Українські та польські архівісти презентували нову книгу про перші місяці Другої світової війни. Зокрема, як радянська влада «зачищала» Західну Україну від так званих «ворожих елементів». Викладена там інформація раніше була засекречена від громадськості і стала доступною завдяки відкритості Архіву СБУ, де зберігаються відповідні дані.

11 вересня виповнюється 78 років від дня загибелі видатного бандуриста, митця, вчителя, невтомного політичного, громадського діяча, уродженця села Лезневе Костя Місевича. Щоб вшанувати видатного земляка заступник міського голови Василь Новачок, депутати Хмельницької міської та обласної рад поклали квіти до меморіальної дошки Костю Місевичу. Пам’ятний знак відкрили минулого року на приміщенні Хмельницької міської ради.

У кожного храму – православного чи католицького – є своя історія, яка свідчить про радісні, щасливі, тривожні та трагічні події. Про одну з них, що сталася сто років тому в Красилівському костьолі Пресвятого Серця Ісуса, хочу розповісти.

У Великих Зозулинцях на Красилівщині 7 липня 1920 року відбувся бій між бригадою Котовського та вояками армії Української Народної Республіки. Як згадував його учасник, полковник Гнат Порохівський, бій був нерівним і дуже важким. У ньому загинули полковник Потапів, хорунжий Пославський, поручик Безкровний, хорунжий Леонів та поручик Горобець. Усього полягло майже тридцять старшин та ще більше козаків…

Ранок 11 липня 2014 року назавжди увійде в пам’ять всіх військовослужбовців і мирних громадян, як один з найтрагічніших.  О 4.30, по табору українських військових, розташованому під селом Зеленопілля Луганської області був відкритий шквальний вогонь із реактивної системи залпового вогню «Град» із території Російської Федерації. Всі, хто вижив в цій пекельній м’ясорубці, вважають його своїм другим днем народження.