Якось їхав у потягу з одним молодим чоловіком. І почув від нього історію, що видалася дивовижною. Думаю, вона й інших справжніх, а не шароварно-вишиваночних, патріотів України, теж схвилює. Для адекватного сприйняття важливо позбутися категорій хуторянського мислення, вождизму, або ірраціональності.
Ми живемо в епоху становлення економіки 6-го укладу і для її створення потрібні особливі фахівці. Факельні маніфестації можуть піднести дух, але аж ніяк не забезпечити місце Україні під планетарним сонцем. З таким завданням здатні впоратися тільки високочолі вчені, креативні інженери та кваліфіковані робітники.

Історія знає чимало прикладів країн, які зміцнили свою економіку, зробивши ставку на оборонно-промисловий комплекс. “Оборонка” дійсно може стати тут серйозним драйвером, але тільки в поєднанні з грамотним плануванням і раціональним використанням ресурсів.

Ці слова невипадково стали девізом для жінки, яка направду вкладає в них багато змісту, бо кожен день – маленька дещиця у велику справу – життя. А воно, звичайно ж, таке непередбачуване й насичене різними барвами… Ганна Чоп – працює листоношею у Хмельницькому відділенні поштового зв’язку № 17 вже десять років, вкладає в роботу частинку душі, помножену на людяність, доброту та сумлінність. І результат не забарився – таких людей цінують і так чекають передплатники. Та й вона, в свою чергу, пам’ятає про всіх, кому треба зателефонувати, до кого треба прийти.

На завершальний етап вийшов чемпіонат України з волейболу у вищій лізі, де виступає шістнадцять чоловічих колективів. Хмельницький «Новатор-2-Прикордонник» достроково забезпечив собі вихід до фіналу чотирьох.

Хмельницький «Сокіл» цього сезону непереконливо виступає в чемпіонаті України з футзалу в екстра-лізі.

У Стамбулі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) у приміщенні за участі представників двадцяти держав українці виграли сім медалей – чотири золоті і три срібні.

Житель Хмельницького незаконно зберігав тютюн для продажу на півмільйона гривень.

7 лютого зустрів 90-річчя почесний ветеран України, постійний передплатник «Подільських вістей», полковник внутрішньої служби, ветеран кримінально-виконавчої системи, в минулому начальник Райковецької виправної колонії № 78 Хмельницької області Григорій Давидович Оберемок.

Його називали колискою, йому завдячували натхненням, з ним пов’язували родинне тепло. А про багаті українські села слава линула по всьому світу. Зрештою, це воно, наше село, зберігає вікові традиції, у яких і закладений генетичний код українців.
Та коли сьогодні ти дістаєшся села, ідеш порожніми вулицями з жахливим відчуттям, що ніде ні душі, то навряд чи навіється оця «пафосність». Радше – туга і жаль уразять серце. Доля села – це доля його жителів. І у їхніх розповідях вона вимальована без прикрас, такою, як є насправді.

Останні кілька років Хмельниччина впевнено утримує перші позиції за рівнем врожайності в Україні. Це загалом  хороша тенденція, яка цілком може слугувати для написання чергових панегіриків нашій родючій, подільській землі. Утім  жити краще, а, головне, заможніше, це чомусь нам не допомагає і навпаки, може стати нашим прокляттям розвитку.  

На пленарне засідання 24 позачергової сесії обласної ради було винесено лише два питання: «Про виконання обласного бюджету за 2018 рік» і «Про внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік». Корективи в другий документ були викликані збільшенням видаткової частини на 300 мільйонів гривень. Що радує в принципі.
Сесію вів голова обласної ради Михайло Загородний.

Днями в музеї, що розташований в 42 гарнізонному Будинку офіцерів, відбувся захід, присвячений річниці боїв за Дебальцеве.

Минулого тижня у Городку відкрито меморіальну дошку на честь жителя міста, загиблого в АТО, Віктора Попика (повідомляє GorodосTeleradioprescentr). Її встановили на фасаді будинку, де мешкав герой із сім’єю.

Нещодавно Хмельницький інститут соціальних технологій Університету «Україна» ледь вмістив у конференц-залі усіх відвідувачів, котрі завітали на відкриття музейної експозиції, присвяченої участі студентів цього вишу в Революції гідності та російсько-українській війні. У заході взяли участь не лише викладачі, студенти, випускники університету на чолі з ректором Михайлом Чайковським, а й народні депутати, представники місцевої влади, духовенства й учасники подій на Майдані та бойових дій на сході України.

Приведу спрощений, але типовий приклад того, що відбувається із зарплатою на більшості машинобудівних підприємств. Кваліфікований робітник декілька років тому на своєму верстаті виготовляв за зміну, умовно, 100 виробів. За що отримував 5000 гривень. П’ять років тому, це було еквівалентно 600 доларів США.
Минув час. Технологи та сам робітник, запровадили деякі новації і норма виробітку за день зросла до 150 виробів на тому ж верстаті. Працівник цю норму виконує і отримує 7500 гривень на місяць. Але на сьогодні, це еквівалентно лише 267 доларів. Більше на такому верстаті неможливо виготовити.
Щоб знову одержати тих самих 600 доларів, потрібно виготовити 330 виробів. Ні робітник, ні сам верстат не може впоратися із цим завданням.

Тут нікому не відмовляють у допомозі. Зневірені та пригнічені безвихіддю знаходять розраду чи слушну пораду.
— Проект «Долоні» Хмельницького обласного благодійного фонду «Карітас» спрямований на підтримку багатодітних сімей, одиноких матерів, дітей-сиріт, вагітних жінок та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.

У Теліженцях, де народилася Ганна Крот, знають її як невтомну трудівницю, матір-героїню та берегиню народної пісні. Ганна Василівна уже відсвяткувала 90-річчя. Втішена була тим, що у її світлиці зібралася велика родина, милувалася квітами, подарованими дітьми.

На сьогодні майже половина жителів України одержують ті чи інші види соціальної підтримки. Якщо розділити суму 130 мільярдів гривень, передбачених на соціальні виплати у державному бюджеті 2019 року, на число наших співгромадян, що легально працюють і сплачують податки (а таких близько 16 мільйонів) — на кожного припаде майже по 8000 гривень. У той же час, за оцінками міжнародних експертів в Україні щонайменше 10 відсотків соціальної допомоги виплачується неправомірно. Яким чином контролюватиметься використання коштів, котрі у вигляді податків сплачуємо всі ми, — про це розповів генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

Своє двадцятиріччя відзначив минулого тижня захисник України Руслан Кашиця. Точніше, друзі влаштували хлопцю велике свято-сюрприз.

Наталка Марчук на посаді оператора поштового зв’язку у Деражнянському центральному поштовому відділенні вже шість років. Роботу любить так, що готова говорити про неї без кінця. А коли в жінки горять очі, на вустах усмішка і вона сама випромінює суцільний позитив  і дуже світлу енергетику — направду заряджаєшся неабияк на цілий день. Молода жінка, звісно ж, з особливим трепетом розповідає і про свою сім’ю — чоловіка і донечку, і про батьків, які вже давно на пенсії. Отож за нагоди Наталка завжди поспішає додому, аби наговоритися з мамою і послухати батькових порад. І особливо запам’яталася її розповідь про п’ятий пальчик. Вона народилася у батьків третьою дитиною (Наталка має двох старших братів), тому тато колись сказав такі слова: «Після народження донечки — рука стане повною — двоє батьків і троє діток, бо на ній буде п’ятий пальчик».

Хто вже не один рік стежить за творчістю хмельничанки Марини Круть, без сумніву, зміг порадіти за нашу талановиту землячку, побачивши її на конкурсі вокального шоу «Голос країни». Хто ж, як і три тренери «Голосу», звернули на Марину особливу увагу, тепер можуть сміливо вважати її яскравим відкриттям. З’ясовується, бандура – інструмент, який у багатьох із нас уособлюється з виконанням народних дум, козацьких пісень, так би мовити, серйозних творів, може звучати навіть дуже по-сучасному. Саме така думка промайнула у глядачів шоу, коли Марина змусила струни бандури «збудити» у нас вихор позитивних емоцій, а голос дівчини підсилив їх.

Оголошується конкурс на здобуття обласної літературної премії імені Миколи Федунця.

відтепер можна у селі Андріївка, що на Ярмолинеччині. З ініціативи настоятеля місцевого храму отця Віктора та Тарасівського сільського голови (до сільської ради входять два села: Андріївка і Тарасівка) Андрія Барана, за підтримки небайдужих тут облаштували купіль. На Водохреща, під час урочистого відкриття, його освятили, й чимало охочих уже спробували на собі цілющі властивості джерела, що б’є більше сотні літ.

Людям властиво вірити байкам і казкам. До цього їх привчають з дитинства. Ледачкуватим по натурі, подобаються оповіді про чарівну фею, яка помахом руки розв’язує всі проблеми, про золоту рибку, яка здійснює бажання, про Алі-бабу, який знайшов скарб розбійників і завдяки цьому став можновладцем.
Останній сюжет дуже актуальний для сучасної України, де роботящі люди порпаються на смітниках і помирають у злиднях, а фігуранти кримінальних справ бенкетують у ресторанах і байдикують на фешенебельних віллах.
Ясна річ, що так буде не завжди, але поки що маємо саме таку ситуацію.

Згідно з дослідженнями агентства Bloomberg, яке вже сім років поспіль складає рейтинги найбільш інноваційних економік світу, Україна за останній рік з тріском вилетіла з першої 50-ки списку. Цей рейтинг складається з урахуванням таких показників: видатки на наукові дослідження/розробки, виробничий потенціал, ступінь концентрації високотехнологічних компаній та кількість поданих патентних заявок. У 2017 р. ми займали 42 місце, в 2018 р. – 46-е, а в минудому році провалилися на 53-ю сходинку. Компанію нам у стрімкому падінні, склала ще одна країна-невдаха – Туніс.

Усі ми приходимо у цей світ для любові і добра, для того, щоб змінити його на краще, зробити затишнішим і добрішим. І беззаперечна істина: тим самим творимо історію. Кожен по-своєму, але кладе власну цеглину в її грандіозну будову. Генеральний директор ТДВ «К-ПЕМЗ» Леонід Дьяконов належить до тих людей, які своє життя будують чітко і спрямовано, сповідуючи принцип, якого ще нікому не вдавалося спростувати: тільки праця, важка праця і передусім над собою, може привести до успіху і визнання. Підтвердженням цього, є його стрімке сходження від робітника Кам’янець-Подільського електромеханічного заводу до генерального директора цього підприємства.

Ці, знайомі до болю, до нестерпного болю, до затерпання душі слова з пісні “Гей,пливе кача...” й досі крають серце. Слова, що поділили життя на до та після... Життя після Майдану... Яке воно для тих, хто втратив найближчих і найрідніших, хто готовий віддати своє життя за сина, який більше не повернеться... І так — п’ять років. За цей час вже відійшли у засвіти сімнадцять батьків загиблих Героїв Революції гідності.

Нещодавно в Хмельницькій дирекції ПАТ «Укрпошта» відбулася селекторна нарада на тему: «Порядок надання житлових субсидій населенню». Захід відбувся під головуванням директора Олега Хавронюка та за участі заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Світлани Павлишиної, голови обласної організації профспілки працівників зв’язку Дмитра Бойка, заступника директора департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА Миколи Дідика, начальника головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольги Заярнюк, начальника філії Хмельницького обласного управління АТ «Ощадбанк» Володимира Машталера та працівників поштового зв’язку. Крім того, завдяки онлайн-трансляції, всі центральні поштові відділення області могли брати участь у нараді.

Минуло два роки відтоді, як у лютому 2017 року збиралися аграрії з багатьох регіонів України у місті Хмельницькому і дискутували щодо ринку землі.

У післядень святого Валентина до Славутського відділу поліції з місцевої лікарні повідомили, що одна з жительок району поза медзакладом могла народити дитину, бо у лікарів просять довідку на поховання новонародженого,  в лікарні ж  ніхто мертвих дітей у той час не народжував.

Доброго дня, редакціє!
 Ще у вересні звернулася до Летичівського управління соціального захисту за призначенням субсидії. Раніше ми субсидію не отримували, бо разом з нами був зареєстрований мій син, який проживає у Хмельницькому. Син уже виписався, і ми залишилися з мамою удвох. Мені сказали поновити документи і принести у жовтні. Тож у перших числах жовтня подала всі необхідні документи. Сказали чекати.

Ось уже рік, як функціонує в регіоні Хмельницький обласний осередок федерації України з веслування на човнах «Дракон». Очолює його директор міської дитячо-юнацької спортивної школи № 2 Сергій Солтик.

Хмельничанка Марина Бех-Романчук вперше цього року виступила за кордоном — у Берліні. Вона взяла участь у престижних міжнародних легкоатлетичних змаганнях в приміщенні ISTAF ІNDOOR.

