У січні всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за спожитий газ, другий — за послугу з його доставки. Наприкінці грудня Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг схвалила зміни, які стосуються споживачів газу.

Чергове засідання розширеної колегії облдержадміністрації пройшло напрочуд жваво. Попри те, що теми, на перший погляд, не були багатообіцяючими.
У ньому взяло участь майже все керівництво облдержадміністрації на чолі з Дмитром Габінетом, а також голова обласної ради Михайло Загородний.

Мабуть, не дивина, що жителям маленьких та віддалених від центру сіл, які називаємо окраїнами, завжди доводилося непросто. Та нині, коли народу на сільських вулицях практично не видно, коли чимало хат оповиті пусткою, коли життя села тримається здебільшого на пенсіонерах і тих, кого наздоганяє пенсійний вік, проблеми маленьких сіл стали в рази більшими. Якщо в окремих із них ще збереглася хоча б початкова школа, або ж налічується бодай зо два десятки дітей шкільного віку, то є надія, що хтось із них залишиться біля рідного порогу, а отже, подовжить вік свого села.

Бувають випадки, коли пошукач роботи має професійні навички, але не має документа про відповідну освіту. У такому разі Хмельницька обласна служба зайнятості пропонує скористатися послугою – неформальне професійне навчання. 

Як повідомляють прес-служба СБУ, громадяни Російської Федерації та переселенці з території Донецької і Луганський областей, яка контролюється російськими військами та збройними угрупованнями, організували «ботоферму» прямісінько  у серці України.  

Післясвяткова редакційна пошта багата відгуками читачів про новорічні урочистості, коляди, що тішили мешканців чи не у кожнісінькому населеному пункті краю. А ще ми отримали безліч листів-міркувань щодо оприлюднених зарплат сильних світу цього. Бо ж звіти ті направду, м’яко кажучи, шокували, навряд чи є у світі ще хоч одна така країна надконтрастів…

«Доброго дня, шановна редакціє. У мене так складалися сімейні обставини, що думав звільнятися з роботи. Уже домовився з керівником, він з розумінням поставився до проблеми. Підготували всі необхідні документи, застосувавши пункт 1 статті 36 Кодексу законів про працю України, тобто звільнення за угодою сторін. Та, на щастя, проблема розв’язалася, тож з роботою, а вона у мене доволі хороша, не треба прощатися. Проте на моє місце, зрозуміло, підшукали людину, і всі стали проти мого незвільнення. Кажуть: все згідно з законом, всі папери підписані, зроблений відповідний запис у трудовій книжці... І як тепер діяти? Петро Ткаченко».

Вже не перший рік у рамках освітнього проекту «Місто — діти — влада» Хмельницької міської ради для дітей-переможців міських інтелектуальних змагань організовуються екскурсії до Верховної Ради України. Цього разу український парламент відвідали старшокласники Хмельницької гімназії №2, загальноосвітніх шкіл №12 та №21 і Хмельницької школи санаторного типу НВК № 2.

Не один кам’янчанин похилого віку чи з обмеженими можливостями, який не може пересуватися самостійно, розпочинає свій ранок із такого звернення, зателефонувавши в територіальний центр соціального обслуговування «Турбота». Комусь із них потрібно дістатися до лікарні чи банку, хтось має потребу побувати на прийомі у міського голови тощо. То чому б не скористатися комфортабельним, спеціально обладнаним для осіб з інвалідністю соціальним таксі?

Теофіпольська літературно-поетична студія «Зорі над Полквою» зустрілася з поетесою подільського краю Людмилою Савчук.

15-річна дитина подала позов до суду з проханням позбавити його батьків батьківських прав. Це ж уявіть лишень, скільки тій дитині довелося пережити.

Внаслідок безкінечного і невгамовного «реформування» громади фактично опинилися сам на сам зі своїми проблемами. Тепер їх передусім цікавить як виживати? Де взяти кошти і хто розгортатиме виробництво?
Життя підштовхує до самоорганізації. Однією з таких спроб стало утворення на Ярмолинеччині структури, що назвалася Міжрегіональним центром аграрного бізнесу.

Зміни до Конституції України щодо децентралізації будуть допрацьовувати. Про це стало відомо під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського з головою та заступниками голови фракції політичної партії «Слуга народу», яка становить парламентську більшість у Верховній Раді.
Запропоновані Президентом проект закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (реєстраційний номер 2598) викликав «хвилю» непідтримки у суспільстві, ЗМІ, експертному середовищі та соціальних мережах.

В усі часи засоби масової інформації, зокрема газети, були не лише найважливішими й правдивими інформаторами суспільства, надто вагома їх роль — у захисті інтересів народу, відстоюванні справедливості. Та, схоже, сьогодні допомога необхідна самим друкованим ЗМІ. Проект нового закону про діяльність ЗМІ, який готується приймати парламент, містить серйозну загрозу для нормальної роботи журналістів, а інший закон веде до загибелі самих газет.

У бельгійському місті Антверпені відбувся перший чемпіонат Європи з фул-контакту карате (різновид спортивного карате).

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 21 січня 2020 року з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції Держлісагентство поставило завдання обласним управлінням лісового та мисливського господарства залучати працівників поліції до проведення спільних рейдів у складі мобільних рейдових груп, створених на підприємствах лісового господарства.

Перед новим 2020-м роком Санта Клаус (так віднедавна деякі українці на іноземний манер називають нашого Діда Мороза) був щедрим на подарунки.
Почав він, як завжди, з комерційних банків. Їхні прибутки виросли за рік порівняно з минулим роком у 3,5 раза. Остаточна сукупна сума ще не оприлюднена, але за десять місяців вже складала 52 мільярди гривень.

Нещодавно у Кам’янці-Подільському відбулася презентація журналу «Бізнес-леді Кам’янеччини». В його передньому слові міський голова Михайло Сімашкевич написав, що Кам’янець – це місто контрастів і багатогранних можливостей, кожен має змогу перетворити улюблене заняття у бізнес-ідею. І цим скористалися чимало жінок, які сьогодні стали успішними підприємцями й працюють у громадському харчуванні, торгівлі, індустрії краси, готельному й туристичному бізнесі, медицині, промисловості, ІТ-сфері тощо. Завдяки цим жінкам кам’янчани, й не тільки, отримують якісні послуги, а місто знають далеко за його межами.

Іван Богослов був видатним алхіміком і автором наукових трактатів.

У 9 і 10 номерах літературного і науково-популярного журналу для самоосвіти «Міръ Божій» за 1899 рік надрукована стаття приват-доцента фізико-математичного факультету Київського університету ім. Св. Володимира Миколи Миколайовича Володкевича під назвою «Алхімія і Алхіміки».

Російська буржуазія вийшла з кріпосних селян.
Видатний український економіст Михайло Туган-Барановський у своїй праці «Русская фабрика в прошлом и настоящем» наводить вражаючі факти, коли у першій половині ХІХ соліття кріпосниками були і… кріпосні селяни.

Цього року селу Михля Ізяславського району виповнюється 500 років з часу найдавнішої писемної згадки.

Побачило світ видання для тих, хто цікавиться українською справою.
Наприкінці минулого року вийшла книга Валерія Куфльовського «Українські етюди з життя міста Хмельницького».

Погодні та природні явища, які траплялися у ХVI столітті.

Хроніка Бельського або так званий Острозький літописець містить чимало інформації про політичне життя та господарську діяльність на території сучасної Хмельниччини.

У музейній галереї квАРТира, що на вулиці Проскурівській в обласному центрі, відбулася презентація цікавої виставки під назвою «Всі відтінки… Чорний». Сама назва вже говорить про ідею, яка простежується у всіх роботах кількох знаних майстрів з різних регіонів України. Чорний колір символізує для кожного щось своє, отож і до роздумів, і до аналізу представлені роботи спонукають кожного відвідувача…

Своєрідний ювілей відсвяткувала  цими днями радіопрограма «Міська кухня», яка вже два десятки років  виходить  в ефірі «ТРК  «Подолянин -TV» у Кам’янці-Подільському. А започаткована вона з ініціативи колишнього міського голови Олександра Мазурчака і тодішнього головного редактора телерадіокомпанії Олени Гавінської для забезпечення відкритості та прозорості діяльності міської влади, оперативного реагування на ті чи інші питання життєдіяльності міста. 

З 1 липня 2020 року буде запроваджено кримінальну відповідальність за водіння автомобілем у нетверезому стані. Передбачалося, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих кримінальних правопорушень» (про кримінальну відповідальність за керування транспортними засобами у стані сп’яніння) мав набрати чинність уже 1 січня. Однак дію цього закону відтерміновано на 6 місяців.

Мій син Володимир Бондар, учасник АТО, майор медичної служби, працює у місті Старокостянтинові начальником поліклініки окружного госпіталю в/ч А-3267. Як батько, як громадянин та патріот, вболіваю за Збройні сили України, за їх боєздатність,  матеріально-технічне забезпечення. От нещодавно побував у сина на роботі. Був вражений, адже знаю, що на  зміцнення обороноздатності нашої держави з Державного бюджету України виділяються мільярди гривень. Знаходиться поліклініка в триповерховому давньому  приміщенні, яке було збудоване ще у 1939 році. Вікна зі щілинами, чавунні радіатори, сантехніка, двері та підлога – старі та пошарпані, а в кабінетах – прохолодно. Ясно, що головне в роботі закладу, щоб тут працювали високопрофесійні фахівці, аби було сучасне обладнання.  Але ж комфорт, тепло та  затишок багато значать, бо живемо вже у XXI столітті, рівняємося на кращі європейські та світові зразки. 

У зв’язку з загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням у Китаї захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-nCoV), Міністерство закордонних справ та Міністерство охорони здоров’я рекомендують громадянам України тимчасово утриматися від подорожей, які не є вкрай необхідними, до Китайської Народної Республіки.

Спостерігається стабільне зростання гострого інфекційного захворювання і перевищення середнього багаторічного показника. Втім, медики стверджують, що це періодичний, раз на три роки, підйом.

врятувати життя командира 8-го батальйону «Аратта» Української добровольчої армії Андрія ГЕРГЕРТА.

Страшний діагноз – рак шлунку! Ситуація складна. Просимо допомогти фінансово. Лише на картку ПриватБанку 4627 0551 1000 9379 Гергерт Андрій Валерійович.

Поліською митницею Держмитслужби у грудні 2019 року (з 08.12.2019 року) та в січні 2020 року видано 656 сертифікатів  EUR.1 на товари, що експортуються до країн Європейського Союзу.
Найбільше сертифікатів оформлено до наступних країн:  Польщі — 141, Німеччини — 98, Литви — 48, Угорщини — 41, Румунії — 36, Італії — 18, Австрії  — 17, Франції — 13.

Наукове видання “Кримськотатарський національний рух у 1917–1920 рр. за архівами комуністичних спецслужб” містить чимало документів, що вважалися втраченими, і є важливим для деконструкції російських міфів про Крим. На цьому наголошували учасники презентації в Укрінформі.

Як  повідомляє Міністерство культури, молоді та спорту: «В Україні розпочалася четверта хвиля наймасштабнішого всеукраїнського проекту неформальної освіти «Відкривай Україну: Ідентифікація», який навчає підлітків втілювати свої ідеї та задуми і змінювати цим свої школи, міста та всю Україну».

Про це повідомила Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
«За оперативним повідомленням, яке надійшло вчора ввечері від Європейської комісії, тимчасово призупинено ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадають», — йдеться у повідомленні.

Переді мною ініційований Кабінетом Міністрів України текст проекту Трудового кодексу України, який розміщений на парламентському сайті. Ні для кого не секрет, що новий закон давно на часі, адже майже три десятиліття як маємо власну державу, а ще живемо і працюємо за радянським Кодексом законів про працю, ухваленим 1971 року.

І ось вона здійснилася! А мріяла вчителька Леся Шевчук про спеціальний автомобіль для перевезення дітей з особливими потребами. Автомобіль отримала Хмельницька спеціалізована школа № 8, де і навчається син Лесі Богдан, який має особливі освітні потреби.

Четвертого славного сина з початку року втратила Хмельниччина. 15 січня у зоні проведення Операції об’єднаних сил помер 35-річний Роман СТРЕЛЬЧЕНКО родом з селища Понінка Полонського району.

В Старокостянтинові вшанували захисників Донецького аеропорту.

Вони постали каменем,  мов неприступна скеля,
На них залізом плавленим  валились сотні тонн,
Та їх кістки не тріснули —  не витримала стеля,
Та дух їх не зламався —  не витримав бетон!
Бій за Міжнародний аеропорт «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва тривав 242 дні. Оборонців ДАПу обстрілювали з мінометів та танків, кидали на прорив хвалений російський спецназ «Вимпел», та марно. У результаті один із терористів заявив, що в Донецькому аеропорту закріпилися «не люди — це кіборги». Ця фраза була підхоплена українськими ЗМІ, після чого захисників ДАПу називали загальним ім’ям «кіборги».

Хоча й Віктор Кучер зростав у Шепетівці, та все ж Хмельницький став для нього рідним містом. Не дивно, бо навчався у військовому училищі, а невдовзі зустрів свою суджену Наталю. І уже до місця призначення служби поїхав з коханою дружиною. Хоча й Наталі праглося осілого життя, та все ж не раз слідом за чоловіком переїжджала. Та що вдієш, за милим хоч на край світу.

Цієї зими хмельничани та гості міста протягом двох місяців насолоджувалися справжньою зимовою казкою: яскраво вбрана центральна ялинка біля кінотеатру Шевченка, різдвяний ярмарок зі смаколиками та сувенірами, чудові інсталяції по вулиці Проскурівській тепер залишаться на багатьох світлинах на згадку. І розваг на головній сцені з привітаннями, танцями й піснями було вдосталь від фольклорних та колективів різних закладів освіти. Варто лишень згадати вже традиційні Андріївські вечорниці з цікавими обрядами, свято Миколая, яскравий парад вертепів, Василя і Маланки та, звичайно ж, свято Водохреща.

Казкові пейзажі, чарівні квіти, портрети видатних постатей, ніби намальовані.
Вишиті картини народної майстрині відомі не лише у Хмельницькій області, а й за межами нашої країни. Багатошарова вишивка – спосіб, яким володіє Ніна Іванівна, єдиний у світі.

У дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва відбулася презентація альбому «Живопис голкою Ніни Гончарук». Кошти на видання альбому, який побачив світ наприкінці 2019 року, виділила Хмельницька міська рада на виконання Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в місті Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською». Видання представляє багатий та різноплановий творчий доробок заслуженого майстра народної творчості України Ніни Гончарук. Більше 140 його сторінок віддано під кольорові репродукції вишитих картин майстрині, а також світлини про її творчу і виставкову діяльність. Альбом доповнено мозаїкою відгуків про її творчість, віршами поетів-земляків, списком найбільш вагомих групових і персональних виставок (2004-2019 років).

Ім’я графіка, майстра олійної пастелі, художника, члена Національної спілки художників України, заслуженого художника України, професора кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Бориса Михайловича Негоди добре знане не лише на Поділлі, а й далеко за його межами.

Січень виявився багатим на легкоатлетичні старти під дахом.

Одна з найважливіших подій, що стала знаковою для українського державотворення, сягає у далекий 1919 рік. Саме тоді, 22 січня 1919 року, був підписаний Акт злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки. Цікаво, що дату обрали неспроста. Саме цього дня 1918 року Четвертий Універсал Української Центральної Ради проголосив абсолютну незалежність УНР, стверджуючи об’єднання в соборну Українську державу двох “уламків” територій, що залишилися після руйнування Російської й Австро-Угорської імперій. Незважаючи на підписання доленосного документа, Україна не змогла тоді стати по-справжньому незалежною. Наступне возз’єднання українських земель стало можливим 22 січня 1939 року, коли в місті Хуст офіційно відзначили День соборності.

Нещодавно цю тему обговорили в Хмельницькій обласній державній адміністрації на прес-конференції для представників ЗМІ за участі національного експерта з маркетингу та комунікацій проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Івана Гайвановича, заступника голови ОДА Сергія Ткачука та представників окремих структурних підрозділів облдержадміністрації.

Наприкінці минулого року Держприкордонслужба спрямувала 112 мільйонів гривень фінансової компенсації на придбання житла для дев’яносто дев’яти родин українських прикордонників, які «стояли» на черзі в період з 1987 року по 1999 рік.

У переддень Водохреща в обласному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького найпотужніші обереги на усеньке життя – поіменне серце-оберіг вручили 112 дітям, у яких проклятуща війна відібрала батьків.

Саме Хрещення Господнє є завершальним великим святом різдвяного циклу, його в народі ще називають Йордан або Водохреще. Християни відзначають його 19 січня, тож воно збігається зі святом Богоявлення. Бо за віруванням цього дня з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — у голосі, Син Божий — у плоті та Дух Святий — у вигляді голуба.

Однією з найбільш помітних та обговорюваних тем минулого тижня, безумовно, стали зарплати та премії наших міністрів, нардепів, інших представників вищого ешелону влади.

В обласному центрі зник 38-річний Віктор Шиндер. Востаннє чоловіка бачили 10 січня. Зниклий п’ять років служив на Сході і у серпні 2019 року повернувся до батьків, які мешкають у селі Великий Олександрів Віньковецького району.

«Брат поїхав в обласний центр і там влаштувався на роботу. Все було добре, але 10 січня він перестав виходити на зв’язок, а з часом його телефон взагалі став не в зоні доступу. Сьогодні ми написали заяву до поліції і сподіваємося, що найближчим часом він знайдеться», - розповів брат зниклого Олександр.
Рідні просять у разі наявності будь-якої інформації про зниклого повідомити за телефонами: +380968307317 (Олександр Шиндер) або 101.

Міністерство цифрової трансформації України запустило онлайн-платформу з розвитку цифрових навичок.

Дітям, які втратила батьків на Донбасі у ході російсько-української війни, вручили іменні серця-обереги. Про це розповіла координаторка Центру допомоги учасникам АТО Наталія Дзекар. За її словами,  всеукраїнський проект «Батьківське серце» започаткували представники військово-цивільної спілки «Бойове братерство України». Хмельницький став шостим містом, де вручили обереги дітям загиблих військовослужбовців. Такий захід відбувся раніше у Києві, Чернігові, Житомирі, Новоград-Волинському та Чернівцях.

242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі. Не витримали стіни, а українські воїни вистояли, не зламалися і здобули безсмертну славу, і тому – перемогли.

Вперше на закупівлю ліків та медвиробів на централізованому рівні додатково виділено 3,2 млрд. грн. Таким чином, загальний бюджет на закупівлі лікарських засобів та медичних виробів у 2020 році складатиме близько 9,7 млрд. грн., що є рекордною сумою на закупівлю ліків для громадян України. При формуванні переліку закупівель Міністерство охорони здоров’я України використовувало методи оцінки медичних технологій (ОМТ або НТА - health technology assesment) із залученням фахівців Департаменту оцінки медичних технології Державного експертного центру МОЗ України.

Слідчими територіальним управління Державного бюро розслідувань 16 січня затримано начальника одного з секторів Шепетівського відділу поліції Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області під час одержання неправомірної вигоди.

Одразу повернувшись до роботи після новорічних канікул, Верховна Рада поставила за мету остаточно закрити питання ринку землі. Тому голосування за земельний закон у другому читанні – одна із найбільш суперечливих і скандальних тем.

Верховна Рада ухвалила в цілому Закон "Про повну загальну середню освіту" (законопроект №0901). За відповідне рішення проголосували 327 народних депутатів. 

Лідер організації молоді Хмельницької атомної електростанції Леонід Волков визнав, що 2019 рік був продуктивним та вдалим.

Десять років тому при громадському клубі «Надвечір’я» у місті Деражні народився самобутній аматорський жіночий колектив «Журавка». Він є чи не єдиним серед семи діючих у Деражнянському районі народних та зразкових хорових колективів, який з однаковою майстерністю виконує пісні як в академічній, так і в народній манері. У творчості гурту важливе місце займають не лише пісні, які були написані у минулому столітті, але й твори сучасних талановитих поетів і композиторів, серед них –  місцеві. Зокрема, справжньою мистецькою подією стало виконання групою  таких чудових пісень, як «Моя Хмельниччина» Михайла Люшні, «Деражнянський край» на слова Олександра Янцаловського, «Колиска мого дитинства» Миколи Смагителя на слова Надії Поворозник та деяких інших митців – вихідців із Деражнянщини. 

Майже тридцять років спостерігаю за те, як живуть українці у вільній і незалежній країні. За ці роки я наслухався безліч обіцянок про краще життя та брехні від усіх керівників держави, які довели народ до справжнього зубожіння, бо на такі пенсії та зарплати вижити нереально.

За кілька днів 2020-го Хмельниччина втратила на війні трьох своїх синів. Двох, Сергія Дичека та Сергія Рацуна, провели в останню путь минулого тижня. А цього приголомшила ще одна страшна звістка – загинув Віталій КАРАВАН з села Корчик Шепетівського району.

Незабаром розпочнеться нове будівництво зовнішніх мереж водогону протяжністю 6657 метрів та загальною кошторисною вартістю майже 1,8 мільйона гривень

У Староушицькій об’єднаній територіальній громаді відбулося урочисте відкриття поліцейської станції. Тепер жителям громади не потрібно долати значну відстань, аби доїхати до відділу поліції. Її створення та відкриття стало можливим завдяки спільним зусиллям поліції та місцевої громади. На заході були присутні заступник начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Валентин Білянський, голова Староушицької ОТГ Анатолій Тимчук та представники органів місцевого самоврядування. Звісно ж, на відкриття прийшли і небайдужі жителі громади.

Громадська спілка «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє» (ЦІСМА), засновником якої є корпорація «Юрія-Фарм», разом із відділами освіти Городоцької міської та районної рад розпочали цікавий освітній проект  «Школа природничого напрямку» (Біотехнологія).

