпускати туди іншого самим і таким чином пішов із ним…

Під такою назвою у виставковій залі Хмельницької художньої школи відкрито унікальну виставку – понад 200 фотографій Героїв, які боронили Маріуполь.

Відвідувачі фотовиставки мають нагоду не лише побачити фотографії загиблих Героїв, а й познайомитися з їхньою біографією, переліком нагород, які вони отримали за надзвичайну мужність та звитягу, переважно посмертно. Всі вони – бійці окремого загону спеціального призначення «АЗОВ» Національної гвардії України.

Черговий злочин рашистів на Харківщині, внаслідок якого загинуло більше півсотні жителів села Гроза, став не лише ще одним свідченням їхньої людиноненависницької сутності, а й доказом того, що агресор має на меті не тільки знищення нашої держави, а й українців загалом. Ще можна було б сумніватися у спланованості цього злочину, якби не заява постійного представника росії при ООН небендзі, яку він зробив на засіданні Ради безпеки, де обговорювалася трагедія у Грозі.

Даніель Бовуа. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр.  

Невідома історія 19 століття. Книжка видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914). У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством.

Нещодавно до обласної військової адміністрації завітала делегація американських суддів: Елісон Тукер — суддя Першого апеляційного округу; Роберт Харрісон, Лаура Лезеке, Майкл Лінфілд та Майкл Вісенсія — судді Верховного Суду Лос-Анджелеса; Гарольд Кан — суддя Верховного Суду Сан-Франциско; Кетрін Свайсен — суддя Верховного Суду Сан-Луіс-Обіспо; Майкл Вендлер — суддя Верховного Суду Сан-Матео і Девід Картер — суддя Федерального окружного суду Центрального округу штату Каліфорнія.

«При виході на пенсію отримав грошову допомогу в розмірі десяти місячних пенсій. Чи включається ця виплата при призначенні субсидії до середньомісячного сукупного доходу? Микола Іванович».

5 жовтня вечірньої пори в селі Гатна на Деражнянщині 43-річний хмельничанин неналежним чином припаркував на похилій ділянці свій автомобіль «Volkswagen Golf».  Через це, розповідають правоохоронці, транспортний засіб скотився зі схилу й смертельно травмував 61-річну жінку. 

Жахлива аварія сталася 7 жовтня близько 22.00 години біля села Смотрич Кам’янець-Подільського району на трасі Житомир — Чернівці, в якій семеро травмованих і один загиблий. Серед потерпілих, розповідають правоохоронці, і двоє дітей 4 і 5 років.

Завершився ІV виїзний семінар «Різні можливості – рівні права» для сімей, у яких виховуються діти з особливими потребами. Захід, який ініціював Департамент освіти та науки міської ради, провели у Рекреаційному центрі «Берег надії».

Одна з головних робіт МКП «Хмельницькводоканал» цьогоріч - реконструкція ділянки водопроводу по вулиці Шухевича. Роботи було виконано для забезпечення стабільного водопостачання та надання якісних послуг мешканцям.

Подія сталась 9 жовтня у селі Юрківці Чемеровецької тергромади. До поліції зателефонували місцеві і повідомили, що їх 66-річний сусід помер. Туди виїхала група реагування патрульних поліцейських. 

Фото ілюстративне.

9 жовтня на Хмельниччині сталося масове отруєння грибами. Постраждали сім чоловіків, віком від 30 до 56 років. Шестеро — тимчасово наймані працівники Меджибізького рибгоспу, мешканці Харківщини, та 1 місцевий житель. Попередня причина отруєння — дикорослі гриби (рядовки). Їх потерпілі назбирали у лісі неподалік Меджибожа, опісля — відварили та вживали під час вечері у смаженому вигляді. 

Від січня минулого року і аж до кінця весни поточного хмельничанка масово ошукувала людей, організувавши шахрайську схему в Інтернеті. Створивши в соціальній мережі «Faсebook» власну сторінку під іменем «Катя Грабар», жінка розміщувала оголошення про продаж неіснуючих товарів, одягу, взуття, кухонного начиння та побутової хімії. За розрекламовані товари брала в покупців предоплату, або ж повну зазначену вартість. Однак покупок ті так і не отримували.

Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни розпочинає госпіталізацію цивільних пацієнтів для надання стаціонарної реабілітаційної допомоги. Для цього, як пояснили в медзакладі, у пацієнта має бути електронне направлення від сімейного лікаря/лікуючого лікаря на консультацію до фахівця фізичної та реабілітаційної медицини (код послуги А67022).

«Сталося це 9 жовтня в одному із сіл Ярмолинецької тергромади, - зазначають правоохоронці. - До поліції звернувся чоловік, який повідомив, що житель сусіднього села вчинив розпусні дії стосовно його трьох дітей».

Упродовж року учні та майстри Вищого професійного училища № 11 м. Хмельницького капітально відремонтували вже другу автівку для захисників. 

Як адмініструє Головне управління ДПС у Хмельницькій області, сума залучених територіальними громадами податків на 20 відсотків перевищує аналогічні надходження минулого року. Проти фактичних надходжень дев’яти місяців минулого року до місцевих бюджетів в області надійшло на 1,5 мільярда гривень податкових платежів більше.

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури повідомлено про підозру правоохоронцю та діючому адвокату у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України та шахрайстві. 

Нагороди сім’ям загиблих військовослужбовців вручив заступник ректора Національної академії з персоналу полковник Павло Лисак. 

Як часто тобі в очі казали: «брехун» чи «брехуха»? І казали це з легким презирством, і так, щоб це чули найближчі, найдорожчі люди – люди, яких ти поважаєш і, що найголовніше, які поважають тебе? Уяви – простора кімната, .. ні – величезна зала, ти в центрі, навколо тебе десять… сто, тисяча людей, які давно тебе знають і... тиша. Така тиша, що аж дзвенить… І в цій тиші – ти брешеш!

На сайті ДП «ІОЦ Мінсоцполітики України» опубліковано дашборд, який допоможе знайти та візуалізувати інформацію про підприємства, що виробляють протезно-ортопедичні вироби. Наразі таких підприємств у краї близько пів сотні, три з них — на території Хмельниччини.

Невідомі у ніч із 7 на 8 жовтня червоною фарбою розмалювали ворота біля Петро-Павлівського храму селища Ярмолинці. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (мп). 

У місті Камʼянець-Подільський правоохоронцям району урочисто передали нові автомобілі. Службові машини призначені для майбутніх поліцейських офіцерів громад. Про це повідомив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін. 

«Постійно відвідуємо наших побратимів, які отримали поранення, беручи участь в боях з ворогом та наразі знаходяться на лікуванні, - зазначає заступник командира військової частини Нацгвардії. - Вважаємо це своїм обов’язком і робимо все для того, аби підтримати, допомогти нашим бійців, вивчити та задовільнити усі їхні потреби. Вони – частина нашої гвардійської родини, де всі дбають та підтримують один одного».

В пятницю, 13 жовтня, в селі Черепівка Олешинського старостинського округу (вул. Трублаїні, 40) відбудеться особистий прийом громадян секретаря Хмельницької міської ради Діденка Віталія Васильовича.

Години прийому: з 14.00 до 16.00.

Як повідомила прес-служба поліції Хмельниччини, аварія ввечері у понеділок, 9 жовтня, на польовій дорозі поблизу села Зелені Курилівці Новоушицької громади (село неподалік адмінмежі з Чернівецькою областю). 

Служба безпеки ідентифікувала особу ще одного зрадника, який допомагав загарбникам встановлювати та підтримувати окупаційний режим на захоплених територіях Запорізької області. Ним виявився 47-річний уродженець Хмельницької областіДо анексії Криму він служив в одній з військових частин Сімферополя. У березні 2014 року відмовився виконати наказ українського командування про передислокацію на материкову частину України і перейшов на бік ворога.
Тепер зрадник обіймає посаду керівника т.зв. «управління федеральної служби виконання покарань рф по Запорізькій області».

З нагоди Дня працівника освіти Президент Украї­ни Володимир Зеленський вручив державні нагороди освітянам і сертифікати на отримання премії глави держави переможцям міжнародних учнівських олімпіад та їхнім наставникам. Серед них — шепетівчанка, вчителька школи-гімназії Аліна Корнієнко та її учень, випускник закладу Владислав Омелянчук.

Сезон цукроваріння триває на ТОВ "Старокостянтинівцукор". Його початку традиційно передували плідні підготовчі роботи, модернізація та оновлення виробництва. 

Так сказала Ніна Матвієнко в одному з інтерв’ю 2022 року, коли табун винників, потапів, владо-ям та інших «зіркових» ухилянтів гайнув за кордон ще на початку повномасштабного вторгнення. У перші дні війни Ніна Матвієнко співала для людей у київському метро, в укриттях, а потім на якийсь час, на вмовляння рідних, поїхала за кордон. І майже одразу – додому. Казала по поверненні: "Пам’ятаю, що я їхала з Польщі в Україну. За півтори доби у мене були опухлі ноги. Я розуміла, що я ступаю, і дуже боляче, але було стільки щастя, що я на своїй землі вже! Я наче вибачилась перед Україною, що я поїхала".
7 жовтня о 16:49 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу легкового автомобіля Chevrolet в селі Коров’є. До місця пожежі одразу виїхали рятувальники з селища Теофіполь.

Ще один мурал створений у селі Гораївка Кам’янець-Подільського району під час резиденції Бакота Хаб 2023. Цього разу це колаборація одразу 3-х митців: Зірки Савки, Андрія Горбаля та Андрія Калькова.

