У Підлісному Мукареві на Дунаєвеччині до наших днів зберігся унікальний кам’яний римо-католицький храм — костел Святого Йосипа Обручника, що побудований у середині ХІХ століття і названий на честь чоловіка Діви Марії. Це надзвичайно гарне й живописне місце, що наповнене особливою енергією молитви, котра вже протягом кількох віків і донині звучить у стінах храму…

Міський герб Старокостянтинова відомий за сфрагістичними джерелами ще з другої половини XVI ст.

Старий Проскурів укотре запрошує на захоплюючу екскурсію своїми вулицями. Блукаючи поміж давніми будівлями, які донині збереглися в нашому обласному центрі, можна на якусь мить зануритися й відчути їхню дуже особливу енергетику… Мовчазні свідки минулого продовжують розповідати нам свою історію. Проте багато споруд залишилися згадкою на старих світлинах, переглядаючи які, ми знову почуємо історію, але вже старих фотографій.

Їдять люди разів три і чотириі, а літом як жнива або друга-яка робота, то тоді їдять разів п'ять і шість: рано снідають, а то — гобідають, а то — полуднають, а то — підвичіркують, а то — вечерають. А їдять — то "часом до хріну, а то й собачий голод напириміну". Називають перву їду сніда'нком, другу — гобідом, третю полу'дним, четверку підвичірком, а п'яту вечерою. 

Свідчення про це знайдені в польському архіві.
Нині більшість українських, польських та литовських істориків трактують історію державності Русі-України ХV століття, як «руські удільні князівства».