- Деталі
- Автор: Юлія ЗДИБЕЛЬ.
- Категорія: Історія
- Перегляди: 228
Напевно, свідків цієї історії вже майже не залишилося серед живих, бо після важких подій Другої світової війни минуло чимало часу. Однак дізнатися її подробиці все-таки вдалося завдяки очевидиці, яка й повідала про двох юних хлопців — фотографів із села Гусятин, що на Чемеровеччині.
- Деталі
- Автор: Юлія ЗДИБЕЛЬ.
- Категорія: Історія
- Перегляди: 159
Чорнобильська катастрофа визнана найбільшою у світі за всю історію ядерної енергетики, бо внаслідок аварії на ЧАЕС було викинуто в 100 разів більше радіації, ніж від атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі в 1945 році. Після оприлюднених засекречених архівних даних КДБ Службою безпеки України людство отримало нарешті відповіді на багато питань, які тодішня радянська влада приховувала, цинічно жертвуючи людським життям.
Детальніше: Багрові обличчя опромінених і... дитячий одяг із радіаційним фоном
- Деталі
- Автор: Володимир СЕРГІЙЧУК, завідувач кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор, журналіст.
- Категорія: Історія
- Перегляди: 270
Уже мільйони громадян різних країн вражені, а ще мільярди переживуть ту мить, коли дивитимуться кадри героїчного чину нашого воїна Олександра Мацієвського: дивлячись смерті у вічі він з гідністю кинув московським катам: «Слава Україні!».
Цей вираз зродився в нього невипадково - він був ним заряджений уже тоді, коли пішов захищати рідну землю від цього нашого одвічного ворога, усвідомивши, що в цих двох словах спресована боротьба протягом багатьох століть. Бо ж коли гетьман Богдан Хмельницький після віленської зради Москви остаточно усвідомив власну помилку в Переяславі, то заявив на Чигиринській козацькій раді в жовтні 1656 року: «Діти, ви тим не журіться, я знаю, що треба вчинити – треба відступити від православного царя. Підемо хоч під бусурманського...».
- Деталі
- Автор: Світлана ШАНДЕБУРА.
- Категорія: Історія
- Перегляди: 274
Мабуть, закономірно, що цей важкий час, коли ми переповнені болем, втратами, випробуваннями, має стати для українців періодом прозріння. Коли наче спадає полуда, і раптом очі бачать потвору, що так довго прикривалася маскою чеснот.
- Деталі
- Автор: Юлія ЗДИБЕЛЬ.
- Категорія: Історія
- Перегляди: 228
Цей рік для родин загиблих на Майдані під час масових протестів проти репресійної влади регіоналів буде фактично визначальним. Адже наприкінці 2023-го й на початку 2024 року, як повідомив представник Офісу Генерального прокурора Олексій Донський, вже спливають строки давності у майже половини кримінальних проваджень у справах Майдану. Також у 22 справах строки давності закінчуються вже у листопаді-грудні 2023 року, а у 38 справ — у січні-лютому 2024 року. За даними «Центру громадянських свобод», за дев’ять років родини загиблих відвідали 600 судових засідань, 200 з яких були перенесені.