Мешканці області, які мають переплату за доставку газу колишньому газорозподільному підприємству АТ «Хмельницькгаз», можуть повернути свої гроші. Принаймні, таку інформацію оприлюднили в Хмельницькій філії ТОВ «Газорозподільні мережі України». Саме ця компанія отримала ліцензію на надання послуг з розподілу газу, замість «Хмельницькгазу», чию ліцензію анульовано.

Екоактивістка Лана Тесленко будує хату зі сміття. Під час повномасштабної війни харків’янка з родиною переїхала до родичів на Хмельниччину. Придбала ділянку та започаткувала проєкт «Будинок зі сміття». Будівельні матеріали, вікна та меблі жінка знаходить на смітнику і надає відходам друге життя.

3 жовтня відбулася нарада з інтернет-провайдерами та операторами мобільного зв’язку області за участі заступника начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Оксани Андрейчик. В нараді також взяли участь представники Держспецзв’язку та управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації ОВА.

У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтві відбулась презентація нової книги під назвою «Нетлінні. Українські державні символи у народній вишивці і ткацтві». Своєрідний етнографічний фотоальбом містить у собі близько двохсот неповторних екземплярів традиційного українського вбрання початку-середини 20 століття та різнобарвних прикрас з державною символікою. Таке видання – перше в Україні.

У Кам’янці-Подільському перед судом постане 17-річна «закладчиця» синтетичних наркотиків. У неї правоохоронці знайшли понад 150 згортків з амфетаміном, метамфетаміном та PVP (солями).

Тренери Israel Trauma Coalition провели триденні навчання для рятувальників Хмельниччини з «Основ психологічної самодопомоги та роботи з особовим складом під час кризових подій». Головний меседж: не втратити колегу у стані шоку та допомогти постраждалим - вивести їх зі стану ступору. «Люди професій з високим ризиком для життя перебувають у стані найбільшого прихованого стресу, але емоційна стійкість рятувальників України надзвичайно висока, - запевняють ізраїльські тренери. - Проте навіть вони – звичайні люди і навіть їм потрібна допомога».

Рівненський господарський апеляційний суд притягнув філію «Ізяславське лісове господарство» до адміністративної відповідальності. Згідно з вироком, підприємство має сплатити штраф у розмірі 57 тисяч 270 гривень. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

За підтримки «U-LEAD з Європою» представники територіальних громад Волині з навчальним візитом відвідали Хмельниччину. Про це повідомляють у регіональному офісі U-LEAD у Волинській області.

Хмельницький обласний художній музей отримав особливу відзнаку “Герої культури слов’янської спадщини” престижної міжнародної музейної премії Živa Award 2023. Презентації та церемонія нагородження відбулися у Братиславі (Словаччина). Про це повідомила директорка музею Ольга Долінська.

На Хмельниччині викрито 36-річну місцеву мешканку, колишню дружину службовця територіального центру комплектування та соціальної підтримки в корупційній схемі, яка за 9000 доларів США «вирішувала питання» зі зняття з військового обліку. Про це повідомили в Хмельницькій спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Західного регіону.

Як повідомив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин у Телеграм-каналі, підведено підсумки "Битви стартапів" - конкурсу з відбору та реалізації підприємницьких бізнес-ініціатив. 17 учасників представили цікаві ідеї для бізнесу і вже готові їх реалізовувати.  

У березні 2023 року, 41 – річний чоловік у недозволений період здійснив незаконний вилов риби та раків забороненими знаряддями лову на річці Південний Буг.

Оголошується конкурс з визначення особи (оператора), уповноваженої на впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському та приміському пасажирському транспорті загального користування

«Наразі в тирі регулярно відбуваються заняття. Центр має відповідну угоду з військкоматом, який делегує сюди відповідні групи. Сьогодні вручили чергові сертифікати.
Також раз на тиждень проходить навчання група територіальної оборони. Це люди різних професій і різного віку. Всі готуються, щоби у випадку отримання повістки про мобілізацію мати необхідні навики.
Рухаємося до того, щоби кожен чоловік призивного віку вмів тримати в руках зброю, володіти навиками за такмеду, мати елементарні знання у мінно-вибуховій, інженерній справі.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

необхідна умова підтримки Збройних сил України та забезпечення життєдіяльності громади
Відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та міської робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати на території Хмельницької міської територіальної громади. На засідання запросили керівників підприємств, приватних підприємців, у працівників яких середній розмір заробітної плати менший, ніж законодавчо встановлений мінімум (6700 грн.). Зокрема, заслухано роботодавців медичної та транспортної галузей (приватних підприємств). Підприємцям наголошено на необхідності оформлення усіх найманих працівників та доведення заробітної плати до рівня, не нижчого за законодавчо встановлений мінімум.

До Дня захисників та захисниць України біля місцевого Будинку культури в селі Улашанівка облаштували Алею пам’яті.

Обов’язкові вимоги: 

  • громадянство України;
  • вища освіта, не нижче магістра;
  • вільне володіння державною мовою;
  • стаж роботи у соціальній сфері та на керівних посадах не менше 3 років.

Умови відбору та призначення на посаду:

  • призначення на посаду строкове до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не більше ніж 12 місяців з дня
  • припинення чи скасування воєнного стану.

За деталями звертайтесь до 12 жовтня 2023 року: тел. (068) 003 94 10.

29 вересня відзначається Всесвітній день серця. Тож вкотре фахівці наголошують на підвищенні обізнаності про захворювання серцево-судинної системи, причинах їх виникнення та способах запобігання. Цю проблему, яка вже набула глобального масштабу, невипадково ще називають епідемією. Адже серцево-судинні хвороби — головна причина смертності у всьому світі. В Україні на них припадає майже 64% випадків усіх смертей. І це, на прикрість, один із найвищих показників у світі! Щорічно ми втрачаємо майже 450 тисяч наших громадян. І водночас за оцінками спеціалістів, 90% випадків серцевих хвороб можна уникнути завдяки здоровому способу життя та своєчасному зверненню до лікаря.

«Мені 23 роки, а у мене вже обвисають груди. Лікарі нічого тямущого не підказують. Може, щось порадите?». Антоніна, смт Антоніни.
Візьміть дві жмені свіжої трави люцерни, подрібніть і у вигляді компресу використовуйте її на груди.

Мабуть, кожен із нас у цей важкий період повномасштабної війни відчуває тривогу, неспокій. Постійні переживання, розлад сну, дратівливість, панічні атаки спостерігаються у все більшої кількості українців. Чи варто звертати увагу на такі симптоми і чи можна убезпечити себе від них, запитуємо у директора КНП «Хмельницький обласний медичний центр психічного здоров’я» Івана Гуцула.

Світлана Нех із тих сильних та завзятих жінок, які дають лад домашньому господарству, виховують дітей, бо їхні чоловіки, одягнувши військову форму, обороняють рідну землю. Хоча і втома збиває з ніг, проте без улюбленої справи не уявляє вона своє життя. Випікає торти, не лише смачні, а вміло оздоблені милують дивовижною красою. Справжні солодкі шедеври.

Візит до США Володимира Зеленського позначений як позитивними, так і не надто приємними моментами. На одному боці візитної «медалі» запевнення президента США у подальшій підтримці України, домовленості щодо суттєвого посилення спроможності українського ППО, черговий пакет допомоги. З іншого — низка конгресменів, украй недружньо налаштованих до України, вимагає посилити контроль за американською допомогою, надати звіт про її використання, про успіхи ЗСУ, про те, як адміністрація Байдена планує «вихід з війни» і як бачить для себе перемогу.

На адресу редакції надійшов лист від жителів села Ружичанка. Вони стурбовані тим, що в селі зводиться новий об’єкт без дотримання санітарних та інших норм. Цього листа вони адресували ще й голові Хмельницької обласної ради Віолеті Лабазюк, голові Розсошанської територіальної громади Василю Дячку.

Публікації в попередніх номерах газети про пікет під стінами московської церкви матері загиблого Героя з Ярмолинець, про те, як московські батюшки «чистять» храми, про те, як не хочуть помічати окремі громади, що в них під боком прихильники русского міра, викликає широкий читацький резонанс. Зателефонував до редакції і наш постійний дописувач Степан Семенюк із села Кульчини на Красилівщині. Розповідає, що ця проблема торкається і їхнього села та їхньої церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Завдяки доказовій базі Служби безпеки тюремний строк отримав ще один поплічник російських окупантів з Хмельниччини, який відкрито закликав до фізичного знищення українських громадян та захоплення місцевих органів влади.
Суд призначив йому 6 років тюрми з конфіскацією майна.

Не зважаючи на труднощі сьогодення на одному з провідних підприємств трансформаторобудування України постійно зростають обсяги виробництва, поліпшуються технічні характеристики і конструкція виробів.

Напіввантажівка марки Opel — Бандеромобіль — поїде на передову до наших захисників.
Хмельницький міський голова Олександр Симчишин наголошує: «До Дня міста фактично щодня робили подарунки для наших Сил оборони. Так, нещодавно разом із депутатом міської ради Ярославом Каюком передали захисникам ще один Бандеромобіль.

Клята війна забирає цвіт нашої нації. Молоді життя обриваються у жорстоких боях… І біль втрати нестерпний і важкий, насамперед для рідних. 28 вересня в Чорно-острівській громаді попрощалися з Героєм-захисником 19-річним Романовським Іллею Володимировичем, який загинув у боротьбі за незалежність нашої держави.

