З початку повномасштабної війни 60 підприємств перемістили свої виробничі потужності в нашу область, а це, своєю чергою, дало змогу створити понад три сотні робочих місць.

Нещодавно відбулася сесія Кам’янець-Подільської міської ради, на якій депутати одноголосно прийняли (22 обранці, що прийшли на сесію із загальної кількості 38) бюджет міста на 2023 рік.

Імпорт товарів на Поділля зріс за одинадцять місяців минулого року на 8,8% у порівнянні з січнем-листопадом позаминулого року до 613,1 мільйона доларів. Зростання ввезення продукції після значного зменшення в першому півріччі спостерігається все торішнє друге півріччя.

За його даними, в окремих мережах супермаркетів ціни на яйця “Квочка” встановилися на рівні (за десяток) 74,2 грн. Яйця “Ясенсвіт” же у магазинах продають від 73,9 грн за десяток до 74,3 грн. Подорожчала також упаковка яєць “Ясенсвіт” на 18 штук – майже на 4 грн: зі 128,46 грн до 132,15 грн. Ціни в супермаркетах коливаються від 132 грн до 132 грн 30 коп.

З кожним роком у Європі спостерігається активніший попит на ягоди калини та бузини та продукти їх переробки, все більше українських фермерів висаджують плантації з цими культурами. Відповідно, це спонукає вітчизняних селекціонерів створювати нові сорти: високоврожайні, крупноплідні та максимально придатні до переробки. Так, садівник-селекціонер з Кам’янця-Подільського Хмельницької області В’ячеслав Францішко вже вніс до Державного реєстру сортів рослин України 6 сортів калини, 2 з яких –  найбільш крупноплідні у світі. Детальніше про це, а також про свої селекційні успіхи він розповів в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник».