У польському місті Бидгощі завершився  чемпіонат Європи з легкої атлетики серед молоді (U-23), на якому було розіграно 44 комплекти медалей. Про популярність цього виду спорту і велику конкуренцію на континенті свідчить те, що нагороди вибороли спортсмени 30 країн. Збірна України з десятьма медалями (3 золоті, 3 срібні і 4 бронзові) посіла четверте місце, пропустивши вперед команди Німеччини, Великобританії та Польщі.

Одну медаль, бронзову, виграла хмельничанка Марина Бех (на фото). В кваліфікаційних змаганнях вона показала вже у першій спробі найкращий результат (6,63 м)
в стрибках у довжину.
Проте під час фінального турніру, мабуть, був не її день. До заключної шостої спроби Марина лідирувала з результатом 6,48 м. Але потім одразу дві атлетки – Яніс Давід з Франції (6,56 м) та німкеня Анна Бюлер (6,50 м) зуміли її обійти.
Ще одну «бронзу» нам принесла жіноча естафетна команда 4х400 метрів, в складі якої виступала  Дарія Ставнича з Шепетівщини, котра нині представляє Дніпропетровську область.
Двічі стартував на довгих дистанціях майстер спорту Микола Нижник, який розпочинав свій шлях в Старокостянтинівській ДЮСШ, а зараз проживає в столиці і виступає за Київ. Він восьмим завершив біг на 10000 м і одинадцятим фінішував на вдвічі коротшій дистанції.
Зазначу, що представники Хмельниччини: Василь Матвійчук (біг на 10000 м) та Людмила Оляновська (спортивна ходьба на 20 км) на попередніх молодіжних чемпіонатах Європи також здобули медалі.
А тепер про юніорський чемпіонат (U-20) в італійському Гроссето. Українці в медальному заліку посіли третє місце. Це був най-
успішніший виступ збірної України в історії. Вище наша команда ще не піднімалася. Таку ж позицію наші співвітчизники займали у 2009 році, але тоді було п’ять медалей. Зараз же наші атлети вибороли шість нагород – чотири золоті і по одній срібній та бронзовій.
Вагомий внесок зробили і наші земляки – вихованці ДЮСШ області. Зокрема, Іванна Аврамчук з Полонного (перший тренер Лідія Івчук) спочатку зайняла особисте дев’яте місце в бігу на 400 метрів, а потім відзначилась в естафеті 4х400 метрів. Наші дівчата вийшли до фіналу з найкращим результатом серед усіх команд-
учасниць. А у вирішальному колі змагань не просто виграли «золото», а ще й встановили юніорський рекорд України і показали найкращий результат сезону в світі серед спортсменок цього віку. Українки стали чемпіонками Європи U-20 з часом 3 хв.22,82 сек.
Свою першу індивідуальну медаль на офіційних міжнародних турнірах виграв Едуард Забуженко (вихованець Хмельницької обласної ДЮСШ, перший тренер Олена Лещенко). Дистанцію 10000 метрів він пройшов за 44 хв. 22,16 сек, чим забезпечив собі бронзову нагороду.
Спис Захара Міщенка зі Старої Синяви (перший тренер Іван Чорний) в найкращій спробі приземлився на позначці 70 м 52 см, що вивело його на сьоме місце. На жаль, наблизитись до своїх кращих результатів (понад 75 м), які демонстрував навесні, завадила травма.
Вказані спортсмени нині навчаються в столичних вузах і представляють Київ або Київську область.
Невдача спіткала і єдиного представника нашої області – Дмитра Кравця. За день до кваліфікаційних змагань під час розминки, виконуючи стрибок у висоту, він вдарився при приземленні головою в стійку і травмувався. Це завадило Дмитру виконати норматив, щоб увійти до фіналу. З результатом 2м 09 см (сімнадцяте місце) він завершив свій виступ на чемпіонаті. Та все ж наставник Дмитра – заслужений тренер України зі Старокостянтинова Володимир Гоняк впевнений, що головні досягнення цього талановитого вісімнадцятирічного юнака ще попереду.