Працівники кримінальної поліції спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції Хмельницької області розкрили вбивство 39-річного мешканця Дунаєвецького району, тіло якого знайшли у лісі під Новою Ушицею 30 грудня 2018 року.

Близько шостої вечора 16 січня на автодорозі «Житомир — Чернівці» поблизу села Скаржинці Ярмолинецького району сталася трагічна аварія, яка забрала два молодих життя.

Житель Хмельницького незаконно зберігав тютюн для продажу на півмільйона гривень.

Це вбивство сталося ще 9 травня у Шепетівці. Коротенько нагадаємо: близько 4.40 години до поліції надійшло повідомлення від диспетчера «швидкої» про те, що до них зателефонувала 38-річна місцева жителька і повідомила, що її 34-річний співмешканець прийшов додому з ножовими пораненнями. На жаль, врятувати потерпілого не вдалося — він помер на місці події.

Виконком Кам’янець-Подільської міської ради прийняв рішення збільшити відсотки туристичного збору.

Співробітники управління СБ України в Хмельницькій області викрили на отриманні неправомірної вигоди керівника одного зі структурних підрозділів районного відділу ГУ Нацполіції в Рівненській області.

А головне – він наш, рідний, хмельницький. Який не сплутаєш ні з чим іншим. А  побачивши хоча би раз, прикипиш уже на все життя…

Нещодавно у виставковій залі музею історії міста Хмельницького відкрилася виставка одного з найяскравіших декоративних розписів – самчиківського, що базується на традиціях південно-східної Волині. Немає жодного подолянина, який би не чув про мальовниче село Самчики в Старокостянтинівському районі. Відрадно, що першим кроком до відродження цього давнього виду мистецтва був розпис хат, парканів та інших споруд саме в Самчиках, бо направду лише так можна підкреслити самобутність і неповторність цього мистецтва, якому притаманні яскравість барв, наївна недосконалість. Свої роботи представили відомі художники – майстри декоративного самчиківського розпису Геннадій Раковський, Олександр Пажимський, Михайло Юзвук, Сергій Касьянов та Ольга Полупан.

Сумна звістка про смерть Віктора Блиставця, уродженця села Березна Шепетівського району, сколихнула краян. У неділю, 10 лютого, громада села провела молодого бійця в останній путь. З власних джерел нам стало відомо, що призивався він у 2017 році.

У Кам’янці-Подільському витоки із-під землі неабияк переполошили і владу, і жителів міста. Почалося все з того, що розташоване y долині парку Лебедине озеро, вкрила густа масна плівка. Для сімох тонкошиїх красенів, які тут мешкали, вона стала смертельною пасткою — усі старання врятувати їх були марними. Птахи надихалися надто шкідливого нафтового запаху і невдовзі загинули. Поспливала на поверхню і мертва риба… 

Дивуюся, як Валентина Меденцева без супроводжуючого дісталася аж до Краматорська. Бо ж спочатку добиралася до Києва, а вже потім їхала поїздом. Запевняє, що не вперше сама вирушає в далеку дорогу, відколи пересувається на візку. І завжди трапляються добрі люди, які їй допомагають. Добиралася у Харківський та Львівський реабілітаційний центри, а торішнього літа відпочивала у Карпатах. Ще донині перед очима величні гори, високі смереки, що аж торкаються хмар, а трави такі духмяні…

У понеділок 4 лютого ми отримали несподівану інформацію щодо зміни директора Хмельницького Державного підприємства «Новатор».

Стверджує батько військовополоненого моряка.

Життя цього чоловіка, як і його двадцятиоднорічного сина, кардинально змінив один день і тепер воно суцільний неспокій та чекання: коли звільнять Сергія. З тим він увечері лягає, і з тим вранці встає: чи не голодний  син, чи не мерзне, чи нічого йому не болить…  
 Та попри все, Андрій Миколайович Цибізов вірить, що син повернеться. Це йому пообіцяв Президент, коли приїздив до Хмельницького. Він сказав, що українські моряки – справжні герої. Вони у повній відповідності до вимог міжнародного законодавства проявили мужність, волю та витримку під час нападу ворожого спецназу. І Україна боротиметься за них до кінця. До того ж, увесь цивілізований світ вимагає від Кремля звільнити військовополонених українських моряків. І ця віра додає йому сил.

— головним лікарям центрів первинної медико-санітарної допомоги вчора вручили голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий та Андрій Шинькович, народний депутат України.

Ми — мужчини,
й за кодексом честі ми чинимо –

Не для вигод і пільг, не для слави й хвали.
Є високий,
шляхетний закон між мужчинами:

Як не я, тоді хто? Не тепер, то коли?
(Іван Світличний).
Не люблю розпочинати епіграфами матеріали. Та чомусь засів вірш Івана Світличного в голові з моменту знайомства з героєм нинішньої оповіді: ну от точно про нього. Попри зовсім юний вік, у нього стільки отої чоловічої справжньості, ба, власне чоловічності, непідробної мужності, неабияких витривалості та сили волі й водночас скромності, непідкупного патріотизму, товариської солідарності, виняткової відданості. Неговіркий і непублічний, про його характер чітко говорять вчинки. Вразив такий не по роках дорослий погляд — й не дивно: пережити-звідати довелося сповна. Війна…

Завод зі спалювання сміття Шпіттелау знаходиться всього лише у 5 кілометрах від центру Відня біля однойменної станції метро ліній U4 та U6.

Яка ж вона незвідана, українська душа. Бо звичайна на перший погляд людина раптом зможе перевернути для тебе увесь світ, відкрити очі на те, що довго залишалося «поза кадром», або ж наповнити твоє серце великою радістю…
Мабуть, і справді наші можливості дивувати, вражати, надихати — невичерпні, та «розбудити» їх у собі вдається не кожному. А Ніні Севастьяновій пощастило. Вона переконана, що ці можливості йдуть з «глибини», з коріння їхнього роду.

Уже 20 років зразковий театр-студія «Чарівна скринька» при  Хмельницькій дитячій школі мистецтв відкриває акторські таланти. Ото й  на ювілейному концерті сцена ледь помістила багатьох випускників, які ще раз приміряли на себе ті ролі, що найбільше запам’яталися й припали до душі… Одягнувши улюблені костюми, в яких вони колись стояли на цій сцені і зривали бурхливі овації, молоді актори разом із незмінним керівником театру-студії Анатолієм Григоровичем Тітовим запросили глядача до прекрасного театралізованого дійства. Мистецтво, воно ж таке своєрідне, проте надто багатовекторне, й кожна роль відшліфована по-своєму філігранно.

рганізацій нашого краю привітали з 70-літнім ювілеєм Миколу Куземського – поета, члена Національної спілки журналістів України, якого багато краян знають як радіожурналіста.

На Хмельниччині підписано перші договори про наставництво над дітьми. У підлітків Вовковинецької школи-інтернату з’явилися досвідчені добровольці, які готуватимуть їх до самостійного життя.

Ця історія настільки фантастична, що в неї важко повірити. Тож почну із цитування офіційного документа: «Неподалік села Розсоша Хмельницького району невстановлені особи влаштували нелегальне захоронення 80 тонн хімічних речовин. Внаслідок їх можливого загоряння, або вибуху буде заподіяна непоправна шкода життю і здоров’ю людей. Протягом багатьох років відбувається розгерметизація. Хімікати вільно проникають у ґрунтові води, отруюючи довкілля».

29 січня на стройовому плацу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулися урочисті заходи, приурочені Дню пам’яті Героїв Крут.

Закінчуємо розмову з начальником головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольгою ЗАЯРНЮК.

За підсумками діяльності в галузі медицини два центри первинної медико-санітарної допомоги Хмельницького ввійшли до числа лідерів у державі. Медична реформа, хоч і з деякими труднощами, впроваджується в життя. Які переваги і визнання новостворених закладів — розповідає головний лікар комунального підприємства «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Валентина Гесаль.

Штрихи до портрета Василя Добровольського з нагоди ювілею.

Це запитання все частіше ставить собі, а заодно і мені, добрий знайомий, котрий 2014-й і 2015-й роки провоював на сході України. Був контужений, але на фронті  обстановка складалася тоді так, що на лікування часу не знайшлося. Як наслідок, уже після демобілізації важко захворів і лише вчасно проведена хмельницькими лікарями складна операція врятувала йому життя. Так ось, він, маючи загострене почуття справедливості, все частіше тут, на Хмельниччині, стикається з... «сепаратистами». І ніяк не може зрозуміти «де вони такі беруться?»

За результатами місцевих виборів 2015 року, до складу депутатського корпусу обласної ради виборці Хмельниччини обрали 11 депутатів від політичної сили, які входять до складу фракції «ВО «Батьківщина», вони представляють вісім регіонів області. Зокрема, це Михайло Бойко — Віньковецький район, Микола Дралюк — Городоцький, Оксана Берегова і Анатолій Перейма — Деражнянський, Володимир Федорчук — Кам’янець-Подільський, Наталія Кухарук — Летичівський, Сергій Микульський і Леонід Степанюк — Славутський, Валерій Лесков і Олександр Лоб — Хмельницький.

Часи, коли більшість тарифів на комунальні послуги встановлювала міська влада, згадують ледь як не благословенні. Завжди можна було завітати до чиновників та спитати: а звідки та чи інша цифра? Чому вода подорожчала саме на стільки? Яке економічне обґрунтування зростання вартості теплопостачання? Нині ж тарифи переважно встановлюють у столиці — їм там з київських пагорбів, мовляв, видніше. Як їм це видно, — бачимо зі своїх платіжок за комунальні послуги. У РФ Держдуму за прийняття безглуздих законів називають «оскаженілим принтером»; у нас же своя «скажена комісія» — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Її божевільні тарифи на газ та електрику, що грають на руку владним олігархам, доводять громадян до відчаю. Ми ж змушені платити більше не тільки за тепло й електропостачання, а й за усі інші послуги, бо вони «зав’язані» на електриці.
До того ж, мінімальна зарплатня зросла удвічі — теж чинник для підвищення тарифів. Тому, коли пішли чутки про зростання вартості квартплати в Хмельницькому, «Подільські вісті» вирішили звернутися до начальника управління житлово-комунального господарства міськради Василя НОВАЧКА, аби він про це розповів докладніше. Заразом поцікавилися, чи переходять наші будинки на самоуправління, чи створюються нові ОСББ?

На околиці Ізяслава в річці Горинь під час нічної підводної риболовлі втопився тридцятитрирічний житель Шепетівки .
Знайшли його не одразу. Спочатку лише натрапили на підводний ліхтар та засіб для риболовлі. Тож надія жевріла до останнього. Втім, наступного дня під час додаткового обстеження дна річки потопельника дістали.

Питання функціонування громадського транспорту, перевезення пасажирів у нашій газеті висвітлюються частенько. Тому не мала жодного наміру “вставляти своїх п’ять копійок” до цієї теми. Однак небайдужість, певно, змушує. Ось що маю на увазі.
По-перше, в обласному центрі триває обговорення реформ у цій галузі. Хмельничанам пропонують внести свої пропозиції до подальших змін у визначення транспортних маршрутів міста. Тож є нагода повернутися до листів наших дописувачів, які ми вже друкували. Кілька років тому. Та річ у тім, що проблеми, порушені у тих скаргах, існують і досі.

Цю красу описати неможливо — слів не підбереш, але її неодмінно варто побачити –— полонить довершеністю і заряджає таким потужним позитивом! Як, до слова, і все в цім домі,  в цій диво-жінці.
Оту простору ошатну двоповерхову оселю на околиці Теофіполя без перебільшення можна назвати музеєм. І не кожна галерея шедеврами такими похизується: всі стіни величезного будинку з неабияким дизайнерським смаком завішені вишитими картинами. Пейзажі, натюрморти, ікони,  красуні і легені, дітлахи, птаство і тваринний світ, що  так досконало покладені хрестиком на полотно,  гонорово виглядають з-під скла у різьблених рамках. Тільки вдома їх, великих і трішки менших, 82,  а 64  роздаровано.  Взагалі в Людмилі Петрівні Лазарєвій  поєдналося-переплелося стільки талантів!                              

У місті Мукачевому відбулися перші змагання на стадіоні в поточному році – чемпіонат України з легкоатлетичних метань серед дорослих, молоді та юнаків.

Ковель зібрав на чемпіонат України з боксу серед жінок-еліта й молоді чимало титулованих і перспективних спортсменок. Блискуче виступили всі шість представниць нашої області.

Хмельницьке «Поділля» продовжує підготовку до другого кола чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги.

У черговому турі чемпіонату України з волейболу в суперлізі хмельницький «Новатор» порадував уболівальників.

Жереб був прихильним до хмельницького «Сокола» в чвертьфіналі Кубка України з футзалу: йому випала в суперники команда другої ліги – «Катеринославхліб» з Дніпра.

