Наразі розпочалися обшуки у Центральному апараті Державної митної служби та Волинській, Львівській, Житомирській, Тернопільській, Чернівецькій, Одеській, Київській, Рівненській і Закарпатській регіональних митницях України.
Також встановлено близько 50 суб’єктів господарської діяльності, які допомагали митникам реалізовувати тіньові схеми. Наразі їхня діяльність заблокована. Співробітники правоохоронних органів працюють на окремих ділянках державного кордону України та у пунктах пропуску з метою припинення незаконної діяльності та ліквідації контрабандних схем.
Після завершення першочергових слідчих дій буде надана більш детальна інформація щодо вчинення корупційних правопорушень працівниками Держмитслужби та діяльності її територіальних органів.
До прикладу, ДБР повідомило про підозру 5 інспекторам митного посту «Житомир-Центральний». Працівники ДБР за оперативного супроводу СБУ викрили масштабну корупційну схему ввезення в Україну вживаних авто. Оборудка, організована інспекторами Житомирської митниці, завдала шкоди державі на мільйони гривень. Встановлено, що посадовці за винагороду «не помічали» підроблених документів на реєстрацію автомобілів, у яких зокрема був змінений рік випуску. Вони приймали від імпортерів завідомо підроблені техпаспорти, не проводили перевірки за встановленими стандартами. Дії митників призвели до недоотримання бюджетом акцизних зборів та податку на додану вартість у сумі понад 3,5 млн грн. П’ятьом митникам повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем за ч. 2 ст. 364 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років. Після завершення слідчих дій буде встановлена можлива причетність керівництва Житомирської митниці до правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367 КК України. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.