Дорогі бойові побратими і посестри!

Минає 2023 рік. Ще один надскладний рік нашої боротьби за свою землю та свободу. Це був рік, коли Україна вистояла. Вистояла завдяки вам - українським солдатам і матросам, сержантам і офіцерам. Завдяки кожному з вас! 
Я дякую нашим військовим за стійкість і самовідданість величній справі – захищати Україну. Схиляю голову перед українськими воїнами, які загинули в боях за Батьківщину. Вони назавжди у наших серцях.
2024 рік не буде легким. Боротьба за свободу та майбутнє наших дітей продовжується. Вірю, що ми з гідністю пройдемо усі випробування та крок за кроком продовжимо наближати нашу Перемогу!
Всіх, хто зараз у бою, на спостережному пункті, веде розвідку чи нищить ворога дроном. Хто тримає удар та завдає його у відповідь. Рідних і близьких наших воїнів. Всіх, хто вірить і допомагає Збройним Силам України - з Новим Роком!

Разом ми переможемо! Слава українським захисникам і захисницям!

Юрій Ігнат закликав українців не нехтувати сигналами повітряних тривог у новорічну ніч і не використовувати феєрверків.

Військовослужбовець  із Кам’янця-Подільського Володимир Подорожний у соцмережі розповів про невиплату його підрозділу грошової винагороди за виконання бойових завдань ще з жовтня і просить розголосу для вирішення цього питання.

Виставку із такою назвою презентувала майстриня Олена Панчук у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Шевченка. На створення деяких із них майстриню надихають картини української художниці Марії Примаченко. Частина колекції – це персонажі з українських казок та мультфільмів.

У Миньковецькому старостинському окрузі Хмельницької області на території помешкання тимчасового проживання ВПО офіційно відкрито теплицю загальною площею 240 м². Про це повідомляється на сайті Дунаєвецької міської ради.

Дорожньо-транспортна пригода сталась 30 грудня близько 17:15 години по Нігинському шосе. Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст. 286-1 Кримінального кодексу України.

Близько 49 “шахедів” росіяни запустили увечері 30 грудня та на початку доби 31 грудня з півночі, сходу та півдня. Традиційно, частина безпілотників рухалися в напрямку Хмельниччини. Активно працювали цієї ночі сили ППО. Було збито 21 ворожий безпілотник.

 
14-та гренадерська дивізія Ваффен-СС "Галичина" 1943–1945 роки.

Складна доля дивізії «Галичина», що стала першою піхотною дивізією у складі елітного Ваффен-СС, а згодом перетворилася на 1-шу Українську дивізію Української національної армії, а також її військовослужбовців, які прагнули проторувати власний шлях у боротьбі за незалежність України, багатьма усе ще сприймається крізь потворне відлуння радянської пропаганди або пострадянське невігластво, провокуючи не лише хибні оцінки, але й розбрат. Військовий історик з 30-літнім досвідом служби у збройних силах США, полковник у відставці Михайло Орест Лоґуш, спираючись на величезну джерельну базу, зокрема на матеріали американської розвідки, пропонує неупереджений погляд на бойовий шлях цього з’єднання. Книга адресована дослідникам політичної та воєнної історії, військовослужбовцям, волонтерам, усім, хто цікавиться військовою справою та вивчає вплив війни на суспільство.

«Математика проста: більше FPV-дронів означає більше знищеної техніки та живої сили ворога , відповідно збережені життя наших воїнів і цивільних. Наближаємо перемогу разом! Дякую всім платникам податків за можливість підтримувати наше військо «бойовими пташками». Закупівля бюджетна, вартість – майже 5 млн грн. За попередні три місяці року, що минає, ми передали Силам оборони вже майже 1000 FPV-дронів! Далі буде! Тримаймо стрій!» — розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин на сторінці Фейсбук.

Згідно з Держбюджетом на 2024 рік в Україні підвищяться мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Їх значення має прямий вплив на розмір низки податків і зборів, соціальних стандартів, гарантій і штрафів.

  • з 1 січня — до 7100 грн;
  • з 1 квітня — до 8000 грн.

Наразі мінімальна заробітна плата встановлена на рівні 6700 гривень.

Шукаєте роботу? Ви можете самостійно  переглядати актуальні пропозиції роботи не виходячи з дому і при цьому не потрібно моніторити різні сайти. Заходьте на «Єдиний портал вакансій», який об’єднує провідні сайти з пошуку роботи.  Станом на 27 грудня 2023 року там 5171 вакансія у Хмельницькій області. Заробітна плата – від мінімальної до ста тридцяти тисяч гривень. Виставляйте фільтр і вибирайте свою вакансію.

"Цього разу це два безпілотно-літальних апарати «Лелека» з додатковим обладнанням, в тому числі для нічної роботи. Це одні із найкращих безпілотників, які дуже допомагають нашим військовим. Придбані вони за кошти бюджету, які ми передали військовій частині. Тому вкотре дякую платникам податків! Вартість – 2,8 млн грн. Уже в новому році ми і далі продовжимо передавати потрібне обладнання для війська. Це будуть і дрони, і антидронові комплекси, і обладнання для РЕБ та багато іншого. Працюємо далі… Тримаймо стрій!", - розповів міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

 

Міське комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» повідомляє, що з 1 січня 2024 року безкоштовний номер телефону кол-центру підприємства буде змінено. Тепер звертатися потрібно буде за номером: 0-800-30-80-67.

 У ніч на 30 грудня росія знову здійснила повітряну атаку безпілотниками. На Хмельниччині тривога розпочалася о 23.05 й тривала понад дві години. Сигнал «відбій» пролунав о 1.20. Як повідомили у Повітряних силах ЗСУ, протягом цього часу було зафіксовано рух ударних дронів у напрямку області, курсом на Старокостянтинів. Було чути вибухи. 

Під час нічної повітряної атаки у громадах Хмельниччини лунали вибухи, є пошкодження будинків.

Державне підприємство звітує про роботу зроблену протягом 2023 року.  

Справедливо кажуть, що справжній лідер повинен уміти працювати, вміти об’єднувати, вміти навернути до себе. Зі сподіваннями побачити саме такого лідера і прикипіли ми увагою до пресконференції Володимира Зеленського, що стала своєрідним підсумком 2023 року. Як не прикро, багатьом різануло вухо, коли Головнокомандувача Збройних сил України, учасника бойових дій, старшого за віком Валерія Залужного наш Президент назвав «Валєрою». У цьому, без перебільшення, криється відсутність людської та політичної етики, неповага не лише до генерала, а й до армії, для якої Залужний — справжній авторитет. Генерала вважають потенційним суперником Зеленського, хоча він заперечує будь-які політичні амбіції. І все ж останнє соціологічне опитування показало, що Президенту довіряють 62 відсотки українців порівняно з 84 відсотками минулого грудня. Натомість довіра до генерала Залужного становить 88 відсотків. Можливо, в цьому криється секрет зневажливого звертання?

Дерев’яний предмет на ніжках із відкидною кришкою, що має вигляд голови кабана, привертає увагу кожного відвідувача Хмельницького краєзнавчого музею і викликає зацікавленість і багато запитань. Зовнішній вигляд голови кабана, увага до деталей роботи свідчить про руку талановитого майстра.

Нещодавно учні Деражнянського ліцею №3 імені Героя України Івана Зубкова та Зяньковецького ліцею передали військовим із 86-го окремого батальйону територіальної оборони Хмельниччини теплий зимовий одяг та грілки.  Надіслали їх поштою землякам-захисникам, які на Херсонському напрямку боронять кордони нашої країни, розповідають у Деражнянській міській раді.

Покровителем 2024 року буде Зелений Дерев’яний Дракон. І хоч цей рік високосний, і вважається, що він несприятливий для одруження, однак саме рік Дракона вдалий для створення сім’ї.
Дракон — єдина міфологічна істота у китайському календарі, тому такий рік зазвичай супроводжується неймовірними подіями. 2024-ий — вирішальний і переломний, рік нового світу і реальності. За китайським календарем він розпочнеться 10 лютого.

У ці різдвяно-новорічні дні ми з особливою вдячністю згадуємо наших відважних воїнів, завдяки яким маємо можливість збиратися за родинним столом, завдяки яким не згасає надія й утверджується віра в Перемогу добра над злом.

Чоловік запропонував допомогу жінці, яка хотіла встановити групу інвалідності важко хворому сину.

На Хмельниччині поліцейський офіцер громади подарував справжнє свято родинам, які потрапили у скрутні життєві обставини.

Дорожньо-транспортна пригода сталася 26 грудня близько 14.00 автодорозі сполученням «Дунаївці — Грушка» поблизу села Мушкутинці Дунаєвецької тергромади.

У фонді Державного архіву Хмельницької області зберігаються два документи українського композитора Миколи Леонтовича, автора всесвітньо відомого “Щедрика”. Йдеться про копії свідоцтва про закінчення Подільської духовної семінарії у Кам’янці-Подільському, де упродовж семи років навчався автор “Щедрика”.

Вик­ра­де­ну тва­ри­ну злов­мисник здав за­го­то­ва­чам, а от­ри­ма­ні кош­ти вит­ра­тив. Втім за ско­єне йому до­ве­деть­ся від­по­ві­да­ти.

На підконтрольну уряду України територію сьогодні повернено тіла 66 оборонців України.  Сприяли поверненню останків Міжнародний комітет Червоного Хреста на чолі з Юргом Егліном. 

25-річний "візитер" із Шепетівки пояснив, що так намагався вирішити фінансові проблеми.

24 грудня о 23:30 годині до служби порятунку зателефонував чоловік та повідомив, що втратив орієнтир на місцевості поблизу с. Ділове, загубився та почав замерзати.

З розвитком інтернет-технологій громадяни часто стають жертвами аферистів. Інколи інтернет стає місцем для жебрацтва та шахрайства. Жебрацтво в інтернеті може приймати різні форми, включаючи неперевірені благодійні запити, емоційний тиск або маніпуляції.

За розбій, вимагання, погрози та підпали майна двоє мешканців Кам’янець-Подільського району відправляться за ґрати.

У Гуманітарному центрі Ярмолинецької селищної ради сьогодні було людно. Тут оформляли документи на отримання нових дерев’яних ліжок, які доставив Хмельницький обласний благодійний фонд «Подільська Перлина». Це адресна допомога для внутрішньо переміщених осіб, найперше тих, які належать до вразливих категорій населення.

У фоє Старокостянтинівської міської ради розпочалася виставка різдвяних дідухів клубних закладів територіальної громади «Магія Різдва».

Два тижні поспіль шкільна родина Требуховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів проводила акцію «Крок до Перемоги»: збирали кошти, продукти, плели сітки, пекли печиво, пиріжки, шили рукавиці, писали листи та малювали малюнки.

Відповідно до інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 14 грудня 2023 року № 2023.8646 стосовно виявлення високого вмісту летючих компонентів і сильного неприємного запаху в силіконових чашках з ручками (походженням з Китаю), що експортувались з Республіки Словенія (відправник: Apollo d.o.o., Ptuj) до України (отримувач: ТОВ «ВЕСТ СЕЙЛ ГРУП», вул. Кольберга 3-А, м. Львів, 79013).

Інформував ворога про розташування військових частин та об’єктів критичної інфраструктури.

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою в ході вивчення стану дотримання соціальних і майнових прав неповнолітніх, встановлено факти невиплати дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які упродовж 2020 – 2022 років закінчили навчання в школі, одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

FPV- дрони змінюють ситуацію на полі бою щодня. Ця безпілотна технологія ставить під удар уже не лише передову, а й тил за десятки кілометрів від лінії фронту.

це можливість швидко отримувати необхідну інформацію, подавати заяви та декларації, сплачувати податки.
Застосунок «Моя податкова» можна завантажити в App Store або Google Play.

Представники місії Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) ведуть спостереження за дотриманням показників безпеки українських АЕС, зокрема в умовах воєнного стану. Міжнародні експерти працюватимуть на ХАЕС протягом трьох тижнів, здійснюючи обходи й огляди приміщень, обладнання, а також проводячи інтерв’ю з персоналом електростанції.

«Продовжуємо допомогати Силам Оборони. За бюджетні кошти придбано 6 одиниць антидронових рушниць Kvertus. Загальна вартість менше 3 млн грн. Дякую усім платникам податків. Антидронові засоби вже працюють на позиціях в одного із наших бойових підрозділів Сил Оборони. Працюємо далі… Тримаймо стрій!» - написав міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі «Фейсбук».

Українські ППО збили ворожий безпілотник «Shahed» на Хмельниччині, жертв немає.

Завдяки допомозі Програми розвитку ООН переселенці з Луганщини виростили та зібрали врожай грибів у гуманітарному штабі на Хмельниччині. Про це повідомляє Луганська обласна державна адміністрація.

У зв'язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар усі дати неперехідних свят змістилися на 13 днів раніше. Різдво Христове за новим стилем православні 2023 року відзначатимуть 25 грудня. Цього ж дня традиційно відзначають і католицьке Різдво. За старим стилем Різдво відзначають, як і раніше - 7 січня

Село на Хмельниччині, де на вулиці більшість будинків — покинуті, знайшли кореспонденти Суспільне Хмельницький. Воно розташоване в Кам’янець-Подільському районі, в долині річки Ушиця.

У застосунку Дія запрацювала одна з найочікуваніших послуг для водіїв — перереєстрація авто онлайн. Відтепер продати чи придбати автівку можна в кілька кліків без зайвих перевірок та посередників. На першому етапі сервіс доступний для легкових автівок, мотоциклів і мопедів.

Я – пенсіонерка, колишній сільський медик. Проживаю з сином — учасником бойових дій. На які пільги з оплати житлово-комунальних послуг ми маємо право?

Чи маю я право на призначення субсидії на понаднормову площу житла, якщо отримую пенсію за вислугу років?

На виконання рішень судів, якими задоволено позов Окружної прокуратури міста Хмельницького, буде приведено в стан готовності укриття у будівлях трьох місцевих підприємств.

Нещодавно поліція Хмельниччини отримала сучасну криміналістичну станцію для експрес-аналізу ДНК.

Як повідомляють у Секторі комунікації Національної поліції області, це стало можливим за підтримки Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США, представники якого передали прилад для встановлення ДНК-профілю людини «ANDE 6С».

Артем Ясінський, шестикласник Кам’янець-Подільського ліцею №1 попри свій юний вік, займається наукою. Артема приваблює фізика, біологія, хімія. Він став наймолодшим учасником обласного конкурсу «Перший крок у науку» ще в п’ятому класі, і перша спроба увінчалася успіхом — Артем здобув перемогу в цьому конкурсі, хоч його суперниками були учні старших класів.

Уже тривалий час я проживаю у Львові, куди мене привели студентські роки, а згодом — викладацька, наукова діяльність. Проте й досі не перериваю зв’язку зі своїми земляками, з рідною Віньковеччиною. Мені цікаво, як змінилася вона, як склалося життя однокласників, добрих знайомих і особливо цікава для мене творча Віньковеччина. Бо мій рідний край багатий на талановитих людей. Серед них — Петро Староста, автор шести поетичних збірок, лауреат Хмельницької обласної літературно-краєзнавчої премії імені Василя Баженова (2021 р.) за історико-документальну повість «За горизонтом болю», керівник Віньковецької літературної спілки «Огневежа». І нещодавно побачила світ нова поетична збірка Петра Старости «Слів мелодійних перевесло», яка дуже співзвучна нашому неспокійному часові. 

Життєвий шлях ліквідатора аварії на ЧАЕС, очільника Хмельницької обласної громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» Володимира Анатолійовича Якимчука.

14 грудня по всій Україні відбулися заходи з вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків наймасштабнішої техногенної катастрофи — аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Відтоді минуло вже 37 років, однак час не стирає спогадів… І ліквідатори, які прийшли до пам’ятників у різних куточках нашої держави, згадують своїх колег та друзів, яких уже немає серед живих… В нашому обласному центрі відбулися покладання квітів і лампадок біля пам’ятників героям-ліквідаторам, які без страху й з великою самовіддачею вступили в двобій з ядерним лихом. Їх вшанували хвилиною мовчання і молитвою.

Нещодавно у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбулася зустріч представників Хмельниччини, чиї досягнення ввійшли до Книги рекордів. Так, завдяки нашим талановитим, активним, наполегливим людям область здобуває славу на різних широтах.

Не сподівалася Валентина Стефанко, що захопиться вишивкою бісером. І, нанизуючи на голку різноколірні намистинки, створюватиме дивовижні ікони.

Яким же високим патріотичним духом, свідомістю, небайдужістю наділені ті, хто добровільно просився на фронт. Хто вистоював довжелезні черги до військкоматів, аби лише отримати дозвіл бити клятого ворога. Вони добре розуміли, що війна — це найвищий ризик, надскладні випробування, і що життя може обірватися в одну лише мить… Та цими неймовірними людьми керувала надпотужна внутрішня сила — Воїна-Захисника. І коли кажуть, що добровольці — з особливого сплаву, це правда, яку ніхто ніколи не зможе спростувати.

Благодійна акція «Подаруй тепло солдату» була започаткована ще в період АТО і об’єднала небайдужих людей, аби допомогти українським воїнам теплими речами. Згодом вона стала більш об’ємною, а допомога — всебічною. Неодноразово долучалися до цієї акції й учнівський та викладацький колектив ДНЗ «Лісоводський професійний аграрний ліцей». Через волонтерів заклад передавав у військові частини кондитерські вироби власного виробництва, продукти тривалого зберігання, домашні заготовки, ліки, засоби гігієни, а також буржуйки, які виготовили майстри закладу.

З давніх-давен кутя є головною обрядовою різдвяною стравою, яка обов’язково повинна бути на столі на Святий Вечір.
Інгредієнти куті поєднують у собі все найважливіше для людини: зерно є символом вічного життя, його відновлення і кругообігу; мак означає родючість, щедрість, достаток, а мед — це задоволення, солодке буття.
А от родзинки, горіхи та сухофрукти додалися до куті вже згодом для більш цікавого смаку. Є рецепти куті з крихтами шоколаду, з халвою, з рисом і навіть з булгуром. Втім класичну основу становлять пшениця, мак і мед.

Уже звикли, що на Майдані та біля кінотеатру імені Т. Шевченка в обласному центрі у новорічні свята обов’язково буде ялинка. Однак усі знаємо, в який час виживаємо і, як мовиться, не до урочистостей. Усі гроші спрямовуються, щоб перемогти кривавого супостата. Однак у Києві, на Майдані, тамтешній мер Кличко на рахунок єврейських рабинів натис кнопку і загорілася велетенська ханука. Далі «щирі» винуватці цього святкування запрошували нечисленних зівак на іудейські пончики. Ця чужинська споруда просто зірвала соціальні мережі, в яких я не знайшов жодного схвалення цьому дійству з боку українців. Правда, якийсь невідомий автор, гадаю, що це один із тих, хто запалював мінору, обурився, що всі, кого зачепило за живе ханукальне дійство, є антисемітами. Правда, в Польщі пішли далі. У залі польського Сейму депутат Браун вогнегасником демонстративно загасив свічки на ханукальній мінорі, яку встановили на честь свята. Обранець вважав, що запалювання мінори є «сатанинським актом».

Редакція газети «Подільські вісті» розробила найвигідніші серед усіх видань Хмельниччини пропозиції інформаційних послуг на наступний рік. Поспішіть передплатити наш часопис — і розміщення оголошень, повідомлень, звітів, іміджевих матеріалів, привітань, тематичних добірок стане для вас особливо вигідним. Попри складні випробування «Подільські вісті» залишаються правдивим, аналітичним, високопробним виданням. Дотримання принципів професійної журналістики дає можливість залишатися найтиражнішою і найцікавішою газетою області. У надзвичайно відповідальний період передплатної кампанії не забудьте передплатити «Подільські вісті» тим, хто з різних причин не має такої можливості. Ветерани праці, родини воїнів, малозабезпечені громадяни будуть вдячні за такий знак доброти й уваги. «Подільські вісті» завжди йдуть назустріч тим, хто цінує друковане слово і подає нам дружню руку допомоги.

Продати власноруч вишиті картини і купити дрони для ЗСУ хоче 82-річна жителька села Правдівка Ярмолинецької селищної тергромади. Суспільному вона розповіла, в колекції має картини різних розмірів і тематики. Є в доробку вишивальниці і понад двадцять ікон. Про волонтерку – майстриню народного мистецтва – наш наступний сюжет.


27-річний житель Городоцької ОТГ розміщував на сайті «OLX» оголошення про продаж газових плит. Суми завдатків коливались від 500 до 3000 гривень. Однак, після перерахування коштів клієнти товар не отримували. Таким чином зловмисник ошукав 33 потерпілих з усієї України.

За результатами розгляду позову Летичівської окружної прокуратури суд зобов’язав громадянку повернути у комунальну власність земельну ділянку лісового призначення.