Великий піст – це ключова подія в житті віруючого християнина, оскільки дозволяє відновити духовні та фізичні сили, подумати про сенс буття і наблизитися до Бога. Митрополит Хмельницький та Кам'янець-Подільський Антоній (в миру Владислав Васильович Махота) розповів про це духовне випробовування журналістам 0382.ua.

22 лютого поблизу обласного центру працівники Хмельницького відділення поліції оформляли ДТП, в якій автомобіль «Ford» в’їхав у припарковану вантажівку. Поліцейський «ВАЗ» стояв на узбіччі з увімкненими проблисковими маячками. Місце аварії огороджене спеціальними конусами. У цей час трасою рухався вантажний фургон «JAC» під керуванням 35-річного мешканця Новоушицького району. Автомобіль занесло і він врізався в поліцейську автівку та перекинувся. На щастя, ніхто з людей не постраждав. Транспортні засоби зазнали незначних пошкоджень.

Ця історія розпочалась ще у 2012 році, коли Олег Васильович Мизернюк, вирішив зайнятися фермерством. Рішення не було спонтанним. Адже має відповідну освіту, не один рік пропрацював у сільському господарстві – знає як ходити коло землі: коли зорати, посіяти, коли і чим підживити, коли зібрати, аби щедрими були врожаї. До того ж, на частині земель планував організувати пасовища.  
Не відкладаючи справу в довгий ящик і зваживши всю відповідальність, він тоді звернувся до  управління Держкомзему в Красилівському районі із запитанням: чи є вільні ділянки для ведення фермерського господарства? Невдовзі отримав відповідь,  у якій, зокрема, зазначалося, що у результаті проведення інвентаризації земель на території Красилівського району є  майже дві тисячі гектарів, на які ще не виготовлялась технічна документація і, відповідно, оренду на ці земельні ділянки не реєстрували.
    Тож, маючи цілком законні підстави згідно з вимогами Земельного кодексу України, подав заяву до Красилівської райдержадміністрації, аби отримати дозвіл на виготовлення технічної документації на земельні ділянки площею майже 150 гектарів за межами с.Кульчини Кульчинівської сільської ради. Рішення було позитивним. Згодом Олег Мизернюк вже тримав у руках виготовлену технічну документацію — кожній земельній ділянці було присвоєно кадастровий номер  і кожну ділянку було внесено на кадастрову карту. Технічну документацію  затвердив тодішній голова Красилівської РДА. Згідно з укладеним договором, який  зареєстровано в управлінні Держкомзему у Красилівському районі, земельні ділянки загальною площею  147 гектарів були надані  О. В. Мизернюку в оренду   на 49 років.
Здавалося б, нарешті можна працювати. Але тут і все закрутилося…

Хмельницький вшанував  Героїв Небесної Сотні акціями пам’яті, фото- і документальними виставками, літературними та пісенно-патріотичними вечорами, які відбувалися впродовж тижня в установах культури та освіти.                     

Нещодавно переглянув телесюжет, у якому журналісти викрили фінансові оборудки з бюджетними коштами керівників медицини в Чернівецькій області. Зокрема, закупили медичне обладнання, нехтуючи всі процедури при використанні державних фінансів, — без оголошення конкурсу на державні закупівлі. Внаслідок цього медична апаратура «сіренького» рівня придбана за захмарними цінами, тобто у кілька разів дорожче, ніж вона насправді коштує. Кому і скільки пішла різниця — можна лише здогадуватися. Словом, у такий спосіб і стають нечистоплотні чиновники мільярдерами-скороспілками.
І ось програма по місцевому Хмельницькому телебаченню, де керівник департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Я. М. Цуглевич  хвацько і солодко розповідає  про відкритість, гласність у забезпеченні медичних закладів області медикаментами, обладнанням тощо. Здавалося б, така позиція цього поборника прозорості у використанні наших з вами коштів, бо бюджет, як відомо, формується із податків громадян, варта і підтримки, і схвалення,  і навіть, даруйте, бурхливих овацій.

На щастя, сьогодні споживач має широку можливість вибирати, порівнювати і ставати прихильником того чи іншого виробника відповідно до своїх уподобань. У величезному  різноманітті пропозицій вразити його — дуже непросто. Проте, якщо постійно і наполегливо працювати над розширенням асортименту і в першооснову ставити якість продукції, – навіть таке складне завдання виявиться посильним. У цьому нас переконували на Новоушицькому хлібокомбінаті ТОВ «Агробізнес».

Чимало колись потужних господарств за роки незалежності прийшли у повний занепад. Зяють чорними дірами вікна колишніх ферм, розвалені Будинки культури, школи, дитячі садочки… Люди з таких сіл тікають у пошуках роботи та кращої долі. І як результат – села вимирають.
Та цього не скажеш про Кузьмин Красилівського району.

Завдяки створенню Новоушицької селищної об’єднаної територіальної громади є суттєві зміни у розвитку інфраструктури. Зокрема, — у місцевих господарствах ГП «Комунальник» та ГП «Водоканал». Зусиллями цих підприємств чистять та ремонтують дороги, реконструюють вуличне освітлення, обрізують дерева, вивозять сміття зі стихійних звалищ, забезпечують водопостачання та водовідведення і т.д.

Кілька місяців поспіль багато людей не в змозі придбати необхідні медичні препарати. Якщо раніше проблем з ліками не було, хіба що ціни на них «кусалися», то тепер зробили «краще» — життєво необхідні препарати фактично зникають з аптечних полиць і стають дефіцитом.

Чий газ ми споживаємо? Український? Російський? Європейський? Азійський? Навіть фахівці не здатні дати на це чітку відповідь, бо до нашої труби надходить суміш російського, казахського, туркменського (Москва викупила блакитне паливо цих країн) газу. А також — «свіжий» з вітчизняних свердловин та «настояний» із газових сховищ, що активно використовуються в зимовий період. Тому й не зрозуміло, кому дорікати на його якість. Хоча тут ще є величезне питання: може, це в нас стандарти «неякісні», а не газ? Справа в тому, що ГОСТ 5542 регламентує мінімальну калорійність блакитного палива на рівні 7,6 тисячі кілокалорії на метр кубічний, поінформували в ПАТ «Хмельницькгаз». А от у Європі, каже голова Хмельницького територіального відділення Антимонопольного комітету України Віталій Олуйко, використовують переважно очищений газ, теплота згоряння якого встановлена на рівні 9,8-13 тисяч кілокалорій. Різницю відчуваєте? Кожен може порахувати, наскільки калорійніший газ споживають у цивілізованих країнах, якщо відштовхуватися від цифр, наведених фахівцями. А ми говоримо якість газу, якість газу…                 

Колись у селян будь-якого куточка Поділля ніколи не виникало питання: «Чий ставок у селі?». Водойми, скажімо так, були надбанням усієї громади. Місцеві без перешкод могли ловити рибу, купатися, плавати на човнах чи просто відпочивати на березі ставка. Тепер часи змінилися, і ледь не кожна калюжа з рибою у нашому краї отримала свого хазяїна-орендаря. Добре, коли громада знаходить порозуміння  з ним щодо користування водоймою. А коли цього не стається, виникають такі ситуації як у селі Баламутівка Ярмолинецького району.

Зізнаємося, житейська драма, що сталася в Клиновому Городоцького району, вразила нас не менше, аніж односельців обвинуваченої. Вони розповідали, що та задушила стареньку, яку доглядала, подушкою.

Вже шостий рік поспіль в області проводиться конкурс на здобуття премії «За кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики». Премія присвячена пам’яті нашого земляка, відомого журналіста, фундатора української науки про журналістику другої половини ХХ ст., доктора філологічних наук, письменника Дмитра Михайловича Прилюка.

Чи є у світі така сила, щоб спинити-висушити сльози материнські за втраченою дитиною? Що їх може стримати, якщо щоднини, щогодини, щосекунди розривається душа? «Діма був золотою дитиною. Минуло вже півтора року, як його нема, але він постійно зі мною», — втирає гірку сльозу із вицвілих від плачу очей Оксана Загородня із села Рідка Теофіпольського району.

Вам, мабуть, добре знайома ситуація, коли з плачем дітлахи ледь погоджуються залишатися у дитячому садочку, а маленькі учні нарікають, що надто стомлюються у школі. І уявіть лишень, що жодного разу  подібні висловлювання не прозвучали з уст вихованців Школи раннього розвитку  «Smart Fox», що відкрилася в Новій Ушиці. За якийсь місяць, відколи відчинила двері незвичайна школа, її постійними відвідувачами вже стали понад п’ять десятків  діток. І щоразу, стверджують батьки, діти  просяться на «заняттячка». Саме так  «охрестив» хтось із веселих вихованців своє спілкування з однолітками, педагогами, нянями, а його підхопили й інші.

P. S. До речі, окрім «фізичного» флешмобу, соцмережами пішла «друга хвиля» цього руху на підтримку ветеранів та воїнів,  а саме, - надіслати 22 гривні будь-якому волонтеру, котрого знаєте.

У Хмельницькому розпочався чотириденний тренінг для працівників поліції, під назвою «Поліція діалогу».

За три дні 65 нетішинців здали кров для поранених військовослужбовців під час бойових дій на Сході, котрі лікуються в медичних закладах України.

Під такою назвою в Кам'янець-Подільському історичному музеї-заповіднику пройде круглий стіл.

    На Чемеровеччині в рамках вшанування учасників бойових дій на території інших держав голова районної державної адміністрації Олег Батюк побував на території Івахновецької сільської ради та разом із головою сільської ради Михайлом Слупком відвідали матір полеглого воїна-афганця Анатолія Савчука - Ольгу Юхимівну. Олег Богданович щиро проявив цікавість до нагальних проблем родини бійця та пообіцяв власну підтримку у їх вирішенні. Пізніше голова РДА побував на місці поховання та поклав до підніжжя могили воїна квіти.

В Ізяславській дитячо-юнацькій спортивній школі відбувся обласний  турнір з міні-футболу серед ветеранів (50+), присвячений  28-ій річниці виводу  військ із Афганістану. За перше місце змагалися команди Ізяслава, Красилова, Хмельницького, Теофіполя та  Кам’янця-Подільського.

Якщо людина захворіла, то починати лікування без встановлення діагнозу дуже небезпечно. Точно так само і з енергоефективністю будівель. Якщо підходити до підвищення рівня енергоефективності та комфорту несистемно, то це рано чи пізно, у кращому випадку, призведе до даремної втрати коштів, а у гіршому — може навіть зашкодити будівлі чи  здоров’ю її мешканців.

В музеї історії міста Хмельницького відкрилася фотоекспозиція до Дня Героїв Небесної Сотні.

У Кам’янець-Подільському Центрі розмінування Збройних сил України завершено черговий курс із виявлення і знищення саморобних вибухових пристроїв підвищеного рівня. Сертифікати про закінчення курсу отримали 15 військово- службовців. Для цього вони 1,5 місяця переймали знання в канадських вояків за стандартами НАТО.

Залежність транспортної мережі обласного центру від приватних перевізників має суттєві недоліки. Найголовніший — можливість «викручувати руки» владі, диктуючи цінові умови. Нині, коли йде обговорення нових тарифів на перевезення пасажирів у Хмельницькому, це теж відбувається. Але, здається, якось м’якше, щось, складається враження, змінилося в нашому транспортному королівстві. Й це яскраво проявилося під час громадських слухань щодо вартості проїзду, які днями відбулися в кінотеатрі імені Тараса Шевченка.

Придбати квиток на потяг через інтернет, роздрукувавши вдома, — це вже звичайнісінька справа для українців. Пред’явив надрукований «папірець» провідникові, він провів спеціальним пристроєм — валідатором, і — подорожуй. Для нас електронний квиток на поїзд — ледь не єдина можливість побачити в дії переваги е-мандрів. У світі ж в електронному вигляді можна придбати будь-які білети. Навіть українці, не виходячи з дому, мають змогу купити та роздрукувати квитки на всі потяги—літаки—автобуси, щоправда, в Європі. Тобто свою поїздку можна «роздрукувати», сидячи в кріслі перед екраном монітора. Єдине, що поки здається неможливим — купити квитки на громадський транспорт в європейських містах. Але й він давно електронізований. Скажімо, в Амстердамі придбав е-квиток, заходиш у трамвай, підніс його до валідатора і можеш їхати, а згодом використати свій квиток у наступному виді транспорту — метро або автобусі. Бо електронний білет діє на всі види транспорту.
В Україні днями президент підписав Закон про використання е-квитків. Черговий маленький крок до цивілізації зроблено. Але як це виглядатиме насправді, коли запрацюють е-квитки в Хмельницькому, «Подільські вісті» вирішили дізнатися в директора КП «Електротранс» Віктора ПАЛАМАРЧУКА.

Хто ми — козаки чи свинопаси? За тисячолітню історію України-Руси ця дилема так і не була вирішена. Були періоди — за Святополка Хороброго, Байди, Хмельницького, Мазепи, Петлюри, під час обох Майданів, коли нам, та й усьому світу здавалося, що ми, українці — козаки, та наставали часи Великої Руїни, кріпаччини, кучмізму- януковізму, і ми сумнівалися в тому. Ця пекуча проблема і сьогодні стукає в серце кожного українця, вимагаючи свого розв’язання. Блокада, яку оголосила окупованим територіям жменька колишніх фронтовиків-добровольців, по-новому поставила перед кожним із нас старе питання: хто ми — воїни чи торгаші?

Контррозвідка і розвідка — то справжнє Задзеркалля: вони ніби і є, але їхньої роботи ніхто не бачить. Святославу Юхимовичу Усатому довелося служити по один його  бік і пройти підготовку по інший. І розповісти є про що,  тільки розмова не дуже клеїлась... Люди, які займалися розвідувальною діяльністю, як розумні пси на службі в держави, все знають, все відають — сказати не можуть. Втім, тут неточність — вони шепочуть, нашіптують про секрети, добуті з ризиком для багатьох життів, на вухо керівництву країни, воно їх чує,.. та не слухає, бо цілі різні: бойові пси віддано служать народу, керівництво — собі, тому і маємо такі результати. От і в спілкуванні зі мною пан Святослав ретельно добирає слова, пильно, але без настороженості дивиться у вічі і намагається так про все поговорити, щоб нічого зайвого не сказати.

Здавна народна іграшка мала не лише сакральне значення, а й формувала у дітей уявлення про Всесвіт, природу,  людську діяльність. Яворівська іграшка-забавка  – явище доволі унікальне. Історія виникнення цього ремесла досить давня. Ще на початку ХХ століття працювали в Яворові спеціалізована школа іграшки, крамничка та музей.

Виставка живопису ізяславчанина Павла Вітвіцького у Хмельницькому приємно здивувала і митців, і знавців  — сміливістю, розкутістю, життєлюбством та промовистою українськістю.
Його картини позитивно емоційні: вони буквально звучать-променяться барвистим різноголоссям, у якому, втім, око знаходить збалансовану гармонію і не втомлюється розгадувати думки і почуття художника.

Оголошується конкурс на здобуття обласної літературної премії імені Миколи Федунця. У минулі роки своєю творчістю її здобули подільські поетеси Олександра Ванжула і Ніна Шмурікова-Гаврилюк.

Шістдесят дві медалі, дванадцять з яких золоті, завоювала торік збірна області на чемпіонатах України з кульової стрільби. Вдалим став для хмельничан  і перший старт нового сезону.

Холодним душем для волейболістів хмельницького «Новатора» стала перша домашня зустріч дванадцятого туру чемпіонату України в суперлізі.

Відбувся черговий тур чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі.

Останнім часом у соціальних мережах набирають популярності небезпечні челенджі та групи на кшталт «Зникни на 24 години» або «Синій кит». Діти, які потрапляють під вплив подібних спільнот, можуть завдати собі непоправної шкоди. Щоб навчити дітей безпеці в інтернет-середовищі, хмельницькі патрульні спільно з психологами підготували для них спеціальний урок, під час якого розповіли про реальні небезпеки, які чатують на школярів у соціальних мережах, та дали поради, як їм запобігти.

15 лютого до чергової частини Нетішинського відділення поліції надійшло повідомлення про те, що біля вхідних дверей комплексу відпочинку, розташованого по вулиці Незалежності, виявлено предмет, зовні схожий на міну. Знайшла його прибиральниця, яка першою прийшла на роботу.

У Кам’янець-Подільській СЗОШ №1 лідери учнівського самоврядування відкрили шкільне Інтернет-радіо «Свисток FM». Ініціатором такої ідеї виступила голова Учнівської ради школи Ольга Осадчук.

Український Інститут картоплярства вивів два сорти картоплі із яскравим забарвленням всередині: "Солоха" має синій колір, "Хортиця" – червоний.

На Хмельниччині в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ: взаємодія заради змін»  побували голова громадської організації «Центр UA» Олег Рибачук та міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун. Питання реформування медичної галузі та подолання корупції у державі вони обговорили з представниками влади та громадськості у Хмельницькому, Шепетівці, Кам’янці-Подільському.

Шановна редакціє  газети «Подільські вісті». Звертаємось до вас із справді болючою проблемою. Майже два роки тому в нашому селі Воробіївка Полонського району в медамбулаторії закрили стоматологічний кабінет.                                   

До складу Дунаєвецької міської територіальної об’єднаної громади входить 51 населений пункт, в якому проживає 39466 жителів. Роботи і проблем, звичайно, дуже багато. Хочеться зробити все і одразу, але це не так просто. Складність полягає ще й в в тому, що ОТГ в Україні з’явились вперше. На рівні держави законодавча база повністю ще не напрацьована, досвід роботи — не узагальнений. Ми є першопрохідцями.

Коли є відгук на матеріал — це завжди приємно. Якщо письмова реакція — подвійне задоволення. А якщо на статтю письмово відреагувала влада! Це — джек-пот! Три в одному! Отже, читають, реагують, беруть до уваги. Або не беруть? Йдеться про матеріал «Докерувався!» (див. «ПВ» від 19 січня, №№ 6-7), в якому ми проаналізували останні на той час цифри Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України,  за три квартали. Кепська в цілому виявилася картина для Хмельниччини. Але, як казав пан Кравчук: маємо те, що маємо! Облдержадміністрація ж вирішила не сприйняти обґрунтовану критику, а… образитися. В листі, підписаному т. в. о. заступника голови адміністрації — керівником апарату Ю. Биркою та надісланому на адресу редакції, йдеться, що «інформація, зазначена у статті, на день публікації була застарілою, необ’єктивною та некоректною».
З одного боку, ми й не писали про весь рік — йшлося саме про дев’ять місяців. З іншого — адміністрація «наполягає на невідкладному спростуванню» та «пропонує оприлюднити матеріали, наведені в додатку». Ура, подумалось! Є «свіжі цифри», бо ж публікація «застаріла»! Молодці службовці — спростують дані Міністерства. «Подільські вісті», що оприлюднили їх, — «необ’єктивні та некоректні». Якби ж то…

Своєчасні маневри в морі, зміна курсу корабля, злагодженість екіпажу дозволили «Почаєву» уникнути пошкоджень і, що головне — вберегти особовий склад. А от Росія ще більше наблизилася до Гаазького трибуналу.

Авжеж. Бо, знаєте, буде, як у тому анекдоті: тату, кінчайте торгувати, бо нема вже чим решту давати! Так і в нашій державі, з турботою про дітей докотилися до того, що ще якийсь десяток років, і нікому буде сідати за шкільну парту не те що в селі, а й, не доведи, Боже, у місті. Одні не народжуватимуть, бо не матимуть за що діток годувати. Інші візьмуть уже народжених та й гайнуть  за близькі і далекі кордони, де їм, дешевій робочій силі, радо пропонують нелегку роботу. А там, дивись, призвичаяться, залишитися вирішать і дітей в подальшому народжуватимуть уже там. І стануть діти їхні громадянами іншої країни. А все тому, що рідна держава не спромоглася подбати, як належить, і про теперішніх своїх маленьких громадян, і про майбутніх.

Робота з грішми ніяк не давала спокою головному економісту одного з приватних банківських відділень Хмельниччини.

Цьогоріч серед міст та районів пройдуть сьомі  обласні ігри ветеранів спорту  пам’яті М. М. Баки.
 Хмельницька обласна організація ветеранів спорту просить місцевих керівників посприяти в проведенні цього заходу, а підприємства, установи, організації, приватних підприємців надати матеріальну допомогу на проведення змагань.
 Адреса та реквізити: 29001 м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 41. Громадська організація «Хмельницька обласна організація ветеранів спорту».
Центральна філія ПАТ «Кредобанк», МФО 325365,  р/р 2600501396266, ОКПО 23563912.

Відкритий чемпіонат області з кульової стрільби відбувся в Хмельницькому. Спортсмени змагалися за медалі в стрільбі з гвинтівки і пістолета  (по дві вправи) та стрільбі  по рухомій мішені (п’ять вправ).

Шістнадцять команд хлопчиків 2006-2007 років народження  боролися в Хмельницькому за Кубок України з футзалу.

 У повторному матчі 1/8 фіналу Кубка України з футзалу хмельницький «Сокіл» переконливо здолав команду «ЛТК-ІнБев-НПУ» Луганськ—Житомир—Київ» з рахунком 4:2. Оскільки перед тим у гостях  наші хлопці перемогли цього суперника (4:1), то вийшли до наступного етапу.

У спеціалізованому залі Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді відбувся чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків та жінок до 23 років.

Прихистити сирітку Олег Маршал давно мріяв, ще коли був військовослужбовцем. Проте дружина не схвалювала його намірів, називаючи чимало причин.
Та все ж життя внесло свої корективи. Підросли діти, а він став військовим пенсіонером. Не зміг, як його дружина, виїхати на постійне проживання в Америку, бо тужив за рідним краєм.  А потім вчителював у початкових класах, а кожне спілкування з дітьми вважав для себе уроком.
Ставши хазяїном своєї долі, вирішив узяти під опіку трьох сиріток. Не легко з ними, підлітками, йому, вихователю, доводилося. «У цьому я побачив позитивний момент, – зауважив Олег Дмитрович. – Труднощі мене зміцнили».

 З нагоди 125-річчя перших українських поселень у Канаді, громадською організацією O.W.L Open World learning оголошено конкурс для популяризації інформації про видатних канадців українського походження. Лео Мол, відомий у всьому світі скульптор, народився у місті Полонному Хмельницької області, а славу та визнання здобув у канадському місті Вінніпег.

Вона пройшла чи не найважчі випробовування. Народила п’ятьох дітей і фактично без чоловіка їх виростила. Поховала дорослого сина і батьків, завжди працювала до сьомого поту. Вміла терпіти, зціпивши зуби до скреготу. Однак найважчого випробовування так і не здолала. Бо тоді серце її вже ставало каменем.
У селі Клинове Городоцького району 63-річна багатодітна мати задушила подушкою 83-річну немічну стару, за якою дбайливо доглядала роками.                 

Здавалось би, ну що нового у вислові, зазначеному в заголовку? Так і має бути. Але на місцях керівники організацій та установ намагаються, даруйте, так «син-хронізувати» взаємодію з правоохоронцями, щоб отримати ще більше зиску від співпраці. Для прикладу: працівники обласної дирекції УДППЗ «Укрпошти» розраховують, що поліцейські проведуть для них тренінги з особистої безпеки, а під час доставки пенсій їхні маршрути будуть співпадати з маршрутами патрульних нарядів поліції, тож наші листоноші почуватимуться безпечніше. До цього процесу будуть залучати і членів громадських формувань.

Загальноосвітня школа I-III ступенів у селі Чепелівка на Красилівщині є однією із кращих  у районі. А інакше й бути не може. Адже вона носить ім‘я героя АТО, їхнього земляка, який  гідно виборював незалежність України на сході – Петра Шемчука. За бойові заслуги 23-річного хлопця  посмертно нагороджено орденом Богдана Хмельницького III  ступеня.

Шановна редакціє! Звертаємося до вас, як до останньої  надії на справедливість і допомогу.            

Заявивши про свій європейський вибір, Україна після руйнівного пострадянського занепаду зі скрипом,  болісно почала перетворюватися. На цьому довгому шляху, то під принукою, то з допомогою, то з обіцянкою Заходу, особливо після кровопролиття на київському Майдані, який змів осоружну злодійську владу, українці справді зробили багато. А після підписання угоди про асоціацію України з ЄС, за твердженням самих західних політиків найбільшого калібру, ми заслужили й на безвізовий режим, адже виконали всі умови наших партнерів. Здавалося, ось-ось перед нами відкриються омріяні кордони ситої Європи, але на національному референдумі закомизилася й сказала «ні» маленька Голландія, яка нічим особливим, крім тюльпанів, сирів і хіба що легалізованої проституції, не виділяється в світі. Через отой референдум безвізу поки що скомандували: «стоп».

 Револьвер, карабін, чотири рушниці, шість автоматів, одинадцять пістолетів, десять запалів, двадцять п’ять гранат і майже чотири тисячі набоїв різного калібру тримав «виключно для потреб власного господарства» тридцятидев’ятилітній житель Кам’янця-Подільського. Раніше судимий за тяжкі злочини, він не зміг пояснити правоохоронцям для чого йому це «добро» і звідки  його взяв. Тому, за результатами обшуку, слідчі головного управління Національної поліції в Хмельницькій області розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Законом «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року з 1 січня 2017 року затверджено прожитковий мінімум для  працездатних осіб у розмірі 1 600 гривень, мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3200 гривень, у погодинному розмірі – 19,34 гривні.  
 Про механізм підвищення та виплати мінімальної заробітної плати  нашій газеті розповідає заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативних актів управління Держпраці у Хмельницькій області Віталій РОЗДОРОЖНИЙ:             

Поліція постійно попереджує громадян, щоб були обачними і  уникали контактів з людьми, які пропонують «зняти порчу», «родове прокляття» і тому подібні дурниці. Зазвичай такі пропозиції закінчуються зникненням не «порчі», а грошей довірливих клієнтів. Але не усі громадяни дослухаються до застережень правоохоронців.

