«Все для фронту! Все для Перемоги!
Продовжуємо допомагати нашим силам оборони. Працюємо і в напрямку забезпечення транспортом, квадракоптерами, дронами, тепловізорами, антидроновим знаряддям.
Сьогодні, у День Конституції, передаємо транспортний засіб — мікроавтобус для одного із спецпідрозділів, який виконує бойові завдання на лінії фронту.
Хлопці працюють якісно і результативно, а ми повинні допомагати їм наближати перемогу.
Плануємо і надалі допомагати!
Головний пріоритет в нашій роботі сьогодні — все для фронту, все для Перемоги!
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин у власному телеграм-каналі.

З 1 липня у більшості відділень поштового зв’язку зміняться графіки роботи. Відтепер вони працюватимуть максимально можливий час та будуть відкриті у вихідні дні.

«Трагікомедія останніх днів красномовно пояснює лідерам інших країн, чому Україна не вбачає за можливе сьогодні вести переговори з путінською росією. Просте питання: а з ким там можна щось говорити, якщо в головного суб’єкта влада буквально вислизає з рук, як пісок, а об стратегічне військове командування витирають ноги всі, кому не лінь? Цій банді вже недовго існувати», – прокоментував радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк результати заколоту очільника пвк «вагнер» пригожина.

Днями Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль оголосив про завершення з 1 липня дії карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Нещодавно до Хмельницької інфекційної лікарні потрапила 62-річна жінка з симптомами ботулізму.

Виявилося, що за тиждень до цього жінка їла домашній свинячий паштет із свинини, який був законсервований у 2022 році, розповіли в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Спершу жінку госпіталізували до інфекційного відділення центральної районної лікарні Слобідко-Кульчієвецької сільської ради Кам’янець-Подільського району, та через кілька годин хвору направили до Хмельницької інфекційної лікарні. Їй одразу ж медики ввели протиботулінічну сироватку, хвора перебувала в реанімаційному відділенні.

З кожним роком все популярнішим місцем відпочинку для подолян стає Дністер, одна з найглибших і найдовших рік у Південно-Західній Україні. Хоч середня глибина цієї водної артерії становить 3-6 метрів, місцями вона сягає і 20-40 метрів. Тож недивно, що з настанням літа Дністер вабить людей не лише бажанням поплавати, позасмагати на його піщаних берегах, а й отримати задоволення від прогулянок річкою на тому чи іншому плавзасобі. Прикро, але не завжди любителі такого драйву, в основному, це молодь, розраховують на свої сили і спроможності, враховують усі «за» та «проти», дотримуються правил безпеки, коли виходять на воду на човнах, катамаранах, водних мотоциклах.

І знову горе… Ще впродовж кількох днів його тривалого мовчання, без звістки від Вані, усе ж була віра, що ось-ось повернеться із завдання і зателефонує. Не полишала надія навіть тоді, коли із військкомату надійшло повідомлення: «…кулеметник Кушнірук Іван Олександрович, 20.03. 1983 року народження, 05.06.2023 року під час наступальних дій у районі населеного пункту Північне Донецької області зник безвісти». Сподівання не полишали навіть коли у рідних відбирали проби ДНК… Не судилося.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у Віньковецькому ліцеї невпинно трудиться волонтерський підрозділ «Шалені бджілки». Їхніми руками сплетено вже 55 сіток та 65 кікімор. Загальна площа — майже 1,5 тисячі квадратних метрів!

Нам пощастило познайомитися з цими напрочуд позитивними, життєрадісними людьми ще до повномасштабної війни. І тоді, при першій зустрічі, з’явилося враження, що знаємо одне одного багато років. Бо дружелюбність, щирість, якими сповнені Володимир Горобець та Оксана Клімова, здатні завоювати серце чи не кожного співрозмовника. Та особливо вразили їхня безмежна любов та відданість професії. І Володимир Горобець, директор Клинівського будинку культури, і Оксана Клімова, художній керівник закладу, без сільської сцени, без творчості не уявляють свого життя. Переконливим доказом цього є створені ними вокальні колективи як дорослі, так і дитячі, художні вистави, які так захоплюють їхніх клинівських глядачів, ціла низка культурних заходів, які проводили в рідному селі. За кожною із грамот, подяк, дипломів, що на стіні їхнього кабінету – велика праця, що потребує не лише професійної майстерності, а й частинки душі та серця.

Коли на обійсті Яни Свідерської, із Пудловець, що неподалік міста над Смотричем, розквітають троянди, потрапляєш неначе у справжній квіткограй, який на всю округу пахне парфумами. Жінка розповідає, що з дитинства залюблена у троянди, які називають королевами квітів. І недарма, адже в них таке безмежжя сяйва, вони надихають, символізують любов, вірність та стійкість.

Із 2015 року Рустам Джафаров захищає Україну. Дехто зі знайомих відверто говорив йому, що не варто добровільно йти до пекла війни, наражати себе на небезпеку, бо й тут, у Москалівці, знайде чим зайнятися. Тим паче, що лише недавно одружився. А він відповідав, що для справжнього чоловіка найперша та найважливіша справа – захищати країну. Бо лише так зможе захистити найдорожче – свою сім’ю.

І злість, і біль, і сльози – саме так багато хто відреагував на відео військового Олександра Грамарчука (Грома), який розповсюдив його в соцмережі. На ньому видно, як з храму виходять військові, поряд кілька жінок. На одній пов’язана чорна хустина, інша одягнена в чорну блузку. А натовп біля церкви, наче оскаженілий, вигукує: «Ганьба!» та «Ми не хочем ПЦУ!».

Прокурорами Окружної прокуратури міста Хмельницького до суду направлено обвинувальний акт стосовно колишнього директора одного із комунальних підприємств міста за фактом службової недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).

24 червня у селищі Млинів на Рівненщині, відбувся щорічний фестиваль "Молодий борщ". Особливістю цього дійства було, що традиційну українську страву на фестивалі в Млинові готували за 13 рецептами, які приготували команди з Маріуполя, Харкова, Херсонської, Луганської, Запорізької, Житомирської, Хмельницької, Тернопільської, Рівненської областей.

Ендоваскулярна хірургія - це передовий напрям сучасної медицини, суть якого полягає в проведенні малотравматичних діагностичних і лікувальних оперативних втручань за допомогою спеціальних мініатюрних катетерних інструментів, які вводяться через точковий прокол артерії або вени в будь-який орган під контролем спеціальних рентгенодіагностичних систем (ангіографу).

22 тисячі російських телеграм-каналів вже заблоковано. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям небайдужих українців та працівників кіберполіції.

Працівниками Департаменту кіберполіції НП України проводився санкціонований обшук у домоволодінні обвинуваченого у рамках розслідування кримінального провадження. Чоловік обурився такими діями правоохоронців та виштовхав їх з квартири. Потім схопив металеву трубу та наніс одному поліцейському 3 удари по руці та 2 по нозі, завдавши таким чином легких тілесних ушкоджень. 

Багатодітні сім’ї мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг (стаття 13 Закону України “Про охорону дитинства”). На які послуги надаються пільги?

За даними слідства, експосадовець перерахував фірмі-підряднику майже 500000 гривень за виконання робіт на території у м. Красилові, яка не перебуває на балансі держпідприємства. Таким чином, він використав кошти, які призначались на розвиток заводу, не за цільовим призначенням.

27 червняз жителями Хмельницької громади спілкувався заступник міського голови Михайло Кривак, який курує галузі освіти, соціального захисту, культури, молоді та спорту.

«Все для фронту! Все для Перемоги!
Продовжуємо допомагати нашим бойовим військовим підрозділам за рахунок коштів міського бюджету. Дякую всім платникам податків за те, що маємо таку змогу!

20 червня до Всесвітнього дня біженців у Хмельницькому відбувся захід під назвою «Надія вдалині від дому». Він став можливим завдяки співпраці Благодійного фонду «РОКАДА» з виконавчими партнерами  Aгентства ООН у справах біженців в Україні. Відрадно, що важливу подію підтримав і Штаб допомоги вимушеним переселенцям Хмельницької міської ради. Бо не можна замовчувати цю проблему, а навпаки – привертати до неї якомога більше уваги. Як, наприклад, це робить не лише Aгентство ООН у справах біженців в Україні, а й Громадська організація «Крим-СОС», а також благодійні фонди: «SSS», «Право на захист» та «Medair».