Уве­че­рі 18 ве­рес­ня по­точ­но­го ро­ку мед­сес­тра Хмель­ницької місь­кої лі­кар­ні вик­ра­ла з де­ко­ра­тив­но­го сте­ла­жу ма­га­зи­ну «Ав­ро­ра», що по ву­ли­ці Сво­бо­ди в об­ласно­му цен­трі, мо­біль­ний те­ле­фон мар­ки «Ор­ро» із си­лі­ко­но­вим чох­лом та кар­ткою мо­біль­но­го опе­ра­то­ра «Ки­їв­стар» у се­ре­ди­ні. Вар­тість вкра­де­но­го — 4586 гри­вень.

В Енергоатомі розповіли, коли запустять енергоблок Westinghouse на Хмельницькій АЕС

Перший енергоблок АР1000 американської компанії Westinghouse на майданчику Хмельницької АЕС може почати роботу в 2028—2029 рр. Таку заяву зробив президент НАЕК Енергоатом Петро Котін в ефірі національного телемарафону «Єдині новини», зазначивши, що технологію АР1000 наразі визнано найбезпечнішою у світі.

У рамках міжнародного проєкту технічної допомоги «Підвищення рівня безпеки глобального здоров’я: посилення систем епідеміологічного нагляду та готовності громадського здоров’я на глобальному рівні» Хмельницька міська лікарня отримала сучасне обладнання - автоматичний мікробіологічний аналізатор BacT/Alert120 та автоматичний мікробіологічний аналізатор для ідентифікації мікроорганізмів і визначення чутливості до антибактеріальних препаратів VITEK.

Мінфін повідомив, що для недопущення розбалансування місцевих бюджетів у зв’язку із зарахуванням «військового» ПДФО до держбюджету, заплановані зміни до Порядку та умов надання додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування.

На базі громадської організації "Об’єднання захисників України та їх родин" відкрито центр діяльності для військовослужбовців та їх родин. Тут вони зможуть отримати безкоштовні консультації, написати звернення у різні інстанції тощо.

Пічку зі снарядної гільзи зробили хмельницькі волонтери. Виріб легкий у виготовленні та простий в обслуговуванні, каже голова громадської організації «Валіза добра» Геннадій Годний. За його словами, буржуйка дає температуру до 300 градусів. Чим можна топити в універсальній пічці, скільки грошей йде на її виготовлення, а також яку площу нею можна обігріти, дивіться у сюжеті Михайла Жили.

Моторошна дорожньо-транспортна пригода сталася 17 грудня поблизу с. Антонівці Хмельницького району.

Чоловіка з ознаками насильницької смерті знайшли 15 грудня, в квартирі по вулиці Марії Трембовецької. До поліції звернувся власник помешкання, який і виявив бездиханне тіло 34-річного знайомого.

У ніч на 19 грудня війська протиповітряної оборони України збили два російських дрони-камікадзе. Про це інформує пресслужба ПС ЗСУ.

Національна мережа витратить близько 10 млн грн на обладнання операційного комплексу й діагностичного відділення Городоцької центральної районної лікарні на Хмельниччині.

 

Під час війни чимало жителів громад об’єдналися та продовжують займатися волонтерством. 

Одразу по приїзду камянецької місії миру у Есслінген-на-Неккарі, наші дітки з «Журавлика» заколядували на найбільшому Різдвяному ярмарку в регіоні.

російські окупанти запустили по Україні п’ять іранських дронів-камікадзе в ніч проти понеділка, 18 грудня. Усі їх знищили сили протиповітряної оборони. Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

«Ще 40 fpv-дронів для крутого військового підрозділу, яким пишається наше місто!
Такі наші подарунки від громади до річниці його створення! Дрони допомогатимуть нищити ворога і зберігати життя нашим воїнам. А ми з гордістю дивитимемося відео точних влучань і розумітимемо, що в тих успіхах є внесок кожного хмельничанина!
Також до річниці із дня створення нагородив бійців відзнаками «Воля і Мужність», подарунками, грошовими преміями і грамотами. Дякую за службу, Воїни Світла!
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

У Хмельницькому пройшов благодійний захід «Як залучити кошти в бізнес». Отримані кошти будуть використані на купівлю FPV-дронів для наших захисників. Більше чотирьох десятків представників хмельницького бізнесу зареєструвалися для участі. Організатор - ГО «Підтримка України» у партнерстві з Хмельницькою міською радою.

«Сьогодні передали військовим ще 10 квадрокоптерів DJI MAVIC 3T Thermal з тепловізором. Вони дозволяють нашим воїнам працювати вночі. Закуплені за кошт бюджету, за що вкотре дякую платникам податків. Вартість закупівлі – понад 2 млн грн. Усі квадрокоптери вже поїхали до військових підрозділів.
До кінця року чекаємо ще поставки дронів «Autel 4» з тепловізором, Dji Mavice 30T, Dji Mavic 3T Termal, FPV-дронів, у тому числі й з тепловізором.
Вже формуємо плани на 2024 рік. Допомога Силам Оборони і далі буде у пріоритеті.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

У Керецьківській сільській раді на Закарпатті депутат  Сергій Батрин підірвав три гранати у сесійній залі. Внаслідок вибуху постраждало понад 20 присутніх. За словами ексголови села Михайла Маровді, депутата та ветерана, котрий у складі 128-ої бригади пройшов пекло війни, могла «дістати несправедливість, яка коїлася у селі».

До поліції звернулась представниця центру соціальних служб, яка здійснювала планову перевірку підоблікових сімей. В одній з родин вона виявила чотирьох малолітніх дітей, які перебували в холодному будинку без нагляду дорослих. При цьому, діти грілись біля ввімкненої електричної плити, що могло обернутись трагедією.

На Хмельниччині двоє молодих чоловіків, що мали непогашені судимості за тяжкі злочини, жорстоко вбили літнього чоловіка, аби заволодіти коштами, які той отримав за надання в оренду земельного паю.

Рятувальники Хмельниччини презентували відео календар на 2024 рік
 

Уночі 17 грудня війська рф атакували Хмельницьку область дронами-камікадзе іранської розробки. Дрони запускали з районів Приморсько-Ахтарська, рф та Чауди (Крим).

Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України поповнився новим елементом. Це традиція приготування й споживання пісних голубців з картоплею розповсюджена в селі Сонячне Волноваського району Донецької області, а також в місцях проживання лемків на інших територіях України й за кордоном.

В Україні пройшли Всеукраїнські змагання Повітряних Сил США 2023 (United States Air Force Trials). Впродовж трьох днів учасники – ветерани війни і військовослужбовці, чия служба розпочалася із 2014 року і під час захисту України отримали травми, поранення чи захворювання – змагалися у 8 видах адаптивного спорту, серед яких: стрільба з лука, легка атлетика, велосипедний спорт, пауерліфтинг, веслування на тренажерах, волейбол сидячи, плавання та баскетбол на візках.

Державне агентство резерву України здійснило всі можливі в рамках діючого законодавства кроки для підготовки для переходу на нову систему роботи напередодні вступу в силу закону «Про державні резерви». Про це повідомив Дмитро Бабак, т.в.о. Голови Держрезерву.

І це беззаперечний факт, адже у Центрі навчатися не лише престижно, бо він по праву зайняв достойне місце серед кращих у області, а й надзвичайно цікаво та захоплююче для здобувачів освіти. Потужний викладацький колектив на чолі з директором Віталієм Дащенком робить усе можливе для забезпечення якісного освітньо-виховного процесу: велика увага приділяється не лише навчанню, а й всебічному розвитку особистості.

Нарешті у сусідній Польщі обрано премʼєр-міністра — ним став Дональд Туск. У минулому він уже очолював польський уряд, а також був головою Європейської Ради. Виступаючи у Сеймі з програмою дій нового уряду, Туск заявив, що Польща вимагатиме від усього вільного світу повної рішучості в допомозі Україні у війні проти росії. Ще раніше він запевняв, що негайно візьметься за розв’язання проблеми з блокуванням вантажних перевезень на українсько-польському кордоні. Звичайно, діятиме в інтересах польських перевізників, але кордон необхідно деблокувати.

Такі приклади направду є взірцевими, коли люди, об’єднавшись, можуть робити великі й надзвичайно важливі справи. Бо війна, яку розв’язали рашисти на нашій землі, жорстока й нещадна – забирає життя і руйнує все на своєму шляху.

Верховна Рада України схвалила в першому читанні Законопроєкт про встановлення адміністративної відповідальності за порушення комендантської години.

Холодної пори року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називають у побуті, переохолодження.

Окрім низької температури, холодову травму можуть провокувати висока вологість, вітер (він значно збільшує втрату тепла), хронічні захворювання та надмірна втома тощо. До того ж, переохолодження може виникнути в певних груп — це діти та люди похилого віку.

Люди, для яких благодійність стала щоденною потребою, сіятимуть добро незалежно від посади, статусу, не задля піару чи особистої репутації. З усвідомленням того, що будь-яка допомога сьогодні важлива, працюють і благодійники фонду «Добра, Надії й Любові» у Теофіполі. Об’єднавши небайдужих людей Теофіпольщини, лише цього року фонд відправив на «гарячий» схід і південь країни понад 100 тонн вантажів для воїнів, жителів деокупованих територій. І цими днями, за словами керівника благодійного фонду Андрія Петринюка, вже закупили м’ясо і зайнялися приготуванням копченостей — шинки, ковбаси, сала, буженини, — аби доставити на Херсонщину до різдвяних свят.

Події сталися у 2021 році. Житель Хмельницького, якому 21 рік, гостював у своїх родичів. Коли він залишився наодинці з 8-річною двоюрідною сестрою, вчинив щодо неї сексуальне насильство. Все, що відбулося, він зняв на мобільний телефон. Про це повідомляють в ГУНП в Хмельницькій області.

Заступника директора «Хмельницькстандартметрології» Андрія Лобанова оштрафували на 85 тис. грн


У селі Головчинці місцеві мешканці скаржаться на роботу кар’єру. Там видобувають граніт, також працює асфальтна лінія. Через це на вулиці шум і пил.

У месенджерах ширяться повідомлення з фейкових акаунтів, в яких користувачам пропонується «подати запит на отримання компенсації».

Ще влітку цього року працівники управління стратегічних розслідувань у Хмельницькій області спільно зі слідчими Слідчого управління Головного управління Нацполіції в області, Управління Служби безпеки України та за процесуального керівництва обласної прокуратури викрили групу осіб, яка займалася шахрайством через інтернет під час відбування покарання в колонії за раніше вчинені злочини.

Повідомляємо, що сервіс «Місцеві петиції» відновив свою роботу.
Через технічний збій у роботі серверу окремі петиції могли не розглядатись або не отримувати нові голоси.
Якщо Ваша петиція зникла з порталу, Ви маєте змогу подати її повторно.
Команда Програми EGAP (швейцарсько-українська програма «Урядування задля підзвітності влади та участі громади», реалізується Фондом Східна Європа) просить вибачити за незручності та докладає максимум зусиль для продовження безперебійної роботи сервісу.

Дякуємо, що користуєтесь «Місцевими петиціями»!

12 грудня в обласному центрі відбулося виїзне засідання Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування. Під час заходу наше місто ділилося своїм досвідом та напрацюваннями у вирішенні проблем із відходами.

11 грудня в залі засідань Вченої ради Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» вітали переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

«Провів позачергове засідання виконавчого комітету – деякі питання потребували максимальної оперативності перед розглядом на найближчій сесії міської ради.

Вночі у Хмельницькій області під час повітряної тривоги пролунали вибухи. Як заявив перший заступник очільника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін, працювали сили протиповітряної оборони.

П’ятеро людей з числа людей з особливими потребами отримали водійські посвідчення. Єдина в області автошкола, що навчає таких людей, діє в Кам’янці-Подільському при Харківському національному університеті внутрішніх справ, що перемістився на Хмельниччину. Про це Суспільне розповів керівник автошколи Олександр Марунчак.

Зранку користувачі скаржаться на проблеми за зв’язком — не можуть телефонувати та надсилати СМС, є складнощі із заходом на сайт «Київстару».

Від 8 грудня Український культурний фонд вже вдуге розпочав приймати заявки на грантову програму «Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності». Кінцевий термін подачі – 15 січня 2024 року.

Увечері, 21 березня 2023 року, 48-річний обвинувачений зайшов до помешкання 41-річної мешканки м. Старокостянтинова. Під час словесного конфлікту він кулаком зламав їй щелепу. Від удару жінка впала на диван. Тоді взяв на кухні ніж і перерізав їй горло. Опісля – помив у ванній руки від крові, забрав з квартири мобільний телефон та коштовні прикраси, зачинив двері на ключ і пішов.
Від гострої крововтрати потерпіла померла на місці. Тіло доньки зранку знайшла мати. Вона прийшла до неї, бо від вечора не могла додзвонитися.

У Старокостянтинівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 8 відбулася творча зустріч «Вартовий національної культури», присвячена 160-річчю українського письменника, поета, укладача словника української мови, борця за українську незалежність і самобутність Бориса Грінченка. Освітній захід відбувся в рамках міського патріотично-просвітницького проекту «Вивчай Україну», ініціаторкою та натхненницею якого є керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій.

10 грудня під час церемонії вручення Нобелівської премії-2023 у Стокгольмі оркестр виконав твір «Вечірня серенада» з циклу «Тиха музика» українського композитора Валентина Сильвестрова.

Композиція Сильвестрова стала одним із восьми творів, які Королівський філармонічний оркестр Стокгольма обрав для урочистої події. До слова, 86-річний Валентин Сильвестров – один із найвідоміших сучасних українських композиторів, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, почесний доктор Києво-Могилянської та Острозької академій, має орден "За заслуги" ІІІ ступеня, орден Ярослава Мудрого.

Початок зими не завадив збирати кошти для українських захисників. Зокрема, відповідні заходи провели у Шепетівській та Ленковецькій громадах.

Шлюмбергера, або різдвяник чи зігокактус, – одна з небагатьох декоративних рослин, що тішить своїми яскравими фарбами пізньої осені та взимку. Але щоб декабрист зацвів, потрібно створити йому відповідні умови. Які саме, розповідає Ukr.Media.

Повідомлення про першу пожежу надійшло до Служби порятунку 9 грудня о 8:20. У селі Слобідка-Балинська загорівся автомобіль Audi 80. Через пізнє повідомлення, на момент прибуття рятувальників вогонь охопив всю автівку. Пожежу швидко ліквідували надзвичайники 36 Державного пожежно-рятувального поста спільно з бійцями місцевої пожежної команди села Балин.

 

Жителі села Кочубіїв (Чемеровецька селищна територіальна громада) зібралися на толоку для приготування різних смаколиків для наших захисників, які мужньо боронять цілісність та незалежність нашої країни у східних та південних її областях. Сподіваємось, що готові страви та домашня випічка смакуватимуть військовослужбовцям ЗСУ, додаватимуть снаги у боротьбі та сприятимуть наближенню нашої Перемоги.

Олексій Свістунов більше не очолює держпідприємство. Причини звільнення не вказують, а в оборонному відомстві повідомили про чергову схему розкрадання коштів.

Із 1 вересня 2023 року Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. За новим календарем всі релігійні дати змістилися на 13 днів назад. Грудень став багатим на церковні свята, серед яких найурочистіше – Різдво Христове. Новий рік та Водохреща традиційно відзначатимемо у січні. Але чи будуть додаткові вихідні на свята?

Для працівників міської ради та підпорядкованих установ провели навчальний курс від Ізраїльської Коаліції травми. Учасники заходу разом з тренерами розглянули поняття стресу та травми, а також формування психологічної стійкості – як не просто бажаної якості, а й ключового елементу успішного керівництва, як звички, яку можна розвинути.

Влада Хмельницької міської територіальної громади чимало уваги приділяє питанням соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Щороку в грудні для дітей пільгових категорій проводять заходи до Дня Святого Миколая, новорічних свят, дітям вручають подарунки від міської влади з солодощами. Цьогоріч у заходах взяли участь 203 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та які перебувають у складних життєвих обставинах.

«Разом із соціально-відповідальним бізнесом передали Силам Оборони черговий «бандеромобіль».
Підрозділ, що його отримав, як то кажуть, «тримає небо» над Хмельниччиною, збиваючи ворожі безпілотники. Це не перша допомога таким мобільно-вогневим групам: ми уже передавали для підрозділів пікапи, прожектори, тепловізори, лазерні вказівники, генератори та інше обладнання.
Будемо допомагати і далі! Дякуємо за службу!
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Здається, друга зима повномасштабної війни не лякає так сильно, як торішня. Адже ледь не кожен уже підготувався (морально і фізично) до можливих холодів і відключень енергії, закупивши генератор або пальник, пічку чи інший нагрівач. Водночас варто пам’ятати, що користуватися такими приладами треба відповідально, зважаючи на можливі ризики. Сьогодні нагадуємо, чому.

До старту нового розкладу руху залишилось декілька днів, тим часом хочемо нагадати про нову можливість комфортної денної подорожі поїздом Інтерсіті №747/748 між Києвом, Вінницею, Хмельницьким та Тернополем. Поїзд максимально зручно підлаштовано під ранковий виїзд до столиці та вечірнє повернення.

Міського голову Старокостянтинова Миколу Мельничука нагородили орденом «За заслуги» III ступеня. Відповідний указ Президент України Володимир Зеленський підписав вчора, 7 грудня.

Більшість вітаміну D людина отримує завдяки впливу сонячних променів, тому його ще називають «вітаміном сонця».
Узимку ж, коли світловий день коротший, сонячних променів бракує, і через холодну погоду ми рідше буваємо на вулиці. Саме у цей період кількість вітаміну D знижується. Тож необхідно поповнити його нестачу в організмі.

З ініціативою підготувати подарунки воїнам-землякам виступив Юрій Герасимчук. Жителі Майдан-Лабуня підтримали ініціативу односельця і почали збирати пожертви на найактуальніші речі для військових.

Відколи світ перетворився на глобальне село — грудень для нас пахне не лише мандаринками, але й пряним (або, як ми звикли, імбирним) печивом. Ці, без перебільшення — казкові, однак зовсім не складні у приготуванні ласощі впевнено посіли місце у списку традиційної для нас різдвяної випічки і не планують поступатися позиціями. І це чудово, адже, на відміну від складних у виконанні рецептів із дріжджовим тістом, цей можна сміливо довірити новачкам та дітям — і бути впевненими, що все вдасться!

Відсьогодні він доступний на порталі: https://services.uz.gov.ua/military
Тож у разі відсутності квитків у продажу забронювати їх військовослужбовці можуть онлайн.

Кожен, доклавши незначних зусиль, може допомогти військовим, висловивши таким чином слова вдячності за мужність, стійкість та незламність у боротьбі з окупантами. До прикладу, діти Дунаєвецького ліцею №1 відшукали свій шлях аби підтримати наших Захисників.

«Який День Святого Миколая без подарунків?
Сьогодні до Дня ЗСУ, до Дня Святого Миколая, до Дня місцевого самоврядування передали військовим підрозділам Сил Оборони ще 90 FPV-дронів. Вартість разом із додатковим обладнанням і системами управління – майже 1,2 млн грн. Це бюджетна закупівля, тому це наш з вами спільний подарунок!
Додам, що за 3 місяці вже 540 FPV-дронів. Чекаємо ще 1100 шт.
Працюємо далі!
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Місяць напруженої боротьби розумів завершився фінальною грою та нагородженням команд учасниць, а також переможців інтелектуального турніру «Ігри розуму-2023» серед учнів 9-х класів закладів загальної середньої освіти громади.

Акцію зі збору металевих бляшанок для виготовлення окопних свічок проводить Офіс концепції «Розумне довкілля. Хмельницький».
Окопна свічка - іноді єдина можливість для наших захисників зігрітися та підігріти їжу у важких умовах. Особливо актуально це зараз.

Долучіться до такої важливої справи - приносьте металеві банки на Центри управління відходами (проспект Миру, 7 або перетин вулиць Чорновола і Пілотської), до Екобусу, який працює відповідно до графіку у різних мікрорайонах міста, до «Гуфі-центру» або ж до офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» (ТЦ «Монблан» по вул. Бандери, 2/1а, 3-й поверх).
Приймаються чисті бляшанки з-під консервів (максимальний розмір - як для горошку, кукурудзи), котячого корму.

«Місцеве самоврядування - це не посади і привілеї, а люди. Люди, які працюють щодня і забезпечують життєдіяльність кожного з нас. Місцеве самоврядування - один із важливих стовпів Української Держави.

У день української хустки, 7 грудня, в обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв рівно рік тому розпочали проєкт «Краса української хустки». Благодійний проєкт триває і досі.

Відбулося нагородження переможців чемпіонату з футболу серед юнаків закладів освіти громади.
З 19 вересня по 17 листопада 39 команд, а це близько 400 учнів, у двох вікових групах 5-8 класи та 9-11 класи змагалися за першість у чемпіонаті «SCHOOL OF CHAMPIONS» з футболу.

Для хмельничан, безперечно, найголовнішими подіями тижня, що минає, стали масовані нічні нальоти рашистських дронів-камікадзе. Постійні сирени повітряних тривог і вибухи, не дають спокою ні дорослим, ні дітям. Тому й просить малеча у Святого Миколая (котрий цього року прийшов на два тижні раніше) миру та спокою, а тоді вже іграшки та смаколики. І все частіше виникають запитання у дорослих, коли ж усе це скінчиться? Та відповіді не знає ніхто. Зрозуміло тільки одне: поки хлопці й дівчата із ЗСУ тримають стрій і їм є чим зустріти тих іранських зайд і рашистські ракети, загроза навіть від такого шаленства агресора, все-таки мінімальна.

