Державний архів СБУ є одним із найбільш відкритих серед усіх пострадянських країн. Зокрема, якщо йдеться про архів СБУ у Хмельницькій області, він складається з 13 фондів, що налічують понад 26 тисяч томів.
З 2015 року всі документи радянського періоду є відкритими. Відтак, історики, науковці, журналісти використовують цю унікальну можливість привідкрити завісу над маловідомими фактами з життя земляків, історії краю.

Сто років тому, 29 липня 1921 року, політбюро Центрального комітету Комуністичної партії більшовиків України надіслало до Москви телефонограму, в якій зобов’язалося зібрати в Україні 100 мільйонів пудів врожаю… Три тотальні голодні мори нищили українців впродовж цих ста років: 1921 – 1923, 1932 – 1933, 1946 – 1947. Напередодні Дня пам’яті жертв голодомору в Україні у ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» проведена «Година пам’яті: 100 років голодів в Україні».

Справжні цифри жертв голодомору 1932-33 років, за різними підрахунками вчених, з роками мінялися: одні казали, що загинуло менше мільйона українців, інші називали цифру – 4 мільйони, а деякі говорили про 7 мільйонів, навіть називали і цифру – 15 мільйонів загиблих. Та відомо одне, що жертви голоду стали політичним інструментом – бо дехто цілеспрямовано занижував кількість замордованих голодом, а дехто навпаки – завищував. І питання про те, скільки реально людей померло від голоду, не давали спокою дослідникам роками.

У Хмельницькому вшанували пам’ять жертв голодоморів.

Йосип Іванович Душа, який народився в 1919 році та проживав у селі Шаровечка (Хмельницький район), добре пам’ятав страшний голод. За життя він встиг розповісти про справжнє жахіття 1932-33 років Роману Казьмірчуку, який, навчаючись у школі, готував наукову роботу, на тему Голодомору.