Приємна подія відбулася в Ізяславській центральній районній лікарні – до медичного закладу завітав Анатолій Ковальчук – представник Міжнародного благодійного фонду «Нью Бегіннінс» («Нові починання»), уродженець села Тернавка Ізяславського району, який співпрацює із фондом пані Патрисії Гаррісон (Великобританія).

Люди праці, члени профспілок, подоляни!
Влада, вдаючись до маніпуляцій та введення в оману суспільство, забувши про свої обіцянки побудувати Європу в Україні, намагається провести так звану лібералізацію трудового законодавства і хоче в угоду інтересам олігархічного бізнесу та корпорацій впровадити в Україні рабську працю для свого народу, знекровити профспілки, як єдину правозахисну громадську організацію!

Шкода! Ой, як шкода, що цей заклик із простенької пісеньки гурту «Гринджоли» часів Помаранчевої революції так і залишився закликом, а не став життєвим принципом політиків всіх країн, у тому числі й України. Бо тоді не було б відчуття, що політка і брехня – це слова синоніми.

— Знаєте, в магазині вживаного одягу почуваю себе королевою. А що: все доступно, все по кишені, — розповідає моя давня знайома, Ірина Михайлівна. Цілковито інтелігентна людина, нині уже пенсіонерка (все життя пропрацювала педагогом). Пенсія, звісно ж, копійчана, тому про новий одяг лишень мріяти залишається.

11 січня 2020 року три аматорські колективи Солобковецької громади, що на Ярмолинеччині, взяли участь у ХV Всеукраїнському фестивалі різдвяних піснеспівів, який  відбувся в Острозі   Рівненської області, у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія».

Ось що розповів фронтовик, учасник боїв за Берлін Михайло Ульянович Касиров, наш земляк, у своїх спогадах.

Плідним на цікаві театральні події став для Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького новий 89 театральний сезон. Ювілеї, прем’єри, відкриття малої сцени, гастролі, в тому числі за кордон, участь у різноманітних фестивалях, проведення власного Всеукраїнського театрального фестивалю — це та ще багато іншого, неабияк збагатили та розширили палітру творчого досвіду колективу.

Майор Євген Савінкін, заступник начальника військового шпиталю з морально-психологічного забезпечення, бої за визволення Станиці Луганської влітку 2014 завжди пригадує з хвилюванням.

Кам’янець-Подільський навчально-реабілітаційний центр обласної ради — єдиний у місті заклад, де навчаються діти, які самостійно не пересуваються та діти з особливими освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями в розвитку. Це — 181 вихованець, 100 з яких — кам’янчани. Переважна більшість із них пересуваються на візках та за допомогою ходунків, тож мали вони чимало прикрих незручностей, добираючись з дому на навчання чи навпаки.

«Дорога редакціє, маю доньку-студентку. Навчається на комерційній основі. Відверто кажучи, важко нині вчити дитину, недешево зовсім. А ще за гуртожиток заплатити, на кишенькові витрати, проїзд і т. д. Та я не нарікаю, заради дітей ж бо живемо. Аби здорові нам були та мали ми ким гордитися. Просто чула, що існує якийсь державний механізм повернення батькам частини коштів за навчання дитини. Чи не могли б ви пояснити, гадаю, не одну мене це цікавить, чи є таке насправді і, якщо є, то як діє, на кого поширюється і так далі.
Галина ФЕДОРАК, Ярмолинецький район».

Під керівництвом фахівців Китайської Народної Республіки рятувальники Головного управління ДСНС у Хмельницькій області брали участь у практичних заняттях на колінчатому підіймачеві DG 54/M1, пожежній автодрабині YT 53/M1 та автомобільному крані, які були їм передані КНР. Кожний рятувальник мав змогу самостійно керувати зазначеною технікою.

Обідньої пори на третій день Різдва в одному з приватних будинків у середмісті Кам’янця-Подільського розігралася справжня драма. Та й така, що сусідам довелося викликати медиків і поліцейських.

Якщо раніше пішохід фактично користувався своїми правами і зазвичай не знав про обов’язки, то відтепер Верховний суд України змусить пішоходів взяти у руки правила дорожнього руху та зрозуміти нарешті свою відповідальність: вперше за багато років суд стягнув з пішохода 100 тисяч гривень за пошкоджений автомобіль, що потрапив у ДТП з вини пішохода.

На трьох фермах Польщі - поблизу кордону з Україною - виявлено вірус пташиного грипу. Від пошесті  загинуло 25 тисяч індиків на фермах Люблінського воєводства.

На поетичній ноті відбулась зустріч хмельницьких письменників — членів Національної спілки письменників України — в Хмельницькому обласному літературному музеї.

Українців чекає чимало змін: від зростання зарплат до нових номерних знаків на авто. Частина з них набула чинності вже з 1 січня, ще низка запланована на найближчі місяці. Про головні економічні та соціальні перетворення йдеться далі.

Як повідомляє прес-центр штабу операції Об’єднаних сил, 14 січня збройні формування Російської Федерації обстріляли позиції Збройних сил України із заборонених Мінськими домовленостями  артилерійських систем, мінометів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

У листопаді 2019 року Google купила CloudSimple з офісом у Києві. І вже до кінця січня 2020 року співробітники київського офісу CloudSimple стануть співробітниками Google.

з населенням 11,7 мільйона осіб.

Про це свідчать дані першого у цьому році моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування Міністерства розвитку громад та територій України.

Як повідомляє прес-служба Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, норми статті 32 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який був ухвалений Верховною Радою України 25 квітня минулого року, набувають чинності 16 січня 2020 року. 

Головний командир елітного військово-політичного формування Ірану “Корпус вартових Ісламської революції” Хосейн Саламі вибачився за збитий український пасажирський літак: «Ми допустили помилку. Деякі з наших співвітчизників згинули через нашу помилку, але це було ненавмисно... За все своє життя я настільки не шкодував, як зараз. Ніколи”.

Кабінет міністрів України 27 грудня ухвалив довгоочікуваний проект закону “Про працю”. Документ був зареєстрований у Верховній Раді і наразі чекає на розгляд. “Укрінформ” розібрався, які зміни в сфері праці чекають українців:

Нещодавно Державна служба геології та надр України запустила Інвестиційний атлас надрокористувача. Його створили спільно із ДНВП «Гєоінформ України», НАК ««Надра України», ДГП«Укргеофізика» та УкрДГРІ. Наразі до Атласу увійшли 85 об’єктів, їх розподілено по шістьох кошиках — за видами корисних копалин.

Відомий вислів «Разом з водою виплеснути і дитину» в метафоричному сенсі означає, що, позбуваючись старих, віджилих норм, ми ненароком викидаємо й цінні, життєво важливі речі. Ті, які потім доведеться з великими труднощами відновлювати.

Ще із сімдесятих років минулого століття служать людям очисні споруди, що у Скаржинцях Ярмолинецького району. Цей комплекс обслуговує в першу чергу комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради, а донедавна – обласна психіатрична лікарня №1, і декілька житлових будинків, що мають централізоване водопостачання та водовідведення. Зрозуміло, що матеріально і, так би мовити – морально, цей об’єкт застарів і потребував реконструкції, тендер на проведення цих робіт виграло ТОВ «Будівельна Компанія «Поділля-Трансбуд», що у Кам’янці-Подільському.

Наприкінці минулого року в Хмельницькій міській лікарні почав працювати інсультний центр. Відкрили його на базі неврологічного відділення. Цьому передували капітальний ремонт, і, найголовніше, придбання сучасного медичного обладнання.

розвідник з 16 батальйону про бої за Авдіївську промзону

Молодший сержант Руслан Цішковський потрапив до армії з четвертою хвилею мобілізації. «Спочатку сподівався на повістку, а згодом, коли зі сходу почали привозити полеглих земляків – сам пішов до військкомату», - розповідає Руслан.

У передноворічні дні у Старокостянтинівському центральному відділенні поштового зв’язку №5 редакція обласної газети «Подільські вісті» вручила обіцяний суперприз – велосипед – листоноші села Хижники Любові Півторацькій.

Законом України від 14.11.2019 року (№ 294) «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено у 2020 році мінімальну заробітну плату на рівні  4723 гривень.

В проекті Держбюджету на 2020 рік на аграріїв чекає неприємний сюрприз. Вперше за час існування системи субсидування АПК аграрії можуть втратити підтримку держави.

Путінський режим стільки біди наробив нашій державі за останні п’ять років, що ми фактично стали ворогами з росіянами. Загарбавши Крим, розпаливши вогонь війни на Донбасі, Путін і не думає на цьому зупинятися. Його маніакальна мета — поставити Україну на коліна, зробити слухняною, тобто не випустити її з лабет «рускаво міра».

Під такою назвою діє виставка київського фотохудожника Олександра Сліпченка в музеї історії міста Хмельницького, присвячена подіям Революції гідності. Автор відстежив хронологію подій на Майдані від кінця листопада 2013 до серпня 2014 року в понад ста світлинах, панорамних композиціях. Бо той піднесений дух свободи, єдності та відчайдушності, не міг зламати жоден режим. Пробити шолом, та не волю, вистрелити в серце, та не вбити відвагу й мужність… Вони йшли з дерев’яними щитами під кулі, вони не боялися ризикувати життям заради порятунку побратима. Їхня кров назавжди залишиться на руках тих, хто зараз не покараний і досі…

Минулий рік для Хмельницької дитячої музичної школи №  2 знаменний тим, що їй виповнилося 40 років. 20  грудня 2019  року школа відзначила ювілей урочистим концертом в органній залі Хмельницької обласної філармонії.

Ага, це саме про мене. Бо я не за буграми-морями Європу знайшов, а в себе у селі організував, і тепер живу-поживаю, не згірш, ніж ті іноземці. Як, запитаєте? А дуже просто: трохи праці, трохи видумки, трохи зусиль і ось воно – омріяне життя.

Гаряче було в Нетішині на традиційному юнацькому турнірі з фехтування на шаблях, який після тріумфу української жіночої команди на Олімпійських іграх-2008 організатори присвятили вихованкам місцевої комплексної ДЮСШ, олімпійським чемпіонкам Галині Пундик та Ользі Жовнір.

У різному виконанні слухала відому пісню — танго «Гуцулка Ксеня.» Проте ця улюблена мелодія по-особливому зазвучала, коли троє дівчаток узялися награвати її на трубах. Здавалося простенький музичний інструмент, але враз шкільний зал наповнився ніжними звуками, які полонили серця присутніх.

Навряд чи якесь місто нашої держави може позмагатися з кам’янчанами щодо кількості фестивалів та різноманітних святкових шоу, які вони організовують протягом туристичного сезону. Скажімо, в минулому році таких було проведено близько сорока. Та на цьому в місті над Смотричем зупинятися не збираються.

Дитячі усмішки, без перебільшення, стали сенсом життя для цієї жінки, яке видалося геть непростим, адже щоразу випробовувало її на міць. Але попри все, вона вистояла, витримала, виплакала… Й рухається далі, бо так потрібна своїм вихованцям і старенькій матері, яка щодня виглядає доньку після уроків.
Зізнаюся, що після знайомства з Ларисою Анатоліївною Сердечною довелося задуматися над багатьма речами в житті, бо направду вона, сама того не підозрюючи, неабияк надихає і стимулює тих, хто поряд. Адже звикла в житті, поставивши перед собою ціль, досягати її за будь-яких обставин, не боячись труднощів. Бо, погодьтеся, за досить короткий час вивчити дві іноземні мови — французьку та англійську — справа геть непроста. Та вона, усміхаючись, каже, що, маючи сильне бажання, можна зробити чимало, не витрачаючи даремно час. Якого, по суті, завжди мало для важливих речей — побути з рідними, наговоритися зі старенькими батьками чи бабусями й дідусями, зателефонувати частіше, — нам так бракує часу на це. Та вона вже давно навчилася його цінувати, бо надто багато довелося пережити…

Здавалося б, про корисні властивості меду ми вже знаємо все, адже люди з давніх-давен використовували його як лікувальний засіб і ласощі. Однак нові дослідження науковців AgroBioNet (Міжнародної мережі установ та вчених для реалізації наукової програми досліджень, освіти та розвитку «Агробіорізноманіття для поліпшення харчування, здоров’я і якості життя») свідчать про те, що з медом не все так просто, як здається пасічникові чи звичайному споживачеві. Про результати цих наукових досліджень розповідає Леонора АДАМЧУК, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри конярства і бджільництва Національного університету біоресурсів і природокористування України.

…після загибелі чоловіка Сергія Михайловича на Майдані, у мене було два шляхи — сидіти і плакати біля його портрета, або продовжити жити і боротися за двох…

Т. БОНДАРЧУК.

Кінець вісімдесятих і початок дев’яностих — це час зародження та активної діяльності Народного руху України — фундатора становлення Незалежності нашої держави. Ця громадсько-політична організація по суті стала альтернативою Комуністичній партії — керманичу тодішнього режиму — системі, якій, здавалося, ніхто не міг протистояти.  
 Лави борців за свободу щодня поповнювалися новими людьми. Зупинити їх було вже не під силу навіть такій репресивній машині, як КДБ. І зрештою сталося те, що зріло в душах століттями і до чого прагнули всі покоління українців: хід історії вдалося змінити.
 Про те, яким був шлях до перемоги, як і з чого все починалося, зокрема на Хмельниччині, розповів у своїй книзі «Народний рух. Шляхи становлення та діяльності», виданій до 30-річчя НРУ, безпосередній учасник тих подій, наш земляк, відомий політичний діяч, голова Хмельницького міського та обласного руху (1989-1991 р. р.), член Центрального проводу цієї організації, депутат Верховної Ради України IV –VI скликань Левко Бірюк.

5 січня в районі населеного пункту Золоте-4 вантажівка з двома військовими наїхала на протитанкову міну… В результаті вибуху загинув 48-річний Сергій Дичек, уродженець Волочиська, житель села Богданівка Волочиського району. Інший військовий отримав важкі поранення.

Підступна снайперська куля, не залишаючи бодай найменшого шансу, влучивши в скроню, обірвала молоде життя за день до Свят-вечора. 5 січня о 21.05 поблизу Кримського Новоайдарського району Луганської області не стало Сергія Рацуна, уродженця села Москвитянівка Полонського району, жителя Славути.

Сміттєва проблема стала нині наріжним каменем для України. Не є винятком і Кам’янець-Подільський. 

У вересні минулого року делегація українських пасічників, переробників та експортерів меду за підтримки Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Європейського банку реконструкції і розвитку та Євросоюзу, а також за сприяння Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA), побувала на 46–му конгресі Міжнародної федерації асоціацій бджолярів Апімондія, що відбувся у Монреалі (Канада). В ньому взяли участь 5500 делегатів із 134 країн. Враженнями від Конгресу ділиться національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Анна Бурка.

Пригадуєте, коли ми, ще малими, не раз чули запитання: ким ти будеш на новорічному шкільному святі? Та вибір з-поміж казкових героїв в минулі часи був невеликий: дівчатка – сніжинками, зрідка – сніговими королевами, а хлопчики – ведмедиками, мушкетерами тощо. Проте всі з особливим дитячим трепетом і хвилюванням у душі, хоч би не забути віршика, чекали свята чи то в садочку, чи в школі. Та й Дід Мороз і Снігурка, ясна річ, тішили солодкими подарунками, все ж таки свято особливе – сповнене чарівності та казковості.
Припорошував комірці сніжок, під ніжками чути хрускіт, бо морозець постійно нагадував, аби не забути шарфика, а ми – геть малі, схопивши батьків за руки, поспішали на свято Нового року. По дорозі бубоніли під ніс рядки з вірша, а в думках вже чимдуж летіли юрбою зі сніжного горба. Чоботи повні снігу, щоки розпашілі, рукавиці хтозна-де, а головне – заагнати нас до хати було неможливо… Зими так чекали, бо ж розваг було стільки, що уроки робили вже поночі, обіцяючи мамі завтра цього не повторити. Та де там – на завтра планів сила-силенна – ковзанка якраз підмерзала…

 

…Він сидів біля сміттєвого бака, голодний кілька днів, бо вуличні безпритульні собаки не один день ганяли чужака – дорослого пухнастого кота. Тож, змушений шукати порятунку на деревах, сидів там впроголодь, заклякнувши від холоду. Та головне – не звик до вулиці, бо ще кілька днів тому ніжився в квартирі своїх господарів, був улюбленцем. А потім (сюжет історії до болю знайомий) – пошкрябав якусь річ – і гайда на вулицю, викинули, як непотріб.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка активно і плідно співпрацює з місцевим державним історичним музеєм-заповідником. Один з прикладів такого партнерства – студентами вишу спеціальності “Реставрація творів мистецтва” було відреставровано і повернуто в фондосховище будинку скарбу понад 200 старовинних полотен.

У Шепетівці відбувся дев'ятий всеукраїнський турнір з бойового самбо серед юнаків.

За Східним календарем цьогоріч житимемо під покровительством Білого Металевого Щура, який даруватиме людям можливість побудувати кар'єру, підвищити рівень свого життя і досягти більшого визнання. Однак Щур меркантильний і хитрий, тому доведеться досить багато трудитися, а швидкого результату чекати не варто.
Загалом Щур оголює все секретне і дуже не любить тих, хто поводиться непорядно. Він віддячить усім порядним і трудолюбивим, які доклали зусилля для досягнення своєї мети.
2020 рік буде непростим для особистих стосунків, адже в Металевого Щура доволі важкий характер. Це позначиться на людях, зробивши їх менш емоційними і чутливими, ускладнить пошук нових друзів і коханих.

Ці слова, взяті з одного із віршів поетеси Неоніли Яніцької, стали відправною точкою відгуку одного з наших дописувачів – Броніслава Сохацького зі Львова. Викладач Львівського державного університету ім. І. Франка з хвилюванням пише про поезію Н. Яніцької, зокрема про її збірку «Автограф вічної ріки».

Пожовклі від часу папки рівно розкладені на металевих полицях архіву. Одні товстіші, інші – менш наповнені. У кожній з них своя, непроста і нелегка, історія. А найважче те, що вона – несправедлива. Історія людського життя в період тоталітарного режиму. Здавалось би, час лікує рани, але тільки не в цьому випадку.

Не стримувалися сльози, не вистачало слів... Українці з полону ворожої країни 29 грудня ступили на рідну землю.

Для захисту від «важких» людей корисно долати найрізноманітніші негативні відчуття, які виникають у спілкуванні з ними, адже будь-яка важка людина несе у собі сильний негативний заряд, котрий легко передається нам. Якщо ви відчули, що маєте справу з «важкою» людиною, ви повинні негайно взяти свої емоції під контроль і внутрішньо мобілізуватися. Потім поміркуйте: потрібен вам цей контакт і головний біль чи ні? Якщо потрібен, але не настільки, щоб мати через нього великі клопоти, то, може, є сенс вчасно ухилитися від спілкування? Проте, якщо потрібен — тоді, зберігаючи рівновагу, спробуйте підібрати ключ до кожного з типів. Увійдіть у відпо­відний стратегічний стан.

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський через відеозвернення ініціював досить амбітну програму – «Повертайся та залишайся», яка має на меті створити в Україні умови, сприятливі для розвитку бізнесу, допомогти і тим, хто хоче відкрити власну справу, і тим, хто бажає розширити вже готовий бізнес. А головне – повернути додому українців, котрі виїхали на заробітки, зупинити тих, хто планує залишити рідні домівки задля батракування на чужині та переконати їх не робити цього.

Аби не витрачати час та кошти на бензин для переїздів з районів у Хмельницький і назад працівників районних держадміністрацій та представників місцевих громад, обласна державна адміністрація запровадила проведення колегій у режимі відеоконференції.

Нещодавно на пленарному засіданні двадцять дев’ятої сесії Хмельницької обласної ради під головуванням голови обласної ради Михайла Загородного депутати ухвалили низку важливих для життя краю питань. У пленарному засіданні взяли участь 65 депутатів, голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, голови районних рад, міські (міст обласного значення) голови, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники територіальних управлінь центральних органів виконавчої влади. В цілому депутати намагалися спрацювати злагоджено та продуктивно, залишивши деякі проблемні питання на доопрацювання комісіями на місцях. Звісно ж, ключовим питанням засідання було схвалення Стратегії регіонального розвитку області на 2021-2027 роки, зокрема й затвердження програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2020 рік, яка передбачає розвиток провідних галузей економіки, високотехнологічних виробництв тощо.

Майже 70 відсотків селян у нашій області, як і в державі загалом, мають підсобне господарство. Люди утримують худобу, і для переважної більшості молоко є постійним джерелом доходів. Проте чимало господарів мають складнощі з його реалізацією. Та й закупівельна ціна не завжди прийнятна для них.

Часто можна зустріти твердження, мовляв, всі виступаючі проти земельної реформи (читай — продажу землі сільськогосподарського призначення) ратують за збереження існуючої моделі земельних відносин. Але це груба маніпуляція і спроба представити критиків реформи ретроградами і примітивними критиканами нібито прогресивних нововведень.

Коли Святослав Шевчук, предстоятель Греко-католицької церкви, побував у Хмельницькому з нагоди призначення єпископа Кам’янець-Подільського УГКЦ, ми мали чудову нагоду поспілкуватися з Блаженнійшим. Тож напередодні Різдва Христового думки цієї неординарної особистості, послідовника великого Любомира Гузара, стають, мабуть, особливо наснагою для душі кожного християнина.