Працівники збирають урожай натуральної, ароматної та смачної полуниці.

Ягоди сортів Амі, Алегро та Мармелада є у Зінківському і Вишнівчицькому лісництвах. Роботи на плантаціях ще тривають.

22 чер­вня ін­спек­то­ри Хмель­ницько­го ри­бо­охо­рон­но­го пат­ру­ля спіль­но з пра­ців­ни­ка­ми Го­лов­но­го уп­равлін­ня На­ці­ональ­ної по­лі­ції у Хмель­ницькій об­ласті та пред­став­ни­ка­ми Хмель­ницько­го район­но­го Уп­равлін­ня Держ­прод­спод­жив­служ­би на рин­ках об­ласті. Зок­ре­ма у смт Ле­ти­чів.

«У нашому місті відбувався форум «Місце психічного здоров’я в громаді». Захід відбувся в рамках візиту в Україну співзасновника словацької організації «Integra», лікаря психіатра, психотерапевта Петра Навки.

Запрошуємо ознайомитися з цікавинками старостинського округу з центром у селі Копистин
6 липня о 15.00 у Центрі культури і дозвілля села Копистин (вул. Соборна, 96) відбудеться культурно-мистецька програма із циклу «Візитівка мого села».

З 19 по 23 червня працівники управляючих муніципальних компаній та комунальних підприємств Хмельницького виконували роботи щодо забезпечення роботи міського господарства. Комунальники виконують не лише поточні завдання, але й готуються до нового осінньо-зимового періоду.
Із детальним переліком робіт можна ознайомитися за посиланням.

У неділю, 25 червня, в рамках Дня селища Гриців пройшов благодійний захід «Разом до Перемоги», під час якого вдалося зібрати понад 50 тисяч гривень для потреб українських військових.

У Теофіполі Агенція місцевого розвитку в партнерстві разом із «Гончаренко Центром» навчає старшокласників, як покращити життя у своїй селищній громаді. Для цього з підлітками проводиться соціальна моделююча гра «Світ громад», яка розвиває бізнес-мислення, вміння працювати в команді та лідерські здібності. Навчання пройшли вже близько 50 учнів.

У цьому матеріалі зібрані топ 10 вакансій по всій Хмельниччині.

З початку року майже 2 тисячі роботодавців поінформували Хмельницьку обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках.  Востребуваними залишаються працівники у сферах торгівлі і послуг, транспорту, сільського господарства та переробної промисловості.

Киянин В’ячеслав Пічкур висадив на Хмельниччині 35 соток калини, щоб мати власну сировину для виробництва чаю. Сьогодні ж він із партнерами закуповує калину у селах Тернопілля та переробляє ягоди на чай, який експортується до ОАЕ.

Жителі Улашанівської громади Шепетівського району згуртувалися навколо гарної справи – плетуть маскувальні сітки для військових. До спільної праці збираються як діти, так і дорослі. Серед волонтерів три мами та дві дружини Захисників, чиї сини та чоловіки зараз боронять свою Батьківщину від ворога.

На Хмельниччині 3531 пацієнт з онкологією отримали медичну допомогу за Програмою медичних гарантій з початку року. Вартість лікування та діагностику раку медзакладу оплачує Національна служба здоров’я України. Проте й досі існує стереотип, що “в лікарнях немає нічого безоплатного”. Через це чимало людей бояться звертатися до лікаря. Національна служба здоров’я України та ГО “Афіна. Жінки проти раку” нагадують, які послуги безоплатні для людей з підозрою на рак та встановленим діагнозом.

У Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою Державної прикордонної служби України відбулась урочиста церемонія випуску. Це перший випуск ліцеїстів-прикордонників в Хмельницькому. Ліцеїсти на честь завершення навчання вручили своїм батькам квіти, а також привітали один одного із випуском.

Згідно Указів Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено Андрія Васильовича Шапочку, В’ячеслава Івановича Салагацького, Дмитра Юрійовича Д’якова та Андрія Сергійовича Дягілева.
Нагородили вручили рідним загиблих Героїв.

Починаючи з 1 липня норма, згідно з якою «Доступні ліки» відпускатимуться лише за електронним рецептом, повертається. Паперовий рецепт в рамках програми «Доступні ліки» продовжить діяти лише на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії. 

Це стосується людей, які постраждали від такого насильства у зв’язку зі збройною агресією рф проти України, і тих, хто зазнав домашнього насильства.

Звернувшись до системи безоплатної правової допомоги, можна отримати консультацію юриста, допомогу в оформленні звернення до поліції та щодо представництва інтересів у суді.
Важливо пам’ятати, що воєнні злочини не мають строку давності. Людина може звернутися тоді, коли буде готова.
Зробити це можна за телефоном гарячої лінії: 0 800 213 103

Під такою назвою 22 червня на стадіоні «Локомотив» відділом у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з Шепетівським міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та Шепетівською комплексною дитячо-юнацькою спортивною школою, було проведено спортивно-розважальний захід для усіх охочих дітей.

Основними перевагами впровадження ЄРЗ є те, що громадяни зможуть легко отримувати інформацію про свою зареєстровану зброю. Окрім того, завдяки діджиталізації послуг у сфері обігу зброї процедура отримання дозволів буде спрощена.

Прокурори Хмельницької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно шістьох поліцейських за фактом катування. Двох з них також обвинувачують у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалося насильством.

Друг і донор Старокостянтинівської громади — німецьке місто Мюнзінґен — знову нас підтримує. Великовагова автівка із гуманітарним вантажем у складі 52 медичних функціональних ліжок прибула нещодавно до Старокостянтинова.

В рамках партнерства між містами Хмельницький та Штутгарт навчально-виховний комплекс №2 та гімназія імені Ебергарда-Людвіґса підписали угоду про співпрацю. Мета - популяризація європейської ідеї та зміцнення німецько-української дружби. Підписана угода дозволить співпрацювати у проектах з соціальних питань, проводити учнівські обміни та зустрічі, вчителі також контактуватимуть та ділитимуться досвідом.

22 червня, в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, у с. Подільське Летичівської територіальної громади відбулося перепоховання останків невідомого солдата часів Другої світової війни.

Цьогоріч в Хмельницькій області взялися за ремонт мостів.

Хмельницький спортивний ліцей проводить набір учнів на конкурсній основі, які закінчили 6, 7, 8, 9, 10 класи загальноосвітніх навчальних закладів на спортивні відділення: бокс, вільна боротьба, дзюдо, футбол (хлопці), футзал.

У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв відбулась урочиста передача Міжнародного вишитого рушника єднання в межах Всеукраїнського фестивалю національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки», який став народним символом України та національним оберегом.

У Хмельницькому обласному літературному музеї відбулося вшанування пам’яті Миколи Федунця і вручення обласної літературної премії його імені поетесі, членкині Національної спілки письменників України Ользі Ткач. За результати конкурсу на кращу поетичну збірку перемогла її книга «У творця не бува дрібниць».

для визначення переможця з розробки Плану сталої мобільності для Хмельницького.
«Перший етап конкурсу для визначення переможця з розробки Плану сталої мобільності для Хмельницького завершений.

Днями переселенці, що уже тривалий час проживають у Степанівському дитячому садочку, у гуртожитку села Шидлівці та у Чемерівцях, отримали чергову гуманітарну допомогу з Канади.

Близько 18 години 25 грудня минулого року 29-річний водій автомобіля «Renault Kangoo», рухаючись з перевищенням допустимої швидкості по Вінницькому шосе у м. Хмельницькому, проявив крайню неуважність до дорожньої обстановки та допустив наїзд на підлітка, який перетинав проїзну частину дороги через пішохідний перехід.

Служба безпеки зібрала беззаперечну доказову базу на Сергія Савчука - пропагандиста російських інформресурсів «РИА Новости» і «Звезда», який публічно виправдовує збройну агресію рф.

Відбулася репатріація тіл військовослужбовців, які віддали свої життя за Україну. 23 червня вдалося повернути додому тіла 51 захисника. Тепер Героїв передадуть рідним, щоб гідно поховати.

Посадовиці брали гроші в обмін на успішне складання екзаменів та написання наукових робіт.

У Хмельницькому з території меморіалу Слави полеглим у Другій світовій війні, що в Дендропарку на Виставці, просять демонтувати пам’ятник радянським солдатам.

Депутати розглянули 10 питань порядку денного. «Вісім питань з порядку денного – це продовження низки попередніх рішень, пов’язаних із врегулюванням питання про діяльність церков московського патріархату.

