У червні відбулися головні всеукраїнські легкоатлетичні змагання літнього сезону, де визначено найкращих, які представлятимуть державу на офіційних змаганнях 2017 року в разі виконання кваліфікаційних нормативів.

Так, на юнацькому чемпіонаті України серед спортсменів 2000 року народження і молодших у Харкові єдине призове місце виборов у складі збірної Хмельниччини Василь Сабуняк з Полонського району, який став третім у бігу на 2000 м із перешкодами — 6 хв. 11,22 сек.
До чільної десятки з особистими рекордами пробилися: хмельничани Олександр Кажуро (п’ятий у потрійному стрибку — 13,79 м) та Іван Капітанчук (восьмий у бігу на 400 м — 50,96 сек.), Віталій Кліновський з Гуменець Кам’янець-Подільського району ( п’ятий у стрибках у висоту — 1,90 м) та Сергій Коломійчук з Шепетівщини (десятий у бігу на 800 м — 2 хв. 01,43 сек.).
Згодом у Кропивницькому під час молодіжного чемпіонату України (U-23) срібну медаль в бігу на 3000 м із перешкодами (9 хв. 13,48 сек.) здобув Віталій Капітанець з Кам’янця-Подільського.
А в Луцьку на юніорському чемпіонаті України (спортсмени 1998 року народження і молодші) успішно виступив Дмитро Кравець зі Старокостянтинова. Він не лише виграв «срібло» в стрибках у висоту (2,12 м), але й виконав жаданий норматив на чемпіонат континенту серед однолітків. Хмельничанка Ірина Чернуха також стала другою в ходьбі на 10000 м (51 хв. 35,57 сек.), проте за часом не отримала європейської ліцензії.
На чемпіонаті Європи серед юніорів, який відбудеться в Гроссето (Італія), крім Дмитра, будемо вболівати й за інших земляків, котрі розпочали займатися легкою атлетикою на Хмельниччині, а нині навчаються в столиці і представляють Київщину. Це переможниця в бігу на 400 м (53,87 сек.) Іванна Аврамчук з Полонського району та Едуард Забуженко з Хмельницького — срібний призер у ходьбі на 10000 м (42 хв. 25,60 сек.).
Та повернімося до червневих змагань. У французькому Ліллі відбувся триденний командний чемпіонат Європи у суперлізі. Участь у ній цього року брали одинадцять найсильніших збірних континенту, включаючи Україну.
Перемогли німці, поляки — другі, французи — треті. Команда України посіла шосту позицію. Члени нашої збірної здобули одинадцять нагород. Хмельничанка Марина Бех з результатом 6 м 43 см зайняла третє місце в стрибках у довжину.