День 60-річчя відомого на Поділлі лікаря-кардіолога Петра Леонардовича Перебейноса — хвилюючий і радісний не лише для ювіляра. Сьогодні є чудова нагода до спогадів, роздумів, щирих слів про цю прекрасну людину.

Більше 37 років присвятив Петро Леонардович Її Величності медицині. Кардіолог вищої категорії не лише в сенсі кваліфікації: теплом його серця і мудрістю душі нове життя подароване багатьом людським серцям, його пацієнтам.
Постать Лікаря і Людини Петра Леонардовича Перебейноса змушує багатьох сучасників, колег і пацієнтів, задуматися над непростими речами людських взаємин, зрозуміти велич праці лікаря, ціну життя людини.
Саме у Хмельницькому минулли роки становлення Петра Леонардовича як лікаря, роки натхненної праці в галузі охорони здоров’я, визнання його професійності, беззаперечного авторитету.
Народився Петро Леонардович Перебейнос на Вінничині, в селі Слобода Шаргородська Шаргородського району. Батьки Леонард Петрович, мати Марія Юхимівна гарно виховали свого трудолюбивого сина, який зразково навчався в школі і завжди допомагав у всіх господаських клопотах: вирощував кролів, працював на городі. Шаргородська школа пишається своїм учнем, який завжди був відмінником, призером обласних, республіканських олімпіад.
Великі здібності до здобуття знань проявляв Петро Леонардович у роки навчання у Вінницькому медичному інституті ім. М. І. Пирогова (сьогодні Вінницький Національний медичний університет ім. М. І. Пирогова). Вивчення медицини — дуже важка праця. Це опановування фундаментальних наук, багато часу, проведеного в бібліотеці, робота в студентському науковому товаристві, чергування в лікарні. Студентська дружба, пронесена через роки, жива у професійному спілкуванні з однокурсниками, нині шанованими лікарями: професором А. І. Суходолею, нейрохірургом Ю. М. Тарновичем, хірургами Л. О. Щербою, В. В. Васильківським, видатним кардіологом О. В. Лук’яновою.
Під час проходження інтернатури колеги помітили талановитого молодого лікаря, і В. І. Паламарчук, тоді головний терапевт обласного управління охорони здоров’я, кандидат медичних наук, доцент кафедри терапії, доручив П. Л. Перебейносу впровадження дистанційної діагностики в кардіології.
Кардіологічний дистанційний центр Хмельницької обласної лікарні став важливою ланкою надання допомоги хворим із районів області. Завдяки вчасній правильній діагностиці захворювань серця було надано допомогу і врятовано багато життів людей.
Завідувач відділення функціональної діагностики обласного кардіологічного диспансеру П. Л. Перебейнос і далі запроваджував в практичну кардіологію нові методи діагностики і лікування. Навчаючись в м. Каунасі (Литва), у всесвітньовідомого академіка
Ю. Ю. Бредікіса, який вперше в СРСР розробив і застосував метод електростимуляції серця, Петро Леонардович освоїв і застосував ці знання на Поділлі. Багато зусиль спрямовано на розробку і застосування в кардіології нових електронних приладів, методів обробки інформації, питань медичної кібернетики, які започатковували сучасну хірургічну аритмологію.
Працюючи впродовж 13 років керуючим кадрами обласного управління охорони здоров’я, П. Л. Перебейнос не зраджував клінічній медицині, лікував хворих, брав участь у конгресах, з’їздах, конференціях кардіологів, навчав студентів.
Любов до кардіології викристалізувалася в пристрасть до її особливої галузі — аритмології. Завідувач відділення аритмології КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр, П. Л. Перебейнос виявляє велику турботу про пацієнтів, неабияку увагу до колег. Він поряд з колегами у найважчі години лікування критично хворих пацієнтів, коли є сумнів, невизначеність в діагнозі, терапевтичній тактиці. Багато подолян завдячують ювіляру врятованим життям.
Усі ці роки поряд з Петром Леонардовичем дружина — Лідія Іванівна, лікар –педіатр, заступник директора КП «Хмельницька міська дитяча лікарня». В радісних і складних професійних ситуаціях, у години нічних чергувань, у свята, проведені біля ліжка хворого, завжди була взаємна підтримка і допомога, розуміння того, що ця місія — від Бога.
Любов до медицини увібрали «з молоком матері» і діти Петра Леонардовича. Син і дочка теж лікарі. Успіхи сина Павла Петровича, стоматолога-хірурга, імплантолога, високо оцінюються колегами і пацієнтами. Його професійна зірка яскраво сяє на медичному небосхилі. Невістка Катерина Олександрівна теж стоматолог, дарує людям щасливі здорові посмішки. Дочка Оксана Петрівна — ще зовсім молодий лікар- отоларинголог, як кажуть, у неї все попереду.
 А всього у трьох поколіннях родини Перебейносів на працю в медицині Господь благословив вісімнадцятьох осіб !
 Ще не одне покоління лікарів буде мати за взірець Петра Леонардовича Перебейноса, адже такі люди не випадкові серед нас. Його невтомна праця, світлий розум і доброта — це все для того, щоб ми, лікарі, єдналися в служінні людям.
З ювілеєм Вас, шановний Петре Леонардовичу! Нехай Ваше добре серце б’ється в унісон добру, радості, щастю! Здоров’я Вам на многая і благая літа!
До цих побажань приєднується й колектив обласної газети «Подільські вісті», читачем і шанувальником якої є ювіляр та його поважна родина.