Кабінет Міністрів України 20 березня 2022 року прийняв Постанову №331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні».

Передбачено, що компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, роботодавець має перебувати на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік, компенсація витрат надається у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення, загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.
Як отримати компенсацію?
Не раніше ніж через 5 днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи роботодавець подає заяву: в електронній формі через портал «ДІЯ»; у паперовій формі  особисто під час відвідування центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця або на адресу електронної пошти  відповідного центру зайнятості.
У разі подання заяви до центру зайнятості також додаються:
— копія наказу про працевлаштування особи;
— документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених вищевказаною Постановою;
— відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
— копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Порядок отримання компенсації за посиланням: https://cutt.ly/VSXFfiL