Успішна боротьба з корупцією — одна зі складових вступу України до Євросоюзу та НАТО. Про це, зокрема, йшлося на Вільнюському саміті Альянсу 11 та 12 липня. Чого вже досягла наша держава та якими були найгучніші антикорупційні справи останніх місяців?

Хабар у 2,7 млн доларів

Основою ефективної боротьби з корупцією в Україні, є успішна робота Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Вищого антикорупційного суду України. З початку березня цього року НАБУ очолив 40-річний Семен Кривонос. У фіналі відбору він єдиний з трійки кандидатів не мав досвіду роботи у правоохоронних органах. І були певні побоювання, чи зможе установа під його керівництвом і далі ефективно працювати та показати результат. Але події наступних місяців розвіяли ці сумніви.
Адже вже у травні на всю країну пролунала справа голови Верховного суду Всеволода Князєва, якого затримали на рекордному хабарі — 2,7 млн доларів. Князєва заарештували разом із адвокатом Олегом Горецьким, коли той передавав судді другу частину хабара. Гроші Князєв отримав від власника групи «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго за ухвалення Верховним судом рішення, яке було вигідним Жеваго. Поки триває слідство, Князєв перебуває під вартою. Запобіжний захід діє до 8 вересня цього року. Щоправда, він може вийти під заставу — 75 млн гривень.

Вимагали 1.8 млн гривень та назвали хабар — волонтерським внеском
А в червня цього року співробітники Національного антикорупційного бюро затримали голову Тернопільської обласної ради та двох заступників голови Тернопільської обласної військової адміністрації. За матеріалами слідства, вони вимагали майже 1,8 млн гривень у підприємця взамін на підписання актів виконаних робіт з будівництва та ремонту інфраструктурних об’єктів комунальним підприємством Тернопільської облради. Сам Головко заявив, що ситуацію з хабарем сприйняв, як отримання волонтерської допомоги на потреби ЗСУ. Наразі Головко вийшов під заставу у 805 тисяч гривень. Слідство у його справу триває.

Гроші — за паркан

У липні Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили, що розслідують ймовірне зловживання впливом народною депутаткою від “Слуги народу” Людмилою Марченко та її помічницею. За даними слідства, вони пообіцяли громадянину України забезпечити дозвіл на виїзд за кордон через систему “Шлях” в обмін на 5,3 тисячі доларів. Згодом НАБУ також оприлюднило відео, на якому жінка, схожа на Марченко, намагається позбутися отриманих грошей, перекидаючи їх за паркан. Також стало відомо, що парламентська фракція “Слуги народу” тимчасово зупинила членство депутатки Людмили Марченко.