Управління культури та туризму Хмельницької міськради провело 15-ий благодійний аукціон на придбання автомобіля для ЗСУ. Цього разу лотом стала картина, графічний портрет за назвою «Степан Андрійович». Звісно, кожен упізнає в цих рисах, зображених з філігранною, фотографічною точністю, великого державотворця України Степана Бандери. Автор виставленої на аукціон роботи – відомий хмельницький художник, 35-річний Олександр Канюка. Його твори уже не раз ставали родзинками благодійних лотів. Портрет лідера української нації на аукціоні, що відбувся 3 березня, було продано за 10 тисяч гривень. (Початкова ціна лота – 5 000 гривень).

До слова, така висока вартість художнього твору не лише тому, що він має, безперечно, високу ідеологічну цінність, а й, справді, графічна техніка митця унікальна, як унікальний і сам Олександр Канюка – талановитий хмельничанин, який, не маючи професійної художньої освіти, створює портретні шедеври, відомі за межами України. Його художній інструментарій – папір, вугілля, олівець. З початку повномасштабного вторгнення митець працює з благодійною метою – для допомоги Українській армії. Наразі надав свої картини не лише для аукціону на збір авто для військових, а й у далеку Японію, щоб підтримати українських захисників.

До речі, серед робіт Олександра є чотири портрети Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, президента Зеленського, королеви Єлизавети ІІ, відомих українців минулого та світових діячів, легендарного привида Києва, наших козаків та воїнів. Його портрети – чорно-білі і цим дуже нагадують якісні класичні світлини, от лише створені рукою майстра, а не об’єктивом. Хоча зовнішня схожість надзвичайно разюча.
– Стиль моїх робіт – це графіка. Основний акцент я роблю на деталях – зморшках, порах шкіри. Загалом це можна назвати гіперреалізмом. Якщо зображення збільшити, то всі ці деталі добре помітні, — каже він про свої роботи.
Олександр використовує лише вугільний та графітовий олівці. Аби намалювати на папері А-3 один портрет, потрібно не менше 80 годин.Також Канюка малює і закордонних лідерів, які підтримують Україну. Серед них — Джозеф Байден, Анджей Дуда, Борис Джонсон. Чимало його замовників – українці, в різних діаспорах, яким імпонує фотографічний стиль молодого хмельничанина.

Загалом у творчому доробку митця понад тисячу графічних робіт. Є й зображення символів війни – керамічний півник з Бородянки та пес Патрон. Легендарний песик-воїн на всеукраїнському аукціоні «взяв» для постраждалих під час бомбардувань у Харкові 350 доларів. Загалом більшість створеного протягом минулого і вже цього року Олександр Канюка віддає для благодійних аукціонів на допомогу ЗСУ.