Вчора, 18 травня світ і Україна відзначили Міжнародний день музеїв, а в неділю, 17 травня, державний історико-культурний заповідник «Межибіж» влаштував на території фортеці цілоденну святкову акцію. Любителів музейних мандрівок Меджибіж привабив не лише розмаїттям заходів, а й природною цікавістю: як зустріла весну й свято фортеця, котра в грудні потерпіла від величезного обвалу однієї з найкрасивіших стін?

Насичена недільна програма розпочалась зранку симпозіумом «Шлях від музею до заповідника», під час якого було презентовано 7 видань 2015 року про історичну спадщину Меджибожа, автори — наукові працівники музею-заповідника. Отже, шок від руїни патріотично налаштовані меджибізькі краєзнавці продовжують долати працею, яку високо оцінила наукова громадськість України.
А вдень любителі краєзнавчих акцій оглянули стаціонарну тематичну виставку з фондів заповідника «Етнографічні скарби нашого краю». Її родзинка — подільська вишита сорочка, і ця унікальна експозиція стала прологом у День вишиванки, який відзначатимемо у четвер,
21 травня. У виставковій залі діяла ще й меморіальна експозиція витворів із соломки незабутнього жителя краю Ігоря Майстерука, народного умільця, унікальної техніки котрого досі ніхто в Україні не зміг опанувати після передчасної смерті цього талановитого самородка.
Найвидовищніша частина фортечної програми розпочалася після сьомої вечора: любителі туристського екстриму разом з інструкторами опускались у підземелля, вибирались на вершини фортечних мурів, а яскравий флешмоб лазерних технологій наповнював темніючий простір сюжетами ожилих міфів та легенд.
— Ми робитимемо усе, аби наша фортеця вижила і була заповідником не лише завдяки невичерпній історичній спадщині, а й реставрації, яка вже розпочинається, — розповів директор заповідника Олег Погорілець. — На виготовлення проектно-кошторсних робіт на початку року обласною радою виділено понад 380 тисяч гривень, а для подолання наслідків руйнації ми отримали  
також додатково понад 370 тисяч з обласної скарбниці. Звісно, лише коштами обласної казни здійснити реставрацію важко, то сподіваємося на допомогу Міні-
стерства культури України. Адже наша пам’ятка має всеукраїнський державний статус.
А поки Київ довго запрягає, у меджибізького воза впрягаються волонтери: напередодні Великодня спільними зусиллями працівників заповідника та добродійних помічників вивезено понад двадцять самоскидів сміття, чотири вантажівки обрізаних гілок та кущів, які ростуть довкруж фортеці, з її стін. Латали покрівлю Офіцерської вежі волонтери-скелелази обласної громадської організації «У майбутнє через культуру».