Воїнам АТО

Вибухи снарядів,
Чадна димна путь
…Не вмирай, солдате,
Діти тебе ждуть,

Мати і дружина,
Й небо голубе,
Рідна Україна
З фронту жде тебе.

В обласному художньому музеї в рамках проекту «Перспектива» відбулася виставка молодих художників-графіків Маргарити Журунової та Богдана Локатира під назвою «Невидимий сад».

З Діаною Гривняк  я познайомилася в грудні на урочистому заході, який проводила  рада обласної організації ветеранів з нагоди Міжнародного дня волонтера. Вона, з-поміж інших юних волонтерів, була нагороджена подякою у номінації  “Діти — ветеранам”.

Різдвяні концерти, які впродовж 35 років виконує в Україні та за кордоном народна дитячо-юнацька хорова капела «Журавлик» Кам’янець-Подільської дитячої хорової школи та міського Будинку культури, збагачують святкування Різдва Христового, відроджують духовну спадщину нашого народу.

Маємо новий рекорд  області в стрибках у довжину серед жінок у приміщенні – 6 м 63 см. Його встановила майстер спорту міжнародного класу Марина Бех.
Подія відбулася 11 лютого в манежі Київської міської школи вищої спортивної майстерності під час проведення Кубка України з легкої атлетики в приміщенні. Своє ж попереднє найкраще досягнення вихованка Вадима Крушинського покращила одразу на 12 см. Це – четвертий результат зимового сезону в Європі, який перевищує норматив (6 м 50 см) на континентальний чемпіонат.

Хмельницьке «Поділля», що виступає в другій лізі чемпіонату України з футболу, розпочало підготовку до нового сезону.

Затримано злодіїв, які підозрюються у причетності до низки квартирних крадіжок вчинених на території області. Двоє з них — мешканці Хмельницького, а третій приїжджав на Поділля з Маріуполя спеціально для вчинення злочинів. 

Сьогодні автомобіль з харчовими продуктами відправлено в 14 окрему механізовану бригаду у м. Щастя Луганської області, де служить хлопці зі Славутчини.

Розпочато прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України. Премію може отримати молодь віком від 14 до 35 років. Щороку присуджується до 20 Премій у розмірі 50 тис. гривень кожна.

Третій рік поспіль 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні. Цього пам’ятного дня у Хмельницькому відбудеться низка заходів.

У державному історико-культурному заповіднику "Межибіж" відбулася історична реконструкція подій столітньої давності – часів Української Народної Республіки.

З початку нового навчального року школи Волочиського та Хмельницького районів отримали нове обладнання... Комп’ютери,   мультимедійні проектори, інтерактивні дошки, телевізори та багатофункціональні пристрої – усе це сприятиме кращому розвитку молодого покоління, переконаний народний депутат України Сергій Лабазюк. Багато шкіл 188 виборчого округу вже активно використовують сучасні інформаційні технології під час навчального процесу.

Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Війтовецької селищної ради (ЦНАП) створений у березні минулого року. На п’ятій (позачерговій) сесії селищної ради рішенням виконавчого комітету Війтовецької селищної ради «Про надання послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та бізнесу» та  «Про надання послуг з реєстрації місця проживання, перебування громадян та військового обліку»,  а в травні 2016 року на сьомій (позачерговій) сесії селищної ради  затверджене Положення про ЦНАП.

Звернення до помічників і консультантів народних депутатів України від Хмельницької області          

Житлові проблеми в Нетішині не розв’язуються десятиліттями, владі – байдуже

Квартирне питання, яке псувало людей у булгаківські часи, й сьогодні не робить їх кращими. Дивлячись на дорослих дітей, батьки скрушно хитають головою: «У наш час хоч квартири давали. Будувала держава, великі підприємства і навіть колгоспи. А ви де жити будете?» Справді, вибір невеликий – тулитися у батьківській квартирі чи хаті кількома сім’ями, орендувати квартиру або все життя працювати на виплату кредиту, на який придбали своє помешкання. Визнаймо факт: власне житло для більшості українських сімей, які його потребують, нині постає лиш захмарною мрією й не вписується у реальні плани.     

Ніколи наша українська земля не зазнавала такого руйнівного впливу від діяльності людини, як в останні десятиріччя.
Якщо так рухатимемося далі, то неминуче матимемо екологічні катастрофи.

Ми, жителі сіл Мала Побіянка, Притулівка, Заголосна, хочемо колективно звернутися до газети «Подільські вісті», а через газету до всіх тих, хто може нам допомогти, або хоч пораду якусь дати. «Децентралізація», що це таке? Обібрати села, забрати все, що в них є, і щоб ці села повмирали?

Оптимізація закладів освіти нині наполегливо подається як єдиний, безальтернативний порятунок української школи. Заяложений до оскоми ярлик «якісна освіта» затьмарює усі насущні проблеми та потреби сільських шкіл, надії та побажання громад вимираючих сіл і містечок.
 Освітянські ж чиновники, коли «рекомендують» понизити ступінь школи, золоті гори обіцяють: комфортний підвіз дітей, небачену якість освіти, профіль на вибір, гуртки... Журналісти «ПВ» поцікавилися: як довозяться діти з оптимізованої школи, яку «із боєм» (люди у розпачі перекривали трасу на Київ) закрили два роки тому.

Те, що Сатанівська селищна об’єднана територіальна громада, яку очолює Альберт Собков, активізує свою діяльність – факт незаперечний.

Поки ми звикали до думки, що з 1 березня знову зростуть тарифи на електроенергію, уже з 1 лютого в області — без будь-якого попередження — здорожчав хліб. У середньому — на 10 відсотків. За кожен буханець тепер доведеться віддавати на гривню більше. І буханець білого хліба коштує тепер у середньому 9 гривень (хоча є магазини, де його можна придбати і по 8,50!).

Якщо ви думали, що питання екології — справа нецікава і другорядна, то ви помиляєтеся. Ще більше помиляються ті, хто вважає, що робота в сфері екології не приносить особливих статків. Мовляв, що можна зробити на воді чи повітрі? Всім, хто так думає, рекомендую звернутися за рецептом «успіху» до начальника департаменту екології і природних ресурсів облдержадміністрації Сергія Вавринчука.

Ні для кого не секрет, що частина кар’єрів Хмельниччини давно стали ласим шматком для корупціонерів та рейдерів. Особливо ж, коли мова заходить про державні кар’єри. Знекровлені грабіжницькими схемами, окремі з них тепер заледве можуть підвестися з колін. А от волі протистояти хапугам-ділкам і зберегти за собою право на такий важливий промисел, держава, як правило, не виявляє.
Та у випадку із ДП «Закупнянський кар’єр», яке розташоване в селищі міського типу Закупне Чемеровецького району, інтереси держави взялася відстоювати прокуратура Хмельницької області. У центрі підозр та звинувачень опинився мешканець Черкас, який на час вчинення злочину, в 2011-2012 роках, виконував обов’язки директора Закупнянського кар’єру.

Громадяни, зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, мають право на отримання допомоги на умовах та в розмірі, визначеному ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі — Закон).

Тепловізори, бронежилети, каски, цибуля, буряки, сало, сухі борщі, вареники, шкарпетки, матраци, військова форма, берці, термобілизна, закрутки… Вже котрий рік ці слова, мов набат, звучать у серці Ольги Данчак. Колись працівник Волочиського райфінвідділу, обласного фінансового управління, податкової інспекції, банків «Аваль» та «Ощадбанк», — нині любляча бабуся, голова президії громадської організації «Жіноча рада району» та ради ветеранів податкової служби на Волочищині. Ну хіба    вона могла подумати, що до всіх цих речей їй буде діло? Що вона буде точно знати до кого звернутись, кого благати, на кого тиснути, аби хоч якось полегшити життя бійців на передовій. Для себе в житті ніколи нічого не просила, а тут ладна просити, молити, на коліна падати, щоб дали пальне, медикаменти, гроші, одяг..

Переді мною нова художньо-документальна книжка «Чи всі трави хиляться за водою?» (Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2016. – 184 с.),  яку створив письменник Володимир Шевченко і яка потребує уважного прочитання, як і, утім, знання новітньої історії України, зокрема суспільно-політичної ситуації на селі кінця 20-х початку 30-х років минулого століття. Автор намагався якнайоб’єктивніше розкрити картину спроби спротиву суцільній колективізації своїх земляків із села Ганівка та довколишніх населених пунктів, що на Дунаєвеччині.

У вівторок у Хмельницькому відбувся Національний аграрний форум, на якому обговорювали одне з найактуальніших та найболючіших питань для України — ймовірний продаж землі. У ньому взяли участь представники з сімнадцяти областей і  міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий. Однак на противагу категоричній позиції учасників форуму щодо унеможливлення продажу  українських чорноземів з молотка, пан міністр має дещо іншу точку зору. Він, звісно, пообіцяв, що і уряд, і Верховна Рада обов’язково дослухатимуться до думки селян, а не сліпо йтимуть на повідку Міжнародного валютного фонду, проте аграрії йому особливо віри не ймуть.

До Новоушицької райлікарні  доставили сімдесятидев’ятирічного жителя села Капустяни: викликав швидку п’ятдесятиоднорічний син, який проживав разом з батьком. Пацієнт був побитий. Тож медики повідомили правоохоронців...

...

Лунають дзвони над древнім Кам’янцем. Дзвони  церкви Святих Петра і Павла, Кафедрального костелу Святих апостолів Петра і Павла перекликаються зі дзвонами церкви Успіння Святої Богородиці. У вранішню симфонію витончено вписуються дзвони церкви Святого Йосафата.  В  південній частині  міста більше шести століть кличе на службу  найдавніша  церква міста -– Святого Миколая.  Потічками –  великими і малими — зі всього міста стікаються на службу вірні  православні і католики.

Триває чемпіонат України з волейболу в суперлізі.

Новий олімпійський цикл вітчизняні важкоатлети розпочали з Кубка України у Чернігові, куди прибуло 200 спортсменів з 22 регіонів. Приємно відзначити успішний старт чоловічого складу збірної нашої області.

В житті кожного: чи малого, чи великого, бувають події, спогади про які ми несемо через усе життя. У Бубнівській ЗОШ відзначається багато подій, проходить не одне свято, що закарбовується в пам’яті всіх учасників. Наприкінці січня 2017 року школа радо зустрічала гостей: народного депутата України С. П. Лабазюка, голову Волочиської райдержадміністрації В. М. Сергійчука, голову Наркевицької селищної ради об’єднаної територіальної громади Л. В. Гулу.

Небачене обледеніння автошляхів, вулиць, тротуарів та прибудинкових територій стало непростим випробуванням для хмельничан у передвихідні та вихідні дні. Стихія вдарила по руках, ногах, спинах людей у прямому сенсі цього слова. Із п’ятниці з вечора та особливо впродовж суботи до травмпункту обласного центру йшли немов по «свячену воду», тож він був ущент заповнений постраждалими від травм різного ступеня важкості. Медики ледь встигали надавати першу допомогу, а «швидкі» одна за одною доставляли нових і нових мешканців міста. За словами завідуючого міським травмпунктом Руслана Колєснікова, у п’ятницю по допомогу звернулися 170 хмельничан, із них 71 — із переломами, в суботу — 120, у 60-ти переломи, в неділю — 104, переломи у 46-ти.

Як би сумно і гірко не було це усвідомлювати, але минулого тижня нам черговий раз показали, що Україна у великій світовій політиці є звичайнісінькою розмінною монетою. Бо варто було тільки порозмовляти телефоном Трампу з Путіним, як одразу ж «старші брати» розпочали загострення бойових дій по всій лінії фронту на сході України. Мабуть, результати тих перемовин не задовольнили очільника Росії. Особливо кровопролитними виявилися бої у промзоні Авдіївки, де кремлівський господар вирішив влаштувати гуманітарну катастрофу. Так відносне затишшя, яке після трьох років війни вже навіть могло здатися раєм, воднораз перетворилося у нове смертельне пекло. А втрати серед військових за тиждень стали найбільшими за минулий рік.
І байдуже, що при цьому порушені Мінські домовленості, байдуже, що використовувалися всі види важкого озброєння, включаючи системи залпового вогню, танки і далекобійну артилерію, байдуже, що в ході обстрілів гинули не лише бійці Української армії, але й мирні жителі, у тому числі й ті, що ще й досі чекають приходу «русских братьев». Вину за все це кровопролиття і руйнування у ході потужної інформаційної атаки по всьому світу російська пропаганда знову ж таки спробувала покласти на нашу багатостраждальну країну. Саме таким диявольським способом Путін вирішив примусити західних керманичів рахуватися з його забаганками, погрожуючи суттєвим загостренням і як наслідок гуманітарною катастрофою. І все це лише задля того, щоб добитися реалізації свого плану.

