Поголів’я більшає. Дотацій — нуль
Хоч і з великими потугами, Хмельниччина цьогоріч таки зуміла досягти позитивної динаміки у галузі тваринництва. Зокрема, поголів’я великої рогатої худоби зросло на 10 тисяч голів, а птиці — на 540 тисяч. Наші товаровиробники ввели в експлуатацію вісім потужних тваринницьких комплексів у Чемеровецькому, Славутському, Волочиському, Старокостянтинівському та Теофіпольському районах. І це при тому, як слушно зауважив у вівторок на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації заступник директора департаменту агропромислового розвитку Вадим Конончук, що цього року не фінансувалася жодна державна чи місцева програма розвитку галузі. Зрозуміло, що такий негативний фактор аж ніяк не додає снаги подільським господарникам. Відтак в окремих районах суттєво поменшало дійного стада, подекуди знизилася продуктивність корів.


Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Симчишин допитувався у Вадима Конончука, що департамент робить  для того, аби збільшити та стабілізувати закупівельну ціну на молоко, бо нині вона надто низька — 2,40-2,60 гривні за літр. Той відповів, що уже неодноразово зверталися до Мінагрополітики щодо врегулювання цього питання на законодавчому рівні, але поки віз із місця не рушив. У свою чергу голова обласної ради Іван Гончар вимагав пояснити, чому за останні тижні втроє-вчетверо зросли ціни на борошно, крупи і гречку зокрема. Бо якщо на початку осені її закупівельна ціна складала 4 гривні за кілограм, то тепер за нього доводиться сплачувати не менше шістнадцяти. Чиновник виправдовувався, що у департаменті створена робоча група, яка моніторить ситуацію на ринку, однак її зусиль замало. Спільно дійшли висновку, що для того, аби дати відсіч спекулянтам, треба об’єднати зусилля департаменту, інспекції за цінами, контролюючих та правоохоронних органів.
На завершення розгляду цього питання Олександр Симчишин наголосив, що підтримувати та розвивати тваринництво в області маємо за будь-яких обставин. Тому при формуваннях обласного та місцевих бюджетів має бути передбачене відповідне фінансування. Водночас керівник висловив сподівання, що децентралізація влади сприятиме активному розвитку кооперативного руху серед селян, тому прямим обов’язком посадовців у цьому процесі є надання організаційної та юридичної допомоги.
Непокоять небезпечні відходи
Небезпечні токсичні відходи є однією з найгостріших екологічних проблем на Хмельниччині. Станом на 1 січня цього року їх в області було накопичено понад триста тисяч тонн. Це — відпрацьовані лампи зі ртутним наповненням, шини, мастила, гальванічні шлами, медичні відходи тощо. Чималого клопоту додають непридатні та заборонені до використання хімічні засоби захисту рослин. Попри те, що кожного року їх десятками і сотнями тонн вивозять за межі України, старі «запаси» ще досить серйозні — понад 370 тисяч тонн. А у селі Рогізна, що на Кам’янеччині, такий скарб розташований просто на присадибній ділянці одного з помешкань. Про це на колегії доповідав Сергій Вавринчук, директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
Олександр Симчишин зобов’язав голову Кам’янець-Подільської райдержадміністрації Володимира Барановського, який, щоправда, вже подав у відставку, у найкоротші строки вивезти звідтіля небезпечні речовини.
Культура як ідеологія
Культура і лише вона має посісти чільне місце у нашому житті. На глибоке переконання Олександра Симчишина у наше непросте і підточене війною сьогодення, на першому місці має бути виховання патріотизму, патріотичного духу. Саме на це і мають максимально скерувати зусилля працівники галузі. Наших цьому навчати не треба. Як поінформувала Ірина Трунова, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, підбиваючи підсумки фінансово-господарської та творчої діяльності обласних театрально-концертних установ, попри напругу в суспільстві, рік був насичений заходами та творчими здобутками на різноманітних міжнародних конкурсах і фестивалях. Обласний академічний музично-драматичний театр імені М. Старицького не лише підготував низку програм до державних свят, але й побував з виставами у 57 населених пунктах краю. 319 концертів провела обласна філармонія, виручивши майже півмільйона гривень. Трохи більше заробив обласний академічний театр ляльок, провівши понад чотири з половиною сотні вистав.
Далі на колегії облдержадміністрації йшлося про стан виконавської дисципліни та виконання завдань у сфері державної кадрової політики.