З квітня цього року проєкт «ВільноХаб», який успішно реалізовується на базі Центральної публічної бібліотеки Хмельницької міської територіальної громади, обирає для себе новий вектор роботи. Тут для молодих людей проводитимуть заходи, що допомагатимуть їм будувати та розвивати власну кар’єру.

Протягом наступних 6 місяців книгозбірня, окрім звичної діяльності, також буде місцем підтримки й допомоги для молоді, яка перебуває на етапі працевлаштування. У бібліотеці розповідатимуть про сучасні тенденції на ринку праці, успішні моделі побудови кар’єри, акценти в роботі та власні якості, на котрі варто звертати увагу.
Проєкт «ВільноХаб: працевлаштування» реалізується у межах програми «Мріємо та діємо» @mriemotadiemo, яка впроваджується за фінансової підтримки USAID Ukraine — USAID Україна @USAID та виконується IREX in Ukraine @irexinukraine.
З молодими людьми працюватимуть спеціалісти бібліотеки та залучені фахівці з працевлаштування. Вони організовуватимуть тренінги, інтерактивні зустрічі та надаватимуть підтримку в зборі, підготовці й оформленні документів, що є необхідними для початку кар’єри або ж її розвитку.
Центральна публічна бібліотека увійшла у вісімку відібраних установ, що втілюватимуть вказану вище ціль проєкту. Важливо, що наразі книгозбірня вже забезпечена сучасною технікою, яка допоможе проводити відповідні заходи й зустрічі та дасть можливість молоді професійно розвиватися. У межах проєкту тут отримали нову техніку. У читальному залі облаштували робоче місце для відвідувачів, які шукають роботу. Також оформили інформаційний куточок з працевлаштування.
Днями у бібліотеці вже відбувся тренінг для молоді. Учасники дізналися як створити резюме, спланувати свою професійну кар’єру та зорієнтуватися на ринку праці.
У книгозбірні говорять, що раді такій діяльності, адже тепер зможуть допомагати молодим людям Хмельницької громади обрати свій шлях у світі професій, правильно оцінити та реалізувати власні кар’єрні можливості та, звісно ж, знайти роботу.