20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. День, який пам’ятатимуть і завжди з болем згадуватимуть багато українців, встановлено згідно з указом Президента України Петра Порошенка від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Нещодавно до музею історії міста Хмельницького завітало чимало науковців, дослідників, істориків, краєзнавців і археологів, аби взяти участь у цікавому екскурсі-обговоренні на тему «Як останці на березі озера Амадока стали Плоскировом?».

Нацистський концтабір "Аушвіц-Біркенау" неподалік польського містечка Освенцім звільнили 75 років тому. Серед в'язнів, яким вдалося вижити, були українці: Онуфрій Дудок (нині йому 93 роки) й Анна Стрижкова (84 роки).

Наукове видання “Кримськотатарський національний рух у 1917–1920 рр. за архівами комуністичних спецслужб” містить чимало документів, що вважалися втраченими, і є важливим для деконструкції російських міфів про Крим. На цьому наголошували учасники презентації в Укрінформі.