Ось уже сім років Хмельницька обласна рада проводить конкурс журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області. І вже другий рік поспіль, у зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, тематика конкурсу була змінена.

«Чи потрібні щеплення, які не зробили в дитинстві, у дорослому віці?». Лідія Савчук, м. Городок.
Багато дорослих вважають, що щеплення необхідно робити лише в дитинстві. Однак це хибна думка, оскільки імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя. Тому періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. Також дорослим обов’язково треба вакцинуватися проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві.

«Мені 58 років, ще не старість, але почав безпричинно втомлюватися. Чим можна підвищити тонус і бадьорість?». Валентин, с. Воронківці.
Очистіть і подрібніть 400 г часнику. Покладіть у скляну банку і змішайте з соком із 20 лимонів. Пити по чайній ложці, змішавши з пів склянкою перевареної води. Через 1-2 тижні поліпшиться загальний стан організму, зросте працездатність.

Запашний та пухкий, із золотою скоринкою хліб випікають Олена та Віктор Войтюки. Вистачає подружжю помічників — разом із парафіянами церкви «Джерело життя» щотижня із печі на дровах виймають триста духмяних буханців, що увібрали пахощі літа. Турбуються, докладаючи зусиль, аби смачний хліб був на столі у малозабезпечених родин, вимушених переселенців, які втратили свій дім, та ще посмакували ним і воїни-захисники.

Хмельницький професійний ліцей посів перше місце в рейтингу серед навчальних закладів професійної освіти в обласних інтернет-олімпіадах з предметів загальноосвітньої підготовки.

Сьогодні, у День Святого Миколая, команда Офісу Омбудсмана зустрічає чотирьох дівчаток та чотирьох хлопців на рідній українській землі. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Редакція газети “Подільські вісті” розробила найвигідніші серед усіх видань Хмельниччини пропозиції інформаційних послуг на наступний рік. Поспішіть передплатити наш часопис — і розміщення оголошень, повідомлень, звітів, іміджевих матеріалів, привітань, тематичних добірок стане для вас особливо вигідним. Попри складні випробування “Подільські вісті” залишаються правдивим, аналітичним, високопробним виданням. Дотримання принципів професійної журналістики дає можливість залишатися найтиражнішою і найцікавішою газетою області. У надзвичайно відповідальний період передплатної кампанії не забудьте передплатити “Подільські вісті” тим, хто з різних причин не має такої можливості. Ветерани праці, родини воїнів, малозабезпечені громадяни будуть вдячні за такий знак доброти й уваги. “Подільські вісті” завжди йдуть назустріч тим, хто цінує друковане слово і подає нам дружню руку допомоги.

5 грудня весь світ відзначає Міжнародний день волонтерів – невтомних людей, для яких не існує чужого горя, безвихідних ситуацій та взагалі чогось неможливого. Тих, хто в цей нелегкий час воєнного стану, присвячує свій талант, енергію та виявляє щире бажання допомогти іншим, не чекаючи визнання. 

Ікона з Базиліки св. Миколая в м. Барі (Італія), яка, вважається, була написана на основі прижиттєвого зображення святого.

Цьогоріч до малечі Святий Миколай завітав 6 грудня, а не 19-го, як було раніше. Дата цього важливого релігійного свята, яке популярне в різних країнах світу, змінена за новоюліанським календарем.

З початком повномасштабного вторгнення чимало хмельничан стали до лав ЗСУ. Багато з них відзначилися в боях під час захисту своєї країни. Днями ще одного захисника з Хмельниччини удостоїли почесної нагороди.

У Хмельницькій школі мистецтв триває благодійний проект «Діти для дітей». Протягом багатьох років поспіль його учасники проводять новорічні ранки, свята Миколая для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, з інвалідністю, для хлопчиків і дівчаток з багатодітних родин та сімей учасників російсько-української війни. Цього року це інтерактивні вистави до Дня Святого Миколая «Святий Миколаю, приходь до нас з раю».

«Сьогодні нагородили 74 волонтерів нашої громади. Робимо це вже вдесяте!!! Насправді ж, волонтерів у Хмельницькому тисячі і тисячі. Бо вміння об’єднатися – це унікальна українська риса. У пікові, критичні моменти ми єдині і цілеспрямовані. Добре пам’ятаємо, як згуртувалися у листопаді 2013, березні 2014, у лютому-березні 2022-го. Серед наших волонтерів є люди, які волонтерять із 2013 року. А для декого цей шлях почався ще раніше і вони десятки років опікуються літніми людьми, тваринами, людьми у складних життєвих обставинах тощо. Велика повага, бо ці люди постійно віддаються справі. Українське волонтерство - феномен, одна із наших національних рис!
Волонтерство у Хмельницькому – давно не просто об’єднання ініціативних людей навколо проблеми. Це цілий рух, прошарок населення. Тому ми ухвалили Програму розвитку волонтерства. Це більше 30 заходів, потребу в яких відчувають самі волонтери. Цього року це майже 1,3 млн грн. Наступного року буде 2,5-3 млн грн.
Попереду складні часи, мусимо разом триматися разом», - розповів міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

Хто має право на отримання соціальних послуг
Особи/сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах та/або мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.

«Сьогодні такий ранок, коли навіть дорослий прокидається з вірою в диво. А що вже казати про дітей!
Але почуватися чарівником часом ще приємніше!

Разом з депутатами, працівниками міської ради, комунальних установ та іншими благодійниками цьогоріч вже традиційно ми підготували подарунки до дня Святого Миколая діткам наших Героїв, які загинули на війні, в полоні чи пропали безвісти.
Цього року, на жаль, це вже 360 дітей... Дарували все те, що дітки просили у листах. Обирали за принципом - таке, яке би подарували власним дітям. Кожного особисто відвідав Святий Миколай. Дякую усім, хто долучився особисто!
Ми перед ними у боргу назавжди. Ніякі подарунки не замінять їм батьків. Але в наших силах зробити так, щоби вони усміхалися частіше!» - написав міський голова Олександр Симчищин на власній сторінці у мережі «Фейсбук».

Проти середи у Хмельницькій області було чутно вибухи — під час повітряної тривоги працювали сили ППО. Про це повідомив перший заступник очільника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.

«XVІІ Український муніципальний форум у Києві.
«Децентралізація, прозоре врядування та єдність - основа відновлення України».

З 27 листопада по 1 грудня учні Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №9 Хмельницької міської ради» перебували у Німеччині, де презентували екологічний проєкт, присвячений Національному природному парку «Подільські Товтри». Він найбільший в Україні і один з найбільших парків Європи. Поїздка у Німеччину відбулась на запрошення громадської організації «Internationales Haus Sonnenberg».

«Передали майже 6100 солодких подарунків для підрозділів наших Сил оборони. Задовільнили всі звернення від керівників, які нам надійшли.
Солодкі подарунки роздають безпосередньо у військових частинах. А ми вже реалізовуємо інші акції - подарунки дітям загиблих Героїв та дітям пільгових категорій, що перебувають під опікою БФ «Карітас».
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!» - написав міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі «Фейсбук».

Починаючи з 1 лютого 2024 року, змінюється оператор, уповноважений на впровадження електронного квитка в місті Хмельницькому.
Новий оператор – товариство з обмеженою відповідальністю «СІТІ КАРД СИСТЕМ», забезпечить роботу всіх існуючих видів електронних квитків в новій системі.

«Подарунки до Дня Святого Миколая від нашої громади!
Продовжуємо допомагати Силам Оборони. Передаємо техніку військовим мало не щодня.

Малечу з Хмельницького запрошують написати листа Санті.

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Вже котру ніч ворог тероризує жителів Хмельниччини. Чергова атака відбулась цієї ночі, 5 грудня. Повітряну тривогу в області увімкнули о 0.53. Вона тривала до 4.01.

На конференції у Києві білоруські національні сили оголосили стратегію боротьби проти рашизму.
Створення білоруської визвольної армії, об’єднання національних сил та спецпредставник з питань Білорусі в українському уряді — основні питання, що обговорювались під час конференції «Шлях до волi». Вона об’єднала білоруські національно-демократичні сили у боротьбі за свободу та європейський шлях розвитку для Білорусі. Учасниками конференції стали понад 150 білоруських громадських активістів і білоруських добровольців, які воюють за Україну, а також українські політики та громадські діячі.

У місті Київ триває XVII Український муніципальний форум Асоціації міст України за участі представників майже 400 громад, органів державної влади, міжнародних інституцій, європейських муніципалітетів, дипломатичних представництв, засобів масової інформації.

Пропагандистські канали росії готують чергову хвилю дезінформації стосовно причин призупинки обмінів військовополоненими, аби дестабілізувати ситуацію всередині українського суспільства та посіяти недовіру до державних органів, які займаються організацією обмінів полоненими.

Студенти-медики - випускника зобов’язали сплатити борг на суму 200 тисяч гривеньУкраїнця зобов’язали виплатити університету 200 тисяч гривень.
У Хмельницькій області суд зобов’язав випускника виплатити Івано-Франківському медичному університетові 209 тисяч гривень. Саме такою є сума за всі роки його навчання у цьому ЗВО. 

Що таке антиретровірусна (АРВ) терапія?
Антиретровірусна терапія (АРВ-терапія) — метод лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу. Завдяки АРВ-терапії розмноження вірусу імунодефіциту людини в організмі максимально пригнічується, імунна система відновлюється, а рівень вірусного навантаження досягає такого, що не визначається тестами.

Під час повітряної тривоги, яку в регіоні оголосили 3 грудня о 23.36, було чутно вибухи. В області працювали сили протиповітряної оборони, повідомив перший заступник керівника ОВА Сергій Тюрін.

Із понеділка, 4 грудня, один з пунктів пропуску на кордоні з Польщею відкриють для проїзду порожніх вантажівок на виїзд з України. Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Стрічка розповідає про те, як повномасштабна вплинула на рівень домашнього насильства та його форми. Крім того, у фільмі висвітлена тема надання допомоги постраждалим від насильства, пов’язаного з війною, зокрема сексуального.

Відповідно до інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від від 20 листопада 2023 року № 2023.8018 стосовно виявлення диметоату в мандаринах з Єгипту, що експортувались з Греції (експортрер: DROSERO TRADE S.M.P.C., Giannitsa) до України (отримувач: ТОВ «Фудком», вул. Залізничне шосе 57, м. Київ, 01014; місце доставки: с. Мартусівка, Бориспільський р-н., Київська обл.).

Оприлюднення проєкту регуляторного акта – проєкт рішення сесії міської ради «Про внесення змін в рішення сесії міської ради від 17.06.2020 №32».

«Продовжуємо видавати продуктові набори людям, що опинилися у складних життєвих обставинах через похилий вік та інвалідність, дохід яких не перевищує 2-х прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Наша держава входить до першої десятки країн за кількістю безпритульних тварин.
Статистика причин безпритульності тварин така: 84% викинули господарі; 11% загубилися; 5% народилися на вулиці. Експекрти вважають, що держава має спонукати власників тварин до відповідальності. Зокрема, йдеться про вакцинацію та стерилізацію. Для цього варто запровадити обов’язкову реєстрацію тварин. Як до цього питання підходять на Славутчині?

Нетішинська міська територіальна громада продовжує підтримувати наші Збройні сили України. У військових завжди є потреба в дронах та автомобілях, адже на фронті вони – розхідний матеріал.

1 грудня розпочався прийом заяв від кандидатів у помічники ветеранів на 2024 рік

Усі заяви на участь у відборі на посади помічників ветеранів, які подані з 1 грудня 2023 року через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua), будуть розглянуті та опрацьовані з 1 січня 2024 року – в межах повного запуску проєкта Мінветеранів із запровадження в Україні інституту помічника ветерана.

Підозрювана погодилась офіційно змінити батьківство свого 11-річного сина. В результаті чоловік став багатодітним батьком і отримав право перетнути кордон.

В Кам’янець-Подільську міську лікарню за бюджетні кошти було придбано новітній сучасний апарат УЗД, аналогів якому у місті - немає.

Під час атаки дронами-камікадзе типу “Шахед” у неділю, 3 грудня, головною ціллю окупантів знову був військовий аеродром у Старокостянтинові.

Як повідомила в Телеграмі Хмельницька ОВА: «Внаслідок ускладнення погодних умов (пориви вітру, ожеледиця) на території Хмельницької області повністю відключено від електропостачання 64 населених пунктів, частково – 29».

Розповідь про події листопада, які день за днем натякали чи кричали про розкол між Зеленським і Залужним. Це важливе відео про те, як НЕ має бути. І як, на жаль є. Це відео про дискредитацію армії та дискредитацію критики армії. Його варто подивитися всім, щоб зрозуміти, як ми, бодай своїми діями, не маємо підливати масла у вогонь.

За словами співорганізаторки заходу Людмила Вейко, концерт-ярмарок організував хореографічний колектив «Товтри» спільно із Сатанівською школою мистецтв. Також до них доєдналися працівники та вихованці дитячого садка «Веселка» й працівники міської бібліотеки та міського будинку культури.

Бажання допомогти птахам пережити голод та мороз – похвальна ініціатива. Проте нерідко птахи отримують від людей їжу, яка призводить до загибелі. Адже абсолютно не відповідає природному раціону. Дізнайтеся, які ласощі будуть птахами корисні, а які продукти категорично заборонені.

Землероби підтримали звернення Андрія ДИКУНА щодо потреби відтермінування до закінчення війни другого етапу земельної реформи, який має розпочатися з 1 січня. На їх погляд, не на часі дозволяти збільшувати максимальний розмір земельної ділянки, яку зможе придбати одна особа, у СТО РАЗІВ – із нинішніх 100 до 10 тисяч гектарів. Відтак, петицію має розглянути Президент.

З 5 грудня у всіх сільських відділеннях Укрпошти, крім Київщини, пенсіонери зможуть обміняти додаткові 5 енергоощадних ламп в межах програми енергозбереження.

Сьогодні сталося щось неймовірне. У Хмельницькому стоїть автобус міжнародного перевезення «Київ - Мадрид». Запитую у водія чи візьме мене з донечкою до Тернополя. Каже: «Заходьте, будь ласка».
- Скільки коштує квиток?
- Ми військових возимо безплатно.
У мене сльози на очах. Емоції переповнюють. Хай легкою у таких перевізників завжди буде дорога. Попросив водія, щоб дозволив сфотографувати його. Щира подяка таким людям від усіх побратимів. Це для нас, військових, неабияка підтримка.
 

Автопригода сталася 30 листопада близько 2.00 години на автодорозі «Кременець — Біла Церква», поблизу села Коськів Грицівської тергромади.

Суд наклав арешт із забороною продажу єдиного майнового комплексу Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Аукціон з продажу заводу скасовано. Про це стало відомо з сайту “Прозорро.Продажі”.

Участь у тендері брали 9 компаній. Серед них представники таких країн як: Німеччина, Боснія та Герцеговина, Італія, Хорватія, Франція, Бельгія, Ізраїль, Болгарія та Україна.

«Плюс 2 Dji Mavic 3T Termal для одного із підрозділів Сил Оборони.
Придбали за бюджетні кошти. Дякую принагідно платникам податків.
Чекаємо найближчим часом ще чергових поставок Dji Mavic 3T Termal, Dji Matrice 30T і Autel Evo Max 4T.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

У ніч на 30 листопада у в Шепетівському районі Хмельницької області працювали сили ППО по ворожих «Шахедах». Уламки БПЛА впали на території колишнього заводу, без постраждалих. 

Управління праці та соціального захисту населення повідомляє, що поранені військовослужбовці, які зареєстровані або проживають на території Хмельницької міської територіальної громади, мають право звернутися щодо отримання одноразової грошової допомоги на лікування.
Номери телефонів для консультацій: 067 108-20-27, 067 381-53-39.

У складі делегації: мер міста Альбінеа Ніко Джиберті, його заступник Роберта Ібатічі, директор організації «Casa Betania» Давіде Пелліццарі, менеджер з продажу організації «Casa Betania» Беатріс Лігабуе. Італійці приїхали до Хмельницького, щоб ближче познайомитися із діяльністю громадської організації «Агапе».

Вони отримали пошкодження різного ступеня важкості внаслідок ожеледиці. Про це повідомили у Хмельницькій міській лікарні: «Переважали переломи плечової та променевої кісток рук та велико- і малогомілкових кісток ніг. Вісім людей отримали важкі травми, які потребували подальшої госпіталізації».
А на Шепетівщині, до прикладу, лише за ос­танні кіль­ка днів че­рез оже­ле­ди­цю гос­пі­та­лі­зо­ва­но 10 па­ці­єн­тів із пе­ре­ло­ма­ми ре­бер, вер­хніх та ниж­ніх кін­ці­вок, а та­кож та­зу. До травматологів щод­ня зверталося 15–20 осіб.

Працівники Хмельницької атомної електростанції зустрілися із Оборонцями та передали автомобіль і обладнання.

30 листопада у Хмельницькому відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, яке було проведено спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України на тему: «Дієвість реалізації повноважень та перспективи діяльності агенцій регіонального розвитку».

Пізно ввечері, 29 листопада, до Служби порятунку надійшло повідомлення, що у підвалі багатоповерхівки пожежа. Надзвичайники оперативно прибули за вказаною адресою, під час розвідки та гасіння вогню, врятували чоловіка 1971 року народження. Вогнем пошкоджено облицювання стін, стелі й підлоги. Ймовірна причина пожежі – необережність під час паління.

Обговорення початкових результатів співпраці в рамках швейцарсько-українського проекту «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD, ситуація з гуманітарними питаннями в області та пріоритетні напрями для можливої співпраці зі швейцарською стороною – саме ці питання стали метою зустрічі першого заступника начальника Хмельницької військової адміністрації Сергія Тюріна із заступницею керівника швейцарської програми співробітництва Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні Сімон Троллер та старшою координаторкою програм Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні Ілони Постемської.

На виконання рішення Господарського суду Хмельницької області у власність держави повернуто земельні ділянки лісогосподарського призначення вартістю 5,5 млрд грн.

Поліція затримала 42-річного чоловіка, який впродовж декількох місяців переслідував двох жінок і вимагав повернути 50 тис. грн неіснуючого боргу. Після декількох місяців словесних погроз він підстеріг одну з жінок та побив.

Під час ракетної атаки на Україну в суботу, 31 грудня, російські воєнні злочинці випустили понад 20 ракет, 12 з них збила протиповітряна оборона, повідомив головнокомандувач Збройних сил України Валерій ЗАЛУЖНИЙ. За його словами, шість ворожих ракет було збито на Київщині, п’ять на Житомирщині та одну на Хмельниччині. 

«Ле Маршрутка» під час війни відвідала Хмельниччину. Тут лікують поранених тварин із зони бойових дій, тут живе розробник додатку «повітряні тривоги», тут нарешті мешкає той самий найсмішніший дід Толя!

У новому, коротенькому, але змістовному відео - про Новий рік. Чи варто його святкувати у таких умовах? Що робити, якщо настрою та душевних сил на це зовсім немає? Чи до свята нашим військовим? А ще — до чого треба готуватися у ці дні… Поради від військового психолога Андрія Козінчука*.

* Андрій Козінчук - відомий в Україні військовий психолог. Має багаторічну практику, працював із військовими в зоні АТО. Спеціалізується на проблемах, пов'язаних з впливом війскових дій на психічний стан людини.

 

Ця пам’ятка розроблена ГО “Юридична Сотня” спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Міністерства у справах ветеранів, та Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України з метою забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях.

У 68-річного росіянина, який останні роки мешкав у Хмельницькому, термін дії посвідки на тимчасове проживання закінчився ще на початку грудня цього року. Але він не мав наміру залишати Україну або легалізувати своє перебування.

Маємо зрозуміти, що незалежно від того, який день у нас — святковий чи несвятковий — є певні вимоги комендантської години. Тому ті громадяни, які вийдуть на вулицю новорічної ночі, можуть бути притягнуті до відповідальності за порушення комендантської години. Поліцейські перевірятимуть осіб, їхні документи та доставлятимуть їх до відділку поліції для встановлення особи чи перевірки цієї особи.

Як повідомили у пресслужбі управління СБУ у Хмельницькій області співробітники служби проводять контррозвідувальні (безпекові) заходи на семи об’єктах УПЦ (МП) у Хмельницькій області. 

Ізюм, Бахмут, Балаклея, Лиман, Волноваха, Оленівка, Семенівка… Це міста і селища Донецької, Луганської та Харківської областей, у яких вдалося віднайти й фактично оживити стародавні колядки та щедрівки, які наспівували різні люди за віком і фахом, щоб таким чином дати їм можливість зазвучати на всю Україну.

Валентина Матвієнко замовчує своє українське походження і б’є себе в груди, заявляючи про любов до росії. Вона — радянський і російський політик і дипломат, голова ради федерації федеральних зборів рф, яка народилася на Хмельниччині, проте підтримує кривавий путінський режим. Згідно з рішенням Шепетівської міської ради та громади міста від 2 березня 2014 року Матвієнко занесена на дошку ганьби міста. Адже рада федерації рф під її головуванням дала дозвіл путіну на введення російських військ на територію України.

