Держмистецтв оприлюднює імена цьогорічних претендентів на премію, що присуджується за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості для дітей та юнацтва. 

Протягом двох місяців українські митці мали змогу надіслати до Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти заявки на отримання вказаної премії.

Наразі ж оприлюднюємо імена претендентів та назви творів, що номінуються на премію імені В.С. Косенка у 2022 році:

  1. Богдан Кривопуст – твори: «Давай зіграємо сонату» (для скрипки та фортепіано), «Регтайм-соната», «Наївна мелодія», «Наслідуючи Ганона», Варіації на тему «Ой, чий то кінь стоїть», «Кіно-соната» (в чотирьох частинах), «Рондо-тоеката, або згадка про Діда-дударика» (для фортепіано);
    2. Володимир Ольшевський — твори: Прелюдія №2, Прелюдія №5, «Коли крапає дощик», «Пастушки в долині», «У гайочку», «Хто ж це співає тра-ля ля-ля», «Коли буває прикро»;
    3. Тетяна Афанасенко – авторська нотна збірка «Дитячий каталог птахів»;
    4. Микола Ластовецький – «Фортепіанні п’єси для дітей та юнацтва» (зошити 3, 4, 5).

Всі заявки уже передані на розгляд членам Комітету з присудження премії імені В.С. Косенка. Про результати засідання вказаного комітету Держмистецтв повідомить окремо на офіційному вебсайті та сторінках у соціальних мережах.