В обласному краєзнавчому музеї відбувся фінал відкритого конкурсу юних талантів «Світ Великого Кобзаря», присвяченого 200-річному ювілею від дня народження Тараса Шевченка.

 Урочисте свято зібрало щонайменше 60 учасників — переможців з різних куточків області. А загалом на розгляд журі представили свої художні та літературні роботи понад 200 талановитих школяриків. «Уперше ми провели такий масштабний відкритий конкурс у співпраці з дитячими мистецькими закладами, школами, бібліотеками області, — розповідає заступник директора музею з наукової роботи Ольга Беркута.

— І як не подякувати юним подолянам за те, що так активно відгукнулися, виявили свою працьовитість, творчість, знання літературної, художньої спадщини Великого Кобзаря і свою повагу до нього». Поважне журі, до якого увійшли співробітники музею, професійні художники та літератори, визначало переможців у трьох номінаціях.

У першій: «Портрети Шевченка» були представлені малюнок, графіка, ліплення, випалювання по дереву, вишивка. У другій: «Малюнок за творами Тараса Шевченка» — графіка, малюнок, вишивка, витинанка, ліплення, різьблення по дереву, лялька-мотанка. У третій: «Літературні твори» — вірші та поеми за мотивами творчості та життєвого шляху Великого Кобзаря.

А, крім того, у виразному декламуванні Тарасових творів змагалися юні читці. Організатори конкурсу подякували за допомогу, підтримку талановитої юні спонсорам: народному депутату України Сергію Лабазюку, генеральному директору ПАТ «Хмельницькобленерго», депутат у обласної ради Олександру Шпаку, директору Південно-Західного районного управління «ПриватБанку», депутату обласної ради Юрію Браніцькому, генеральному директору підприємства «Хмельницькзалізобетон» Анатолію Корбуту.

Для переможців конкурсу підготували цінні подарунки: набори якісних фарб, мольберти, олівці, альбоми, книги. Особливі відзнаки — призи від народного депутата Сергія Лабазюка — отримали вихованці музичних та художніх дитячих закладів Хмельницького: Настя Шептицька, Каріна Паращина, Юля Горпинич, Назар Шахрай, Вероніка Качур, Яна Чорноморець.

У номінації «Живопис» дипломи переможців за перші місця отримали Вікторія Вавренюк та Юліана Горященко (Хмельницька дитяча школа мистецтв), Антон Болібрух (Хмельницький палац творчості дітей та юнацтва), Лариса Здибель (Хмельницька дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва).

Кращий портрет Кобзаря написала Анастасія Драчук (Хмельницька дитяча школа мистецтв «Райдуга»).

Перше місце за майстерні графічні роботи розділили Анжеліка Танюк (Хмельницька дитяча школа мистецтв) та Оксана Зозуля ( Хмельницька дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва).

Серед виробів декоративно-прикладного мистецтва кращим визнали розпис по тканині — батік «І багатая я» Валерії Бойченко ( Хмельницька районна дитяча мистецька школа).

У літературній творчості пальму першості журі присудило Вікторії Олійник з Гуто-Яцьковецької ЗОШ Дунаєвецького району, котра присвятила Кобзареві власну поему.

А серед читців відзначили майстерність Ярослава Собчука, вихованця Хмельницької дитячої школи мистецтв. Усіх учасників конкурсу нагороджено пам’ятними дипломами.