У Хмельницькому професійному ліцеї відкрили пам’ятні дошки випускникам.

Напередодні Дня захисників і захисниць України в Хмельницькому професійному ліцеї відбувся урочистий захід — відкриття пам’ятних дощок його випускникам Андрію Черніцькому та Дмитру Муріну. На заході були присутні рідні загиблих бійців, представники влади, духовний наставник ліцею отець Леонід, директор навчального закладу Григорій Станіслав разом із колективом працівників і учнів.

 

29 вересня в Україні вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру. Саме цей день назавжди вписаний кров’ю в історію нашої держави, адже 82 роки тому – 1941-го в Києві сталася страшна за своїми масштабами трагедія – в урочищі Бабин Яр гітлерівські окупанти знищили євреїв, ромів, українців, полонених, цивільних та в’язнів концтаборів.

4 жов­тня у Ше­пе­тів­ці на­дій­шло по­ві­дом­лення про за­мі­ну­ван­ня двох зак­ла­дів ос­ві­ти. Мо­ва йде про Гім­на­зію № 2 Ше­пе­тівсь­кої місь­кої ра­ди та Ше­пе­тівсь­ку за­галь­но­ос­вітню шко­лу І-І­ІІ сту­пе­нів № 8. 

Як повідомила прес-служба поліції Хмельниччини, аварія сталася близько першої ночі в середу, 4 жовтня, неподалік села Соколівка Ярмолинецької громади (орієнтовно 4 км від Ярмолинців).

З 28 вересня до 1 жовтня у Києві тривав кубок України з Комбат Дзю-Дзюцу (бойове джиу-джитсу) серед дорослих (чоловіки та жінки). У змаганнях виборювали звання найкращих понад дві сотні спортсменів. Збірна команда Хмельницької області показала гарний результат. Завоювавши чотири перших та п’ять других місць, здобула третє загальнокомандне місце серед 15 команд.

На Теофіпольщині  охоронець агропідприємства викрав трактор і втік. Чоловіка, який, до того ж, був п’яний за кермом, викрили тернопільські поліцейські. Йому загрожує понад 17 тис. грн штрафу за нетверезу їзду, а також до восьми років тюрми за крадіжку транспорту.

Нещодавно відбулася робоча зустріч із проектантами та консультантами, які працюють над реалізацією проекту будівництва житла для людей, які знайшли прихисток в Хмельницькому. Заступник керівника проекту iC consulenten, технічного консультанта проекту В’ячеслав Гусєв, головний інженер ТОВ Арс Лонга Віта Урбіс Ілля Кагановський та провідний архітектор ТОВ Арс Лонга Віта Урбіс Григорій Лисенко представили візуалізацію проекту та розповіли про деталі.

«Спадщина.UA» шукає нового власника для перлини сецесійної подільської архітектури – палацу адвоката Самуїла Гершгоріна у Деражні, що має всі шанси стати однією із найвідвідуваніших локацій інфраструктури гостинності регіону та новою туристичною меккою Поділля.

«У планах до кінця 2022 року було вийти на видимі результати щодо сміттєпереробки – реконструкції сміттєзвалища і будівництва сміттєпереробного комплексу. На це нам вдалося залучити кредит від ЄБРР і грантові (безповоротні) кошти від Інвестиційної платформи сусідства ЄС - 5 млн євро. Минулого року після перемовин вдалось залучити ще додатково 1,25 млн євро гранту.

У Кам‘янці-Подільському слідчі встановили причетність чотирьох неповнолітніх до розбою на поштовому відділенні. Одного з них розшукали одразу після вчинення злочину, а трьох інших виявили вже в ході розслідування. Усім підліткам оголошено про підозри.

З нагоди Дня захисників та захисниць України Клуб рибалок-аматорів ВП ХАЕС вчергове організував благодійний захід, кошти з якого будуть передані для потреб Збройних сил України.

Для зручності хмельничан КП «Спецкомунтранс» розроблено графіки вивезення гілля від приватних домоволодінь. Для цього з гілля потрібно зробити в’язанки довжиною 80-120 см та скласти напередодні дня вивезення у визначених місцях.

Слідчі вже оголосили зловмиснику про підозру. За зберігання особливо небезпечних наркотиків з метою збуту юнаку може загрожувати до 10 років ув’язнення.

«Перший підручник з «Хмельницькознавства» уже можна потримати у руках!
Прекрасне відчуття, коли мрія стає реальністю! Дякую всій команді краєзнавців, авторів, педагогів, художників за чудову роботу!

Як встановило розслідування, російським агентом виявися мешканець Донеччини. На початку повномасштабного вторгнення рф його дистанційно завербував кадровий співробітник 5-ї служби фсб з позивним «Шеф».

У Хмельницькому міськрайонному суді відбулося чергове судове засідання у справі сутички, яка сталася між колишнім військовослужбовцем і священослужителем під час богослужіння у Свято-Покровському кафедральному соборі другого квітня цього року в обласному центру.

Завдяки сумлінній роботі спеціалістів будівельної та комунальної галузі з нашої області, деокуповане Високопілля на Херсонщині поступово починає повертати собі свій довоєнний вигляд.

У 64-річного ветерана зламана рука, ніс і верхня щелепа, чоловіка готують до операції.
Зауваження щодо прослуховування російської музики дорого коштувало Олександру Алєксєєву. Нетверезий молодик у відповідь побив його настільки сильно, що чоловіку знадобиться операція та тривала реабілітація. Рідні постраждалого та місцеві мешканці обурені інцидентом і вимагають жорсткого покарання для нападників.

Указом №663/2023 Президента України від 29 вересня 2023 року полковник Ляшенко Ігор Вікторович отримав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
Звання Герой України — державна нагорода України, найвищий ступінь відзнаки в Україні, що надається громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або видатного трудового досягнення. Героєві України вручається орден «Золота Зірка» за здійснення визначного геройського вчинку або орден Держави — за надзвичайні трудові досягнення.

Такий шлях здолали волонтери ГО «Захист – об’єднання волонтерів» донецькими дорогами та бездоріжжями.
“Цього разу маршрут був дуже довгий та гарячий, — йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці організації. — Це десятки зустрічей з нашими воїнами, яким ми вдячні за відданість, міць та незламність, і які надихають нас далі працювати на Українську перемогу”. Також відвідали хмельничани й населені пункти Донеччини. Цього разу маршрут проліг в зруйновану ворогом Авдіївку, де їх зустрічали друзі — місцеві волонтери в “Пункті незламності”, який став домівкою для людей, які позбулись і дому, і найнеобхіднішого для виживання.

Переможницею  Дитячого пісенного конкурсу Євробачення в Україні стала Анастасія Димид з піснею «Квітка».

Я його одразу й не впізнав. А побачивши ще зовсім не старого чоловіка, котрий ледь переставляв ноги, важко човгаючи підошвами по асфальту, й подумати не міг, що це - «Гомер». Так його ще у молодості охрестили друзі. Бо ж пам’ятав він силу-силенну різних історій і анекдотів. А хто його добре знав, той підозрював, що більшість їх він сам і вигадав. Хтось навіть пожартував, що варто було б нашому «Гомерові» вділити трохи місця на сторінках якоїсь книги рекордів за знання і вміння розповідати анекдоти…
Але те було колись. А тепер, якби він сам не озвався, не впізнав би…

Масовані атаки ворога не минули без наслідків. Енергосистема України перебуває у досить нестійкому стані. Перевантаження електричних мереж призводять до аварійний відключень, суттєвих пошкоджень важливих вузлів електромереж.
Задля стабілізації роботи енергосистеми з 31.10.2022 року запроваджено графік погодинних  відключень. Графік враховує почерговість відключень споживачів та потребу збереження розподілу електричної енергії об’єктам критичної інфраструктури. Проте порядок введення черг може коригуватися згідно з вказівкою диспетчера НЕК «Укренерго». Наразі Хмельницьку область поділено на 4 черги.

Інформація станом на 28 жовтня 2022 року.
    «Друзі, відео трохи задовге, бо це прямий ефір, але саме тут спробував відповісти на всі актуальні питання!
    Тому раджу переглянути.
    Тримаймо стрій!», - зазначив міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

Аграрії Хмельницької громади проводять посів озимих зернових культур під урожай 2023 року. Уже посіяно 814 га озимого ріпаку, 2571 га озимої пшениці та 178 га ячменю.

Оголошується конкурс на заміщення вакантних посад педагогічних працівників комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Ще нещодавно в Лимані та навколо нього точилися запеклі бої. Їхню інтенсивність яскраво ілюструє пошкоджена інфраструктура, будинки та дерева. Але найкраще всю лють українців, яку російські окупанти відчули на собі, можна зрозуміти, відвідавши цвинтар військової техніки рф, що перетворилася на суцільний металобрухт після зустрічі із ЗСУ.

 За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького суд визнав  винним 50-річного хмельничанина у крадіжці, поєднаній з проникненням у житло (ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України).

які викрадали вулики на території області.
«На рахунку» батька і сина понад 20 вуликів, викрадених на Старокостянтинівщині та Шепетівщині. Викрадені вулики були з бджолиними сім’ями та медом, адже зловмисники самі займаються бджолярством і знали, як з ними поводитись.

Ось уже близько місяця у Ярмолинецькому центрі розвитку дитини «Калинка» тричі на тиждень готують випічку до столу наших захисників.

28 жовтня в Красилівській громаді вітали з 95-річчям жительку села Печеське Катерину Кіндратівну Вознюк.