І про це нагадують не лише перефразовані слова простенької пісеньки, яка вже, мабуть, зо два десятиліття закликає споживати безалкогольні напої одного відомого у світі виробника. Зовсім ні, бо у кожній українській родині новорічні свята проходять по-своєму. Хтось переймається зустріччю дітей із Дідом Морозом і Снігуронькою у дитячому садочку чи школі, хтось живе передчуттям веселощів на дорогому закордонному курорті, а хтось заклопотаний тим, як би щось смачненьке поставити на новорічний стіл та ще й не опинитися на хлібі й воді весь наступний місяць. А для когось ці дні завершили довге очікування своїх рідних, котрі гарують по чужих краях, аби заробити якусь копійку та привезти її додому.
Ось тільки про ту тяжку копійку наші високопосадовці традиційно не згадують у своїх святкових реляціях.

Міністерство у справах ветеранів України опублікувало розповідь ветерана полку “Азов” Дмитра Шатровського про те, що потрібно робити, коли водій відмовляє у пільговому проїзді.

Без сумніву, творити красу, що дарує велику радість іншим, здатні лише незвичайні люди. Бо хіба можна, до прикладу, передати у візерунках ніжність, якщо серце твоє черстве? Невже з’являться світлі емоції у того, хто живе у злобі?
Робити інших щасливими, розділяти з ними натхнення можуть лише духовно багаті та добрі люди. Як, до прикладу, Оксана Коріньовська.

Проблема онкозахворювань була і залишається болючою темою, адже тільки в нашій області кількість онкологічних пацієнтів зростає щороку на 1000-1200 осіб. Кожен 40 житель Хмельниччини хворіє на рак. У 2018 році кількість хворих у порівнянні з попереднім роком зросла більш ніж на два відсотки, і це досить значний темп захворюваності.
Вкотре привернути увагу суспільства до величезної проблеми, об’єднати зусилля на боротьбу з нею покликаний Всесвітній день боротьби з захворюванням на рак. Тож наша зустріч з головним лікарем Хмельницького обласного онкологічного диспансеру В’ячеславом МОРОЗОМ торкалася питань лікувального процесу, медикаментозного забезпечення, новацій, що будуть запроваджені в онкодиспансері.

Громадський транспорт  все ще не  пристосований для перевезення пасажирів на візках. І рятівною соломинкою для людей з обмеженими  фізичними можливостями стало соціальне таксі благодійного фонду «Карітас», яке значно  відрізняється від звичайного автомобіля – обладнане так, що  пасажир на візку без будь-яких зусиль потрапляє в салон.

 Що змінилося у пенсійному законодавстві з 1 січня 2019 року? Це питання цікавить усіх наших читачів. Тому редакція звернулася за відповіддю до начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Ольги Заярнюк.

У реанімації Хмельницької інфекційної лікарні помер 35-річний чоловік. Це перша в області смерть від кору.

Нині народити і виховувати десятеро дітей — це, погодьтеся, таки подвиг. Почесного звання «Мати-героїня» удостоїлася хмельничанка Олена Шпак. Посвідчення і нагрудний знак матері вручив міський голова Олександр Симчишин.

26 січня, в Хмельницькому провели в останню путь Андрія Вільгуша, офіцера Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Його серце зупинилося 24 січня…

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, не перестає дивувати українців своїми екстравагантними «кониками». Тож днями порадила українцям якнайшвидше відмовитися від чорної ікри і замінити її на червону.

Напередодні розширеного засідання правління Хмельницького союзу промисловців і підприємців я дізнався сумну новину. З карти області пішла в небуття Гамарня у Дунаєвецькому районі. Населений пункт із сприятливим мікрокліматом, родючими землями і чудовими краєвидами.
Сама назва села свідчить про його винятково українське походження. Так іменували ливарні, кузні, або майстерні ремісників по металу.  Кажучи іншими словами, Гамарня з діда-прадіда була селом умільців. Але полягла у нерівній боротьбі із сучасними недолугими «менеджерами» і бездарними «реформами».

Відсвяткували ми з вами, шановні читачі, Новий рік і Різдвяні свята. Уже й весна не за горами. Летить час, як вихор, а з ним і життя минає. І так хочеться жити гідно, ба, просто жити, а не існувати, з дня у день програючи двобій бідності, зубожінню, не контрастувати так разюче з тими, хто живе, як у казці — звісно, не через заздрощі, а так… аби собаками непотрібними себе не відчувати. Статистично, на жаль, доводиться констатувати, що з кожним роком по суті все зменшується, чи точніше зникає, середній прошарок населення, більшає прірва між багатіями та бідняками, чия кількість, на жаль, стрімко множиться.
Телевізійні канали впродовж зимових свят демонстрували нам як, де, з чим, у чім їх відмічали, «щиро й патріотично» дотримуючись дідо-прадідівських традицій, сильні світу сього, а до редакції надійшло чимало листів, як святкувалося пересічним подолянам. Їх би, ті відверті, повні болю рядки, та на Фейсбучні сторінки отих «щирих українців», які встановлюють нам прожиткові мінімуми, регулюють тарифи, випробовують на нас реформи, може б, уявили хоч на мить, як це… Втім, і уявлять вони навряд чи, і, точно, читати не будуть, хоч щоднини виставляють все нові пости про любов до України, українців, надто ж ті, хто йтиме на вибори, і їхнє оточення. Ми ж за браком газетної площі надрукуємо лише уривки з тих послань.

До 100-річчя з дня народження Г. Ф. Скиби.

У грудні відсвяткувала 95-річний ювілей Надія Данилівна Рак із села Сарнів Волочиського району.

У Лонках Волочиського району проживає Герой Соціалістичної Праці Станіслав Йосипович Примуд — уславлений механізатор, до якого про секрети хліборобського ремесла їхали колеги з усього колишнього Союзу. І він навчав працювати так, щоб ниви рясно колосилися, щоб тваринництво давало добру віддачу і техніка була безвідмовною, адже він — хлібороб із діда-прадіда, то ще й сімейні секрети в роботі застосовував...

...

Під такою назвою в переддень Водохреща відбулося відкриття персональної виставки хмельницької мисткині Тетяни Цимбарецької в музейній галереї «квАRTира» (вул. Проскурівська, 47, Хмельницький обласний художній музей). Автор показала досить оригінальні ікони, виконані в техніці декоративного розпису на склі та дереві.

І хто ж з нас не мріє про подорожі! Та якщо одні вибирають масові, так би мовити, випробувані маршрути, то інші – незвідані й екстремальні. Ось як, наприклад, хмельничани В’ячеслав Кравчук та Олена Садома, які вирішили відкрити для себе невідому Африку. Звісно, що поїздці, яка тривала сім з половиною місяців, передувала серйозна підготовка, адже продумати треба було все до дрібниць.

Ох і веселою та щедрою була Маланка у Ластівцях Кам’янець-Подільського району! Минулого тижня там гарно святкували і діти, і дорослі. Особливо вдалося маланкування, у якому взяли участь учні місцевоі гімназії (директор Олександр Каськов) й наймолодші ластівчани — відвідувачі дитячого садка.

У музеї історії міста Хмельницького відбувся круглий стіл під назвою «ОУН і Степан Бандера як символи боротьби за незалежність України», присвячений 90-річчю створення ОУН та 110-річчю з дня народження Степана Бандери. У ньому взяли участь науковці, викладачі вищих навчальних закладів міста, представники громадських організацій та засобів масової інформації,   вчителі загальноосвітніх шкіл, молодь.

У спеціалізованому залі Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді відбувся чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків до 23 років та чемпіонат України з вільної боротьби серед жінок.

Яблонець-над-Нисою, що у Чехії, приймав міжнародні легкоатлетичні змагання JABLONECKÁ HALA 2019.

Уже з квітня цього року рецепти на медичні препарати за програмою «Доступні ліки» видаватимуться лише в електронному вигляді. Але — увага! — сімейний лікар зможе виписати е-рецепт лише тому пацієнту, який уклав з ним декларацію. Тому покваптеся з вибором лікаря і підписанням декларації.

Десятки мужніх, кремезних чоловіків не стримували сліз, і справа тут не у морозних поривах вітру, який обпікав  обличчя. Прихиливши коліна і пошепки читаючи молитви, вони гортали в пам’яті уривки спогадів.

Приклад подружжя  Михайловських доводить: дароване Богом життя надто цінне і  за нього треба боротись. Боротись і перемагати.

У минулому столітті французький генерал Шарль де Голь сказав пророчі слова: «В політиці доводиться зраджувати або свою країну, або своїх виборців. Я обираю друге». 
Щось подібне ми проходимо сьогодні. Адже залишитися державником і не скотитися на руйнівні популістські лозунги — це потрібно мати неабияку силу волі.

Стукають за допомогою, за їжею, яку їм у цю студену пору знайти дуже важко. І «...для когось крихта — це дрібниця, а для пташки — жить чи замерзать», — це рядки з вірша Анатолія Качана «Крихти хліба». Саме він став значним енергетичним поштовхом для створення проекту «Допомога птахам узимку» у Віньковецькому ліцеї, який започаткувала Наталя Кохан, вчитель початкових класів.

Він яскравими буквами вписав своє ім’я в історію поліграфії Поділля, для розквіту якої віддав чимало  літ, сил і енергії.

Павло Гуцал — хлопчина з бідної багатодітної сім’ї, яка спершу мешкала в селі Требухівці Летичівського району, а згодом, гнана повоєнним голодом,  втекла до Львова. Тут він закінчив школу  й вступив до Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова (зараз  — Академія друкарства). Вчився на механічному факультеті. Був досить активним у громадському житті.

За три дні до Нового року в Славутській міській бібліотеці відбулася презентація чотирьох книг місцевих авторів. Вони побачили світ завдяки місцевому проекту підтримки книговидання та мають стати надбанням історичного музею і навчальних закладів. За словами міського голови Василя Сидора, це не лише нагода презентувати авторів та їхні твори, але й ознайомитися з частинкою історії громади.

Ім’я Надзвичайного і Повноважного посла України в Туреччині Андрія Сибіги сьогодні чи не найчастіше серед наших дипломатів  лунає у ЗМІ. Він самовіддано відстоює інтереси української держави та її громадян на своєму відповідальному посту.

 Чиновники кажуть, що споживачі, котрі отримують субсидії, абсолютно не зацікавлені в заощадженні енергоносіїв і субсидійних грошей, відповідно, теж. Тому нещодавно урядовці заявили, що саме такі висновки змушують робити підрахунки одного з облгазів. Якщо субсидіанти, так би мовити, розкошують, використовуючи по 4-5 кубометрів газу на квадратний метр, то ті, хто субсидії не має, споживає газу практично удвічі менше — 2-3 кубічних метри.

З екрана телевізора набридливим торохкотінням до нас постійно доносяться оповідки про успішні реформи в Україні, які мудро впроваджує наша фантастична влада. Чимало піару було довкола перетворень у медицині. На жаль, вимоги професійних критеріїв до тих людей, які взяли на себе відповідальність проводити важливі зміни, на рівні плінтуса. Уже так склалося, якщо ти публічно рвеш на собі вишиванку за Батьківщину, вітаємо, ти в клубі реформаторів.

Усім відома горезвісна історія зі львівським сміттям, яке мандрує по всій Україні, й без того захаращеній різним непотребом. Звичайно, з цією проблемою потрібно боротися, інакше наша країна перетвориться на величезне сміттєзвалище. За кордоном переробку побутових відходів уже давно поставлено на сучасний високотехнологічний рівень, а в нас поки що до цього руки не доходять.
Про те, як позбутися побутових відходів, зокрема на Хмельниччині, розповів керівник відділу впровадження інноваційних проектів у західних регіонах Публічного акціонерного товариства «ЕКОСФЕРА», доктор технічних наук, доцент Борис БОЛІБРУХ.

15 січня Хмельниччина приєдналася до флешмобу “Україна колядує”, який був переданий нам Тернопільською обласною державною адміністрацією. Колектив облдержадміністрації на чолі з головою обласної державної адміністрації Вадимом Лозовим спільно виконали колядку «Нова радість стала».

 

44 країни за сім з половиною місяців відвідали хмельничани Слава Кравчук та Олена Садома в Африці. Усе на авто, яке переобладнали у будинок на колесах. Свою подорож вони розпочали у травні минулого року, стартувавши з України.

Понад усе 39-річний Віталій Федорина з Ізяслава любить своїх 13-річну донечку, 2,5-річного сина, красуню-дружину і життя, яке йому кинуло виклик – саркома легені. Він боротиметься, проте на лікування потрібно аж триста тисяч гривень. Такої суми у родини немає. Тому вони звертаються до всіх небайдужих: допоможіть, будь ласка, хто чим може. Рятівною стане кожна гривня. Дітям потрібен батько. Він хоче бачити, як вони ростуть.
Нехай усіх вас береже Всевишній.
Номер рахунку в ПриватБанку: 5168757340679051. Отримувач Федорина Віталій Анатолійович.

Саме так позитивно та з побажаннями й надалі не втрачати лідируючих позицій охарактеризував роботу відділення поштового зв’язку села Крупець, що на Славутчині, один з перевіряючих членів комісії з генеральної дирекції Укрпошти. Як одне з кращих в області його позиціонує й начальник Славутського центру поштового зв’язку № 6 Іван Соболик, проте зазначає, що успіх кожної справи завжди криється в тісній співпраці: органів влади, об’єднаних територіальних громад, промислових та сільськогосподарських підприємств тощо.

На вулиці морозець, а біля кінотеатру імені Шевченка, що в обласному центрі, повно дітлашні. Ще б пак, адже другий рік поспіль тут проводять всеукраїнську акцію — «Різдво з поліцейськими». Тож у проміжках між цікавими забавами на сніговій гірці малеча встигала і покататися на патрульних машинах, і приміряти амуніцію різних підрозділів, і поласувати смачними цукерками. А що вже казати про службових собак, з якими розгулювали кінологи, — нафотографувалися вдосталь.

На кубку України з легкої атлетики в приміщенні серед ветеранів у Києві збірна Хмельницької області виступала не в оптимальному складі через травми та застуди кількох провідних спортсменів, та все ж посіла четверте командне місце.

Лідер національної жіночої команди України з фристайлу (повітряна акробатика) Ольга Полюк, триразова учасниця зимових Олімпійських ігор, розпочала сезон на Американському континенті.

складали частину експорту Росії у ХІХ столітті.
Про це можна дізнатися, погортавши сторінки 79 тому енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона, який побачив світ у 1904 році.

ніж схилити свою голову перед ворогом-варваром».
Ці слова належать французу Жаку-Огюсту де Ту – автору книги «Універсальна історія мого часу». Написана вона латиною у 1581-1617 роках і складається із 130 книг, об’єднаних у 16 томів.

Головному ієрарху Православ’я в минулому не гарантувалася недоторканність.
2 квітня 1821 року уряд Османської імперії отримав звістку про повстання у грецькому Пелопоннесі. У причетності до нього звинуватили Вселенського патріарха Григорія V, котрий був земляком повстанців, хоч незадовго до цього він висловлював турецькому урядові свою найповнішу покірність та лояльність.

Проект такого залізничного маршруту існував у 1910 році.

Про це повідомляв журнал «Новая иллюстрация» у № 47 за 1910 рік, розмістивши також карту майбутньої Британсько-Індійської залізниці.

Перед вірою та молитвою відступають навіть онкозахворювання.

На перший погляд, церкву в селі Михля Ізяславського району можна порівняти з живою істотою, котра присіла до землі від натиску вітру. Та за непоказною зовнішністю криється багатовікова історія. Ця церква бачила розквіт у часи князювання славних українських родів Заславських і Сангушків та занепад у радянський період. Її призначення люди змінювали на свій розсуд, однак вона вистояла і постала  у своїй прадавній місії — нести духовне та тілесне зцілення. Кажуть, у цих стінах навіть смертельний недуг відступає (тому є живі свідки).

Давно це було. П’ятдесят років минуло, коли у містечку відкрили музичну школу, в якій Ліді так хотілося навчатися, та їй відмовили, бо набір закінчився. Засмутилася, а батько не знав, як донечку втішити, чим їй зарадити. І несподівано з’явилася надія. Бо ж приміщення майбутньої музичної школи було старе й занедбане. Довелося шукати тямущих майстрів, щоб його відремонтувати, та ще грубки вимурувати. І звернулися за допомогою до Анатолія Шевчука, знаного пічника. Погодився та працював не покладаючи рук, але від свого заробітку відмовився. Попросив Анатолій Олександрович лише, щоб його єдину доньку зарахували до музичної школи.

Наш земляк Валерій Пліска мріяв про авіацію з дитинства. Тому своє життя пов’язав із небом. Закінчив вище військове училище імені Тричі Героя Радянського Союзу Івана Кожедуба (у минулому ХВВАУЛ), де багато років працював льотчиком-інструктором. Учив тримати ручку управління винищувача молодих пілотів. Дослужився до звання майора.
«Горизонтальна вісімка», «кобра», «гірка», «бочка», «мертва петля», — для непосвячених це звичайні слова, а для професіоналів — смертельно небезпечні фігури вищого пілотажу.  В просторіччі таких, як Валерій Юрійович, іменують асами. Сьогодні їх в Україні не так уже і багато.

Здавалося б, в Україні створено достатньо багато різних правоохоронних і контролюючих органів та законодавчих механізмів підвищення прозорості розподілу державних коштів. Проте, якщо ми говоримо про державу, друге ім’я якої «корупція», то правило кількості перевіряючих органів далеко не завжди перетворюється в якість. На жаль, чинна влада за останні роки зосередила чимало зусиль, аби послабити незалежні контролюючі органи. Візьмемо, бодай, приклад Рахункової палати. Утім, попри несприятливі умови, в Україні залишаються ще служби, які твердо стоять на сторожі фінансової дисципліни і однією з них є Державна аудиторська. Щоб довідатися, як у минулому році попрацювали хмельницькі аудитори на складному дисциплінованому «фінансовому полі» Хмельниччини, «Подільські вісті» поспілкувалися з заступником начальника Західного офісу Держаудитслужби Анатолієм Марценюком.

Як повідомили в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, з 1 січня 2019 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» проведено перерахунок пенсій.
У 2019 році встановлено мінімальну заробітну плату на рівні 4173 гривні.

Подорожчання газу в листопаді 2018 року зробило свою «чорну» справу. З 1 січня, згідно з постановою Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, зросли тарифи на послуги централізованого опалення та постачання гарячої води.

Перший день Різдва Христового став знаковим для громади Бокиївки. Адже після непростих протиріч у її середовищі все ж відбулося об’єднання двох релігійних громад в одну, яка і влилася в єдину помісну церкву України. Ще ця знаковість і неординарність були в тому, що саме в Бокиївці народився меценат, заступник Генерального прокурора України, заслужений юрист України Іван Сибіга, завдяки велетенським зусиллям якого і відбулося урочисте дійство, бо за його сприяння і велося будівництво храму.

Про Жовтневу революцію написані тонни книжок, статей. Проте дуже багато подій тих часів ще сховані від наших громадян.

300 працівників ОДА та облради в Тернополі взяли участь у флешмобі «Україна колядує».

 

У Києві, у каплиці Воздвиження Чесного Хреста Господнього (Української греко-католицької церкви), освятили настінну фреску, присвячену борцям за волю України в усі часи. Поруч із воїнами Київської Русі, Козаччини і УНР – і сучасні АТОвці, що полягли у боях за Україну.

Перший день Нового року приніс трагічну звістку — війна обірвала зовсім юне життя. Микола Голубєв із Волочиська загинув внаслідок мінометного обстрілу. Боєць служив у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді..

Здається, зовсім нещодавно писався відгук про сьому поетичну збірку хмельничанки Неоніли Яніцької «Сонцесвіт», аж тут новий її здобуток — «Автограф вічної ріки». Книга побачила світ не так давно, у 2018-му, в одному з луцьких видавництв.

Всеукраїнські змагання »Новорічний день стрибуна» в легкоатлетичному манежі «СКІФ» Львівського державного університету фізичної культури стали успішними для вихованців Кам’янець-Подільської ДЮСШ-1, яких тренує подружжя Вергуш — Олег та Юлія.

От є в житті зустрічі, які, направду, — не випадкові, бо гарних людей на шляху, як кажуть, треба заслужити. Познайомившись із Тамарою Василівною Бондар — заступником начальника Деражнянського центрального відділення поштового зв’язку — розумію, що саме таку людину зустріла. Надзвичайно світла, добра й привітна жінка, завжди зі щирою душею і посмішкою зустрічає кожного. Та що й казати, начальник відділення Інна Цвірінькал зібрала справжніх професіоналів, а головне — гарних людей, з якими працювати за честь. Бо Інна Іванівна й сама гордиться колективом однодумців, які за роки роботи вже стали як одна сім’я. І завжди може покластися на свого заступника — Тамару Василівну, яка надзвичайно відповідальна в роботі, бо знає — якщо кожен виконуватиме свої обов’язки належним чином, то й результат буде для всього відділення вагомий.

Завдання мистецтва — дати людям надію, аби їм хотілося жити — Микола Мазур.

У Хмельницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки робіт, представлених на участь в обласному мистецькому конкурсі імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра» та нагородження переможців конкурсу, який проводиться вже дев’ятнадцять років поспіль і збирає не лише учасників, їхніх батьків та наставників, а й творчу еліту області, представників місцевої влади. Ця подія — досить знакова для нашої області, адже охопила всі райони й міста Хмельниччини. Юні та зовсім маленькі творці прекрасного подивували своїм баченням світу, буденності та мрій на полотнах. І всі їхні персонажі наділені чимось фантастичним, проте по-дитячому наївні, але водночас демонструють характер за допомогою емоцій і фарб.

Відомо, що хвороби — це наслідок наших гріхів, гріхів батьків, дідів. Відповідно до того, як ми дотримувалися Божих законів в минулому, матимемо й таке здоров’я. Наше минуле і наше майбутнє тісно пов’язані.

