Захищаючи рідну землю від оскаженілого підступного цинічного терориста-агресора, переходять із земного до небесного строю найкращі діти України, золотими літерами назавжди вкарбувавши свої імена в новітню історію Ввільної та незалежної держави. Проводжає в останню путь справжніх Героїв і Хмельниччина. Вони навічно залишаються у пам’яті.

19 липня 2022 року Кабінет Міністр України ухвалив постанову «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам».

Під головуванням заступника міського голови Миколи Ваврищука відбулась нарада з директорами ринків, торгових рядів і майданчиків міста Хмельницького. Розглядалася низка важливих питань, що стосуються діяльності ринків. У засіданні, яке відбулося на ринку КП «Спецбудмеханізація» (вул. Геологів, 7), взяли участь представники Управління торгівлі, Управління праці та соціального захисту населення, Головного управління ДПС України в Хмельницькій області, Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області.

лікарі Хмельницької міської лікарні провели операцію з постановки «штучного стравоходу»

Зранку 5 квітня минула доба, як ми не чули тата. В обід мамі принесли «похоронку».
З того дня мене назвали дочкою Героя –  легше вимовляється, ніж “напівсирота”. З того дня замість «Татові привіт» знайомі кажуть «Вічна пам’ять», а «Дякую Вашому татові за наш спокій» від незнайомців приховує в собі невикричаний біль.
9 квітня тата поховали на Алеї Слави. Відтоді гімн зазвучав як похоронний марш, а прапор асоціюється з домовиною.
Це –  хаотичний опис мого світу, зруйнуваного «спецоперацією зі звільнення від нацистів».

Міський герб Старокостянтинова відомий за сфрагістичними джерелами ще з другої половини XVI ст.

Для отримання роз’яснень і консультацій з питань пенсійного законодавства працює «гаряча» телефонна лінія

Запрошуємо хмельничан і гостей міста 23 липня о 15:00 у міський Будинок культури (вул. Проскурівська, 43) на обговорення ретро-детективів хмельницького письменника Юрія Даценка.
«Пастка для різника», «Книга в камені», «І стало світло» - три романи про харизматичного лікаря-хірурга, проскурівчанина Якова Ровнєра. Усі романи мають колоритні відмінності, що неабияк підтримують цікавість читача – зміна темпоритму сюжету, існування на межі реальності та містичності, добре випрацювана інтрига, а також повне занурення в атмосферу Поділля початку ХХ століття.
Книжковий клуб «Евтерпа» - платформа для неформальних літературних зустрічей, де кожна думка цікава та важлива. До того ж, старовинні стіни Будинку культури, що колись називався в народі театром Шильмана, тільки посилять атмосферу обговорення творів письменника!

Короткометражний фільм, який знімається  в Кам’янці-Подільському

Пані Галина з Шепетівщини, як пише на своїй сторінці «Рукавичка», навчається допомагати диким тваринам, які без допомоги людей можуть загинути.

Цими вихідними на теренах Староушицької громади Хмельницької області військовий «Азову», який після важкого поранення залишився без ноги, зробив пропозицію своїй дівчині. Воїн освідчився коханій у мальовничому місці історичної Бакоти (територія природного парку «Подільські Товтри»).

У квітні співробітники УСБУ у Хмельницькій області  викрили та затримали місцеву мешканку, яка допомогала окупантам.  Зокрема, у квітні, за надісланими нею даними, окупанти нанесли ракетний удар по території Полонської ОТГ.

«Відвідав одне з релокованих підприємств. Попри непростий процес переміщення, тут відновлюють виробництво, працюють над збутом і вірять у краще майбутнє, допомагаючи ЗСУ. Створили уже близько 50 робочих місць у Хмельницькому.

Відбулося чергове засідання виконавчого комітету. В ході роботи члени виконкому розглянули 60 питань порядку денного, більшість питань стосуються забезпечення життєдіяльності міста. Ключовими були питання внесення змін до програм, пов’язаних з російсько-українською війною.

На черговому засіданні виконавчого комітету ухвалено рішення про розміщення трьох табличок-проекцій в центральній частині міста. Їх буде встановлено в рамках нового історико-туристичного проекту. За допомогою 3D-проекцій можна буде побачити втрачені архітектурні пам’ятки.

з відбору суб’єктів оціночної діяльності у сфері оцінки земель для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, що відбувся 8 липня

Внаслідок повномасштабної війни росії проти України багато підприємців опинилися у скрутному становищі. Деякі з них були змушені частково або повністю припинити свою діяльність, деякі переїхали в інші регіони.

Прикордонники приїхали до дітей, які у рамках реалізації дитячого оздоровчого патріотичного проекту «Поділля мрій» безкоштовно відпочивають в одному з дитячих санаторіїв Хмельниччини. Наразі у мальовничому містечку проводять канікули близько 200 дітей військовослужбовців, зокрема й тих, чиї батьки загинули, захищаючи Україну.