    «Друзі, аварію на високовольтній лінії, яка забезпечує частину міста резервним живленням, усунули!
    На разі, в місті заживлено понад 85% споживачів. Роботи із заживлення решти споживачів тривають. На жаль, заживити всіх сьогодні дуже складно. Критична інфраструктура працює вся повністю!

Під час повномасштабного вторгнення неможливо зафіксувати кількість випадків сексуального насилля з боку окупантів. Цей злочин не має терміну давності. Незалежно від того, коли людина заявить про те, що з нею сталося — винного можна буде притягнути до відповідальності.

Нещодавно завершився чемпіонат України з комбат дзю-дзюцу серед дорослих, юніорів, юнаків та молодших юнаків в розділах фулл-контакт та клоз-контакт, який проходив в Києві з 22 по 23 жовтня. В змаганнях взяли участь більше трьохсот спортсменів які виборювали звання найкращих що будуть представляти збірну команду України на чемпіонаті Світу в Іспанії, який відбудеться 2-4 грудня 2022 року.

Ветерани, їхні родини та сім’ї загиблих (померлих) ветеранів, захисників і захисниць можуть отримати відшкодування на ведення власної справи. Програму фінансує Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів.

З 1 листопада на Хмельниччині заборонений вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. Триватиме  цей період до початку весняного нересту у 2023 році.

   

«Провів чергове засідання виконавчого комітету. Розглянули 54 питання порядку денного.
    Внесли зміни до Програм, через які ми фінансуємо військові та силові структури. Кожного виконкому ми виділяємо додаткові кошти. Сьогодні це майже 1 млн 700 тис. грн.

Уже другий рік в Хмельницькому працює інспекція з паркування. Основною задачею інспекторів з паркування є профілактика порушень. Водії, які залишають автомобілі в недозволених місцях, створюють незручності не лише для пішоходів, але й часто заважають руху громадського транспорту.

...на загальну суму понад 1,5 млрд грн, що фінансується коштом бюджетної підтримки Європейського Союзу. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

 Інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу внаслідок звуження, закупорки (бляшкою, тромбом – ішемічний інсульт) або розриву (геморагічний інсульт) артерій, що живлять головний мозок.

Ростислав БАЛЕМА – цьогорічний лауреат обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку.

Як допомогти людині, що повернулася з… пекла. Так, полон - це пекло на землі. Катування, насилля, приниження… Ті, хто пройшов це, потребують особливої уваги, особливої допомоги. Що відчуває людина, коли потрапляє в полон? Й що вона відчуває на волі? Яка саме реабілітація потрібна колишнім військовим ув’язненим? Скільки вона (реабілітація) може тривати та яка роль в ній родини та друзів людини, що повернулася з полону? Про все розповість військовий психолог Андрій Козінчук.

Хмельницький обласний центр зайнятості інформує про перелік вакансій в Хмельницькій області.

1) Водій автотранспортних засобів запрошується на роботу, з/п 6700 грн. Контакти: Волочиська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості: Хмельницька область, м. Волочиськ, вул. Степана Бандери, 2а, тел.  (03845) 3-55-47.

Сьогодні 25 представників бізнесу отримають нові знання та знайомства, адже прийняли рішення взяти участь в навчальному курсі «Планування як фундамент результативного менеджера». Спікер заходу: Оксана Демченко — автор понад 10 навчальних програм в сфері емоційного лідерства, стратегічного планування, менеджменту, особистої бізнес-ефективності тощо. Пані Оксана приїхала з Києва, щоб поділитися досвідом та розповісти про особливості планування під час війни.

Кожного дня, з понеділка по п’ятницю, у мікрорайонах міста Хмельницького працюють 16 підліткових клубів, де можна цікаво провести час та поспілкуватися з однолітками, а ще дізнатися багато нового, попрацювати з різними техніками мистецтва на майстер-класах від педагогів-організаторів та знайти для себе захоплення у спортивних секціях. Відвідувати клуби можуть як хмельничани, так і діти- переселенці. Педагоги-організатори радо зустрічають усіх.

Саме ці слова сказав у своєму відеозверненні легендарний командир Донецького прикордонного загону Валерій Падитель, перебуваючи в окупованому Маріуполі, базуючись на Азовсталі. Легендарний український військовослужбовець, полковник Державної прикордонної служби України, незважаючи на надскладні умови перебування в облозі росіян, сказав: «Сили оборони Маріуполя продовжують захищати місто-герой. Прикордонники Донецького прикордонного загону, загону морської охорони, побратими Збройних сил України, Нацполіції, Нацгвардії продовжують виконувати свій обов’язок. Так, ми перебуваємо в дуже важких умовах, надлюдських, але разом із тим продовжуємо боронити свій край». Він був поряд зі своїми побратимами, підтримував їхній бойовий дух, намагався заспокоювати і усіх нас, записуючи відео з Азовсталі. А далі — полон, втрата майже сорока кілограмів ваги і повернення через чотири місяці додому, на рідну Дунаєвеччину… У вересні прикордонник став одним із 215 українських військових, яким вдалося звільнитися внаслідок обміну.

Із настаннях холодів наші захисники, які ціною власних життів боронять незалежність України, дуже потребують засобів обігріву. На сьогодні найкращим варіантом із них є металеві буржуйки.

У москві терміново облаштовують бомбосховища. Стверджують, що Україна планує підірвати греблю Каховської ГЕС, а також звучать маразматичні звинувачення, що українці хочуть підірвати «брудну бомбу». Так називають зброю, що поєднує в собі радіоактивний матеріал із звичайною вибухівкою. Міністр оборони росії сергій шойгу обдзвонив своїм колегам із країнНАТО, щоб і їм напустити туман обману. «Якщо росія телефонує і каже, що Україна нібито щось готує, це означає одне: росія все це вже підготувала… Я вважаю, що зараз світ має реагувати максимально жорстко», — зазначив Президент Зеленський.

Навіть війна не зупиняє злочинців здійснювати свої брудні справи. І поки двоє братів воюють, 44-річний чоловік заліз у їхній будинок і вчинив крадіжку. А сталася подія в селі Купіль Війтовецької територіальної громади, розповідають у Головному управлінні Національної поліції в Хмельницькій області. Зловмисник, розбивши вікно, заліз у житловий будинок двох братів, які захищають українські землі від кровожерливого окупанта в зоні бойових дій. Тож, поки чоловіки на фронті, правопорушник викрав із будинку ноутбук та срібну підвіску. Коли сусіди побачили пошкоджене вікно, зв’язалися з власником, а той, у свою чергу, звернувся до поліції.

Це був і справді надзвичайно хвилюючий момент. Якраз на завершення заходу, приуроченого до Дня захисників і захисниць, коли прозвучали слова великої подяки всім, хто боронить Українську землю, і тим, хто віддав за неї життя, на центральну площу Чемеровець в’їхали два пожежні автомобілі. Подолавши чималий шлях, їх доставили з-за кордону якраз у день вшанування українських Героїв. Як свідчення того, що підтримка тилу не ослабне, не зникне до нашої Перемоги. Про це говорить Чемеровецький селищний голова Олександр Собань.

26 жовтня, відбувся черговий обмін полоненими  між Росією та Україною.  Як повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак, вдалося повернути додому 10 українських військовослужбовців. «Серед них є один офіцер та 9 рядових і сержантів. Також було передане тіло американського добровольця, ветерана армії США Джошуа Алана Джонса, який воював за Україну і загинув у бою з окупантами», – сповістив він.

29 жовтня  під час нового обміну вдалося звільнити 52 полонених — офіцерів, медиків, сержантів та солдатів. Серед них - 12 бійців НГУ, включно з двома "Азовцями", 18 з ВМС, 8 з ДПСУ, 9 із ТРо, 3 воїнів ЗСУ та 2 цивільних. Наймолодшому звільненому нещодавно виповнилося 19 років, найстаршому - 56 років. Частина звільнених українців мають бойові поранення або хронічні хвороби. Серед них виявився хмельничанин Денис Гайдук. 28-річний військовий медик на початку російського вторгнення служив у Маріуполі, потім надавав допомогу у Волновасі Донецької області, потім знову повернувся до Маріуполя. Його взяли у полон 16 травня на «Азовсталі». Відтак окупанти утримували його в колонії в Оленівці Донецької області.

 

– Я захоплююся жителями Солобковецької громади. Люди готові віддати останнє, аби лише допомогти Збройним силам, нашим землякам, які нині воюють з ворогом, — розповідає голова Солобковецької сільської громади Сергій Когут. — Понад 180 чоловіків нашої громади у військовому строю. І тут, в тилу, ми робимо все можливе, аби підтримати, допомогти, ще і ще раз довести, наскільки дорогими є для нас українські захисники.

Держмистецтв оприлюднює імена цьогорічних претендентів на премію, що присуджується за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості для дітей та юнацтва. 

Офіс «Розумне довкілля Хмельницький» закликає усіх небайдужих доєднатися до збору меблів для переселенців. Потрібно все: ліжка, шафи, столи, стільці, килими.

Як навчитися розпізнавати неправдиві повідомлення? Яким чином розвивати навички критичного мислення та де можна їх прокачати? Про це все розповідатимуть у книгозбірнях Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади протягом тижня. Тема тижня медійної та інформаційної грамотності: «Плекання довіри: імператив медіа та інформаційної грамотності».

В приміщенні амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, що в селі Пирогівці, триває капітальний ремонт.