У році, який залишається вже набутком історії, громадськість України широко відзначила славний ювілей — 150 років заснування Товариства «Просвіта», громадської організації, яка була утворена
8 грудня 1868 року з метою культурного розвитку, згуртування народних мас та піднесення національної свідомості українців.

«Чому асфальт такий тонкий? Щоб рідну землю було краще видно!», — Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області

Хоча про якість ремонту вітчизняних доріг можна жартувати до безкінечності, утім питання це зовсім не гумористичне. Щороку на дорожній фонд витрачаються чималі кошти, а покращення стану автошляхів, скажімо так, не надто помітне.

Напередодні Різдвяних свят в обласному центрі відбувся благодійний ярмарок.

Нині наша країна переживає складні часи: економічна криза, безробіття, масова еміграція, війна на сході тощо. Але ми, українці, не стоїмо осторонь, прагнемо змін на краще. Ми — сильні, коли нас багато. Прикро, що і далі гинуть наші хлопці, ситуація в країні — нестабільна. В такий час ми повинні не бути байдужими одне до одного, до чужого болю. Отож з цією метою, нещодавно в нашому Промислово-аграрному ліцеї, що в місті Волочиську, проходила акція «Зігрій теплом солдата». Волонтери, учні та працівники закладу зібрали кошти, одяг, солодощі, побутові засоби. Кожен виявив співчуття, вдячність та повагу до наших захисників на сході. Частинку свого тепла й любові відобразили в листі, яким хочемо поділитися із вами, щоб кожен у своїх думках подякував, помолився й підтримав наших захисників.

Олександру Ємцю у серпні 2018 року встановлено діагноз рак крові. Для порятунку дитини необхідна пересадка кісткового мозку. На дороговартісне лікування за кордоном потрібні кошти — 160 тисяч євро. Родина, близькі і небайдужі до долі Олександра люди борються за його життя і просять допомогти врятувати Сашка.

Телефон волонтера: 068 81 74 627 (Тетяна ЮЗЕПЧУК).
Телефон тьоті дитини: 097 37 77 408 (Оксана)
Р/р 26002052416371 в ПАТ «Приват Банк», МФО 315405
отримувач БФ «ПОДИХ НАДІЇ НАЦІЇ» ЄДРПОУ/ДРФО 39652366
Призначення: на лікування для Олександра Ємця.

За любов до України Галину Гайову засудили до 10 років в’язниці.

У Білогір’ї батьки поховали тридцятичотирирічного сина — старшого солдата Романа Ніколайчука.

У Національній академії Держприкордонслужби імені Богдана Хмельницького на розширеному засіданні вченої ради підбили підсумки роботи минулого року, обговорили досягнення і здобутки, проаналізували недоліки у діяльності, окреслили шляхи їх усунення, а також визначили завдання на новий навчальний рік та перспективу.

У Статті 49 Конституції України  зазначено, що медична допомога надається безоплатно, а держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. Але нині нас  позбавили  цього права. Очевидно, влада вважає, що наші зарплати і пенсії цілком здатні забезпечити всі життєві потреби кожного. Словом, примусили нас діяти за принципом «Хочеш жити – шукай гроші!».

Знаєте, що воно таке — дуобуси? А це універсальний транспортний мікс тролейбуса з автобусом, що може живитися і рухатися як за рахунок електричної мережі, так і від двигуна внутрішнього згоряння. Уже цього року в Хмельницькому має з’явитися чотири одиниці цього новітнього засобу перевезення пасажирів. Вартують дуобуси в середньому 9 мільйонів гривень кожен, проте, за словами міського голови Олександра Симчишина, справа того вартує. В обласному центрі вони курсуватимуть там, де досі не прокладені тролейбусні лінії. Зокрема, таким чином має бути розв’язана проблема доїзду з мікрорайону Ракове до Львівського шосе по вулиці Толстого, подовжиться 15-й тролейбусний маршрут з Дубового до Ракового вулицями Красовського та Чорновола тощо.

Проїжджаючи через село Іванківці Городоцького району, помітили відреставрований Будинок культури, а біля нього сучасне приміщення. У дворі гралася в сніжки й каталася на санчатах малеча.

Зовсім недавно, у жовтні минулого року, суспільство було збурене черговою новиною про підвищення пенсійного віку до 65 років. Обурилися, послухали запевнення чиновників, що в жодному разі такого не станеться. Повірили чи не повірили, а продовжували жити далі, пам’ятаючи одне незмінне правило: розраховувати треба лише на власні сили, дбаючи насамперед про себе, бо рідна держава, бачимо, навряд чи стане тобі справжньою помічницею і захисницею. І ось, недовго й чекати довелося, як знову в засобах масової інформації з’явилася звістка про те, що український уряд — у меморандумі з МВФ, взяв на себе зобов’язання підвищити пенсійний вік для чоловіків і жінок до 63 років. Щоправда, про- тягом десяти років — до 2027 року.
Як повідомлялося на сайті міністерства, уже в березні уряд планує подати проект нової пенсійної реформи на розгляд Верховної Ради.

Хмельницький вже традиційно славиться базарами. То, зрозуміло, що на всі зміни в економіці країни першим у Хмельницькому реагує саме базар. Адже він, як збільшувальне скло, дає миттєву оцінку будь-яким змінам в державі, виносить справжній вердикт реформам.

Фантазією на тему: «Економічний прорив» видається Стратегічний план реформ до 2020 року, який презентував минулого тижня уряд. «Ми змінюємо модель розвитку економіки…» — заявив перший віце-прем’єр Степан Кубів і пояснив, що ключовими приорітетами нової економічної політики стануть розвиток переробних галузей, інноваційних підприємств з використанням високих технологій, загальна модернізація економіки, нарощування товарного експорту — як на ринок Євросоюзу, так і на традиційні для України ринки Африки й Азії. Заявлено і про те, що до 2020 року кількість українців, зайнятих на переробних підприємствах, повинна зрости до 2,3 мільйона (нині 1,3 мільйона). Організація технопарків, підтримка науковців, впровадження своїх технологій за рахунок залучення інвестицій… Уявляєте, що вже за якихось три роки українська економіка сягне неймовірних висот і ми будемо, як кажуть, у повному шоколаді. А те, що торік експорт української продукції скоротився на 6 відсотків і ми втратили мільярди доларів США, байдуже. Бо вже через три роки частка промислових товарів у структурі українського експорту має скласти 75-80 відсотків, а обсяг інвестицій сягне  до 8 мільярдів доларів. «Наша мета — збільшити ВВП на душу населення з нинішніх 2 тисяч доларів до 5 тисяч доларів впродовж трьох років», — підкреслив перший  віце-прем’єр.
Відверто кажучи, дуже-дуже хочеться, аби ці досить амбітні плани не були лише фантазією, щоб у міністерських кабінетах і справді бачили реальне підґрунтя для таких масштабних перетворень. Бо, судячи з долі підприємств нашої Хмельниччини, які після знищення так і не вдалося реанімувати, важко повірити, що у новоствореному мільйоні робочих місць частка припаде і на нашу область.

Заслужений майстер спорту, хмельничанин Сергій Нагорний – олімпійський чемпіон 1976 року з веслування на байдарці,  знаний у нашому краї.

Таку  назву має освітньо-мотиваційна програма для школярів, започаткована депутатом обласної ради  Вячеславом Антонюком на своєму виборчому окрузі у мікрорайоні Лезневе,  що в обласному центрі.

Пов’язане зображенняБроніслав Грищук постає в уяві старим літописцем, який заховався у тиші від суєтного  міста. Його то забувають, то згадують, почасти заздрять або дивуються схимному життю, де немає письменницької ієрархічної метушні, солодкого марнославства. Сидить собі сивий бородатий чоловік і пише, час від часу видає романи, повісті, оповідання. І такі, що київські метри захоплюються. Мовляв, ти ба, на периферії живе і творить талановитий митець, який не так пише, як інші. Літературознавець Михайло Слабошпицький у передмові до книги «Голос нічної ластівки» зауважив доволі влучно про хмельницького автора: «Грищукові стало затісно в уже обжитих ним жанрових рамках, він знеохотився до звичної стилістики й одним із найперших у своєму літературному поколінні почав писати «не так». Його «Колиска для гладіатора», «Послання у безвість» та «Слід сльози» (оприлюднені друком на початку дев’яностих) мало нагадують того Грищука, який входив у літературу і якого ми звикли знати. Жодного натяку на колишню елегійність, світлий мінор, меланхолійність і загалом спокійну стилістику. У нього запанували буфонада, карнавальний балаган, нещадна іронія, сарказм. На зміну його традиційним реалістичним сюжетам з’явилися трагіфарс, містифікація, притча. Колись лірично задушевний Грищук стає ядучо саркастичним».
Наш кореспондент Петро Маліш відвідав письменника Б. А. Грищука, який відповів на його запитання.

Колектив Хмельницької дирекції УДППЗ “Укрпошта” просить усіх небайдужих надати матеріальну допомогу  Давидчук Златі Дмитрівні – доньці нашого працівника. Дівчинка потребує трансплантації печінки в ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології імені  О. О. Шалімова”.
Не будемо байдужими та разом порятуємо життя маленькій Златі!
Реквізити для допомоги:
ПриватБанк, р/р 29244825509100, код ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299, № картки 4149 4978 6008 9970, Давидчук Тетяна Іванівна.

29 січня в Славуті відбулося відкриття пам’ятника герою новітньої війни  Володимиру Дрозду.

Ініціатором будівництва ще у 2006 році виступила патріотично налаштована громадськість. У травні 2008 року конкурсна комісія з поданих проектів відібрала роботу Київського архітектора Віктора Рябова. Втілив монумент у бронзі львівський підприємець Ігор Чуба. До збору коштів на спорудження пам’ятника Кобзарю долучилися небайдужі громадяни, приватні підприємці, колективи підприємств та організацій.

Саме цього дня 72 роки назад армія Радянського Союзу звільнила в’язнів найбільшого фашистського концтабору Аушвіц-Біркенау в Освенцімі (Польща). За різними оцінками, у таборі смерті загинуло від 1,5 до 2,2 млн. невільників. Загальна ж кількість страчених упродовж Голокосту значно більша. Офіційно визнано, що нацисти вбили від 5,5 до 6,1 млн. євреїв, ромів, представників інших груп і меншин, інвалідів, політичних супротивників (у т.ч. від 2,2 до 2,5 млн. на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні).

Озброєну злочинну групу затримали спільно працівники поліції Черкаської, Вінницької та Хмельницької областей.

 

«Будеш погано вчитися, підеш до ПТУ», – ці погрозливі слова з вуст батьків чув ледь не кожен радянський учень.
Ламати стереотипи про те, що профтехосвіта нині  не має жодних перспектив, за круглим столом зібралися представники Міністерства освіти і науки, бізнесових структур, освітніх установ, громадських організацій та благодійники. Захід відбувся за сприяння Громадської організації «Європейська соціальна академія», Благодійного фонду «Зміцнення громад», Українського кооперативного альянсу та Шепетівського заводу культиваторів. На виробничій базі останнього організатори пропонують реалізувати пілотний проект із адаптації профтехосвіти до сучасних умов ринку праці в Україні.

Там, у реанімації, в нетривкі періоди, коли приходив до тями, він тихо промовляв «Отче наш» – єдину молитву, яку знав. І диво сталося. Хоча медики давали мізерні шанси на життя, говорили, що доведеться ампутовувати обидві ноги, але він поволі почав ходити. Минуло більше семи років. Два місяці тому все-таки ампутували ліву гомілку…

На запрошення мерії іспанського міста Бургос, асоціації «Культура сучасного світу» та за погодженням з Міністерством культури України на Різдвяні  свята з творчою місією перебувала в іспанському місті Бургос народна дитячо-юнацька хорова капела «Журавлик» Кам’янець-Подільської  дитячої хорової школи та міського Будинку культури.

Допоки одні оббивають пороги дорогих лікувальних закладів і вимолюють у Всевишнього такого довгоочікуваного дива – народити дитину, інші, завагітнівши й народивши, викидають кровинки, як непотріб.

В Апеляційному суді Хмельницької області відбулася прес-конференція «Правосуддя – 2016 в умовах судової реформи». Керівництво суду обговорило з журналістами найбільш актуальні питання реформування судової системи.

У місті Хмельницькому впроваджується реформа медичної галузі.

Очікування реформування у медичних закладах Хмельницького, правду кажучи, не було позбавлене тривоги як серед медпрацівників, так і серед пацієнтів. Що ж несуть нам новації, народжені у профільному міністерстві, розпитували начальника Хмельницького управління охорони здоров’я, депутата обласної ради, члена постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Бориса Ткача.

Те, що здоров’я –  найдорожчий людський скарб – істина незаперечна. Тож, коли «занудило коло серця, закололо в боку», ми одразу йдемо в поліклініку. Лікар оглянув, встановив діагноз. Призначив лікування. Воно може бути як амбулаторним, так і стаціонарним.

Ситуація, про яку розповіли жителі Чорноострівської об’єднаної територіальної громади, дуже неоднозначна, бо в ній є багато правд. А болюче соціальне густо замішане на моральному. У центрі конфлікту, роздмуханого швидкими до сенсацій ЗМІ, опинилася Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Героїв Небесної Сотні, якою, в числі інших 10 шкіл, опікується віднедавна Чорноострівська селищна рада ОТГ, що в Хмельницькому районі. Хто ж, що і кому винен і що робити?      

Бюджетником бути нині вигідно та зручно. Держава, встановивши мінімальну зарплатню на рівні 3200 гривень, не забула подбати про виділення коштів на виплати вчителям-лікарям тощо. В області провели всі необхідні розрахунки та вже виплатили аванс цим категоріям подолян, спираючись на нові розрахунки. Скорочень, переведень на неповну робочу ставку практично не зафіксовано, за окремими винятками. Скажімо, дещо незрозумілою є ситуація у сфері культури на Шепетівщині, але, здається, лад і там наведуть.
Виконання вимог законодавства щодо виплат на мінімальному рівні — найважливіше питання, що розглядалося на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації. Як вже мовлено, в бюджетній сфері все гаразд. А ось як бути бізнесу, дрібному підприємництву, тобто іншій частині населення, яка не сидить на грошових потоках, що течуть повноводною рікою з Києва, не обговорювали. Це чомусь поза увагою обласної влади, яка мала б дбати про всіх громадян краю. До цього ще повернемося, а поки щиро порадіємо за наших освітян та інших бюджетників.

Незадовго до новорічно-різдвяних свят нетішинський міський голова Олександр Супрунюк вполював чергову «відьму». Цього разу в її ролі виявився активіст ГО «Нетішинська самооборона» Сергій Почебула.

Систему влади, збудовану в Україні за 25 років, Порошенко, ідучи на вибори, пообіцяв зруйнувати. І майже за три роки нічого так і не зробив, аби хоч трохи покращити життя простого українця. Олігархічна система влади, яку почав будувати ще Кучма, а продовжив Янукович, процвітає і нині. Ті, хто при Кучмі починав пробиратися у вищі ешелони влади і кого підгодовував Янукович, чудово влаштувалися при Порошенкові.

З 16 січня по 16 березня оператор поштового зв’язку "Укрпошта" проводить конкурс "Краща поштова марка України 2016". 

19 січня християни відзначили Водохреще, яке ще називають Йорданом. Йордан (від назви річки Йордан у Палестині) — народна назва християнського обряду освячення води. Його здійснюють на згадку про хрещення Ісуса Христа в Йордані. Свято має й іншу назву — Богоявлення: під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух Святий у вигляді голуба, і голос почувся із неба: «Це Син Мій Улюблений, що його Я вподобав!».

22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки на Софійському майдані у Києві. Дві суверенні українські держави — Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка — об’єдналися в самостійну соборну державу.

Результат пошуку зображень за запитом "Сергій Хоптяр"   Матір полеглого Героя з Хмельниччни отримала орден сина

Вона б радше хотіла обійняти сина. Не судилося. Отримала його нагороду. Посмертну. Орденом «За мужність» III ступеня нагородили жителя села Соколівка Ярмолинецького району Сергія Хоптяра.

Відбувся брифінг керівників головного територіального управління юстиції в Хмельницькій області.

Перші тарифні ластівоньки цьогоріч вже прилетіли: в Хмельницькому подорожчає проїзд у міському транспорті. Коли? Ще не відомо. На скільки? Також конкретні цифри називати зарано. Але можна очікувати, що користування транспортом стане дорожчим з початком весни, а плата за проїзд зросте на 33-67 відсотків. Принаймні саме таке зростання передбачене проектом рішення виконкому міськради, який наразі наданий для обговорення громадськості, «Про встановлення тарифів на транспортні послуги по перевезенню пасажирів у місті Хмельницькому в міському пасажирському транспорті загального користування». Отже, відповідно до проекту, вартість проїзду в тролейбусі зросте до 2,5 гривні, в автобусах та маршрутках — до 4,5 гривні. Документ розміщено на сайті ради для обговорення (також можна надавати свої пропозиції та зауваження). Обговоримо?

Герої фільму Ельдара Рязанова «Зигзаг удачі» — працівники фотоательє «Ластівка» — придумали геніальний хід: у період новорічних свят, коли людям, зайнятим споживанням олів’є і холодцю, не до знімків на різні документи, вони, щоб не допустити падіння виробництва в січневий «штиль», стали фотографувати одне одного і членів своїх сімей.

Дякуємо вам, дорогі наші друзі, передплатники, за вашу щирість, вболівання про долю рідної землі, біль і гордість за синів, які боронять Україну у війні з російським окупантом, непоборну віру в постання щасливої, вільної України, яка дбає про кожного свого громадянина. Душевні переживання і роздуми викрешуються у поетичне слово, бо небайдужі серця не можуть мовчати у важкий для України час.

На початку грудня минулого року комунальна установа «Меджибізький територіальний центр соціального обслуговування» оголосила про благодійну акцію — «Поділись Різдвяним святом!» для підтримки одиноких людей похилого віку, які перебувають під соціальним супроводом.

Початок нового року в Струзькій ЗОШ І-ІІІ ступенів порадував учнів (а їх тут навчається більше півтори сотні) і педагогів теплом. У закладі нарешті запрацювала нова теплогенераторна. Для цього повністю замінили систему опалення, встановили газовий та електричний котли. Відтак вночі школа опалюється  електричним котлом  за пільговим  тарифом, вдень — газовим. Це передбачає суттєву економію енергоносіїв, відповідно, і бюджетних коштів. Нині школа перебуває в режимі пуско- налагоджувальних робіт.

Заняття у дошкільному навчальному закладі «Пролісок» у новому році почалися з гарним настроєм. Ще б пак! Адже нині вони проводяться у затишному, капітально відремонтованому приміщенні.

Світлина від Андрія Агєєва.

На водолазному комплексі Центру розмінування головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України кам'янецькі сапери разом зі своїми колегами з Канади відсвяткували одне з найважливіших християнських свят — Хрещення Господнє або Богоявлення.

Спеціалісти автогаража Ізяславського лісгоспу Хмельницького ОУЛМГ  відновили автомобіль  УАЗ-469, що працюватими в зоні бойових дій як санітарна машина.

В Івано-Франківську хлопець з ДЦП створив мобільний додаток із картою пандусів для людей з інвалідністю.

Світлина від Наталі Гнатюк.

Облаштували місце прихожани української православної церкви.

ДО ГОЛОВИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ
ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ДО РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
ПО ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ДО МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

ДО НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ
ГЕРЕГИ О.В.


Шановні панове – очільники Хмельницької області, органів виконавчої влади, пане народний депутате, мешканці Хмельницької області!
До вас звертаються працівники Державного підприємства «Закупнянський кар’єр», що працює в с.Закупне Чемеровецького району Хмельницької області та члени наших сімей, а це близько 400 чоловік, і просимо зважити на вашу власну совість, у кого вона ще залишилась!

Мешканці Дальніх Гречан обласного центру  зібралися дружною громадою у переддень старого Нового року. Щедрували, колядували, маланкували, водили хороводи, брали участь у різноманітних цікавих конкурсах, віншували одне одного із Новорічно-Різдвяними святами, ласували смачними солдатською кашею, козацьким кулешем, шашликом, чаєм, кавою, солодощами…

На зарплатному дні опинилась Хмельниччина під «мудрим» керівництвом голови ОДА О. Корнійчука. Та, схоже, пан губернатор мало цим переймається. Інакше, не відбирав би хліб у журналістів районних газет, розсилаючи туди статтю із претензійною назвою: «Чутки про моє звільнення є передчасними», в якій хвацько стверджує, що Президент задоволений його роботою. Може й так, але чи задоволені  нею подоляни?  

У новорічну та Різдвяну пору обласна дирекція Державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» влаштувала свято діточкам із особливими потребами із Дунаєвецького міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Ластівка».

З нетерпінням чекали кам’янчани Шинальські вечора, коли можна буде по скайпу поспілкуватися з Олексієм. Не бачилися місяць, а, здається,  минула вічність. Ще б пак. Нині він знову на сході України, куди потрапив з черговою ротацією.   А не так давно побував у  відрядженні  в Афганістані  з миротворчою місією, як кращий фахівець-сапер центру розмінування  Міноборони України.  До цього майор Олексій Шинальський  неодноразово побував   у зоні АТО, на передовій. Про нього пишуть центральні військові видання, про нього знімають фільми, а про його виняткову відважність — як сапера з позивним «Француз», серед військових ходять легенди.
     Особливо офіцер відзначився  в битві під Савур-Могилою, коли довелося під щільним вогнем противника створювати мінні загорожі, щоб врятувати життя бійців. Незважаючи на обстріл снайперів та ворожої піхоти, розміновував переправи і мости, даючи можливість українським бійцям для маневру. Встановлені ним міни зупинили колони окупаційних російських військ під Маріуполем. Кількість знешкоджених ним ворожих фугасів, протипіхотних, мін-пасток та інших вибухових пристроїв вже вимірюється тоннами.
І не можуть рідні не пишатися тим, що  Указом Президента України Петра Порошенка нагороджено  Олексія  орденом Богдана Хмельницького. А   на випущеній Укрпоштою першій  поштовій марці «За честь! За славу! За народ!», присвяченій  бійцям, які захищають Україну від агресора, зображено нашого земляка, кам’янчанина Олексія Шинальського.
Та, мабуть,  більше усіх скучають за татком  і чекають його повернення донечки. Адже дружина Іванка, мама, батько,  бабуся Галя вже звикли до довгих відлучень Олексія.

