У січні цього року до мене звернулася секретар Чоповицької територіальної громади Житомирської області Ніна Олександрівна Дєньгаєва. Знаючи, що я займаюся пошуковою роботою, попросила розглянути лист, який надійшов із Грузії від Георгія Шенгелії. Георгій просив допомогти знайти родичів загиблого українського солдата, уродженця села Скурати Чоповицького району (нині Малинський район — авт.) Анатолія Недашківського, який у березні 1944 року ціною свого життя врятував його діда Амбросія Шенгелію. За словами діда, Анатолій вогнем із кулемета прикрив його і дав можливість застрибнути в окоп. Його ж самого куля ворожого снайпера вразила — прямо в чоло.

Скільки цікавих фактів, подій із життя Поділля можна відшукати на пожовклих сторінках старих газет, які зберігаються в архівах та бібліотеках? Безліч... Кожне видання мало свою концепцію, своє бачення, свій колорит. Але вони існували залежною «незалежністю» від тодішньої влади...

У музеї історії міста Хмельницького відбувся круглий стіл під назвою «ОУН і Степан Бандера як символи боротьби за незалежність України», присвячений 90-річчю створення ОУН та 110-річчю з дня народження Степана Бандери. У ньому взяли участь науковці, викладачі вищих навчальних закладів міста, представники громадських організацій та засобів масової інформації,   вчителі загальноосвітніх шкіл, молодь.

З ініціативи ради Організації ветеранів України, за підтримки державних органів влади та місцевого самоврядування проводиться Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України» – з нагоди відзначення 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 75-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З урахуванням того, що цьогорічний ювілей визволення областей, районів, міст, інших населених пунктів, має хронологічну послідовність, урочистості на місцях відбуваються у формі естафети.

Про Жовтневу революцію написані тонни книжок, статей. Проте дуже багато подій тих часів ще сховані від наших громадян.