Днями в одній із місцевих газет адміністрація ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» оприлюднила інформацію про те, що підприємство з 1 січня припиняє надання послуг з теплопостачання та підігрів гарячої води для об’єктів центральної районної лікарні і наголосило на тому, що на 2015 рік договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти укладатися не буде. Таке ультимативне повідомлення багатьох шепетівчан приголомшило. Невже у лікарні не буде не тільки гарячої води, а й батареї замерзнуть?! Що ж сталося насправді?

Шепетівська центральна районна лікарня — рятунок і прихисток водночас для кількох сотень хворих і немічних. Деякі з них (важкохворі) тут перебувають місяцями. Це у райцентрі, невеличкому місті. Тільки загальноопалювальна площа якого становить 20568 (!) квадратних метрів. Хоче того хто чи ні, а хворих і персонал треба обігрівати за усіма санітарними нормами.
Донедавна дві третини будівель лікарня опалювала двома власними модульними котельнями, решту — ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». Тільки зараз — скрутні часи. Отож адміністрація закладу вирішила авралу не чекати.
— Створили комісію, — розповідає головний лікар Валентин Миколайович Поліщук, — аби проаналізувати реальні видатки на енергоносії, і дійшли врешті-решт висновку, що вигідніше перейти на альтернативне опалення. А в місцевих умовах — це дрова, тобто відходи від лісопереробки. Звернулися за консультацією до кількох підприємців з Шепетівки, Славути і навіть Рівного, які займаються спорудженням і обслуговуванням котелень, мають на те відповідні дозволи. Вибір зупинили на місцевому ПП «Форвард ВВ».
Жодної бюджетної копійки на спорудження котельні не задіяно. Єдине, що довелося клопотатися, аби районна рада дозволила під важливий об’єкт задіяти клаптик райлікарнянської землі. «Нас підтримали голова ради
М. С. Ковальчук і депутатський корпус, — каже В. М. Поліщук. — Адже це зроблено в інтересах громади міста і району. Тим паче, що такі котельні на місцевому паливі вже виправдали себе сторицею і функціонують у музичній школі, дошкільному закладі «Михайлик» та Судилківській школі».
На сьогодні Шепетівська ЦРЛ не підвладна газовому «буму». Загалом за листопад та грудень минулого року економія від переходу на альтернативне опалення становить 90,3 тисячі гривень.
До слова, приватне підприємство «Форвард ВВ», як свідчить один із його очільників В. В. Ковальчук, дає офіційну роботу завдяки таким котельням майже сорока працівникам. А ще, і я в тому сам переконався, у лікарні з початку року батареї тепліші, ніж у мене вдома, і повсякчас гаряча вода.