Ще 2011 року рішенням Хмельницької обласної ради заснована обласна премія імені Дмитра Прилюка «За кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики», яка щорічно вручається переможцям до Дня журналістики. Званням лауреата і відповідними грошовими преміями відзначені 12 журналістів.

Цьогоріч обласний конкурс на здобуття премії «За кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики» проходить у рік століття з дня народження Дмитра Михайловича Прилюка — нашого земляка, відомого українського журналіста, одного з фундаторів української школи журналістики, доктора філологічних наук, письменника.
Згідно з Положенням, обласна премія ім. Дмитра Прилюка присуджується за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, яка сприяє утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, відродженню національної культури, популяризації української мови та вирізняється новизною й оригінальністю. На здобуття премії можуть бути висунуті роботи як окремих журналістів, так і творчих колективів (не більше п’яти осіб). Право висування творів на конкурс надано місцевим первинним осередкам Хмельницької обласної організації НСЖУ.
 Клопотання на здобуття премії приймаються до
30 квітня ц. р.
До клопотання додаються:
— три примірники твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення;
— коротка характеристика твору та відомості про його автора;
— копія паспорта та ідентифікаційного коду;
— рецензії, відгуки про автора та його твір.
Для розгляду, конкурсного відбору творів претендентів на здобуття премії, визначення та нагородження лауреатів створено комітет з премії за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, до складу якого входять журналісти, письменники, діячі культури, відповідальні представники обласної ради, облдержадміністрації та Деражнянської районної ради.
Особі чи творчому колективу, якій (якому) присуджується премія, присвоюється звання лауреата премії ім. Дмитра Прилюка і вручається диплом (колективам — дипломи) та грошова винагорода.
Вручення проводиться до Дня журналіста 6 червня.
Із Положенням про премію можна ознайомитися на сайті Хмельницької обласної ради у розділі «Обласна премія ім. Дмитра Прилюка».
Документи на здобуття премії слід подавати на адресу: 29017, м. Хмельницький, проспект Миру, 59, телефон для довідок 096-844-68-08.