Саме так пояснила свій вибір – очолити новостворений підрозділ місцевої та добровільної пожежної охорони – староста села Велика Березна Полонської міської територіальної громади.

Раніше відстань до найближчої Державної пожежно-рятувальної частини для селян була добрих 15 кілометрів. Тоді як навколо поселень — землі фермерських господарств та ліси, а це, відомо, загроза вогню, особливо в період посівної та жнив. Тому про цінність підрозділу вогнеборців, який працюватиме вже на місці, селяни кажуть, що він на вагу золота.
«Отож до зони відповідальності пожежного підрозділу села Велика Березна, що у Шепетівському районі, увійшли дев’ять населених пунктів з понад чотирма тисячами населення, — зазначають у Головному управлінні ДСНС України в області. — Тож із дня початку роботи, а це 9 травня, за безпеку людей відповідатимуть дев’ять вогнеборців, шестеро з яких — добровольці. Є серед них і троє жінок, які змінили комфортний побут на відстоювання безпеки земляків».
— Я вирішила стати добровольцем, бо хочу рятувати життя людей, майно, допомагати та інформувати, щоб запобігти біді», — каже жінка-вогнеборець та водночас староста села — Ніна Андріївна. Вона, практично не роздумуючи, змінила підбори на пожежні чоботи та навчилася вправно і воду до осередку пожежі подати, і з води рятувати.
Варто зазначити, що загалом у Хмельницькій області наразі активно працюють 58 підрозділів місцевої пожежної охорони.