Відбулася пряма телефонна лінія «Міська влада відповідає». На телефонні звернення мешканців Хмельницької громади відповідав заступник міського голови Микола Ваврищук, який курує питання транспорту, містобудування, земельних відносин. Протягом години пролунало 15 дзвінків.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 16.09.2022 № 1041 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України”.

До уваги компаній, які мають бажання взяти участь в тендері на проектування та будівництво сміттєпереробного комплексу в Хмельницькому.

В селах Хмельницької міської територіальної громади одинокими людьми похилого віку опікуються працівники Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Напередодні зимового періоду вони допомагають у зборі врожаю, заготівлі дров, прибиранні дворів, підготовці житла до холодної пори року. Фахівці центру надають допомогу в оплаті комунальних платежів, оформленні документів. Також принесуть необхідні ліки та продукти.

Вперше на загальноцерковному рівні в Україні ми вшановуємо сьогодні ікону Божої Матері «Іверська-Мирненська (Мироточива)». Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Священного Синоду 18 жовтня 2022 року. Ця ікона знаходиться у храмі, названому на її честь, в с. Мирне Хмільницького району на Вінниччині. Вона прославилась мироточінням і багатьма чудесними зціленнями.

Уряд активізує механізм залучення безробітних до “Армії відновлення” країни через їх участь у суспільно корисних роботах. Впровадження цього механізму в регіонах обговорювали під час наради першого віце-прем’єр-міністра - міністра економіки України Юлії Свириденко з головами обласних та Київської міської військових адміністрації.

Встановлено, що майстер лісу Дашівського досвідного лісомисливського господарства у Вінницькій області віддав 350 кубометрів деревини вартістю 700 тис. гривень невідомим особам без оформлення жодних документів, які б засвідчили продаж. Гроші за деревину держпідприємство не отримало.

Державний концерн «Укроборонпром» відсторонив від виконання службових обов’язків директора приладобудівного заводу через повідомлену йому слідчими підозру у корупції та махінаціях з товарами військового призначення. 

20 жовтня в міському будинку культури за участі міського голови Віталія Бузиля, заступника міського голови Галини Безкоровайної та керуючого справами виконавчого комітету Наталії Білас відбувся благодійний аукціон «Разом до перемоги!», виручені кошти з якого будуть спрямовані на потреби бійців Збройних сил України.

Бібліотека організувала патріотичну годину та виставку на підтримку ЗСУ
Захист української державності багато століть поспіль був невіддільною частиною української історії. При цьому чимало раз доля дарувала нашому народові визначних особистостей, котрі відважно стояли за правду і боролися за українське майбутнє.

   

«В частині мікрорайонів міста аварійні відключення електроенергії. Зупинилися тролейбуси. Ремонтні бригади працюють без зупинок.
    Енергосистема, на жаль, не витримує навантаження.
    Маємо максимально обмежити споживання електроенергії в побуті.
    Тримаймо стрій!», - зазначив Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

Виконавиця головної ролі у фільмі «Битва за Україну» Тетяна Дзюбінська «Приз глядацький симпатій» присвятила своєму двоюрідному брату,прикордоннику з Маріуполя, який зараз перебуває в полоні в Оленівці.

У рамках проведення виїзних нарад заступник міського голови Микола Ваврищук та представники управління економіки Хмельницької міської ради відвідали ТОВ «Хмельницькхліб», що є одним з найбільших місцевих виробників хліба, хлібобулочних та кондитерських виробів Хмельницької області.

У Хмельницькому презентували проєкт «Разом!» від «Культурного десанту». Проєкт має за мету підтримати мешканців деокупованих міст України. В рамках проєкту хмельничани можуть допомогти потрібними речами мешканцям деокупованого Ізюму. Збір речей відбуватиметься в кінотеатрі ім. Т. Шевченка і триватиме до 10 листопада. Це буде перша хвиля збору, адже Хмельницький й надалі підтримуватиме мешканців деокупованих міст.

можна дізнатися щодня у Туристично-інформаційному центрі Хмельницького.

Щоб допомогти країні тримати енергетичний фронт, не витрачати марно енергію і гроші, кожен українець може зробити прості, але дієві кроки з енергоефективності у своєму побуті. Розумне енергоспоживання кожного дасть додаткову стабільність енергосистемі.

В нас є багато способів боротьби зі стресом: йога, дихання, вбивати русню, обіймати дерева, вбивати русню, ходити на пробіжки, вбивати русню. Але є деструктивні способи, наприклад заїдати то все. Саме про це відео.

 

«Провів засідання голів громад-членів Асоціації міст України в Хмельницькій області для 42 учасників: голови міських, селищних, сільських рад, їх заступники тощо.

Хмельниччина славиться багатьма визначними пам’ятками архітектури й пам’ятними місцями, які чарують своєю незвичністю, оповивають особливою енергетикою і навіть пов’язані з містикою.

19 жовтня під головуванням секретаря Хмельницької міської ради Віталія Діденка відбулася нарада з головами квартальних комітетів. Під час спілкування особливу увагу зосередили на важливості підготовки до зимового періоду. На початку Віталій Васильович розповів про ситуацію в місті та заходи, які вживаються на даний час, та подякував головам квартальних комітетів за активну роботу на початку повномасштабного вторгнення, адже спілкування з мешканцями та донесення до них оперативної інформації надзвичайно важливе.

на надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів «соціальне таксі».
Управління праці та соціального захисту населення оголошує конкурс на надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів «соціальне таксі» - перевезення осіб з інвалідністю 1 групи, в тому числі хронічною нирковою недостатністю (потребують гемо або перитоніального діалізу), дітей з інвалідністю, які не пересуваються на візках.

Забіг на підтримку воїнів

У Хмельницькому   відбувся благодійний патріотичний забіг «Крок до перемоги», під час якого збирали гроші на підтримку Збройних сил України.

Останнім часом майже кожен ранок розпочинається повітряною тривогою. Намагаючись реалізувати свій безумний план по знищенню України, рашисти всілякими способами хочуть завдати максимальної шкоди нашій державі. Убивають цивільних людей, руйнують критичну інфраструктуру, все ще сподіваючись зламати наш дух, наше прагнення до Перемоги.

Нещодавно члени добровольчого формування «Балу» поповнили лави 86 окремого батальйону територіальної оборони.

Лише з початку незалежності України у Кам’янець-Подільському перинатальному центрі з’явилися на світ понад 30 тисяч маленьких подолян. І не тільки подолян. У зв’язку з агресією російської федерації цей медичний заклад прийняв і надав допомогу сотням жінок, котрі через активні бойові були змушені залишити рідні домівки на сході та півдні країни і майже за вісім місяців війни народили вже у місті над Смотричем 103 малюки.

Нещодавно вранішньої пори в селі Івахнівці Чемеровецької громади, що на Кам’янеччині, сталося ДТП за участі вантажівки  DAF та легкового автомобіля «Opel».

Питання тарифів завжди актуальне, особливо для сільського населення. Про це свідчить і лист від нашої читачки, ветерана праці з 57-річним стажем Тамари Христофорівни Харчук із села Поляхова на Теофіпольщині. Жінка розповідає про те, як ще восени минулого року, найнявши машину, бо автобуси до села не ходили, змушена була добиратися до Теофіполя, щоб звірити суму проплати за газ. Було чимало людей, окремі з них помітно нервували. Коли ж дійшла черга Тамари Христофорівни, то молодий чоловік на ім’я Олександр, подивившись у комп’ютер, повідомив, що її борг на газопостачання складає 1266 гривень.

Нещодавно на Хмельниччині поліцейські затримали шахрайку, яка ошукувала людей за давно відомою схемою «ваш родич у біді».

За вісім місяців 2022 року найбільша частка – 10 % – у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи» – переважно за рахунок цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів, зазначив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», доктор економічних наук Богдан Духницький. 

За вікном тиха осінь розфарбовує лист золотом, а  в сільській оселі, наче літо загаялося. Квітнуть на вишитих картинах троянди, мальви, соняшники. Та й від пейзажів очей не відвести — серед шовкових трав видніються польові квіти. І рушники сяють барвистими та  яскравими візерунками. Прикрашають вони ікони, які теж рукотворні — із ниток та бісеру зіткані. Ці справжні шедеври створила своїми руками господиня дому Раїса Смірнова. Та й нині в неї не минає і дня без вишивання — працює над картиною «Лавандове поле».

Хмельницькою окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього сільського голови одного із сіл Хмельницького району за фактами службового підроблення та заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч. 1 ст. 366, ч. ч. 2, 3 ст. 191 КК України).

Римо-католики розпочинають підготовку капеланів. За словами головуючого з питань військового капеланства при конференції єпископів РКЦ в Україні єпископа Павла Гончарука Школа капеланського служіння покликана дати певну базу знань, які допоможуть нести допомогу не лише військовим,але також їхнім родинам і тим, хто втратив своїх близьких на війні.

Це — найпоширеніше запитання від громадян, яке надходить на телефон «гарячої лінії» Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області.

Синод ПЦУ дозволив як виняток за рішенням настоятеля та громади відзначати Різдво Христове за Новоюліанським календарем, тобто 25 грудня. Про це йдеться в рішеннях Священного Синоду Православної Церкви України.

У Грицівській громаді, на базі Вищого професійного училища №38, розпочав роботу десятий за рахунком в області Клас безпеки. Освіту життя тут здобуватимуть понад 300 підлітків – студентів навчального закладу.

«Друзі, інформую: з 14 жовтня ми подаємо опалення в міські медичні заклади, перинатальний центр і військовий госпіталь; з 18 жовтня подаємо опалення для 80% дитячих садочків.