Протягом останніх днів Авдіївка зазнала потужних артилерійських та мінометних ударів. Від обстрілів страждають не тільки військові, які боронять Україну від російсько-терористичних військ, але й рятувальники і місцеве цивільне населення. В результаті – зруйновані оселі мирних українців, пошкоджені мережі водо- та електропостачання. Багато будинків залишились без тепла.
Рятувальники Хмельниччини зібрали гуманітарну допомогу для жителів Авдіївки: продукти харчування,  теплі речі, медикаменти,  засоби особистої гігієни.  Також у районах області за вкрай короткий термін на пунктах збору допомоги було зібрано майже 30 тонн гуманітарного вантажу та кошти, на які придбано різні товари постраждалим.
Весь зібраний  гуманітарний вантаж було відправлено до Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області,  звідки 4 лютого доставили гуманітарні вантажі до Авдіївки Донецької області. Збір допомоги триватиме і далі.

Цінувати час і ефективно займатись улюбленою роботою — це стержень, навколо якого обертається трудове життя Володимира Ільницького. І так уже 44 роки: незмінно, чітко, як установлений графік руху поїзда чи літака. Причому, часто з перевантаженнями, тобто у вихідні. Збої, запізнення — недопустимі. «Чи трапляються винятки з правил?» — запитую. Володимир Степанович не пригадує зриву виконання робіт. Говорить спокійно, без пафосного вихваляння, бо «такого бути не може в принципі». І пояснює:
— Ми — проміжна ланка між проектною організацією і будівельниками. Іншими словами, наш «Оргтехбудсер- віс» займається технологією будівельного виробництва.

Те, що простій пересічній людині важко розібратися в особливостях і перипетіях всього, що пов’язано зі збереженням здоров’я та лікуванням у час перемін, не викликає сумнівів.

Знайомий скаржиться: не можу знайти гарну роботу — доводиться періодично таксувати. Інша каже: доньки без роботи, як же її працевлаштувати? Натомість щодня у маршрутках бачу оголошення з вакансіями. Сьогоднішнє — для чоловіків з доставки великогабаритного вантажу, вахтовий метод, п’ять тисяч гривень на тиждень. З тих, що угледів протягом тижня: кур’єри-експедитори — 5-7 тисяч гривень, помічником в офіс — чотири, швачки — вісім тисяч. Тобто працедавці навіть у транспорті шукають персонал! Отже, з одного боку, спостерігаємо нарікання людей на відсутність роботи, з іншого — волання роботодавців: заповніть вакансію! Якесь протиріччя або, як нині модно казати, когнітивний дисонанс.
Так, є нечесні роботодавці, які або не заплатять після випробувального терміну, або працюють «в тіні». Але ж і нормально працевлаштуватися цілком реально. Аби не бути голослівним наведу приклад колеги: донька легко влаштувалася продавчинею, абсолютно легально без тіньових схем виплат. Кілька тисяч для молодої дівчини без досвіду роботи хіба погано? Що ж таке дивне коїться на ринку праці, що виник такий дисбаланс між попитом та пропозицією? Перша відповідь у ще одному сьогоднішньому оголошенні: потрібні теслярі, слюсарі, сантехніки тощо у будівельну компанію в Польщі. З цього і розпочнемо.

Субсидії та економія. Питання в нашій державі, як кажуть, злободенні й актуальні для всіх. З виступу міністра соціальної політики України А. О. Реви, у січні 2017 року 7,1 мільйона домогосподарств отримують субсидії — компенсації на комунальні послуги, де основне — споживання природного газу. Це фактично соціальна допомога держави людям з невеликими доходами. Дійсно, багато хто з населення потребує такої допомоги. Рівень зарплат, доходів наших громадян не дають можливості сплачувати за використаний газ, а за допомогою субсидій, фактично, частина суспільства отримує безкоштовне паливо.

З Борисом Антоновичем Шеметилом я познайомився у 1987 році, коли допомагав йому отримати реабілітацію, як жертві сталінських репресій. Цей чоловік пройшов неймовірно важкий шлях принижень, знущань, нелюдських умов праці — не в німецьких концтаборах і не від фашистів, а в «рідних» радянських таборах і по волі своїх же співвітчизників, які вершили долі простих, ні в чому не винних людей. Про трагічну долю Бориса Антоновича, на той час характерну для мільйонів таких же людей, піде розповідь у цій статті.                       

Вже не один рік при Свято-Воскресенському храмі у Віньківцях діє духовно-просвітницький центр «Держава». Чимало зусиль доклав до його створення настоятель храму отець Михаїл. І тепер кожен погодиться, що турботи, клопоти, пов’язані з реалізацією його задуму,  були недаремними. Адже для багатьох місцевих дітлахів духовно-просвітницький центр став осередком спілкування з однолітками, пізнання нового і корисного. Тут вихованцям  допомагають проявити і розвинути свої таланти. Наставники, учителі прищеплюють їм найкращі людські якості, розкривають перед ними істинні цінності. Недаремно щоразу діти приємно дивують  і своїх батьків, і віньківчан.

Підкорити найвищі вершини — мрія, якою змалечку марив чи не кожен з нас. Та, як відомо, гори новачкам помилок не прощають. Втім, підготуватися до їх випробувань можна заздалегідь і, як кажуть, в комфортних умовах. До прикладу, в підліткових клубах хмельницького міського Центру по роботі з дітьми та підлітками «Сиріус» та «Індіго» уже тривалий час діє туристсько-краєзнавчий гурток «Вертикаль».

В архівних документах, які в часи СРСР не зуміли відшукати й вилучити завбачливі та запопадливі “вірні ленінці”, прадід “вождя світового пролетаріату” Мойша Бланк постійно фігурує у кримінальних справах про шахрайство, вимагання, шантаж, підпал 23 будинків у місті, або в скаргах на нього міщан та його власних доносах на сусідів.

У Запоріжжі на командний чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні зібралися 398 представників з 26 регіонів нашої держави, серед яких 16 майстрів спорту міжнародного класу та 93 майстри спорту. Від Хмельниччини на доріжках та в секторах манежу виступило 6 атлетів.

Гостинці для бійців підготували у селі Волиця-Керекешина Cтарокостянтинівського району.

Залишилося зібрати 250 тисяч, а часу на це – лише два тижні! Як каже волонтер Павло Гуцал: «Треба прискорити цей процес, бо якщо ми вийдемо за межі 10-15 лютого, доведеться перераховувати кошторис, а це вже буде значно більша цифра, ніж ми зараз маємо».

 Інформаційні технології дедалі частіше стають потужною онлайн-зброєю. Нині багато хто з нас легко переносить частину свого життя у Facebook, Twitter, Instagram тощо. Але наскільки це безпечно? Про вразливості сучасної інтернет-спільноти, ведення онлайн-війн розповів  кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент, керуючий партнер однієї з PR-агенцій, експерт зі стратегічних комунікацій Олександр Курбан.

Минулого тижня представники 14 ОТГ з усієї України у Києві підписали меморандуми про співпрацю щодо створення в себе центрів надання адміністративних послуг з компанією SKL International. Цей проект фінансується Європейським Союзом та Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida), а його загальний фонд складає 800 тисяч євро.

На зло ворогам — корову продам, хай діти  без молока сидять! Вочевидь, саме таким принципом керувалися очільники Хмельницької обласної державної адміністрації, вирішивши не запрошувати представників однієї з наймасовіших і найдавніших газет Хмельниччини – «Подільські вісті» – в журналістський пул для висвітлення візиту в область Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

На превеликий жаль, фінансування галузі охорони здоров’я вже не один рік залишається серйозною проблемою. Державних субвенцій ледь вистачає на заробітну плату медпрацівникам. Здавалося б, у такій ситуації і мови не може бути про розвиток медицини, яка опинилася у трясовині скрути. Проте приклад Волочиської районної лікарні засвідчує, що навіть за таких складних обставин можна багато досягнути.

Звертали увагу, що нині чайник закипає довше, ніж раніше? Якщо відверто, то ніколи особисто за цим не спостерігав, але неодноразово чув нарікання від колег та знайомих, що газ став гіршої якості — багато часу витрачається на підігрів борщу тощо. А як перевіриш? Ви можете на кухні визначити, який газ вам постачають? Отож. А вірити газопостачальнику, що все гаразд… Можна погодитися, а можна й засумніватися. Нещодавно одна з передплатниць «Подільських вістей» зателефонувала та поскаржилася: конфорка горить неприродним яскравим жовтим кольором. Що то було? А хто його зна. Хіба визначиш на око хімічний склад побутового газу чи його «калорійність». А втім,  лічильник крутить та крутить кубометри незалежно від того: якісний газ чи газово-повітряна суміш.

 У 2016 році в нашій області пенсії виплачувалися своєчасно та в повному обсязі. Як повідомили в головному управлінні Пенсійного фонду у Хмельницькій області, на фінансування виплати пенсій та грошової допомоги для 411,1 тисячі пенсіонерів спрямовано 7903,3 мільйона гривень, що на 504,4 мільйона більше, ніж за 2015 рік.

Коли ти відповідальний за весь район, і від твоєї компетентності, фаховості, працездатності, визначення пріоритетів залежить життєдіяльність довіреної  тобі громади, то усвідомлюєш, що підвести людей не маєш морального права. Саме за таким принципом працює голова Ярмолинецької районної ради Лаврентій Копицяк — №1 у списку партії «Батьківщина» на минулих виборах до районної ради.   Тож завдяки чому сталися позитивні зміни в районі  і які перспективи  подальшого розвитку, розмовляємо із його очільником.

 За підсумкам зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів Хмельниччини у 2016 році, високі результати засвідчили приватний навчально-виховний комплекс «Антей» м. Кам’янця-Подільського, Хмельницька приватна загальноосвітня школа «Гармонія» І-ІІІ ступенів, Кам’янець-Подільський навчально-виховний комплекс № 8, Хмельницька гімназія № 1 імені В. Красицького, Кам’янець-Подільський навчально-виховний комплекс № 9 імені А. М. Трояна, Новоушицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2, гімназія № 2 м. Хмельницького, Старокостянтинівський навчально-виховний комплекс імені Героя України Сергія Михайловича Бондарчука, Хмельницька спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів Волочиського району.

Із шафи Деражнянської РДА випав «старий скелет».

У подружжя  Яблонських зростало п’ятеро синів, проте думки про донечку не покидали Марічку та Аліма. І все ж їхня мрія здійснилася.  Нарешті щасливий  татусь узяв на руки омріяну донечку. На радощах батьки на хрестини запросили півсела: музики вигравали на цимбалах, скрипці, били у бубон.
Та й народження усіх дітей для подружжя стало незабутньою і щемливою подією, бо справляли всім хрестини за гуцульським обрядом. Адже Марічка  традиції і звичаї свого краю цінує й не забуває.

Ще наприкінці грудня минулого року місцеві ЗМІ поширили інформацію про результати фінансово-господарської перевірки Плужненського професійного аграрного ліцею. Ревізори управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області знайшли у навчальному закладі порушень на загальну суму понад мільйон гривень. Нас неабияк зацікавила ця історія, і ми вирішили  детальніше розібратися в ній. Тема виявилася захоплюючою і надзвичайно цікавою.

Здається, не так давно проблема екологічно чистих продуктів нас не торкалася. Але тепер вона стає гострою і злободенною. Ми все частіше скаржимося, що органічні продукти стали переважно добрим спогадом, а сучасні покоління вже не знають смаку справжніх харчів, не  нашпигованих консервантами, стабілізаторами, іншими шкідливими речовинами.    Нещодавно спілкувалася зі своєю давньою приятелькою, і вона скаржилася, що лікарі не можуть з’ясувати причини її алергії. А затим додала: «І хіба можна цьому дивуватися, якщо навіть хліб випікають невідомо з чого…» І справді, є чимало підстав пов’язувати хвороби сьогодення зі шкідливими продуктами.

У великому залі шепетівського міськвиконкому відбулось 19 сесійне засідання міської ради VII скликання. Депутати одностайно ухвалили присвоїти звання «Почесний громадянин міста Шепетівка» (посмертно):

У районі Авдіївської промзони нашим бійцям дошкуляють не тільки ворожі обстріли, але й сильні морози. Є численні випадки обмороження. Активісти Спілки учасників бойових дій «Побратими України» звертаються до всіх, хто може допомогти зібрати теплі речі (светри, шапки, шарфи, рукавиці, ватні штани і куртки, взуття, шкарпетки) та медичні препарати проти обмороження. Благодійна допомога приймається за адресою: м. Хмельницький, вул. Свободи 70, к. 108. Центр допомоги учасникам АТО. Телефони для довідок: (0382) 65-90-70, 067-380-50-65.