«Все для фронту! Все для Перемоги! Разом з БФ «Волонтери Поділля» передали ще один снайперський комплекс для військових.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин про чергове засідання виконавчого комітету.

Відділ планування діяльності та стратегічного розвитку комунальних підприємств (керівник – Едвард Тришневський) організував для керівників комунальних підприємств мотивуючий тренінг-практикум на тему: «Управління і мотивація з урахуванням психотипів працівників в колективі». Модератор – коуч, бізнес-тренерка Олена Дейна.

«Хороший стратегічний документ на 2022-2033 роки. По суті - це інструмент довгострокового планування теплопостачання, який сформовано за результатами комплексного розгляду та аналізу існуючих і очікуваних об’єктів у сфері теплопостачання та будівель.

Унoчі 23 червня прoтивник зaвдaв удaру пo Укрaїні з літaків cтрaтегічнoї aвіaції. Цьoгo рaзу вoрoг cпрямувaв aтaку нa Хмельницьку oблacть. Прo це пoвідoмили у преccлужбі Пoвітряних cил ЗС Укрaїни.

Миротворцями у війні росії проти України виступали Китай, Індонезія, Ватикан. Та в основному їхні пропозиції носили декларативний характер, не містили ніякої конкретики або лише зводилися до припинення вогню й закликів сісти за стіл переговорів. Це було на руку тільки агресору, який, зализавши рани після розгрому під Києвом і на Харківщині, почав перегруповуватися, підтягувати резерви, щоб вдарити з новою силою. Зрозуміло, запропоновані так звані мирні ініціативи не знайшли нашої підтримки, бо не вказували реальний шлях для закінчення війни.

Перераховано пенсії працюючим пенсіонерам. Перерахунок проведено з 1 квітня 2023 року, а виплата здійснюється у червні.

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Другий рік в Україні триває повномасштабна кровопролитна війна, яку розпочала росія. Від її початку зруйновані сотні тисяч цивільних об’єктів, завдано збитків на мільярди і мільярди доларів, загинуло понад 8 тисяч наших співвітчизників, із них майже пів тисячі дітей, більше 10 тисяч отримали поранення. Російські окупанти продовжують порушувати закони і звичаї ведення війни, звіряче вбивають і катують українців на тимчасово окупованих територіях, жертвами варварства та геноциду стають беззахисні жінки та діти, яких вони ґвалтують і калічать, багатьох викрадають і вивозять в росію.
Усе це ще раз свідчить про те, що для російського агресора не існує ні правових, ні людських меж у творенні зла — зла, яке вже мало місце в Україні у 1941-1944 роках, коли на її території господарювала нацистська Німеччина. Нині, мабуть, не знайти української родини, якої свого часу не торкнулася б, не залишила свій кривавий слід та жахлива німецько-радянська війна. Звичайно, 82 роки тому для кожного з наших співвітчизників старшого покоління вона розпочиналася по-різному, і кожний із них мав або має свої спомини про 22 червня 1941 року.

Наприкінці травня в Летичівській громаді відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), переможцями якої у старшій віковій групі став рій «Кіборги» Летичівського ліцею №1.

В імпровізованій мистецькій залі Хмельницької міської ради відбулося відкриття виставки художніх робіт маріупольчанки Олени Мурашкіної.

У Києві відкрили меморіальні дошки кіборгу Івану Зубкову та захисникам-добровольцям. На фасаді головного корпусу Національного університету «Києво-Могилянська академія» відкрили меморіальну дошку Герою України Івану Зубкову, а на будівлі Київської гімназії біотехнологій № 177 — меморіальні дошки трьом захисникам-добровольцям.

Гран-прі Міжнародного творчого марафону на підтримку України в Іспанії здобула учениця Летичівського ліцею №1, п’ятикласниця Мирослава Ковальчук. Вона стала номінантом VII Національної премії «Діти – гордість України–2022».

Відважний захисник Євген АНДРІЮК із Деражні загинув у пекельному Іловайському котлі, який забрав життя 366 українських військових. 

Нещодавно в Деражнянській центральній міській бібліотеці пройшов урок-реквієм «Життя, віддане за Україну», присвячений 30–й річниці від дня народження Андріюка Євгена Олександровича.

 з обстеження об’єктів, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф та розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна на території громади

На Хмельниччині під керівництвом ДСНС України триває триденне командно-штабне навчання щодо готовності до виконання завдань за призначенням, яке розпочалося 20 червня. Це перше навчання, яке проводиться у форматі онлайн.

І медаль, і рекорд
У норвезькому Осло, на черговому етапі “Діамантової ліги” блискуче виступила хмельничанка Марина Бех-Романчук.

Мова йде про медичну працівницю однієї із поліклінік обласного центру, яка у спілкуванні з пацієнтами просувала кремлівські наративи та заявляла, що «України як такої не має бути».
За даними слідства, уродженка челябінської області, яка все свідоме життя прожила в Україні, ще на початку повномасштабного вторгнення підтримувала російських окупантів.

Винесені на берег Чорного моря меблі, одяг, та навіть побутова техніка – таку картину нині бачать жителі Одещини. Підрив росіянами Каховської ГЕС є актом екоциду проти України. І його наслідки ми будемо спостерігати ще десятки років. Перші з них – вже можна помітити у чорноморському регіоні. На пляжах Одещини купатися і рибалити не можна буде щонайменше протягом року. Більше про шкоду російського тероризму для Чорного моря у матеріалі Центру громадського моніторингу та контролю.

Із 1 липня повертають податки на пальне, скасовані на початку повномасштабного вторгнення
На початку повномасштабної війни парламент майже повністю скасував акциз на пальне. До вторгнення від перебував на рівні 20%, у березні 2022 його знизили до 7%. Тоді, на думку законодавців, такий крок був необхідний, щоб стабілізувати ситуацію на ринку, стримати різке підвищення цін та стимулювати ввезення пального з Європи. Оскільки Україна відмовилась імпортувати нафтопродукти від найбільшого постачальника – Білорусі, звідки надходило близько 70% від усього обсягу. Ускладнювало ситуацію і подорожчання нафти на світовому ринку до рекордних з 2008 року $140 за барель.

На Хмельниччині, 21 червня, під час оголошеної нічної повітряної тривоги було чути вибухи. Цьому передувало попередження Повітряних сил Збройних сил України про загрозу ворожих ракетних, а також дронових атак у регіоні. Від уламка збитого українськими ППО дрона загорілася хата.

Злива та пориви вітру вночі призвели до відключень в електромережах області.

19 червня під час утеплення новобудови між п’ятим і шостим поверхами обірвалася монтажна люлька, в якій перебували робітники. Надзвичайники разом із медиками перетранспортували постраждалих до «швидкої». Всім потерпілим була надана меддопомога, з подальшою госпіталізацією до Хмельницької обласної лікарні.

Розпочинається набір учасників на курс підготовки служителів парафіяльного душпастирства для військовослужбовців та їхніх родин при Школі капеланського служіння Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Щорічно Херсонська область годувала нашу країну плодами різних культур. Однак через підрив Каховської ГЕС, в регіоні цьогоріч урожаю не буде. Тож ряд продуктів знову здорожчають. Особливо, люди чекають подорожчання кавунів.

В обласній військовій адміністрації відбулася робоча зустріч із представниками Сенату Республіки Польща. Так, перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін та голова обласної ради Віолета Лабазюк поспілкувалися із віце-спікером Сенату Республіки Польща Міхалом Камінським, сенатором Республіки Польща, головою Комітету з питань законодавства Кшиштофом Квятковським, радником віце-спікера Сенату Республіки Польща Маріаном Пшездзецьким та співробітником Канцелярії Сенату Республіки Міхалом Жуховським. Участь в зустрічі також взяли представники профільних підрозділів ОВА, БО «Захисти Хмельниччину» та Агенції регіонального розвитку у Хмельницькій області.

Під час обшуків поліцейські вилучили понад 600 кг бурштину.
Слідчі слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області за оперативного супроводу управління карного розшуку та процесуального керівництва прокуратури викрили групу осіб із транснаціональними зв’язками, яка займалась незаконним збутом бурштину.

Конкурс проводився з метою створення кращих зразків мультимедійних проектів, які пропагують загальнолюдські цінності та сприяють вихованню підростаючого покоління через самостійну творчість у сфері різноманітних видів мистецтва. Конкурсні роботи оцінювалися у двох номінаціях, теми яких присвячені актуальним подіям в Україні.