«Мав честь привітати Благодійний фонд «Карітас - Хмельницький, УГКЦ» із двадцятилітнім ювілеєм! Це та структура, яка справді працює і бере на себе низку соціальних функцій.

Програма розрахована на керівників середньої та вищої ланки, яким потрібно відпрацювання практичних навичок з планування.

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони. За відповідний законопроєкт No7557 у другому читанні та в цілому проголосували 317 народних депутатів. Так, зміни внесено до Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про співробітництво територіальних громад". 

 

«У зв’язку зі спадом економічної активності та зупинкою підприємств внаслідок воєнної агресії російської федерації, Фонд соціального страхування України недоотримав понад 5 мільярдів гривень надходжень від єдиного внеску, що стало причиною виникнення заборгованості з виплати лікарняних та декретних допомог застрахованим громадянам, яка станом на 01.10.2022 склала 2,9 мільярда гривень», - йдеться в повідомленні Фонду соціального страхування України (ФССУ) у Телеграмі, передає Укрінформ.

Своє велике захоплення важкою атлетикою Ігор Курдибаха прищеплював синам — старшому Дмитру, молодшому Валентину — з дитинства. Серйозно займатися цим видом спорту він розпочав після восьмого класу, але нині, як досвідчений тренер, знає: бажаєш високих досягнень — розпочинай тренування значно раніше.

Дружний колектив викладачів і майстрів виробничого навчання Деражнянського центру професійної освіти на чолі з директором Віталієм Дащенком разом із учнями впевнено тримають тил, працюючи на Перемогу. Тут уміло поєднується навчальний процес із допомогою нашим військовим, адже на заняттях здобувачі освіти центру не лише виготовляють набори сухих борщів, запашну випічку для Збройних сил України, а й дбають про тепло для наших воїнів — виготовляють буржуйки.

Стартував конкурс ВАРТО+ГО від Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів. Громадські об‘єднання, що співпрацюють із ветеранами, їхніми родинами, а також сім’ями полеглих захисників — можуть отримати від 500 тисяч до 1 мільйона гривень фінансування.

Як інформує представниця Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення у Хмельницькій області Олена Гавінська, протягом декількох днів можливе планове вимкнення цифрового телевізійного мовлення. Прохання до телеглядачів з розумінням поставитися до цієї ситуації. 

В суботу на території Центру управління відходами небайдужі хмельничани виготовляли окопні свічки, які буде передано українським військовим на передову. За сприятливої погоди в найближчу п’ятницю та суботу тут знову працюватимуть. Така, здавалось би, проста і дешева річ, дуже корисна. Окопна свічка має тривалість горіння до 2 годин, виділяє достатньо тепла, щоб погріти руки, підігріти воду чи їжу.

Протягом минулого тижня, окрім звичних робіт із догляду за водно-каналізаційним господарством працівники МКП «Хмельницькводоканал мали й інші завдання. Так, фахівцям контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, додалося роботи з ремонту систем автоматики після вимкнення світла на трьох каналізаційних станціях та одній водонасосній.

В Хмельницькому діє програма співфінансування робіт з ремонту багатоквартирних житлових будинків міста Хмельницького. Програма передбачає виконання ремонтних робіт в багатоквартирних будинках за спільного фінансування мешканцями та міським бюджетом. Проте, загострення російської агресії внесло свої корективи і певні види робіт зараз не можливо профінансувати. Однак, замінити вікна та двері в під’їздах можна. Їх заміна дозволить заощаджувати тепло.

Черговий масштабний обмін полоненими вдалося провести сьогодні. Перший цілковито жіночий обмін. Звільнено з полону 108 жінок:  37 евакуйованих з «Азовсталі», 11 офіцерів, 85 - рядових та сержантів. З них - 35 захисниць із ЗСУ, 32 - ВМС, 12 - ТРо, 8 - НГУ, включно з 2 із «Азову», 5 - ДССТ, 4 ДПСУ та 12 цивільних. Серед звільнених -  парамедикиня добровольчої організації «Госпітальєри» з Хмельницького Тетяна Васильченко, з позивним «Борисівна» та службовець 36 окремої бригади морської піхоти Діна Мугашева.

За підтримки Хмельницької міської ради та з ініціативи Хмельницького осередку пластунів 14 жовтня в Хмельницькому відкрили «Пластову домівку». Дата вибрана не випадково, адже саме в цей день пластуни відзначають 30-річчя відновлення пластового руху на Хмельниччині. Зараз станиця Хмельницька налічує близько 70 пластунів.

   

«Сьогодні ви, наші захисники і захисниці, є прикладом мужності, рішучості та незламності для всього світу! Діти тепер граються не в супергероїв, а в українських воїнів! Це саме ви підняли нашу націю на новий рівень серед націй інших! Вітати зі святом тих, кому завдячуєш життям, дуже банально. Привітаємо один одного із найбільш очікуваним днем – Днем Перемоги. А сьогодні – просто щире і велике ДЯКУЮ!

10 жовтня російський агресор обстріляв об’єкти критичної інфраструктури у 13 областях та у Києві. Через обстріли виникла 51 пожежа. Багато міст залишилися без електрики. Експерти переконані, що це далеко не остання спроба росії залишити Україну без електрики, води і опалення протягом холодного періоду року.

Частина земель сільськогосподарського призначення, які входять до  державної або комунальної власності, перебувають у постійному користуванні фермерів. В Бюро правової допомоги роз’яснили, чи зможуть постійні користувачі землі викупити такі земельні ділянки. 

Юні хмельничани сплели понад 100 браслетів, які передали українським захисникам.

На всій території України спостерігається новий етап військової агресії ворога – енергетичний. Вже взимку путін може спробувати залишити українські міста та селища без тепла, завдаючи спрямованих ударів по інфраструктурі. Чи вистачить Хмельниччині дров, щоб не замерзнути – дізнавались журналісти телеканалу Перший Подільський у начальника Хмельницького ОУЛМГ Петра Пешка.

За такий поважний період Хмельницький національний університет пройшов непростий, але славний шлях становлення.

Щоб підтримати традиції і сконцентрувати побажання українців на 2023 рік, Укрпошта оголошує конкурс на створення ескізу різдвяної поштової марки. Ми вже маємо досвід, коли марка стала пророчою. Тож Укрпошта закликає всіх, насамперед українських художників, повторити цей приклад і створити різдвяну українську поштову марку, яка обов'язково стане пророчою і принесе українцям мир, перемогу, єднання родин. 

​​Черговий обмін полоненими, чергові миті радості і усвідомлення того, що сьогодні для багатьох родин буде один з кращих днів у житті.  Як повідомляє голова Офісу президента Андрій Єрмак, вдалося звільнити з полону 14 - воїнів ЗСУ, 4 бійців ТРо, одного нацгвардійця та військовослужбовця ВМС. Є воїнів, яких росіяни утримували в Оленівці, на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей.  Хлопці зараз проходять медичний огляд, всі щасливі бути на рідній землі. Їх дуже чекали вдома батьки,  дружини і діти.

 

12-13 жовтня 2022 року в місті Ауґсбурґ, що у Німеччині, відбулась п’ята німецько-українська конференція муніципальних партнерств. У ній взяло участь понад 50 мерів з Німеччини та України, а також представники 102 громад з обох країн. Хмельниччину на конференції представляли міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко та голова Смотрицької селищної ради Ігор Ялоха (обидва муніципалітети є членами Асоціації міст України в Хмельницькій області).

Хмельницький державний центр естетичного виховання учнівської молоді з нагоди відзначення Дня захисників та захисниць України та на підтримку українських військових серед  здобувачів освіти ЗП(ПТ)О, в рамках заходів мистецьких ініціатив «Голос миру» ХОРУС ЗП(ПТ)О була проведена благодійна акція «Подаруй тепло солдату».

У місті Хмельницькому завершується капітальний ремонт – улаштування закритих водостоків на вулиці Зарічанській, на ділянці від будинку № 7 до вул. Свободи.

14 жовтня в Україні відзначається одразу декілька свят: Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників та захисниць України, а ще створення Української повстанської армії (УПА).

Цьогоріч виповнюється 80 років з часу створення перших бойових загонів УПА, яка вела збройну боротьбу за державну незалежність України проти окупаційних режимів.

Впродовж кількох вихідних на території Центру управління відходами (пр. Миру, 7) будуть виготовляти окопні свічки з вторсировини, яку було зібрано у межах акції. Особливих знань чи навичок не потрібно – все покажуть та навчать. Для того, щоб взяти участь в такій корисній справі потрібно заповнити форму та обрати дату.

   

«Провів чергове засідання виконавчого комітету. Майже всі питання проголосовані одностайно. Не підтримали низку питань, що стосувалися розміщення зовнішньої реклами – відмовляємо у встановленні великогабаритної реклами.

Пам’ятний знак на честь легендарного комбата “Червня” Андрія Гергерта та всіх полеглих Героїв України відкрили сьогодні на в’їзді в Олешині. Меч із тризубом у мармуровому камені — як символ пам’яті і Перемоги над ворогом. Поруч з меморіалом — місце для Книги літопису Героїв. Нині у ній — імена майже ста п’ятдесяти захисників Хмельницької громади.

Філія “Енергозбут” АТ “Укрзалізниця” повідомляє про планові відключення електричної енергії у жовтні 2022 року по Хмельницькій області. Детальніше у таблиці.

