пуштунський національний герой Абдуль Самада -  Хан Ачакзай.

Днями в Інституті міжнародних відносин Київського Національного університету імені Шевченка відбулася презентація книги презентована книга «Моє життя і виживання», яка вперше у світ вийшла за кордоном саме українською мовою та віддрукована у Хмельницькому. Це – автобіографія пуштунського національного героя Абдуля Самади.

Так звана «Польська операція», проведена в СРСР за наказом Миколи Єжова № 00-485 від 11 серпня 1937 року, була однією з багатьох злочинів сталінського режиму проти людяності. У результаті неї, на підставі сфабрикованих НКВС обвинувачень, було репресовано 139835 осіб польської національності, 111091 із яких – знищено. Розстріляно тільки за те, що обвинувачений був поляком. 21425 осіб із цього сумного мартирологу — наші краяни. Державний архів Хмельницької області спільно з Інститутом Національної Пам’яті Польщі та Генеральним Консульством Республіки Польща у Вінниці до цієї дати приурочили міжнародну виставку «Наказ №00485. Антипольська акція НКВС в Радянській Україні 1937-38 років».

Новий друкований збірник нарисів про славне місто Хмельницький, а точніше, про його вулиці презентував відомий подільський краєзнавець Сергій Єсюнін. Книга так і називається — «Вулиці Хмельницького», вона є другим переробленим і доповненим виданням, що побачило світ ще у 2005-му.

Так називали  друзі і навіть вороги художника УПА Ніла Хасевича, виставка робіт якого, присвячена річниці від дня його народження, експонувалася в музеї історії міста Хмельницького, за що окрема подяка директору Волинського краєзнавчого музею Анатолієві Силюку. Репродукції, подаровані волинянами, залишаться в фонді музею, тож відтепер дні, присвячені пам’яті Ніла Хасевича, проводитимуться в місті над Бугом щорічно.

Відбулася презентація книжки «Нетішин. Хронологія сучасності (1977-2007)».
Коли раптом починаєш згадувати ту чи іншу подію, близьку і дорогу, затамовуєш у здивуванні подих: як нестримно летить час! А що вже казати не про відрізок особистого життя, а життя міста? Значущих подій — встигай лише брати участь, спостерігати або принаймні почути про них. Будьте певні, не зафіксує їх літописець — неодмінно загубиться, зітреться з пам’яті в наступних десятиліттях.