Працівниками поліції спільно із працівниками ДСНС зафіксовано правопорушення громадянином Ф, жителем с. Михайлівка (Крупецька громада), навмисні дії якого привели до загоряння сухої трави. Завдяки оперативному виявленню загоряння вдалось швидко ліквідувати і попередити поширення вогню на значну площу. В зв’язку з цим на громадянина Ф складено протокол про адміністративне правопорушення за ст 77-1 КУпАП та накладено штраф, який згідно даної статті становить до 6120 грн.

Нагадуємо, що 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, в тому числі й сухої рослинності.
В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану такі дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни.
Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.