У Хмельницькому почали демонтувати незаконні конструкції, які обмежують проїзд спецавтомобілів у двори багатоповерхових будинків

В обласному центрі все частіше громадяни самовільно встановлюють різноманітні перешкоди, аби відгородити «свою» територію, чи обмежити проїзд. Але тепер незаконні бетонні та металеві конструкції (шлагбауми), металеві огорожі та інші штучні перешкоди, котрі створюють труднощі проїзду у двори багатоповерхових будинків, зокрема й для автомобілів екстреної медичної допомоги та рятувальників, які прямують до місць виклику, а також комунальних служб, демонтують.

Таке рішення ухвалили на засіданні комісії виконавчого комітету Хмельницької міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке відбулося наприкінці лютого цього року. І першу таку самовільно встановлену бетонну конструкцію, розташовану поблизу будинку №22/1 на вул. Бандери, сьогодні знесли силами комунального підприємства по будівництву, ремонту та експлуатації доріг.

«Звертаємось до усіх жителів Хмельницької міської територіальної громади з розумінням поставитись до розпочатих робіт з демонтажу самовільно встановлених перешкод, адже це дасть можливість оперативно реагувати на виклики і врятувати не одне людське життя», - зазначив начальник управління цивільного захисту населення і охорони праці Юрій Корева.

Неодноразово до міської ради надходять звернення від екстреної медичної допомоги, від пожежників про те, що виникають значні проблеми з під’їздом спецтехніки на прибудинкові території при виникненні надзвичайних ситуацій.

«Ми звернулися до керівників підпорядкованих комунальних підприємств перевірити маршрути руху комунальної спецтехніки і виявити місця, де встановлені конструкції створюють перешкоди для проїзду. За результатами обстежень у місті нарахували 500 таких об’єктів. На початку березня ми направили доручення керівнику КП БРЕД для здійснення демонтажу цих перешкод, - зазначив начальник відділу безпеки дорожньої інфраструктури управління комунальної інфраструктури Департаменту інфраструктури Хмельницької міської ради Олександр Ковальчук. – На осіб, які встановлюють перешкоди, порушуючи Правила благоустрою території міста Хмельницького, складатимуть адміністративні протоколи і в разі не здійснення демонтажу упродовж двох тижнів власними силами вони платитимуть штраф».

Незаконні конструкції, за словами Олександра Ковальчука, на прибудинкових територіях міста також виявлятимуть працівники управляючих муніципальних компаній та МКП «Муніципальна дружина».

«Основним завданням пожежно-рятувальних підрозділів є швидке реагування на надзвичайні події, ліквідацію пожеж. Для цього необхідний безперешкодний доступ пожежної техніки до будинків. Як показав аналіз проведений на початку року, не всюди пожежники можуть під’їхати до будинків з підвищеною багатоповерховістю, адже у місті встановлено багато перешкод, зокрема металеві ворота. Ми звернулися до Департаменту інфраструктури та муніципальної поліції з проханням провести рейд з метою усунення виявлених перешкод. Бо без перешкод пожежу буде ліквідовано в рази швидше, а, відповідно, буде завдано значно менше збитків, більше врятують людей та їхнього майна», - розповів заступник начальника першого пожежно-рятувального загону із реагування Андрій Ямчук.

Як зазначають у міській раді, процедура встановлення огорож біля багатоквартирних будинків здійснюється відповідно до рішення виконавчого комітету №468 від 14.06.18 р. «Про затвердження порядку влаштування огорож земельних ділянок у місті Хмельницькому».