– Що не кажіть, а не кожному щастить святкувати день народження двічі. А мені батьки зробили ось такий подарунок. Народився 25 грудня, а запис у свідоцтві – 1 січня. Під час реєстрації дитини батьків переконали, що так буде ліпше. Відтоді й маю два особистих свята, – розповідає Олег Король, з яким познайомилися під час відрядження на Теофіпольщину, у відоме сільськогосподарське підприємство «Волиця».

Національний банк з 19 грудня 2022 року випустив в обіг банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року — з підписом голови Національного банку України Андрія Пишного та відображенням на них року випуску.

Гифка черный или белый кролик гиф картинка, скачать анимированный gif на  GIFER от Grarim

Новий рік, який за китайською традицією буде роком Чорного Водяного Кролика (або Кота), розпочнеться 22 січня 2023 року та закінчиться 9 лютого 2024 року.

У Нетішині відбувся благодійний волейбольний турнір у рамках заходів до 35-річчя пуску першого енергоблока Хмельницької атомної електростанції.

Російський опозиціонер Ілля Яшин отримав 8,5 року колонії загального режиму за позицію проти війни в Україні. Кримінальну справу проти політика порушили за розповідь про вбивство українців у Бучі.

Десять місяців палахкотить у нашій державі повномасштабна війна, розв’язана кремлівськими свинособаками. Наші доблесні воїни дають гідну відсіч росіянам, яких вже поклали на полі бою майже 104 тисячі. Головний орка путін не зважає на великі втрати й кидає на вірну загибель нові полчища. Що рашисти за продовження війни, свідчить недавня колегія міноборони рф. «Видатний» стратег міністр шойгу патякав про необхідність структурних змін в армії й виклав бачення військових, як це зробити. Він також запропонував збільшити чисельність збройних сил на 350 тисяч і таким чином довести їх до півтора мільйона осіб. Бункерний дід путін погодився.

Фахівцями комунального некомерційного підприємства «Дитячий медичний центр» Кам’янець-Подільської міської ради завершено огляд юнаків, які у 2023 році мають стати на облік у військкоматі.

Це основне гасло прогресивної команди працівників Дунаєвецького сервісного центру Міністерства внутрішніх справ на чолі з керівником Віктором Олександровичем Романюком. Якщо говорити про успіх і хорошу репутацію, а головне – позитивні відгуки клієнтів, то, без перебільшення, саме ця установа заслуговує максимально високої оцінки її роботи. Професіоналізм, помножений на людяність, – безсумнівна запорука успіху, це той невеликий секрет, за яким насправді стоїть наполеглива щоденна праця (іноді й після робочої зміни), щоб допомогти розв’язувати всі питання й звернення клієнтів. А їх у Дунаєвецькому сервісному центрі чимало, бо тут обслуговують низку колишніх районів Хмельницької області. Ясна річ, і повномасштабна війна внесла в роботу свої корективи, тож перед колективом Сервісного центру постало чимало викликів, особливо на її початку, коли його роботу було призупинено на півтора місяця. А далі — потік переселенців, реєстрація автомобілів на потреби Збройних сил України та багато інших насущних питань, пов’язаних з війною, — однак, як згадує Віктор Олександрович, — всі виклики часу пройшли достойно й не залишили жодного питання без розгляду й вирішення. А як інакше, якщо майже в кожного працівника в родині є військовий, який захищає незалежність і територіальну цілісність України від окупанта.

 Загальний обсяг електроенергії, який планує закупити компанія через систему “Прозорро” – 492 834,31 МВт*год.

Уряд розширив перелік органів, що можуть здійснювати розрахунок розміру шкоди за неправомірне використання землі. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

До сфери управління Міноборони та користування Збройних Сил України наприкінці грудня 2022 року повернуто дві земельних ділянки стрілецького стенда загальною площею 3,8 га у Хмельницькому, вартість яких складає 7,6 млн гривень.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила постанову про підвищення тарифів на водопостачання на 10-30% залежно від регіону на наступні пів року. Відповідне рішення було схвалене на засіданні регулятора 27 грудня. 

Працівники міграційної поліції ГУНП в Хмельницькій області поліції разом з колегами з управління стратегічних розслідувань та міграційної служби доставили нелегала у пункт пропуску «Могилів-Подільський», де передали прикордонникам для подальшого видворення за межі України.

Учні та вчителі закладів освіти Теофіпольської громади зібрали подарунки для українських захисників. Наразі святкові пакунки передано військовим, які знаходяться на Південнобузькому напрямку.

Упродовж тривалого часу чоловік глумився над дитиною. Уперше він зробив це, коли їй було 11 років. Нелюд змушував мовчати падчерку, погрожуючи розправою над нею та її матір’ю. Злякавшись за життя матері, дівчинка наважилась зателефонувати у поліцію. У суді ґвалтівник заперечував провину, втім, слідчі знайшли достатньо доказів його винуватості.  

24 грудня близько дев’ятої ранку на автодорозі «Стрий — Тернопіль — Ізварине», неподалік села Малиничі, сталося зіткнення між автомобілем «BMW» під керуванням 27-річного місцевого жителя та автомобілем «Mercedes Sprinter», за кермом якого перебував 38-річний житель Одеської області.

31 грудня відбудеться спеціальна новорічна телевізійна прем’єра незалежного повнометражного художнього фільму “Нестримний”, присвяченого американським бойовикам категорії “Б” 1970-1980 років.

Відбулося засідання комітету з присудження премії імені Лесі Українки. Як зазначив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, цього року було висунуто чимало високохудожніх творів на здобуття премії - престижної державної відзнаки для письменників і митців, які творять для найвимогливішої аудиторії. 

Захищаючи рідну землю від оскаженілого підступного цинічного терориста-агресора, переходять із земного до небесного строю найкращі діти України, золотими літерами назавжди вкарбувавши свої імена в новітню історію вільної та незалежної держави. Проводжає в останню путь справжніх Героїв і Хмельниччина. Вони навічно залишаються у пам’яті.

Найвища урожайність зернових та зернобобових культур у 2022 році в аграріїв Хмельниччини – 70,2 ц/га. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Інцидент стався у травні на стадіоні однієї із місцевих шкіл. Неодноразово судимий чоловік, бувши напідпитку, розпочав словесний конфлікт із учнем цієї школи. Щоб довести 16-річному юнаку свою позицію, вдарив його в обличчя ногою.

У межах домовленостей Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України з компанією «Google» та ЮНЕСКО триває доставлення хромбуків для забезпечення потреб українських педагогічних працівників. Як передає міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, ще понад 7 тис. цифрових девайсів передано вчителям України.

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України_застерігає: на фоні наявних проблем зі зв'язком різних мобільних операторів України шахраї винайшли нову «схему» для виманювання грошей.

про проведення у 2023 році конкурсів на надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів
Оголошення про проведення у 2023 році конкурсу на надання соціальної послуги перекладу жестовою мовою за рахунок бюджетних коштів

«Провів сесію міської ради. Розглянули 65 питань.
Бюджет громади на 2023 рік. На наступний рік плануємо понад 4 мільярди гривень доходів. Бюджет збалансований. Понад 85 відсотків – власні надходження. Держава вилучатиме у 2023 році безпрецедентну суму у вигляді реверсної дотації – 328 мільйонів гривень на потреби неспроможних громад. Це погано, але й демонструє, що місто розвивалося і має ресурс.

У час передноворіччя чекають подарунків та приємних сюрпризів і діти, і дорослі, особливо в тих областях, які тривалий час були в окупації, а зараз перебувають під обстрілами рашистів. Тому цьогоріч нашому Святому Миколаю потрібно було подбати, щоб без його презентів не залишилися діти й у Херсонській області.

Вийшли в лідери
У черговому турі чемпіонату України з волейболу в суперлізі серед чоловіків городоцька команда «Епіцентр-Подоляни» здолала лідера — дніпровський «Прометей» — 3:0.

 Минулий тиждень знову означився масованим ракетним обстрілом нашої держави. росіяни вдев’яте завдали удару по енергетичній інфраструктурі України, намагаючись поцілити по магістральних мережах та об‘єктах генерації. Всього було випущено 76 ракет. Наші ЗСУ збили 60.

У листопаді минулого року на шпальтах «Подільських вістей» була вміщена інформація, у якій йшлося про те, що 27 жовтня 2021 року близько п’ятої години ранку на стежці поблизу старого міського кладовища Кам’янця-Подільського було знайдено тіло 37-річної жительки приміського села Зіньківці. Загиблу знайшла її мати, яка і зателефонувала до поліції. На місце події одразу виїхали як місцеві поліцейські, так і криміналістична лабораторія та слідчо-оперативна група з обласного центру.

У гуртожитку Лісоводського професійного аграрного ліцею нині мешкають понад п’ять десятків осіб, які через війну змушені були залишити рідні місця. Серед них — діти з Харківської, Херсонської, Донецької областей, каже т. в. о. директора ліцею Сергій Романчук. Щоб подарувати їм невеличке свято, пронизане позитивними емоціями, працівники ліцею придбали подарунки, а учні разом зі Святим Миколаєм підготували новорічну казку «Чобіток», учасниками якої стали всі присутні.

 Те, що російська армія в Україні — зборище мародерів, знає увесь світ. Орки вивозять з окупованих територій зерно, автомобілі, трактори, побутову техніку, грабують квартири. На цьому «фронті» вони мають незаперечні успіхи. А от у боях за останні місяці майже скрізь зазнають нищівних поразок. З початку повномасштабного вторгнення росіяни втратили близько ста тисяч вояків тільки вбитими.

Близь­ко 400 ти­сяч громадян із зон бойових дій прой­шли че­рез на­шу об­ласть тран­зи­том. Сьогод­ні ж Хмель­нич­чи­на ста­ла при­хис­тком для по­над 90 ти­сяч внут­рішньо пе­ре­мі­ще­них осіб, з яких 2,5 ти­ся­чі — жи­те­лі Ма­рі­упо­ля.

Зимове сонцестояння — астрономічне явище, що відбувається, коли нахил осі обертання Землі у напрямку від Сонця досягає найбільшого значення. Максимальний кут нахилу земної осі відносно Сонця під час сонцестояння становить 23° 26’. Для мешканців Землі (особливо у високих широтах) на зимове сонцестояння припадають найкоротший день і найдовша ніч року, а висота підйому Сонця на небосхилі — найнижча.
Сезонне значення зимового сонцестояння полягає в зміні поступового подовження ночі і скорочення дня до протилежної дії. Залежно від року зимове сонцестояння відбувається 21 або 22 грудня в Північній півкулі і 20 або 21 червня у Південній півкулі. Астрономи кажуть, що в 2022 році зимове сонцестояння відбудеться 21 грудня о 23:48 за київським часом.

З 12 по 16 грудня на базі Хмельницького національного університету проходив офлайн інтенсив в рамках освітнього проєкту присвяченого сталому розвитку та управлінню культурною спадщиною.

За результатами розгляду апеляційної скарги судом прийнято рішення про повернення в державну власність земель ландшафтного заказника місцевого значення «Староушицький».

Як повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, вже понад три місяці в регіонах України працюють Офіси уповноваженого зі зниклих безвісти, в які можна звернутися за роз’ясненнями, юридичною консультацією та психологічною підтримкою як особисто, так і телефоном.

У 2020 році хмельничанин віддав для ремонту своє авто до одного із СТО обласного центру. Двоє працівників вирішили не поспішати з ремонтом, а натомість покористуватись автомобілем у власних цілях.

Зруйнований російськими авіабомбами Георгіївський скит Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині 

«російські окупанти продовжують нищити все українське. Вони цілять по клубах, бібліотеках, музеях, театрах, філармоніях, мистецьких школах й коледжах, а також по об’єктах культурної спадщини. На сьогодні кількість об’єктів культурної інфраструктури, що зазнали збитків, зросла майже в 7 разів порівняно з квітнем 2022 року. Тоді було зафіксовано пошкодження 169 об’єктів. Оскільки нещодавно нашими воїнами героїчно була звільнена Херсонщина, нам відкрилися нові факти вандалізму росіян. Загальна чисельність постраждалих об’єктів зросла ще на 75 одиниць. Це колосальні, небачені втрати для нашої культури», – сказав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. 

Відтепер жителям Кам’янеччини, й не тільки їм, не доведеться звертатися за професійним якісним лікуванням своїх хвороб, пов’язаних із судинами, у медичні заклади інших регіонів. Відповідна клініка, а саме «Західний судинний центр» — сучасна мережа спеціалізованих клінік, яка функціонує у Чернівцях і Хмельницькому, тепер відкрита у місті над Смотричем.

Працівники місцевого відділу поліції затримали 43-річного жителя Хмельницького, у якого вилучили 22 мініпакунки з кристалічною речовиною, а також мобільний телефон, в якому зафіксовані факти злочинної діяльності. Ще декілька пакунків були вилучені у «локаціях», куди підозрюваний уже встиг їх розмістити. Експертиза показала, що це наркотична речовина PVP.

Нещодавно заступник Шепетівського міського голови Галина Безкоровайна привітала учасників та нагородила переможців Другого міського конкурсу відеороликів «Своє кіно» до Дня Збройних Сил України «Герої носять форму ЗСУ». Знайомтесь із відеороботами та їх авторами. 

«Радію ще одній історичній події!
Хмельницький відтепер має місто-побратима у Великій Британії. Розпочали дружні відносини із Шеффілдом.
Одразу ж після візиту до наших військових на схід, здійснили коротку, але дуже результативну поїздку у Велику Британію.

- Мене, коли другим прильотом засипало, то думав все. Повітря нема, навколо земля, в голові гуде як в бочці, задихаюсь. Але чую - хтось шкребе. А це Іван, зовсім молодий пацан, лишився і мене розкопував вручну. До половини розкопав - і тут ще один прильот. Я, як виліз, бачу тільки його голова з під землі. В голови питаю: «Двохсотий?!» А голова каже: «Ні, тільки «трьохсотий». Цього разу я його розкопав. Зясувалось, що він мене відривав з переламаною долонею. А два «убедешника» втекли тоді. Цей же Іван в бою двох під..рів на позиції зняв. Одного поранив, другого задвухсотили. Поранений потім довго лежав за деревом - хотів перескочити в окоп: в момент стрибка Ванька його і добив. Наші позиції від їх були метрів за 50. Я хотів їм в окоп гранату закинути, але з того положення зміг її метрів на вісім кинути, не більше . Іван, до речі, тепер сидить - чекає суду. Звинуватили, що він сциканув і дав команду на відхід. А того просто бути не могло - ясно, що то хтось інший скерував, а не командир відділення, а його дупою хтось просто свою спину прикрив!

Все більше і більше людей жаліються, що їм не подобається їхня робота. Здавалося б - війна. Радій, що вона (робота) в тебе взагалі ще є. Але така ось цікава виходить штука. Саме війна допомогла багатьом усвідомити: «Я витрачаю своє дорогоцінне життя на роботу, яка мені не подобається, і… так бути не повинно!» Але усвідомити - то одне. А наважитися змінити роботу - то зовсім інше. Тому будемо наважуватися разом. Поговоримо про мотивацію, сенси, ритуали. Про те, чого нам не вистачає для щастя на роботі. Чи можуть замінити задоволення від праці великі гроші та навпаки. Про те, як правильно міняти роботу. Пропрацюємо усі важливі моменти та, маємо надію, примножимо кількість задоволених своєю роботою людей.

Нещодавно в Маріїнському палаці найвищу державну нагороду з врученням «Золотої Зірки» з рук глави держави Президента Володимира Зеленськогоотримав старший лейтенант Дмитро Чавалах.

А приводом для урочистостей стала річниця від заснування військової частини.
Про їхні подвиги в майбутньому складатимуть пісні та легенди. Вони – незламні та безстрашні, професійні та міцні духом! Вони – гроза ворога і гордість не лише Хмельниччини, а й усієї України. Усе це про наших мужніх бійців 8-го полку.

14 грудня – у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції – по всій Україні хвилиною мовчання згадали великий подвиг відважних Героїв, які йшли в бій з ядерним лихом.

Жителі Меджибізької громади масово виготовляють окопні свічки, плетуть маскувальні сітки, в’яжуть шкарпетки та заготовляють «сухі» борщові набори для українських захисників.

Тривають новорічно-різдвяні заходи для діток Хмельниччини, організовані в рамках ініціативи обласної військової адміністрації «Свята об’єднують». Так, нещодавно для дітей з сімей вимушених переселенців, які перебувають в нашому краї, в кінотеатрі WoodMall Cinema  до Дня Святого Миколая влаштували пізнавальну лекцію про історію та звичаї відзначення цього свята та кінопоказ українського фільму «Пригоди Миколая».

Для почесної місії – передати ключі від автомобіля – на Хмельниччину прибув представник норвезької благодійної організації UkrainasFrihetsHjelp Олег Боговін. Дана організація була заснована в перші дні війни кількома небайдужими людьми, серед яких Марина Боговіна з Кам’янця-Подільського та її чоловік Крістен Тініус Торп зі столиці Норвегії Осло.

Журі Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!» визначило переможців 2022 року. Серед них і наш земляк.

Родина Івана та Ігоря Каніщуків, що мешкають в селі Біла (Чемеровецька селищна територіальна громада), організувала  та відправила гуманітарну допомогу для наших військових, що беруть участь у важких боях на Херсонському напрямку.

Продовольча підтримка – це 50 літрів борщу, м’ясні  та копчені вироби, печиво, вода тощо. Таке підкріплення дуже важливе для тих, хто під постійним шквалом ворожої арти переносить усі випробування нестійкої зимової погоди, один за одним звільняє від окупантів українські села та міста і достойно виборює нашу Перемогу!

«Продовжую розповідати про оновлення в медицині міста.
Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1 у 2022 році поповнив матеріально-технічну базу на 2,3 млн грн.

Вранці 16 грудня російські окупанти розпочали новий масований ракетний обстріл по енергетичній інфраструктурі України. Через влучання по деяких об’єктах по всій Україні запроваджуються аварійні відключення світла. У Повітряних силах ЗСУ розповіли, що всього Росія випустила близько 60 ракет.

Чи можуть претендувати на субсидію громадяни, які мають у власності автомобілі?
За інформацією Пенсійного фонду України, так, можуть, але за певних умов.

«Це не такі пожежі, коли горить одна квартира, чи сарай, чи приватний будинок. Пожежа від обстрілу — це коли горить багатоповерхівка від другого по восьмий поверх одночасно». 

Рятувальники зведеного загону Хмельниччини повернулися з Херсону. Після деокупації вони одними із перших вирушили на допомогу. У чому вона полягала, розповів заступник начальника Головного управління ДСНС у Хмельницькій області Андрій КОЗАК, котрий очолив загін рятувальників.

У Хмельницькому стартував Різдвяний ярмарок-аукціон, на якому можна придбати речі російських окупантів, які українські спецпризначенці здобули в боях. Трофеї для аукціону передали солдати елітного підрозділу «Kraken».

Хмельницький державний центр естетичного виховання учнівської молоді підвів підсумки обласного заочного літературного конкурсу «Поетичний зорепад» серед здобувачів освіти та працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти присвяченого 85-ти річчю утворення Хмельницької області.

Представники центральної влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, банківської сфери зібралися в Хмельницькому, щоб обговорити проблеми та можливості бізнесу в умовах війни.

У рамках проєкту «Хмельниччина в умовах війни», обласний науково-методичний центр культури і мистецтва у приміщенні обласної ради презентував виставку художніх творів викладачів дитячих мистецьких шкіл краю.

Замовляючи товари, жінка зі Старокостянтинова  використовувала послугу післяплати, але замість розрахуватися за товар на пошті, непомітно забирала його і йшла з відділення.

Ще шістдесят воїнів-захисників України визволили з ворожого полону - в День Збройних сил України. Це військовослужбовці ЗСУ, Національної гвардії та Прикордонної служби України. Серед них - дві жінки. Деякі бранці агресора були в сумнозвісній колонії в Оленівці, когось утримували на території Росії. На українську землю повернулися й оборонці Маріуполя, з них 14 - саме з Азовсталі. Серед звільнених є поранені. Вони отримують усю необхідну допомогу.

І хоч День української  хустки, що відзначається 7 грудня, — молоде свято, та з 2019 року воно швидко набирає популярності, об’єднуючи українок у всьому світі. Символ цієї дати — хустка, яка є справжнім оберегом і незамінним атрибутом у одязі українок багатьох поколінь. Традиції носити хустку існують багато віків, тож зберегти їх — наше головне завдання.

Забувши про все, Наталія Головатенко годинами просиджувала над полотном, писала сільський пейзаж чи хатину із чарівними мальвами. Відтворювала свої улюблені польові квіти — білосніжні ромашки, яскраво-червоні маки, дбайливо зібрані у букет. Її картини, наче ковток свіжого повітря серед урбанізованого метушливого міста.

