У славних Заліщиках, що на Тернопільщині, народився Анатолій Мороз, який 19 серпня святкуватиме свій 70-літній ювілей.

Світ змінився. Інформацію нині отримуємо блискавично: мобільний телефон, Інтернет. У постійному шаленому русі, здається, більшість уже забула, який вигляд має, приміром, телеграма, друкована на папері газета, а про фанерні ящички для посилок взагалі мовчу. Ні-ні, це ностальгія. Втім бажання читати справжню газету за чашкою кави не зникало ніколи. Бо таки приємно гортати сторінки, шукаючи улюблені рубрики й теми. Приємно, зрештою, діставати ту газету з поштової скриньки, пильно вдивляючись, чи не випаде часом з неї ще й довгоочікуваний конверт з листом...

Саме ці слова ми почули, переступивши поріг Хмельницької міської лікарні ветеринарної медицини, що в мікрорайоні Ракове. Їх промовив вдячний господар свого улюбленця — безпородної кішки, якій провели кесарів розтин під час пологів. Її він підібрав на вулиці — зовсім кволу та виснажену.
Направду професія ветеринара — це справжній поклик серця, за яким слідуєш усе життя... Бо в його руках — життя беззахисної тварини, яка з тривогою і острахом в очах повністю довіряє йому своє життя. І немає різниці — чи то породиста тварина чи безпритульна, яку вкотре привозять волонтери, — всім тут допомагають, докладаючи максимум зусиль.

Що вже виглядають її у кожнім із 300 дворів Сатанівки  на Городоччині! Бо ж і пенсію принесе, й періодику, й оплату комунальних візьме, й продукти, побутову хімію доставить. Проте найбільше чекають старші люди доброго слова,  щирої посмішки. Виговоряться їй, як доньці, та й  новин від неї чекають. Стільки відповідальності та  обов’язків у листоноші, а праця її чомусь оплачується аж надто мізерно. Проте Світлана Галецька не нарікає. Свою роботу, запевняє, любить.  Особливо –   за можливість спілкування з людьми, за напрочуд гарний колектив, згуртувала і підтримує гарну родинну, професійно стабільну атмосферу у якому керівник Сатанівського поштового відділення Алла Михайлова. 

Микола Кондратюк був ініціатором збору коштів, і будівництва чотирьох храмів у селах Шепетівського та Славутського районів.