У Хмельницькій області за «законом Савченко» із в'язниці вийшов 321 злочинець. Про це повідомив під час прес-конференції начальник ГУНП в Хмельницькій області Микола Семенишин. «В нашій області на волю вийде ще 1438 осіб. Загалом по Україні 50 000 таких засуджених. Із цих більше 300 звільнених - 26 притягуються до відповідальності, а 17 уже засуджені знову», - зазначає Микола Семенишин. Злочинці, які знову потрапили за грати, більше за цим же законом на волю не потраплять. Нагадаємо, Закон України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України" набув чинності 24 грудня 2015 року. 

Рішення щодо проведення прилюдних торгів і продажу тваринницького комплексу в с. Олешин скасоване.

Восьмирічний хлопчик потребує нашої з вами допомоги. Кілька місяців тому дитина стрімко втратила слух на праве вушко. І в листопаді 2016-го Назару поставили невтішний діагноз: пухлина середньої ніжки мозочка (задня черепна ямка).

Відповідно до Закону України “Про відпустки” від 15 листопада 1996 року № 504/96 (надалі – Закон № 504) інвалідам I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а інвалідам III групи – 26 календарних днів (стаття 6 Закону № 504). У перший рік роботи на підприємстві інвалід має право за своїм бажанням одержати щорічну відпустку повної тривалості в зручний для нього час до настання шестимісячного терміну безперервної роботи (стаття 10 Закону № 504).

Бойове завдання  для Олександра Дармороса стало фатальним – він потрапив на протипіхотну міну. Потужна вибухова хвиля обпалила й понівечила його обличчя. Уламки металу пошматували тіло.  Кілька діб  перебував між життям і смертю. Якраз тоді у київський госпіталь приїхала до Олександра Олена. Її охопив відчай, коли  побачила свого коханого непритомним і  покаліченим. Так не хотілося їй вірити, що Сашко ніколи не підведеться із лікарняного ліжка. Невже їй доля відміряла лише п’ять  спільних щасливих років? А так хотілося вірити, що довіку будуть  разом. Бо ж зустрілися вони знову, коли були обоє розлучені. Не забував Олександр про доньку від першого  шлюбу і її Катрусю прийняв, як рідну.

Уже за три місяці замість кондукторів у транспорті з'являться спеціальні пристрої, які будуть зчитувати інформацію про поїздки з електронних карток.

У Старокостянтинівській бригаді тактичної авіації імені Петра Франка Повітряних сил Збройних сил України першу в новому навчальному році льотну зміну, а відтак і польотний рік, «відкоркували» командири.

Про надзвичайні проблеми, які виникли у місті Львові із вивезенням твердих побутових відходів, напевно, відомо всім. Інформаційний простір заполонили новини про купи непотребу з цього міста, які виявляють у найвіддаленіших куточках країни. На жаль, сміттєвий хаос галичанського розливу не оминув, зокрема, й Дунаєвеччину.

У селі Гриценки Красилівського району відкрився після ремонту дитячий садочок «Сонечко». У дитячому навчальному закладі для 18 малюків створені усі умови, аби їм було тепло, комфортно і затишно.

Коли в державі запроваджували електронне декларування доходів чиновництва, влада, мабуть, сама не розуміла, в яку печеру Алладіна зазирає. Бо заздрісне захоплення статками вітчизняних чинуш виникло не тільки в їхніх європейських колег, а й, імовірно, навіть у бюрократів різноманітних халіфатів та еміратів. Мільйони, десятки, сотні мільйонів гривень-євро-доларів готівки, які тримають під ковдрою-подушкою, у скринях-коморах, наші владці нижньої та середньої ланок, цілком можливо викликали певне роздратування й на найвищому владному щаблі. Чому? Бо державі, її банківській системі конче потрібні гроші, аби запустити економіку. Уряд та президент, аби не потрапити у жорна чергового Майдану, мусять дбати про зростання добробуту громадян. А в нас — мільярди лежать мертвим вантажем і не працюють у фінансовій системі. Треба ж їх витягати звідти? Звісно. Тому рішення про зниження планки розрахунків у новому році готівкою зі 150 тисяч гривень до 50 тисяч може пояснюватися й примусом скоробагатьків занести частину грошей у банк. Тобто, якщо людина хоче купити товар на суму більшу п’ятдесят тисяч, то повинна сплатити кошти через банківську установу. З нового року наші «громадяни корейки», щоб розраховуватися за свої «дрібні покупки» — шубки, швейцарські годиннички, сейшели-мальдіви — відкорковуватимуть трилітрові банки із заначкою та повертатимуть гроші до фінансової системи.

Дороги в нас — самі знаєте які. Чи то їдеш, чи то стрибаєш. Але якщо Автодор забуває полагодити їх, то іноді сама природа «допомагає». Насипле сніжком у ямки, притрамбується він колесами — от і рівнесенько. Щоправда, якщо того сніжка забагато випаде, то так дорогу може підрівняти, що й не зрозумієш: траса то чи поле. Та й взагалі — можна й проїхати мимо, якщо надто багато білих мух налетіло.
До «Подільських вістей» надійшов лист від жителя села Добрин, що на Ізяславщині, О. П. Сідлецького.             

Мешканці Славути уже тривалий період оббивали пороги різних інстанцій зі скаргами на роботу місцевого малого колективного підприємства   «Інтек-Сервіс», яке виробляє та реалізовує пелети з деревини. Найбільше людям дошкуляли викиди в атмосферу від промислового сусіда. Дослухались нарешті до їхніх нарікань   у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

Перші письмові згадки про Понінківську картонно-паперову фабрику датуються 1787 роком. Відтоді вона часто змінювала своїх власників, назву, переживала часи застою і розквіту, але впродовж понад двох століть залишилась джерелом заробітку і впевненості в завтрашньому дні більшості понінківських родин. Нині це діюче підприємство, яке забезпечує роботою майже тисячу робітників і на понад вісімдесят відсотків наповнює бюджет Понінківської громади.

Нелегкі часи переживають сьогодні хмельничани. Взнаки   даються   економічні, соціальні   труднощі.   А   ще   душу   гнітять політична нестабільність та війна на сході України.

Після значного зростання тарифів на енергоносії одним із термінових заходів для жителів багатоквартирних будинків стало вирішення питання, як можна сплачувати мінімальні кошти за  максимальний комфорт.

З метою організації заходів щодо запобігання випадкам переохолодження, надання допомоги людям у період значного зниження температури в Хмельницькій області станом на 18-00 3 січня 2017 року розгорнуто 147 пунктів обігріву. Протягом доби за допомогою звернулось 26 людей. Всього в період функціонування пунктів обігріву по допомогу звернулось 36 людей.

Результат пошуку зображень за запитом "Водохреще у Хмельницькому"
19 січня православні та греко-католики відзначають третє завершальне свято різдвяно-новорічного циклу Водохреще або Богоявлення. За старовинною традицією цього дня чимало хмельничан готуються зануритися в ополонку, адже вважається, що водохрещенська вода приносить духовне і тілесне здоров'я.

Цьогоріч почнуть працювати ще дві амбулаторії у Білогірському та Новоушицькому районах.

Хочете переконатися у надійності сайтів якими користуєтеся під час платіжних операцій? Тепер це зробити просто. “Чорний список” сайтів, які під виглядом популярних платіжних сервісів виманюють у користувачів дані їх платіжних карт, склала Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЕМА. Списки оновлюються.

2

Дорожньо-транспортна пригода сталася сьогодні, 13 січня, близько восьмої години на вулиці Кам’янецькій в обласному центрі. Вісім осіб травмовано.

23-річний місцевий житель не впорався з керуванням і автомобілем «ВАЗ»  виїхав на зустрічну смугу руху та зіткнувся з маршрутним мікроавтобусом «Фольксваген». У наслідок ДТП водій автомобіля  отримав численні травми і проходить обстеження в лікарні. П’ятьом пасажирам маршрутки надано медичну допомогу без госпіталізації. Ще в однієї жінки діагностували закриту черепно-мозкову травму, а в іншої — перелом носа. Водій мікроавтобуса не постраждав. Слідчі наразі з’ясовують усі обставини події.

За кілька днів громада села Кам’янки, виконуючи побажання військових, наліпила кілька тисяч домашніх вареників із картоплею.

З перших днів проведення АТО жителі Городоччини активно включились у волонтерський рух, організувавши всебічну підтримку та допомогу захисникам  Батьківщини.

У Дунаївцях,  у квартирі на другому поверсі п’ятиповерхівки вибухнув газовий балон. Виникла  пожежа.

Лісничий Плужнянського лісництва Ізяславського лісгоспу І.А. Жигадло, перебуваючи на охороні лісу, в обідню пору  виявив  автомобіль марки «Опель Комбо». Перекривши виїзд машині з лісу, він пішов  слідами незнайомців і незабаром   побачив, що один з браконьєрів несе на плечах дику козу, інший — дві рушниці в руках.

Перед українцями внаслідок агресії Росії вже постав гострий світоглядний виклик: святкувати День Святого Миколая Чудотворця чи Новий рік із Дідом Морозом  і Снігуркою? Суспільство цю тему вже обговорює.
Аналогічною є ситуація і зі святкуванням Різдва. До IV ст. день  народження Ісуса Христа відзначали 6 січня. У 313 р. імператор Костянтин Великий узаконив християнство як державну релігію, і після того було встановлено дату народження Сина Божого — в день зимового сонцестояння, 25 грудня.

16 року збільшилися розміри соціальних стандартів. Зокрема, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зріс з 1130 до 1247 гривень, та з розрахунку на одну особу на місяць з 1399 до 1544 гривень. Відповідно, зріс і розмір пенсій. Наша газета уже повідомляла про це («ПВ» від 22 грудня минулого  року). Сьогодні продовжуємо цю тему. На запитання читачів знову відповідає начальник головного управління Пенсійного фонду України Ольга ЗАЯРНЮК.

Кам’янець-Подільське державне підприємство «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки», яке нещодавно відзначило свій  20-річний ювілей,  досягло рекордних показників з виготовлення продукції оборонного призначення. Завод успішно випускає та модернізує аналоги радянських зразків озброєння, виробляє ланки до снарядів та патронів різних типів та калібрів, магазинів до автоматів Калашникова, всіх видів патронних коробок, кулеметних стрічок, запасних інструментів  до кулеметів КТ-7,62 та КТ-12,7. Про успіхи зброярів розповідає директор підприємства  Мирослав Халік.

Результат пошуку зображень за запитом "загинув АТО"

У Давидківцях Хмельницького району попрощалися з учасником бойових дій  на сході держави тридцятидев’ятирічним Сергієм Моргуном.

Боронити країну справжній чоловік пішов добровольцем  чи не в перші дні війни. Чимало бойових шляхів випало на долю мужнього захисника. Понюхав пороху під сумнозвісним Широкіним… Під час бойових дій отримав контузію...  Минулої осені повернувся додому, та гематома голови і онкологічний недуг обірвав життя.
У Сергія залишилося двоє діточок: синочок-школярик і донечка дошкільного віку.
Для його батьків  це вже друга непоправна втрата. Адже рік і три місяці тому вони поховали  молодшого сина Олександра. Він теж пішов добровольцем боронити країну. Не витримало серце... В Олександра також залишилося  двоє маленьких діточок. 
          

Чітко врізалося в пам’ять: тоді, в буремному січні 2014-го, коли беркутня звузила кільце київського майдану зі сценою до лічених метрів і революційна напруга в країні сягнула апогею, на одному з центральних телеканалів в проміжку між живим ефіром продемонстрували видовищний фільм «Хоробре серце» Мела Гібсона. Як сигнал до спротиву, навіть ціною життя. Шотландського героя вороги-завойовники четвертували, але його останні слова були: «Свобода!». У той момент це було диво-дивнеє: зазвичай брехливі, відверто антиукраїнські верховні телетролі різко повернули голоблі й ну — апелювати до найсокровенніших національно-патріотичних почуттів українців!

В останню декаду року повз нас проминув цілий бюджетний хоровод. Державний. Обласний. Місцевий. Депутати Хмельницької міської ради 29 грудня зібралися на десяту позачергову сесію, аби прийняти зо два десятки рішень, із міським кошторисом включно. А зважаючи на те, що настрій вже був передсвятковий, крім того, на комісіях попрацювали плідно, усунувши всі непорозуміння-неточності, то й голосували депутати швидко та дружно.

У Білогірському районі неподалік села Погорільці злетів у кювет та загорівся автомобіль. Загинуло двоє людей — дівчину від потужного удару викинуло з авто, а молодий чоловік згорів разом із машиною.

Директори ринків скаржаться на те, що нинішнє здорожчання енергоносіїв та ще й дворазове підняття мінімальної зарплати поставило їх на межу банкрутства. І при цьому підприємцям, які торгують на ринках, тепер доведеться сплачувати за утримання торгових місць більше.

Результат пошуку зображень за запитом "Микола Мачківський"

Миколі Мачківському, члену Національної спілки письменників України, лауреату низки престижних премій, поету, прозаїку, літературознавцю виповнилося 75. Микола Антонович — автор 25 книг поезії і прози, багатьох літературознавчих публікацій. Його художньо-документальні повісті «Сорокодуби», «Кунча ХХІ», «Брат і сестра», «Живи — як сад», «За сонячний промінь тримаючись», романи «Пароль — Проскурів», «Чорний дяк», «Провесінь в імлі», «До вежі Черленої», «Коріятовичі», «Каратель» знані читацькому загалу.
Починав ювіляр з поезії. І до свого 75-річчя видав однотомник власних вибраних поезій «З рідної хати». Передмову до нього написала наша землячка, київська письменниця, критик і поетеса Олена Логвиненко.
Вітаючи Миколу Антоновича, колишнього працівника і постійного автора «Подільських вістей» з ювілейною датою, зичимо йому доброго здоров’я, довгих років життя, творчого натхнення!

З роси і з води, дорогий колего!

Зі зміною виробничих відносин, переходом на ринкові умови господарювання люди відчули, що таке ринок праці. Це особливо помітно у сільській місцевості, де припинили роботу підприємства і організації агропромислового комплексу, скоротилася мережа служб агротехсервісу. Та й в агроформуваннях зменшилися ручні процеси у полі і на фермах, а поголів’я тварин порідшало у рази.

Завершення 2016 року стало поворотним в діяльності Славутського історичного музею: його двері знову відчинені для відвідувачів, а оновлена експозиція чекає всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

На Красилівщину до  католицького храму - фото 1

"Коли у 1921 році більшовики вбили на подвір'ї храму  римо-католицького священика  Казимира Мазура і зачинили святиню,  заховали у  своїх домівках найбільш цінні речі з храму. І тільки недавно, 13 років тому, граючись на горищі своєї померлої бабусі хлопчик Сергій Мазуркевич знайшов дивний пакунок з церковною чашею. Вона була дуже брудна і запилена. Його сестра Катя принесла її до храму", - розповів голова "Польського культурно-освітнього товариства міста Красилова" Руслан Гарник. Отець  Збігнєв Савчук OF CAP відвіз цю чашу до міста Кракова, де вона була  відреставрована  й позолочена. На чаші збереглися оригінальний напис "Pamiątka Prymicji ks.Ludwikowi od proboszcza Walerego z Czerniejowiec. 2.11.1914 r."

Результат пошуку зображень за запитом "Назар Голюк."

1 січня 2016 року під Горлівкою склав голову Назар Голюк. Боєць загинув поблизу бази "Айдару" від розривної кулі. Снайпер диверсійної групи поцілив у серце 27-річного Назара. 4 січня  мешканці Нетішина провели героя в останню путь.

Висловлюємо глибоке співчуття сім’ї та близьким бійця.

У вирі сьогоднішнього непростого політичного  життя, коли тобі обіцяють  золоті гори і щасливе життя, дуже важко зробити вибір під час виборів і не помилитися. Тим паче, коли  йдеться про  посаду міського голови. Адже від того хто прийде, фактично, залежить життєдіяльність цілого міста.
Хмельничани  не помилилися.  Олександр Симчишин  — саме той, хто  достойно і чесно несе  цей хрест відповідальності. Зміни на користь громади почали відбуватися одразу.  Лише за один рік зроблено стільки, що іншому не вистачило б каденції.
Про  робочі будні, про те, як все починалося і завдяки чому вдалося досягти результатів,  розпитуємо у Хмельницького міського голови Олександра СИМЧИШИНА.             

Цей вечір – особливий. Він винятковий саме людьми. Придивіться уважніше: у помешканні, на дворі й вулиці з уст не зриваються лайка, прокльон. Ніхто не зчиняє сварку, ніхто нікого не ображає, ніхто ні на кого не косить ненависним і заздрісним оком. Усі – смиренні й блаженні. Отакими були б завжди. Тоді б світ – у світлі й гармонії перебував… Той вечір – в очікуванні нового життя, Господньої  дитини.

В обласній філармонії відбувся творчий вечір знаного в Україні поета-пісняра Анатолія Пасічника. Вечір вдався на славу! Адже творчість Анатолія Євгеновича пропагують, підтримують чудові талановиті композитори і виконавці сучасної української пісні. І наші, подільські, Олександр Бобровніков (до речі, співведучий, співавтор вечора), народна артистка України Марія Ясіновська, композитор, заслужений діяч естрадного мистецтва Іван Пустовий і народний артист України Іван Попович, заслужені артисти України Дмитро та Назарій Яремчуки, народний артист України Павло Дворський...
Порадіймо ж за земляка, який ліричними, патріотичними піснями прославляє рідне Поділля не лише у столиці, а й по далеких закордонах.
Скажімо, торік пісня «Краса Хмельницького», створена в співавторстві з Юрієм Ящуком до 585-річчя обласного центру, потрапила до десятки кращих пісень про наше місто.

Як просто жити московитам — завжди відомо, хто винен у всіх негараздах. Потруїлися настоянкою глоду під парканом п’яниці з Іркутська — Обама замість етилового метиловий спирт налив у розчин. Майже десять років не можуть збудувати «Зенит- Арену» у Санкт-Петербурзі, вартість будівництва зросла з 6,7 до 41 мільярда рублів — держдеп цемент псує та гроші розкрадає.
В Україні все складніше. Не працює вуличне освітлення — на Америку не спишеш. Навіть не скажеш, що український президент лампочки повикручував. Дороги не ремонтовані? Не звинуватиш же прем’єра, що він дірки видлубав в асфальті. Не працює водогін? Голова облради воду випив? А може, це вина місцевих голів рад і громад? Ви не припускаєте, що вони не роблять свою роботу? Тим більше, що держава виділила мільйони, а то й десятки мільйонів гривень для кожної територіальної одиниці. А от як вони використовуються? Чи створюються нові робочі місця за державні кошти? Чи людям виплачується гідна зарплатня? Чи місцеві голови внюхуються у ці мільйони, засинають на них, улюблених? На черговій колегії облдержадміністрації начальник управління регіонального розвитку та будівництва Віра Бригадир повідомила про кричущі факти невикористання наданих коштів районами та територіальними громадами.  

Переддень Різдва Христового і початок нового року — особливий час, коли частіше замислюєшся над життям з погляду вічності. Тож розмова зі священиком видається дуже доречною. Тим паче, коли співбесідник — відома та шанована особистість, духовний наставник і лідер, громадський діяч та навіть певною мірою філософ, яким і є отець Іван Данкевич, митрофорний протоієрей — синкел Кам’янець-Подільської Єпархії Української греко-католицької церкви (УГКЦ), настоятель Кафедрального храму Різдва Пресвятої Богородиці у місті Хмельницькому.

Наталя Беренда, вдова військовослужбовця, яка виховує трьох синів і доньку, із села переїхала в обласний центр. Тож допомогли мені її розшукати ветерани АТО із Городоччини. “Якраз у дітей канікули, то приходьте до нас,”— сказала мені Наталя по телефону. І поки мама готувала обід,  дітвора розповідала мені про їхнього  батька.

Сашка знаю давно. Приємний на зовнішність чоловік. Єдиний ґандж  — зіпсуті зуби. Як посміхнеться, то хоч тікай. Сашко знав про цю ваду, а ось візит до стоматологів відкладав: то часу не було, то грошей.  А оце через півтора року зустрілися з ним. Сашко засяяв голлівудською посмішкою, двома рядами прекрасних зубів, якими хоч цвяхи кусай. А далі повідав, що два роки воював в АТО. Досить того, що зуби від природи не вдалися, то на Донбасі через погану воду геть їх втратив. У Хмельницькому в “Приватній   стоматологічній практиці” його бойові побратими лікувалися, і він туди направився. А через кілька місяців як на світ народився. Сам Микола Корольчук, головний лікар цього медичного закладу,  відомий не лише на Хмельниччині, а й в Україні стоматолог, розв’язав вічну проблему Сашка. І, головне, все безкоштовно, як кажуть, “за рахунок фірми”. І таких бійців пройшло через руки Корольчуків, бо тут працюють ще донька шефа  Олеся і її чоловік Назар, сотні і сотні...

...

