З початку року управління карного розшуку зареєструвало 248 випадків шахрайства. З них 97 — карткові злочини. Загальна сума збитку складає майже 575 тисяч гривень.

Зняття порчі, обмін валюти, виманювання персональних банківських даних, вдаване «звільнення» від кримінальної відповідальності — це найпоширеніші схеми, якими користуються  шахраї, тим самим ловлячи «на гачок» довірливих подолян. Приміром, людям телефонували начебто працівники банку і уточнювали номер картки або ж просили змінити пін-код, після чого залишали їх без копійки на рахунку.
Двадцять три людини переказали гроші за визволення своїх родичів із тюрми, навіть не перевіривши, чи дійсно ті потрапили в халепу. Ще одна «популярна» схема шахраїв — повідомлення про виграш автомобіля. Для його отримання варто було лише сплатити 2 відсотки від вартості авто, переказавши гроші за наданими банківськими реквізитами.
— Люди в стані ейфорії чи розпачу, якщо йдеться про ув’язнення когось із рідних, самі не розуміють, що роблять. Вони одразу ж біжать «перекидати» необхідну суму на рахунок, в той час, коли їхні близькі насправді перебувають вдома, — каже оперуповноважений УКР УМВС України в Хмельницькій області Ігор Возій. — Якщо вам зателефонували, і ви не знаєте, що робити, — найкраще одразу ж звернутися до міліції і поцікавитися, чи дійсно до відділку доставили таку людину.
За словами Ігоря Возія, такі види злочинів розкрити дуже складно, адже зловмисники можуть перебувати й поза межами області. Днями в Запоріжжі викрили групу зловмисників, які ошукали більше трьохсот громадян із різних областей України. Наразі встановлюють, чи були серед них хмельничани.