Українцям дозволили під час війни не звітувати, звідки у них гроші.

Як повідомляє sluga-narodu.com фінмоніторинг в Україні скасували на весь час до закінчення війни. Тепер громадянам не потрібно звітувати про джерело походження грошей. Але в окремих випадках їхні активи можуть заморозити.
«Верховна Рада змінила правила фінансового моніторингу на період воєнного стану: тепер кожен може покласти свої гроші в банк на воєнний час без застосування процедур фінмоніторингу», - пишуть партійці у своєму повідомленні.
При цьому обмеження все-таки є, на депозит можна покласти не більше 400 тисяч гривень. Якщо сума буде вищою, то у банкірів можуть виникнути питання і тоді вкладник буде зобов’язаний надати документи, які би підтверджували легальність його доходів.
Також, рахунок, відкритий клієнтом, можуть заморозити, якщо у банка виникне підозра, що гроші вкладника якось пов’язані з тероризмом (каса терористів, або плата за терор).
За найменшої подібної підозри банк негайно вживатиме заходів щодо блокування сумнівного активу.
«Банк зобов’язаний негайно, без попереднього повідомлення клієнта - фізичної особи, заморозити ці активи та негайно повідомити Службу безпеки України в установленому законодавством порядку», - наголосив голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.