Два опалювальні сезони поспіль, 2021/2022 та 2022/2023 років, незважаючи на зростання цін на енергоносії, заробітні плати, необхідність ремонтних робіт через обстріли, органи місцевого самоврядування стримали тарифи на тепло для мешканців за рахунок власних коштів.

Служба безпеки України заблокувала злочинну схему, організовану засновником однієї з громадських організацій Хмельницького.

У Національній академії Держприкордонслужби України вручили державні нагороди рідним двох прикордонників, які віддали своє життя захищаючи територіальну цілісність України.

250 педагогів Хмельницької громади зібралися в Початковій школі №1 на фестиваль креативних та інноваційних педагогів «Крила підтримки». Організатори заходу, фахівці Центру професійного розвитку педагогічних працівників, створили сучасний простір, спрямований на розширення інноваційних педагогічних підходів особистісного розвитку, методів мотивації, управління часом, ерудованості, відкритості, гнучкості та креативності.

«Все для фронту! Все для Перемоги! Передав 13 мобільних антидронових комплексів для наших спецпризначенців. Мобільні антидронові установки українського виробництва, вартість одного – майже 160 тис. грн. Комплекси придбані за кошти платників податків (дякую усім!) на замовлення самих військових і допомагатимуть їм у виконанні завдань на фронті. А ми працюємо далі! Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Домашнє насильство - це справжня епідемія, яка багато років знищує життя людей. Статистика свідчить про те, що одна з трьох жінок на Землі стикалася з домашнім насильством. Також багато чоловіків потерпають від цього явища, проте не завжди готові розказати про це. Домашнє насильство - це не лише фізична агресія, а й психологічна та емоційна форма насильства.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів. Це рішення Кабінет Міністрів України прийняв 13 червня.

 

Служба безпеки викрила двох вірян УПЦ (мп), які виправдовували збройну агресію рф та воєнні злочини окупантів.
Так, у травні цього року, під час стихійного зібрання громадян поблизу Свято-Покровського кафедральний собору у Хмельницькому, зловмисники відкрито заявляли, що росія є миролюбною країною і, мовляв, не путін розпочав війну, а самі українці.

«Черговий плідний день на міжнародному фронті!
Мав онлайн-зустріч з новим керівництвом нашого міста-побратима Шеффілда із Великобританії. Подякував за підтримку України, проінформував про ситуацію станом на зараз.

Встановлено, що гастролер із Франківщини купував через мережу Інтернет особливо небезпечні психотропні речовини амфетамін і PVP та наркотичний засіб, обіг якої заборонено – канабіс вже розфасовані у згортки, і збував їх методом «закладок» у м. Хмельницькому, а місцезнаходження пересилав в телеграм-канал.

15 червня відбувся особистий прийом громадян у мікрорайоні Книжківці. Із мешканцями міста спілкувався заступник міського голови Микола Ваврищук. Хмельничани активно користуються можливістю особистого спілкування. Так, на прийом завітало більше 20 осіб, які порушили майже 30 питань.

15 найвмотивованіших молодих людей проходять стажування у структурних підрозділах Хмельницької міської ради. Молоді люди поспілкувалися з міським головою Олександром Симчишиним і зараз ознайомлюються з роботою відділів та управлінь, беруть участь у заходах, які проводять структурні підрозділи. Сьогодні стажисти відвідали Центр надання адміністративних послуг.

Щоразу, коли починається повітряна тривога, намагаюся уявити, про що думають пілоти отих Ту-95мс, які несуть на бортах смерть для українців? Коли піднімають бомбардувальники в повітря, коли через кілька годин підлітають до «рубежів пусків» і натискають на кнопки, випускаючи ракети. По мирних жителях, жінках і дітях. Можливо, навіть по своїх знайомих і родичах. Намагаюся і все одно не можу уявити. Як спиться їм після цих смертоносних польотів? З яким серцем обіймають своїх дітей?
Та особливо цинічними й нелюдськими є обстріли людей, які намагаються нині евакуюватися з тимчасово окупованого лівого берега Дніпра, що підтоплений після вибуху на Каховській ГЕС. Росіяни просто стріляють у спини цивільним. Люди гинуть, чимало поранено, їм надається медична допомога в Херсоні.

А ще — надзвичайно порядна, чуйна й справедлива людина. Таким згадують Дениса Монастирського — друзі, колеги, знайомі. У серці кожного, кому пощастило спілкуватися, працювати, знати Дениса Анатолійовича, він залишив добрий слід.

Під час зустрічі з директором КНП «Хмельницький обласний центр служби крові» Володимиром Левицьким незадовго до Всесвітнього дня донора крові, який відзначили 14 червня, цікавилися, як працює колектив центру в цей складний період і як тримає він свій медичний фронт.

Обласна військова адміністрація спільно з благодійниками та небайдужими громадянами сформували черговий вантаж для постраждалих від підтоплення херсонців.

Вперше з початку повномасштабної війни маємо підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. З першого червня майже удвічі зросли ціни на електроенергію. Тепер одна кіловат-година коштує 2,64 гривні. Раніше споживачі, які використовували менше 250 кіловат-годин, платили 1,44 гривні за 1 кіловат-годину. Хто використовував електроенергії більше, сплачували вже по 1,68 гривні. Тепер такого диференційованого підходу немає.

Більш як вісімдесят літ тому — в червні 1941 року — наш земляк, поет, військовий кореспондент Леонід Левицький написав:
“На наші мирнії квартали,
Багаті колосом лани
Від бомбовоза тінь упала,
Лягла примарою війни...
                      ( Вірш “Недоспівана пісня”).
І от через десятиліття все повторилося. Лише напрямок удару змінився із заходу на схід. Та й тепер той шал війни подесятерився: і військовою технікою, і злістю, і жорстокістю рашистів, їхніми ординськими замашками, тисячократним варварством. Такого звірства, яке чинять російські війська на території України, не знає історія, не пригадують старожили. Чому, за що така лють і ненависть? А чи відають ті рашисти на чолі із своїм правителем путіним, за що і на кого руку підняли?! Що ж, постараюся нагадати їм дещо з історії.

І хоч Володимиру Петляку лише 22 роки, та молодий фельдшер-рятувальник за чотири роки служби в Державній службі з надзвичайних ситуацій Хмельниччини побачив чимало складних ситуацій – відчаю, болю, страждань і навіть крові. Він побував у «гарячих» та небезпечних відрядженнях на Київщині, після вигнання російських окупантів, та у звільненому Херсоні, разом зі Зведеним загоном рятувальників. А за роботу на крайній точці відрядження отримав відзнаку «За відвагу в надзвичайній ситуації», розповідають у Головному управлінні ДСНС у Хмельницькій області.

Образ Покрови Пресвятої Богородиці над аркою, що неподалік Свято-Покровського кафедрального собору в Хмельницькому, завжди знаменував початок дороги до храму. Кожного, хто йшов до собору, зустрічав погляд Богородиці. Та з часом фарби на образі стали тьмяними, лик — невиразним. Тож ідея оновити образ над аркою в самому центрі Хмельницького стала натхненною для багатьох людей, які взялися за її втілення.

У 2013 році у Деражні відбулася знакова подія — до міста зі Сполучених Штатів Америки з Нью-Йорка прибув архітектор Майкл Мендель Філдман із перекладачем. Як розповідає директор Деражнянського міського історичного музею Леся Долінська, цей приїзд був досить несподіваним, адже на Деражнянській землі не часто доводилося зустрічати таких поважних гостей із закордону. Як виявилося, цей чоловік розшукував своїх родичів, які походили з Деражні, тож, відвідавши і музей, і містечко, а також опитавши людей, йому все-таки вдалося їх знайти.

Знову порадувала
Після здобуття срібної нагороди в Марокко в потрійному стрибку на етапі “Діамантової ліги” хмельничанка Марина Бех-Романчук відзначилася й у італійській Флоренції.

ЧатБот це ще один канал комунікації, який дає змогу мешканцям міста подати звернення. Застосунок допомагає розв’язувати прості задачі, такі як подача та перевірка статусу виконання звернення. Також за допомогою ЧатБоту можна отримати інформацію щодо планових та аварійних робіт, пов’язаних з відключенням холодної та гарячої води, опалення, внутрішнього електропостачання будинку за адресами, дізнатися терміни виконання аварійних робіт.