З села Нижнє, що на Деражнянщині, в далекі воєнні роки з концентраційного табору втекло двоє військовополонених. Пройшовши село Черешенька, вони потрапили у Розсохи, де геть знесилені, знайшли схованку у невеличкій лісосмузі. Коли місцева дівчина пішла жати кропиву, то почула з кущів чоловічий голос, який просив її підійти. Спантеличена, обережно наблизившись до хащів, побачила в них двох хлопців, які, як виявилося, мали поранення ніг.

Коли їй запропонували зі знімальною групою об’їздити місця бойових дій, щоб відзняти документальний фільм про неї, військового медика, Катерина Луцик була не в захопленні від цієї ідеї. «Я не вважаю себе якимось прикладом. Це мій особистий вибір. Моє життя. Я абсолютно ні про що не шкодую, і якби мене запитали, чи знову зробила б цей вибір, абсолютно не задумуючись, скажу, що зробила б», — коментує головна героїня документальної стрічки «Сильна» Катерина Луцик.

 

Зображення петриківського розпису на військовому шоломі, гільзах, а також картини, листівки, ляльки-мотанки, створені в цей період, під час війни, безперечно, стануть нагадуванням і наступним поколінням про час, який довелося пережити українцям.

Ветеран Мирослав Гай нині служить у лавах Першої окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна. Його проєкт-переможець конкурсу #ВАРТО від Українського ветеранського фонду має назву “Око Бандери”. І в найближчих амбітних планах — витіснити російський контент з українського ютубу.

Хмельничанин допоміг «Перуджі»
У Бразилії проведено фінал клубного чемпіонату світу з волейболу.

У Кам’янець-Подільській міській територіальній громаді офіційно  зареєстровано понад 23 тисячі внутрішньо переміщених осіб.

Не думала і не гадала доцент Харківського національного автомобільно-дорожнього університету пані Вікторія, коли незадовго до війни брала участь у  всеукраїнській науково-практичній конференції на базі ЗВО «Подільський державний університет» і під час проведення заходу мешкала в одному з гарно облаштованих гуртожитків цього вишу, що через певний час їй знову доведеться поселитися тут, та ще й з сином-школяриком, але вже як внутрішньо переміщеній особі…

Війна змінила наше життя, принесла стільки сліз та болю. Та, слід визнати, багатьом із нас вона відкрила очі на те, що насправді має цінність, чим варто дорожити і ким захоплюватися.

Ця істина стара як світ. І коли саме відсутність належної уваги, нехтування правилами дорожнього руху переходять за всі мислимі рамки,  закономірно, що виливаються вони у невтішну статистику дорожньо-транспортних пригод.

Тривають важкі бої на Бахмутському напрямку. Путін недноразово ставив завдання захопити Бухмут і загалом Донецьку область, але не вдається, і ці терміни раз у раз зміщуються. Місто стало психологічним «пунктиком» кремлівського диктатора, і він продовжує повторювати росіянам, що цілі та завдання «спецоперації» будуть реалізовані. Але ЗСУ, як і раніше, ведуть там маневрену оборону. К

2022 року внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну вітчизняний аграрний сектор лише на блокуванні морських портів та зміні логістики експортних перевезень може втратити 7,5-8,0 млрд дол. США, на вартості непроданого минулорічного зерна – 0,5 млрд дол. США, а на вартості знищених або захоплених окупантами складських приміщень елеваторів – ще додатково 1,3 млрд дол. США. Разом це складе 9,3-9,8 млрд дол. США, або майже сумарний прибуток аграрних підприємств, отриманий за 2020 та 2021 роки, зауважив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук, інформуючи про результати проведених науковцями досліджень.

На Хмельниччині до 5 років ув’язнення засудили водія, який у стані сп’яніння на смерть збив 74-річного пенсіонера. Експертизи показали, що водій мав усі можливості уникнути наїзду на загиблого.

ОВЕН (21.03-20.04).
Основні плани починайте реалізовувати з середи. А на початку тижня прагніть не потрапляти в конфлiктнi ситуацiї, не допускайте перенапруження. Краще займiться наведенням ладу в справах i вдома. З середи немає нiяких обмежень, якщо ви плануєте почати нову справу, змiнити роботу, вирушити в поїздку або  оформити вiдносини. Зустрiчi з друзями, активний вiдпочинок i важливi домашнi заходи краще здiйснити у суботу, а в недiлю уникайте ризикованих вчинкiв.
Сприятливi днi: 21, 23; несприятливi: 20. 

Ціна на генератори зростає. Проте якість від неї відстає. Купівля генератора стала лотереєю: пощастить чи ні купити якісний? На жаль, не тільки горить техніка, вже є отруєння і летальні випадки серед людей, які використовували генератори. Чи досяг генераторний бум свого піка?

Виїзні ремонтні бригади Укроборонпрому відновлюють 90-95% військової техніки безпосередньо на лінії зіткнення або у «сірій» зоні. Це ремонти різної складності, просто неба, за будь-якої погоди, вдень та вночі. Особистий рекорд рембригади — 7 відновлених машин за добу трьома особами!

АТ «Укрпошта» забезпечила виплату разової грошової допомоги для понад 2,7 тис українців, які на евакуаційних потягах виїжджали із зон бойових дій. Виплати проводилися в Львівській, Хмельницькій, Дніпропетровській та Тернопільській областях.

На розгляді Верховної Ради України перебуває законопроєкт №5655 про зміну системи містобудування, розгляд якого у другому читанні очікується 13 грудня 2022 року. Асоціація міст України вже неодноразово зверталася до Голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради з проханням спільно доопрацювати дискусійний законопроєкт щодо реформування містобудівної діяльності.

Прийдешній Новий 2023 рік Україна вперше за роки незалежності відзначатиме в умовах воєнного стану. Навряд чи це дозволить багатьом українським родинам відзначити його традиційно. Для тих, у кого буде така можливість, в тому числі й приготувати традиційні страви, науковці Інституту аграрної економіки порахували вартість новорічного столу 2023 року за середніми цінами супермаркетів України станом на початок грудня 2022 року. За нашими розрахунками, новорічне меню зі страв, які є традиційними для столу середньостатистичної родини: салати, м’ясні та рибні продукти, овочі, фрукти, хлібобулочні та кондитерські вироби, напої тощо, – обійдуться на родину з 4‑х осіб близько 2655,17 грн, тобто на 43,9 % дорожче, ніж торік, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

Закупівлі товарів, робіт та послуг, необхідних для роботи ПАТ «Укрнафта», будуть проводитися через державну систему Prozorro - з урахуванням усіх безпекових вимог воєнного стану. 

У рамках грантової програми зі створення та розвитку садів і теплиць погоджено вже 66 заявок. Накази про надання грантів новим учасникам програми вже підписано Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користуються соціальними мережам, свідчать дані міжнародного дослідницького проєкту ESPAD. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин. Діти також використовують інтернет для шкільного та позашкільного навчання. Від початку пандемії COVID-19 і до теперішнього часу, повномасштабної війни росії проти України, навчання онлайн стало нормою для більшості українських школярів. Наразі майже 75% українських учнів навчаються онлайн.
Проте інтернет – це не лише освіта і спілкування з друзями. Він може ховати безліч загроз, зокрема, кібер-булінг, порнографію, сексуальне насильство, шпигунство, шахрайство тощо. Тому дорослим важливо навчати дітей безпечному користуванню інтернетом. Детальніше про онлайн-загрози для дітей та про те, як дорослі можуть допомогти створити безпечне інтернет середовище – в матеріалі Центру громадського моніторингу і контролю.

Пенсіонер, який має певні проблеми з пам’яттю, без телефону вийшов надвечір за село і заблукав у навколишніх полях. Поліцейські розшукали його вночі приблизно за 4 км від будинку. 

Умови війни потребують особливого ставлення до особистих даних. Ворог використовує будь-яку можливість отримати розвідувальну інформацію. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими попереджає: дбайте про інфогігієну – не передавайте жодної інформації неперевіреним особам.

Попри те, що в Україні вже десятий місяць триває війна, багато батьків вважають, що необхідно підтримати «святковий дух», адже найменші українці переживають й так багато суму, болю та розпачу. Тож, люди вже задумуються про підготовку до Новорічно-Різдвяних свят, зокрема про придбання ялинки.

"Ще не вмерла Україна" - співає Назарій Яремчук і тріо "Світлиця". Торонто, 14 жовтня 1990 року.

Колишній депутат однієї з районних рад області за винагороду обіцяв «вплинути» на рішення посадових осіб територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до указу Президента України за вагомий особистий внесок у державне будівництво, розвиток місцевого самоврядування, громадянську мужність і самовідданість, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України в умовах воєнного стану, вірність Українському народові нагороджено:
орденом «За заслуги» ІІІ ступеня КАМІНСЬКОГО Антона Петровича — Новодунаєвецького селищного голову Кам’янець-Подільського району;
орденом княгині Ольги ІІІ ступеня ЗАЯЦЬ Веліну Владиславівну — голову Дунаєвецької територіальної громади.

Керуюча справами виконавчого комітету Наталія Білас, керівниця Шепетівської міськрайонної філії організації Товариства Червоного Хреста України Галина Веселкова та волонтер Наталія Маліновська прибули до Ловіча, щоб забрати та доставити в Україну електрогенератори та гуманітарну допомогу.

«День місцевого самоврядування треба проводити з користю для фронту, для Перемоги!
Поїхали з допомогою для наших воїнів і з гуманітарною допомогою для місцевих деокупованих територій.
Хороший маршрут: Шевченкове, Купянськ, Дворічна, Красне, Ізюм. Зараз рухаємося далі.
Після завершення прозвітую про деталі, - написав Хмельницький міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі Фейсбук. - Один за всіх, і всі за одного! Продовжуємо допомагати українцям в деокупованих від російської нечисті містах. Цього разу, допомагаємо Ізюму. Місто страшенно постраждало. Знищені багатоповерхівки, комунальна інфраструктура. «рускій мір» тут залишив жахливі наслідки. Але український дух тут незламаний. Тут інші цінності і пріоритети, ніж в тилу. Люди з настроєм відбудувати все під Українським небом.
Привезли вантажівку гуманітарної допомоги, інструменти, господарські речі, продукти харчування, гігієни, побутової хімії і т.д.
З Хмельницького також приїхала ремонтна бригада наших комунальників. Хлопці ремонтують розбиті покрівлі.
Домовилися із місцевою владою про постійну опіку Ізюму з нашого боку. Будемо допомагати ще більше.
Тримаймо стрій!
Слава Україні!»

Міністерство освіти і науки України запрошує заклади освіти та інші організації, які працюють у сфері освіти, молоді та спорту, взяти участь у конкурсах проєктів програми ЄС «Еразмус+» 2023 року.

Юні дизайнери передали військовослужбовцям 100 флісових шапочок

Вихованці гуртка “Юні дизайнери” (керівник Оксана Коханська) станції юних техніків у переддень Збройних Сил України передали військовослужбовцям ЗСУ 100 флісових шапочок, які виготовили власноруч. Учні впевнені, що головні убори захищатимуть від холоду та зігріватимуть наших захисників та захисниць.

У травні цього року чоловік проник до кімнати, яку орендувала дівчина в його матері, викрав ноутбук та здав у ломбард. Наступного місяця він намагався викрасти товар з одного із супермаркетів міста, однак був зупинений охороною.

В одному місці зібралися представники бізнесу, спікери, які ділилися практичними знаннями та порадами. Захід мав на меті визначити можливості розвитку українського бізнесу на основі діючих практик в сучасних реаліях. 

Сьогодні під головуванням заступника міського голови Миколи Ваврищука відбулося чергове засідання виконавчого комівтету. Протягом роботи члени виконкому розглянули 44 питання порядку денного. Усі рішення стосувалися забезпечення життєдіяльності міста. 

Укрзалізниця запускає щоденний потяг «Ужгород – Кам’янець-Подільський». З нашого міста вперше він вирушить вже 23 грудня, о 20:20. Курсуватиме через станції: Гречани, Волочиськ, Підволочиськ, Тернопіль, Львів, Стрий, Сколе, Славське, Лавочне, Воловець, Свалява, Карпати, Мукачево, Батьово, Чоп, Ужгород та у зворотному напрямку. Тепер із нашого міста аж до самого Ужгорода можна буде дістатися без пересадки.

 Безумовно, люди діляться на творців і руйнівників. Останні теж входять в історію, щоправда бозна-як, залишаючи по собі хіба що паскудну, безславну пам’ять. Як ото Герострат, який із честолюбства, щоб обезсмертити своє ім’я спалив одне із «семи чудес світу» — храм Артеміди в Ефесі.

Чергового дошкульного приниження зазнала від наших Збройних сил «вторая в мірє» армія. У понеділок, 5 грудня, в Саратовській області, на авіабазі «Енгельс-1, де розміщено  понад тридцять стратегічних бомбардувальників-ракетоносців, які періодично завдають ударів по території України,  стався потужний вибух. Пошкоджено два літаки.

Десять мужніх воїнів з Хмельниччини відзначено орденами «За мужність» ІІІ ступеня посмертно. Високі державні нагороди рідним загиблих Героїв вручив начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

20 грудня о 18.00 в обласній філармонії відбудеться різдвяний концерт Хмельницького академічного муніципального естрадно-духового оркестру (художній керівник – Тарас Безнюк, диригент – Роман Чернюк. У виконанні оркестру та його солістів Марини Українець, Дар’ї Сохрякової, Дарії Коневеги, Інни Гласової та Павла Дасюка звучатимуть сучасні новорічі пісні та колядки. 

Вхід вільний.

Через війну з України поїхали мільйони людей. Ще декілька мільйонів стали внутрішніми переселенцями. При цьому багато хто прийняв рішення не залишати домівку попри ризики для життя. У кожної з цих категорій свої проблеми, але біда - одна. На жаль, саме це, головне, подекуди забувається. Нерозуміння приводить до засудження, злості, заздрощів… А це зараз нам, українцям, не до чого. Як подолати негатив та жити дружно - розповість Андрій Козінчук.

Працівники активно працюють над посадковим матеріалом, який висаджуватимуть в 2023 році на міських клумбах. Протягом теплої пори року хмельничани та гості міста бачать яскраві клумби, які прикрашають різні куточки Хмельницького. Для того, щоб клумби буяли різними кольорами комунальники працюють і в осінньо-зимовий період. Зараз триває робота в теплицях. 

6 грудня – День Збройних Сил України. Українських захисників привітав Хмельницький міський голова Олександр Симчишин: «Наш ворог погано вчив історію, і тому не знав, що українець – то з-поміж іншого Воїн, який не віддасть своє. Ми можемо програвати в озброєнні, але маємо унікальний Дух Воїна. Те, що роблять зараз наші ЗСУ – це диво, яке вивчатимуть військові аналітики та історики.

У двох школах Хмельницької громади з 1-го грудня діти пішли на зимові канікули. Адже навчалися за шестиденною програмою. Цьогоріч усі навчальні заклади ухвалюють рішення про початок канікул самостійно. Керуються, насамперед, міркуваннями безпеки. Докладніше – у сюжеті МТРК «Місто».

На цьому наголосив у своєму виступі під час урочистого зібрання з нагоди Дня місцевого самоврядування заступник міського голови Микола Ваврищук.

У Коломиї, що на Івано-Франківщині, відбувся чемпіонат України з вільної боротьби серед юніорів та юніорок 2002-2004 р. н. Честь Хмельницької області відстоювали тринадцять спортсменів. На п’єдестал пошани змогли зійти шестеро.

Не втрачати надії, робити все для допомоги Збройним силам і, звісно, навчати спеціальностям, які стануть міцною опорою в житті. Ось так коротко окреслює поточне завдання свого закладу т.в.о. директора ДНЗ «Лісоводський професійний аграрний ліцей» Сергій Романчук.

Прокурорами Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено винуватість 35-річного хмельничанина за придбання та зберігання наркотичного засобу (ч. 2 ст. 309 Кримінального кодексу України).

У Хмельницькому просто неба, на майданчику біля «Дитячого світу», відкрилася пересувна експозиція оригінальних робіт українських ілюстраторів про повномасштабну російську війну та допомогу європейських держав Україні в цей час.

Ситуація на деокупованих територіях Херсонщини досить складна, адже орки залишили після себе повне спустошення. Служби працюють над відновленням зруйнованої інфраструктури, аби повернути в домівки газ та світло, а Хмельниччина допомагає жителям Херсонської області харчовими продуктами, теплими речами та засобами гігієни. Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

Український ветеранський фонд перевів Гарячу лінію кризової підтримки у режим посиленої роботи. Зараз на лінії працюють професійні психологи, які допомагають справитися з панікою, підвищеною тривожністю та іншими станами.

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Щороку в Україні збільшується кількість людей з інвалідністю і ця невтішна тенденція покладає особливі зобов’язання як на владу, так і на суспільство щодо соціального захисту людей з особливими потребами та адаптації їх до нормального життя.

«Знову про оновлення у медицині. Цього разу про те, що придбали для вагітних і для лікування маленьких діток.
Велика подяка благодійникам, які не припиняють підтримувати наші дитячі лікувальні заклади!

Таке рішення було прийнято керівництвом Летичівської ТГ після аналізу організованого раніше опитування жителів громади на офіційному сайті Летичівської селищної ради та у мережі фейсбук.

Ще один автомобіль, придбаний завдяки активності нашого волонтерського руху, виїхав з Чемеровець, наразі буде переданий представникам однієї з військових частин, а далі прямуватиме  аж до передових рубежів, де несе службу   наш земляк-чемерівчанин. Місцеві підприємці навантажили автомобіль продовольством для бійців. Впевнені, цей черговий транспортний засіб, переданий Чемеровецькою громадою Збройним Силам України, допомагатиме військовим оперативно виконуватиме бойові завдання, що сприятиме у наближенні нашої спільної перемоги над ворогом.

в рамках Спартакіади серед навчальних закладів з нагоди Дня Збройних Сил України. 

Дізнавайтеся конкретний план дій у Практичних рекомендаціях з проходження осінньо-зимового періоду 2022-2023 років, розроблених Держенергоефективності та Експертною радою, перейшовши за посиланням: https://saee.gov.ua/sites/default/files/Practical_recommendations_heating_season_2022_2023.pdf 

«Кожен свідомий українець має знати свою мову, культуру, історію» - саме під таким гаслом в Молодіжному центрі провели інтелектуальну гру «Quiz Go». Учасниками були команди учнівської молоді міста ССЗОШ №1, НВК №9, Хмельницький ліцей №15, СЗОШ №27 ім. Дмитра Іваха, СЗОШ №21. Також серед учасників була команда волонтерів Молодіжного центру. 

З 2 січня 2023 року в Хмельницькій міській громаді розпочнеться приписка юнаків 2006 року народження до призовної дільниці Хмельницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Відповідне розпорядження підписав Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Командир взводу Сергій Тернавський помер від вогнепального поранення на Полтавщині. Дружина шукає справедливості, бо підозрює, що смерть коханого не випадкова.  

1 грудня Суспільне Мовлення презентувало пісні та провело жеребкування фіналістів Національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення-2023». За право представляти Україну в Ліверпулі змагатимуться десять артистів. Серед них і хмельницька бандуристка Марина Круть, що виступає під йменням KRUTЬ.

У серпні цього року біля магазину автозапчастин місцева жителька натрапила на тіло 40-річного безхатька з численними тілесними ушкодженнями в області голови. Жінка одразу викликала на місце швидку та поліцію.

 Кабмін затвердив порядок використання коштів з Держбюджету на проведення спортивних заходів серед ветеранів війни та членів їхніх сімей, а саме:

Як передає в Телеграмі міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, у Хмельницькому для інфекційної та міської лікарень придбали обладнання на понад 6 млн. грн.

З 1 грудня 2022 року розпочалася заборона на вилов річкових раків у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області. Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААН України, заборона триватиме до 30 червня 2023 року включно.

Асоціація міст України допомогла Хмельницькому отримати гумдопомогу у вигляді підгузків. Із гуманітарного штабу міста Києва до Хмельницького регіонального відділення АМУ було відправлено 1 500 кг дитячих засобів гігієни.

З метою забезпечення безпеки жінки чоловіку заборонили наближатися до місця її проживання, роботи та автомобіля, переслідувати її та спілкуватися з нею. Однак припис суду його не зупинив. Обвинувачений продовжував приходити до колишньої дружини, псував майно та вчиняв сварки. Він вже неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за домашнє насильство.

Всі учасники відомі
Завершився перший етап чемпіонату України з футболу в першій лізі.

«Декілька років лікую бронхіт, але хвороба не відступає. Чи можуть лікарські рослини?» Мирослава, м. Хмельницький.

Дідусь Макар завжди любив розповідати нам усілякі історії і виконував це дуже майстерно, наголошуючи в потрібному місці і жестикулюючи руками. Виходило ефектно й переконливо. А ми, малі, заглядали дідусеві в рот, звідки, мов струмок, витікали магічні слова, з яких складалися факти, події — своєрідні пазли великої історії.

Без музики Володимир Бідюк не уявляє своє життя. Вона стала для нього більше, аніж професія, — невичерпне джерело енергії та натхнення.

Історія, що лягла в основу короткометражного фільму «У бомбосховищі», — це історія маріупольських жінок, які зустрілися в укритті.