Премію Верховної Ради України присуджено десяти активним громадянам України, які сприяли процесам державотворення, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, розвитку парламентаризму та місцевого самоврядування, досягли значних результатів у вирішенні соціальних і правових питань.

Сучасна українська преса повинна виховувати не тільки інтелектуального поінформованого громадянина, а й високодуховного.

Скаженіючи від люті через невдачі на фронті й принизливе ураження надважливого для росії Кримського мосту, мстивий путін дав наказ почати масований  обстріл українських міст у різних регіонах. Лише за один день, 10 жовтня, безжальні орки-варвари випустили  84 ракети та здійснили 24 атаки безпілотниками. І хоча наша протиповітряна оборона збила більше половини ракет, та все ж завдано чималих руйнувань, особливо — на об’єктах енергетичного сектору в столиці  та областях. Загинуло й поранено багато людей.

Мабуть, років два, не менше,  сусід по під’їзду Петро Дмитрович стабільно забезпечує мешканців нашої дев’ятиповерхівки домашніми курячими яйцями. Чоловік має такий собі невеликий бізнес – майже щовихідних їздить  на Чемеровеччину до батьків, які хоч уже і в літах, але тримають у домогосподарстві  невелику курячу ферму, яка, за словами  чоловіка, видає щотижня «на гора» 100-150 екологічно чистих, без усякої там хімії, яєць. Скільки пам’ятаю,  постійним покупцям, тобто співмешканцям по будинку, вони  продавалися  дешевше, ніж  на ринку «Вікторія» нашого мікрорайону. Скажімо,  два тижні тому,  «екологічно чисті і з гарним жовтком»   сусід відпускав нам по
50 гривень за десяток, тоді коли  інші продавці правили за такі  вже по 55 гривень. А оце минулої неділі «новий завоз», і ціна піднялася  до… 65 гривень.

Цьогоріч в Хмельницькому почали активно розвивати автобусні перевезення комунальним транспортом.

Нещодавно 3-ю окрему танкову бригаду Оперативного командування «Схід» Сухопутних військ Збройних сил України відзначено нагородою Головнокомандувача ЗСУ. «Сталевий хрест», який отримала 3 окрема танкова Залізна бригада, – найновіша нагорода Головнокомандувача Збройних сил України. Відзначивши героїзм танкістів у боротьбі з російським агресором, її вручив командувач Сухопутних сил України генерал-полковник Олександр Сирський. Командира бригади – полковника Романа Шеремета – командувач відзначив іменною зброєю.
А почесне найменування «Залізна» 3 окрема танкова бригада отримала за ефективне виконання бойових завдань, на підставі Указу Президента України.

Більшість відділень мережі повернулася до стандартного графіку. Відділення в тих населених пунктах, де поки відсутня електроенергія, тимчасово працюють в неавтоматизованому форматі.

Медико-демографічна ситуація, що склалась останнім часом на Хмельниччині, свідчить про незадовільний стан здоров’я населення. Низька народжуваність порівняно з високим рівнем смертності, високий рівень поширеності хронічних неінфекційних захворювань, ковід, війна і, як наслідок, спостерігаємо постійне зменшення чисельності населення області. На цьому тлі особливо доречним стало би прийняття програми громадського здоров’я. Дотримання вимог цієї програми, переконана моя співрозмовниця Наталія Ткачук, заступниця генерального директора Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, допоможе змінити ситуацію.

Нещодавно в дитячих садочках Хмельницької міської територіальної громади провели благодійні ярмарки на підтримку бійців Збройних сил України. І завдяки небайдужості й активності малечі та їхніх батьків спільними зусиллями вдалося зібрати майже 600 тисяч гривень.

Якщо материнське серце таїть найбільше переживань за рідну дитину, то серце Антоніни уміщує в собі увосьмеро разів більше. І поряд з тривогою за кожну, нехай і дорослу, дитину, воно віддає нескінченну любов, яка живить всю їхню велику родину.

Світло доброти! Я не випадково звернула увагу на фото підлітка на сторінці   у фейсбуці волонтерки Людмили Степанюк. Десятирічний хлопчик Руслан Джафоров, учень Хмельницького колегіуму № 16 випікає смаколики для бійців...

...

Інтрига загострюється
У розпалі чемпіонат області з футболу в прем’єр-лізі, де виступає шість команд.

Днями волонтери доправили вантажі з продуктами, консервацією, побутовою хімією з Шепетівки для захисників України в районі міста Ізюм і прилеглих сіл у Харківській області. Участь у наповненні кількох автомобілів усім необхідним для українських воїнів брали десятки жителів Шепетівки та району.

Служба безпеки викрила керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який виправдовував агресію рф і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян.

Нещодавно на Хмельниччині з робочим візитом побувала віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Сьогодні провели черговий обмін полоненими.  Вдалося звільнити 32 наших воїна та повернути тіло ізраїльтянина Дмитра Фіалки. Серед звільнених - офіцери, сержанти та солдати ЗСУ. Всі вони були у місцях, де тривали жорсткі бойові дії. Багато з цих людей вважалися зниклими безвісти.

Помітивши на вулиці 10 – річну дівчинку із мобільним телефоном, чоловік прослідував за дитиною до ліфту, а коли двері зачинилися, погрожуючи схожим на пістолет предметом, сказав віддати йому мобільник. Школярка злякалась та виконала вимоги зловмисника, а коли двері ліфта відчинились, вибігла за допомогою.

Здобувачі освіти Шепетівського професійного ліцею, аби допомогти українським Захисникам якнайшвидше здолати російського ворога та наблизитися до перемоги, пошили дощовики. Вони захистять Воїнів від дощів та вітру в окопах та на полі бою.

Ворог хотів зруйнувати нашу країну, але цим лише об᾽єднав українців! Наразі розвиток бізнесу важливий, як ніколи. Саме від нього залежать оборонний бюджет та життєдіяльність держави.
Хмельницька міська рада звертається до підприємців І та ІІ груп з поханням сплатити єдиний податок. Це – ваш крок до нашої перемоги!

Від сьогодні у пасажирських автобусах та маршрутках як водіям, так і пасажирам буде заборонено відтворювати в салоні музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку.

За матеріалами ДБР повідомлено про підозру працівнику відокремленого територіального підрозділу Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, який брав участь у незаконній схемі видачі українських паспортів іноземцям, зокрема росіянам. 

Подія сталася ввечері, 4 жовтня, в одному із мікрорайонів обласного центру. Водій автомобілем «Renault»  збив віз з кіньми. У результаті ДТП, одна із тварин отримала відкритий перелом. Тварина лежала на землі й ледь ворушилася від больового шоку. Небайдужі громадяни зателефонували зоозахисникам, а ті зв’язалися із бригадою ветеринарів із ветлікарні в Шаровечці. Деталі у репортажі «Першого Подільського». 

«Готуємо наші медзаклади до усіх можливих викликів взимку.

Встановили в Хмельницькій інфекційній лікарні кисневу станцію, яка дозволяє отримувати очищений кисень безпосередньо з навколишнього повітря та доставляти його одразу до ліжок пацієнтів. Ця киснева станція виробляє до 500 літрів кисню за хвилину. Якість отриманого кисню - не менше 93%. Така станція - ще один крок до покращення надання допомоги кисневозалежним пацієнтам, в тому числі й хворим на коронавірус.

У рамках проведення виїзних нарад заступник міського голови Микола Ваврищук та представники управління економіки Хмельницької міської ради відвідали ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза». 

Народні депутати на сьогоднішньому пленарному засіданні ухвалили Постанову про присудження у 2022 році премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування. Як передає Укрінформ, за цю постанову проголосували 315 народних обранців. 

До Дня дошкілля, який цьогоріч відзначали 27 вересня, в дитячих садочках Хмельницької громади провели благодійні ярмарки «Разом до перемоги!» на підтримку українських захисників. 

Сон жителів Хмельниччини вкотре порушили сирени. О 5:40 в області було оголошено повітряну тривогу. За 10-15 хвилин після того у соцмережах почали повідомляти про звуки вибухів.

Місцевий житель з початку повномасштабного російського вторгнення систематично поширював через персональну сторінку в забороненій соціальній мережі «Однокласники» негативні статті відносно української влади та військовослужбовців Збройних сил України.

   

«Адаптуємо освіту до нових умов. Розпочали заняття з учнями 11-х класів закладів загальної середньої та професійної освіти із «Захисту України» в полігонно-польових умовах.

І він чарівний та дивовижний. Адже в умілих руках звичайні атласні стрічки перетворюються на різнобарвні квіти — вишукані, наче справжні. Із них створює прикраси для волосся, українські віночки, використовує для оздоблення пасхального кошика та оберегів.
Понад вісім років тому це давнє японське мистецтво створення прикрас для волосся привабило Ірину дивовижними і витонченими формами квітів, різноманіттям їхніх яскравих фарб. Ці барвисті вироби виготовляє у стилі канзаші, внісши в техніку національний колорит.

Міський територіальний центр соціального обслуговування отримав допомогу від благодійних фондів Польщі та Литви. Це дозволило працівникам терцентру сформувати 1200 продуктових наборів. Загалом, від початку року безкоштовний пакунок із харчами отримали 15 тисяч мешканців Хмельницької громади. Надають його тим людям, які перебувають у скруті.
Детальніше у сюжеті МТРК «Місто».

8 листопада відбудеться аукціон з продажу прав оренди 11 земельних ділянок комунальної власності.