13 червня на телефонні звернення мешканців Хмельницької громади відповідав заступник міського голови - директор Департаменту інфраструктури міста Василь Новачок. Протягом години пролунало 18 дзвінків. Хмельничани активно користуються можливістю особисто поспілкуватися та озвучити питання, які їх турбують.

Фінансове управління Хмельницької міської ради нагадує жителям Хмельницької міської територіальної громади - власників квартир площею понад 60 кв. м, будинків – понад 120 кв.м та власників/користувачів земельних ділянок, що розпочався період сплати податків за 2022 рік.

Фото зі сторінки КНП НМР “СМСЧ м. Нетішин”

Почесний нагрудний знак «Золотий хрест» від Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного отримав фельдшер приймального відділення комунального некомерційного підприємства Нетішинської міськради «СМСЧ м. Нетішин» Дмитро Поночевний.

Рік тому на базі ХКП «Електротранс» запрацювала навчально-виробнича дільниця з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Рихтувальник кузовів». Створена вона спільно з ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького». Протягом року майстри комунального підприємства передають власний досвід молодим людям, які опановують професію.

Минулого тижня до районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області надійшло повідомлення від пасічника села Пліщин, який повідомив про масову загибель бджіл.

Фото: Facebook Нацполіція

Повітряна тривога на Хмельниччині в ніч з 12 на 13 червня лунала двома чергами. Протягом кількох годин російські бомбардувальники випустили по Україні загалом близько півтора десятка крилатих ракет. Також атакували міста ударними дронами. Силами ППО збито більшість ракет та один дрон.

Зловмисником виявився 27-річний житель Городоцької тергромади. На платформі «OLX» чоловік розміщував оголошення про продаж газових плит, а отримавши кошти, припиняв виходити на зв’язок.

14 червня з нагоди відзначення 132-ї річниці від дня народження провідника українського націоналізму Євгена Коновальця хмельничани поклали квіти до встановленої на його честь пам’ятної дошки.

Черговий прихильник злочинної політики кремля потрапив у поле зору СБУ в Хмельницькому. Зловмисником виявився громадянин рб, колишній військовий, який вже понад десять років проживає в Україні. Він відкрито підтримував дії російської влади та активно поширював антиукраїнські наративи.

Представники Міжнародного агентства з атомної енергії ознайомилися з потребами Хмельницької АЕС у медичному забезпеченні, провели робочі зустрічі з керівництвом і фахівцями атомної електростанції та нетішинськими медиками. Під час заключної наради були оприлюднені результати місії.

Відтепер на чотирьох залізничних рейсах далекого сполучення можна придбати квитки в жіночі купе. Як повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, наразі продаж квитків здійснюватимуть в експериментальному режимі виключно мобільному застосунку Укрзалізниці.

Україна поточного сезону за виробництвом пшениці опустилася з 7 на 10 місце на світовому ринку. Про це йдеться в матеріалі «ТОП-10 країн виробників пшениці у 2022/23 МР» на Latifundist.com.

Наразі в регіональній філії «Південно-Західна залізниця» існує більше 1100 вакансій. Певна частка з них припадає і на залізничні підрозділи, які «базуються» у Шепетівці.

Пісня «Новий світ» українського гурту Fix Me Please про тих, хто намагається жити, любити  та відкривати щось прекрасне, навіть при таких непростих обставинах сьогодення.

«Якщо ваші дії призводять до результатів, які надихають інших мріяти більше, дізнаватися більше, робити більше і домагатися більшого, значить, ви відмінний лідер!». Доллі Партон (Dolly Parton)

У березні-квітні 2023 року відбувся конкурс серед лідерів учнівського самоврядування за участі 19 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, що свідчить про свідомість та сміливість лідерів учнівського самоврядування у виявленні до започаткування нових справ, проєктів та успішної реалізації лідерства.

Колорит природи села Сокілець, що на Дунаєвеччині, завжди приваблює туристів, які подорожують, а особливо творчих натур — художників. Адже картини, створені на пленері, мають дивовижні властивості: вони передають не тільки обриси та кольори, але й начебто відчуття повітря, свіжого вітру й навіть ароматів…

12 червня близько 15:00 години на автодорозі Житомир — Чернівці у селі Правдівка Хмельницького району сталася смертельна ДТП.

Хоча й музика супроводжувала Тетяну з дитячих ранніх літ, проте вона і не мріяла пов’язати з нею своє життя. Та все ж у її серці народжувалися пісенні мелодії й у її виконанні зі сцени линули до слухачів.

На життєвому шляху Тетяни Ліпатової творчих здобутків та престижних перемог і нагород на конкурсах було чимало. Однак найдорожча та найпам’ятніша, запевняє, стала найперша, у Міжнародному гала-концерті у Києві. Тоді вона, п’ятнадцятирічна школярка, отримала звання лауреата за найкраще виконання авторської пісні.
— Усе сталося само собою. Відомий поет, житомирянин Микола Полівода, з яким товаришував мій батько, запропонував мені покласти на музику його вірш “Вересневий смуток”, — розповідала Тетяна.

Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Серед звільнених сьогодні з полону 51 представник ЗСУ, 29 нацгвардійців, 11 прикордонників, четверо військових моряків. Також вдалося повернути учасників спецоперації, які летіли на гелікоптері в оточений Маріуполь, оборонці острова Зміїний, Сумської та Запорізької областей. Нарешті після понад року російського полону вони у безпеці, під наглядом лікарів.

 
Марії Леонтіївні — 84 роки. Вона — дитина війни, яку росіяни змусили знову проходити через пекло. Затоплений мікрорайон на Херсонщині став пасткою для невинних людей, серед яких і бідолашна пенсіонерка. Донька, зі страхом у голосі, звернулася до рятувальників та просила врятувати матір. Рятувальник ДСНС, який приїхав евакуювати жінку, впізнав у ній свою вчительку. Збіг обставин? Випадковість? Ні — це доля, опинитися там, де ти потрібен!
 

Сьогодні в центрі нашої уваги тема залякування росією українських родин. Для досягнення своїх цілей ворог не гребує жодними методами: використовує касетні бомби, намагається знищити цивільну інфраструктуру, купує собі агентів серед силових структур і так далі. Але найбільш підлим прийомом в арсеналі росії є вплив на родини військовополонених.

У Києві пройшла церемонія нагородження конкурсу «Благодійна Україна-2022» – «Благодійність на захисті України». Цього року на конкурс «Благодійна Україна», який вперше провели ще в 2007 році, надійшли 1463 заявки, з яких визначили переможців у 26 номінаціях. І серед лауреатів – хмельничани, кам’янчани, славутчани.

Жи­те­лі Кру­пець­кої та Ула­ша­нівсь­кої те­ри­то­рі­аль­них гро­мад зіб­ра­ли та від­пра­ви­ли кар­топлю й ін­ші ово­чі для пот­реб на­се­лен­ня де­оку­по­ва­них те­ри­то­рій — жи­те­лям За­по­ріж­жя.

Станом на кінець травня в усіх водних об’єктах спостерігається затримка нересту середньонерестуючих видів риб на 10-15 діб.

Наші військовослужбовці активно протистоять російському агресору, здійснюючи непохитний захист державного суверенітету та територіальної цілісності країни, проявляючи при цьому мужність, сміливість, героїзм та вірність Військовій присязі. Указом Володимира Зеленського від 26.05.2023 №306/2023 нагороджено військовослужбовців:

Russian War Criminals – онлайн-реєстр журналістів Слідство.Інфо та активістів Антикорупційного штабу, що містить дані дані про військових російської армії, ідентифікованих осіб полонених росіян, а також вбитих під час війни в Україні громадян рф. Російських солдатів у цьому реєстрі ідентифікують за допомогою відкритих джерел: списків Центру оборонних стратегій та ГУР, бази даних «Ищи своих», соцмереж та журналістських розслідувань.

Масштаби цинізму колаборантів, які допомагають країні-окупанту, дивують навіть досвідчених правоохоронців. Адже постачання продукції для російського виробника зброї у час, коли його ж продукцією бомблять мирні міста твоєї країни — важко пояснити з будь-якої точки зору.

Грантова програма, в рамках урядового проекту єРобота, створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків. Грант може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес. Сума гранту складає до 1 млн гривень.