На Шепетівську землю знову везуть воїна, котрий поклав голову за Україну в неоголошеній війні. 27 лютого загинув тридцятирічний Олександр Тимошишин.  “Наші хлопці з Самооборони уже поїхали по тіло. Інформація про бійця, обставини смерті наразі з'ясовуються. Ймовірно, завтра чи післязавтра відбудеться похорон”, - повідомив завідувач сектору інформаційної діяльності Шепетівської РДА Олександр Чмир.

Схилімо голови перед подвигом! Висловлюємо глибоке співчуття рідним героя! Детальнішу інформацію надамо додатково.

До редакції надходять листи із запитаннями про порядок надання статусу інваліда війни учасникам АТО. Відповісти на них ми попросили директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлану ЛУКОМСЬКУ:  

Під Шепетівською міською радою знову гримлять «революційні барабани», звучать до болю знайомі слогани: «Банду геть!» і «Ганьба!»  Це невеличкий мітинг, організований «Силою громад» (політичне крило ТОВ «Шепетівка Енергоінвест»), так «салютує» меру міста Михайлу Полодюку. Останні тижні в райцентрі пройшли вкрай напружено, боротьба міської влади та «Енергоінвесту» за тепломережу Шепетівки сягнула апогею. Було все: бійки, сварки, сутички «Самооборони» та «свободівців» з «тітушками», штурм будівлі і спецзагони поліції.

Працівники Служби безпеки України, спільно з поліцією, затримали на хабарі одного з керівників Хмельницького регіонального управління Державної служби з питань праці.
Посадовець вимагав від приватного підприємця 10 тисяч гривень за погодження дозвільної документації на введення в експлуатацію побутових ліфтів. Правоохоронці затримали здирника під час одержання неправомірної вигоди. Відкрито кримінальне провадження, — повідомляють у прес-службі СБУ у Хмельницькій області.

До особливостей нашої Хмельниччини належить і те, що розташована область на території з досить жорсткою водою. А відтак значна кількість населення страждає на сечокам’яну хворобу. Про можливості попередження захворювання і методи його лікування бесідуємо із завідувачем урологічного відділення  обласної лікарні, обласним урологом Станіславом Собчинським.

В обласному центрі з 1 до 25 березня, з 09.00 до 17.00, будуть виконуватися роботи з омолодження дерев, розташованих з правого боку вулиці Інститутської, на ділянці від вулиці Кам’янецької до вулиці Молодіжної. У зв’язку з цим буде перекрито половину вулиці.

З початком весни на "квіткових" браконьєрів очікують чималенькі штрафи.

Здійснити п’ять сходжень за один сезон – таку програму-максимум планує виконати команда хмельницьких альпіністів-ентузіастів. Цього року троє місцевих сміливців хочуть підкорити найвищі вершини Паміру та Тянь-Шаню. Чого не вистачає нашим скелелазам для здійснення мрії?

Не дивина, що в Україні деякі справи, особливо якщо це стосується їхнього законного провадження, проходять доволі тернистий шлях.

Уже понад чверть століття живемо при соціально-економічному експерименті, а бачимо лише згортання державних соціальних гарантій та чергові обіцянки політиків. От розпочали територіально-економічну реформу, а народ так і не зрозумів, який виграш від чергових змін? Яскраве тому свідчення — лист до редакції від працівників культури Шепетівського району.

Якщо ви захоплюєтеся автентичною піснею, обрядовістю, вишиванням, писанкарством, гончарством, різьбленням по дереву та іншими ремеслами, цікавитеся історією української мови,  археологією, бажаєте в етнографічну експедицію і шукаєте однодумців, — тоді вам неодмінно треба побувати у цій світлиці, стати її завсідником.

Відбувся вісімнадцятий тур чемпіонату України з футзалу серед команд екстра-ліги.

Відбувся четвертий вид спартакіади учнів професійно-технічних навчальних закладів  обласного центру з баскетболу. Змагання проходили на спортивній базі Хмельницького професійного ліцею. Виступали по п’ять команд юнаків та дівчат.
Перше місце серед юнаків виборола команда вищого професійного училища № 25, серед дівчат — Хмельницького центру професійно-технічної освіти  та харчових технологій.

Зимовий чемпіонат області з кульової стрільби відбувся в Хмельницькому.

У Мінську відбувся заключний шостий етап Кубка світу з фристайлу.

Представниця Хмельниччини Наталія Легонькова, якою опікується заслужений тренер України з легкої атлетики Володимир Ліщук з Полонського району, перемогла на міжнародному марафоні у Лос-Анджелесі (США).

Хмельницке обласне УСБУ затримало бойовика терористичного батальйону "Призрак". Про це повідомили в прес-центрі обласного УСБУ.

Цей мешканець Запорізької області у травні 2014 року, перебуваючи в Росії, був завербований. Він перейшов лінію розмежування та приєднався до формування терористів "Призрак", де отримав посаду зв’язківця. Під час бойових дій він виконував обов’язки корегувальника вогню. До Хмельницької області він прибув для підготовки диверсійних актів на об’єктах залізничної інфраструктури. При затриманні у бойовика було вилучено дві гранати Ф-1 та РГД-5.

Хмельницька поліція вже четвертий день шукає 14-річну Олександру Бондар, яка 20 лютого пішла з дому і досі не повернулась.

Зазначимо, що дівчина навчається у 8 класі колегіуму №16. Оскільки дитину вже три дні ніхто не бачив, поліція просить допомоги у хмельничан – описує прикмети та просить повідомляти у Зарічанський відділ поліції, якщо щось відомо про місцезнаходження зниклої школярки.

Прикмети:

  • на вигляд 14-15 років, зріст – 160 см, обличчя овальне, середньої тілобудови, волосся темне середньої довжини;

  • була одягнута у сіру в’язану шапку, чорну куртку (пуховик), чорні джинси, черевики синього кольору. При собі мала червоний рюкзак.

Якщо Вам щось відомо, то, будь ласка, зателефонуйте за одним із наступних номерів телефону: (0382) 63-10-86; 0683165038, або 102.

Невідомі розтрощили вінки та квіти біля Стели загиблих героїв Небесної сотні і воїнів АТО.

Як у “Call-Центрі” поліції у місті Хмельницькому, сьогодні близько 7 години ранку надійшло повідомлення про те, що на майдані Незалежності невідомі особи розкидали і поламали вінки та квіти біля “Стели пам’яті героям Небесної сотні і загиблим в АТО воїнам”. На місці події працює поліція.

Нагадаємо, що в ніч після вшанування учасників бойових дій в Афганістані невідомі особи прибрали вінки та квіти від Меморіалу воїнам-афганцям і викинули їх у двір сусіднього будинку. Поліція встановлює винних.

 З 1 січня скасовано гарантований розмір допомоги на дітей одиноким матерям, що становив 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Про це йдеться у Законі України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, прийнятому Верховною Радою 24 грудня 2015 року.

У ситуації, коли важко зароблені копійки висипаються, як пісок поміж пальців, народ не штовхається під театральними касами, не нервує у пошуках зайвого квиточка і загалом духовне наповнення відкладає на завтра, з надією, що таки прийде час і не доведеться робити жахливий вибір: хліб, комунальні платежі чи емоції, які дарує мистецтво.

У березні минулого року начальником Кам’янець-Подільського міського відділу міліції було призначено Володимира Калашніка. Пам’ятаю, як Володимир Петро- вич під час своєї першої прес-конференції для ЗМІ у новому ранзі наголошував, що першочерговим його завданням буде боротьба з корупцією, організація взаємодії міліції з громадськістю, що будуватиме свою роботу на принципах відкритості і доступності, і загалом вся діяльність буде націлена на роботу так, щоб повернути довіру населення.

До чергової частини Хмельницького відділу поліції 21 лютого надійшло повідомлення про те, що випадкові перехожі по вулиці Козацькій знайшли  чоловіка, який лежав нерухомо на узбіччі дороги.
Перехожі викликали медиків, які сповістили про подію правоохоронців. Потерпілого доставили у лікарню і прооперували. Утім, на цьому пригоди  не завершилися. Вже через годину до поліцейських надійшло ще одне повідомлення — під час бійки невідомий вистрелив із травматичної зброї в голову 29-річному чоловіку.
У  секторі комунікації ГУНП в Хмельницькій області повідомили, що поліцейські затримали «стрільця». Ним виявився 50-річний чоловік, який вже раніше притягувався до кримінальної відповідальності. Слідство триває. Про його наслідки ми повідомимо у наступних номерах.

Зимовий чемпіонат України з легкої атлетики (метання) серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків у Мукачевому Закарпатської області став знаковим для кількох молодих та перспективних спортсменів.

Чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні серед юніорів прийняв найкращий вітчизняний манеж у Сумах, куди прибули понад 430 спортсменів 1997 року народження і молодші з 24 областей та столиці.

Провести волонтерів сьогодні  зібрались місцеві жителі, родини військовослужбовців і священики. Ізяславчани повезли бійцям найнеобхідніше - харчі, домашню консервацію, теплі речі, взуття та засоби гігієни. Про це йдеться на сайті Ізяславської райдержадміністрації. «Зібраний гуманітарний вантаж – заслуга небайдужих жителів Ізяславського району. Результат наших спільних зусиль – вщент заповнений крамом мікроавтобус» , - каже голова благодійної організації «Фонд Заславщини» Володимир Зуєв, відправляючись у поїздку разом із побратимами Сергієм Хмизом та Володимиром Коротуном. Настоятель храму св. Віри, Надії, Любові та матері їх Софії Української Православної Церкви Київський патріархат (с.Сахнівці) о. Юрій Приймак, священик собору Різдва Христового Української Православної Церкви (м.Ізяслав) о. Олександр Філюк благословили волонтерів на подорож.

Двадцять один військовослужбовець із Центру розмінування  повернувся 18 лютого додому. Два місяці рідні та близькі чекали на хлопців удома, поки вони виконували свій військовий обов’язок на сході.
Зустріти кам’янецьких Героїв прийшли представники влади, колеги, матері, дружини, діти, друзі. Керівники частини подякували військовим за героїзм та відвагу.
Дівчата  вручили хлопцям урочисто український коровай, а рідні подарували найтепліші обійми.

Вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні

Cьогодні біля меморіальної дошки пам'яті Гароїв Небесної Сотні та героїв АТО зібралися представники Хмельницької міської, районної та обласної влади, священослужителі усіх конфесій, хмельничани, котрі були учасниками Революції Гідності, усі небайдужі. На центральній площі міста згадали імена усієї Небесної Сотні, а також й восьмеро наших земляків, які удостоєнні звання «Герой України» посмертно. Їх імена уже закарбовані на меморіальних дошках у найменуваннях навчальних закладів та вулиць. Хмельничани покладали квіти до дошки пам'яті, згадували Героїв хвилиною мовчання й співали Гімн України.

Хмельничан з особливими потребами запрошують пройти курс оздоровлення у Головчинцях, що у Летичівському районі. Про це інформує прес-служба Хмельницької міської ради.

Два роки тому, 21 лютого 2014 року, українці прощалися  з Героями Небесної Сотні: під щемну мелодію реквієму «Пливе кача…»  і з вірою в те, що винуватці злочинів будуть покарані, що звитяжці відійшли у безсмертя недаремно, і Україна  нарешті остаточно визволиться і  від московського ярма, і від п’ятої колони в рідній державі, і від корупційної ганьби. Кожен із нас розумів, якою  дорогою є ціна свободи.  Про все це думається з глибоким болем. А тепер розуміємо й інше: ще надто важким буде наш шлях до справжнього визволення, за яке віддали життя і лицарі  Революції гідності, і герої кривавої війни на сході України.

Здавалося б, клопотів у подружжя Андрія та Наталі Михальчуків вистачало — виховували троє дітей. Проте після телефонного дзвінка із районної лікарні їхня родина поповнилася синами і донькою. Відтоді збігло понад десять років. Окрім радісних спогадів про дітей, які підростали, залишалися гіркі та щемливі.

Військовий конфлікт на сході України дав об’єктивну оцінку боєздатності наших Збройних сил. Сумно казати, але практична перевірка реальними бойовими зіткненнями засвідчила, м’яко кажучи, невтішний стан справ в армії. Ситуація за останні два роки не дуже змінилася.
Яскравий приклад – Ізяслав. Після виведення звідти військового підрозділу, по містечку завдали такого соціально-економічного удару, який можна порівняти хіба що з масовим бомбардуванням. Соціальна значимість демілітаризації Ізяслава — тобто виводу бригади спецназу (нашої легендарної «вісімки») і розформування 161-ї мотострілецької Станіславської Червонопрапорної дивізії,  еквівалентна закриттю стратегічно важливого підприємства.

