Жахливий за своїми масштабами геноцид 1932-33 років — це та болюча сторінка нашої історії, яка не залишається в минулому, не стирається з пам’яті, а була, є і буде частиною нашого життя, частиною нас.

Сьогодні виповнюється 10 років від початку подій, які стали фундаментом новітньої історії країни «Революція Гідності» була важливою віхою нашого державотворення. Вона супроводжувалась трагічними подіями, адже тодішня керівна верхівка намагалась щосили утримати владу і не гребувала вбивствами, розстрілами, катуваннями учасників акцій протесту. За ці роки було порушено 82 кримінальні провадження. На цей момент винесено 40 вироків, відносно 49 осіб.

 

29 вересня в Україні вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру. Саме цей день назавжди вписаний кров’ю в історію нашої держави, адже 82 роки тому – 1941-го в Києві сталася страшна за своїми масштабами трагедія – в урочищі Бабин Яр гітлерівські окупанти знищили євреїв, ромів, українців, полонених, цивільних та в’язнів концтаборів.

До 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років Держмистецтв запускає онлайн-проєкт “Голодомор. Історії роду”, який покликаний вшанувати пам'ять жертв трагедії, спонукати українців досліджувати історію власного роду та показати глибину трагедії на конкретних прикладах українських родин. 

Таємниці підземель і підземних ходів міста Полонне уже давно цікавлять археологів, дослідників старовини і краєзнавців. Але не лише старовинні артефакти стають об’єктами досліджень. Нещодавно у підземеллі полонського костелу святої Анни представниками духовенства було відкрито та освячено каплицю мучеників за віру, увічнено молитвою пам’ять сотень закатованих і померлих насильницькою смертю в роки комуністичного терору.