Профілактика в нас і досі не в пошані. От не звикли ми запобігати хворобам. Особливо це стосується чоловіків, які геть байдуже ставляться до свого здоров’я, звертаються до медиків, коли вже зовсім скрутить-зігне. І передусім старшого покоління. Таке, мабуть, виховання та спогади дитинства-юності, коли сподівань на радянську медицину було не багато. Згадуються з тих часів лише бормашини, якими добре катувати людей, та парацетамол, що ним в армії лікували нас, солдатиків, від усіх недуг. Тому й немає звички ходити в медичні заклади. Але ж іноді таки доводиться…

Сімдесятилітній ювілей Хмельницької міської дитячої лікарні — це не лише свято майже тисячного колективу, ветеранів закладу, а й, мабуть, усіх хмельничан, яким повертають найбільшу радість — здоров’я дитини.

Проклятий дует — саме таке смертельно небезпечне поєднання (за визначенням київського професора медицини Р. Процюка) утворює вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) та палички Коха. Вірус ВІЛ-інфекції ослаблює імунну систему людини-носія. Досить часто за таких умов наявний в організмі латентний збудник туберкульозу переходить в активну форму. Ось тоді й утворюється цей проклятий дует. У пацієнтів, хворих на СНІД, у 60 відсотках розвивається ко-інфекція: СНІД плюс туберкульоз. У таких хворих туберкульоз перебігає злоякісно, зі швидким прогресуванням процесу. Летальність висока і настає, як правило, через 4-6 місяців.

На Хмельниччині  проводяться заходи в рамках щорічної благодійної акції «Місячник незрячих». Мета цих днів — привернути увагу до проблем, потреб і можливостей людей з вадами зору.

У поточному році в родині, яка проживає в селі Христівка Ізяславського району, від вірусного гепатиту А постраждало семеро дітей до 17 років. Проблема захворювання на вірусні гепатити залишається складною. Щоб привернути до неї увагу світової спільноти, запроваджений навіть Всесвітній день боротьби з гепатитами. Чим же небезпечна ця хвороба та як застерегтися від неї, розпитуємо головного спеціаліста управління Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Олену КОЗАР.