В ході масштабних профілактичних заходів працівники ДБР провели обшуки на Житомирській митниці, за результатами яких було виявлено товари з російської федерації, завезені до України всупереч чинного законодавства. Загальна вартість майна з рф склала понад 1,5 млн грн. 

Встановлено, що одна зі столичних компаній у вересні 2022 року намагалася завезти до України з Польщі автомобільні запчастини, які за документами начебто належали китайській фірмі. Насправді товар був вироблений та імпортувався з російської федерації. Маркування понад 2 тис. коробок із різними автомобільними деталями АО «Балаковорезинатехника», зокрема, для автомобілів марки «ВАЗ», не залишають сумніву – товар має російське походження.

На знайдені російські запчастини накладено арешт, вони вилучені в межах розслідування кримінального провадження. Вирішується питання щодо передачі майна в Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Працівники ДБР продовжують вивчати обставини ввезення російського товару на територію України, триває перевірка правомірності дій працівників митниці. Попередня кваліфікація правопорушення: зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Житомирська обласна прокуратура.