Справжнім яскравим святом   надовго запам’ятається нинішній Великдень  дітям  Кам’янеччини. Ще б пак! Сотні з них цьогоріч  у храмах  вперше  освячували власноруч  розмальовані писанки. А опановували  вони  секрети  цього мистецтва під час майстер-класів, які відбулися в багатьох населених пунктах району.

Ініціатором і натхненником  навчання цього неповторного, на жаль, у багатьох місцях забутого українського ремесла, яке бере свій початок із сивої давнини, став відомий на Поділлі  сільгосптоваровиробник, справжній хранитель народних традицій, директор ТОВ «Агросолюшнс» Віталій Завадський.  Близько двох тижнів зорганізована ним група майстрів-писанкарів спільно з волонтерами у рамках проекту  «Подільський Великдень»  давали уроки писанкарства  як для дітей,  так і для дорослих у школах району та  храмах міста, в яких було задіяно близько семи сотень учасників. Усі вони взяли участь у різноманітних конкурсах, підсумки яких  підбили другого дня Пасхи в районному центрі культури і мистецтв  «Розмай». Кошти на призи переможцям, як  і на  витратні матеріали для писанкарства та організацію проведення майстер-класів, виділив особисто Віталій Завадський. Також усі учасники великодніх заходів отримали  книгу Сергія Боднаря «Подільська писанка».
Місто над Смотричем теж приємно подивувало своїх мешканців та гостей — напередодні Воскресіння Христового тут,  біля міської ради,  встановили  двохсоткілограмову металеву писанку, виготовлену місцевим ковалем Ростиславом Пугачем. Розмальовували  великоднє яйце студенти професійного художнього ліцею впродовж двох днів.   Візерунок, який створили цього року,  наступного мінятимуть.  Відмінність кам’янецької від інших писанок України в тому, що вона «жива», адже обертається навколо своєї осі.