За ухвалою суду до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, передано земельну ділянку розміром 11,5 га, яка розташована у Хмельницькій області. 

Рішення стало можливим завдяки розслідуванню Територіального управління ДБР Хмельницького незаконного відчуження землі Міноборони України на території Старокостянтинівського району Хмельницької області.

За попередньою інформацією, 11,5 га земель оборонного призначення було відчужено з порушеннями законодавства, розділено на 81 ділянку та передано під приватне будівництво.

ДБР встановлює причетність посадових осіб Старокостянтинівської міської ради та Квартирно-експлуатаційного відділу МОУ у місті Хмельницькому до вказаного злочину.

У вересні 2021 року земельні ділянки визнано речовим доказом у справі, а в жовтні за рішенням суду на них було накладено арешт із тимчасовою забороною відчуження.

Попередня кваліфікація правопорушення: привласнення військового майна або заволодіння ним шляхом шахрайства, вчинене в умовах особливого періоду та зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 410 та ч. 2 ст. 364 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Хмельницька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону, оперативний супровід – ДБР.