Центр громадського здоров’я України запрошує медичних працівників пройти онлайн-курс для поглиблення своїх знань про ВІЛ-інфекцію та принципи роботи з ВІЛ-позитивними пацієнтами.

Скринінгова онлайн анкета містить всього 13 питань. За результатами анкетування можна дізнатися чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз і чи рекомендовано їй додаткове обстеження.

Прикра новина: минулого тижня до Хмельницької міської інфекційної лікарні було госпіталізовано 21-річну дівчину.
 — Під час огляду клінічно було виставлено діагноз: дифтерія, — розповіла головний лікар лікарні Оксана Піддубна. — Після проведених досліджень з Києва прийшло підтвердження, що це дійсно дифтерія. Пацієнтка була щеплена від дифтерії, але календар щеплень був порушений. Так, її було щеплено востаннє у 6 років, а чергову вакцинацію у 16-річному віці пропущено. Саме через цю прогалину вона й захворіла. Отож це ще одне підтвердження того, що всім нам треба обов’язково вакцинуватися, дотримуючись календаря щеплень.

а охочих вакцинуватися побільшало

Часто при цій недузі й думки не виникає щоб звернутися до лікаря — просто, здається, дрібниця. В кого не заболить голова, не підніметься температура, або безпричинно з’являється слабкість? Але з часом, бува, слабкість, втома набуває таких форм, що ні відпочинок, ні нічний сон не відновлюють сили.