27 вересня відзначатимемо друге велике дванадесяте свято у новому церковному році. Це день суворого посту. Під час Бдіння святково прикрашений Хрест виноситься на середину храму, де урочисто воздвигається (підноситься) священнослужителем по сторонах світу. Після завершення Літургії всі священнослужителі виходять в центр храму і співаючи Тропар: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо», тричі кланяються Хресту до землі. Всі моляться і разом з ними творять земні поклони. Це єдиний випадок, коли покладаються земні поклони в Господське дванадесяте свято. Хрест лежить на аналої до 4 жовтня – дня віддання свята, а потім священник заносить його у вівтар.

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені Катерини Білокур за 2022 рік. 

Торік Хмельницька обласна рада заснувала премію імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень. Нагадаємо: Володимир Олександрович Ґеринович народився 22 листопада 1883 року в місті Сокаль на Львівщині в селянській багатодітній родині. У липні 1919 року він отримав посаду викладача державного українського університету в Кам’янці-Подільському. Володимир Ґеринович написав і видав десятки підручників, науково-популярних праць з історії та географії України і Поділля, яких гостро потребувала національна освіта. В травні 1923  року його було затверджено на посаді декана факультету соціального виховання, а в жовтні цього ж року призначено ректором Кам’янець-Подільського інституту народної освіти.

До фіналу національного відбору на дитячий пісенний конкурс «Євробачення», який відбудеться 18 вересня, увійшло п’ятеро учасників із понад пів сотні охочих, які подали заявки на участь у конкурсі.