13 липня Асоціація міст України виступила організатором семінару-наради та забезпечила пряме спілкування понад 800 учасників (сільських, селищних та міських голів) із Заступником керівника Офісу Президента України Кирилом Тимошенко та Першим віцепрем’єр-міністром — Міністром економіки України Юлією Свириденко. На заході були обговорені питання публічних закупівель в період дії воєнного стану та зміни до постанови КМУ від 28.02.2022 №169.

Молода родина Дзюбів – Анна з чоловіком Ігорем, синочками Іваном і Макарчиком, новонародженою донечкою Катрусею – потроху обживається на Дунаєвеччині, куди переїхала з Красногорівки Донецької області. Зволікати з переїздом часу практично не було, бо молода жінка була при надії, тож задля безпеки майбутнього немовляти потрібно було терміново виїжджати з надто небезпечного міста. Постійні звуки від обстрілів не давали ні на мить спокою, психологічна напруга була на межі, тому, зібравши найнеобхідніші речі, вони покинули свою маленьку батьківщину. Куди навряд чи колись вже повернуться. Війна змінила все…

До редакції «Подільських вістей» подзвонили жителі Харківщини. Про страшні реалії, про запеклі бої, які точаться там, говорили мало – болить. Метою ж дзвінка було прохання: на шпальтах часопису подякувати небайдужим жителям Хмельниччини, яким вдається не лише, так би мовити, тримати гуманітарний фронт у рідних населених пунктах, прихищаючи вимушених переселенців, усіляко їм допомагаючи, а й регулярно доставляти вантаж зі всім необхідним у гарячі точки України, зокрема, на Харківщину.

Недаремно кажуть, що мамине серце здатне умістити найбільшу любов до своїх дітей і найбільший біль, який з’являється у тривозі за них. Уже за кілька днів після оголошення війни важкі переживання позбавили Віцентину Ярову з села Шпичинці Хмельницького району і сну, і спокою. Адже донька Лідія, яка проживає у Львові, сини Андрій і Віталій, які мешкають у Хмельницькому, повідомили про своє рішення піти воювати. Лідія разом із покійним чоловіком, військовим медиком, була активною учасницею Майдану, АТО. І тепер, повідомила рідним, не зможе залишатися вдома.

Нещодавно виповнилося 60 років спільного подружнього життя Клавдії Марківни та Віктора Тимофійовича Марчуків із села Москалівка, що на Ярмолинеччині. Проте святкування діамантового ювілею з дітьми, онуками, правнуками, найріднішими вирішили відкласти до нашої Перемоги над ворогом.

Мужність, сміливість і бажання, попри все, залишатися вільною, — таку характеристику дали Ліні Костенко, нагороджуючи Орденом Почесного Легіону. Ліна Костенко не приймала нагород, називаючи їх «політичною біжутерією», а отриманий лицарський орден Франції присвятила українським військовим.

Стебловий (кукурудзяний) метелик (Ostrinia nubilalis Hb.) — це один з найнебезпечніших шкідників у посівах кукурудзи. Рівень заселеності посівів і пошкодженості кукурудзи стебловим метеликом в Україні в останні роки значно підвищився, в більшості районів навіть відмічена 100% заселеність.

З 11 липня в Україні набув чинності Закон, який забороняє курити в громадських місцях не лише звичайні та електронні сигарети, але й тютюнові вироби електричного нагрівання.

Журналіст Віктор Вацко розповів історію про кам’янчанина, нападника “Динамо” і молодіжної збірної України Владислава Ваната.

Ім’я Сергія Нагорного відоме не лише на Хмельниччині. Це він здобув золото і звання олімпійського чемпіона в Монреалі у 1976 році. Хмельницький спортсмен виступав у екіпажах байдарок: спочатку на дистанції 500 метрів Сергій з напарником посів друге місце, а у виступі на дистанції 1000 метрів – здобув олімпійську нагороду.

У літній період частішають випадки спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Як запобігти їм, розпитуємо в Ігоря Баланюка, начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Добросовісні громадяни, які щомісяця сумлінно розраховуються за комунальні послуги, опинилися, у на жаль, у непростій ситуації. Принаймні, клопотів, без яких могли обійтися, не минути. Вже тепер спостерігаємо великі черги, адже у р кожен, хто заплатив за спожитий у травні газ, прагне повернути кошти.

Відомі книги «Країна Моксель, або Московія» в трьох томах, «Москва ординська» та «Україна-Русь» належать перу нашого земляка, письменника Володимира Білінського. У 2011 році за книгу «Країна Моксель, або Московія» Володимир Білінський став лауреатом премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Нещодавно у приміщенні Хмельницької міської ради під головуванням керівника організації «Хмельницьке обласне товариство політичних в`язнів, репресованих та членів їх сімей» Кузьми Матвіюка відбулося засідання круглого столу на тему «Позиції і дії громадян Хмельниччини у становленні в Україні Помісної Церкви».

Агроформування Хмельниччини розпочали комплекс збиральних робіт.

Дорогі друзі!

У цей надзвичайно складний час з усіх сил ми намагаємося втримати журналістський фронт, який у період війни виконує особливу функцію. Газета «Подільські вісті» продовжує доносити об’єктивну, правдиву інформацію у найвіддаленіші куточки області, залишаючись для своїх читачів надійним другом, порадником, захисником. Позбавити людей друкованого слова означає відібрати у них духовний хліб, а багатьох сільських жителів — ще й позбавити єдиного джерела новин.

Для того, щоб передплатники змогли отримувати часопис, редакція «Подільських вістей» за власні кошти купує газетний папір, оплачує друк видання, майже 30 відсотків коштів з усього тиражу переказує пошті за доставку газет. За власні кошти купуємо також бензин для відряджень. І це лише частина усіх витрат, які передбачені для належної роботи редакції.

На жаль, цінова політика з усіх цих позицій різко сягнула вгору. Проте газета продовжує залишатися соціальною, не підвищуючи ціни для своїх передплатників. Неодноразово й самі «Подільські вісті» надавали допомогу тим, хто потребував дороговартісного лікування, Збройним силам України, малозабезпеченим категоріям населення.

Однак сьогодні така допомога потрібна нам, адже йдеться про подальше існування «Подільських вістей». Саме тому просимо посильним внеском підтримати газету з більш як столітньою історією та подарувати їй шанс на життя. Віримо, що справжній патріотизм, справжнє вболівання за своїх земляків будуть головним рушієм у цій благородній справі. Зобов’язуємося на сторінках видання згадати усіх добрих людей, які не дадуть загинути газеті.

Кошти переказуйте на наступні реквізити: р/р UA463003460000026009012291303, ЄДРПОУ 21313714, отримувач “Подільські вісті”.

Війна стала невимовним болем для мільйонів українських родин, які змушені були шукати прихистку не лише в інших областях, а й за кордоном.

 

Позитивні емоції під час війни дуже далекі від понять гуманності. І викликають їх насамперед події, які у мирний час однозначно засуджуються адекватним суспільством, незважаючи на релігійні чи моральні норми. Але це закономірно, адже ворог не з чаркою і пирогами прийшов, а вбивати, ґвалтувати, грабувати, знущатися, руйнувати, сподіваючись, що йому злочини минуться безкарно. Не минуться!

Все частіше українці деяких регіонів сприймають звук повітряної тривоги легковежніше, ніж це було у перші дні та тижні війни. Наочно те, як виглядає момент влучання ракет різних розмірів та типів у будівлі, показали у симуляції.

Польща надала українським громадянам, які виїхали до цієї країни, рятуючись від війни, безкоштовний доступ до меддопомоги на всіх рівнях. Як можна отримати медичну допомогу в цій країні – далі в матеріалі.

У Хмельницькому розробили проект Порядоку використання легких електричних самокатів на території міста і закликають усіх бажаючих з ним ознайомитися та висловити свої пропозиції.

У новому відділенні медичної реабілітації, що знаходиться у корпусі Хмельницької міської лікарні на вулиці Житецького, спеціалісти та медики ставлять на ноги пацієнтів після важких травм та інсультів. Процес реабілітації триває від двох тижнів і довше. Усі послуги безкоштовні. Відділення розраховане на 30 ліжок, в перспективі планується розгорнути ще 60. Наразі у відділенні лікуються семеро пацієнтів.

Півтисячі осіб користуються послугами соціального таксі, щоб доїхати до потрібного місця. Це дорослі й діти з інвалідністю. Послуга доступна як мешканцям Хмельницької громади, так і внутрішньо переміщеним особам. Всі користувачі мають бути зареєстровані і проживати в межах Хмельницької територіальної громади, мати підтверджуючі документи і попередньо зареєструватися.

«7 липня брав участь у засіданні Комітету Регіонів (консультативний орган Європейського Союзу) в Брюсселі. Мав виступ перед поважною аудиторією щодо відбудови українських міст і громад, реформування на шляху від статусу кандидата в члени ЄС до повновправного членства. 

Надзвичайно важливе місце в системі засобів захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, ефективної комунікації влади і громади посідає реалізація права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, яке закріплено статтею 40 Конституції України. 

Ми шукаємо фіговий лист, що прикриє місця, на які нам незручно і неприємно дивитися.

У досить щільному графіку роботи начальник Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Руслан Герасимчук знайшов час для нашої зустрічі, якраз напередодні професійного свята поліцейських. «Чи згодні, пане полковнику, відповісти на запитання для «Чаю без церемоній?» – запитую зі сподіванням, що наша розмова не поверне в русло офіційного звіту, цифр і сухої статистики.

На столі пишніють рум’яні та гарячі, наче сонце, буханці, які щойно Марія Постернак вийняла із печі. Що може бути смачнішим, аніж хліб, спечений на живому вогні? Та й аромат його ні з чим незрівнянний. А ще корисний, каже господиня, та й довго не черствіє.

У Стокгольмі відбувся черговий етап «Діамантової ліги». Хмельничанка Марина Бех-Романчук у п’ятій спробі приземлилася на позначці 6,76 м і вийшла на першу позицію в стрибках у довжину, проте британка Лоррен Уген все ж зуміла вирвати перемогу – 6,81м.

Випадки викрадення родичів українських військових на тимчасово окупованих територіях набувають системного характеру, повідомляють у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.