У 1996 році Указом Президента України для збереження, відтворення та раціонального використання природних ландшафтів Поділля з унікальними історико-культурними комплексами, які мають високе природоохоронне, естетичне, наукове, рекреаційне та оздоровче значення, було створено Національний природний парк «Подільські Товтри». Нині він є найбільшим у Європі. Його площа складає 261316 гектарів Кам’янець-Подільського та Хмельницького районів. На його території знаходяться 12 територіальних громад — міські, селищні та сільські. У кожній з них є об’єкти природозаповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення. Кожна громада має великий потенціал для розвитку туризму та рекреаційної діяльності.

У приміщенні початкової школи №1 відбулися громадські слухання проєкту містобудівної документації «Коригування (внесення змін) генерального плану м. Хмельницький» та звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Як розповідають у Головному управлінні Національної поліції в Україні, саме зараз — у цей непростий час поліцейські намагаються частіше зустрічатися з дітьми. Тож нещодавно вони почали практикувати бліцзустрічі під час перерв між уроками в школах.

Опинившись далеко від рідного дому, втративши роботу, чимало вимушених переселенців переживають панічні настрої. Як вижити в цих складних умовах, як забезпечити сім’ю? — такі питання і справді не дають спокою. Проте внутрішньо переміщені особи не залишаються наодинці зі своїми проблемами. І прикладом цього є захід, який нещодавно організувала ГО «На — Дія», яку очолює Наталя Няньчук. Робота цієї громадської організації якраз спрямована на допомогу жінкам, які змушені були переїхати і тимчасово проживають на території Летичівської та Меджибізької громад.

«Як позбутися веснянок на обличчі?». Богдана, м. Хмельницький.
Може, не варто? Але, якщо вирішили, то берете 15 г лимонного соку, 5 г гліцерину та 25 г кип’яченої води. Все перемішати. цією сумішшю змащувати на 15 хв місця, де є веснянки, а потім змити теплою водичкою і нанести зволожуючий крем.

Ця страшна трагедія вже понад 80 років оживає на сторінках історії нашої країни.

Нагорода чемпіонату світу
 Збірна України з веслування на байдарках та каное завоювала золоту й срібну медалі на чемпіонаті світу з марафону. Змаганнями в португальському Понте-де-Ліма вітчизняні веслувальники завершили сезон.

Страшна ніч на 29 вересня... Росіяни вдарили ракетами по Дніпру, влучивши в будинок у приватному секторі. Внаслідок ударів загинула сім’я — бабуся Алла, мати Наталія та двоє дітей — Іванкові було вісім років, а Василісі — дванадцять. Залишивши живим тільки старий пес. Коли приїхали рятувальники, він сидів на руїнах і плакав.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» на час дії воєнного стану підходящою роботою вважається та, яка:

Вони навіть не намагалися створити більш-менш переконливу картинку, як вісім років тому в Криму, оголосивши «загальнонародне голосування» на окупованих територіях. У режимі швидкісного потяга окупанти оголосили «референдуми» і провели їх, аби за кілька днів пред’явити всій росії про збільшення території. «Спецоперація», оголошена кремлівським психопатом, розпочиналася начебто для допомоги республікам Донбасу, а в результаті анексується не дві, а частини чотирьох областей України.

По-перше, як повідомляють у Головному управлінні ПФУ в області, у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати з 6500 до 6700 гривень перераховано мінімальний розмір пенсій за віком непрацюючим громадянам, які досягли віку 65 років і більше. Й обов’язково мають страховий стаж (чоловіки не менше 35 років, жінки — не менше 30 років). Тож із 1 жовтня мінімальний розмір пенсії за віком у таких пенсіонерів не може бути меншим, ніж 2680 гривень, адже він встановлюється у розмірі 40 відсотків мінімальної зарплати, визначеної в Держбюджеті на відповідний рік (6700 х 40%). Якщо пенсіонер працює, то йому мінімальний розмір пенсії за віком на рівні 40 відсотків мінімальної заробітної плати буде встановлено після звільнення з роботи.

Два тижні тому начальник Хмельницької районної військової адміністрації Анатолій Катеренчук повернувся з поїздки на фронт, куди доставляв нашим захисникам черговий вантаж. Практично одразу почали збирати новий, аби найближчим часом знову відправити його в гарячі точки для воїнів і жителів деокупованих територій.
Це була вже шоста поїздка Анатолія Катеренчука на схід. І, коли він веде мову про останні новини з фронту, коли пригадує найвразливіші моменти свого спілкування з бійцями, каже, що відчуває все більшу потребу допомагати.

Чому не варто очікувати, що весь світ на 100% готовий підтримати Україну? Та хто вкладає їм у голову проросійські наративи? Вікторія Романюк, заступниця головного редактора проекту StopFake у свіжому відео ініціативи "Як не стати овочем" пояснює, як Росія використовує західних інтелектуалів, лідерів суспільної думки та бізнесменів у інформаційній війні проти України.

За тиждень з 26 вересня до 2 жовтня в Україні зареєстрували зниження кількості нових випадків COVID-19 на 3 %. У Хмельницькій області динаміка також позитивна — кількість хворих, у порівнянні з попереднім тижнем, зменшилася на 5,7%. Зокрема, за тиждень з 26 вересня до 2 жовтня на Хмельниччині коронавірусну хворобу діагностували у 2618 осіб, що на 158 менше, аніж тижня перед тим. Захворіли 288 дітей, що на 65 менше, ніж у період з 19 до 25 вересня.

Працівники територіального центру соціального обслуговування допомагають створити затишок в оселях підопічних, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома.

Аграрні підприємства Хмельницької громади активно збирають цьогорічний врожай та розпочали посів озимої пшениці.

В Хмельницькому продовжують покращувати транспортну мережу. Так, комфортабельний автобус запрацював на маршруті Хмельницький – села Іванківці, Олешин. Мешканці громади мають можливість доїжджати до міста великогабаритним та зручним транспортом.

Жінка, маючи доступ до автоматизованої системи «Фінансове управління» Укрпошти, вносила до неї недостовірну інформацію. Зокрема при створенні електронних платежів вона вносила у систему відомості, які відрізнялись від паперових звітів. «Різницю» цих даних в сумі майже 65 тис грн. привласнила - частину коштів використала для покриття боргів за кредитами, а решту зняла готівкою в банкоматі.

Нещодавно у Малієвецькому обласному історико-культурному музеї відбулася науково-краєзнавча конференція “Шляхетна Україна. Матеріальна та духовна культура”, приурочена до першої річниці його заснування.

Берегти пам’ять про захисників Батьківщини і передавати її у поколіннях можна в різний спосіб. Спортивно-патріотична подія  «Шаную воїнів, біжу за Героїв України!» в Ярмолинецькій громаді це яскраво засвідчила. Захід був велелюдним, живим, щирим. Новий формат патріотичної події згуртував жителів громади різних поколінь.

Красилівська міська територіальна громада просить долучитися до акції зі збору матеріалів для виготовлення окопних свічок, зініційованої лідерами учнівського самоврядування Западинської гімназії.

Необхідні бляшанки, гофрований картон, віск, парафін (старий, брудний, чистий, фарбований, ароматизований). Особливо є потреба у бляшанках. Найкраще підходять невисокі від консерв, горошку, кукурудзи, оливок тощо.
Матеріали можна принести на 1 поверх адмінбудівлі міської ради за адресою: м. Красилів, майдан Незалежності, 2 з 8.00 до 17.00 години.

Ваша небайдужість зігріє наших захисників!

Школа кліматичного лідерства - це навчання, яке проходитиме у Хмельницькому та складатиметься з 4-х семінарів. Теми, які висвітлюватимуться в рамках навчання, охоплять основні напрямки кліматичної політики на глобальному та локальному рівнях. Екологічні тренди, які впливають на розвиток світу; громадські інструменти для розв’язання екологічних проблем; спілкування з експертами та допомога у реалізації вашої ідеї - це все і навіть більше отримають учасники Школи кліматичного лідерства.

Забезпечити роботою українців в умовах війни можливо, якщо працювати злагоджено, об’єднавши зусилля всіх зацікавлених сторін –  бізнесу, держави та шукачів роботи.

Аграрні підприємства Хмельницької громади активно збирають цьогорічний врожай та розпочали посів озимої пшениці.

Гифка осень вечер гиф картинка, скачать анимированный gif на GIFER от  Felhagda

12 важливих змін та подій, які очікують українців у жовтні 2022 року.

Місто чи село, де живуть ваші рідні, звільнили від загарбників. Як допомогти близьким людям, котрі в таких умовах часто потребують найнеобхіднішого: продуктів харчування, ліків, предметів гігієни? Адже через тимчасову відсутність стабільної логістики люди не завжди можуть дістатися до міста, щоб придбати необхідні речі. 

Поціновувач елітної випивки протягом декількох місяців у минулому році вчинив вісім крадіжок у чотирьох супермаркетах міста. Про крадіжки поліцейським стало відомо від представників супермаркетів, які звернулися із заявами про те, що із торгових залів магазинів викрадено алкогольні напої на суму понад 3600 гривень. 

У результаті багатоетапної спецоперації Служба безпеки викрила у Хмельницькій області «розконсервованого» агента фсб – громадянина рф, який прибув в Україну у січні 2022 року.

Вже давно відомо, що шоколад може підійняти нам настрій, адже додає ендорфінів, які відповідають за відчуття щастя. На що ще здатен шоколад?

Осінь – сезон дощів, домашнього затишку, гарячого чаю та лампової атмосфери. Ми частенько шукаємо, яке б кіно могло підтримати ваш настрій, чи трохи його змінити.