Неоголошена війна
Війна, що розв'язана агресорами “во имя Отєчєства” з метою підтримки “пригноблених співвітчизників”, “братів по крові й вірі”, докорінно змінила дім Донбасу, куди ж її було закликано необачними та немудрими. Братський зашморг ще і досі намагається затягнутись на українській незалежності.
Моя перша ротація на Схід як солдата-добровольця, санінструктора батальйону імені Кульчицького Національної гвардії України відбувалася з 13 серпня 2014 року і тривала рівно 50 днів у зоні АТО, а саме розташуванням медичного пункту стала одна палата урологічного відділення Центральної районної лікарні.

Знаменною подією у новітній історії енергетики України та справжнім святом для всього колективу ПАТ «Хмельницькобленерго» стала урочиста презентація новоспорудженої та введеної в експлуатацію унікальної підстанції 110 кВ «Прибузька» у Хмельницькому.

Хоча в родині Андрія Кланци і не було медиків, шляхом яких, як правило, ідуть і діти, після закінчення дев’яти класів загальноосвітньої школи він вирішив вступати до медичного училища. Саме початкова медична освіта і мала стати своєрідним індикатором для хлопця: чи справді це його покликання?

Міжнародний банк реконструкції та розвитку виділив Кам’янцю-Подільському 15,6 мільйона доларів США для модернізації систем теплопостачання. За цей кредит планують облаштувати індивідуальні теплові пункти у 67 житлових будинках, замінити близько 8 кілометрів теплових мереж, спорудити на території колишньої тютюнової фабрики нову теплоелектростанцію, на якій вже до кінця нинішнього року планується ввести в експлуатацію перший котел на твердому паливі.

Прощання — то мить завжди болісна. А прощання зі сподіваннями на краще життя — болючіше у сотні, якщо не тисячі, разів. Ось у такому болючому стані постійного прощання українці живуть уже котрий рік поспіль. Правда, трапляються таки короткі миті анестезії перед виборами, коли претенденти на різноманітні великі і малі державні папахи засліплюють розум співвітчизникам такими яскравими казками про наше майбутнє життя, що іноді навіть самі у це вірять. Але те передвиборне знеболююче швидко закінчується, а життя без будь-яких змін продовжується. Хоча чому без змін? За останні два роки воно значно погіршилося.

Така доля спіткала першу на Поділлі друкарню, у якій на початку ХVІI століття протягом десяти років видавалися книги польською і латинською мовами.

Історичні документи містять чимало інформації про постійні татарські напади на Поділля і Волинь. І в той же час в інших джерелах можна прочитати про чумацькі валки, які привозили в Україну “білу сіль”.

У давніх джерелах досить часто зустрічаються згадки про те, що на Поділлі були „цілі хмари бджіл”, які, не маючи можливості знайти собі прихисток у лісі, будували щільники в печерах гір, у скелях, обривистих берегах річок і навіть просто в землі.

Ледь переступивши поріг галереї «На Проскурівській»  обласного художнього музею,   почуваєшся, наче в дитсадку: сотні розмальованих, змайстрованих із дерева іграшок-забавок немов оживають з давніх казок. Тут і квітчасті коники, і кумедні колядники у санях, і мініатюрні колисочки та посуд,   розписані баранці, зайчики, курчата та  гусенята, і  барвисті писанки гронами звисають з вербових віт, а під стелею погойдуються  зграйки  голубів впереміш із жар-птицями.

так називається остання збірка відомого українського поета Івана Іова, життя і творчість, якого нерозривно пов’язані з Поділлям. Ці слова, як заповіт митця, звучали рефреном під час відкриття засідання літературної студії, присвяченого 15-річчю поетичного безсмертя Івана Іова. Зібрання відбулося минулого тижня у Хмельницькій міській бібліотеці № 8 на вулиці Кармелюка.

http://new.museum-ukraine.org.ua/wp-content/uploads/2016/02/12670068_458057404386261_3225877939639693023_n.jpg

Ми не могли зробити сепарам такий дорогий подарунок! До того ж на кону стояли наші життя. Мистецька акція в “мирному” Краматорську стала частиною “спецоперації” з культурологічного рейду в сіру зону лінії розмежування.
Велика подяка команді Державного історико-культурного заповідника “Самчики“, що взяли участь в Музейній експедиції в зону АТО, розгорнули неперевершену виставку Самчиківського розпису і прикрили нашу поїздку вздовж Першої лінії оборони. Спасибі Управлінню культури Донецької ОДА, відділу культури Мар`їнської РДА! Але, про все по порядку.

На Львівщині залишили під вартою підозрюваного директора ДП «Красилівський агрегатний завод» із визначенням 30 млн. грн. застави.

Загинув ще один боєць з Хмельниччини

У зоні АТО отримав смертельне поранення боєць 24-ї окремої механізованої бригади 27-річний Олександр Кшевіцькій. Хлопець підірвався на розтяжці під селищем Трьохізбенка, що на Луганщині. Медики намагалися врятувати йому життя, але, на жаль, не змогли. Помер боєць у лікарні.

Сьогодні о 12 годині у його рідному селі Радісне Красилівського району відбудеться поховання героя. Пам`ятаймо тих, хто склав свої голови за нас!

Шепетівські самооборонці повернулись із поїздки до зони АТО

9 лютого з 27-ї поїздки до Шепетівки повернулися волонтери, які відвозили передачі в зону АТО для шепетівських бійців. Тридцять три земляки отримали адресні гостинці, із рук в руки, від рідних та друзів.

7 лютого у Кафедральному соборі Різдва Преcвятої Богородиці, що в обласному центрі, відбулася історична подія – проголошення Кам’янець-Подільської єпархії Української греко-католицької церкви. З цієї нагоди до Хмельницького прибули Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) разом із владиками Синоду Єпископів УГКЦ, представник Папи Римського Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, греко-католицькі священнослужителі з різних куточків нашої держави та навіть з далекої Канади. Серед почесних гостей і високоповажне римо-католицьке і православне духовенство. А також голова обласної ради Михайло Загородний, перший заступник голови облдержадміністрації Василь Процюк, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, народні депутати.

Із 1 січня 2016 року відбулось чимало змін на законодавчому пенсійному полі. Зокрема, набрали чинності Закони України    «Про Державний бюджет України на 2016 рік», «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України», якими врегульовано  питання пенсійного забезпечення у поточному    році як  окремих  категорій  пенсіонерів, так і платників єдиного  соціального внеску.
Прокоментувати ці зміни ми попросили начальника головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольгу Заярнюк.

 Вони захищали нас, тепер — наша черга підтримати їх.  Грузин Георгій Папунашвілі  (він уже 37 років мешкає у Хмельницькому) пішов в АТО добровольцем ще у 2014-му. Бо не мав сили спостерігати як гинуть наші юнаки. Офіцер-розвідник, він був для українських солдат зразком справжнього патріота, вчинками своїми демонструючи,  як треба любити Батьківщину. Одночасно був для них батьком, оберігаючи їхні життя (у травні цього року йому виповниться 60).

Центр має на меті сприяти консолідації і координації зусиль мобілізованих, учасників бойових дій в зоні АТО, сімей загиблих, їх об’єднань у справі широкого, більш ефективного використання наявних можливостей у забезпеченні захисту їх економічних, соціальних прав, наданню оздоровчої, юридичної, медичної, психологічної, моральної та матеріальної допомоги.

“Центр допомоги учасникам АТО” створено у жовтні цього року. До новоствореного Центру по допомогу можна звертатися за адресою: місто Хмельницький, вулиця Свободи, 70, кімната №108. Контактні номери телефонів: (0382) 65-90-70, (067) 380-50-65. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Цього дня за вікном і справді по-зимовому холодно. Ковток ароматного чаю відразу зігріває і наче занурює у затишну домашню атмосферу. Коли хочеться ділитися думками, пригадувати приємні моменти і мріяти. Сьогодні «чай без церемоній» розділяємо з Андрієм Петринюком, головою Теофіпольської районної ради.

Відчули на власному гаманці торішнє зростання цін? Рекордний за останні роки показник інфляції — 43 відсотки добряче перетрусив споживчий кошик українців. А як можна вижити, коли усе дорожчає? Лише отримувати більшу зарплатню. І, як не дивно, цифри свідчать, що надходження в нас таки зростають. За інформацією директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлани Лукомської, протягом одинадцяти місяців минулого року середня заробітна плата подолян становила 3283 гривні, що на 448 гривень більше, ніж за відповідний період 2014-го. Але не це головне: у грудні стався рекордний стрибок зарплатні — вона зросла на чверть порівняно з листопадом і сягнула 4465 гривень (статистики кажуть, що це не остаточні дані й вони можуть бути дещо уточнені у бік зменшення. Але все одно значне збільшення — це факт). Отже, якщо поглянути на показники позаминулого року та грудня минулого, то у легальному, а не тіньовому секторі, доходи перекрили втрати від інфляції.

У Деражнянській загальноосвітній школі № 3 відбувся урок пам’яті Героя України Івана Зубкова, який понад рік тому загинув, мужньо обороняючи Донецький аеропорт.

Втретє колектив народного театру пісні «Пісенне мереживо» Кам’янець-Подільського районного центру культури і мистецтв «Розмай» у складі начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Алли Бец, директора РЦКіМ «Розмай» Володимира Кусіка та артистів зі святковими програмами та гуманітарним вантажем відвідали зону проведення АТО.

Для людей, які люблять скандали, конфлікти, минулий тиждень просто бальзам на їхні душі.

Щоб зрозуміти, як працює нова патрульна служба поліції в Хмельницькому, вирішив на власні очі побачити специфіку цієї непростої роботи. Тож «Подільські вісті» взяли участь у нічному чергуванні разом з новими поліцейськими.

Чули про акції протесту пільговиків у Сочі та Краснодарі. Там  пенсіонери  не задоволені, що пільги на проїзд замінили адресною допомогою, перекрили рух транспорту. На цю інформацію можна було б і не звернути уваги, якби не один цікавий факт. Російські журналісти повідомили, що люди не стільки обурені розміром адресної допомоги, скільки тим, що… їх не поважають. Мовляв, скасування пільг — це неповага до них з боку держави, нібито влада не оцінила їхню «героїчну працю та життя». Можна було б посміхнутися та списати на російський менталітет, з їхніми «дєдивоєвалі», «кримнаш», якби не згадався виступ на розширеній нараді з питань пільгових перевезень, що днями відбулася в кінотеатрі імені Тараса Шевченка. Представник однієї громадської організації у своїй промові теж говорив про «відновлення народного господарства», «роботу на знос», «добре ставлення до ветеранів». Повіяло таким застоєм, такою брежнівщиною. Хоча ніхто не планував позбавляти нікого пільг: міська влада, на яку наразі покладено обов’язок фінансування пільгових перевезень, вирішила порадитися в широкому колі з громадою та перевізниками, як оптимально організувати цей процес у Хмельницькому.

…Ердогану ніколи не вдасться переконати Путіна в тому, що турецька сторона має право збивати російські літаки над своєю територією.

ПРО ПОРАДИ
Той, хто роздає всілякі поради наліво і направо, сам їх ніколи не дотримується.

Не стійте! Прошу. Сідайте. Правди в ногах теж немає. Почувайте себе, як вдома у мене. Місця вистачить всім. Не чекайте поки я вас посаджу. І двері, двері не тре­ба зачиняти. Нехай свіжий вітер з вулиці піднімає мені і вам настрій. Хай будуть відчинені. Раптом пожежа! Чи органи провіряючі. Та мало там яка стихія наскочить. Особливо сьогодні…

Ситуацію будь–хто
Уявить на часі:
У кущах стоїть авто,
ДАІшники — на трасі.

Дні за днями, наче коні схарапуджені, летять.
Несподіванки-сюрпризи підкидає нам життя.
І ніхто із нас не знає, де загубить, де знайде,
Коли доля усміхнеться, а коли й слізьми зійде.

Оприлюднено ще один вірш митрополита Володимира.

Чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків та жінок до 23 років у Києві приніс збірній Хмельниччини три нагороди.

У відкритій першості Республіки Білорусь із дзюдо у складу збірної України взяв участь хмельничанин Олександр Романюк. Виступаючи у ваговій категорії до 100 кілограмів, він здолав трьох білоруських спортсменів, зазнавши поразки тільки від мінчанина Микити Свирида, і став срібним призером цих престижних змагань. Загалом українські спортсмени здобули вісім нагород: три золоті, дві срібні та три бронзові.

В Афінах відбулися поєдинки чергового етапу Кубка світу серед шаблісток.

З п’ятої години ранку 8 лютого Росія  оголосили повну бойову готовність та підняли за тривогою авіацію.

Жоден аромат, найдорожчий та найвишуканіший, ніколи не зрівняється зі запахом свіжовипеченого хліба. Духмяний, запашний – він поєднує в собі відчуття домашнього затишку, родинного тепла, щирої радості. Цей аромат «обіймає» тебе, як тільки-но переступаєш поріг підприємства «Агробізнес» у Волочиську, яке вже зарекомендувало себе найбільшим виробником хлібобулочних виробів у нашому краї. І, треба додати, надзвичайно смачних.