Із полону звільнили ще 50 українців! Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
 
 

 

Вишивка соломкою — зникаюче мистецтво родини Лашків з міста Кам'янця-Подільського. «Соломкою не вишивають, нею потрібно думати, — вважає Наталія Лашко. Мама і син створюють з такого незвичного для мистецтва матеріалу — дивовижні роботи і навіть шедеври».

«Все для фронту, все для Перемоги! Ще автомобілів (пікапи, джипи, буси) для наших воїнів. Наступного тижня вже будуть доставлені для наших військових частин на їхні позиції. Працюємо далі… 

Тримаймо стрій! Слава Українським Воїнам! Слава Україні!», - зазначив міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

НЕК «Укренерго» знову довела величину потужності на рівні 57 % від величини, яку Хмельницька область раніше споживала. Для уникнення перевищення доведеної величини потужності доводиться знеструмлювати три, а інколи і чотири черги одночасно. Отже, Графік погодинних відключень не діє, відключення відбуваються виключно за Графіком аварійних відключень. 

Вже не вперше направляємо гуманітарний вантаж до деокупованого обласного центру, тим самим підтримуючи українців, які пережили жахи окупації, але не здавались у своїй вірі та боротьбі. 

Відтепер херсонці та мешканці найближчих територіальних громад можуть розраховувати на щоденний евакопотяг зі спеціалізованими вагонами для евакуації маломобільних осіб. Наразі з Херсона до Хмельницького безоплатний евакуаційний потяг відправляється о 18:00, а з 1 грудня для зручності херсонців він вирушатиме о 15:27. 

Колектив Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації (колишнього Центру «Промінь надії») активізував роботу з надання допомоги особам, які перебувають в складних життєвих обставинах в осінньо-зимовий період. 

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) попередньо підтвердила надання Україні насіння основних культур як гуманітарної допомоги фермерами для весняної посівної. 

«Квест - так сьогодні працює наш бізнес. Війна і як результат - перебої з електроенергією, зв'язком, підвищення цін, зміна курсу валюти, проблеми з логістикою і пошуком сировини, матеріалів та продукції. Як в таких умовах утримувати десятки тисяч голів курей та продавати сотні тисяч яєць? Про це поспілкувався з керівником ТОВ «Хорост Поділля». 

29 листопада 2022 року в КНП "Хмельницька обласна лікарня" Хмельницької обласної ради вперше виконана родина трансплантація нирки. Пересадка нирки виконана 39 річному пацієнту, що перебував на гемодіалізі. Донором став батько пацієнта. 

Дрон-камікадзе "Шахід-136" у польоті в Києві. Фото: AFP

Поки над Україною літають ворожі шахеди в країні продовжують працювати майже 900 компаній з іранським капіталом. За 2020 рік ці підприємства згенерували понад 350 млн грн чистого доходу. Аналітики R&D центру YouControl дослідили українські компанії з іранськими власниками: визначили їх регіональну концентрацію, найпоширеніші види діяльності, виокремили топ за обсягом чистого доходу. Також додали до системи новий ризиковий фактор, що сигналізує про зв'язок контрагента з країною-союзником росії. 

Попри те, що темряви більше, ніж світла, життя не повинне зупинятися. В Укрпошті розуміють, наскільки саме зараз важливо отримати чи надіслати посилку, бо там може бути тепла ковдра, яка зігріє, поки комунальники відновлюють теплопостачання. Або придбані на маркетплейсі ліхтарик та павербанк, такі необхідні в умовах тривалого відключення світла.  Або подарунок до Дня Святого Миколая, бо ж малеча так чекає на свято.

Блекаут — чуже, незнане досі слово, яке вже своїм загрозливим звучанням викликає острах. Воно тепер у нашому вжитку стає звичним, як-от вода, хліб, тепло, світло. Вже, здається, навіть маленькі діти знають, що блекаут — це порушення звичайного режиму роботи всієї або частини енергетичної системи країни. І що, власне, це те, чого намагається досягти росія.

З 1 грудня 2022 року збільшився прожитковий мінімум. Зокрема, для осіб, які втратили працездатність, — з 2027 до 2093 гривень.

готують господині сіл Хмельницького району.
Вареники у відрах — страва не нова для військових на фронті. Ще з початку війни 2014 року волонтери доставляли на передову домашні гостинці. Ця традиція відновилась із лютого цього року. Всю весну жінки працювали, влітку зробили перерву й ось, як тільки погода дозволила, продовжують свою роботу, аби українські воїни посмакували домашнім.

Важливою складовою якісного освітнього процесу є саме матеріально-технічне забезпечення, зокрема, наявність транспортного засобу в навчальному закладі, адже це дає можливість комфортно переміщатися учням, особливо під час негоди.

Сьогодні, у дуже важкий для українців час, ми по-новому сприймаємо думки, погляди, судження Григорія Сковороди, видатного просвітителя, філософа, педагога, поета, богослова. Вшановуючи пам’ять великого мислителя, видатного Українця з нагоди 300-річчя від дня його народження, яке відзначаємо 3 грудня, у стінах Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» відбулася науково-практична конференція «Феномен Григорія Сковороди і сучасність». Цей форум зібрав провідних науковців та краєзнавців, які обговорили життєвий, творчий шлях українського просвітителя-гуманіста. Зокрема, Михайло Чайковський, голова Подільського товариства імені Григорія Сковороди, розкрив багатогранність образу видатної особистості, нове осмислення його вагомого спадку.

Ну ось, уже й Новоріччя, яке завжди супроводжується приємними клопотами. Однак сьогодні, здається, у нашому житті більше тривоги, ніж радості.

Те  Новоріччя  Тетяна  пригадує  з  якимось невимовно радісним трепетом серця. І не лише через незабутні  спогади його традиційного святкування в колі родини, а через пророче, загадане під передзвін годинника найзаповітніше бажання – успішно закінчити у прийдешньому році гімназію та… стати правоохоронцем. І мрія дівчини здійснилася. Звичайно ж, цьому передували,  сприяли неабияка  наполегливість  та сумлінність у  навчанні,  робота охоронцем в одному із банків у Дунаївцях, отримання серйозного багажу професійних знань у школі міліції та Національній академії внутрішніх справ, і  спорт, яким жила, котрому  віддавала увесь вільний час. 

Ох і багато малечі разом із дорослими зібралося біля головної ялинки Хмельницького минулої неділі для святкування Різдва! Веселе та яскраве дійство під назвою «Коляда йде!» розгорнулося на головній сцені Різдвяного ярмарку неподалік кінотеатру імені Т. Г. Шевченка.

Погодьтеся, таки оригінально, коли Новий рік збігається з власним новоріччям: подвійне свято – під бій курантів, із традиційними мандаринками, шампанським, олів’є, з новорічними вогниками і хлопавками, подвійні привітання, подвійне підбиття підсумків року, що минув… Ювілейний день народження першого січня завітає до Людмили Нищої з Лісоводів, що на Городоччині. Згідно з паспортом. Любили так колись записувати, дати плутаючи. Тож сама доля розпорядилася, аби ця напрочуд гарна, щира й ніжна і водночас мужня та вольова жінка святкувала уродини двічі: народилася ж бо насправді на Андрія. А може, це й до ліпшого, адже охочих побажати цій диво-людині всього якнайкращого не злічити. Заслужила, випромінюючи непідробні доброту і людяність.

Більшість із нас бояться пенсійного віку. Бояться, що разом з ним приходить забуття, що найцікавіша частина життя минула, тож вихід на пенсію сприймають, як вирок. Занепадають духом, занурюються в рутину домашніх справ з упевненістю, що всі дні відтепер сірі, нудні, монотонні.
Моя співрозмовниця своїм прикладом повністю руйнує ці стереотипи і демонструє, скільки переваг у цьому періоді життя та яким насиченим, цікавим він може бути.
Із Ларисою Третяк, мабуть, знайома чи не половина жителів Хмельницького. Чотирнадцять років перед виходом на пенсію працювала завідувачкою поліклініки Хмельницької міської дитячої лікарні. І не злічити сімей з маленькими дітьми, які зверталися до неї за допомогою чи порадою. Як кажуть, потрібна усім і всюди. То як воно, в один момент позбутися такої затребуваності?

Які вони, свята в окопах, де замість хлопавок справжні обстріли? Що загадають, якщо матимуть хвильку спокою, під бій курантів хоробрі захисники і захисниці? Про що мріється маленьким українцям, які вже восьмий рік живуть у війні? Думаєте, замовляють Дідові Морозові такі ж подарунки, як їхні ровесники на мирній території? В них одне на всіх найзаповітніше бажання – швидше б настав мир, аби зростати, вчитися, розвиватися під мирним небом України. Саме тому, аби наблизити омріяну Перемогу, не приїдуть до родин на свята ті надзвичайні, хто нині на передовій. Саме тому до них і до діток у дитячий центр «Ковчег» перед святами їздили волонтери. Завозили дарунки від небайдужих подолян, разом, змахнувши сльозу, згадували тих, хто зустріне свята в небесному строю, разом помолилися – за них і за мир.

Черговий рекорд хмельничан
За нагороди чемпіонату України з кульової стрільби серед юніорів, що проходив у Львові, змагалися 225 спортсменів з 17 областей. Хмельничани завоювали 10 золотих та 2 срібні медалі у стрільбі з пневматичної гвинтівки з оптичним прицілом по рухомій мішені.

Свіжий сніг накрив пухнастою ковдрою трактори, комбайни, автоцистерни, словом, увесь реманент підприємства «Агроновація». Техніка наче задрімала в очікуванні нового сезону польових робіт. Бо ось знову заревуть двигуни, і вся ця колісна армія вийде в поля.

Бог наділив Михайла Петровича і Олександра Михайловича Співаків, батька й сина, дивовижним талантом. Будь-яка справа, за яку вони беруться, стає успішною. Але це не означає, що шлях до перемог і здобутків перед ними був встелений трояндами без тернів. Кожен втілений у життя проєкт — плід масштабних задумів, глибоких знань і розуму та надзвичайної наполегливості. А ще батько й син вміють вкладати у справу свої великі душі. І від того їхні труди вражають уяву і стають потрібними людям.

  

Хмельницька прокуратура вимагає повернення назад у комунальну власність майже 170 гектарів ландшафтного парку.

А ще Святий Миколай і Снігова королева. Вони водили хороводи, співали, танцювали і навіть гралися у сніжки, проводили різноманітні конкурси, полонили цікавими розвагами, захопливо вели у світ  дива. Новорічну виставу для дітей військовослужбовців та працівників  Національної академії Держприкордонслужби України влаштував колектив Хмельницької обласної філармонії та відділ персоналу академії. 

про перелік вакансій в Хмельницькій області:

1) Програміст системний запрошується на роботу, з/п  8000 грн.  Контакти: Білогірська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості: Хмельницька область, смт. Білогір’я, вул. Шевченка, 54, тел.   (03841) 2-14-69.

Працівники Територіального управління ДБР Хмельницького повідомили про підозру військовослужбовцю однієї з бронетанкових військових частин на Хмельниччині та його батькові, які викрали комплектовання до військової техніки на 1 млн. гривень.

Часто перед Новим Роком ми підбиваємо підсумки минулого та мріємо все змінити у майбутньому. Як створити план, який ви реально зможете виконати впродовж року?

«Успішна молодь – успішна громада!» - масштабний профорієнтаційний проєкт для молоді 2021 року, який реалізовувався Хмельницькою обласною службою зайнятості спільно з Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА та іншими соціальними партнерами.

 про потребу в працівниках на підприємствах, установах та організаціях м. Хмельницького станом на 24.09.2021р.

«Це місце, адресу якого не називаємо. Тут людина чи сім’я може мешкати деякий час.
Вартість проєкту – 2,5 млн грн. Знайшли приміщення, капітально відремонтували, замінили мережі, закупили техніку, меблі, посуд, встановили дитячий майданчик. В рамках проекту також створили мобільну бригаду для реагування на виклики, для неї придбали автомобіль.

Традиційно напередодні різдвяно-новорічних свят представники патріотичної організації «Пласт Хмельницький» передають Вифлеємський вогонь міському голові Олександру Симчишину. От і сьогодні пластуни принесли Благодатний вогонь до Хмельницької міської ради.

Оновлена інформація, яку озвучили на брифінгу Міноборони України 23 грудня 2021 р. про значне розширення спеціальностей, за якими на військовий облік військовозобов’язаних беруться жінки.

Державний архів СБУ є одним із найбільш відкритих серед усіх пострадянських країн. Зокрема, якщо йдеться про архів СБУ у Хмельницькій області, він складається з 13 фондів, що налічують понад 26 тисяч томів.
З 2015 року всі документи радянського періоду є відкритими. Відтак, історики, науковці, журналісти використовують цю унікальну можливість привідкрити завісу над маловідомими фактами з життя земляків, історії краю.

Імперська Росія не полишає намірів підім’яти під себе Україну. Окупували Крим, розпалила вогонь війни на Донбасі. А зараз її війська стоять уздовж нашого кордону. І хоч США, Євросоюз, деякі інші держави попереджають Кремль про посилення санкцій, якщо ескалація триватиме й, не доведи Господи, розпочнеться відкрита збройна агресія, Владімір Путін не дуже зважає на це. Нахабно ведеться нарощення військової присутності біля нашого кордону.

Збігають останні дні перед тим, як 2022 рік відкриє чергову сторінку історії. Сторінку для нових подій, зустрічей, вражень... Колектив газети надіється, що й у наступному році наше спілкування триватиме, що багаторічний зв’язок між читачами та газетою не перерветься. «Подільські вісті» дякують кожному, хто передплатив наше видання на 2022 рік, і хто лише шукає таку можливість.

А як інакше назвати музей “Подільської вишивки та побуту”, який нещодавно урочисто відкрили в селі Маниківці, що на Деражнянщині. На заході було чимало поважних гостей, серед яких і депутат Хмельницької районної ради Людмила Стрілецька, заступник міського голови Андрій Івахов та Олексій Беднарський, письменниця Ольга Ковпак, а також працівники Деражнянської міської ради.

От скажіть, чи знали ви, що у старовинному замку князів Острозьких у Старокостянтинові мешкає замковий кіт: колись прибився, нині – на правах господаря? Залюбки зустрічає відвідувачів, тішиться гостинцям і навіть – із допомогою, щоправда, помічників, веде свою сторінку у Фейсбуці, де розповідає всі замкові новини. А що на території замку відкрили справжню резиденцію Святого Миколая?

Без перебільшення, ім’я Тетяни Очеретенко нині добре відоме переважній більшості жителів міста над Смотричем. Ще б пак! Понад сорок років вона присвятила медицині, працюючи педіатром, повернула здоров’я і врятувала життя сотням маленьких кам’янчан. Також за її плечима, як директора комунального некомерційного підприємства «Дитячий медичний центр», неоціненний фаховий досвід у галузі організації дитячого лікування, яким вона щедро ділиться з колегами Хмельниччини, й не тільки. За підсумками 2019 року очолюваний нею заклад визнано лауреатом рейтингу галузі «Краще підприємство України в галузі медицини», а Тетяна Юхимівна отримала орден «Лідер України».

210 школярів Солобковецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів відтепер харчуватимуться у новенькому сучасному харчоблоці, оснащеному всім необхідним. Першокласники закладу разом із сільським головою Сергієм Когутом урочисто перерізали стрічку.

Жахливе потрійне зіткнення, що обірвало два життя, сталося обідньої пори на трасі Стрий — Кіровоград — Знам’янка, поблизу села Климківці Хмельницького району.

Думаю собі: а якби я сама жила? Як от моя 80-річна сусідка, яка уже десять років вдова. Тяженько їй дуже, діти далеко. Поки вибере попіл, наносить дров до хати, розпалить, то вже геть втомиться. І так у всьому…
Так, самому дуже зле. Навіть тому, що пенсія одна. А ми таки вдвох із дідом, маємо разом 5100 гривень пенсії щомісяця (і — 70 років трудового стажу на двох!). Гідно оцінили нашу працю, правда ж? Робили з ранку до смерканку, і от нам держава віддячила. Втім, з першого грудня дідові підвищили пенсію — аж на… 21 гривню. Але ми таки потішилися, бо за ці гроші якраз ще одну буханку хліба можна купити. А до хліба що ще треба? О, багато чого: і сала, і м’яса (хоча б зрідка), і молока, і масла, і сиру, й олії, й крупи якоїсь. І риби часом хочеться — обоє з дідом любимо смажений хек. Колись він копійки коштував, а нині хіба тюльку за ці гроші купиш. І то грамів 300…

Поки Святий Миколай наповнював свою велику торбину солодощами, іграшками, книгами, аби навідатися до дітей цієї казкової ночі, всі вихованці дитячого будинку Хмельницької обласної ради старанно готувалися до зустрічі з Чарівником. Хотіли вразити його театральною виставою, сценічними костюмами, піснями, віршами... І незалежно від того, чи виповнилося учасникам цього святкового дійства 3, 5, 7, 10 років, а то й більше, всі жили очікуванням дива. 

Віктор Баб’як і його дружина Катерина – бажані гості чи не в кожній оселі. Бо там, де з’являється це подружжя, неодмінно хороший настрій, веселощі, приємна атмосфера. І Віктор Степанович, і Катерина Ярославівна працюють у поповецькому Будинку культури на Волочищині, і дарувати людям позитивні емоції вважають своїм покликанням.

З року в рік у Лісоводському професійному аграрному ліцеї приділяють значну увагу розвитку спорту. Заклад активно бере участь у змаганнях обласного рівня, територіальної громади. Часто проводяться спартакіади у стінах ліцею, адже тут працюють секції з волейболу, баскетболу, футболу та міні-футболу, легкої атлетики, настільного тенісу.

А особливо в період новорічно-різдвяних свят малеча чекає на справжні дива, які обов’язково прийдуть. Бо недарма ж кажуть, що все загадане у цей час, сповнений таємничості й загадковості, має здійснитися.

Валовий внутрішній продукт України поки не відновився до рівня 2019 року: Мінекономіки погіршило прогноз його росту до 3%, хоча раніше говорилося про 4,6 %. Все це протирічить заявам урядовців, що найвищий доларовий ВВП за всю історію незалежності – 190 мільярдів доларів у 2021 році – це однозначно «перемога».

У ТОВ «Укрелектроапарат» велика біографія і великий досвід. Підприємство є одним із містоутворюючих у Хмельницькому і надзвичайно важливим для життя області. Наступного року йому, дасть Бог, виповниться 65 років.

Пропонуємо назвати 2022-й — роком вітчизняного виробництва.

Усвідомлюємо, що ми не уряд, не Верховна Рада, але все ж пропонуємо на загальнодержавному рівні оголосити 2022 рік - роком вітчизняного виробництва. Для всіх галузей, які його об’єднують: машинобудування, легкої і харчової промисловості, а також транспортного машинобудування, металургії, підприємств хімії, переробки в АПК та ін. Там працюють наші люди, отримують зарплату, сплачують податки. Звідси відповідні кошти відраховуються до Пенсійного фонду України. Там є конкретні робочі місця і створюється додана вартість. Це практично, фундамент реального сектору економіки нашої держави.

Миколай за кермом роздавав цукерки

17 та 18 грудня у Харкові проходили змагання за нагороду «Меморіалу заслуженого тренера України Олександра Захарова», Даніїл Мазур виборов першість, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено обов’язкове надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг застрахованим особам та потерпілим від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

 

У Ташкенті відбувся Чемпіонат світу з важкої атлетики, де Аліна Марущак, представниця Хмельниччини, виборола перемогу, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

 За ухвалою суду до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, передано земельну ділянку розміром 11,5 га, яка розташована у Хмельницькій області. 

Тривають новорічно-різдвяні свята, які несуть атмосферу чарівності, добра і милосердя. У ці дні маленькі хмельничани, школярі та вихованці дитячих садочків отримують подарунки до свят.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин звітує про роботу за 2021 рік і перший рік нової каденції. Зі звітом можна ознайомитись за посиланням: http://zvit2021.khm.gov.ua/

Аналізуйте, оцінюйте, коментуйте!

 

Жителька Шепетівки, що винна у крадіжці спробувала підкупити слідчого і тепер засуджена до 4 років позбавлення волі, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

У Шепетівці  патрульні виявили водія, який керував авто без посвідчення. Чоловікові загрожує штраф понад 20 тисяч гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Суд визнав винними двох жителів міста Хмельницького у вимаганні, незаконному виготовленні та зберіганні наркотичних засобів, психотропних речовин у великих та особливо великих розмірах, а також у придбанні та зберіганні обладнання, призначеного для виготовлення психотропних речовин, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Хмельницька обласна служба зайнятості – це сучасна сервісна установа, яка оперативно та якісно, на безоплатній основі, надає соціальні послуги населенню та роботодавцям.

на надання соціальної послуги з супроводу осіб з інвалідністю по зору 1 групи за рахунок бюджетних коштів

У Хмельницькому у мікрорайоні Озерна відбулося урочисте відкриття новозбудованої початкової школи №1.