З 9 червня стартувала перша фаза другої хвилі обміну ламп розжарювання для юридичних осіб. Відтепер в рамках програми Уряду обміняти старі лампи на світлодіодні можуть не тільки мешканці нашої країни, а й дитячі садки, школи, профтехучилища, ВУЗи, спортивні і музичні школи, автошколи та будь які інші заклади освіти. Також обміняти лампи зможуть будь-які поліклініки і лікарні, стоматологічні клініки, лабораторії та інші медичні заклади.

Оскільки мільйони людей залишилися без даху над головою та захисту, ЄС і НЕФКО розпочали співпрацю, щоб оперативно допомогти в реконструкції та будівництві нового житла.

Правління Асоціації міст України, куди входять і представники Хмельниччини, звернулось до президента Володимира Зеленського в зв’язку з його словами про проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності" (5655).

За даними слідства, 45-річний посадовець підписав накази про передачу 8 земельних ділянок у власність громадян, які уже використали своє право на одноразове безоплатне отримання сільськогосподарських земель.

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців. Зі сльозами на очах про пережите херсонці розповіли Голосу Америки.

Управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради гостинно запрошує жителів та гостей Хмельницької міської громади на цікавий та корисний захід, який відбудеться 11 червня з 12:00 до 17:00 у Хмельницькому Парку культури та відпочинку ім. М. Чекмана.

Керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради провела особистий прийом громадян в селі Пирогівці, яке є центром одного із старостинських округів Хмельницької міської територіальної громади.

Шановна громадо! У ніч на вівторок, 6 червня, російські окупаційні війська підірвали Каховську ГЕС, що призвело до затоплення міст і сіл уздовж Дніпра, включаючи Херсонщину та Запоріжжя. Тисячі українців потребують евакуації та гуманітарної допомоги.
Ми звертаємося до відповідального бізнесу та небайдужих громадян з проханням долучитися до збору допомоги.

Пропозиції щодо кандидатур на призначення стипендії подаються комісії з призначення стипендії до 15 липня поточного року в Департамент освіти та науки міської ради за адресою: м. Хмельницький, вул. Грушевського, 53 (кабінет №10).

«Сьогодні мав дуже емоційну зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватія в Україні Аніцою Джамич.

Срібна медаль Марини
Хмельничанка Марина Бех-Романчук в Марокко взяла участь у другому етапі “Діамантової ліги» – найпрестижніших міжнародних легкоатлетичних комерційних змаганнях.

Відчути себе козаками — кмітливими, спритними, витривалими, зануритися в атмосферу славної історичної минувшини мали можливість учасники дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (Джура) з восьми освітніх закладів Летичівщини.

Саме під такою назвою в Деражнянській територіальній громаді відбулося грандіозне дійство для маленьких її жителів. А приурочене воно до важливої дати — 1 червня — Міжнародного дня захисту дітей.

Поділля, зокрема Кам’янеччина, багаті на талановитих художників, скульпторів, архітекторів, фотомайстрів, різнофахових народних умільців. Нині у місті над Смотричем цим ремеслам навчають у відповідних фахових коледжах, міській дитячій художній школі та школі мистецтв, художня кафедра функціонує і в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.

Днями збірна України з футболу оголосила список з 27 гравців, які отримали виклик до складу національної команди на червневі матчі. Серед футболістів – 21-річний нападник київського «Динамо» кам’янчанин Владислав Ванат.

Москальня не полишає ідеї виснажити нашу ППО, застосовуючи спочатку масовані атаки безпілотниками, потім — комбіновані, із застосуванням крилатих і балістичних ракет. Ворог прагне завдати репутаційного удару по системах ППО та довести ефективність своєї зброї. Зараз у рашистів ідея «фікс» — знищити «Patriot» та «NASAMS», які стали на чергування.

Під патронатом голови обласної ради Віолети Лабазюк відбувся фінальний тур Всеукраїнського конкурсу естрадної пісні.

Даниною вдячної пам’яті геніальному українському співакові, композитору і народному артисту України Миколі Мозговому став конкурс естрадної пісні, який зібрав 124 виконавців із 16 областей України.

Недарма ж у народі смерть на воді називають найбезглуздішою. А в час важких воєнних подій у країні, коли щосекундно гинуть люди – життя має набути особливої цінності. Та, на жаль, статистика свідчить про інше...

...

Це тверде правило ще і ще раз нагадує і попереджає, що халатність водіїв на дорогах, є однією з головних причин дорожньо-транспортних пригод. На жаль, часто-густо нехтування цим призводить не лише до каліцтва, а й коштує життя. Підтвердження цьому — чимала кількість ДТП, які було скоєно водіями Хмельниччини лише за останні дні.

 

У грудні 2022 року молодик проник на територію одного із підприємств міста, звідки викрав генератор вартістю понад 25 000 грн, який здав до ломбарду.

 

Фото ілюстративне.

Упродовж 2016-2017 років 29-річного хмельничанин викрав в обласному центрі та в одному із сіл Хмельницького району два автомобілі. Авто крав використовуючи ключі, які цупив у власників. Щоправда на одній автівці зловмисник далеко не заїхав – не впорався з керуванням та перекинувся. 

З 29 травня по 2 червня працівники управляючих муніципальних компаній та комунальних підприємств Хмельницького забезпечували роботу міського господарства. Протягом тижня комунальники замінювали труби, викошували траву, ремонтували дитячі майданчики, покрівлі будинків тощо.

У Міністерстві освіти і науки розповіли розповіли деталі щодо зарахування до шкіл українських дітей, які зараз навчаються за кордоном. В МОН наголосили, що українські школи не можуть безпідставно відмовити у зарахуванні таких дітей.

«Плюс ще один квадрокоптер Dji Mavic 3 для наших сил спеціальних операцій! Дякую Misha Vavryshchuk за постійну, плідну співпрацю!
Вже майже 300 «бандеропташок» передали для наших Воїнів за цей час.
Працюємо далі…
Тримаймо стрій!», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

«Зізнаюся – іноді після новин і у мене можуть опускатися руки. Але потім дивлюся на нашу молодь, на дітей – і знову беруться сили далі на боротьбу. Сьогодні вранці ми були шоковані новиною про підрив Каховської ГЕС, а вже за кілька годин разом із військовими вручали золоті та срібні медалі випускникам-відмінникам нашої громади.

Прокурори у суді довели, що у квітні 2022 року водій вантажного автомобіля «DAF» не зупинився перед стаціонарним блокпостом територіальної оборони поблизу с. Давидківці.

Cвященик Тарас Хом’юк відкрив мініпекарню у Кам’янці-Подільському, яка пече смачний хліб для містян та підтримує ЗСУ й переселенців.
Тарас Хом’юк став священником у 2010 році, та займався розвитком Української Греко-Католицької Церкви на Хмельниччині. Проте з початком повномасштабної війни, діяльність кожної свідомої громади зазнала змін. Всі сконцентрувалися на допомозі ЗСУ та внутрішньо переміщеним особам, говорить він.

За результатами розгляду трьох позовів Шепетівської окружної прокуратури Господарським судом Хмельницької області прийнято рішення про стягнення до місцевих бюджетів понад 300 тис грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу на території району.

У 2021 році 36-річний уродженець Київщини тимчасово проживав у міста Хмельницькому та вчинив 18 злочинів.

Перо узяти в руки, як багнет,
І словом вогняним уразити незримо,
Аби заглох ворожий кулемет
Від правди у строю — міцної й незборимої.
Ходімо, друже! Час такий настав,
Що на передній край борні рушати треба.
І хай погрожує ракет та градів шквал,
Ми вистоїмо, нам поможе й Небо...

...

В ніч на 6 червня близько 2.30 російські війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. Виникла загроза затоплення до 80 населених пунктів.

Президент України негайно скликав РНБО, а також засідання Державної комісії ТЕБ і НС. Станом на 6 червня не було зафіксовано жертв серед населення через «високу воду».
Уряд розпочав негайно евакуацію жителів районів підтоплення, запрацювали сформовані евакуаційні потяги на безпечніші території.

Останнім часом дехто з вас отримали смс такого характеру: «Через відсутність адреси Ваша посилка не може бути доставлена. Ви можете оновити адресу та зробити новий запит на доставку за посиланням..». Це повідомлення було розіслано шахраями, які використали бренд АТ Укрпошти.

За даними опитування КМІС, Збройним Силам України довіряють 96% українців. Звичайно, в реаліях війни це чудово. Проте такий рівень довіри несе в собі ризики маніпуляцій, в які залучені військові.
 
