Служба безпеки завершила розслідування і передали до суду матеріали стосовно двох мешканців Хмельниччини, які публічно заперечували збройну агресію рф проти України. 

Зокрема,  мешканець Ярмолинець відкрито закликав підтримувати дії держави-агресора, глорифікував рашистів, повторюючи кремлівські наративи про те, що «россия ведет вынужденную войну на Украине для защиты русскоязычного населения».  Стверджував нібито «Украина вместе с поляками восемь лет бомбили Луганск и Донецк», а великий «філантроп»  путін «не смог спокойно смотреть и встал на защиту». 

Інший колаборант, який проживає в обласному центрі, поширював у соцмережах агітацію на підтримку дій рф, прославляв окупантів, заперечував їх воєнні злочини та підтримував незаконне "приєднання" до росії тимчасово окупованих територій.

Ініційована СБУ експертиза підтвердила наявність у їх дописах та висловлюваннях публічних виправдовувань збройної агресії рф проти України.

Обох підозрюваних обвинувачено за ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Ще одного мешканця області, злочинну діяльність якого документували дізнавачі  хмельницького СБУ, вже засуджено за ст.111-1 Кримінального кодексу України.

Заходи із викриття проводили співробітники УСБУ регіону, за процесуального керівництва обласної прокуратури.