Відповідно до Наказу управління праці та соціального захисту населення від 16.12.2021 № 310-В « Про проведення у 2022 році конкурсу на надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів», проводиться визначення виконавця, який надаватиме послугу здійснення перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з захворюваннями опорно – рухового апарату та іншими захворюваннями, які пересуваються на візках «Соціальне таксі».
Докладніше тут.

Метою Програми підтримки підприємництва, розрахованої на 2022-2025 роки, є визначення комплексу заходів, виконання яких сприятиме подальшому динамічному розвитку підприємництва у Хмельницькій міській територіальній громаді в напрямах, які відповідають пріоритетам соціально-економічного розвитку територіальної громади, підвищенню ефективності діяльності підприємницьких структур з урахуванням існуючого природно-ресурсного, економічного та кадрового потенціалів.

Відповідно до Наказу управління праці та соціального захисту населення від 16.12.2021 № 310-В « Про проведення у 2022 році конкурсу на надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів», проводиться визначення виконавця, який надаватиме послугу з перекладу жестовою мовою.

Докладніша інформація - у додатках 1, 2, 3, 4, з якими можна ознайомитись тут.

На території Чемерівців у відділі поліції було відкрито дванадцяту філію музею становлення та функціонування правоохоронних органів, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Резиденція Чудотворця у замку Острозьких.

Сьогодні, 20 грудня, Сергій Гамалій та Володимир Юр’єв вручили сертифікати на отримання коштів для придбання житла, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Сьогодні привітали лауреатів премії імені Миколи Дарманського в галузі освіти та науки, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

18 та 19 грудня на манежі Олімпійського фахового коледжу ім. Івана Піддубного відбулися офіційні змагання серед ветеранів. Участь взяли легкоатлети від 30 років і старше, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

«Дякую всім платникам податків, завдяки яким наші власні надходження до казни зростають. Але через умови, у які нас ставлять непрогнозованими цінами на енергоносії, додатковими, не властивими функціями для місцевого самоврядування, бюджет розвитку, а це всі наші новації, будівництва, ремонти, придбання, тощо зменшується. На жаль. Цього року в базовому варіанті він 309 млн грн., це на 50 млн грн. менше, ніж в базовому поточного року і це 9% від загального кошторису на рік.

Традиційно напередодні Дня святого Миколая благодійний фонд «Карітас-Хмельницький УГКЦ» збирає дітей-сиріт, вихованців інтернатів, дітей, що хворіють або опинилися у складних життєвих обставинах в залі обласної філармонії. Багато років поспіль фонд спільно із благодійниками організовує акцію «Листи до святого Миколая».

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру – це додатковий заробіток для безробітних та вирішення першочергових соціальних питань для органів місцевої влади, роботодавців. Представники центрів зайнятості та філій Хмельницького обласного центру зайнятості активно співпрацюють з об’єднаними територіальними громадами та роботодавцями області у цьому напрямку.

Підпишіть петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції
ГО ”Юридична сотня” закликає підписати петицію № 22/127632-епп про ратифікацію Стамбульської конвенції, яка покликана запобігати насильству щодо жінок і домашньому насильству.

Час замислитися про те, якими корисними солодощами замінити цукерки, що стали традиційним доповненням подарунків на зимові свята.

Триває практична підготовка курсантів четвертого курсу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького в підрозділах та органах охорони державного кордону, а саме: у Волинському, Житомирському і Чернігівському прикордонних загонах та Окремому контрольно-пропускному пункті «Київ».

«ІІ Платформа діалогу щодо відкритого врядування в Україні. Співорганізатори: Офіс Ради Європи в Україні, Конгрес регіональних і місцевих влад Європи, секретаріат Кабміну, Асоціація міст України.

Переважна більшість людей навіть не підозрює про існування такої професії, як медовий сомельє. Та це й не дивно, адже в Україні таких спеціалістів поки ще немає, а готують їх в єдиній у світі школі медових сомельє, яка знаходиться в Італії. Директор ТОВ «Мядовы шлях» Ольга Гаврилик з Білорусі — одна з небагатьох випускників цієї школи. Отож пропонуємо читачам розмову з медовим сомельє.

Під час чергової 10-ї сесії депутати ухвалили бюджет Хмельницької громади на 2022 рік. Головний фінансовий документ затвердили оперативно і одностайно. Наступного року у скарбниці буде 3 мільярди і майже 700 мільйонів гривень. На що підуть гроші і чи вистачить їх місту і 24 селам?

«Open Government Partnership («Відкритий уряд») під час однієї з сесій Глобального Саміту OGP (Global Summit OGP), що цими днями (15-17 грудня) відбувається в Південній Кореї, оголосили Хмельницький переможцем у номінації з впливу та інновацій на місцевому рівні (Impact and Local Innovation Award) у світі!

Компанія ЕРАМ Україна, яка нещодавно повідомила про відкриття коворкінгу в місті, зробила аналіз візуальних інтерфейсів електронного кабінету мешканців та мобільного застосунку My City Хмельницького, а також розробила рекомендації для їх вдосконалення.

23 та 24 грудня відбудеться всеукраїнський кастинг у виставу «Говорить небо» режисерки-постановниці Марії Мага. Ми чекаємо заявки, від професійних акторів, до участі у кастингу з усієї України. Відбір буде проходити як онлайн, так і офлайн у київському театрі “Особистості”.

Цьогорічного червня Сергію Кобильняку із Соколівки, що на Ярмолинеччині, виповнилося 34.  З перших днів російсько-української війни щирий патріот, справжній чоловік боронив Україну. Приїздив додому у короткотермінові відпустки, і знову рушав у те пекло, до побратимів, вирушав, аби наблизити такий довгоочікуваний мир. Янгол-охоронець і щирі материнські молитви зуміли вберегти від смерті там, на нулі. Хоча двічі боєць був контужений.

З початком зими багатьох українців турбує: «Як її пережити?». 50 відсотків пенсіонерів отримують подачку в 1,5 раза меншу від прожиткового мінімуму. Таких майже 5 мільйонів. Ще для 3 мільйонів громадян вона нижча за 5 тисяч гривень. Ці пенсіонери ледве виживають. Міжнародні організації стверджують, що за межею бідності в Україні  понад 50 відсотків наших співвітчизників. Майже 20 мільйонів!

Інноваційний IQ-офіс стане потужним інтелектуальним хабом, який залучатиме в регіон перспективних кадрів у сфері інформаційних технологій з усієї України.

Світлина 1912 року.

Крейсер “Варяг”. Скільки історичних повідомлень, свідчень, легенд, віршів, пісень стосуються цього легендарного корабля, який був затоплений у корейському порту Чемульпо силами самого екіпажу під час російсько-японської війни 1904-1905 років. Героїчний вчинок полягав у тому, що замість полону екіпаж вибрав неординарне рішення.
Хмельничан ті далекі події пов’язують тим, що у нашому місті проживає внучка члена екіпажу крейсера “Варяг” – Жаруна Луки Івановича. Це Ольга Савівна Дробот, викладачка місцевого університету. Правда, участь у затопленні крейсера Лука Іванович не брав. Саме тоді він долав відстань із Владивостока до рідного Вишнополя, що на Черкащині.

Майже сорок років тому Микола Матусець обрав педагогічну стезю і її торує. Та й нині його посада директора Берездівського опорного ліцею вимагає неабияких зусиль та енергії. Однак Микола Васильович знаходить час для творчості — продовжує натхненно працювати над словом. Його щирі, відверті поетичні рядки хвилюють, налаштовують на роздуми.

На фінському гірськолижному курорті Рука відбулися третій і четвертий етапи Кубка світу з фристайлу (дисципліна – лижна акробатика). Одночасно змагання стали ареною боротьби за ліцензії на ХХІV зимові Олімпійські ігри, які пройдуть у лютому наступного року в Пекіні.

Останнім часом все частіше в ЗМІ порушують тему Юмейхо-терапії. Розкажіть, будь ласка, чи насправді вона така корисна та в чому її особливості? Загалом мені цікава будь-яка інформація про цей вид лікування. Лариса ВОЗНЯК, м. Хмельницький.

У Шепетівці внаслідок дуже сильних опадів затопило чимало домогосподарств, тож бійці Державної служби з надзвичайних ситуацій тривалий час боролися з наслідками негоди.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила з 00 годин 00 хвилин 15 грудня 2021 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки на Хмельниччині.

Він п’ять років ґвалтував доньку! Як тільки не знущався над сином! А ті мовчали – сковував страх. 40-річний раніше судимий, у тому числі за зґвалтування, житель Шепетівщини тривалий час вчиняв домашнє насильство, адже побої та жорстокість стосовно дітей вважав нормою

Минулого недільного дня став свідком цікавої сценки в одному з кам’янецьких супермаркетів. Зайнявши чергу до каси за чоловіком, якому було років десь за сімдесят, не міг не звернути увагу, що приготовлений ним у кошику товар для розрахунку був упакований у… невеликі, зроблені із газети пакунки. Не менш здивованою була й касирка, коли покупець виставив на столик біля касового апарата зо п’ять отих паперових кульок з наклеєними на них стікерами, де вказувалися назва, вага товару тощо. Не встигла працівниця магазину запитати в чому, мовляв, суть приколу, як покупець пояснив, й не лише їй, а на увесь загал черги, що в такий спосіб він бореться за чисте довкілля й виконує закон про заборону використання одноразових поліетиленових пакетів. І ось знайшов їм альтернативу. До того ж, якби куплені вагові цукерки, печиво, два лимони, дитячий сирок і заморожену рибину упакував у пластикові «майочки», котрі б потім пішли у смітник, додатково би витратив ще й одну гривню 50 копійок.

За особливі заслуги перед українським народом, а також за досягнення на шляху розвитку місцевого самоврядування Грамотою Верховної Ради України нагороджена Веліна ЗАЯЦЬ – голова Дунаєвецької міської територіальної громади.

Хоч минатимуть роки, а біль, який пережили ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній, їхні сім’ї, близькі їм люди, не відпускатиме. Ціною власного життя, здоров’я чорнобильці приборкували атомну стихію, приймали її невидимі удари, аби захистити інших від цієї страшної біди.

Понад три десятиліття член Національної спілки журналістів України, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, відомий  краєзнавець  кам’янчанин  Віктор Савчук  активно працює над розвитком інформаційного простору Хмельниччини. З-під його пера вийшли сотні не лише наукових праць, а й  публікацій  з історії української журналістики та  краєзнавства, які мають не лише пізнавальний, а й актуальний характер.   Він активно співпрацює з регіональними та всеукраїнськими  ЗМІ, багато років був першим заступником головного редактора  (академіка НАНУ, Героя України Петра Тронька)  всеукраїнського журналу «Краєзнавство».

Чимало наших дописувачів просять юридичної консультації щодо того, як припинити членство в особистому селянському господарстві та стати на облік у центрі зайнятості; а також –  розтлумачити: хто саме є членом особистого селянського господарства, чи є якийсь встановлений порядок реєстрації такого членства, чи достатньо самого факту реєстрації відповідного місця проживання для того, щоб людина вважалася членом ОСГ.

Телефонний дзвінок до редакції нашого постійного передплатника і дописувача Степана Семеновича Семенюка з села Кульчини, що на Красилівщині, добряче схвилював увесь колектив. Бо розповів Степан Семенович чим обертається для сільського населення запровадження пересувних поштових відділень та що насправді принесли людям такі новації.

Вони не виснажуються восьмий рік їздити на схід, на нуль, в окопи. Бо, знають, їх там чекають, можливо, зараз, на відміну від перших років російсько-української війни, навіть більше доброго слова, підтримки, аніж продуктів і речей. Вони не втомлюються, як більшість тих, хто про події на сході чув з сухих телевізійних новин, від війни. Волонтери благодійного фонду «Мир та добро» вкотре повернулися з уже промерзлих, проте все ще гарячих точок сходу.

Лишень пішла на спад четверта хвиля пандемії COVID-19, яка вразила всіх не лише високим рівнем захворюваності, а й високим рівнем смертності. Однією з головних причин цього фахівці вважають низький рівень вакцинації від коронавірусу. Адже, якщо у Португалії, приміром, повністю вакциновано уже практично 88 відсотків населення, Німеччині — 68, Польщі — майже 55 відсотків, то в Україні цей показник ледве-ледве дотягує 30 (наша область, до речі, випереджає цей показник на пів відсотка). Ми — на одному з останніх місць у Європі. До того ж, темпи вакцинації останнім часом відчутно знизилися. Деякі громадяни взагалі, отримавши першу дозу, невідомо чому не прийшли за другою.
Як не дивно, виникає парадоксальна ситуація: люди бояться коронавірусу і так само бояться вакцинуватися проти нього. Страх, який, на жаль, підігрівається великою кількістю фейкової інформації, домінує над усіма іншими почуттями. Що, власне, треба знати, аби подолати цей страх, аби прийняти свідоме й правильне рішення про вакцинацію?
Про це нині ведемо мову з головним позаштатним імунологом департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Галиною ГРАНОВСЬКОЮ.

За рішення Кабінету Міністрів України адаптивний карантин продовжено до 31 березня 2022 року, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Вчора у Шепетівці було зупинено водія, який порушив правила дорожнього руху в стані алкогольного сп’яніння і сидів за кермом без водійського посвідчення, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Дуже важливо аби дороги у лісі були доглянутими та відповідали належному стану, за це відповідає державне підприємство «Хмельницьке Лісове Мисливське Господарство».

У Кам’янець-Подільському розслідують факти виготовлення та використання підробленого водійського посвідчення, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

15 грудня 1972 року у Стокгольмі була створена Програма організації ООН з охорони навколишнього середовища, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

На Полонщині біля річки Хомора поліцейський офіцер Вадим Король завдяки співпраці з місцевими зариблювачами виявив молодиків, які ловили рибу за допомогою сіток, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Справжнісінькі Андріївські вечорниці відбулися днями у Москалівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, що на Ярмолинеччині. Вихованці гуртка «Фольклористика» відтворили прадавні українські традиції, пов’язані з цим святом. До господарів вечорниць залюбки долучилися й гості: другокласники - з інсценізацією української народної пісні “Грицю, Грицю, до роботи”,  третьокласники презентували  “Ой на горі два дубки”, учні 4 класу - “Ти ж мене підманула”, з коромислом прийшли п’ятикласники, бо співали  “Несе Галя воду”, учні 6 класу – пригощали варениками, бо виконували “Із сиром пироги”.

Відбулася традиційна пряма телефонна лінія «Міська влада відповідає». Сьогодні на звернення мешканців Хмельницької громади відповідав міський голова Олександр Симчишин. Переважна більшість питань стосувалася житлово-комунального господарства, роботи громадського транспорту, виділення земельних ділянок тощо. Протягом години пролунало 16 дзвінків. Окрім порушення проблемних питань, люди також і дякували. Зокрема, за підтримку дітей з цукровим діабетом, ремонт вулиці Заярної, допомогу у вирішенні інших питань.

14 грудня – день, коли Україна вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, аби захистити не тільки Українську державу, але й усе людство від згубного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 4-го енергоблоку.

Центр управління відходами безкоштовно приймає 13 видів відходів.

У Хмельницькій громаді діє чимало проектів, спрямованих на підтримку та розвиток бізнесу. Управління економіки Хмельницької міської ради пропонує ознайомитися з переліком цікавих та корисних для бізнесу проектів.

Двадцять дев’яту річницю з дня заснування відзначив єдиний в Україні прикордонний виш – Національна академія Державної прикордонної служби України.

Нещодавно у місті-супутнику Хмельницької АЕС проходили Всеукраїнські змагання зі скелелазіння у двох дисциплінах: болдеринг та складність. У змаганні взяли участь юні спортсмени із Харківської, Одеської, Дніпропетровської, Донецької, Вінницької, Кіровоградської, Хмельницької областей. 

З 15 грудня у Вінницькій та Хмельницькій областях почне діяти жовтий рівень епідемічної небезпеки.  Відповідне рішення ухвалили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 13 грудня. 

Хмельницька обласна служба зайнятості займає активну позицію щодо повернення до продуктивної зайнятості на ринок праці бійців АТО/ООС. Серед основних проблем працевлаштування є професійна невизначеність та тривала перерва в роботі за цивільним фахом. Тому наші фахівці є консультантами та помічниками у пошуку роботи, допомагають оволодіти навичками правильної комунікації з роботодавцями та знайти саме той вид діяльності, який відповідає професійним якостям безробітного.

Місцевий житель Старокостянтинова отримав покарання за незаконне зберігання наркотичних засобів в особливо великих розмірах, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Ділянку землі на території мікрорайону Озерна було забруднено витіканням зі стоків каналізаційних колодязів на суму понад мільйон гривень, повідомляє пресслужба Держекоінспекції у Хмельницькій області.

За повідомленням пресслужби Хмельницької поліції у Кам’янці-Подільському, у 18-річного хлопця було вилучено значну кількість синтетичних наркотиків.

Уже розпочато продаж ялинок до новорічних свят оптовим покупцям, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

З 8 по 12 грудня у місті Анталія, що на Туреччині пройшов Чемпіонат світу з універсального бою. Боєць роти поліції особливого призначення ГУНП в Хмельницькій області Артур Гончаренко у ваговій категорії до 85 кг здобув перемогу, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

«Особливі митці від териконів до Карпат» - Всеукраїнський соціокультурний проект, який об’єднав і висвітлив митців з інвалідністю в Україні. Мешканці сіл і міст дізналися, що поруч з ними у сусідніх хатах і квартирах працюють обдаровані митці, яких неможливо імітувати, які надихають своєю енергією жити, творити і любити світ, які попри всі складнощі створюють унікальні витвори мистецтв і цим вдосконалюють, збагачують, зберігають і популяризують українську культуру. Мистецтво цих творчих особистостей не залишить байдужим нікого. Автор проекту – режисер Юрій Кочкаров. Партнери проєкту: "Фундація Український Донбас", "Краєзнавчо-культурне товариство "ДІЯ"". Проєкт реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду.

26 квітня 1986 року у Чорнобилі відбувся страшний зрив атомної електростанції. Сьогодні хмельничани вшанували пам’ять усіх, хто намагався врятувати ситуацію у ті скрутні часи, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Головне питання: надзвичайно загрозлива ситуація із цінами на електроенергію.

27 січня цього року Кабінет Міністрів України своєю Постановою №86 затвердив «Положення про заклад дошкільної освіти».

Завдяки Хмельницькій обласній службі зайнятості працевлаштовано 18,8 тисячі громадян.


На території Шепетівки було затримано військовослужбовця, який збував метамфетамін та оголосили йому про підозру, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

 

В рамках загальнонаціональної програми «Здорова Україна», вчора, 11 грудня було відкрито два «Активних парки» на Кам’янеччині, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

У Нетішині працівники поліції припинили діяльність незаконного підпільного грального закладу, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Жителів Хмельницького просять допомогти пошуку 70-річної Гуменюк Надії.

Міський голова Славути Василь Сидор очолив Секцію з питань захисту прав та інтересів монофункціональних міст і їх населення Асоціації міст України.

Курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького виступили у складі збірної України на Чемпіонаті світу з універсального бою.  Чемпіонат проводився в період з 8 по 12 грудня 2021 року в місті Анталія в Туреччині.

Сьогодні на фасаді будівлі ХКП «Електротранс» відкрили меморіальні дошки трьом працівникам цього підприємства, які загинули у російсько-українській війні – Віктору Пасєці, Сергію Остапчуку та Володимиру Величку.

7 та 8  грудня у Городку (Хмельницька обл.) відбулися ігри 1/16 фіналу європейського Кубка виклику ЄКВ (CEV VOLLEYBALL CHALLENGE CUP 2022). У двох іграх клуб "Епіцентр-Подоляни" переміг чемпіона Угорщини «Пензудьор», для якого ця гра теж стала першою в сезоні Кубка виклику. 

«День місцевого самоврядування я провів у складі української делегації на найбільшій виставці світу EXPO2020.
Щиро дякую за таку чудову можливість побачити світ майбутнього Асоціації міст України та ГО «Наші діти».

Зимові канікули у закладах загальної середньої освіти Хмельницької громади розпочнуться 30 грудня та триватимуть 11 днів. Школярі повернуться до навчання 10 січня 2022 року.

Вам теж здалося, що президентське послання до Верховної Ради нагадувало хвалебну оду, присвячену величним досягненням? Все відновлюється, медицина з киснем і грошима, люди з рівними правами їздять рівними дорогами, інновації, енергетична незалежність — словом, ми попереду всієї планети. І щоб пройняло аж до кісток, монобільшість, яка з’явилася на засідання парламенту у повній парадній амуніції — футболках із красномовним написом «За президента — проти олігархів», гучними аплодисментами підсилювала «оду». Так свого лідера навіть регіонали не вшановували.

У Ярмолинцях урочисто відкрили музей Революції гідності та учасників АТО/ООС Ярмолинеччини. Такий вкрай потрібний нині заклад постав на базі військово-патріотичного клубу «Молодіжна козацька Січ Ярмолинеччини» Товариства сприяння обороні України.

Дружний і відповідальний колектив відділення психоневрологічної реабілітації військового госпіталю міста Старокостянтинова допомагає захисникам з усієї України якомога швидше оговтатися від пекла війни. Тут хлопцям вдається здолати посттравматичний синдром, позбутися розладів адаптації, неврастенії та інших невротичних станів, спричинених пораненнями, стресами, перебуванням у полоні.

