Служба безпеки зібрала беззаперечну доказову базу на Сергія Савчука - пропагандиста російських інформресурсів «РИА Новости» і «Звезда», який публічно виправдовує збройну агресію рф.

Він - колишній військовослужбовець, уродженець міста Хмельницький. У 2011 році переїхав до країни-агресора і наразі позиціонує себе як «російський публіцист, політичний та економічний експерт».
Ще до повномасштабного вторгнення Савчук займався «інформаційною підтримкою» політики російського диктатора щодо України. Він регулярно поширював у медіа кремлівські наративи, де ставив «під сумнів» існування української державності, викривлено подавав історичні та політичні факти, дискредитуючи українців. Крім того, «легалізовував» терористичні організації «л/днр», а також окуповані державою-агресором українські території.
Після 24 лютого 2022 року, Савчук бере активну участь в інформаційно-психологічних операціях російських спецслужб.
У своїх «публікаціях» він закликає до агресивної війни, захоплення України та підтримки російських окупаційних угруповань у знищенні цивільної інфраструктури нашої держави.
“Хохлы перехотят воевать и пойдут на переговоры только тогда, когда нажрутся тяготами и лишениями по самое горло, когда аж из ушей полезет. Когда общество за тыном устанет настолько, что будет готово на что угодно, лишь бы больше не гудели “мопеды”, не бабахал последний трансформатор в области и воду чтоб набирать не из речки”- пише пропагандист у соцмережах.
Через власні багатотисячні канали в Телеграмі і Ютуб пропагандист масово розповсюджує відверті фейки про ситуацію на фронті, героїзує знищених рашистів та виступає з підтримкою мобілізаційної кампанії в рф.
Ініційовані СБУ експертні дослідження підтвердили, що в публікаціях та виступах Савчука наявні факти злочинних дій.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ст. 436 Кримінального кодексу України (пропаганда війни).
Наразі зловмисник перебуває на території рф. Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
Розслідування проводили співробітники СБУ у Хмельницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.