 
 

Згідно з даними, агрокліматичні умови (коливання нічних та денних температур повітря, дощі, тумани, рясні роси) сприяли розвитку та поширенню шкідників і хвороб.

123 сад­жанці ду­ба — щоб від­да­ти ша­ну по­лег­лим вій­сько­вос­лужбов­цям гро­мад Сла­вут­чи­ни Ше­пе­тівсь­ко­го району: Бе­рез­дівсь­кої, Ула­ша­нівсь­кої, Ган­но­піль­ської, Кру­пець­кої, Не­ті­шинсь­кої, Сла­вутсь­кої. Бі­ля кож­но­го імен­но­го де­ре­ва майорі­ти­ме пра­пор Ук­ра­їни. Зго­дом по­руч збу­ду­ють кап­личку.

Україна повідомила МАГАТЕ, що 29 травня біля Хмельницької АЕС був виявлений безпілотний літальний апарат (БПЛА), заявивши, що він становив «загрозу ядерній безпеці» з повітря.

Високу нагороду від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного нагрудний знак “Золотий хрест” отримав Юрій Заступ. У мирному житті чоловік працює водієм аварійно-диспетчерської служби Хмельницького відділення АТ “Хмельницькгаз”. Нараз він — професійний військовий. Як інформують у компанії, Юрія Заступу нагороджено за успішне виконання складних бойових завдань, високі показники у бойовій підготовці та відданість народу України.

«Зіньківська ковбаса» (чорна) з Хмельниччини занесена до енциклопедії гастрономічної спадщини України.

З міського бюджету можна отримати до 50 тисяч гривень.
2 червня Хмельницька міська рада ухвала порядок надання грошової допомоги жителям громади, чиї домогосподарства постраждали від російських обстрілів. Йдеться про випадки, коли люди самостійно відремонтували пошкоджену будівлю. Тож власник або орендар може розраховувати на часткове відшкодування з міського бюджету. Отримати можна до 50 тисяч гривень. Однак для цього потрібно мати документи, які підтверджують витрати. Наприклад, на встановлення вікон.

«Відбулося засідання сесії міської ради. Розглянули 101 питання порядку денного.
Внесли зміни до вже ухвалених Програм підтримки наших військових частин, силових структур, нацгвардії, антитерористичної діяльності, громадської безпеки. Передбачили відділення коштів на ці зміни. Сьогодні на ці потреби додатково виділили понад 15 млн грн, а також перерозподілили раніше визначений резерв – 38 млн грн. Наразі коштом з бюджету ми профінансували військових і силовиків уже на 152 млн грн. Разом з іншими видатками на оборону, пільги і соціальну підтримку сума становить уже 292 млн грн.

Організував діяльність неодноразово судимий мешканець Нетішина. У якості спільників залучив осіб з кримінальним досвідом, з якими познайомився під час спільного перебування у місцях позбавлення волі.

30 травня парламент підтримав урядовий законопроєкт №9281, що пропонує зменшити до 25 років граничний вік, досягнувши якого чоловіки можуть бути призвані на строкову військову службу. Наразі на строкову військову службу в умовах мирного часу призиваються громадяни від 18 до 27 років.

До Дня захисту дітей персонал Національна академія Держприкордонслужби України  долучився до міських заходів з нагоди свята. У парку імені Михайла Чекмана прикордонники, поліціянти, рятувальники, нацгвардійці та представники інших силових структур облаштували для дітей цікавий інтерактивний простір, де демонстрували спецавтівки, техніку, зброю та військове спорядження.

Співробітники Служби безпеки встановили, що з початку повномасштабного вторгнення мешканка Кам’янця-Подільського неодноразово поширювала через власний акаунт у забороненій соцмережі матеріали антиукраїнського спрямування.

У серпні 2021 року 37 – річний хмельничанин звільнився із місць позбавлення волі та через 2 місяці вчинив новий злочин - у дворі однієї із багатоповерхівок міста Хмельницького розбив вікно припаркованого автомобіля звідки викрав особисті речі місцевого жителя.

Від початку дії нерестової заборони Хмельницькі рибоохоронці здійснили 67 рибоохоронних рейдів та викрили 124 порушення правил рибальства. Складено 66 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (риболовля з перевищенням знарядь), 18 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (вилов риби з застосуванням заборонених знарядь лову) та 13 – за ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу).

Я гуглила як безболісно зламати собі ногу, щоб Юра тут лишився надовше. Я думала перестати пити свої таблетки, щоб мене просто поклали у «дурку» і Юру відпустили до дітей. Але це все було в оті хвилини слабості. А решту часу я сильно ним пишалась. Та й собою. Що він не загинув, а я не чокнулась. І от хлопці вийшли з Бахмуту. Я вже чула по Юркиному голосі, що щось не так.

Агроформування Хмельниччини всіх форм власності практично завершили сівбу ярих культур. Про це інформує начальник Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин ОВА Олег Омелянюк.

10 травня набув чинності новий Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.2023 № 446 (надалі – Порядок). Державна служба зайнятості підготувала добірку 9 основних змін, передбачених документом.

З перших днів на посаді міністра внутрішніх справ України Ігор Клименко визначив один із ключових пріоритетів — поліпшення роботи сервісних центрів МВС шляхом продовження цифровізації, мінімізації бюрократичних процедур, надання вибору способу отримання послуги — онлайн або офлайн. Тому в роботі сервісних центрів будуть зміни.

На шляхопроводі через залізничні колії у Хмельницькому на вул. Грушевського продовжуються роботи з поточного ремонту - відновлення деформаційних швів.

У ході зустрічі обговорили та визначили вектори майбутньої співпраці в рамках реалізації програм у сфері освіти. Зокрема, домовлено про облаштування укриттів у закладах освіти Хмельницької громади. Наразі таких є 10.

Цьогоріч одинадцять юних науковців нашої громади, переможців ІІ (обласного) етапу конкурсу, представляли нашу область на Всеукраїнському рівні. Вісім із них стали переможцями та призерами ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

Вранці 17 вересня минулого року 38-річний водій автомобіля Daewoo Gentra, рухаючись по автодорозі поблизу м. Хмельницького, проявив крайню неуважність до дорожньої обстановки та допустив наїзд на місцевого жителя, який перетинав проїзну частину дороги.

Саме таку кількість наших дітей рашисти насильно вивезли з тимчасово окупованих територій України. Однак, як зазначає радник з питань комунікацій керівника Офісу Президента Дарія Зарівна, насправді цифра таких злочинів може бути значно більшою.

Надзвичайно злободенну тему порушила у статті «Берці «розлізлися», шолом розколовся, Або хто забезпечить військових?» Людмила Волошина в попередньому числі «Подільських вістей». Упевнений, написане зачепило за живе не одного читача, особливо тих подолян, чиї діти, чоловіки, батьки нині на війні, не шкодуючи свого здоров’я захищають цілісність і незалежність України. Зі зброєю у руках боронять від ворога рідну країну, активно займаються волонтерською діяльністю й багато дітей моїх друзів і знайомих, членів Національної спілки журналістів України міста над Смотричем.

Мабуть, і вам не раз дзвонили чи надсилали повідомлення про призи з шістьма нулями, про розіграші, в яких ви не брали участі, про виплату соціальної допомоги, за яку спочатку потрібно заплатити тощо. Так, шахраї не втомлюються заманювати потенційних жертв, обіцяючи їм «дармовий сир».

Чотири місяці поспіль я проживала в Німеччині. Так склалося, шукала притулку від страхітливих новин і вибухів у рідній Україні. А ще хотіла полікуватися, адже, як відомо, в цій країні медицина на високому рівні. Та не розповідатиму про медицину, це тема окремої розмови. Також не стану описувати враження від менталітету німців, скажу тільки, що ця нація суттєво відрізняється від нас.

Уже понад рік Микола Лаврук боронить рідну землю від лютого та підступного ворога. Хоча він навіть не уявляв, що візьме до рук зброю і в запеклих боях захищатиме свою сім’ю, родину та Україну від посягань російського агресора.

Знаному подільському історику, культурологу, музиканту, педагогу, краєзнавцю, науковцю, а також архівісту Петру СЛОБОДЯНЮКУ — 75!