У першій лізі чемпіонату України з футболу настала перерва, що триватиме до березня наступного року.

«Доброго дня, шановна редакціє «Подільських вістей». Адресую своє запитання в добірку «Наша садиба». Отож, підкажіть, будь ласка, з настанням зими, поки ще снігом не засипало землю, які квіти ще можна й потрібно вкрити, щоб вони пережили морози.
З повагою Д.СОЛОДОВНИКОВА, Хмельницький район».

Із трупом у мішку
50-річний хмельничанин так побив свою 40-річну співмешканку, що та померла. Злякавшись відповідальності, заховав тіло в мішок і щільно замотав скотчем. З трупом у квартирі проживав більше тижня. Зізнатися правоохоронцям підозрюваного вмовив його батько, який першим дізнався про те, що сталося.

Перерахунок зроблено у зв‘язку із зростанням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. З 1 грудня розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зріс з 1854 до 1934 гривень; на одну особу в розрахунку на місяць — з 2294 до 2393 гривні. Розмір мінімальної зарплати зріс з 6000 до 6500 гривень.

За підсумками конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади, кращих практик територіальних громад Хмельниччини, приуроченому до Дня місцевого самоврядування, визначено дев’ять переможців у чотирьох номінаціях. Вітаючи журналістів, заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко наголосила: «Лише спільними зусиллями представників органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації нам вдається заслужити авторитет територіальних громад і поділитися досвідом ефективної діяльності сіл, селищ та міст області».

Оце, надзвичайно сильне, тяжіння до спорту Василь Ніколюк відчув ще навчаючись у школі №5 в рідному Волочиську. Коли відкривали спортивний зал «Дружба» від машинобудівного заводу, то багато його однолітків вибирали секції за вподобаннями.

Кажуть затяті психологи, що чи не всі недуги лікують позитивними емоціями. Отже, і до ворожки не ходи: скоро українці будуть суттєво здоровішою нацією, перестануть статисти констатувати, що смертність у два з половиною рази перевищує народжуваність! Бо і культура, і мандри, і спорт — збадьорять та оздоровлять.

У редакцію газети «Подільські вісті» з листом-заявою звернувся пенсіонер Володимир Олександрович Цідилко, який проживає в місті Городку (Хмельницької області), у провулку Чернишевського, 6, кв. 7.
Чоловікові було важко розібратися із одержаними платіжками за спожитий ним природний газ та його доставку, тож читач висловив прохання допомогти йому у розв’язанні цього питання.

Сьогодні будемо вести мову про важку й небезпечну хворобу — цукровий діабет. Він, як відомо, страшний своїми ускладненнями. Тому важливо розуміти, якого способу життя треба дотримуватися, аби вберегтися від цього захворювання.
Саме про це — наша нинішня розмова з Галиною БУЗДИГАН, лікарем-ендокринологом КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр».

Швидкі кредити" та азартні ігри приносять лише біду, - Предстоятель ПЦУ -  РІСУ

Митрополит Епіфаній застеріг вірних від двох речей, які пов’язані з прагненням збагачення, але які насправді здатні принести неприємності. Про небезпеку "швидких грошей" предстоятель Православної церкви України говорив під час проповіді. 

 

На Хмельничччині складено понад тринадцять із половиною тисяч адмінпротоколів щодо порушення стану дотримання карантинних обмежень

 

На автошляхах області посилилась небезпека аварійності

  

УВАГА: Цистицерко́з! 

  

Національна спілка журналістів України висловила подяку територіальним громадам Хмельниччини, які тісно співпрацюють із засобами масової інормації.

На Головпоштамті 7 грудня відбулося урочисте відкриття Новорічної поштової резиденції. Цьогоріч дитячі мрії виконуватиме Новорічний чарівник спільно з партнером Укрпошти - модним маркетплейсом Kasta. Спеціальна святкова пошта буде приймати листи маленьких українців до 25 грудня включно.


Працівники єгерської служби за підтримки охорони державного підприємства «Шепетівський лісгосп» заготували корми для звірів, аби вони змогли витримати зиму, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Вчора, 6 грудня, працівники Держекоінспекції провели кризове обстеження за якісним станом річок Хомора та Случ на території Хмельницької та Житомирської області, повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

За повідомленням Хмельницької поліції, на території Волочиської територіальної громади було виявлено та вилучено 11,5 тисяч пачок цигарок без марок акцизного податку.

4 та 5 грудня у Копенгагені відбувся міжнародний фехтувальний турнір у рамках етапу Європейського кадетського циклу-2021, де брали участь спортсмени віком до 2005 року народження, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Недалеко від села Ревуха на Хмельниччині була земля непридатна для вирощування сільськогосподарських культур, тому Летичівська територіальна громада передала ділянку під заліснення, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

7 грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування. Напередодні у міській раді відбулися урочистості з нагоди свята.

Відсьогодні набувають чинності зміни до Постанови №1236, яка визначає правила адаптивного карантину в Україні. Відповідно до цих змін, у межах «жовтого» рівня епідемічної небезпеки буде заборонено:

Новий рік та Різдво Христове вже на порозі, тож, саме час повторити слова улюблених колядок. 

На жаль, українські колядки дедалі рідше лунають у наших домівках на зимові свята. Ми не маємо права забувати свої традиції, та ще й такі чудові! Коли ж колядують в Україні? Здавалося б, відповідь очевидна – 7 січня, на Різдво, та 8 січня, яке в народі так і називають “Колядою”. Насправді ж – колядувати в різних регіонах починають неодночасно: на Покутті це роблять уже на Святий вечір; на Слобожанщині та Гуцульщині – у перший день Різдва; на західному Поділлі – на другий день свят вранці.  Інтернет-видання зібрало для вас найкращі українські колядки, які мусять бути у вашому “репертуарі”. Гайда!

Сьогодні, 6 грудня, до Міжнародного дня волонтера вітали та вручали подяки найактивнішим учасникам волонтерського руху в області, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

На Кам’янеччині було відкрито кримінальне провадження стосовно мисливця, що полював у Національному природному парку «Подільські Товтри», повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Нещодавно у Києві відбувся чемпіонат України з фехтування на шпагах серед кадетів до 2005 року народження, де спортсмени з Хмельниччини вибороли перше місце у командному підрахунку, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

На Нетішинському водосховищі працівники водної поліції вилучили майже пів кілометра сіток для вилову риби, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


Сьогодні, 6 грудня, до 30-тої річниці Дня Збройних Сил України, на честь Героїв Хмельниччини, на території обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки пройшло урочисте відкриття меморіального знаку «Дзвін пам’яті», повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

За ініціативи управління молоді та спорту Хмельницької міської ради та КУ «Молодіжний центр» у Хмельницькому 1 грудня стартувало онлайн-опитування для визначення Індексу Благополуччя Молоді міста Хмельницького. Презентація спеціальної онлайн-платформи (https://www.youthwellbeing.in.ua/) для проведення соціологічного опитування відбулася сьогодні у приміщенні Комунальної установи «Молодіжний центр», що на вул. Кам’янецькій, 63. Станом на сьогодні, 1 грудня, в опитуванні вже взяли участь 60 молодих хмельничан.

З 10 грудня набирає чинності Закон України №1489-IX “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України” та починає діяти перший етап обмежень.

Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», оприлюднюється для обговорення проєкт рішення Хмельницької міської ради «Про затвердження Порядку демонтажу тимчасових споруд та тимчасових конструкцій для провадження підприємницької діяльності на території Хмельницької міської територіальної громади та втрату чинності рішення міської ради від 21.09.2016 р. №55».

«Лише енергонезалежна країна може стати цілком незалежною у плані політичному.

У кінотеатрі імені Т. Г. Шевченка демонстрували соціальні кіноролики на тематику булінгу, дискримінації, неповаги до праці батьків дітьми тощо.

Запроваджено оновлений підхід до реєстрації місця проживання/перебування особи та до зняття її з реєстрації, відповідно до Закону України «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні» №5463 від 26 листопада 2021 року.

Офіцер поліції терміново транспортував дитину у важкому стані до Хмельницької обласної дитячої лікарні, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

На зображенні може бути: 3 людини та на відкритому повітрі

Сьогодні— День Збройних сил України, і це — день гордості за наших захисників, за яких ми молимося і з якими пов’язуємо головні надії на захист і українську перемогу, український мир. Наша армія змогла вирости, відновитися, і вже протягом 8-го року достойно відбиває всі спроби агресора. За цей час, перебуваючи у постійному воєнному стані, за сукупністю військової потужності у рейтингу найсильніших військових держав світу Україна посіла 27 сходинку зі 138, а серед країн Європи — 9 місце із 50. Наша сучасна армія народжувалась на наших очах. Нині ЗСУ — це майже 250 тисяч воїнів, тоді як у 2014, за словами генерала армії В.Муженка, “розгортання Збройних сил загальною чисельністю досягало 55 тисяч”. З початку воєнних дій на захист України стали також 37 добровольчих батальйонів. 

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) заплатила лікарням Хмельниччини понад 32 млн. грн. за лікування COVID-19 у ІІІ кварталі 2021 року. Як повідомляє НСЗУ  лікування пацієнтів з COVID-19 оплачує Національна служба здоров’я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі безоплатна. 

Слідчі Хмельницького районного управління поліції спільно з працівниками карного розшуку провели чотири санкціоновані обшуки, в результаті яких вилучили гральне обладнання, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Громадянин Румунії після звільнення з в’язниці мав намір залишитися в Україні нелегально та продовжити злочинну діяльність, тому працівники поліції разом із допомогою міграційної служби доправили злочинця до кордону з Румунією, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Уже на початку 2022 року у Хмельницькому геріатричному пансіонаті буде відкрито відділення для людей з інвалідністю віком до 60 років, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.


За повідомленням пресслужби Хмельницької обласної прокуратури, групі осіб повідомлено про підозру у збуті предметів порнографічного характеру.


На Хмельниччині розшукали дідуся, який дві доби тому зник на Рівненщині, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


Сьогодні, 3 грудня, люди відзначають Міжнародний день боротьби з пестицидами. Цей день був заснований через екологічну катастрофу у 1984 році на заводі по виробництву пестицидів в Індії, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

У селищі міського типу Летичів виявили незаконні будівельні роботи на території ботанічної пам’ятки природи місцевого значення – Летичівський парк, повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.


Від кордону з Рівненщиною до міста Нетішин проходять роботи з вимощення основи дорожнього одягу, повідомляє пресслужба Укравтодору Хмельницького.

Як не попастися на гачок псевдо-постачальників енергоресурсів, які розперезалися на території Хмельниччини? Які законні вимоги стоять перед легальними надавачами такого виду послуг і де про них дізнатися? Про це — докладно розповідає начальник служби безпеки бізнесу АТ «Хмельницькобленерго» Михайло Петльовий.

На Дністровському водосховищі у Кам’янець-Подільському районі було виявлено браконьєра, який незаконно виловлював рибу у забороненому місці, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Перелік вакансій в Хмельницькій області: 

1) Пожежний-рятувальник запрошується на роботу, з/п  7980 грн.  Контакти: Ізяславська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості: Хмельницька область, м. Ізяслав, вул. Жовтнева, 16 а, тел.   (03852) 4-01-47.

Кінець листопада – початок грудня в Україні традиційно насичений політичними подіями. Щороку в останню суботу осені ми поминаємо жертв Голодомору, 30 листопада згадуємо жорстоке побиття силовиками студентів та молоді, які протестували проти відмови тодішнього президента від євроінтеграції. А в перший день зими відзначили 30-річчя референдуму на підтвердження Акта про державну Незалежність.

І справді, Хмельницький професійний ліцей сміливо конкурує на ринку закладів подібного типу. Бо тут за 36 років діяльності зуміли не лише зберегти традиції, а й вміло адаптовуються до сучасності, постійно розвиваючись.

Сто років тому, 29 липня 1921 року, політбюро Центрального комітету Комуністичної партії більшовиків України надіслало до Москви телефонограму, в якій зобов’язалося зібрати в Україні 100 мільйонів пудів врожаю… Три тотальні голодні мори нищили українців впродовж цих ста років: 1921 – 1923, 1932 – 1933, 1946 – 1947. Напередодні Дня пам’яті жертв голодомору в Україні у ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» проведена «Година пам’яті: 100 років голодів в Україні».

Деражнянське професійно-технічне училище №12, саме таку назву мав сучасний ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» в далекому 1974 році. За кілька десятиліть навчальний заклад неабияк змінився, розширивши перелік спеціальностей, матеріально-технічну базу, та й кількість здобувачів професійно-технічної освіти в рази більша. Воно й не дивно, бо розвиватися – давня традиція, якій не зраджують у стінах цього навчального закладу.

Цьогорічний футбольний сезон у першій лізі України завершено.

У давніх дівочих мріях Олена бачила себе в оточенні школярів. Однак не думала і не гадала, що вчителюватиме у сільській школі. Та й не сподівалася, що стане багатодітною матір’ю, а цю нелегку ношу виховання чотирьох доньок та сина розділить чоловік Петро Ільчук.

“Довгий період хворію і постійно використовую антибіотики. Лікарі кажуть, що хвороби можуть прогресувати і від антибіотиків. Як їх вивести з організму?” Катерина Іванівна.Деражнянщина.

Понад сто тисяч гривень перерахували пенсіонери шахраям за нібито лікування онуків.

Ім’я Володимира Іванишина – доктора економічних наук, професора, члена-кореспондента НААН України, активного громадського діяча, заслуженого працівника сільського господарства України, кавалера ордена «За заслуги» ІІІ, ІІ, І ступенів, ректора Подільського державного університету добре відоме не лише в Україні, а й далеко за її межами. За шість років  роботи на посаді керівника вишу, Володимир Васильович  зумів підібрати і сформувати його потужний кадровий потенціал, зміцнити матеріально-технічну базу університету, який нині став одним із провідних центрів регіону з підготовки висококваліфікованих фахівців для сільського господарства.

Десь місяць тому побачив на майданчику біля нині непрацюючого комбінату хлібопродуктів вервечку автівок різних марок, товарну електронну вагу, біля якої метушилися люди, — одні ставили на неї відра та великі пластмасові миски, вщент наповненими китицями з чорними ягодами, інші — носили їх і висипали у спеціальну тару, яка складувалася поруч. Не втерпів, зупинився і підійшов до молодого чоловіка, який щойно припаркувався неподалік вуличного бізнесового дійства й став діставати з багажника та салону своїх жигулів теж чималенькі ємності з осінніми дарами дикої природи. Цікавлюся у прибулого, що то за плоди він привіз і звідкіля?

Їх 346. Журавлів і журавок із Хмельниччини, які за незалежність України, за правду і волю нових поколінь, як у пісні, назавжди пішли у далечінь, за наше з вами мирне завтра віддавши своє сьогодні. 346 подільських родин не дочекалися з російсько-української війни сина, батька, брата.

На Хмельниччині з 29 листопада до 3 грудня 12 педагогів із шести регіонів України розробляють освітні програми в рамках проекту EU4Skills спільно з партнерами з EDUFI, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.


Мінімальна пенсія для літніх людей старше 65 років з повним стажем у 30/35 років буде складати 2600 гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Національний природний парк «Мале Полісся» активно долучився до акції державного рівня у рамках проекту Президента України «Зелена країна», повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Роботодавці області подали на оплату за рахунок коштів Фонду соціального страхування України лікарняні по вагітності та пологах на суму понад 98 мільйонів гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

В обласному центрі соціальних служб почали планові навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, потенційні опікуни, піклувальники, усиновителі, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

П'ятнадцятикілометрову ділянку в Зінькові має листоноша Світлана Вох і вже тринадцять років долає її щоразу, аби принести людям періодику, пенсії, листи… І цінують її не лише за роботу, а й за добре ставлення. А ще всі знають про її надзвичайне захоплення квітами, котрі влітку ростуть не тільки перед хатою, ними засаджено майже весь город. Сусіди дивуються, мовляв: «Це ж скільки треба їх поливати, доглядати, догоджати кожній, щоб так усе буяло?» А Світлані й того мало, не може пройти повз хату, де біля господи розкошує виразний квітник. Що й казати, вся сторінка у Фейсбуці заповнена фотографіями з ними.

Саме завдяки своїй професії журналісти «Подільських вістей» змогли знайти чи не в кожному з колишніх районів області добрих друзів, познайомитися з людьми, спілкування з якими завжди залишає добрий слід. І коли наші відрядження пролягають на Теофіпольщину, разом з колегами не проминаємо можливості бодай трішки часу відвести на зустріч з родиною Петринюків, яку вважаємо давніми і вірними друзями газети. 

Ви, мабуть, теж не раз чули, що зіньківська ковбаса багатьом нашим землякам відкрила шлях у широкий світ, допомагала вирішити важливі питання, єднала людей і т. д. У таких висловлюваннях, зрозуміло, криється частка припущень, здогадок, доброї іронії, проте ніхто не заперечить, що зіньківська ковбаса багато-багато років залишається оригінальним гастрономічним презентом, бажаною стравою на столі. Саме вона додала слави своєму краєві та людям, які здавна, завдяки вмінню, кмітливості, кулінарним експериментам, змогли закріпити за собою марку незрівнянних виробників запашної, дуже смачної чорної ковбаси. 

Одна команда – саме цим висловом часто характеризують колектив, де всі, як один, працюють на досягнення спільного результату, поставленої мети. А якщо люди йдуть на роботу із задоволенням та гарним настроєм, то це в рази підвищує працездатність.

Народ наш підмітив: як розпочнеш понеділок, так і тиждень мине. З початком року — те саме. Ось, до прикладу, почнеш «засівати» обіцянками, облещувати брехнею, цілий рік вже не спинишся. Пригадайте хоча б, як на Новий рік наш Президент повідомив, що поїхав у Буковель, а знайшовся в Омані. Почав переконувати, що домовлявся про збільшення товарообігу. Проте прямих іноземних інвестицій із Оману в нас ніколи не бачили. Пізніше Президент, до речі, сам зізнався у брехні в інтерв’ю «Українській правді» — то таки справді була відпустка, а не офіційний візит. Власне, відтоді журналісти зрозуміли, що кожне офіційне слово потребує додаткової перевірки.

Відрадно, що цьогорічний склад Хмельницької обласної ради неабияк зміцнили представниці кращої половини людства. І, що дуже приємно, серед них наша колега — член Національної спілки журналістів України — високопрофесійна й надзвичайно талановита молода жінка Олена ЛЕМЕЩУК.

Саме під таким номером відкрито відділення поштового зв’язку в місті Хмельницькому за адресою проспект Миру, 80/1. Як і годиться, вже традиційно директор Хмельницької філії АТ «Укрпошта» Микола Громов разом із Аллою Рудик — заступником із розвитку мережі урочисто перерізали стрічку та привітали працівників із початком роботи.

«Подільські вісті» він пам’ятає ще змалку, коли не вмів читати, а газета називалася «Радянським Поділлям». Хлопчина завжди старався першим вгледіти, коли ж листоноша принесе до хвіртки численну періодику, яку передплачувала сім’я в рідному Підлісному Олексинці, що на Городоччині, аби врочисто внести до хати. «Навіть у важкі дев’яності батьки віднаходили кошти, аби за усталеною сімейною традицією передплатити обласний часопис», — пригадує.
Доля, як і належить, стрімко біжучи циферблатом літ, внесла в його життя свої прекрасні корективи, нагородивши чудовою дружиною, подарувавши двох синочків, наділивши достойною професією, виокремивши неординарними здібностями, вміннями та талантами, зробивши відомим, прищепивши глибокий патріотизм та громадянську активність… Серед незмінного залишилися «Подільські вісті», на сторінках яких нині головний спеціаліст відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Меджибізької громади, історик за фахом і покликанням популяризує історико-культурні пам’ятки, ексклюзивні родзинки, неймовірно трудящих людей, співочі колективи й казкові краєвиди. Сергій ЩУР переконаний, що, маючи такий потенціал, громада, яка вже стала йому рідною, приречена на успіх.

  

Мінекономіки обіцяє в наступному році зростання ВВП на 4,6%

 

Міжнародна федерація дзюдо (IJF) визнала студентку з Кам’янця-Подільського Дар’ю Білодід найкращою дзюдоїсткою світу 2019-2020 років.

  

Прокурори з’ясовують усі обставини вчинених кримінальних правопорушень чотирма хмельничанами, які обкрадали квартири в обласному центрі і не тільки.

Вартість проїзду в святкову ніч становить 10 гривень.

  

Служба безпеки України викрила масштабну схему вимагання грошей з позичальників «легких» кредитів в Інтернеті

  

В обласному центрі триває реконструкція в комунальному некомерційному підприємстві “Хмельницький обласний серцево-судинний центр”.

 

Міністерство оборони та Державне підприємство «Антонов», за участю Президента України, підписали Меморандум про співпрацю для будівництва літаків, повідомляє Хмельницька обласна держадміністрація.


Правоохоронні органи затримали чоловіка, який побив мешканця села Нагоряни до смерті, повідомляє офіційний сайт Хмельницької поліції.