В актовому залі Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка відбувся вечір-спогад, присвячений вшануванню пам’яті старшого лейтенанта Івана Васильовича Віхтюка, командира інженерно-саперного взводу другого механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади, який загинув у зоні АТО в 2015 році.

У Нідерландах до Міжнародного дня волонтерів та до Дня Збройних сил України показали документальний фільм “Невидимий батальйон”. Стрічка розповідає історії шести жінок і про те, як війна назавжди змінила їхні життя.

Такими словами розпочинає кожен новий день голова ВП ГО «ДІЯ» Валентина БАЗИЛЮК.

Вони три місяці були на Майдані. Пройшли через усі випробування, які їм випали. Пережили втрати і поранення побратимів, ризикували своїм життям і здоров’ям, бачили кров і смерть, але витримали, бо вірили, що тільки так можна відстояти надію на гідне майбутнє для країни. Вони – це Валентина Базилюк і Михайло Твердохліб з Олешина Хмельницького району. Та із закінченням Майданної епопеї не скінчилася їхня боротьба за незалежність України.

У листонош якраз гаряча пора –триває передплата газет і журналів. Стараються з усіх сил, щоб залучити якомога більше читачів. У цьому переконалася, коли навідалася у Ямпільське поштове відділення зв’язку. Якраз начальник Валентина ЗАГОРОДНЯ знайомила відвідувачку з періодичними виданнями. А їх у каталогу чимало. Та серед розмаїття газет пенсіонерка Тетяна Корчевська обрала свою улюблену – “Подільські вісті”. Жінка понад два десятиріччя передплачує часопис, який ніколи її не розчарував, бо цікавий й ціна помірна.

Щодня до неї сотні запитань: коли буде субсидія, чи є в лісі опеньки, яка завтра погода, що нового в районі, області та Україні?.. Мусить відповідати, а отже – знати все це. Завжди чимало прохань: від заповнити платіжку на комуналку, відправити телеграму до принести олії. Виконує. І робить усе це люб’язно, привітно та щиро, бо роботу свою дуже любить. А як уже люблять її, свою листоношу, в Чемерівцях – Євгенію Іванівну Хамрик!