Сьогодні часто говорять про те, як змінилося наше життя з початком повномасштабної війни. Пришвидшеним став потік буднів, тривожнішими – думки, але попри те більшість із нас відчула неймовірне бажання допомагати, бути корисними для бійців, які стіною стоять на передовій. Про це говоримо із заступником директора Клинівського ліцею на Городоччині Оксаною Прус.

У народі кажуть: «Немає нічого гіршого, ніж не бачити білого світу». Історія свідчить, що протягом багатьох віків сліпі були приречені на жебрацтво або мали утримуватися родичами або ж церковною громадою. Та вони завжди прагнули до праці, аби змінити свою ситуацію на краще і стати людьми, потрібними суспільству.

Чемпіон — «Полісся»
Завершився чемпіонат України з футболу в першій лізі.

«Порекомендуйте дієвий рецепт для лікування гепатиту народними методами». Галина, с. Радісне, Красилівщина.

На фронті фактично на всіх напрямках зіткнень зменшилася бойова активність московитів. Чекаючи українського контрнаступу, орки будують на окупованих територіях фортифікаційні споруди, мінують місцевість. Але, неначе гаддя перед землетрусом виповзає із землі, так вони незабаром вилізуть із своїх нір-окопів і під потужними ударами наших мужніх воїнів покотяться назад у «непереможну» расєю.

Реалії війни стають головною причиною того, що зростає кількість безвісти зниклих осіб. Та коли ця проблема з’являється перед тією чи іншою родиною, люди почуваються розгубленими, не знають, що робити далі. Ці та інші питання ми порушили в розмові з Наталією Дзекар, регіональною координаторкою офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти в Хмельницькій області.

Поки Україна четвертий місяць відбивається від навали «руского міра» на її території продовжує діяти 17 осередків «Партії політики ПУТІНА». Це могло би бути схожим на невдалий жарт, але дані з Єдиного державного реєстру в системі YouControl свідчать про зворотнє.

Спецпрокурори Хмельницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора ТОВ та інженера з технічного нагляду за будівництвом.

Ми могли б знати його як обдарованого музиканта, але він обрав боротьбу за Україну.

Герой України, український політик, державний діяч, військовик Роман Шухевич був талановитий у всьому. Успішний у спорті та рекламному бізнесі, маючи гарну освіту та заможну родину, він обрав боротьбу за Україну та став очільником УПА. За Шухевичем наполегливо полювали агенти. В 1950 році його вистежили неподалік Львова. У «спецоперації» брали участь понад 700 бійців при тому, що у будинку був лише Шухевич та його зв‘язкова. Шухевич загинув у віці 42 роки. Постать Шухевича завжди буде неприйнятною для тих, кому не потрібна незалежна та самодостатня Україна. А ми ж маємо знати своїх Героїв, та поширювати ідею за яку вони віддали своє життя, бо як казав сам Шухевич: «Нова українська генерація довершить те, що нам не суджено було довершити. Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас».

Уривок з фільму «Нескорений», 2000 р.
Доля командира армії, Романа Шухевича і його сім’ї, покладено в основу фільму.

П’ятеро жителів Хмельниччини виготовляли фальсифікований алкоголь і… під виглядом відомих торгових марок українського та іноземного виробництва досить успішно збували його. До того ж, кажуть у секторі комунікації ГУ Нацполіції в області, організували придбання та перепродаж фальсифікованих тютюнових виробів іноземного виробництва з підробленими марками акцизного податку. Непогано хлопці заробляли. Так тривало б і далі, та завадили правоохоронці.

Черговий гуманітарний вантаж повезли невтомні волонтери з Ярмолинеччини нашим захисникам туди, де точаться пекельні бої.

За поширеною уже схемою «ваш родич у біді» шахраї виманили у 74-річної жительки Нетішина усі її заощадження – 170 тисяч гривень. Додзвонювачка представилась лікарем, приголомшила, мовляв, дочка потрапила в ДТП, перебуває в лікарні та потребує негайної дороговартісної операції.

Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України оголошує  конкурс на зарахування у 2022 році.

Відзначилася за кордоном
Сорокаоднорічна нетішинка Світлана Ільченко протягом тижня двічі успішно завершила забіги на довгі дистанції в місті Брно (Чехія).

Засліплений злобою  московський диктатор прагне знищити Україну, кинувши на нашу землю військову армаду. Якби він мав клепку в голові, тверезо оцінив ситуацію й нові реалії, то вчасно зупинився б. А ці реалії не просто не на користь росії, вони –   руйнівні, вбивчі для неї. Весь світ, за винятком Китаю та ще декількох сателітів, піднявся проти путінської орди після її повномасштабного вторгнення в Україну. Санкції, які почали застосовувати до  рф ще після  анексії Криму й відторгнення частини Донбасу, тепер стають все болючішими, нищать її економіку. Так, експорт  в росію різко скоротився, від багатьох видів продукції московитів колишні партнери починають відмовлятися, скорочують споживання їхньої нафти і газу. Ще трохи і росія матиме дулю з маком, а не сотні мільярдів доларів.

Уже минуло 26 років з дня урочистого прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України та його затвердження на Всеукраїнському референдумі. Україна стала суверенною державою та повноцінним суб’єктом міжнародних відносин з більшістю країн світу. Тому нагально постала потреба в конституційному закріпленні основ суспільного і державного ладу, прав і свобод людини та громадянина молодої незалежної держави.

У  Будапешті  з 18 червня по 3 липня проходить чемпіонат світу з водних видів спорту.

Директорка навчального закладу у Нетішині уклала договір з місцевою підприємницею про поставку обладнання для навчально-практичного центру  на понад 2,5 мільйона гривень. Але фактично чотири позиції із проплачених центр так і не отримав.

Під такою назвою відбулася культурно-мистецька акція, приурочена до Дня Конституції України, яку організували в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва.

У більшості областей Укрпошта повернулася до довоєнного графіку роботи. Виключення складають тимчасово окуповані території Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, де робота здійснюється в індивідуальному порядку з огляду на поточну ситуацію. Також у деяких звільнених містах, де наразі населення повернулося лише частково, відділення Укрпошти працюють за скороченим графіком та перейдуть до довоєнного режиму як тільки збільшаться обсяги роботи в зв’язку з поверненням людей.

В зв’язку з підвищенням температури повітря знову набуває актуальності питання пожеж в екосистемах. Зазвичай, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду.

Як правильно курити електронну сигарету - Cloudfall

В Україні з 11 липня вступають в дію норми закону No1978, якими забороняється паління електронних сигарет у громадських місцях, а також надається право місцевим органам влади визначати місця, вільні від куріння. 

Москаль та москалі. Результати багатовікових контактів представників одної етноспільноти з представниками іншої складаються в певну картинку, намальовану оцінками, що виросли з досвіду. Звісно, не треба забувати, що на такі оцінки завжди тисне архаїчне протиставлення в системі “свій – чужий”. Під таким тиском об’єктивності чекати годі. Чужий уявляється небезпечним, ворожим, носієм негативної магії, він молиться іншим богам – він не такий, як ми. Однак об’єктивність тут і не потрібна.

одне із основних завдань територіального центру соціального обслуговування.

В селах, які приєдналися до Хмельницької громади, облаштовують амбулаторії та медичні пункти тимчасового базування лікарів. Так, в селах Черепова та Велика Калинівка спільними зусиллями адміністрації та працівників амбулаторії сімейної медицини №14 села Олешин завершено косметичний ремонт та облаштування меблями медичних пунктів тимчасового базування. Ці пункти відносяться до комунального підприємства «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2».

Історія хмельницької парамедикині з «Азовсталі», яка зараз в полоні
«Не мовчати» – слова, які сказала своїй дочці Катерині парамедикиня з «Азовсталі», хмельничанка Тетяна Васильченко, коли зателефонувала з полону. Разом із бійцями полку «Азов» Тетяна вийшла з території заводу 17 травня й опинилась в полоні, в тимчасово окупованій Оленівці. Її сестра Наталія Васильченко розповіла Суспільному – 24 травня впізнала Тетяну серед полонених на відео одного з російських каналів. Зараз родина робить все можливе для того, аби витягти жінку з полону.

Що спільного у Остапа Стахіва зі Львова та відкритого колаборанта Кирила Стремоусова із Херсона? Оксана Мороз та ініціатива "Як не стати овочем" підготувала розбір вітчизняних корисних ідіотів. Вони обоє – антивакцинатори й поширювачі меседжів, які йдуть в унісон з російською пропагадою. І байдуже – чи то мова про вакцини, чи то про війну в Україні.