Нещодавно  у прямому ефірі телеканалу BBC  британська співачка Кеті Мелуа виконала різдвяну пісню «Щедрик» разом із грузинським хором The Gori Women Choir українською мовою. Примітно, що український «Щедрик» Миколи Леонтовича відомий у світі під назвою Carol of the Bells («Колядка дзвонів»).

 

У зв’язку з загостренням ситуації на Сході України, збільшенням ризиків терористичних загроз, від яких потерпають ряд областей країни, правоохоронні органи посилюють заходи безпеки.

Українці прощаються з Героями

У боях загинуло 29 військовослужбовців: 

З нагоди Дня Соборності Петро Порошенко відзначив роботу двох медиків, аграрія та працівника транспортної сфери Хмельниччини.

Почесне звання «Заслужений лікар України» отримали завідувач відділенням Волочиської районної лікарні Петро Брунарський та начальник Хмельницького обласного бюро судово-медичної експертизи Наталія Козицька.

Почесне звання «Заслужений працівник транспорту» отримав директор державного підприємства «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» Вячеслав Кучер. 

Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» отримав керуючий дільницею підприємства «Аграрна компанія 2004» Іван Бабій.

«Подільські вісті» вже писали про складну ситуацію, яка склалася на ДП «Нігинський кар’єр». Нагадаємо, що Міністерство агрополітики і продовольства намагається звільнити з посади директора підприємства  Миколу Ткача (правомірність цього рішення пан Ткач оскаржує в суді). Трудовий колектив протестує проти зміни керівництва і не допускає на підприємство нового директора, призначеного міністерством. Тож чому чи  кому кісткою поперек горла став Микола Ткач?

Зима перетнула екватор. Відчули на власній кишені увесь тягар газових цін? Доводиться заощаджувати кожний навіть не кубометр, а кубічний сантиметр палива? Й все’дно жити в напівхолодній хаті? А між тим, тарифи  шахрайські, маніпулятивні, не відповідають економічним реаліям.  Річ у тому, що днями Мінпаливенерго оприлюднило підсумки року. Нехай усіх цифр іще немає, але вже можна проаналізувати наявні та вчергове підкреслити: влада нас дурить, запровадивши економічно необґрунтовані тарифи на газ.

Мальовниче село Ключівка… Щоразу із задоволенням приїжджаю сюди, милуюся красою старовинного храму, п’ю воду з цілющого джерела, згадую визначних людей, які тут народилися: начмеда Хмельницького онкодиспансеру, заслуженого лікаря України Миколу Михайловича Таболу, генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго» Олександра Шпака, полковника у відставці, композитора, члена асоціації діячів естрадного мистецтва, заслуженого діяча мистецтв України Леоніда Матвійовича Нечипорука, генерального директора Одеської компанії «Капітан» Валентина Кобилянського, керівника Одеської агрофірми «Маяки» Анатолія Кобилянського, полковника у відставці Служби безпеки України Миколу Миколайовича Фурмана, поетесу Катерину Петрівну Куян...
 Але хочу розповісти про місцеву сільську церкву Покрови Пресвятої Богородиці, яка вже 210 років стоїть на пагорбі у центрі села. Її побудували у 1803 році на кошти парафіян. Поруч звели таку ж дерев’яну дзвіницю.

У ніч з 3 на 4 січня невідомі особи розтрощили обладнання котельні, яка забезпечує теплом Шепетівську районну лікарню. Припинилася подача тепла, і в корпусах лікарні почала різко падати температура. Міцні новорічні морози і візит вандалів створили реальну загрозу життю і здоров’ю пацієнтів.

Минув рік, як завершилася кількарічна історія незаконного продажу тваринницького комплексу села Олешин Хмельницького району. Прикро, але справедливого, остаточного рішення суд так і не прийняв. Незважаючи на наші законні аргументи, суд спромігся залишити справу без розгляду. Хай і так. Це дало нам змогу продовжити реконструкцію і відновлення виробництва на комплексі. А також не витрачати даремно кошти і час на суди різних інстанцій (Вінниця, Житомир, Київ, Рівне, Львів).

У читальному залі Хмельницької ОУНБ ім. Миколи Островського стартувала пересувна фотовиставка «Боги війни» (так у роки Другої світової називали артилерію). Автори знімків – не професійні майстри, а бійці АТО, зокрема добровольчого батальйону «Фенікс» 3-ї батареї 79 бригади.

У Хмельницькому відбулася міжнародна боксерська матчева зустріч серед молоді. Виступали понад шістдесят спортсменів з  України, Молдови, Ізраїлю, Румунії та Литви. Змагання стали етапом  підготовки команд до чемпіонатів Європи та світу серед молоді.

У Хмельницькому відбувся  відкритий міський меморіал     відомого   подільського шахіста,  тренера Володимира Мартинова — чемпіона України 1961-1963 років з шахів у грі за листуванням в особистому та 1989-1991 років у командному заліку.

У столиці  Куби — Гавані — відбувся міжнародний турнір з дзюдо.
Український  борець Артем Блошенко у ваговій категорії до 100 кілограмів став переможцем. «Бронзу» на турнірі в категорії понад 78 кг виграла  наша співвітчизниця Світлана Ярьомка.  А от  дунаївчанка Ірина Кіндзерська у цій же вазі, на жаль, посіла сьоме місце. Невдалий виступ може стати їй на заваді в здобутті путівки на Олімпійські ігри.

У липні минулого року, згідно з рішенням сесії обласної ради, в рамках децентралізації влади було утворено Гуменецьку сільську об’єднану територіальну громаду, до складу якої увійшов 21 населений пункт Кам’янеччини. Тут мешкає 14 430 осіб, із яких близько 10 тисяч мають право голосу.

Ніхто й ніколи не зможе спростувати цю глибоку мудрість, яка у найскладніші часи несла величезну надію та віру українцям. Змушувала підніматися з колін, жертвувати найдорожчим, але уперто йти вперед задля єднання, яке й дає народу оцю силу.

Як там народ каже: «Наша пісня гарна, нова, починаймо її знову»? Ой, і не гарна, і не нова. Але знову рідна гривня посковзнулася і з терзаючим душу виском покотилася донизу. Поруч з цим ширше розправляє плечі бідність. Хто ж винен у тому, що гривня знецінюється, а українці вкотре опиняються біля розбитого корита?

 Кілька років поспіль Шепетівська міська рада веде непримиренну війну з ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» за місцевий водоканал і тепломережу. Водоканал вдалося повернути у комунальну власність раніше, а от за тепломережу точилася тривала і важка боротьба у суді. Рівненський апеляційний суд 18 січня нарешті поставив крапку у цьому протистоянні: тепломережа повертається у комунальну власність міста. Однак комунальне господарство — не єдина сфера, яка цікавить кураторів компанії. З появою у місті структур Андрія Карпенка (який стоїть за розгалуженою системою бізнес-інтересів), в низці районів області запрацювала безконтрольна схема реалізації скрапленого газу-метану через пересувні автомобільні газові заправники (ПАГЗи).

«Зірки не переймаються, що їх сприймають за світлячків». «Дим хизується перед небом, попіл — перед землею, що вони вогню брат і сестра»... Ці зернинки мудрості великого мислителя ХХ століття Рабіндраната Тагора і нині слугують свіжою поживою для роздумів над сутністю та якістю людського буття.  В обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена одному з найвідоміших митців та громадських діячів Індії, поету, письменнику, драматургу, філософу, композитору, актору, художнику під назвою  «Світ творчості Рабіндраната Тагора: Де душа живе без страху».

У Хмельницькому завершився третій тур ХХV чемпіонату України з волейболу вищої ліги серед чоловіків у групі «А». Місцевий «Новатор» не дав жодного шансу своїм суперникам, перегравши їх з однаковим рахунком 3:0.

Минулого року вперше було присуджено щорічну обласну літературну премію імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку. Вона присуджується щорічно до дня, коли поет заповів нам топтати ряст, – 20 червня.

Школярі Хмельницького не будуть навчатися і наступного тижня. За висновками епідеміологів та лікарів, епідситуація в місті не покращилась. Станом на 22 січня, лише у Хмельницькій інфекційній лікарні знаходиться 236 хворих на ГРВІ і грип, серед хворих – 130 дітей, 6 осіб – у реанімації. Нагадаємо, у Хмельницькій області на вимушені канікули зачинено 86 шкіл – школи обласного центру, міста Нетішин, Хмельницького та Дунаєвецького районів.

 У Хмельницькій області СБУ затримала 23-річного бойовика «ДНР», який приїхав здавати іспити в один із вишів.

Як повідомляє прес-служба облпрокуратури, що цей хлопець, підтримуючи ідею створення так званої «Новороссии», добровільно вступив до структурного підрозділу незаконного збройного формування самопроголошеної «Донецької народної республіки». З травня минулого року він, на посаді заступника начальника інженерної служби окремої мотострілкової бригади, брав активну  участь у виконанні бойових завдань проти сил Антитерористичної операції на території Донецької області.

Днями донеччанин, який є студентом за заочно-дистанційною формою навчання, прибув до одного з вузів Хмельниччини для здачі іспитів, де й був затриманий працівниками УСБУ в області.

Школярі не ходять на уроки з  20 січня. За словами начальника головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області Ігоря Баланюка, епідемічний поріг не перейдено, однак таке рішення влада прийняла у зв’язку з тим, що збільшилася кількість захворювань на гострі респіраторні інфекції та грип. Нині в області лікується (амбулаторно й стаціонарно) 6500 осіб. Половина з них — діти до 17 років.
Медики ще раз закликають усіх дбати про своє здоров’я, не займатися самолікуванням. Захворівши, обов’язково звертайтеся до лікаря!

Дев’ятьох жителів Деражні покусав скажений пес. Серед них — дев’ятирічна дівчинка. Сьогодні їм колять чи не останню на Хмельниччині вакцину. Щасливці ще встигли заскочити, як то кажуть, в  останній вагон. Але  якщо, не приведи Боже,  в тому ж таки Деражнянському чи якомусь іншому районі станеться подібне, то  залишиться  одне…  помирати в жахливих муках бо  держава, виходить не лише заблокувала  вакцинацію своїх громадян від сказу, вона відмовилася від  профілактичних дій. На жаль, цей висновок робимо, керуючись конкретними фактами. 

Двоє робітників, старший і молодший, доставили замовлений виріб в одну з квартир у під’їзді будинку на Прибузькій, де я живу, і піднімали його на третій поверх. А зверху в цей час залунали дитячі голоси.

Днями у приміщенні Тернопільського академічного обласного  українського драматичного театру  імені Т. Шевченка відбулася церемонія нагородження орденом «Народний Герой України» 20 українських пат-ріотів – військових, добровольців, волонтерів, журналістів, священиків. Орденом «Народний Герой України»   посмертно нагороджений і командир роти 140-го центру  спеціального призначення  капітан Дан Колісник, нагороду  отримала вдова Героя Ганна.
 Дан Колісник родом із села  Калиня  Кам’янець-Подільського району,  загинув у жовтні 2014 року під час виконання бойового завдання  в Луганській області.  Його кандидатура для нагородження  організаційному комітету була представлена після майже двомісячного всеукраїнського обговорення в Інтернеті. Наш земляк  згідно з Указом Президента України також відзначений  орденами «За мужність» ІІІ ступеня та Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

16 січня, на День пам’яті захисників Донецького аеропорту, Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення державними нагородами України військових, які загинули, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність  Вітчизни.
Нагороджено посмертно 118 воїнів Збройних сил України, які загинули у 2014-2015 роках, виявивши особисту мужність, високий професіоналізм та вірність військовій присязі. Серед нагороджених — сім військовослужбовців із Хмельниччини: старший лейтенант Іван Васильович ВІХТЮК — орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня,  старший солдат Алла Юліанівна ВОВК,  солдати Аркадій Сергійович ЧУХНОВ, Валерій Анатолійович ЧИСЛЮК, Олег Олександрович СЕРЕДЮК,  Андрій Петрович ТИМОЩУК,  Олександр Миколайович ПАСТУХОВ — орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

6 січня був присутній при дійстві розповсюдження Віфлеємського вогню з будинку Хмельницької міської ради до міських церков східного обряду. Цей благодатний вогонь, вже за традицією, в Україну привозять представники організації українського «Пласту» – частини всесвітнього братства скаутів. Це була чудова процедура, вже тільки тому, що вона має об’єднуючу для християн православної пастви мету.

Ще зо два роки тому подружжя Н. (не побажали себе називати)  мали у господарстві семеро корів та дві телички. А нещодавно, спілкуючись із господинею, дізналася, що в їхньому хліві лише дві годувальниці. На одну з них шукають купця.

Повістки Вадиму Романюку, жителю с. Маків Дунаєвецького району, надходили ще з весни 2014 року, проте саме п’ята, серпнева, стала вирішальною. І не те, щоб він не хотів служити, навпаки, просто дуже хвилювався за кохану Танюшу та донечку Іванку – чи зрозуміють, чи відпустять його? Тому й ретельно все від них приховував. Та зрештою рідні його зрозуміли.

Продовжуючи акцію з підтримки дітей, які виховуються в дитячих будинках та школах-інтернатах Хмельницької області, військовослужбовці авіаційної бригади,  де командиром полковник Микола Коваленко, подарували радість діткам-сиротам спеціалізованої школи-інтернату для дітей з вадами розвитку у смт Антоніни Красилівського району. Делегацію авіаторів очолював заступник командира бригади по роботі з особовим складом підполковник Микола Старушик.
Поїздка була спланована та здійснена у тісній співпраці з громадськими організаціями  Старокостянтинова — об’єднанням українок «Яворина», творчою сотнею «Рух до перемоги» та учасниками  АТО зі Старокостянтинівщини.

    

Відтоді, коли Наталя  та Микола Кременюки поєднали долі, збігло уже  сім десятиліть. У той незабутній   лютневий день обоє хвилювалися, чи прийдуть запрошені гості, бо ще гриміла канонада і до Перемоги було не так близько. Проте  майже все село зійшлося на весілля, перше у Бокиївці з початку війни.

Минулої п’ятниці біля редакції міської газети «Нетішинський вісник» було незвично багатолюдно. Рідні, друзі, колеги, знайомі і просто небайдужі нетішинці прийшли, аби відкрити меморіальну дошку і пом’янути колишнього редактора міського часопису Ольгу Мороз, котра загинула від рук убивць у березні минулого року. Цьогорічного 13 січня їй виповнилося б 45. Та не судилося…

Так коротко можна охарактеризувати ті події, які відбувалися в політичному житті України минулого тижня.

У «Світовому індексі голоду» Україна втрапила до десятки країн, які за останні роки  скоротили показники недоїдання серед населення. Такі дані обнародували міжнародний інститут досліджень продовольчої політики,  гуманітарні організації  Welthungerhilfe і  Concern Worldwidе у Берліні.

З жовтня минулого року в області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 79 тисяч людей.

Понад двісті концертів на підтримку бійців АТО у шпиталях та військових частинах, на летовищах та полігонах або просто неба безпосередньо в зоні бойових дій провів відомий хмельницький співак Віктор Шайда разом із побратимами у складі творчого об’єднання «Мистецька сотня «Гайдамаки».

Організація та фінансування діяльності клубних установ та бібліотек, центрів дозвілля зовсім скоро має перейти у відання об’єднаних територіальних громад. Якщо громада буде спроможна, матиме ресурси утримувати ці заклади, то, зрозуміло, вони діятимуть у тому чи іншому форматі. А коли грошей забракне, то клуби і бібліо-теки будуть, хоч як страшно це звучить, банально «оптимізовані», себто закриті.

Скупі записи у Заславській замковій книзі іноді містять матеріал про побут наших предків ХVІ століття.

Правда, про їх виробництво у містечку Кузьмин (нині Красилівський район) мало що відомо.

Приємно подивовані були організатори  пісенно-обрядового свята та його гості: зал обласного театру ляльок ледь умістив шанувальників української автентики.

У відкритому чемпіонаті області з легкої атлетики в приміщенні взяли участь 150 представників з п’яти міст та восьми районів Хмельниччини і стрибуни у висоту з Тернополя. Змагання відбувалися в двох вікових групах.

Національна спортивна база «Тисовець» в Сколе Львівської області прийняла чемпіонат України з лижних гонок зі спринту (дистанція 1,6 км в різних вікових групах.

З початку року, інформують у прес-службі ГУ ДСНС в області, водоймища забрали два дитячих життя.

Зведений загін хмельницьких правоохоронців вирушив на Схід

16 січня у місячне відрядження у зону проведення антитерористичної операції вирушив зведений загін хмельницьких правоохоронців, до якого увійшли бійці спецпідрозділів та Головного управління Національної поліції.

Для більшості це вже не перше відрядження на Схід. Перед відправленням хлопці пройшли посилену тактико-спеціальну та вогневу підготовку. Керівництво забезпечило загін усім необхідним. Активно допомогли і громадські активісти. Так, волонтери з Городоччини підготували набір найнеобхідніших ліків вартістю понад 8 тисяч гривень, а учні Хмельницького ліцею № 17 зібрали гроші і придбали бійцям мікрохвильову піч. Крім того, діти написали хлопцям зворушливі листи та виготовили патріотичні сувеніри.

Провести бійців у нелегке відрядження прийшли рідні, друзі, колеги та представники громадськості. За доброю традицією, перед відправкою усіх хлопців поблагословив священик.

Чесно кажучи, така широка рекламна кампанія з надання житлово-комунальних субсидій наш народ добряче збентежила. І багаторазові звернення самого пана прем’єра і окремих міністрів до нас, простих, смертних, теж викликали, якщо і не занепокоєння, то просто подив. Тому що особисто я і, мабуть,  ви ніколи  не чули жодних закликів наших високопосадовців до, приміром, обстеження і лікування на найновітнішому медичному обладнанні, придбаному за державні кошти. А тут  до оформлення субсидій запрошувався усенький люд, ну, достоту усе медом намащено. І суму, мало не космічну,  виділили якраз для цих субсидій — 24,5 мільярда гривень (або  мільярд доларів). Ось, мовляв, дивіться, як держава про вас дбає!

25 грудня в Кам’янці-Подільському працівники ДП «Нігинський кар’єр» перекрили рух транспорту. Провести акцію протесту людей змусила складна ситуація, яка склалася на підприємстві. Колектив став на захист директора Миколи Ткача, якого Міністерство агрополітики вирішило звільнити і призначити іншого керівника. Вже багато років нігинський кар’єр переслідують неприємні і скандальні історії. Тривалий час підприємство не може нормально працювати, грузнучи у боргах. Люди «насолоджуються» тривалими відпустками за свій рахунок, не отримуючи зарплатні, а обладнання технічно деградує. «Подільські вісті» вирішили розібратися у тому, що стало причиною останніх негараздів, адже у минулому році на виробництві намітилися доволі позитивні тенденції. Кар’єр запрацював і у людей з’явилася надія на нову, успішну сторінку історію роботи підприємства.

Щаслива дитина, яку люблять і яка захоплена доброю справою, що їй вдається. Саме так уміють зацікавити школяриків у Шепетівському міському центрі еколого-натуралістичної творчості. Тут кожен вихованець почувається творцем, добрим чарівником, якому до снаги змінювати світ на краще.

Задум підготувати публікацію про вимушених переселенців зі сходу України виник у мене давно. Основа для написання видавалась суто особистою справою, тож ніяк не наважувався винести власну проблему на розсуд широкого загалу. Здавалося, ще одна зустріч, ще одні люди – і вдасться нарешті порозумітися, й підстава для не дуже приємного узагальнення зникне зовсім.     
Минулої осені після смерті матері спорожнів батьківський дім у приміському селі. За останнє десятиліття цей будинок зазнав суттєвих змін на краще. Завдяки газифікації у ньому з’явилася система сучасного опалення.  На подвір’ї  викопана криниця, відтак вдалося облаштувати ванну кімнату з гарячою водою, туалетом, пральною машиною, під’єднаними до відповідних комунікацій. У житлових приміщеннях зроблено добротний ремонт, оновлено й господарські будівлі.

На сільській вулиці вгледіла школярочку. Дівчинка  так повільно йшла, чеберяла  ніжками,  що, здавалося,   вона й до сутінків шляху не здолає.
—  Чому додому не поспішаєш? — зупинившись, запитала дівчинку. — Напевно, двійку отримала.
Її серйозне і заклопотане личко враз розквітло від посмішки. “Не вгадали! Дванадцятку несу,” —  похвалилася дівчинка. Але зажурилася: нікуди  квапитися, коли хата на замку, а маму чекатиме у тітки Оксани.

У місті енергетиків Нетішині відбувся ХХІІІ юнацький турнір з фехтування на шаблях, який після тріумфу української жіночої команди на Іграх-2008 організатори присвятили вихованкам місцевої комплексної ДЮСШ – олімпійським чемпіонкам Пекіну Галині Пундик та Ользі Жовнір.

Посланці хмельницького боксу успішно виступили в Швеції на престижному міжнародному турнірі «Королі рингу».
Представляючи Україну,  вихованці  ДЮСШ «Авангард» та спортклубу «Епіцентр» здобули п’ять нагород. Так, у своїх вагових категоріях золоті медалі вибороли В’ячеслав Гаврилюк і Павло Гула;  «срібло» дісталося  Аркадію Карцану і Марії Боруці; «бронза» — у Павла Кузменчука.
Вітаємо спортсменів і тренерів!

Федерація дзюдо України назвала кращих за підсумками 2015 року.

У Києві  відбувся  турнір найсильніших фехтувальників  Дитячої ліги-2015. Виступали по шістнадцять спортсменів різних вікових груп: шаблісти, шпажисти і рапіристи.

Успішно розпочала зимовий сезон  хмельничанка, майстер спорту України міжнародного класу Марина Бех. Виступаючи на традиційних змаганнях «Новорічний день стрибуна», який з 1969 року проводиться в легкоатлетичному манежі Львівського державного університету фізичної культури, ця двадцятирічна спортсменка не лише стала переможницею престижного турніру, а й оновила рекорди.

90-й батальйон десантників назвали на честь полеглого Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова.

В указі Президента України Петра Порошенка йдеться: "Присвоїти ім'я Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 90 окремому аеромобільному батальйону 81 окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України і надалі іменувати його - 90 окремий аеромобільний батальйон імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 81 окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України".  Нагадаємо, Іван (позивний "Краб")  загинув у зоні АТО, захищаючи донецький аеропорт. Тривалий час вважався зниклим безвісти. Рідні та близькі до останнього сподівалися, що Іван живий. Разом з волонтерами доклали безліч зусиль, щоб знайти кіборга. Згодом його тіло ідентифікували за допомогою тесту ДНК. У чоловіка залишилась дружина та двоє донечок.

У Київському національному університеті технології та дизайну відбулося спортивне свято, на якому  урочисто нагородили переможців і призерів ХХVІІІ Всесвітньої літньої універсіади-2015 та ХІІ літньої універсіади України-2015, а також відзначили кращих студентів-спортсменів вищих навчальних закладів МОН України.
Та спершу про перипетії року спортивного, що минув.

Є в родини Дювельсдорфів гарна традиція: напередодні різдвяно-новорічних свят приїжджати до Хмельницького, аби привітати своїх працівників, підбити підсумки року. Саме своїх, бо в обласному центрі існує та вже чотири роки розвиває виробництво родинне німецьке підприємство ТОВ «Дювельсдорф Україна». Як же працюється педантичним тевтонцям у каламутних економічних реаліях нашої держави? Під час зустрічі власників товариства батька та сина — Адольфа й Яна з новообраним Хмельницьким міським головою Олександром Симчишиним представники ЗМІ змогли почути про здобутки та проблеми німців в Україні.

Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки», котрий входить до складу державного концерну  «Укроборонпром», — одне з небагатьох підприємств  міста над Смотричем, яке б’є всі рекорди за темпами виробництва продукції.  А вона ой як потрібна нині нашій армії! Щеб пак. Ось вже майже два десятиліття тут розробляють і виробляють артилерійсько-стрілецьку зброю.

Впродовж кількох десятиліть Кам’янець-Подільський по праву вважався столицею інженерних військ.

Чотирнадцять років тому у Кам’янці-Подільському було сформовано центр розмінування головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України.

Відсутність важливих подій   — це теж, безперечно, подія. А основна з них за минулий тиждень —  ціла і яскрава низка новорічних празників. Отож саме ними й увінчалося наше життя. Бо вони заполонили наш побут, наші думки, наші прагнення. А втім, пригадую своїх батьків, до яких на Різдво  поспішали у Женишківці. І не тільки ми їхали до отчої домівки у ці свята. Тоді, як і нині, місто безлюдніло, вулиці порожніли без транспорту. Хто як міг, на чім міг квапився на батьківську кутю. Бо такої смачної, духмяної у жодній міській квартирі не зготуєш. Бо вона, батьківська кутя, має і поважний вік, і традиції, а ще вона — це наше дитинство, наша юність, й наша зрілість. Ми вже давно самі і батьки, і дідусі, а ось забути щось, випустити із пам’яті вікопомні епізоди різдвяного столу, колядок не  в змо-
зі. Навпаки, прагнемо воскресити усе те дідівське, батьківське до дрібниць, до епізодів, аби зіткати величезне і неповторне полотно власного життя.
Тож у Святий вечір читалася молитва «Отче наш» і мама, як істинна християнка, подавала дванадцять страв, які були пісні, але готувалися в печі  із великою любов’ю та за давніми-прадавніми рецептами.

Керівники області відзначили спортивну еліту Хмельниччини. Урочисте нагородження та вручення обласних премій за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту та пропаганду здорового способу життя відбулося з участю голови обласної ради Михайла Загородного, першого заступника  голови облдержадміністрації Василя Процюка, заступника Хмельницького міського голови Галини Мельник.

Наш земляк подолянин, який залишив довгий  шлях у світовому вимірі, тривалий час був забутий і в Україні, і на рідному Поділлі, в Хмельницькому.

Розруха починається в головах. Фраза, що стала класичною завдяки мудрому героєві роману «Собаче серце», для кремлівських верховодів – пуста фраза. Схоже, вони упевнені в тому, що в них із «світлими» головами все гаразд. А ось сила, брехня, залякування дають можливість сіяти розруху, де захочуть. Фактів предостатньо. Московія-Росія чинила так споконвіку. Один яскравий факт: починаючи від ХІV до ХХ ст. (це понад 500 років), вона воювала 329 років. Лише декілька війн і декілька років вважаються  визвольними, всі інші – загарбницькі. Причому московська  церква, насильно припнута самовладцем Петром Великим до державного керма, стала покірною і вірною слугою царів, генсеків, президентів. Не дивно, що за їхніми повеліннями вона благословляє армійців виконувати всякі «визвольні» місії «раді Отєчества». Філософ Микола Бердяєв писав, що «московська церква насичена московським шовінізмом від гори до споду і в минулому, і в сучасному… Правду кажучи, в московському народі є готовий до прийняття антихриста грунт».

Взагалі-то, як було заявлено, Сергій Пантюк прибув на Хмельниччину із двома головними завданнями: проанонсувати дві свої нові книги та розповісти громадськості про благодійний проект, завдяки якому вдається рятувати, вивозити людей  — хворих, малозабезпечених, незахищених — з окупованих територій  Донбасу. Та насправді спілкування з особистістю такого масштабу, як завжди, стало подією. Тому що дотепний, феєричний, «багатовекторний», творчий інтелектуал Сергій Пантюк — це енциклопедія літературного процесу в Україні та світі, камертон суспільно-політичних та літературно-мистецьких подій. Та й взагалі, цікавий, не нудний чоловік з оригінальним поглядом на білий світ. А ще — це приємно — наш земляк.

В обласному літературному музеї відкрилася виставка гончарних виробів майстра Миколи Величка з фондів Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», під назвою «Поезія гончарної справи».

Свят-вечір в одному із сіл Ізяславщини обернувся страшною трагедією: жінка убила свого співмешканця.
Як  велить звичай, того святочного вечора вони сіли за стіл. Під час вечері зав’язалася суперечка. П’ятдесятирічний чоловік хотів випити ще, а шістдесятирічна жінка заперечувала. Принаймні таку версію вона розповідає правоохоронцям. Коли  ж почалися чоловікові погрози, жінка схопила зі столу ножа. Одного удару ним виявилося достатньо, аби відправити його на той світ: смерть настала миттєво.
Про вбивство правоохоронцям повідомив син підозрюваної.  Жінка у скоєному зізналася. Тепер їй «світить» від семи до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

Майже п’ятсот  спортивних  журналістів  України  голосуванням визначили десятку кращих спортсменів  держави. 

Я писав подібне, коли ще не почав сліпнути. Тепер, нині, або як дуже любить говорити сущий (і так само колишній) президент, «на сьогоднішній час», чую краще не лише його голос і юрби проти нього, але й шепіт колосся і голос дощу.

Чайна церемонія передбачає свої, чітко визначені правила і чаювання, і спілкування. До прикладу, в Китаї чи Японії розмова під час цієї церемонії надто обмежена. У нас все по-іншому. Іноді за чашкою чаю більше дізнаєшся про думки співрозмовника та відкриваєш для себе сутність співбесідника. Отже, сьогодні ми чаюємо з Михайлом Загородним, головою Хмельницької обласної ради.

Прес-служба Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області повідомляє, що 9 січня 20 дітей та двох дорослих, що потрапили до інфекційного відділення Красилівської центральної лікарні з попереднім діагнозом гострий гастроентерит (запалення шлунка або кишечника, викликане, найчастіше, неправильним режимом харчування або попаданням в кишковий тракт різного виду вірусів та інфекційних збудників), вже виписані. Медична допомога була надана у необхідному обсязі.

Нагадаємо, що діти святкували Святвечір у християнському таборі. Наступного дня їх госпіталізували до місцевої лікарні. Перевіривши табір, фахівці Держсанепідслужби Хмельницької області у їжі виявили стафілокок. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом неналежного виконання обов`язків щодо охорони життя та здоров`я дітей.

У місті над Смотричем відбувся круглий стіл на тему «Децентралізація – базова реформа взаємовідносин центру і громад. Перші результати в Хмельницькій області».

22 грудня минулого року відбулася офіційна зустріч представників філії Міжнародної громадської організації українського козацтва у Хмельницькій області з надзвичайним  і повноважним послом Туреччини в Україні Йонетом Тезелем.

І не пив, і не переїдав, а таке привиділось! — голова Плесенської сільської ради Микола Павлюк витер холодний піт із чола і перехрестився. Серце калатало в грудях, як різдвяний дзвін. Ще б пак! Приснилося Миколі Петровичу, що він — не поважна і впливова в Плесні людина, а …вареник, якого безжально підкидає в макітрі якийсь гаспид. Та так підкидає, що того, гляди, викине із макітри!
— До чого це? — стривожився Микола Петрович і за звичкою шаснув правицею під подушку — за сонником.
«Вареники — до прибутку, до успіху, зиску», — прочитав і вдоволено посміхнувся. Що-що, а зиск йому — не завадить. Особливо в тій справі, яку він намислив днями провернути стосовно одного панка із Шепетівки — Іллі Петровича Хмиза. Захотів той, бачте, отримати земельну ділянку — поблизу села Жилинці. Що тут скажеш? Індивідуальне селянське господарство — діло похвальне, однак і йому не зайве було б із того діла Хмиза свій зиск мати. Недарма ж мовиться: «Не підмажеш — не поїдеш!». От тільки, як натякнути про це клієнту? Ще подумає, крий Господи, що він здирник чи хапуга якийсь! А з іншого боку, — міркував собі голова, — для чого Хмизу говорити, що «підмастити» треба саме його — Миколу Петровича? А якщо сказати, що хабар не для нього, а для якогось впливового цабе із Шепетівки призначається? Для голови райдерж-адміністрації, приміром. Тоді він у цій історії, наче осторонь буде, а з іншого, голова РДА — це тобі не голова сільради. До птиці такого польоту Хмиз із замусоленою сотнею гривняків не посміє поткнутися. Голова РДА — це інший рівень, інший масштаб, а значить — і ціна інша! Півтори тисячі зелених і ні цента менше!

Україна повільно, але неухильно відмовляється від газової залежності. Вже не ми просимо паливо, а Москва пропонує: купуйте! Якщо ціна буде меншою на 200 доларів за тисячу кубів — можливо, й придбаємо, відповідають наші посадовці.

Про вдячність і радість, які відчувають бійці на передовій у зоні АТО, коли до них приїздять волонтери, годі й казати. Особливо гострими стають ці почуття у передсвяткові — новорічні й різдвяні — дні. І справді, отримуючи теплі звістки з дому, солодкі подарунки, бійці наші відчувають себе по-дитячому щасливими.

Оця клята, брудна, нікому не потрібна війна вже так багато наробила лиха. Скільки смертей принесла, молодих душ загубила, скільки материнських і дитячих сліз пролила?  Але найгірше, що знаходяться й ті, хто ладен збез докорів сумління,  підло і підступно, за гроші продати ворогам своїх побратимів.

«Знайди мету — ресурси знайдуться» — цей  вислів, залишений нащадкам  Махатма Ганді, послужив сенсом  життя для простої селянської родини із села Варварівка Полонського району. В дійсності ж ні Іван Семенович, ні  Зоя Іванівна ніколи не чули про індійського мислителя та про його мудрі вислови. А підтвердили вони ці постулати практикою свого життя.

Минає секунда, хвилина, і ми вкотре перегортаємо ще одну сторінку епохи.  Ця мить іменується настанням нового року. Кожен із нас сподівається, що саме цей часовий перехід обов’язково  змінить його планиду на краще. А, як відомо, саме  у  вірі і криється велике таїнство та філософія людського поступу.
Подільськовістяни і Ви, вельмишановні читачі, аж ніяк не виняток у цьому одвічному процесі. А якщо відверто, то подоляни, які є чи стануть нашими читачами, це не просто аудиторія, а насамперед інвестори, які підтримують газету, відриваючи таку дорогу нині копійку від сімейного бюджету, щоб бути з нами. Через це ми відчуваємо, яку відповідальність беремо на себе. Однак із досвіду, даруйте, газетних аксакалів (нам незабаром 100 років!) — ми обов’язково виправдаємо Ваші  сподівання. Журналісти й надалі не знатимуть компромісу із суддями та прокурорами-хабарниками, бюрократами-чинодралами, керівниками-горехватами, правоохоронцями-хапугами, педагогами-черствяками тощо. У цьому якраз і полягає секрет еліксиру нашого творчого довголіття. Ми ж залишаємося для Вас, наші справедливі, суворі, але доброзичливі критики, відкритими та незрадливими.  І лише у відвертому, щирому діалозі — подальша доля  спільного дитинчати — “Подільських вістей”. І за це Вам, вельмишановні читачі, наш доземний уклін і журналістська безмежна вдячність.
Тож зичимо, щоб у домівці кожного з Вас назавжди оселилися міцне здоров’я, мир, злагода, добро, заможність, удача, радість, комфорт душі, — усе те, що йменується двома словами, — людське щастя.        

Нині Борис Михайлович достеменно і не пригадає, у якому він навчався класі – чи то в другому, чи, може, в третьому, але добре пам’ятає, що то був новорічний батьківський подарунок – коробка кольорових олівців, які, без сумніву, й визначили його подальшу долю. Спочатку ними копіював картинки з підручників, потім малював зимові пейзажі рідного Калиня, а коли черговим дарунком стали акварельні фарби, узявся за натюрморти. Часто-густо, занурившись у свою дитячу творчість, годинами міг сидіти з пензлем у руках десь на березі ставка чи в садку на пасіці, проте скільки було в малого втіхи і радості, коли бачив, як його малюнками захоплювалися батьки, вчителі, друзі.

Такими словами проводжали наших волонтерів з ГО “Мистецька сотня “Гайдамаки” дітлахи з Луганщини. Олександр Попов, Віктор Шайда, Марина Українець та Назарій Поляков за власним бажанням перетворилися на помічників Миколая та повезли на схід дарунки. Адже хто, як не Миколай, щиро підтримає хлопчиків і дівчаток у світле українське свято?!

У Львові відбувся  «Фестиваль бігу — 2015», присвячений 25-річчю Національного олімпійського комітету України. Виступали 520 юних легкоатлетів з восьми областей та польського міста Пшемисля.

1 січня 2016 року у зоні АТО під Горлівкою, від пострілу снайпера загинув нетішинець Назар Голюк. Він був бійцем ударної роти батальйону "Айдар". Куля пройшла бійцю крізь серце.

Висловлюємо глибоке співчуття сім’ї та близьким полеглого бійця.

П’ятдесятирічний Тарієл Мурадов міг би запросто сидіти вдома, тішитися, як ростуть онуки, проте неспокій діймав за пошматовану Україну. І торік, у серпні, став добровольцем санітарної роти. Нині побратими називають його Карабахом. Він, водій 59-го військово-мобільного госпіталю, на старенькій «Газелі» вивозить із зони АТО поранених бійців.

Сумнозвісна пенсійна реформа, яка почала діяти з жовтня 2011 року, змусила жінок іти на заслужений відпочинок аж у 60 років. Щоправда, користуючись медичною термінологією, це зробили більш терапевтично, ніж хірургічно. Тобто, статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено поетапне підвищення пенсійного віку для жінок, які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1961 року, а саме, впродовж кожних 6 місяців народження жінок їхній пенсійний вік збільшується на півроку. До того ж, до 1 січня 2015 року за жінками було збережено право дострокового виходу на пенсію за їхнім бажанням після досягнення 55 років. Але для цього вони повинні мати страховий стаж не менше 30 років і обов’язково звільнитися з роботи. Цим правом, за даними головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, з 1 жовтня 2011-го до 1 січня 2015 року скористалися в нашій області 5,2 тисячі жінок. Цифра вражає, адже це практично кожна друга жінка області виявила бажання достроково вийти на пенсію за віком. Незважаючи на те, що при цьому розмір її пенсії буде меншим.

Торішньої осені  у ванній власної квартири знайшли тіло двадцятисемирічної  хмельничанки Крістіни Балдіної з перерізаним горлом. У жінки  також були  численні ножові поранення в ділянці шиї. Версія міліції — самогубство.

Велика кількість людей у повному «бойовому спорядженні» та балаклавах з одного боку вулиці та ще кілька десятків міліціонерів з іншого — викликали здивування і переляк у поодиноких перехожих.  На територію Полонської філії підприємства «Південьзахідшляхбуд» нікого не допускали, від коментарів та пояснень відмовлялися. Сторожі підприємства (які стояли за кількадесят метрів від епіцентру подій) розповіли, що на кількох машинах приїхали невідомі, представившись представниками «Правого сектору» і Самооборони, дали їм три хвилини, щоб покинули територію.

Жодного вцілілого будинку, навіть ті, що ще два тижні тому були напівзруйновані, уже знищені; повалені, поламані, страшно зяють наскрізними дірками порешечені дерева; навіть вказівник із написом «Піски» уже приречено впав на повалене дерево… У цім населенім пункті залишилися тільки сміливці з «Правого сектору». А неподалік, на під’їзній дорозі, як іграшкова машинка у страшному мультику, феєрверком розлетілася на дрібнесенькі шматочки вантажівка з українськими сухпайками. Її запчастини і важкезні конструкції, пакети з пайками валяються у радіусі 700 метрів обабіч дороги. Обгорілий каркас кузова, страшна, півтораметрова завглибшки і до трьох метрів у радіусі, воронка, утворена смертоносним металом. Машину ідентифікувати неможливо. Люди, які ці продукти везли, зрозуміло, вціліти не мали шансів… І ніхто пайки ті не збирає…

Днями в одній із місцевих газет адміністрація ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» оприлюднила інформацію про те, що підприємство з 1 січня припиняє надання послуг з теплопостачання та підігрів гарячої води для об’єктів центральної районної лікарні і наголосило на тому, що на 2015 рік договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти укладатися не буде. Таке ультимативне повідомлення багатьох шепетівчан приголомшило. Невже у лікарні не буде не тільки гарячої води, а й батареї замерзнуть?! Що ж сталося насправді?

або Як Замковий міст перетворився на «курку, що несе золоті яйця»

Замковий міст, який з’єднує не лише правий берег річки Смотрич із… правим берегом цієї ж водної артерії, а й Старе місто зі Старим замком і мікрорайоном Підзамче, є унікальною спорудою архітектурно-інженерного мистецтва, пам’яткою культури національного значення. Його вік рахується одними науковцями з ІІ століття н. е., іншими — із ХІІ і ХІV століть. У 2007 році він був визнаний одним із семи чудес міста над Смотричем.
У 1999 році міст увійшов під № 85 до складу 100 найвидатніших пам’яток світу, які потребують збереження. Отож впродовж не одного десятиліття кам’янецька влада намагалася врятувати міст від руйнації, адже з 1980 року він «офіційно» в аварійному стані. З того часу транспортний рух по ньому то закривають, то відкривають. Досить сказати, щодоби, скорочуючи відстань на Орининський, Тернопільський чи Чернівецький напрямки, через пам’ятку архітектури може проїхати близько трьох тисяч автівок.
Тож, аби хоч якимось чином обмежити потік транспортних засобів як через сам міст, так і заповідну зону — Старе місто, особливо під час туристичного сезону, також з метою поповнення міської скарбниці, насамперед для реставрації та підтримання в належному стані історичної спадщини, у 2013 році сесією міської ради було прийнято рішення зробити проїзд через Замковий міст платним. Щоправда, правомірності такої ухвали передувала довга судова тяганина. Та, як мовиться, зусилля не були марними.
Днями в мерії підрахували, що минулого року за в’їзд транспортних засобів на територію частини Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника (проїзд через Замковий міст) водії різних транспортних засобів заплатили 2 мільйони   607 тисяч 352 гривні.
Як інформує прес-служба міської ради, з цієї суми ПДВ становить 415,2 тисячі гривень, податок на прибуток — 262 тисячі гривень. До фонду соціально-економічного розвитку міста в 2014 році надійшов мільйон гривень. Фактичні витрати на надання послуг (зарплата працівників, податки на зарплату, амортизація, охорона, інкасація, програмні послуги, канцелярські витрати) становлять 739,1 тисячі гривень.  48,6 тисячі гривень поступило на рахунок КП «Крок-Плюс», а 69,3 тисячі гривень отримав на реставрацію об’єктів  безпосередньо музей-заповідник.
Загалом у минулому році за кошти від платного проїзду облаштовано  підпірну стіну на вулиці Замковій за 30 тисяч гривень,   проведено ямковий ремонт доріг на 500 тисяч, мережі зливової каналізації Старого міста — на 60 тисяч, Ратуші — на 98 тисяч, Вірменської криниці — на 45 тисяч, тунельного проїзду  Вітряної брами — на 60 тисяч гривень, на реставрацію території Руської брами витрачено 55 тисяч гривень, сплачено за вуличне освітлення Старого міста 49 тисяч гривень, придбано одягу та обладнання для учасників АТО на 120 тисяч гривень. Ще 50 тисяч гривень, згідно з рішенням сесії міської ради, для захисників Вітчизни було виділено додатково.

У Хмельницькому попрощалися із загиблим у зоні АТО тридцятидворічним майором міліції Олександром Співачуком. Він працював слідчим в обласному управлінні міліції, вступив до лав батальйону «Миротворець» у перші дні його створення.
...Зв’язок з Олександром перервався 28 серпня 2014 року. Майже півроку його шукали, як безвісти зниклого. ...Аналізи   ДНК  засвідчили, що Олександр Співачук загинув і похований у Дніпропетровську, як невідомий захисник. Майора міліції перепоховали у рідному місті. У нього залишилася дружина та чотирирічний син.

Тридцятисемирічний Андрій Молодика зупиняв із підрозділом прорив п’яти ворожих танків поблизу села Горлівка Донецької області, за допомогою гармат, чим врятував життя 50-тьом побратимам. Бойовики, які втекли з поля бою, згодом накрили позиції наших бійців мінометним вогнем. Андрію не судилося вижити. Поховали Героя  в Шепетівці. Сиротами залишилося двоє дітей.

За даними прес-служби УМВС України в Донецькій області, під час артобстрілу терористами мікрорайону Східний в місті Маріуполі, загинуло 29 осіб, ще 102 людини отримали поранення.
У списку загиблих значиться і військовослужбовець строкової служби військової частини 3056 Південного ОТО Нацгвардії України — 21-річний Дмитро Миколайчук з села Ломачинці Віньковецького району.

У селі Улашанівка Славутського району поховали 26-річного капітана  95-ї аеромобільної бригади Володимира Марковського.
Хлопець героїчно загинув, рятуючи життя пораненому військовому під час боїв в Донецькому аеропорту.
Вічна пам’ять героям!
Редакція «ПВ» висловлює щирі співчуття родинам загиблих.


         

Верховна Рада схвалила Указ Президента України про часткову мобілізацію. Вона триватиме 210 днів та відбудеться трьома хвилями. Перша  розпочалася  20 січня. Наступні дві почнуться у квітні та липні й триватимуть 60 днів. Окрім часткової мобілізації, буде поновлено й строковий призов, за яким до лав Української армії потраплять майже 40 тисяч юнаків.

...1 вересня 1939 року фашисти атакували польське місто Гданськ (ця дата вважається початком Другої  світової війни), яке під назвою Данціг було приєднано до Східної Пруссії. Так безславно і принизливо закінчилася кількарічна політика «умиротворення» західними демократіями вождя Третього рейху Адольфа Гітлера. А перед Гданськом були Судети, коли, нагадаю, на догоду фюреру, європейські лідери віддали йому частину Чехії, був Мюнхенський договір як «гарантія» миру в Європі. Та дива не сталося: сприйнявши політику «умиротворення», як слабкість західних демократій, біснуватий фюрер після Гданська роздмухав полум’я війни спочатку на цілий континент, а потім і весь світ, після чого його стали прозивати Hitler-krig, себто — Гітлер-війна.

Що, це вже кінець путінономіці? Саудівська Аравія вкотре відмовилася зменшувати обсяги продажу нафти, і ціна «чорного золота» слухняно пішла донизу, перетнувши чергову психологічну позначку у 50 доларів за барель. А кожен долар униз — дошкульний удар по економіці РФ, що патологічно залежна від нафтової труби. У минулому матеріалі (див. «ПВ» від 11 листопада 2014 року № 153, «Бум нафтової бульбашки?») вже  писав, що бюджет агресора, розрахований від ціни 100 доларів за діжку (барель — це і є діжка нафти об’ємом 159 літрів), потребуватиме перерахунку. Але тоді нафта ще коштувала 80! Що чекає Кремль за нинішньої ціни?  Різке скорочення інвестиційних програм, соціальних виплат, зменшення кількості робочих місць. А, може, й більше —  цей Карфаген XXI століття, який розв’язав війну в Європі, буде зруйнований?

З дитинства пам’ятаємо фільми про війну, у яких часто-густо показували, як мирне населення того чи іншого міста рятувалося від бомбардувань у спеціальних сховищах чи підвалах житлових будинків. І хто міг би подумати, що через сім десятків років повторюватиметься подібне у ХХI сторіччі, у наш час і саме в Україні. І кров у жилах холоне, коли дивимося нині відеорепортажі з розбитих агресором міст і містечок Донбасу, коли наші співвітчизники, в основному, люди похилого віку, жінки з дітьми знову ховаються від війни у різних сховищах, тих же підвальних приміщеннях своїх домівок, більшість з яких зовсім для цього не пристосована. Без освітлення, запасу води, комунальних зручностей.

Вже більше чотирьох років акціонери ВАТ «Полонське АТП-16844» добиваються справедливості, оббиваючи пороги і владних, і правоохоронних інстанцій. Втім, на жаль, не так просто знайти ту правду. Бюрократична машина, яка роками відпрацьовувала лиш їй потрібні й вигідні механізми, плюс оте правило «рука руку миє», родинні зв’язки і так далі й досі успішно працюють, тим самим ставлячи безліч перепон на шляху до пошуку справедливості пересічним громадянам.

Кажуть, коли ВІН з’явився на світ, усі тайні і явні вороги України — заплакали. Адже 1 січня 1909 року в Старому Угриневі Калушського повіту в сім’ї греко-католицького священика отця Андрія і матушки Мирослави не просто народився син Степан — народилась реальна загроза (і подальша історія підтвердила це) всякому чужинському пануванню над Україною. Причому, не лише під час нетривалого життя героя, а й на багато років уперед, аж до нинішнього часу включно. Бо і сьогодні, коли наша воля і незалежність — під загрозою, коли тисячі українських патріотів віддають життя і проливають кров на сході, ім’я Провідника не сходить із їхніх уст. Адже незримо Степан Бандера присутній і серед «кіборгів» у Донецькому аеропорту, і на позиціях 93-ї аеромобільної бригади в Пісках, не кажучи вже за бліндажі й окопи добровольчих загонів «ОУН», «Свята Марія» і «Правого сектору». І так буде завжди і всюди, де проливається українська кров. Проливається не за срібло-злато, а — «за честь, за славу, за народ», як співається в піснях січових стрільців, які служили у дитинстві колисковою Провіднику.
«Нема пророків у Вітчизні рідній!», — гласить народна мудрість.

Працівники державної пенітенціарної служби України в області вкотре долучилися до благодійної справи на підтримку військових, які перебувають у зоні АТО. Зібрали й передали волонтерами найнеобхідніше: продукти харчування, домашню консервацію, солодощі, засоби особистої гігієни та теплі речі.
«Солдатам випала доля захищати нашу незалежність та цілісність кордонів. Тому ми повинні згуртуватися й підтримати тих, хто береже наш спокій», — зазначив Тимофій  Якимчук, начальник управління державної пенітенціарної служби  України в області.

Федерація важкої атлетики України підбила підсумки 2014 року і визначила кращих важкоатлетів, тренерів області відповідно до кількості очок, які спортсмени набрали на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Нещодавно до міського голови міста над Смотричем Михайла Сімашкевича під час чергової  ротації в зону АТО звернулися військовослужбовці 308 окремого інженерно-технічного батальйону, в якому перебуває 20 кам’янчан, з проханням допомогти вирішити питання з автомобілем швидкої допомоги.

Болить душа за наших військових у мешканців села Дашківці, що на Віньковеччині. Дивлячись телевізор та слухаючи новини, селяни вирішили теж підтримати наших мужніх хлопців.
Аби військовим було біля чого зігрітися, вирішили змайструвати буржуйки. Микола Мальований, Володимир Храбан та Микола Андрійчук обладнали їх з колишніх газових балонів. Жінки теж зробили свій посильний вклад: зібрали гроші і закупили за них сало, чай, шкарпетки. Серед них — Тетяна Несіймука, Галина Мальована, Євгенія Теодорович.  А декотрі сільські умілиці самі в’язали для бійців АТО теплі шкарпетки.
Все це керівник благодійного фонду «Благовіст Україна ХХІ» Сергій Несіймука вже передав двом військовим частинам, а ті в свою чергу доправили туди, де ці речі дуже нині необхідні. За словами Сергія Вікторовича, зараз вже мають замовлення від українських військових на таганки для розігріву і приготування їжі, тих самих буржуйок, теплих речей тощо.

 Неоголошена, дика й підла, війна триває. Донбас залишається живою раною на тілі України. Рана не гоїться, бо щодень, мало не щогодини вмивається кров’ю наших бійців. Дивна війна. Бо одні продовжують жити, як і раніше, сито й тепло, розважаючись, борючись, як от у Верховній Раді та уряді, за владу й посади, святкуючи Новий рік і Різдво. Інші, практично голі й босі, замерзають в окопах, ціпеніють від постійних обстрілів — гинуть. Тому й дивною видається ця війна, дуже схожа на хронічне відстрілювання українців...
Однак усе має свій кінець, і рано чи пізно ця війна таки закінчиться. І ті, кому пощастить вижити під пекельними «градами», «смерчами» й «ураганами», таки повернуться додому. Як житимуть вони поруч із нами? Як?! Згадуючи своїх загиблих друзів, згадуючи те, як доводилося їм (молодим чоловікам з абсолютно мирного життя) збирати останки бойових побратимів, знову й знову переживаючи жахіття обстрілів (на рівні підсвідомості — практично постійно).
Психологи стверджують, що значна частина колишніх
солдатів відчуває себе у мирному, повоєнному житті чужими. Так, нам треба усім усвідомити, що з війни повертаються інші люди. Нам треба усвідомити це й прийняти ці зміни. Ми зобов’язані зробити це — вони нас захищають. Якщо не приймемо, якщо не допоможемо їм, своїм чоловікам, синам, братам, боротися з цим синдромом, ризикуємо навіть, якщо хочете, їх втратити. Я зовсім не нагнітаю ситуацію. Просто, як нещодавно прозвучало в одній з телепередач, після громадянської війни у Хорватії, яка відбувалася у 90-ті роки, загинуло вдвічі більше колишніх бійців, ніж під час самих бойових дій, — від самогубств...

...

У зоні антитерористичної операції на сході України загинуло двоє військовослужбовців з Хмельницької області. Як повідомляє прес-служба Хмельницької міської ради, не стало двадцятип’ятирічного хмельничанина старшого лейтенанта  Дмитра ІВАХА,  який служив у 95-ій аеромобільній бригаді. Прощання із захисником народу, сином української землі Дмитром Івахом відбудеться 22 січня, о 12 год. 30 хв. на майдані Незалежності.

Під Дебальцевим Донецької області убитий солдат Міжнародного центру миротворчості та безпеки (військова частина А4150) 28-річний Віталій КАРАКУЛА. Він родом з Деражні. Поховають бійця 21 січня, орієнтовно о 10-11-ій годині у його рідному місті. Вічна і світла пам'ять героям!

О шостій ранку до 70-річної жительки   провулка Некрасова в обласному центрі подзвонили невідомі. Аби не дати опам’ятатися, лякали стареньку, що її сину загрожує кримінальна відповідальність. Натякнули, що, мовляв, його подальша доля у її руках — передасть якомога швидше відповідну суму, — відпустять, не будуть судити й ув’язнювати, життя й біографію псувати. 2000 доларів США та 200 гривень, інформують у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в області, жінка передала невстановленому водію поблизу свого будинку.
А в Кам’янці-Подільському жінка, повіривши у байку шахраїв про те, що її син скоїв ДТП, погодилася залагодити справу за тисячу доларів, але після того, як вже передала гроші, отямилася та зателефонувала до міліції. І вже за кілька годин працівники Кам’янець-Подільського міськвідділу міліції повернули потерпілій усю суму. Під Хмельницьким правоохоронці наздогнали таксиста,
якому вона передала гроші «слідчому», розповідають у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в області.
До 29-річної жительки  Ярмолинець зателефонувала невстановлена особа та під приводом купівлі відеокамери, дізналася особисті дані, після чого з банківської картки шахрайським шляхом зняла 5280  гривень.
З банківської картки 51-річної жительки Нетішина, телефоном домовляючись нібито про купівлю телевізора через мережу Інтернет, шахраї зняли 10000  гривень.

Товариство з додатковою відповідальністю «Кам’янець-Подільський електромеханічний завод» — одне з небагатьох підприємств міста над Смотричем, яке, попри всі кризові явища, відповідає сучасним умовам розвитку, нарощує обсяги виробництва. Про успіхи кам’янчан красномовно свідчить те, що Новий рік вони зустріли ще в другій декаді грудня, запаливши   символічні вогні  новорічної ялинки, як факт дострокового виконання річного завдання реалізації продукції.

Бійці Нацгвардії з батальйону імені генерала Кульчицького, які їхали на ротацію, потрапили у ДТП. 13 чоловік загинуло, а ще 20 перебувають у лікарні.
Трагедія сталася поблизу села Міньківка Артемівського району Донецької області. Через погані погодні умови водій військового автомобіля КРаЗ не розминувся з автобусом «Богдан» і допустив зіткнення. Удар був таким потужним, що 12 бійців загинули на місці, а згодом в лікарні помер ще один військовослужбовець. Серед загиблих Пантелеймон Рожанський — 21-річний студент Хмельницького національного університету, факультету «Телекомунікацій». Активний «майданівець» вступив до лав  Нацгвардії. Три місяці  перебував на передовій і мужньо захищав країну. Родом з Літинського району, що на Вінниччині, там його і поховали. 

Через серцевий напад пішов з життя 36-річний військовий 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади.
Олександр Страпчук перебував у відпустці після бойових дій. Вже 16 січня він мав знову повернутися в зону АТО під Дебальцеве. Але раптово його серце зупинилося. Прощання з героєм пройшло в містах Нетішині і Славуті. Поховали бійця на новому кладовищі  Славути.

Всеукраїнські змагання з легкої атлетики «Фестиваль бігу», що  започатковані в Львові ще в 1982 році, особливо популярні серед молоді, яка проживає в західному регіоні держави.

Третій етап Кубка світу з двох видів фристайлу (акробатика та могул) відбувся на відомому американському курорті Дір Веллі.
Днями там спортсмени подарували численним глядачам свято, на якому помітними були українці. Лідер нашої чоловічої команди з акробатики Олександр Авраменко з Миколаєва здобув першу нагороду Кубка світу в цьому сезоні. Він набрав однакову з  американцем Мак Бахонном другу суму балів, та все ж поступився йому за додатковими показниками й задовольнився «бронзою». А беззаперечним переможцем став китаєць Кі Гуангпу.
Вдалим виявився цей старт і для хмельничанки Ольги Полюк. Вихованка рівненчанки Галини Досової здобула четверте місце, поступившись п’єдесталом американкам  Ешлі Колдвел і  Кайлі Макіннам та китаянці Ксяоксю Шен, що замкнула трійку найкращих.  
Чи зможуть українці розвинути  свої перші успіхи, покаже найближчим часом чемпіонат світу в австрійському Крайшбергу, куди вже вирушила наша команда.

Він збирався вже в короткострокову відпустку, бо ж довгих п’ять місяців безперервно перебував у зоні АТО. А якщо називати речі своїми іменами — на війні. Старий Новий рік, бо на Новий не вдалося, планував зустріти з рідними і друзями… На жаль, не судилося: снайперська куля обірвала життя. У святвечір. А у травні йому мало би виповнитися 45.

Спішить листоноша, бо знає: її чекають-виглядають люди у найдальших куточках села. Не лише на своє, замовлене, чекають, чи на пенсію, чи на газету, а й на добру звістку, свіжу новину, сердечне, підбадьорливе слово, від якого жити, добро творити хочеться...

...

Уже понад шістдесят років разом ідуть життєвою стежкою Надія та Іван Кирилюки. І стосунки цих діамантових  ювілярів сяють, наче коштовне каміння: ніжні почуття у подружжя з плином часу не зів’яли. Зворушливо і тепло — «татусю», «матусю», — звертаються одне до одного.

Нещодавно «Подільські вісті» розповідали про легендарного сапера-подолянина з позивним Француз та його ратні подвиги  на сході країни. Перед новорічними святами воїн, знайомий мені ще з  дитинства, адже мешкали в одному будинку, в ході  чергової ротації повернувся із зони АТО на  Хмельниччину. Під час нашого спілкування,  розповідаючи про важке протистояння  на Донбасі, він відзначив виняткову відвагу, мужність і стійкість своїх побратимів, зокрема, подолян, на передовій лінії АТО, які, не шкодуючи свого життя, захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Усе частіше українці — від відомих аналітиків до пересічних пасажирів у громадському транспорті — констатують: усе, що робилося у нас останні чверть століття з економікою, промисловістю, сільським господарством, культурою, освітою, схоже не на реформи, а на зачистку території. Бо чому ж тоді так стрімко скорочується населення, чому агонізує село — напівзотліла колиска? Чому без кінця лихоманить освітою? Яких лише «коників» не ліплять з неї, котра донедавна визнавалася однією з кращих у світі... Жах викликають оприлюднені в ЗМІ запропоновані урядом статті скорочення бюджетних витрат у новому році. Із Закону України «Про освіту» вилучається норма про обов’язкове бюджетне фінансування галузі в розмірі не менше 10 відсотків національного доходу! Скорочення кількості вчителів, вихователів дитсадочків, позашкілля... Відміна безплатного харчування в початковій школі... Відміна надбавок учителям. Закриття сільських шкіл з кількістю учнів до 10 чоловік... Малокомплектні школи, або як їх нині називають, школи з малою наповненістю, стали каменем спотикання для освітянських очільників, які спішать реформувати освіту. Мовляв, ці заклади невиправдано дорого обходяться, а якісної освіти не дають. І, як на те, кількість таких шкіл щороку в державі зростає, бо ж дітей у селах народжується дуже мало. Закриття кожної такої школи, часто єдиного, останнього  осередку культури, духовності, гаранта спадкоємності у передачі традицій поколінь стає для громади непоправною трагедією. А для самих освітян, керманичів освіти хіба ні?

Якби хто в далеких 70-х сказав Віктору Погноєвському, що мине кількадесят літ, і він стане одним із провідних різьбярів України у царині «церковно-прикладного мистецтва», він сказав би: «Це — сон! Фата Моргана». Адже на момент закінчення Славутської середньої школи в 1975 році він марив архітектурою. Уявляв себе зодчим найсучасніших будівель зі скла й бетону, якими гордилася б уся країна і які були б на перших шпальтах газет і глянцевих журналів. Бо без архітектури не уявляв ні себе, ні свого життя.

Двадцятирічний Руслан Полюшкевич із Понінки, що на Полонщині, як і десятки тисяч наших співвітчизників, справжніх героїв, Новий рік зустрічатиме у холоднім окопі чи, може, в бліндажі, чи… Це вже, так би мовити, як карта ляже, чи, як ворог вирішить, бо… війна. Бо треба захищати країну. Бо керується відомим Івана Світличного: «Як не я, тоді хто? Не тепер, то коли?». Бо сьогодення диктує свої умови. Бо справжній. Бо мужній. Бо… І дай Боже, аби не стали новорічними феєрверками обстріли з «Градів», «Ураганів», «Смерчей»…
А вдома молитимуться й під бій курантів загадуватимуть одне-єдине сокровенне, аби вижив, аби вцілів, аби скінчилася врешті ота проклята війна, мама, кохана дівчина Карина, друзі. А ще ж удома чотирнадцятирічна сестричка Настя. Вона, на жаль, не розуміє, що діється, не розмовляє, не ходить — ДЦП. Руслан й контрактником свого часу вирішив стати, аби найріднішим допомагати, бо ж ненька змушена сидіти вдома: сестричка потребує цілодобового догляду, а батько помер, як хлопчикові дванадцять сповнилося.

Нестерпно прокидатися від вибухів, а не під спів пташок чи яскравого сонця. Як боляче бачити, коли вулицями міста роз’їжджають машини, з яких чути постріли, а посеред парку видніються домовини. Моторошно навіть іти коридорами університету, відколи у ньому з’явилися чужинці у     камуфляжі зі зброєю.
Інколи Каті Трубецькій здавалося, що це жахливий сон. Їй так не хотілося вірити, що рідне місто охопило полум’я війни.

Під таким гаслом вже п’ятий рік поспіль при  обласному благодійному фонді «Карітас», що створений під егідою Української Греко-Католицької Церкви, проходить акція «Листи до святого Миколая». Її мета — доброчинність для найбільш потребуючих верств населення, а саме: дітей, котрі навчаються в інтернатах, реабілітаційних центрах, із малозабезпечених, багатодітних, неповних, кризових сімей, а також тих, хто  опинився у складних життєвих обставинах. Акцією охоплені діти-сироти, напівсироти і позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди та переселенці зі сходу України.

Розпач і біль. А ще — беззахисність перед чиновниками отого старого, прогнилого режиму. От і все, що сьогодні відчуває Вікторія Оруська. У свої 33 роки на її тендітних плечах тримається вся родина — четверо неповнолітніх дітей, найменшенькій Божені трохи більше року, а найстаршому Тарасику — дванадцять, та батьки-інваліди. З чоловіком розлучилася. Дітей виховує самотужки. Щоправда, у Павла почуття батьківства міцно закріпилися у серці, тому не забуває про своїх кровинок. Підсобляє, чим може. Проте, вочевидь, така допомога «надихнула» начальника управління соціального захисту населення Полонської райдержадміністрації Юрія Дрегала позбавити сім’ю допомоги соціальної…

Таку настанову з десяток літ тому давали батьки своєму синові Сергію. Мовляв, там і роботу легше знайти, і в люди вибитися. Тож за їхньою порадою по закінченні сільської одинадцятирічки він вступив до Кам’янець-Подільського педагогічного університету на факультет фізичної культури. Вивчився. Проте вчителем так і не став. Повернувся в рідне село. І довів, що з роботящими руками і мудрою головою забезпечити собі гідне життя можна і в глибинці.

Волонтери обласного благодійного фонду «Патріоти України» днями вкотре повернулися з гарячих точок холодного й голодного сходу. На Святого Миколая возили нашим захисникам подарунки від жителів Хмельниччини. Як завжди, побували у багатьох точках, бо ж  вздовж всієї передової уже, так би мовити, їхні підопічні, скрізь чекають замовленого, моральної підтримки…